Nagyon jó előadàs volt! Felbecsülhetetlen informàciòk ingyen. Köszönet érte!
@toth.emese.vagyok2 ай бұрын
Köszönöm a szervezőknek az előadás rögzítését és a közzétételt! 🙏
@istvandrdory67352 ай бұрын
Kedves Kérdező! Ha leépítette, távmunkára változtatta a munkája felét, és van 500 négyzetmétere, kútja, kerítése, akkor ezt javaslom: Ültessen 7-8 fát kettesével (cseresznye, szilva, meggy, körte, alma), és alattuk szépen ágyasonként a legegyszerűbb zöldségeket (hagyma, fokhagyma, cékla, spenót, sóska, bab, borsó, cukkini, tök, padlizsán, kelkáposzta, paradicsom, paprika, petrezselyem, uborka, nem fás karalábé, málna, ribiszke). A sorközöket lehet mulccsal takarni. Mindent locsolni időben, kesztyűs kézzel gyomlálni időben, leszedni, eltenni időben. Krumplit, lisztet, darát, zabpelyhet, tésztát érdemes vásárolni. Kukoricát lehet tallózni. 20 éve örültem volna, ha valaki ezt nekem elmondja.
@arondombi45892 ай бұрын
@@istvandrdory6735 nálunk nem működött a mulcs a legtöbb növény környezetében (30cm szalmás libatrágya), olyan erős lett a fű, hogy benőtte a ribizlibokrokat, egres bokrokat, szinte mindent, de a fiatal facsemetéket is alig lehetett megtalálni. A sütőtök ezen a területen egymást érte, a fű a levelek alatt elvolt, a tök meg felkúszott a sűrű fű tetejére. (27kg/nm átlag lett)
@egonispanovity61362 ай бұрын
Ha erre rájöttél,akkor még nyertes is lehetsz az életben.Nyílván városi gyerekként nőttél fel és a fentiek úgy hatottak rád mint afféle megvilágosodás.Tudnod kell azonban,hogy minden falusi gyerek ennek a tudásnak birtokában van,ha a néhai hagyományos földművelő parsztgazdaságokra tekintünk vissza.Az a legszerencsésebb,aki természet közelben nőtt fel,és mélységes tiszteletet érez a természet iránt.Az ilyen ember tudja a lét kihívásaira adandó válaszokat,nem kell beülnie Dr.Gyulai Iván fejtágító előadására.
@gomesztata2 ай бұрын
Köszönöm.. :) Szerintem,Aki megteheti vegyen 1 hektárt, ültesse be minden jóval ,, de legalább 330 évelő növénnyel ,hozzon létre rajta vizes élőhelyet is kb 4 ár nagyságban, és látogassa sokat ahogy ideje engedi.. És majd meglátja hogy lassan többet lesz ott mint máshol, és minden ott töltött idővel ,egyre jobban fogja érteni a teremtés rendjét.. is :)
@adambazso92072 ай бұрын
Csak ezt nem sokan tehetik meg. Meg ugye annyi földterület nincs is, hogy mindenki vagy sokan ezt tehesse/tehessék.
@gomesztata2 ай бұрын
@@adambazso9207 Több földterület van mint gondolnánk ,és annál is több mint kép az embereknek a megvalósítás felé.. És szerintem, Amúgy is , ha az ilyen területek össze is érnének ,egyre kisebb is eltarthatna egy egy családot.. Mert az étkezési és társadalmi élet ,úgy átváltozna ,amit ,kevesen képesek ,előre látni. De ha ezen a folyamaton BÁRKI elindul ,NEM tud rosszat tenni..
@SzergejButov2 ай бұрын
zseniális, nagyon szeretem az előadásait 🙂
@margitradnai4692 ай бұрын
"Add el, amíg van, aki megveszi!" Kedves Dr. Gyulai Iván! Nem dolgozott hiába, az ekéket már nem lehet eladni!!! Már nincs olyan hülye, aki megvegye! "Generációt lecserélni..., de milyen lesz a következő, ha az előző nevelte?" Nagyjából így hangzott, el, de a lényege ez. Türelem rózsát terem. Csak már nincs rá elegendő idő! Már az általános iskolában is ezzel kellene foglalkozni a gyerekek szintjén. A média még mindig inkább a hülyeségeivel akar nézőket nyerni, mint azzal, hogy mindenkit érintő elemi tudáshoz juttassa az embereket. A zöldhulladékért én büntetnék! Annak a kertben, parkban van a helye, de ez még mindig nem alapismeret! Még mindig tuja, fésült gyep!
