Доброго дня! Тут просто так не можна сказати. Треба ставити діагноз - яка операційна система, яка версія Quartus, що конкретно ставили з всього пакету і купа ніших питань. Спробуйте написати трохи більше.
@osa6372Ай бұрын
Супер..все зрозуміло по Вашим поясненням..
@ddlab-uaАй бұрын
Дякую.
@h2w..Ай бұрын
Сельчане тоже ищучают verilog... Крест на флаге пророчит печальный финал
@ddlab-uaАй бұрын
Нічого не зрозумів, мабуть, хтось дуже розумний залишив коментар.
@h2w..Ай бұрын
Пока открывались окна MidelSim мы успели сходить в кино. Серьезно MG а теперь Siemens вам должно быть стыдно за такой упоротый продукт за такие огромные деньги.
@maxichannel90802 ай бұрын
Доброго дня. Підкажіть, а в чому принципова різниця між регістром і регістром-лічильником? Як зрозуміти де саме і що потрібно використовувати?
@ddlab-ua2 ай бұрын
Цікаве питання. А можна якийсь лінк на це? Бо я не знаю, що це і дуже цікаво подивитись і розібратись.
@maxichannel90802 ай бұрын
@@ddlab-ua Я маю на увазі, що і регістр-зсуву (або інший) зроблений з Т-тригерів і лічильник зроблений з Т-тригерів, але залежно від поставленої задачі він може працювати і так і так, маючи одне і теж схемотехнічне рішення. Тобто, якщо в нас є ГСА без циклів, то схема працює як лічильник, а якщо є цикл або логічна умова, то тоді на вхід регістра-лічильника подається сигнал з шифратора, який здвигає регістр на одиницю, 2 і т.д. назад або вперед, тобто, перепрограмує наш регістр-лічильник на задану команду і в даний момент, він працює як регістр, бо відбувся переход по тактовому імпульсу не вперед на 1, а на інший код (може на 3 назад або 2 вперед). Чи це те що я описав, виходить, звичайний синхронний лічильник з Т-тригерів, з паралельним входом (PIPO)? Звідки я це взяв? Це з книжки: О.А. БОРИСЕНКО, "КЕРУЮЧІ СИСТЕМИ", на сторінці 140 (Лекція 25), укінці про це є невеличкий абзац. Онлайн екземпляру немає, лише фізична - з бібліотеки.
@ddlab-ua2 ай бұрын
@@maxichannel9080 Олексій Андрійович Борисенко дуже шанована багатьма і мною людина - він не напише дурниць. І те, що ви описали мені виглядає правдоподібним. Але раджу на таких речах не зависати надовго, бо подібні рішення, що мають коріння у 80-х роках, зараз не дуже ефективні в силу широкого розповсюдження мов опису апаратури та ПЛІС. А це, в свою чергу, призводить до трохи іншого підходу до розробки. І описані вами схемотехнічні рішення можуть доволі погано реалізовуватись у ПЛІС або ASIC.
@maxichannel90802 ай бұрын
Доброго дня. Я подивився всі ваші відео, стосовно регістрів, синхронних та асинхронних лічильників і зараз дивлюся це відео. На 5:50 хочу запитати два такі питання: 1) Навіщо робити саме таку схему лічильника (як я розумію це PISO) з довільним коефіцієнтом перерахування, чому не можна зробити асинхронний лічильник з одним елементом І, який йде на спільний Reset всіх Т-тригерів, коли при спрацюванні кінцевого коду йде переход до початкової (нульової) умови. 2) І, відповідно, друге питання, у ваших відео було написано, що є 4 типи лічильників це - SISO, SIPO, PISO та PIPO, питання в наступному, хіба ми неможемо використовувати асинхронний лічильник (SISO), як паралельний (SIPO), простим підключенням 4 входів нашої схеми керування (чи ще чогось там) до кожного прямого виходу Q0-Q3. 3) І третє питання, як загальне, а як саме зрозуміти, коли і який лічильник треба використовувати: SISO, SIPO, PISO та PIPO, це повинно бути видно вже з поставленого завдання (тобто, професіонал це одразу бачить) чи після того, як ми отримаємо мінімізовано мапу Карно все стане ясно?
@ddlab-ua2 ай бұрын
Тут у відео я показую різні варіанти того, як одне й те саме можна зробити по різному. Тому так, ваш варіант також можливий і деколи кращий за те, що описано саме на 5 хвилині відео.
