FCD Minitester
0:28
8 ай бұрын
Пікірлер
@Stoupa93
@Stoupa93 Күн бұрын
Jak velký rozdíl je v porovnání s motorem 1.0 tgdi? Krom toho že v tom 1.0 bude zřejmě lepší svezení. Jde mi o to jestli je motor 1.0 opravdu tak špatný na krátké vzdálenosti
@mareklaube2380
@mareklaube2380 2 күн бұрын
Dobrý den, Libore. Chválím video, jen bych měl pár postřehů. Netvrdím, že mám 100% pravdu, ale... Myslím si, že lambda "dýchá" v prostoru mezi jednotlivými vodiči a pláštěm vodičů. On to tedy není klasický kabelový plášť na těsno, ale spíše volný ochranný návlek. Mluvíte o pájení, jako o špatném způsobu a preferujete lisovací spoj. Dokonalý lisovaný spoj musí být vzduchotěsný, tudíž vylučuje přístup vzduchu k lambdě. A záleží, jak se v lisovací spojce "schová" i základní izolace vodiče a zamezí vstupu vzduchu mezi ní a měděné jádro. Ale třeba se mýlím a velmi rád se poučím.
@jumbiiik
@jumbiiik Күн бұрын
Tohle je vždycky problém překladu .. "Through the wire" není pro všechny .. Lambda dýchá membránou na těle, vodiče jsou na konci přivařené. Problém je v tom, že se obdobní lidé pasují do role odborníků a vlastně ve výsledku neví ani to, co technik na emisích .. :)
@miroslavnavara7160
@miroslavnavara7160 4 күн бұрын
Dobrý den. Prosím Vás o pomoc. Vlastním vozidlo VW Passat 2.0 TDI 176 kw, r.v. 2014. Vozidlo začalo nepravidelně padat do nouze, bliká kontrolka žhavení, chybové hlášení P0088 - vysoký tlak v palivové soustavě. Po zhasnutí motoru a opětovném nastartování je opět vše v pořádku. S vozidlem jsem byl i v aut. servise, dokonce několikrát, pokaždé bylo dle jejich názoru vše v pořádku, zaplatil jsem a druhý den ta samá chyba. Byl bych vám moc vděčný kdyby jste mi mohl pomoci, mnohokrát děkuji.
@peloro
@peloro 13 күн бұрын
cele video k hovnu
@mareklaube2380
@mareklaube2380 16 күн бұрын
Zdravím, sice je to už rok staré video, ale já ho viděl až teď a auto už je zajisté dávno vyřešené. Ale nezdá se mi vaše info o délce hoření jiskry na jednom válci, kde říkáte o času hoření těsně pod 1 ms jako o krátkém. A ten další čas okolo 3 ms jako že je v pořádku. Myslím si, že to je naopak. Ten válec s tím pod 1 ms není až takový problém jako ten s 3 ms. Tam je to hoření podle mne příliš dlouhé a malý výboj kV. Takto se to tváří na "děravý" válec, kde chybí část komprese. Při správné kompresi a směsi paliva je výboj kV daleko vyšší a tím kratší hoření jiskry v délce něco kolem 1,5 ms. I když byla realitvní komprese "v pořádku", tak bych určitě provedl měření dynamické komprese za volnoběhu s instalovanou tlakovou sondou ve válci místo svíčky. Nejprve s deaktivací spalování celého motoru a potom i se spalováním mimo jednoho válce s tlakovou sondou.
@JohnyNoCash
@JohnyNoCash 18 күн бұрын
Díky za nic, vy diletanti! 😒
@petrholienka3707
@petrholienka3707 22 күн бұрын
Moc zajímavé, mám ten samy problém u samého Forda! Vždy do kopce kolem 1900-2000 otáček a na 5-6 stupeň rychlosti mi motor spadne do nouzového režimu. Byla tam rovnana hlava i blok motoru a byly vzane i prsty. Vstrikovace jsou nové nakodovane, nové turbo. A mě už asi z toho auta jebne. Servis mě už stal bez malá 200 tis a auto pořad nejezi 😭😭😭. Můžete mě nějak pomoc?