@CsongorSzekely2 ай бұрын
A következő generáció olyan lesz hogy isten őrizz! Már a mostani az! Birkák vannak! Sok sok Birka! A mostani emberek egy szeget nemtudnak elütni! Még az ácsok sem! Mit akartok? 😂Fából vaskarikát! Hamarosan 90% a az emberiségnek elfog tűnni így vagy úgy! Miért kellene ezeket megmenteni?
@francischorvat64772 ай бұрын
Jo napot mindenkinek! Nekem ez az eloadas tetszet a legjobban. Gratulalok az eloadonak es a szervezoknek!
@istvandrdory67352 ай бұрын
A primer felhasznált anyagmennyiség szinte kivétel nélkül a pénzzel arányos. Ha kevesebbet termelünk, kevesebbet keresünk, kevesebbet költünk, akkor arányosan kisebb lesz az anyag- és energia-lábnyomunk. Ehhez életmód-váltásra és közlekedésmód-váltásra van szükség.
@molnarlaszlo90632 ай бұрын
Kérdés, mennyire és mennyien hajlandóak engedni az igényeikből, és váltani? Ugyanis erre most már tömeges szinten lenne szükség. Erre viszont nem látni hajlandóságot. És ez egész addig így lesz, míg kényszer nem viszi rá az embereket. Vagy hatalmi kényszer, vagy a természet kényszerít. Utóbbira tippek inkább, az viszont fájni fog...
@richardv.24752 ай бұрын
Erre volt egy jo komment valahol. "A vilagunk azert fog eltunni, mert mindenki sirni es toporzekolni kezd, ha megprobaljak elvenni a jatekait."
@oszkarmayer26602 ай бұрын
Megvan annak a kedves és nagyon naiv bája, ahogy a kérdezők egyszerűen nem hisznek a fülüknek.És szinte már egymással versenyezve felteszik ugyanazt és ugyanazt a kérdést egymás után. :)) Olyan ez, mint Galilei története: ő már látta távcsövével az Uránuszt, még annak felfedezése előtt; de nem tudta értelmezni a jelenséget, mert nem ismerte fel, hogy egy bolygót lát.
@MiklósVarga-z1d2 ай бұрын
Kedves közösségünk! Az előadás után úgy érzem ( itt mindannyian egy kis csoportot alkotunk ) tartozunk mélyen tisztelt Dr. Gyulai Ivánnak és Stumpf Bíró Balázsnak válasszal. Megpróbálom. Nagyon jól tette előadónk, hogy eljött. Mi meghallgattuk, Ő kellő szerénységgel türelemmel várta a választ. A megoldásra ha nincs is időnk, a válaszra viszont nagyon is van. Amiben közösek vagyunk, megkérdezzük: miért? Ezért vagyunk emberek, mert folyton keressük a válaszokat a problémákra. Tették ezt eleink sokszor. Minden emberrel megértő vagyok. Legyen Ő vallásos akit a hite vezérel ( bármelyik, mind együtt, vagy ateista, akit tudományos tények elfogadása mozgat) leszegett fejjel, legbelül tudjuk , mi következik velünk. "Zúg az éji bogár, neki megy a falnak" Igen. Az , ami szokott. S egy újabb civilizáció elbukik, mert a racionális énünk szembefordul az irracionális ősember agyunkal még mindig. Optimistán zárom hozzászolásomat a témához. Tegyük fel, azok a bizonyos lények, akikre ráakasztottunk egy bilogot: Ufó... Ők a mi utódaink. Testük átalakult. Az agyuk is, meghaldta a mi fejlődésünk korlátait és időutazással vissza- vissza térnek a múltba. Mert ők is felteszik a kérdést. Miért?
@evagulyas65372 ай бұрын
Zseniális volt az elöadása ennyi tudást leemelem a nem létező kalapomat ,de a végén elnézést kérek a házi gazda nevében is hogy nem fogtam meg a kezét ,pedig én nő vagyok!!!