@maxichannel90802 ай бұрын
На 21:21 ви кажете, що є інверсія, а які взагалі бувають лічильники та типом керування або як воно правильно називається? Бо зайшов у вікіпедію, там є зі стрілочкою всередину, назовні, без стрілки, зі стрілкою і кружечком, чисто з кружечком, кружечок зовні, всередині і т.д. Де про це можна почитати і як це називається, і чи є у вас відео на каналі на цю тему? А на 22:00, на входах клок взагалі якісь рисочки, і при чом є рисочки з низу догори, а є навпаки з гори до низу.
@ddlab-ua2 ай бұрын
Ну, тут все доволі заплутано і просто водночас. Загалом про позначення раджу подивитись стандарти по офрмленню електричних принципових схем. Можна ще з 80 років - там принципово нічого не змінилося. Щось типу книг "Оформлення схем по ЕСКД" або книги по кресленню, де розбирається питання малювання принципових схем. Якщо коротко. Рисочки на тактовому вході: вгору - тактування по фронту, вниз - по спаду. Трикутники на вході - трикутник всередину - тактування по фронту, трикутник назовні- по спаду. Кружечки - це інверсія. Про інверсію є відео на каналі - kzbin.info/www/bejne/hnaTfGB-qpakh8U Як кружечок намальований - посеред лініх, перед прямокутником - це не має значення і допускається стандартом оформлення. Стрілки з кружечком - то вже збочення. Воно майже ніде не зустрічається і голову ним краще не забивати. Загалом, як вам не зовсім зрозуміло про лічильники, то раджу почати дивитись з відео у плейлисті по дискретній математиці - там про логіку та основи - kzbin.info/www/bejne/hmOucot8a62Cg5o. Потім переходьте до плейлиста по цифровій схемотехніці і пропускати відео по Verilog - kzbin.info/www/bejne/qZWVpoGAeq50has
@maxichannel90802 ай бұрын
@@ddlab-ua Дякую
@maxichannel90802 ай бұрын
Доброго дня. 1) На 5:50, підкажіть, а як зрозуміти "нульовий стан лічильника", тобто, у дефолтному режимі на clock повинен бути 0 чи 1? Тобто, я якого моменту моменту починається лічба? 2) І хочу ще запитати (доповнення до попереднього), у нас є момент, з якого починається лічба, наприклад 000, коли на клок 1, тобто це стан до моменту подачі живлення на схему (на клок 1 вже є 1), чи це момент після подачі живлення на схему, тобто на клок 0, потім ми подаємо живлення на схему і з клок 0 переходимо на клок 1. Чому я це спитав, бо бувають моменти під час моделювання, коли, в початковий момент може спрацювати не та "вихідна функція", яка потрібна (зайва, ще одна, якої не повинно бути), через те, що у початковий момент часу на клок був 0, або 1 і, відповідно, у нас буде зайвий останній код 111, який йде перед 000.
@ddlab-ua2 ай бұрын
Про початковий стан. У мікросхеми не може бути дефолтного стану. Вона при включенні встановиться у 0 або 1 на кожному виході залежно від фази місяця або ще чогось. Тому в лічильниках або регістрах передбачають спеціальний сигнал скидання, який переводить всі тригери в 0. Подивіться приклади реальних мікросхем у цьому відео - там такий сигнал позначено як reset. Більш докладно про скидання розказано у відео про тригери - kzbin.info/www/bejne/qKHCqa2npa9gfsU Як тільки сигнал скидання знімається, то перший же фронт тактового сигналу переключить лічильник в 1. При подачі живлення в реальній схемі тактовий сигнал зявиться не відразу - генератор теж повинен запуститися. А для більш коректної роботи схему при включенні живлення скидають сигналом reset. Цей сигнал може генеруватися супервізором живлення і він триває від десятків мікросекунд до десятків мілісекунд. Цього часу цілком достатньо для формування якісного тактового сигналу. При модулювання потрібно обовязково використовувати сигнал скидання. Деякі програми взагалі без скидання до появи якихось сигналів на виході маюють невизначений стан.
@maxichannel90802 ай бұрын
@@ddlab-ua Дякую, дуже сильно виручили
@dar_kkk2 ай бұрын
Добрый день. Спасибо за видео. Поделитесь, пожалуйста, ссылкой на файлы проекта для Omdazz.