@mhelektronikmhelektronik3420
@mhelektronikmhelektronik3420 27 күн бұрын
Prosim urobíte video aj o tej lambda sonde ako poznať podla akeho logu že je zlá ??
@mhelektronikmhelektronik3420
@mhelektronikmhelektronik3420 27 күн бұрын
Ale neozumiem závada je jasne popísaa v diag ako elektrická to ohladom napetia zo snimača prečo si mysleli že sa motor prehrieva netuším
@jarmilaborakova9084
@jarmilaborakova9084 Ай бұрын
cotoje za blbost?normalni jev., to dela snad každý auto kdyz je zahraty a vůbec u tdi,možná by nemělo nějak extrémně., ale je to normální.aspon si myslím ze svich zkušenosti,snad každé auto mi to dělalo.,a jezdilo jak drak a olej nějak nežralo.,tak nevim
@prof.pierremanimontdrsc8531
@prof.pierremanimontdrsc8531 Ай бұрын
Výborná ukázka kvalitně odvedené práce, jak by to mělo správně vypadat. Nevíte, kde by se člověk mohl obrátit na takového kvalitního automechanika ve městě Brně a blízkém okolí ? Jsem už opravdu zoufalý. Děkuji za případný tip.
@liborfleischhans4237
@liborfleischhans4237 Ай бұрын
V blízkém okolí je to pan Skokan, Letonice u Brna. Kdysi měřil emise, ale vykašlal se na to nástupem podvodných STK v jeho okolí. Přetáhly mu emisní zákazníky, ale je to vynikající diagnostik s logikou.
@zoli10
@zoli10 Ай бұрын
Perfektní video Libore,z tohoto se musí poučit i amatér.Škoda,že taková výuka není v osnovách škol pro automechaniky .P.S,jak dopadl ten malý MB ,u kterého 7 opraven neodhalilo závadu ?Co byla příčina nepravidelného chodu a nízkého výkonu ?
@liborfleischhans4237
@liborfleischhans4237 Ай бұрын
Diagnostické přístroje a metody dělají neuvěřitelné pokroky. Každý den se divíme, co všechno se dá vyčítat z logů nebo oscilogramů. Než bych napsal učebnici, už bych v ní musel nahrazovat kapitoly ze včera těmi dnešními. Ten Mercedes byl nakonec prodán s oznámením závady tomu, kdo prodej zprostředkovával. Takhle to stejně nemohlo zůstat. Mluvil jsem s majitelkou a ta říkala, že to auto stále stojí a nikdo tu hlavu dolů zatím nedal... Takže zatím vím stále prd.
@AligatorsAligators
@AligatorsAligators Ай бұрын
Skvele video no na konci mi chýba vysvetlenie závady. Na 5:18 je v grafoch vidieť nekludny MAF zataz EGR a EGR korig ale chýba súvislosť medzi nimi. Co bola príčina a čo následok.
@liborfleischhans4237
@liborfleischhans4237 Ай бұрын
Závada je v EGR ventilu a sání, které měnilo BMW na svolávací akci. Už jednou se to měnilo, ale v autorizáku BMW tam bohužel dali omylem tu starou konstrukční verzi, takže jen dali nový díl, ale konstrukčně zase starou verzi. Byla to tedy konstrukční sériová chyba. Samozřejmě umocněná tím, že někdo "zapsal" do ECU "nový" DPF, ale neměnil ho. Takový amatérismus z nevědomosti kámoše s přístrojem z Lidlu. Majitel volal z Chorvatska, že se výměnou Lambda sondy snížila spotřeba o půl litru. Myslím že po vyčištění DPF (až přijede) a po opakované výměně EGR a sání u BMW (na svolávací akci zdarma) se spotřeba ještě významně sníží, páč teď to auto fakt dost často regeneruje.
