Пікірлер
@17fellow
@17fellow 2 күн бұрын
Я шось боюсь я б весь час би боровся з тим що хотів би сказать кліенту - "Dude, ти впевнений що це всі інші винні а не ти?" чи шось на кшталт "Та тікай з цієї роботи(відносин etc), поки ще тільки до психолога треба а не психіатра". Що ви робите в таких випадках? Чи це частина тренування психолога щоб такі думки давити в собі?
@nesetesya
@nesetesya 2 күн бұрын
@@17fellow є ситуації, коли об'єктивно є небезпека і тоді це може бути директивна порада чи допомога - ситуації насильства і тд. Коли інакше, тоді В першому випадку справді проговорюємо відповідальність. Як от - "так, можливо 99% винні інші, але давайте поговоримо про 1% вашої відповідальності - що ви можете зробити" В другому я пам'ятаю, що я знаю лише суб'єктивну історію клієнта і там так само є певно якісь вигоди в цих стосунках чи роботі що стримують. Пропрацьовуємо варіанти і вибір завжди за клієнтом
@17fellow
@17fellow 2 күн бұрын
@@nesetesya Це інженерія прям по складності імхо ) А від чого найбільше задоволення від роботи? були вже випадки коли в кліента в кінці терапії прям зовсім інша ситуація, в кращий бік, ніж на початку?
@nesetesya
@nesetesya 2 күн бұрын
@@17fellow найбільше задоволення, коли клієнти дають фідбек. Часто це дуже неочевидні моменти: наприклад я "пішла на ризик" і непротокольно розповіла особисту історію, а клієнтці як раз було потрібно це почуття "я норм. В інших також таке є". Я б не сказала що зміни прям кардинальні, але всім потрібно різне. І клієнти справді вирішували свої запити) більш конкретно важко скзаати😅
@VikiKudko
@VikiKudko 2 күн бұрын
Дякую, юнгіанство цікаво розбирає казки!
@Nafo_user
@Nafo_user 5 күн бұрын
Дуже рада, що я побачила твій канал
@nesetesya
@nesetesya 5 күн бұрын
@@Nafo_user дякую❣️
@kolosamosti
@kolosamosti 5 күн бұрын
18:05 То я занудний психолог 🥺? 🤪 Дякую, цікаве відео! :)
@nesetesya
@nesetesya 5 күн бұрын
хіхі, серед людей, "вдарених в психологію", є окрема категорія занудних)) Ти цікавий🙂
@kolosamosti
@kolosamosti 5 күн бұрын
@@nesetesya добре, вгамувала мою паніку)
@hargins641
@hargins641 5 күн бұрын
Дуже гарний аналіз твору, цікаво дізнатися вашу думку, що приводу неврозу котрий присутній в цій казці, фобічний, істеричний та обсесивний , на вашу думку який з них спостерігається в цій казці?
@nesetesya
@nesetesya 5 күн бұрын
@@hargins641я поки не маю психотерапевтичної освіти, тому я не мислю категоріями діагнозів. В юнгіанстві також прочитала інше трактування всієї казки, що це процес входження й виходу з депресії. По-моєму нарцисичної депресії, яка спрямована саме на невідповідність людини до середовища
@julie_asanidze7542
@julie_asanidze7542 8 күн бұрын
Дуже цікаво розповідаєте, дякую за огляд! ☺
@sofiia000
@sofiia000 8 күн бұрын
дякую за відео! давно придбала її , але на диво почала читати спочатку другу, придбану нещодавно, і от друга мені дуже подобається. чого я навіть, не очікувала. а після вашого відгуку тепер хочу почитати й першу)
@nesetesya
@nesetesya 8 күн бұрын
@@sofiia000 приємного читання))
@Marina-me8yt
@Marina-me8yt 9 күн бұрын
Дякую за цікаве відео! Книга дійсно крута, для мене там було багато нового, хоча я вже мала непогану сексуальну освіту
@nesetesya
@nesetesya 9 күн бұрын
@@Marina-me8yt можливо, ви знаєте ще книги про секс чи сексологію? Я б заглибилась
@17fellow
@17fellow 9 күн бұрын
"мала непогану сексуальну освіту" 😹
@nesetesya
@nesetesya 9 күн бұрын
@@17fellow не смішно)) насправді мало кому батьки розповідають або є де прочитати або в школі секспросвіта
@17fellow
@17fellow 9 күн бұрын
@@nesetesya )) ой я думаю батьки також не знають як правильно, я пару раз чув що друзям розповідали, то це був крінж ситуація для всіх ). і я неправий, якщо ви читаєте, вибачте Маріна, все правильно і освіта така є, але просто перша реакція що це "непогана освіта про їзду на велосипеді" 😇
@nesetesya
@nesetesya 9 күн бұрын
@@17fellow мда, мені вже після перших менструації включили мультик про менструацію)) батьки не завжди встигають
@СтасҐрошек
@СтасҐрошек 15 күн бұрын
Цікава лекція! Молодець!