В залежності від регіону допускається використання суржику та нелітературної мови. Взагалі це тільки нетехнарі звертають на це увагу. Студентам повезло з викладачем.
@ddlab-uaАй бұрын
@@osa6372 У мене є така проблема, я намагаюсь її вирішити. І, дякую!
@maxichannel90803 ай бұрын
Доброго дня. Підкажіть, чи є у вас відео, як користуватися Word Generation у програмі Electronics Workbench, або хоча б, використання цієї опції?
@ddlab-ua3 ай бұрын
Нажаль, нема. Тут тільки про ПЛІС іте що навколо них. Тому шукайте канал про Workbench.
@maxichannel90803 ай бұрын
Доброго дня. Дякую за вашу роботу. Хочу запитати, а буде відео по мінімізації за кон'юнкцією, тобто за 0, а не за одиницями?
@ddlab-ua3 ай бұрын
Дякую за відгук. Зроблю, як треба. Зараз закінчую про реалізацію, а згодом додам і таке.
@maxichannel90803 ай бұрын
@@ddlab-ua Дякую!
@AleksandrDokanev3 ай бұрын
Спасибо за данный видеоролик!
@eclecticprog3 ай бұрын
Добрий день. Підкажіть будьласка, з чого починати вивчення ПЛІС, якщо я ніколи з ними не працював і взагалі нічого не знаю? Я закачав багато книжок, але всі вони для підготовлених людей, і для мене вони незрозумілі. Може порадите яку книжку, або може десь можна дістати навчальний курс для студентів, щоб з самих азів починати? Не можу знайти літературу для самих початківців.
@ddlab-ua3 ай бұрын
Доброго дня. Два варіанти: 1. Якщо у вас є основа у вигляді цифрової/компютерної схемотехніки, то раджу брати будь-яке видання Харісів (Харріс, Харріс Цифрова схемотехніка та архітектура компютера) і починати читати з того, що не знаєте + робіть наші лаби по мовам опису апаратури і схемотехніці - вони є на каналі в цьому плейлисті - kzbin.info/www/bejne/qZWVpoGAeq50has. Також раджу канал Лабраторії Лампа - там теж багато чого. З ПЛІС - раджу Альтеру -вона простіше, ніж Xilinx. З плат - краще все ж таки щось від Терасіка - наприклад DE10-Lite, або така, як в цьому відео. Її можна взяти на Алі - я так і робив. 2. Якщо такої бази нема - теж беріть Харісів і починайте спочатку. Плата ПЛІС в такому випадку вам поки не потрібна. Раджу подивитись на цьому каналі відео по дискретній математиці - я спробував без зайвої води довести до створення схеми на дискретних компонентах - там залишилась не зробленими лише пара відео. Ось плейлист - kzbin.info/www/bejne/hmOucot8a62Cg5o З мов опису апаратури раджу зразу брати SystemVerilog - він простіший.
@eclecticprog3 ай бұрын
@@ddlab-ua Дякую за розгорнуту відповідь! Книжка Харісів в мене є, але поки руки не дійшли, зараз читаю Хоровіц Хілл. Підписався на ваш канал і на Лампу, буду вчитися. В аналоговій електроніці я нормально розбираюся, а цифрова як темний ліс, і вона складніша. Дякую що робите навчальний контент.
@eclecticprog3 ай бұрын
@@ddlab-ua Дякую за розгорнуту відповідь! Підписався на ваш канал і на Лампу, буду вчитися. В аналоговій електроніці я нормально розбираюся, а цифрова як темний ліс, і вона складніша. Дякую що робите навчальний контент.
@chelik_nasral3 ай бұрын
Я хз кто ты, но я нихрена не понял
@ddlab-ua3 ай бұрын
Хто я - кажу у відео та в описі каналу, а як не зрозуміло - запрошую дивитись спочатку - kzbin.info/aero/PLjnvtcI2Aqo4UsawPuw8-zekCIPiemG1f
@АлександрАлмаев-й3в3 ай бұрын
Чи допомогає те ,Ви з виконанням робіт з комп'ютерної логіки,программа коледжу,чи тільки відео уроки?Дякую
@ddlab-ua3 ай бұрын
@@АлександрАлмаев-й3в Вибачне, але ні.