@mareklaube2380
@mareklaube2380 Ай бұрын
Dobrý den, Libore. Je to balzám koukat na tu vaší profesionalitu v oblasti diagnostiky. Škoda jen, že většina servisů většinou nevyužívá takové hloubkové diagnostiky, soustředí se kolikrát pouze na výpis DTC a hlavně těží z marží náhradních dílů (výměnný systém). A ještě horší je to, že zákazník často platí a platí a auto stále zlobí a nejede. Ani raději nezmiňuju autorizované servisy. Ať se vám nadále daří a přeji plno úspěšně vyřešených, kolikrát záhadných případů.
@FCD_Garage_cz
@FCD_Garage_cz Ай бұрын
Moc děkujeme za chválu za samozřejmost. Bohužel celý systém je takový "nemocný", protože u STK rozdávají i na vraky VYHOVUJE a tahle dvacetiletá praxe na sebe jako magnet přitahuje ty, co prodávají auta s poruchami a berou prachy. Pak nepotřebují ani přístroje ani se učit logiku hledání závad. Prostě k tomu přistupují jako řezníci, co injektují maso vodou, šmejdi, co prodávají stařenkám předražené vysavače, nebo jim nabízí "levné" energie. Ne všichni jsou takoví a baví je se v těch autech prostě hrabat a tím pak jim začínají rozumět, když si něco změří a lokalizují. Je to radost!
@mareklaube2380
@mareklaube2380 Ай бұрын
@@FCD_Garage_cz Ještě mám jeden dotaz. Když u benzínu si ŘJ motoru adaptuje additivní část třeba na -30 %, tuto adaptaci použije potom při dalším startu nebo až ve volnoběhu?
@liborfleischhans4237
@liborfleischhans4237 Ай бұрын
@@mareklaube2380 Nevěděl jsem to do teďka, ale s tím Superbem jsem si to ověřil, že to mu tak skutečně je. Když jsem totiž vše vymazal a přijel z jízdy, kdy jsem volnoběh neměl žádný, takže se nestačila adaptace do těch - 30% udělat, tak to vždycky (4 pokusy) nastartovalo na brnk! Pak jsem ho po jízdě nechal blafat na volnoběh, viděl jsem jak zadaptoval na -48% a pak po 20 minutách startoval jak u Zdi nářků, jak to bylo vidět na tom videu celkem dvakrát. Jen dodávám, že pro studený start se tahle adaptace nepoužívá. Při studených startech je totiž aktivován režim studeného startu se směsí, na kterou se start povedl při teplotách z pole víceparametrických hodnot. U teplého startu se ale tato "ADITIVNÍ" adaptace evidentně používá. Nemohu tvrdit, že to tak dělají i jiné, nebo všechny značky.
@mareklaube2380
@mareklaube2380 Ай бұрын
@@liborfleischhans4237 Děkuji za obsáhlou odpověď. Tak že když mám delší start a mám podezření na vysoké adaptace, tak před dalším startem si adaptace smažu a mohl bych hned vidět rozdíl ve startu. Ten váš popis studeného startu, přiznám se, moc nechápu. Já myslel, že ŘJ při studeném startu má pevnou hodnotu délky vstřiku danou v mapách.
@FCD_Garage_cz
@FCD_Garage_cz Ай бұрын
@@mareklaube2380 U modernějších systémů si myslím, že se mnohdy ukládají a adaptují i hodnoty startu, ale to je nepotvrzené, protože najít tohle v popisu na 16.000 stránkách textu programového kódu to nejde.
@davidjiricek4714
@davidjiricek4714 Ай бұрын
Navnada na kapra
@marekkulhanek4290
@marekkulhanek4290 Ай бұрын
To fakt nechápen na co je dobre toto video a keby autor dal aspon do komentov ze o čo ide...
