Szó volt arról, hogy a Teleső rendszer kiépítéséhez hatalmas tartályokat érdemes telepítenünk a földbe és onnan szivattyú rendszerrel visszaszívattyúzni a házba, ahol felhasználjuk. Erről az jutott eszembe, hogy érdemes lehet az eresz alatti közvetlen szintmagasságba egy - vagy még jobb, ha több - 1-200 literes puffertartályt, hogy onnan gravitációs úton tudjon a felhasználási helyére jutni a víz. Ezeknek érdemes a felhasználási helyek (pl. mosogató, mosógép és ha nem komposzt toalett van, akkor a WC) fölött helyüket kapniuk. Így egyrészt a vízszivattyúzással elfogyasztásra kerülő áram nagy százaléka megspórolható, másrészt a friss esővíz "élettel telibb", mint a tárolt víz, kellemesebb érzés vele zuhanyozni, mosogatni, illetve megfelelő szűrő és kezelő rendszeren átvezetve meginni, vagy főzni vele. Természetesen a Teleső, vagy Kegyedi rendszer kiépítése ekkor is javasolt, hisz az esetleges hosszabb, aszályos időszakokra felkészülnünk is fontos lehet. Ha új épületet tervezünk, az ilyen tartály(ok) esztétikus elhelyezése miatt is érdemes lehet a vizet használó berendezéseket egy helyre tervezni - mondjuk egy - fagyvédelemmel is ellátott - garázs, vagy kerti eszköz tároló plafonjának közelébe, egy stabil, erős állványra. Ez a garázs, vagy tárolóhelyiség tehát közvetlen a vizes berendezések helységei mellett a legcélszerűbb, hogy legyen.
@VladiFx8 күн бұрын
öcsém obi van kenobi!
@tibortoth71458 күн бұрын
Köszönjük.
@AndreaDrCsuz8 күн бұрын
Ország József Professzor úr Vízönellátó rendszerének hivatalos örököse is sok videót rakott már fel a Youtobe-ra :-) Érdemes azokat is meghallgatni a teljesség megértéséhez.
@endrefuggerth59828 күн бұрын
SŐT. A könyvének a forgatása lenne az elsőrendű feladat - ha már az itt elhangzottak felkeltették az erre kíváncsiak figyelmét. Ezzel az „ötletelők” is közelebb jutnának a megvalósításokhoz, azok mikéntjét is beleértve.
@FerencNagy-bo2pt9 күн бұрын
Ez nagy felszínes és sok esetben teljesen szakmaiatlan volt. Végig hallgattam, de az elejétől a végéig fél igazsagokkal operál. Ezt nagyon nem élveztem! Ez nem volt minőség, kár érte!
@endrefuggerth59828 күн бұрын
A téma hatalmas, az előadására vállalkozó óriási fába vágja a fejszéjét. Próbáljuk meg tisztelni az erőfeszítését - és a hiányosságokat pótoljuk magunk; hiszen elérhetők a témával foglalkozó könyvek. Többek között az is amit a rendszer megalkotója öntött betűkbe: Országh József: A Víz és a Gazdája. (Korábban megfogalmazottan és kissé más szerkezetben kereshető az interneten „EAUTARCIE” címszó alatt.)
@ferencvero-q8p3 күн бұрын
Mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja. Ön sem kivétel.
@balazsfodor63709 күн бұрын
köszönjük a bölcsességet.
@larpad110 күн бұрын
En is evek ota benne vagyok a temaban, ciszternaban gyujtom a vizet egyelore locsolasra, automosasra, de vissza is fogom vezetni a hazba. Viszont adtatok 2 nagyszeru otletet: tavasszal fogom kiepiteni az elszivarogtatot es a neten mindenfele muanyag eszkozoket vagy hatalmas mennyisegu geotextiliabol es kulekavicsbol epitett medenceket javasolnak mikozben elegendo tort beton es meszko all rendelkezesemre, amit amugy sem tudnek hova tenni… A masik otletet Balazs adta a palinkafozovel, ami fatuzelessel mukodik mikozben a forditott ozmozisos szurohoz evente kell uj alkatresz. Persze csak vesztartaleknak, mikor mar nem lehet a kozeli forrasbol hordani a vizet :)
@FerencNagy-bo2pt10 күн бұрын
Balázs! Ne mondj olyat hogy csak felszíni vizet iszunk. Pesten, Szegeden és más folyó menti varosikba ez részben igaz, de nagyon sok olyan település van pl egész Békés megye ahol felszíni alatti vizet iszunk. Ha úgy gondolod hogy ez is 10000 évvel ezelőtt felszíni víz volt, akkor igazad van. 😄. Húsz éve vízi közmű szolgaltatonal dolgozom, így közelről tudom ezt a tudás.