@АлександрАлмаев-й3в3 ай бұрын
@@chelik_nasral Дякую,все добре
@soxa27854 ай бұрын
Чаму не дзяржауная?
@ddlab-ua3 ай бұрын
Бо нема сенсу переробляти, але ви робіть відео білоруською - ми завжди вас підтримаємо.
@MrDenhard7 ай бұрын
У вас взагалі то навпаки, виходить таке так би мовити анті ХOR ( key1 true ;key 2 true; a LED горить)
@ddlab-ua7 ай бұрын
Це проблема цієї плати - у неї ненатиснута кнопка - 1, натиснута - 0. 1 на виході - світлодіод не горить, 0 на виході - горить. Тому для перевірки логічних функцій і нормальної роботи треба інвертувати сигнали
@ВитяДубов6 ай бұрын
@@ddlab-ua У меня такая же проблема: при элементе И он работает как ИЛИ. Можно как-то исправить или остаётся только жить с этим?
@ddlab-ua6 ай бұрын
@@ВитяДубов Можна. Треба змінити схему, оскільки саме в цій платі така ситуація: ненатиснута кнопка - 1, натиснута - 0. На виході 1 - світлодіод не горить, на виході 0 - горить. Для цього треба поставити по входах інвертори та інвертор на виході. І тоді все буде працювати правильно.
@ВитяДубов6 ай бұрын
@@ddlab-ua Благодарен!
@ddlab-ua6 ай бұрын
@@ВитяДубов Заходьте ще.
@maxstart69297 ай бұрын
Дякую вам за ваші відеоуроки
@ddlab-ua7 ай бұрын
Дякую!
@moonofmynight_18 ай бұрын
топ
@ddlab-ua8 ай бұрын
Дякую! Далі буде.
@acdcmeter9 ай бұрын
Гарно, успіхів у розвитку каналу.
@ddlab-ua9 ай бұрын
Дякую.
@sergbo31149 ай бұрын
2:25 Посилання немає.
@sergbo31149 ай бұрын
Ци планується на вашому каналі матеріал по цифровій обробці сигналів. FIR IIR фільтри?
@ddlab-ua9 ай бұрын
Планується. Будемо робити з використанням MATLAB і написанням на Verilog.
@sergbo31149 ай бұрын
Є питання. Чи можна на платі RZRD у послідовну флешку записати конфігурацію і програму для NIOS II. Результатом повинно бути повністю робоча схема з ємуляцією процессора та самою програмою без додатукового завантаження напряму через JTAG. Як я розумію териоритично просто потрібно розташувати конфігурацію та ELF у різних регіонах флешкі. Але я поки не знаю як це зробити. При цьому принципиальні питання є: Як вказати звідки завантажувати конфігурацію? Зміщення наче я бачив можна вказати при конвертації з sof в pof для завантаження через ActiveSerial. І друге питання як до цього додати ELF та наказати завантажувати з нього? По цьому питанню бачив IP для роботи з Serial flash. Якщо у когось є що сказати по цій темі?
@ddlab-ua9 ай бұрын
Тут поки можу порадити дивитись фірмові матеріали від Intel/Altera. А на каналі такого відео нема - треба буде зробити. Дякую.
@sergbo31149 ай бұрын
@@ddlab-ua Дякую. Вже більш-меньш розібрався. Там треба конвертувати файли з консолі. У моїй конфігурації EPCS флешка має обмеження і повинна містити конфігурацію тільки з 0х0 адреси. Треба elf конвертувати і записати після байтів конфигураціі FPGA. А ще треба додавати IP Spi flash memory, що би система бачила флешку як регіон пам'яті. А якщо буде відео це буде супер.
@sergbo31149 ай бұрын
Корисний матеріал. І дуже рідкістний.
@ddlab-ua9 ай бұрын
Дякую
@sergbo31149 ай бұрын
Щось не бачу наступної частини про NIOS
@sergbo31149 ай бұрын
Done
@sergbo31149 ай бұрын
Ух ти. Прикольний матеріал. Займаюся вивченням FPGA Cyclone IV. Є китайська плата RZRD там як раз є зовнішня пам'ять. Хочу використати SDRAM але поки щось не йде. Пробую використовувати інтелівський IP контроллера. Повивчаю поки матеріал з вашого каналу.