@A13tech
@A13tech Ай бұрын
paradna diagnostika, tak to ma byt
@pavelmacourek2956
@pavelmacourek2956 Ай бұрын
To jsou ty motory z Francie ? :-D
@jarmilbenes
@jarmilbenes 2 ай бұрын
Mrtko
@jarmilbenes
@jarmilbenes 2 ай бұрын
Co to meleš čuráku
@petrholienka3707
@petrholienka3707 2 ай бұрын
Takže to znamená zas a znova, ze zlata stará octavia 1. Čím víc elektroniky tím víc na hov.. 🙄
@neolerades2987
@neolerades2987 2 ай бұрын
Ako keby sa stará octavia 1 nemohla pokaziť... A za druhé - túto poruchu nesposobila elektronika, ale mechanická porucha palivovej pumpy čo vobec nieje častá závada. Paradoxne majitel može byť rád že to tá elektronika nejak "odhalila" a závada sa prejavila skorej než by benzín v oleji napáchal veľké škody. Napr. 1.9 TDI PD v octávii má s únikom nafty do oleja okolo vstrekov časté problémy a može to skončiť deštrukciou motora.
@petrholienka3707
@petrholienka3707 Ай бұрын
@@neolerades2987 tak já mám ještě starou rotacku a mám ji 8 roku a dělal jsem jen těsněni pod hlavou jinak menim olej a tankuji naftu. Muj názor je ze nové auta stojí za hovno! Má volvo xc 90 mám ho dva roky a už se tam měnila hlava protože praskla. Bylo mi řečeno ze se to občas stává🤷‍♂️😏.
@neolerades2987
@neolerades2987 Ай бұрын
@@petrholienka3707 Rotačka je spolahlivejšia než PD, aj keď tiež má nejaké vady. Ono každý motor je iný a občas sa podarí a občas nie - je jedno či v minulosti alebo dnes. Ja mám veľa áut - mám V8 motory ale aj trojvalec Škodu 1.0 TSI r.v. 2019 - momentálne má 150 000 km bez jedinej poruchy na motore a aute celkovo, menili sa len brzdy a žiarovky.
@gulnaraamarbekova6217
@gulnaraamarbekova6217 2 ай бұрын
Dobrý den,mohla bych poprosit kontakt na Vás?
@PavelPokorný-w8k
@PavelPokorný-w8k 2 ай бұрын
Té borec klobouk dolů,nejak autorizovak
@RichardAntal
@RichardAntal 2 ай бұрын
Nemáte niekto skúsenosť s chybou P2002 na 1.6 tdi ddya? Auto nepadá do núdze všetko je ok aj vypaľovanie dpf prebieha v pohode. Výfuk čierny. Diagnostika neukazuje ani plný dpf
@michalh.153
@michalh.153 2 ай бұрын
Respekt Vaší práci a znalostem ! 😎
@FCD_Garage_cz
@FCD_Garage_cz 2 ай бұрын
To bych musel mít impregnovaný mozek, abych si tohle nezapamatoval. Od 23 let v emisní zkušebně vývoje ŠKODA a je mi 65. Kromě třech let celý život jen v této profesi. Takže je to jako kdyby Jágr neuměl kvrdlat s pukem. Prostě dělám to dlouho, tak trochu něco málo vím. Rozhodně je to úplný prd proti tomu, co ještě nevím. 🙂
@mareklaube2380
@mareklaube2380 2 ай бұрын
Jak vlastně výrobce vozidla počítá s vlivem PCV ventilu na obsah směsi v sání? Vždyť PCV není řízen elektricky (není pod vlivem ECU), jako třeba AKF ventil, kde s ním ŘJ počítá.