@subliminal8110 күн бұрын
A fertőtlenìtett vìzben(csapvìz) benne van a meggyilkolt baktériumok hada+a fertőtlenítő szer(méreg). Bassz...,erre nem is gondoltam.
@belavalodi85010 күн бұрын
Hát ez elég unalmasra sikeredett!
10 күн бұрын
Akit érdekel keressen rá: eartship. Kidolgozott vízkezelési megoldások vannak, amit a magyar törvények sajnos nem tesznek lehetővé.
@SzergejButov10 күн бұрын
Köszönöm 🙂Egy két dolog eszembe jutott ennek kapcsán ... Két dolog miatt nem álltam neki a szürke-víz különválasztásnak. Az egyik, hogy a meglévő kiépítés adott, csúnyán kéne "bántalmazni" vésőgéppel két helyiséget. A másik az a domborzat, csak szivattyúval tudnám a rendeltetési helyére feljuttatni a vizet, gravitációs úton nem. Közben bejött az energia mizéria, harmadik naptári éve, ami rengeteg erőforrást leköt és meghatározza a cselekvés irányát. Tigrisszúnyog úgy is rengeteg, hogy nincs pangó víz a közelben, a növényzetben is megoldja a dolgait. Azt gondolom, ha pl. lenne istállóm, lenne saját fecske, csökkenne a szúnyog mennyisége, vagy ha lenne hely kerti tónak, lenne benne hüllő, szitakötő lárva stb. akkor is.
@gergelylangmar713910 күн бұрын
Ha alomszéket állitasz be, akkor nem keletkezik feketevíz/szennyviz és nem kell szétvésni semmit.
@Vilagfa10 күн бұрын
Szerintem szuper előadás volt, egy rendkívül fontos, sőt kulcsfontosságú témáról. Volt szerencsém az előadás során kérdéseket is feltenni és megismerkedni Gergellyel.
@UjváriBori12 күн бұрын
Zseniális és nagyon érdekes! Köszi! ❤
@istvanbabjak635213 күн бұрын
Rendkívül érdekes, izgalmas gondolatok és problémák. Nagyon szeretném a következő 20-30 év fejlődését látni. Remélem lesz rá módom.
@kassayv7414 күн бұрын
Nagyon hasznos, szemléletformáló bölcs szavak! köszönjük!!
@peterperenyi288015 күн бұрын
Dr Jeffrey Funk munkait ajanlom annak akit valoban erdekel a tema. Ez a joember inkabb brandet epit sajat maganak.
@andras.dovalovszki16 күн бұрын
42
@TamasB.-lh7ii18 күн бұрын
ISTEN KONTRA AI Egy verejték a Sakktáblára hull. Isten Remiszt javasol!
@TamasB.-lh7ii18 күн бұрын
Stanislaw Lem: A végén megkérdezik az AI-t: VAN-E ISTEN? MOSTMÁR VAN! 😇😎
@J2434517 күн бұрын
Aha... s meg is éred? Turing-teszt egy vizsgálat, megkülönböztető képeségre... nem M.I-re, inkább a mi, emberi megkülönböztető képességünk intelligenciájára (szerintem). De van más kérdés is> Hol tart most a mesterséges intelligencia? - Keleti Arthur >> kzbin.info/www/bejne/an3HfINthaechNU
@tamasvarga477421 күн бұрын
A digitális vallás ideológiája megteremti a virtuális isteni és sátáni entitásokat.Korlátlan hatalmat ad az Ember a kibertérbeli lényeknek.Metamorfózis.Átalakul ,kifejlődik az Emberiség hernyóból pillangóvá...,de megszünik a régi "mivolta".Néhány egyedet azért hagytak ám az Indiánokból is az akkorbeli "újító"hódítok is!
@tamasvarga477421 күн бұрын
Kulcsszó:Uralom.Leigázás.