@Orlov543212 ай бұрын
Nem tudjuk, hogy mit mondott, - pedig mostmár engem is érdekel -, lehet, hogy csak poén volt... amit nem hallottunk...
@egonispanovity61362 ай бұрын
Nos,amit Gyulai Iván tud,azt szüleid korában minden falusi kölyök tudott.Csak idővel ez a tudás elveszett.Hogy világosabb legyen a számodra: nem a technikai kérdésekről van szó,hanem a viszonyulásról.A néhai paraszt gyereknek a kertben futkosó sündisznó,a krumpli bokrok alatt lapuló barna varangy,a padláson fészkelő macskabagoly,s a cseresznyefán daloló sárgarigó tanította meg,hogyan kell viszonyulni az élethez,úgy,hogy mindvégig megmaradjunk természet közelben.De mára ez a tudás elveszett,és most mindenki a mesterséges intelligenciától várja világ problémáinak megoldását.
@balazsfodor6370Ай бұрын
köszönjük a bölcsességet.
@zoltandeneskosik9752 ай бұрын
Elég regen mondogatom, a technika fejlődése, még soha semilyen problémát nem oldott meg, azt csak magasabb szintre helyezte.
@FR_-ij4zz2 ай бұрын
Úgy igaz, mennyivel jobb lenne a magas csecsemőhalandóság! Amikor 10 született gyerekből felnőtt 3-4. Vagy ismét belehalni egy fogfájásba vagy bármilyen rákba, vírus miatt, stb, amit ma már pár óra vagy nap alatt gyógyítható. Vagyis nem kellene fanatikusnak lenni és utálni mindent és hogy bezzeg régen jobb volt. Nem volt jobb. Sőt, tudod, a 80 évvel ezelőtti vidéki emberek nagy része boldogan dobta volna el a kaszát, kapát, ha lehetősége lett volna bolti eladónak vagy műkörmösnek állni. Csak akkor nem volt választási lehetőség.
@saroltalorincz2 ай бұрын
Az a cél, hogy mindenki tisztában legyen azzal, hogy mekkora a baj. Ha mi, akik tudjuk és ilyen előadásokkal is felvértezve terjesztjük a szűkebb környezetünkbe, akkor előbb-utóbb elérhetjük a kritikus tömeget. Persze kevés az információt terjeszteni pl. helyi DA klubbokat alakítva, a helyi önkormányzati képviselőket bevonva, stb. Az is fontos, hogy példát mutassunk mint Iván, vagy Dittrich Ernő. Kezdjünk el változtatni az életünkön és a gyermekeinket, unokáinkat is ilyen szellemben neveljük. Minden döntésünk előtt gondolkodjunk.
@egonispanovity61362 ай бұрын
Amiről beszélsz,utópia.Krisztus tanításai,de menjünk még ötszáz évvel vissza Buddhához,megteremtették volna a boldog és kiegyensúlyozott életet ezen a bolygón.Nem hiszem,hogy Magyarország népességének akár 0,1 százaléka meg tudja érteni,miről beszél Dr.Gyulai Iván.Akik pedig úgy gondolják,értik,képtelenek megváltoztatni olyan drasztikus mértékben a saját életüket,amely a jelenlegi helyzetben az egyedüli járható kiút lenne a civilizáció téveszméken alapuló megmentéséhez.Ha kimégy valamelyik forgalmas autóút közelébe,látni fogod,ezrek,százezrek rohannak fejvesztve valami után,amit anyagi haszonszerzésnek nevezünk.Ezeket a százezreket,milliókat nem tudod meggyőzni arról,hogy helytelen életszemlélet rabjai,s emiatt fog az emberiség a pokol fenekére süllyedni.Az említett 0,1 százaléknak van az a tudás a birtokában,hogyan lehet minimális haszonszerzéssel mégis boldognak lenni,miközben a természetet,amely körülvesz,nem kiaknázzuk,kizsákmányoljuk,hanem együtt élünk vele,sőt,annak is tudatában vagyunk,hogy ez az emberi rendeltetésünk: óvni és védeni a természetet minden tudásunkkal és szeretetünkkel.
@stevengeorge23572 ай бұрын
Vége nagyon beszédes volt. Összedoglalónak a sablon mondat, Iván lecsapta a magaslabdát!