@17fellow
@17fellow 18 күн бұрын
Ого, я може ще передивлюсь потім. Колись натрапив на реддіті на обговорення в стилі "what happened to your bullies in school". там ця тема часто піднімається. То мені здалось що це прям дуже поганий знак для подальшої долі, там купа всякого треша тіпа тюрми, алкоголю, наркотиків і просто навіть життя працюючі якісь дуже базову роботу. Буллінг то напевно не причина, а скоріше перші червоні флажки того що станеться в дорослому житті. але читаючи ті теми здалось що бути bullied краще ніж бути bully )
@nesetesya
@nesetesya 18 күн бұрын
@@17fellow в принципі для обох можливе посттравматичне зростання і розвиток, але для булера не дуже очевидно буває що зцілювати. У того, кого травма більш очевидна , тож легше її подолати *умовно легше звісно)
@napevno
@napevno 18 күн бұрын
Звук на вступі дуже неочікуваний був 😮
@LaLila535
@LaLila535 21 күн бұрын
Умнічка! Молодець! Дякую! Дуже цікаво! Дуже інформативно! Нехай Буде Світло! ))) ❤🧡💛💚💙🤍💜
@sobachyibuddha
@sobachyibuddha 23 күн бұрын
дякую за відео! було дуже цікаво глянути)
@17fellow
@17fellow 25 күн бұрын
Формат імхо норм) я тільки не фан поезії) іншим прикладом субьективноі реальності напевно може бути сам вірш про пірата. дядько подільник від якого ведеться мова транслює якусь несправедливість долі, що ось на кого я це життя покидаю. але сам може десяток людей ні за що вбив.
@nesetesya
@nesetesya 25 күн бұрын
так і є!
@17fellow
@17fellow 25 күн бұрын
Субьективна реальність то якийсь оксюморон )
@nesetesya
@nesetesya 25 күн бұрын
@@17fellow але так і є))
@annbulgakova7083
@annbulgakova7083 28 күн бұрын
Можете порадити, будь ласка, книжки про стосунки
@nesetesya
@nesetesya 28 күн бұрын
@@annbulgakova7083 Книги Сью Джонсон - психологія стосунків / пригорни мене міцніше - про стосунки в парі Жінки, що кохають до нестями - про деструктивні стосунки (не читала, але її хвалять) Емілі Наґоскі - Як бажає жінка і Як довго бажає жінка - про секс з боку жінок і секс в тривалих стосунках Теорія прихильності - на цьому будується вся взаємодія, по змісту має бути добра книга Він вона вони разом - не читала, не чула відгуків, але маю великі надії на цю книгу, сама планую прочитати
@17fellow
@17fellow Ай бұрын
Ого, година, 6 хв, 29 секунд, рекорд? ;) Ще фізику(шось з Керолла) та економіку(ті самі чому націі занепадають) і взагалі повна картинка світу була б в голові)
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
@@17fellow хіхі, ну економікою я ще цікавлюся, а фізика мені дуже далека по інтересам. Хіба що квантова, де розказують як силою думки мульйон грошей мать😁
@1petitrenardeau89
@1petitrenardeau89 Ай бұрын
Взяла б участь з радістю в такому книжному клубі,та працюю до пізна в будні дні. Хотілося б в суботу хоча б .
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
подумаю над цим. якщо вдасться цей клуб провести, може будуть ще і можливо по вихідним)
@ivannaromashko3960
@ivannaromashko3960 Ай бұрын
Припини це Спартака Суботи - КХМ-КХМ ахахаха
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
а як треба?)