@janemarple164123 күн бұрын
Keleti Artúr! ❤❤❤❤
@TeslaElonSpaceXFan24 күн бұрын
❤❤
@dr.munkas24 күн бұрын
Ez zsidó, és haszbarázik.
@anikotakacsnebarsi190824 күн бұрын
A felügyelő nem mi vagyunk, hanem a rendszer, aminek mi is, és ők is a részei vagyunk ... fraktál.
25 күн бұрын
Tök jó lett volna, ha csak olyan dolgokról beszélt volna, amihez tényleg ért. Így sajnos fals információk is elhangzottak pl. a generatív AI-val kapcsolatban. Kicsit olyan érzésem volt, mintha ezt egy generatív AI mondta volna, akinek megmondják, hogy beszélj jó sokat össze-vissza ebben a témában.
@balazskiss98525 күн бұрын
india is fejleszti a cset dzsibutit
@belavalodi85025 күн бұрын
Na de nem arról szól a DA program és elmélet, hogy az összeomlás elkerülhetetlen és mindaz, ami ma rendelkezésünkre áll a technikai civilizációban, az nem lesz? Tehát akkor nem lesz AI se, főleg nem fogja a világot irányítani, mert nem lesz hozzá erőforrás! Nincs több homok!
@anikotakacsnebarsi190825 күн бұрын
Csak azok és azért nem értik még az informatikusok és a programozók sem , mert NEM HOLLISZTIKUSAN szemlélik a működését Hollisztikusnak itt azt gondolom, hogy a fizikai és a filozófiai háttér naprakész információjával nem rendelkeznek. Nem tudnak, nem akarnak, és nem is tehetik meg, hogy eltérjenek a tudományosság alapvetően megkövetelt praxisától, a bizonyítási kényszertől. Magánszemélyként valószínű, hogy sokkal több adekvát "tippük" van, mint amit nyilvánosan fel tudnak vállalni. A tudományos "becslést" (higgs bozon?) pedig el kell fogadni mint alternatívát. Az energiaszükségletét pedig meg fogja oldani , "konnektor nélkül" is. 😊
@SzergejButov25 күн бұрын
hazai viszonylatban is, 3 de max. 5 év alatt ki fog korszerűsíteni a jelenlegi munkakörömből egy egyszerűbb AI. 🙂az is biztos, hogy nem fogok 67 (vagy még több) éves koromig ki tudja milyen rossz feltételek mellett kubikolni! ;-) el fogok innen húzni oda, ahol még átkonvertálhatom a meglévő erőforrásaimat egy "örökké termő fára" ...
@dr.Richter99025 күн бұрын
Jó a hang végre
@istvandrdory673525 күн бұрын
Az energiával nem lesz problémája az AI-nak, mert a paraméterezési adatbázis építéséhez nem kell folyamatos elektromos ellátás, elég csak a napos órákban "töprengenie".
@alkalomadtan25 күн бұрын
ezzel is az volt a baj hogy mondott nagyon jo dolgokat es bornirt baromsagot is
@alkalomadtan25 күн бұрын
ja es kb meg is valaszolta a lenyeget. ugyanaz mint rab arpad. csapong ossze vissza allit mindenfelet de kevesse latszik mogotte a mely megertes
@lyricshaxen809521 күн бұрын
Beszelj 2 órát kamera,közönség elött és mondj hibatlan beszédet
@alkalomadtan21 күн бұрын
@@lyricshaxen8095 Egyrészt nem kötelező kamera és közönség elé állni, másrészt nem azzal van baj, ha valaki hibázik, vagy téveszt. A gond akkor van, ha valaki úgy tesz, mintha értene valamihez, de a tudása nem éri el a megfelelő mélységet. Becsületére váljon, hogy legalább valahol beismeri, hogy nem szakértő.
@istvandrdory673525 күн бұрын
Lehet, hogy azért "bal-liberálisak" az AI chatrobotok, mert a tradícionális-vallásos-hazafias irányzatok évszázadok óta csak irtják egymást. Közös nevezőként marad valami agnosztikus, szkeptikus, toleráns, környezetvédő barát. A többi vallásos, kulturális kérdésre azt mondja, hogy "a kérdés nagyon bonyolult, messzire vezető, ezen a területen a vélemények erősen megoszlanak". És tényleg...