@laszlobarany53682 ай бұрын
Mára már sajnos sokkal súlyosabb a probléma, mert nagyon kevés csapadék esik, "köszönhetően" a környezetpusztító emberi tevékenységeknek . Aki nem tudja öntözni a kertjét, annak esélye sincs az önellátó zöldség és gyümölcs megtermelésére. Ha a faluban minden portán, mindenki kutat fúrat, akkor egymás elől, pontosabban alól fogjuk elszipkázni a talajvizet. Szóval erölködhetünk mi, kicsik, a portáinkon, ha a nagyok meg továbbra is pusztítják a környezetünk döntő hányadát, okozva ezen tevékenységükkel azt pl, hogy már nem is esik megfelelő mennyiségű eső. Természetesen ettől függetlenül nagyon hasznosnak tartom azt, amit Iván tanít nekünk, de egyelőre mindez egyfajta szélmalomharcnak tűnik nekem, ebben a globális technokráciánkban.
@egonispanovity61362 ай бұрын
Egyet értek,mégis a hozzád hasonló egyének tudása és erőfeszítése most nagyon sokat jelenthet mások számára,akik keresik az utat.Magam azt teszemhogy nyáron vastag fűréteggel fedem be a gyümölcsfáim alatti területet,ilyen módon a kiszáradás nagy mértékben csökkenthető.A bogyós növények bokrai fölé viszont árnyékoló vásznakat feszítek ki.Ennek köszönhető,hogy egyáltalán életben tudnak maradni és jól teremnek.
Az már látszik , hogy az ember a legfölöslegesebb lény a Föld nevű bolygón, az egója és a mohósága határtalan.
@jozsefkaszas86432 ай бұрын
Azért ez így nem igaz!
@hoestermeloe2 ай бұрын
Akkor másképp...de igaz. @@jozsefkaszas8643
@hoestermeloe2 ай бұрын
@@jozsefkaszas8643Így nem...? Akkor hogyan?
@FR_-ij4zz2 ай бұрын
Ha károsnak és fölöslegesnek tartod magad, a megoldás egyszerű. De ne vetítsd ki másokra (mindnekire) a te lelki nyomorodat és félelmeidet.
@balazskiss9852 ай бұрын
az látszik hogy 8 milliárd emberszabású biorobot mit tesz, és pont ember hiányzik a rendszerből rengeteg, vagyis ibolya nettó ostobaságot írt
@tavolijovo66842 ай бұрын
Köszönöm.
@juhaszetelka22072 ай бұрын
👍👍💝🙋♀️
@adambazso92072 ай бұрын
Szerintem KSH-felmérésekre nem igazán érdemes hagyatkozni. A legtöbbeknek pedig a jövedelem addig a szintig fontos, hogy viszonylag normálisan meg tudjanak élni belőle. Nem feltétlenül gazdagok akarnak lenni. Nagyon elcsépelt mondás, hogy mindenkinek csak az anyagiak számítanak. Nekem az a benyomásom, hogy ez nem így van. Nem mindenki lehet gazdálkodó. Nem mindenki szereti vagy tudja ezt csinálni, nem mindenkit érdekel ez. Nem mindenki számára "kiteljesedés" ez. Kényszerből pedig még kevésbé. Ahogy kényszerből általában jó közösségek sem tudnak igazán létrejönni. Az ún. "szegénység" kezelésére tarsadalmi és politikai szinten sincs semmilyen működő stratégia.
@lajosbacsi9562 ай бұрын
Miután sikeresen kiiktattuk életünkből a zavaró természetet, én már nem pesszimista, hanem fatalista lettem. Ime , hogy mi vár reánk..kzbin.info/www/bejne/gZezkqdjbJ1mbdE
@balazsjuhasz836218 күн бұрын
Modern zöld politika talán nyithat a környezetvédelmen. Sok nagyon tehetséges ember nem mer a politika közelébe menni, vannak érthető okok is a háttérben.
@egonispanovity61362 ай бұрын
Dr.Gyulai Iván talán az egyetlen,úgynevezett szakértő,aki tudja a válaszokat a civilizáció zsákutcába kerülésének orvoslására.Megmaradni természet közelben illetve a természethez fordulni,mint univerzális,kozmikus éltető erőhöz.Egyszerűen hangzik,mégis sokak számára semmitmondó ez a szemlélet.