@ddlab-ua9 ай бұрын
Якщо хочете працювати з SDRAM, то раджу взяти документацію на мікросхему і вивчити її докладно. Також подивіться ось це відео: 4-5 Динамічна пам'ять - kzbin.info/www/bejne/rGnbiJ56dpegd5o Там у другій половині розбираємо роботу з динамічною SDRAM памяттю.
@sergbo31149 ай бұрын
@@ddlab-ua Так даташит є, але там інформації доволі небагато. Більш довідникові данні і таблиця команд. Але я систему всеж таки запустив з інтелівським IP. Розігнав до 120мГц. Більше десь таймінги не дозволяють. Тема оптимізації часових параметрів також дуже чекаю на вашому каналі. А з пам'ятью на черзі реалізація власного контролера.
@ddlab-ua9 ай бұрын
@@sergbo3114 Я брав даташит з плати DE10-Lite. Там інша мікросхема, але принципи роботи у них однакові. І реалізовувати я починав з тієї плати. Потім писав тести та запускав їх на EDA Playground - проект там є. А вже потім робив апаратне тестування за допомогою SignlTap так, щоб були однакові діаграми з EDA Playground та у залізі. Бо з осцилографом тоді не дуже вийшло і його тупо не вистачало.
@sergbo31149 ай бұрын
@@ddlab-ua теж саме. Прибор показував якусь дичину. Але все працювало. Хоча осцилограф до 200мгц. Але там не все так просто. Тож я прийшов до висновку що осцилограф тут не допоможе. А такі що допоможуть десятки тисяч баксів можуть коштувати. Дякую за відповіді
@victorvoitsekhovskiy945010 ай бұрын
Дякую за україномовний контент. Тільки не зупиняйтеся будь ласка.
@ddlab-ua10 ай бұрын
Дякую вам. Підписуйтесь - буде багато нового і цікавого.
@maxstart692910 ай бұрын
Дякую вам за відео
@ddlab-ua10 ай бұрын
Дякую.
@ЛюдмилаПодлєсних11 ай бұрын
Добрий день! Пробачте, але зовсім незрозуміло, чому комірки а0, ... знаходяться в у саме на цих місцях ?
@ddlab-ua11 ай бұрын
Бо я так написав. То моя власна фантазія. Стояла задача - зробити завдання, в якому у студента буде майже завжди унікальне завдання, яке не схоже на його одногрупників. Для цього найпростіше взяти день та місяць народження. А потім намалювали купу нулів та одиниць, щоб функція не була вже дуже простою.
@ddlab-ua11 ай бұрын
А загалом - вже завтра буде нове відео, в якому починаємо курс дискретної математики. Тобто з самого початку. І за пару тижнів буде відео про те, як зробити таблицю істиності по рівнянню або як по таблиці істинності написати довершену форму логічної функції. Підписуйтесь - багато відео стоїть в черзі на обробку.
@ВікторШевченко-и6э11 ай бұрын
Анатоліч, дякую за лекції! І ті, в універі також))
@ddlab-ua11 ай бұрын
Дякую вам.
@boson_higgs Жыл бұрын
Добрый вечер ! Порекомендуйте пожалуйста, эту плату можно брать (нашел такую на Озон)? Полное название платы с озон ПЛИС Altera CycloneIV EP4CE6E22C8N, или какую лучше выбрать для таких проектов? Там есть еще такая , она дешевле правда EP4CE6e Hurricane Altera (Интеллектуальная плата разработки FPGA Niosii Дистанционное управление несколькими модулями). Спасибо.
@ddlab-ua Жыл бұрын
Если именно такая, как на видео - то єто китайская плата с алиєкспресс. На 6 или 10 тіс. логических єлементов. Вполне для новичков подходит. Производителей такой платі много. Берите любую.
@boson_higgs Жыл бұрын
@@ddlab-ua спасибо ! Значит буду с АлиЭкспресс заказывать .
@TheKosFilm Жыл бұрын
👍👍👍
@biawolf7086 Жыл бұрын
Здравствуйте, подскажите, пожалуйста, где взять назначения пинов?