@CsongorSzekely28 күн бұрын
Hogyan fogjál neki az 500 m² földből gazdálkodni? Ássál 2mX1m és 2m mély gödrötket!
@CsongorSzekely28 күн бұрын
Az emberek 90% csak van, nem ért semmihez, élősködő! Miért kellene ezeket megmenteni? Tovább megyek, az emberek 99% agyhalott zombi!
@CsongorSzekely28 күн бұрын
Az emberek 90% csak van, nem ért semmihez, élősködő! Miért kellene ezeket megmenteni? Tovább megyek, az emberek 99% agyhalott zombi!
@CsongorSzekely28 күн бұрын
Birkákkal nincs mit kezdeni!
@balazskiss98529 күн бұрын
gané , guánó, gén gain=gány= csányni, csinyáni, teremteni (again and again) genyózás=ganézás=genauso ganés= géniusz a foszfor az guánó=madárgané szigeteken terem, ott megkeményedet porrá száradt kőzet=pát, foszpát, foszfát, foszfatit pát=megkövült főd, földpát, pot/agyag a foszfor eredetileg fos por, a foszfát pedig fosfőd, mert az guánó szigeten megkövült 50m madárfos por ha ezt tudod akkor ha foszfor kell akkor galambdúc, nem vegyszerbolt, mert ugyanabból van, de a galambleves finom ingyen=fenntartható, nem vetted mégis bőven van, tudásból, nyelvismerettel és akkor szép lesz a rózsád, almád...galambdúcod a székelykapuban, stb ganés=génius
@balazskiss98529 күн бұрын
van egy 60 éves mtz 50-m ami elmegy használt étolajjal mennyi anyaglábnyoma van? olyan 40 litert fogyaszt 100 km alatt, tehát megsemmisít 40 liter ártalmatlanításra szoruló anyagot, azaz - 38 kg anyagigénye van százon (~0.899 az olaj sűrűsége) és kivált 40 liter gázolajat, amivel kivált kb 200 kg anyagigényt így az mtz kb 250-300 kg anyag igényt csökkent százon, miközben hasznos erőt fejt ki, munkagép ... egy számosállat 1 hektár de hány hektár erdőkert? az itt a baj, hogy az is is helyett a vagy vagy világban gondolkodás van erdőben nem lehet legeltetni, de ha az útszélét stb legeltetetd nem fűnyírózod akkor annak 200% a hatásfoka a fűnyírással szemben, tehát van tartalék bőven, főleg fejben lenne ha az erdőben legel állat az az erdőnek jó, tehát tilos ma nincs itt baj, csak beteg agyú rinya van= jogszabály az élet ellen a szántóföldön 1 hektár terület talajában 3 tonna talajélet van, az erdőben 100 tonna vagyis a szántás egy 3%-os lefelé ívelő hatásfokú technológia= van 97 % pufferünk=technológia, biotechnológia, hagyni kell= hagyó mány innen csak felfelé van, nem összeomlás,
@balazskiss98529 күн бұрын
a prométeusz mese a fehér=kaukázusi emberről szól, nem az emberről
@evagaal9188Ай бұрын
A legfontosabb az egészség ez pedig csak egészséges ételekkel lehet elérni. Hiába van pénz, ha nincs egészség.. Hogy életbe maradjunk és legyen jövő ezt kell csinálni amit az Úr elmondott. Mester Károly agrármérnök előadásait is érdemes meghallgatni mindenkinek.
@RolandSaszivarevityАй бұрын
tudósok és a politikusoknak van az a képességük hogy nagyon sokat tudnak beszélni üresbe
@egonispanovity6136Ай бұрын
Dr.Gyulai Iván talán az egyetlen,úgynevezett szakértő,aki tudja a válaszokat a civilizáció zsákutcába kerülésének orvoslására.Megmaradni természet közelben illetve a természethez fordulni,mint univerzális,kozmikus éltető erőhöz.Egyszerűen hangzik,mégis sokak számára semmitmondó ez a szemlélet.
@francischorvat6477Ай бұрын
Jo napot mindenkinek! Nekem ez az eloadas tetszet a legjobban. Gratulalok az eloadonak es a szervezoknek!
