Köszi, hogy tárgyaltátok, még szórkoztató is volt a beszélgetésetek. Szerintem a Vonat érkezése után a második legfontosabb filmes fordulópont a Kifulladásig. Röviden ez a film nálam a kertelés nelküli önvalóság, önazonosság, ösztönös természetesség alaptörvénye, szóval mindazoknak a képmutogató formanyelveknek az ellentéte, ami addig es többnyire azóta is a filmeket jellemzi. Es olyan pszichés működéseket mutat meg, amiket nem szokás filmen, Nekem minden elvontsága dacára épp a lehetetlen életszerűsége miatt kenyelmetlen néznem ezt a filmet, egyszerűen beszippant az eletszerűsége es azt varom hogy a Belmondo a sarkamra lépve elküldjön a francba. Hogy ez egy annyira létező 1959 es párizs a mai turistaparadicsommal szemben, hogy valódibb z igazinál
@laszlogyulaszonyi436427 күн бұрын
Végre
@BuddaTrascauАй бұрын
Ez a film kontra-feminista is, ha továbbgondoljuk. Éled férfiként a dolgos de elviselhető életed egy nővel (esetleg gyerekekkel is), és a nő: szerelmed, párod, asszonyod, egyszerre a semmiből - a házimunkák egyhangúságából vagy a számára a már terhes intim helyzetekből kitépve magát - egyszer csak elkezd kaszabolni: téged és önmagát: a lakás másik felébe költözik, vagy megcsal vagy elhagy téged, fasza.
Az első Aliennel vetekedve szerintem a legjobb horror film. Felmerült a kérdés: "Vajon milyen lehet egy vágóhídon dolgozó ember élete?" Nos elég ha csak egy hentest veszünk alapul és lehet következtetni. Uraim, bemutatnám a legnyomorultabb és talán leggyomorforgatóbb filmet. Kedves Gaspar Noé rendezésével az I stand alone (1998). Nem ajánom a megtekintését semilyen korosztálynak mint a South Parkot. Ha már volt a Salo akkor az ehhez képest számomra reggeli rántotta. Ja és ezek után a Visszafordíthatatlan sem lesz a legdurvább filmje. ;)
@BuddaTrascauАй бұрын
Höre ich richtig, dass in das Video Liedbearbeitungen von Goethes Gedichten eingestreut sind? Brillant!!!! Ihr habt die Ehre der deutschen Poesie wiederhergestellt!
@VilagUjАй бұрын
nagyon jók vagytok!
@VilagUjАй бұрын
Gyönyörűen mondja Pinczési Botond egy beszélgetésben, hogy ez a film a magyar néző számára nem üt akkorát, mégpedig az átok Édes Anna gimnáziumi kötelező elolvasása miatt. De talán Szőnyi is hivatkozott vmi ilyesmire.
@AlmodozokkАй бұрын
Hányadik adás volt ez?
Ай бұрын
213.
@laszlogyulaszonyi43642 ай бұрын
vééééégre
@gaalgyorgy96302 ай бұрын
Párizs,Texas-ról is,ha kérhetném..! :)
@gaalgyorgy96302 ай бұрын
Kedvenc filmem.Köszönöm nektek a beszélgetést.Van a fojtatásról is ? :)
@smartestanimals55552 ай бұрын
Kiváló beszélgetés volt! :)
@AndreasDursta2 ай бұрын
A méz nem a virágporból, hanem a nektárból "keletkezik".
@attilaszekeres81092 ай бұрын
😅❤ Egy kicsit hajaz a Fargó 2. évadjára..
@HrihorijS3 ай бұрын
Nagyon király podcast, hiánypótló. Parajanov filmjeiről esetleg nem akartok beszélni?
3 ай бұрын
Természetesen, a gránátalma színe, hamarosan!
@laszlogyulaszonyi43643 ай бұрын
vagy az Elfelejtett ősök árnyai
@tarhonyas_terciusz3 ай бұрын
5:41 Aljas Nyolcas (Tarantino)?!
3 ай бұрын
kzbin.info/www/bejne/qnXEeqqdhduGbtE
@evasomogyi19003 ай бұрын
Nagy kedvenc❤
@rekagyokos82763 ай бұрын
Valaha jártam egy Tarkovszkij-filmklubba, ahol a rendező nagy filmjeit néztük meg, és beszélgettünk róluk. Nekem a kedvencem a Solaris volt. Pont az Andrej Rubljov volt, amikor a film elején súlyos, fullasztó köhögési roham tört rám, és el kellett jönnöm, hogy ne zavarjam a többieket. Mire hazaértem, teljesen rendbejöttem. A filmklub vezetője később elmondta, hogy ez különösen érdekes egybeesés volt, mivel a filmek kapcsán az őselemekről is esett szó, és a Rubljov-filmhez éppen a levegő kapcsolódik... Ami nekem akkor éppen nem volt elég... Pár héttel később megnéztem a filmet önszorgalomból. Nagyon nyomasztó volt, és külön örültem, amikor egy hazalátogató barátnőm felhívott, hogy találkozzunk, mert tudtam, hogy felvidít. Amikor a barátnőm meglátott, valami feltűnhetett neki rajtam, mert aggódva és nem pusztán megszokásból kérdezte, hogy hogy vagyok. Mondtam, hogy most néztem végig az Andrej Rubljovot. Erre ő: "Miért nézel te egymagadban Tarkovszkij-filmet?! Megőrültél?!" :)
3 ай бұрын
Munkakönyvedbe be kell írni a megrovást: "Tarkovszkij-filmet egymagában nézett!"