@17fellow
@17fellow Ай бұрын
Мені здається раніше видати книжку це було прям досягнення і реально книжки були вилизані. А зараз книжки це просто ще один з медіа, в спектрі від лапшу на вуха вішати комусь під підіздом то научпоп документалки на Нетфлікс. То тут дядько шось по настрою набалаболив, гроші є і видав і нарекламував (ніяких претензій я б і сам так сів би і відсебятину ніс). Це може більше до читачів, що відповідальність на нас, фільтрувати цей весь двіж )
@17fellow
@17fellow Ай бұрын
Про випромінення то сподіваюсь про вибух супернової малось на увазі? (Інші варіанти вщагалі неадекватеі) В наших околицях вроді немає підходящих зірок то можна спать спокійно )
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
@@17fellow так, воно. вірогідність, що земля опиниться на траекторії, мінімальна, але от автор хвилюється)
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
ну але аби просто було видати книгу , я б вже дивно))
@Marina-me8yt
@Marina-me8yt Ай бұрын
Дякую за цікаве відео!!! ❤
@МикитаРуцький-ф9ь
@МикитаРуцький-ф9ь Ай бұрын
Дуже цікавим та іронічним є той факт, що я якраз вважаю себе доволі чуттєвим чоловіком. Але потрапив у стосунки з дівчиною, для якої це була слабкість. І коли я дозволяв собі проявляти емоції поряд з нею, то потім помічав її нерозуміння та огиду до мене. Варто додати також, напевно, що її можна назвати "пацанкою" і незалежність та пригнічення емоцій було притаманно більше їй, ніж мені. Отак от, зійшлися протилежності, тільки в цьому випадку фемінність проявляв більше я, а вона "маскулінність". І хоч це вже в минулому, все ж змушує задумуватися над тим, чому і як так могло вийти.
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
@@МикитаРуцький-ф9ь прикро, що у вас саме такий досвід. По суті в кожній людині є і фемінне й маскулінне і свій дисбаланс ми транслюємо на інших. Жінки також можуть не приймати "слабкості"(тут як фемінності) ні і собі, ні в інших, бо суспільство її в принципі відкидає як менш бажану. Про це я більше говорю в другій частині - Відьми, якщо вас цікавить
@МикитаРуцький-ф9ь
@МикитаРуцький-ф9ь Ай бұрын
@@nesetesya Дякую. Треба буде глянути другу частину.
@17fellow
@17fellow Ай бұрын
О самоіронія на тамбнейлі вже гут ))
@17fellow
@17fellow Ай бұрын
Класний інсайт про те що люди починають в собі ковирятись коли вони і так "в ресурсі" вже. Я так зрефлексував і підтверджую )) не те щоб я в собі ковирявся, але бажання шось заімпрувити, прокачаться в чомусь, в мене виникає вже на фоні і так норм психологічного стану (я думаю, якось використаю це знання, вже є думки). До речі, такі nuggets від тебе це прям 🪙, так тримать ) памятаю ще відео про рівні спілкування довго переварював )
@17fellow
@17fellow Ай бұрын
P.S. а можна лінку на дослідження про тестостерон? мій BS meter зашкалює, якщо чесно, але може моя інтуіція неправа і це також цікавий інсайт. З мого досвіду великий тестостерон (по аналізам) це прям сильна реактивна агресивність (головне не натворити делов перші 20 секунд, бо вона абсолютно неадекватна).
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
@@17fellow поки ще не прочитала, не знайшла в якій саме статті, але спікер казав що це було з наукового журналу і журнал прям так і називався "Testosterone and cortisol". Реактивна агресивна реакція - це ж ще й адреналін. Оце бий/біжи/завмри (+вдавай)
@17fellow
@17fellow Ай бұрын
Вроді рассінхрон по звуку, може в мене тільки правда, але в 2-х різних бразуерах перевірив (на Мас). але норм, можна дивитись
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
@@17fellow ой, перепрошую( упустила цей момент
@kolosamosti
@kolosamosti Ай бұрын
Ооо! Анонс на який я чекав! Такий маленький і непомітний, але я помітив! 😉 Чекатиму на огляд!
@1petitrenardeau89
@1petitrenardeau89 Ай бұрын
Гарний вибір книг.