@ddlab-ua Жыл бұрын
Доброго дня, це залежить від конкретної плати, з якою ви працюєте. Беріть документацію - там повинно бути все написано. Якщо для OMDAZZ - то ось тут є документація від китайців. drive.google.com/drive/folders/1xNECuJpmpkfVPzcRFOeKwdMgdZNNhZW3?usp=sharing
@pavlokrupych6530 Жыл бұрын
дуже цікаво)))
@miroslavbelov7903 Жыл бұрын
На 30:52 трошки обмовились, коли графік заповнювали. 0 & 1 = 0
@ddlab-ua Жыл бұрын
Дякую, ви праві. Я коли передивляюсь бачу, що помилки є, бо лекції зазвичай на 8 ранку і інколи всім дуже важко. Треба робити нормальні відео, але часу нема - тому лише записи лекцій та консультацій.
@Людмилатв-н6ы Жыл бұрын
Скажіть будь ласка, як можна з Вами зв'язатися?
@dimorfin Жыл бұрын
в любому випадку непогане відео , щоб швидко щось повторити дякую!@@ddlab-ua
Ми в універі ще робили для 5тьох змінних - але таблиць було дві. Всеж рекомендую 5тьох змінних показати для досвіду
@ddlab-ua Жыл бұрын
Зробимо. Для досвіду дуже корисно. Але це краще вживу. По телевізору буде так собі
@AlexeiCheban Жыл бұрын
Вчився в Одеському політеху с 14 по 18, також проходили всі ці теми. Дякую за ностальгію
@ddlab-ua Жыл бұрын
Завжді раді. Вітання Одесі від Чернігова.
@vitaliini86202 жыл бұрын
С.А. - молодець!
@ddlab-ua2 жыл бұрын
Дякую!
@denisanisimov70363 жыл бұрын
А есть такие видео на русском?
@ddlab-ua2 жыл бұрын
Будут, но не сразу.
@Bitmraz3 жыл бұрын
Кайфовые ролики. Еще будут? С примерами как собрать тот или иной модуль, как его тестировать и прочее-прочее
@ddlab-ua3 жыл бұрын
Будут. А что вам интересно?
@Bitmraz3 жыл бұрын
@@ddlab-ua например описание модуля, который мог бы через ethernet передавать, прнимать пакеты. Или описания встроенных в вивадо ядер. Уроки от просто к сложному. От clk_wiz до чего-то трудного
@Bitmraz3 жыл бұрын
@@ddlab-ua также было бы интересно где можно брать уже готовые модули, и как их адоптировать в свои проекты. Например в ролике вы бы говорили: сейчас я покажу, где можно скачивать готовые модули, чтобы не писать то, что уже есть самому. Скачаем модуль уарт, а далее используем его в нашем проекте
@ddlab-ua2 жыл бұрын
@@Bitmraz Ок, сделаем. И в ближайшее время
@Bitmraz2 жыл бұрын
@@ddlab-ua было бы очень круто, если бы вы сделали курс: как войти в программирование плисов. На русской площадке такого вообще нет, так что можете быть первыми
@antvad13133 жыл бұрын
Добрый день! А если твоей платы нет в списке доступных, то как настроить квартус, или подсунуть какой-нибудь файл для платы? Возможно некорректно выразился, просто я новичек и только пытаюсь подобрать свою первую плату/набор. Все что есть в продаже - отсутствуют в списке доступных в моем Квартусе.
@ddlab-ua3 жыл бұрын
Проект делается под конкретную ПЛИС - именно ее смотрите в списке доступных, а вот уже плата определяет подключение к конкретным выводам ПЛИС и периферии. Если есть еще вопросы - приходите в телеграмм t.me/DigitalDesignSchool - там будем общаться.
@14types3 жыл бұрын
А что дальше? Ну вот создали проект, а что с ним дальше делать? Как из него создать отдельное устройство? Или как это всё работает?
@ddlab-ua3 жыл бұрын
Сделали проект и запрограммировали его в плату. Вот вам работающее устройство. А если хотите, чтобы работало без компьютера - необходимо залить прошивку во внешнюю флеш - она стоит на отладочной плате.
@yuribochkarev44773 жыл бұрын
Какой ужас, сколько сложных телодвижений и настроек ради тестирования элементарного кода. Представляю как трудно отладить через симуляцию работу какого то тяжелого проекта, с использованием nios ii например. Снимите об этом видео, будет интересно посмотреть
@ddlab-ua3 жыл бұрын
Ну, теловижений в реальности не много. Для тестирования любого проекта код тестбенча нужно писать. Потом его подключили к модулю и запустили ModelSim. А запуск ModelSim будет почти такой-же. По поводу NIOS - спасибо, снимем обязательно.