@rekagyokos82763 ай бұрын
😆
@attilaszekeres81093 ай бұрын
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
@repulo3 ай бұрын
Nagyon szeretem a Sztalkert, kétszer láttam. Az Áldozathozatal so-so, a Solarist újra kellene néznem, amikor nem vagyok álmos. Ezzel pedig nem tudtam mit kezdeni, de ledaráltam több részletben. Kíváncsi vagyok, mit hoztok ki belőle. Az Úrvacsorát is újra kellene néznem, mert elmúlt vagy 25 év azóta. Köszönöm!
3 ай бұрын
Most végre minden világossá válik.
@lajossplivalo24793 ай бұрын
Most ismertem meg ezt a történetet. Tóth Miklós esete az angol leánnyal. Érdekes nagyon, mert nekem is volt egy szerelmem ekkor, aki olasz leány volt és 3 éven át tartott a kapcsolatunk. 1965 nyarától 1968 szeptemberig. 1967 ben engem kirúgtak a fôiskolabol, megalapozott ok nélkül!
@tarhonyas_terciusz3 ай бұрын
negatív utópia = disztópia
3 ай бұрын
= antiutópia = ellenutópia
@NicoletaVictoriaPavel3 ай бұрын
Sindbad...the sailer? I don.t understand hungarian idiom.....❤
@SamSmall-f7f3 ай бұрын
ollie Watkins du du du du
@nandorpetz37723 ай бұрын
Nem kérdés: REMEKMŰ!
@AlmodozokkАй бұрын
Így igaz!
@tarhonyas_terciusz3 ай бұрын
0,5 x 12 dühös ember
@attilaszekeres81094 ай бұрын
Kihagyhatatlan..🙂❤️👍
@attilaszekeres81094 ай бұрын
Nagyon,nagy kedvencem volt kamaszkoromban,az elemzés csak a szokásos..❤👍
@attilaszekeres81094 ай бұрын
❤ Parádé Fiúk, milyen zene megy alatta..? MÉLY ELEMZÉS, mégis könnyed,és játékos..
@attilaszekeres81094 ай бұрын
Alapmű.❤
@kokdlloob5 ай бұрын
én annyira szeretlek titeket!
5 ай бұрын
És vajon miért? Fejtsd ki szereteted okát!
@jozsefnelancz41185 ай бұрын
Szer😢e😮téma a filmd😢e😮t megné😅zn0i
5 ай бұрын
Ez nagyon nemes törekvés, nézze is csak meg mindkét filmet!
@laszlogyulaszonyi43645 ай бұрын
hoppá!
@boszormenyiistvan22356 ай бұрын
Elképesztő párbeszédek vannak benne... a Tarzannal: "- de hát a Sanyi Bácsi nem olyan... - én nem vagyok olyan, ha te olyan vagy." vagy amikor az Andorait elküldi, valahogy így, hogy "menj el öt percre aztán valami ürüggyel híj el... meghalgatjuk a kovbój-dalt és a gyöngyhalászt, majd fölzörgeti, hogy Sanyi bácsi, árú jött baranyából... A Gombacsikok úgy műlödnek a történetben, mit a lakmuszpapír, érdemes figyelni a velük folytatott szócsörtékre. Pauer Gyula és Pauer Henrik feledhetetlen alakításában
@attilaszekeres81096 ай бұрын
Gyula ,kegyetlen vagy!😃😅 Szuper!!❤
@bebaegy6 ай бұрын
Újkorában láttam (ha nem is kamaszként, de fiatal srácként) - és egyből siralmasnak találtam. Így a mából visszatekintve talán legjobban a Csillagközi invázióra hasonlít. (Csak annak van pozitív üzenete.)
@aetamat6 ай бұрын
Az ébren törtenő agymütéteknek nagy hagyománya van a magyar irodalomban, eleg csak az Utazás a koponyám körülre gondolni...
@WerdAdam6 ай бұрын
A film legfőbb tanulsága, hogy Beethoven zenéjével kínozni is lehet.
@WerdAdam6 ай бұрын
Nekem ez a film egy kellemes meglepetés volt. Én ajánlani tudom, egy jó magyar film. Végre Koltai Lajosnak is sikerült egy jó filmet rendeznie, a másik Koltai meg adós maradt vele.
@WerdAdam6 ай бұрын
Jelenleg magyar vonatkozásban dr. Karsai Dániel alkotmányjogász saját eutanáziájáért kampányol. Érdemes lenne ennek tekintetében újra gondolni esetleg ennek a filmnek mondanivalóját. Nekem a Belső Tenger inkább az eutanázia mellett győzött meg valamennyire, bár lehet nem vagyok elég vallásos hozzá.
6 ай бұрын
Igen, a film célja a kampányolás a halálba segítés mellett. De van benne egy benső, logikai, művészi ellentmondás, amely végső hatásában pont ellentétessé teszi az üzenetet: "az efféle élet értelmetlen". A főhős élete ugyanis nagyhatású, értelmes, tartalmas: sokkal értelmesebb, mint sokunké.
@WerdAdam6 ай бұрын
Kafka egy német-yiddish zsidó származású cseh író volt.