@interstellardust9
@interstellardust9 Ай бұрын
Есть один раб на галере 😂
@17fellow
@17fellow Ай бұрын
А немає враження що різниця між поколіннями - millennials, gen z, gen a, це частково різниця між кількістю дітей в сімї? я старпер )) і памятаю що в нас доволі небагато в школі було дітей хто 1 в сімї і вони, чесно кажучи, були трохи особливими і егоцентричними. а зараз така ситуація все частіше і імхо це не здраво для дитини, бо на неї батьки проектують якісь свої амбіції, надії, страхи навіть і тд. Памятаю дивився щось про дитинство Chris Hemsworth (там 3 брати актори в сімї) і там схоже батьки ставили своєю задачею тільки щоб вони друг друга не повбивали і все ) навіть скоріше щоб вони прям при батьках друга друга не повбивали і все ) імхо це більш адекватно готує до життя, ніж життя під скляним колпаком, коли батьки всюди возять дитину самі, постійні розмови що хочеться і тд.
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
@@17fellow теорія має сенс, але по-моєму це скоріше через різницю контекстів: в які часи проходило дитинство і хто виховував. Умовна дитина 90х відрізняється від повоєнних 50х і також дуже відмінна від заможних(не для всіх, але більше ніж минулі десятиліття) 2010х
@AndriiSitalo
@AndriiSitalo Ай бұрын
Підписуюсь під кожним сказаним словом. Цю книгу бажано прочитати багатьом українцям.
@avi_mint
@avi_mint Ай бұрын
0:32 поясніть, будь ласка, чому біологія різко стала сексизмом?😁 якось нерозумно, як мінімум)
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
@@avi_mint фанатам біології пропоную переглянути скелет людини і курс анатомії, де у ч і ж однакові м'язи (тобто однаково пристосовані до різних дій , а біологічна відмінність саме в силі) . А ще ви можете поцікавитися олімпійськими іграми і поглянути, що метання предметів є і чоловічим, і жіночим видом спорту, тож чоловічі й жіночі руки все ж спроможні однаково метати і кидати. Отже це підводить нас до думки, що попри біологічні відмінності, ця книга все ж достатньо насичена сексизмом
@avi_mint
@avi_mint Ай бұрын
@@nesetesya "попри біологічні відмінності" - тобто вони все ж таки є!))
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
@@avi_mint так, в рівнях гормонів наприклад. На скелетному рівні(щодо кидання предметів) відмінності в будові плечей немає. Єдина відмінність в скелеті - у жінок ширший таз для народження дітей. Тож кидають предмети вони однаково. А які ви спостерігали відмінності ще? *є справжні відмінності - і це біологія, а різне положення рук для полювання і тримання дітей - це єресь з наукової точки зору і сексизм з соціальної
@17fellow
@17fellow Ай бұрын
Оу, мій коментар попав в відео 🥰 дякую ) Це гут що книжка муляє, треба своє писать ;)) Я з комфортного чтива прочитав Rebecca Yaross Forth Wing і мені сподобалось більше ніж Crescent City Sarah Maas. і то і то young adult fantasy, але Йаросс як на мене краще від першої особи пише, прям вище рівнем. Мені здалось що я навіть став краще розуміти як дівчата думають. Що відбувається коли дівчина тебе чує, але не відповідає, наприклад )). Ну і описи секса (прости госпаді 🤭) краще написані, можна перетерпіти і не пролистувати відразу як з Маас. і там і там молнії прям літають, але імхо в Яросс все більше зі смаком написано і це частина будування історії а не шось збоку приліплене.
@17fellow
@17fellow Ай бұрын
До речі, там в відносинах між головними героями схожий вайб до Феб-Кат, як мінімум в перших 2/3 книжки. Можливо це якийсь архетип відносин.