@yuribochkarev44773 жыл бұрын
@@ddlab-ua я как раз сейчас пытаюсь запустить в симуляции один проект на nios ii написаный в quartus 13й версии, пытаюсь rtl стмуляцию запустить из самого квартуса, и modelsim открывается, и проект в нем компилируется и пока безуспешно)) разобраться в этом моделсиме крайне трудно
@ddlab-ua3 жыл бұрын
@@yuribochkarev4477 Сложно и непривычно, тут я согласен. Не с первого раза получилось.
@yuribochkarev44773 жыл бұрын
@@ddlab-ua я в итоге симуляцию запустил, с 50мгц тактового сигнала nios до 200-500мс симуляции реально еще как то можно глянуть, но ни о каких секундах и речи нет, не хватает ресурсов компьютера. Пришлось скомпилировать тестбенч при сборке nios и потом глубоко в проекте найти папку mentor с tcl файлом, через коммандную строку его запустить. Где то раза после третьего и правок tcl-файла удалось это сделать. Такое оно все убогое и на костылях. По сравнению с каким то pic или avr микроконтроллером, или даже arm7 процессором в proteus, где все отлично симулируется вплоть до real-time вообще небо и земля
@yuribochkarev44773 жыл бұрын
@@ddlab-ua мне просто интересно, а как большие проекты в modelsim отлаживают? Цос фильтры или какие то high-speed транссиверы. Мне так кажется это только в железе можно отладить, снимите об этом тоже ролик, будет интересно глянуть
@AlexMermida4 жыл бұрын
А я последнюю версию уже установил. Нужно переустанавливать на 17-ю или оставить то что есть?
@ddlab-ua4 жыл бұрын
Без разницы. Интерфейс очень похож и на наших проектах изменений вы не увидите. Главное - поддержка пакетом нужного семейства микросхем. Мы используем Cyclone IV и МАХ10.
@Злостный_Двачер4 жыл бұрын
У вас жуткий рассинхрон звука с видеорядом, вы хоть проверяйте прежде чем заливать.
@ddlab-ua4 жыл бұрын
А где именно тут "жуткий рассинхрон"?
@Злостный_Двачер4 жыл бұрын
@@ddlab-ua Например на 35:00, диктор уже успел сказать о ТаймКвесте и говорит о программаторе, а на экране всё ещё ЧипПланер.
@ddlab-ua4 жыл бұрын
@@Злостный_Двачер Большое спасибо, мы будем более внимательны к видео.
@bdfy83494 жыл бұрын
Спасибо большое за видео! Помогло разобраться.
@rafaelilyasov91764 жыл бұрын
Здравствуйте! Вопросы: 1. Моделируется ли PLL с IP-каталога ? (у меня не получается в Simulation Wafeform Editor). 2. Возможно ли установить параметр в Set End Time... > 100us ?
@ddlab-ua4 жыл бұрын
Добрый день. Вопрос 1. - Я бы сразу советовал уходить в ModelSim. Еще раз повторю - этот вариант не самый лучший для моделирования. Вопрос 2. - Нет, больше нельзя. Поэтому еще раз - в ModelSim/
@ВладиславМирошниченко-ы7э4 жыл бұрын
Здравствуйте. Подскажите пожалуйста, где можно писать прошивку для стенда "Nexys A7-100T"?
@ddlab-ua4 жыл бұрын
Добрый день. Nexys A7 - это отладочный стенд с ПЛИС фирмы Xilinx. Вы можете использовать пакет Vivado для программирования этой платы.
@ВладиславМирошниченко-ы7э4 жыл бұрын
@@ddlab-ua спасибо Вам
@ВладиславМирошниченко-ы7э4 жыл бұрын
@@ddlab-ua а varilog поддерживается в vivado?
@ddlab-ua4 жыл бұрын
@@ВладиславМирошниченко-ы7э Да, конечно.
@ВладиславМирошниченко-ы7э4 жыл бұрын
@@ddlab-ua я вот установил vivado 2020.1, но там нет моего типа процессора Artix-7 Part XC7A100T-1CSG324C. Есть подобные, но именно такого нет.