@adambazso9207Ай бұрын
Szerintem KSH-felmérésekre nem igazán érdemes hagyatkozni. A legtöbbeknek pedig a jövedelem addig a szintig fontos, hogy viszonylag normálisan meg tudjanak élni belőle. Nem feltétlenül gazdagok akarnak lenni. Nagyon elcsépelt mondás, hogy mindenkinek csak az anyagiak számítanak. Nekem az a benyomásom, hogy ez nem így van. Nem mindenki lehet gazdálkodó. Nem mindenki szereti vagy tudja ezt csinálni, nem mindenkit érdekel ez. Nem mindenki számára "kiteljesedés" ez. Kényszerből pedig még kevésbé. Ahogy kényszerből általában jó közösségek sem tudnak igazán létrejönni. Az ún. "szegénység" kezelésére tarsadalmi és politikai szinten sincs semmilyen működő stratégia.
@gomesztataАй бұрын
Köszönöm.. :) Szerintem,Aki megteheti vegyen 1 hektárt, ültesse be minden jóval ,, de legalább 330 évelő növénnyel ,hozzon létre rajta vizes élőhelyet is kb 4 ár nagyságban, és látogassa sokat ahogy ideje engedi.. És majd meglátja hogy lassan többet lesz ott mint máshol, és minden ott töltött idővel ,egyre jobban fogja érteni a teremtés rendjét.. is :)
@adambazso9207Ай бұрын
Csak ezt nem sokan tehetik meg. Meg ugye annyi földterület nincs is, hogy mindenki vagy sokan ezt tehesse/tehessék.
@gomesztataАй бұрын
@@adambazso9207 Több földterület van mint gondolnánk ,és annál is több mint kép az embereknek a megvalósítás felé.. És szerintem, Amúgy is , ha az ilyen területek össze is érnének ,egyre kisebb is eltarthatna egy egy családot.. Mert az étkezési és társadalmi élet ,úgy átváltozna ,amit ,kevesen képesek ,előre látni. De ha ezen a folyamaton BÁRKI elindul ,NEM tud rosszat tenni..
@egzotikusnovenyesallatparkАй бұрын
Az előadás kiváló volt. Akit megérintett és hajlandó tanulni és új ismereteket szerezni, szívesen várjuk Somogyvámoson, ahol 20 éve kertészetünk ezen gazdálkodás alapján működik. Kertbemutatóval, tanácsadással szolgálunk a fenntartható, vegyszermentes gazdálkodásra nyitott emberek számára. A környezeti változásokhoz alkalmazkodva új növényfajták termesztésével kapcsolatos ismereteket osztunk meg. Pld Kínai datolya, pisztácia, datolyaszilva, oliva, Japán naspolya, gránátalma, kiwi, stb. Tájékozódni lehet KZbin csatornánkon vagy a növényekről honlapunkon: www.egzotikusdisznovenyek.hu
@toth.emese.vagyokАй бұрын
Köszönöm a szervezőknek az előadás rögzítését és a közzétételt! 🙏
@laszlobarany5368Ай бұрын
Mára már sajnos sokkal súlyosabb a probléma, mert nagyon kevés csapadék esik, "köszönhetően" a környezetpusztító emberi tevékenységeknek . Aki nem tudja öntözni a kertjét, annak esélye sincs az önellátó zöldség és gyümölcs megtermelésére. Ha a faluban minden portán, mindenki kutat fúrat, akkor egymás elől, pontosabban alól fogjuk elszipkázni a talajvizet. Szóval erölködhetünk mi, kicsik, a portáinkon, ha a nagyok meg továbbra is pusztítják a környezetünk döntő hányadát, okozva ezen tevékenységükkel azt pl, hogy már nem is esik megfelelő mennyiségű eső. Természetesen ettől függetlenül nagyon hasznosnak tartom azt, amit Iván tanít nekünk, de egyelőre mindez egyfajta szélmalomharcnak tűnik nekem, ebben a globális technokráciánkban.
@egonispanovity6136Ай бұрын
Egyet értek,mégis a hozzád hasonló egyének tudása és erőfeszítése most nagyon sokat jelenthet mások számára,akik keresik az utat.Magam azt teszemhogy nyáron vastag fűréteggel fedem be a gyümölcsfáim alatti területet,ilyen módon a kiszáradás nagy mértékben csökkenthető.A bogyós növények bokrai fölé viszont árnyékoló vásznakat feszítek ki.Ennek köszönhető,hogy egyáltalán életben tudnak maradni és jól teremnek.