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
цікаво)) ще я до цих книг не дісталася, але ви не покладайтеся на точність з "як дівчата думають". бо я від дівчат чула скаргу на четверте крило, що там є цей образ that girl - вона не така як всі, вона інакша, краща. наприклад з лінії, що для практичності у всіх коротке волосся, а вона не така, вона хоче довге)))
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
@@17fellow все в нашому житті архетипічно)) треба прочитати😁
@17fellow
@17fellow Ай бұрын
@@nesetesya Гут, не буду покладатись )) імхо в усих цих книжках є елемент chosen one, нам про середньо статистичну дівчину чи хлопця було б не цікаво читати. але в кожного є якісь риси які співпадають з протагоністом і тому можна уявити себе на її місці. Я вже другу книжку почав тому під враженням ще, тут вже герой правда трохи занадто крута, цікаво як з цим впорається автор
@sobachyibuddha
@sobachyibuddha Ай бұрын
Дякую за відео! Дуже цікаво було б побачити огляд ваших полиць, бо бачу на фоні деякі книги, які не супер популярні)
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
@@sobachyibuddha це буде непросто, але я подумаю) є відео, де є огляд третини книг- прочитане за рік😅 kzbin.info/www/bejne/oWm5mqSKqrSXbKcsi=NgmH4d0Z2eErHs6T
@17fellow
@17fellow Ай бұрын
Я руками і ногами за mindfulness ) але памятаю читав цікаве дослідження що люди в яких автоматична моторика порушена (вроде паркінсона) витрачають багато когнитивної енергії щоб свідомо все робити і із за цього в них не вистачає уваги на все інше і субьективно вони тупішають. Це якісь крайнощі звісно - але отакий fun fact )
@17fellow
@17fellow Ай бұрын
напевно це підтверджує що все не просто так і автоматизм це норм )
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
я взагалі не розуміюсь на Паркінсона, але припускаю, що там проблема ще й в тому, що автоматично не виходить. Нам справді потрібно мати автоматизми : дихати, тримати ложку і тд. А без них все довелося б робити свідомо й витрачати багато енергії. (виправте, якщо не так) Тоді в Паркінсона буде більше це наслідком. але справді цікаво як все має взаємовплив
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
@@17fellow звісно, норм) він необхідний, звільняє розум для задач. Зараз я друкую і думаю про слова, а не куди поставити палець, щоб надрукувати літеру. але якщо усе робити на автоматі, то життя прослизає. висновок: все треба, все важливо, питання тільки в кількості
@17fellow
@17fellow Ай бұрын
@@nesetesya прослизає це також може бути ілюзія) десь бачив статтю що для мозку час плине однаково що в дитинстві що в дорослому віці. Але меньше нових подій і коли мозок дивиться назад то немає за що зачепитись і здається що і час не проходив) але да, треба зупиняти себе від думок про проблеми та майбутне і відчувати як гаряче повітря прослизає крізь пальці коли йдеш в жару ))
@nesetesya
@nesetesya Ай бұрын
@@17fellow воно справді більше знайомого, але завжди можна помітити деталі. І ще й важливо створювати нові обставини, а то справді мозок всохнеться😁
@zi5555
@zi5555 Ай бұрын
Цивілізації та про динозаврів то прям така ностальгія 🥲
@1petitrenardeau89
@1petitrenardeau89 Ай бұрын
@ИннаГлуховская-п7д
@ИннаГлуховская-п7д 2 ай бұрын
Цікаво як ти це поєднала з майдфуленс. Він здорово спрацьовує для наповнення.
@nesetesya
@nesetesya 2 ай бұрын
@@ИннаГлуховская-п7д основний принцип бути в моменті, зосередитися на проживанні тут і зараз, тож по суті це може бути будь-яка дія, коли ми зосереджені
@Predicateone
@Predicateone 2 ай бұрын
В мене порада для дівчинки...Почніть спочатку цікавитись звичайними курсами психології, або навіть краще філософії. Тому що те про що ви розповідаєте,немає ніякого сенсу і зв'язку з реальністю. Ви не психолог, ви в звичайному світі людей просто шарлатанка,бо читаєте не ті книги...
@nesetesya
@nesetesya 2 ай бұрын
порадите список з 5 книг, які варто прочитати, хлопчику(чи не знаю точно хто за маскою)? між іншим дякую за перегляд і коментар
@ИннаГлуховская-п7д
@ИннаГлуховская-п7д 2 ай бұрын
Було дуже цікаво))ДЯКУЮ
@17fellow
@17fellow 2 ай бұрын
Мені здається Лілі сама здала свої кордони. Є ні, а є ні і коли ти кажеш ні то треба бути готовим закривати спілкування якщо воно порушується. А так її власна терріторія, її тіло напевно навіть, стало загальною терріторією а Райл лишився при своїй. В дядька була вже довга історія стосунків де це прокатувало, плюс робота де люди напевно в рота дивляться, він вже втратив береги. Найкраще що з ним могло статись, це дівчина в яку він закохався але яка змусила б його поважати свої кордони, щоб в нього була мотивація зафреймити поведінку правильно. Але ні )) Правда він напевно підсвідомо і обирає партнерів яких може зламати, то напевно йому нічого вже не допоможе крім віку. Достатньо цинічно? ))
@nesetesya
@nesetesya 2 ай бұрын
@@17fellow насправді доволі реалістично. Я додам, що йому може допомогти ще терапія, проте питання чи він дійде до неї. Щодо кордонів Лілі, то так, у неї є своя особиста історія і проблема з цим (та ж родинна передісторія з татом: коли все життя тебе не чують, то до цього звикаєш). За всіх обставин не знаю чи Лілі могла б інакше, проте те, що вона зрештою покидає Райла - це вже крок від патерну до нової моделі поведінки. Плюс те, що вона першим хлопцем зустріла Атласа - можливо її й привабила його асоціальність, але він виявився дуже поважним до кордонів - це круто і пощастило!)
@17fellow
@17fellow 2 ай бұрын
@@nesetesya я колись трохи почитав Never Split the Difference Chris Voss, то там прикольно було про те що реальні перемовини починаються після того як одна з сторін сказала "ні, це мені не підходить. гарного дня" і інша сторона має сама підлаштуватись. але треба дійсно бути готовим піти. (це не про відносини, але імхо дінаміка схожа)
@nesetesya
@nesetesya 2 ай бұрын
@@17fellow так, до перемовин це одна зі схем. Ще є багато інших : залучення третьої сторони, малі поступки і тд. В стосунках теоретично це також можливо, але це більше маніпулятивно: бо в стосунках ми говоримо про двох людей, які з любові одне до одного теоретично самі б хотіли щось робити. І якщо не так, то справді є варіант піти
@МишкаЛиповый
@МишкаЛиповый 2 ай бұрын
Дякую, як завжди, цікаво. Стосунки та психологія чоловіка і жінки дуже цікава тема. Несемося)))
@МишкаЛиповый
@МишкаЛиповый 2 ай бұрын
Ви, як завжди неймовірна. З величезним задоволенням дивлюсь Ваші відео. Дуже цікаво. Бажаю, якнайбільше Вам підписників. Чекаю наступного відео. Несемося)))
@nesetesya
@nesetesya 2 ай бұрын
@@МишкаЛиповый дякую🔥 Буду рада новим ідеям. пишіть які теми вас цікавлять - якщо розуміюся, то візьму на озброєння😌
@МишкаЛиповый
@МишкаЛиповый 2 ай бұрын
@@nesetesya так справа в тому, що Ви такі теми піднімаєте, про які я і не думав.
@МишкаЛиповый
@МишкаЛиповый 2 ай бұрын
@@nesetesya може от, що. Зараз, дуже багато розлучень. Хлопці та і є таке ж з дівчатами які воюють, їхні половинки виїхали в безпечні місця. А потім подають на розлучення, бо виникає непорозуміння між тими хто на фронті і в тилу. Зовсім різні світи, там і там. Це я все на своєму досвіді знаю. От як можна зберегти такі родини? Це ж по психології питання?
@nesetesya
@nesetesya 2 ай бұрын
@@МишкаЛиповый я не дуже розбираюсь в темі стосунків, це скоріше до парних терапевтів питання. Є проєкт "Ти як?" У них є гайд "коханий, Ти як?" - і він як раз Для пар, де один служить, а інший чекає. З дуже загального, то важливо багато говорити і ділитися своїми досвідами, пояснювати реакції, ніби заново знайомитися. І ще важливо регулярно спілкуватися, наскільки це можливо. У стосунках на відстані це підтримує зв'язок. Ну і ще - це вже моє припущення - я б не відкидала те, що пари можуть розходитися, бо трималися на звичці, а не любові. І от вони бачать, що їм добре і нарізно, дружини стають більш самостійними(якщо наприклад раніше були фінансово чи якось інакше залежні від чоловіків) і готові розійтися. Це також можливо як один з факторів
@МишкаЛиповый
@МишкаЛиповый 2 ай бұрын
@@nesetesya стосовно спілкування, в тому і річ, що ті хто в тилу не розуміють тих, хто на фронті. На цьому і виникають конфлікти. Я наразі в Херсоні, часто по службі їжджу в Одесу. І от коли вночі з Одеси заїжджаєш в Херсон, то це як з майбутньої супер цивілізації заїхав у Прип'ять. Цінності зовсім інші у людей які в окопі, далі ті хто мешкають в прифронтовій зоні, ну і далі і далі. От я думаю, на цьому і косяк, помінялися цінності, та погляди на них.
@kolosamosti
@kolosamosti 2 ай бұрын
Мені чомусь спілкування дорослого, батьків і дитини нагадало Фройдівську концепцію ід, его і супер его :) Класне відео!
@nesetesya
@nesetesya 2 ай бұрын
@@kolosamosti воно схоже. Усі моделі подібні в різних методах))
@17fellow
@17fellow 2 ай бұрын
Про недоліки спілкування - не читала The Murderbot diaries? Там робот охоронець (біологічний, тобто як людина, якщо я правильно памятаю бо то було давно) міг декілька людей вбити без проблем але при цьому ховатись в клозеті від спілкування з людьми, бо це складно, він невпевнений в собі і тд. Я там буквально трохи прочитав і на цьому прикладі зрозумів як таки спілкування емоційно складно )) бо сам ловив себе на тих самих думках що той робот. І що можна бути доволі еффективним в одних справах, і абсолютно ні в спілкуванні з людьми. І чому люди прям обожнюють коли спілкування з людьми замінються аппками (як той самий Uber)
@nesetesya
@nesetesya 2 ай бұрын
не читала, але ідея справді цікава)) спілкування потребує багатьох рівнів - взагалі можна сказати "ця страва не солона", а це означатиме "ти мене не любиш". І ще й потрібна емпатія. Ну і спілкування це ще й невербальне: жести, пози, тембр голосу, міміка. З одного боку апки дуже все полегшують, але з іншого боку залишається простір для додумування і немає оцих невербальних контекстів. з педагогіки: хороший вихователь може фразу "іди сюди" сказати 20+ способами і це справлятиме різне враження
@17fellow
@17fellow 2 ай бұрын
​@@nesetesya Та да, це все складно) Он кажуть аутісти є аутістами бо в них недорозвинена частина мозку що відповідає за спілкування(не копав чи це правда) і це прям проблема. це не просто інформацію донести )
@nesetesya
@nesetesya 2 ай бұрын
@@17fellow не досліджувала цю тему, але артистичний спектр широкий. Це може бути проблема саме в спілкуванні, може в побуті чи ще інше. Точно знаю що у людей з психопатією емпатія іде через мозок, типу вивчена
@17fellow
@17fellow 2 ай бұрын
О, супер прикольно. Імхо це можна було розбить навіть на декілька відео, з більшою кількостю прикладів, бо зараз я подивився, цікаво, але не впевнений що нормально зрозумів. Мені здається що невдоволення про те що не пропилесосив, воно насправді глибже і тому і проривається сильніше. Коли це просто пилосос то це ні про що і емоції не чіпляє. Людина невдоволена ти що партнер її (його) на руках не носить, немає в партнера закоханості. А немає закоханості то партнер і не спішить якось вгадувати що треба зробити краще, не вкладається в відносини. Пилосос (чи там що їсти немає чого) то імхо просто нагода виплеснути невдоволення таким станом речей ) і імхо людина розуміє що більшість відповідальності за це, перед собою, на собі - але це некомфортно, краще пропісочить партнера, збросить емоції ))
@nesetesya
@nesetesya 2 ай бұрын
це справді може бути крик про відчай. Пробуватиму ще подібні відео психологічні робити, але в цьому хотіла саме більше про сам факт комунікації і прямоти у висловленні, що ми часто думаємо одне, а говоримо інше. Ну і важливо як саме ми говоримо. І те саме відбувається з другим мовцем
@obessa67
@obessa67 2 ай бұрын
подяка автору.
@tanjastone869
@tanjastone869 2 ай бұрын
Я от тільки що дочитала, сиджу, переварюю і думаю, а навіщо нам в кінці показали епізод, де Юрій продавав Еліф пігулки. Типу, тільки щоб заплутати🤔 бо це якось так сильно вибилось на фоні всього кінця
@nesetesya
@nesetesya 2 ай бұрын
@@tanjastone869 вже не пригадаю цього моменту(
@tanjastone869
@tanjastone869 2 ай бұрын
Та це я так, думки вголос :) дуже захоплююча книга і дякую вам за розбір!
@zi5555
@zi5555 2 ай бұрын
Дякую за розбір, дуже цікавий) і презентація прикольна)
@nesetesya
@nesetesya 2 ай бұрын
@@zi5555 дякую😌