@FCD_Garage_cz
@FCD_Garage_cz 2 ай бұрын
Výrobce s tímto obsahem nemusí počítat. Profuky okolo pístních kroužků ve volnoběhu jsou minimální a i když tento "BLOW BY" plyn (prakticky výfukové plyny unikající okolo pístních kroužků) obsahují minimum kyslíku a tedy na lambda sondu "dělají dojem" jakéhosi podílu "bohaté směsi", je tento podíl pro řídící jednotku naprosto zanedbatelný. Benzínové páry by obsahovat BLOW BY plyny neměly. Nemusí nijak matematicky počítat ani s mnohem větším podílem výfukových plynů, který se ve volnoběhu a nízké zátěži dostává v tzv. "střihu ventilů", kdy se při výměně výfukového plynu z právě dokončeného 4. taktu "VÝFUK" jako první otevírá před dolní úvratí SACÍ ventil a pak se teprve po dosažení dolní úvratě zavře výfukový ventil. Výfukové plyny jsou pod tlakem a v sání je podtlak, takže do sacího potrubí vniknou poměrně razantně spaliny téměř bez kyslíku a poměrně silně naředí vzduch, který bude záhy nasán do válce. Je to jisté míry záměr, protože díky tomuto "nabíjení" při výměně plynů dostane nasátý objem dynamiku jako když se vrací míč, hozený proti stěně a vzduchu a tedy i kyslíku s sebou vezme mnohem víc, než kdyby se "střih" (překrývání) ventilů nekonalo. Ze sání se pak dostane za pomocí takto nabuzené "tlakové vlně" větší objem vzduchu do válce. Vzpomeňte si třeba na vliv délky sání na naladění výkonu motoru (nebo točivého momentu), které jsou závislé na délce (objemu) sacího potrubí. Někde se dokonce používá variabilní délka sání! Krátké sání dovoluje motoru výkon ve vysokých, dlouhé sání ve středních nebo nižších otáčkách. Takže shrneme: Lambdasonda prostě a jednoduše změří, kolik je v tomhle nasátém "guláši" ze vzduchu a plynů "kyslíku" (Lambda sonda je JENOM kyslíkové čidlo) a podle toho dávkuje palivo tak, aby nebyly ani přebytky paliva, ani vyšší přebytky kyslíku. Guláš (z čeho je ten zbytek) je mu buřt. To je celé. Děkuji za věcný dotaz!
@zoli10
@zoli10 2 ай бұрын
​@@FCD_Garage_cz,vyčerpávající odpověď,díky 👍.A vůbec,velké dík za tento kanál.Opravuji auta 30let a je pořád se co učit a to je mi teprve 52let 🙂
@tomaszukal5426
@tomaszukal5426 2 ай бұрын
🙂🙂Dobrá práce
@lukasnevidzan5523
@lukasnevidzan5523 2 ай бұрын
Dakujeme hodne zaujmava zavada ...na toto by som asi len velmi tažko niekedy došiel..
@petrkubik8315
@petrkubik8315 2 ай бұрын
Tohle řeším celkem často,bud v malé nebo ve velké míře,je to hodně slabé místo těchto typů motoru,stačí si prvně čuchnout pod véčko nalévání oleje a hned je známí problém.
@pavelml5480
@pavelml5480 Ай бұрын
Ne vždy je ale příčinou netěsné vysokotlaké čerpadlo. Například v chladnějším období díky častým studeným startům a krátkým jízdám, dochází k ředění oleje palivem, což není závada, ale vlastnost.
@radekkratky5031
@radekkratky5031 2 ай бұрын
Jak taková závada vzniká? Jako bych slyšel startovat "uchlastaný" Favorit 😮. Jaký to byl motor?
@davidvecera582
@davidvecera582 2 ай бұрын
Dobrý den.Ten snímač teploty vyfukových plynů 1,ten je kde?Děkuji
@amoniti1
@amoniti1 2 ай бұрын
Zdravím může mi prosím někdo pomoci s tímto problémem? Měl jsem auto pětkrát v servisu s kontrolkou motoru a po vyjetí ze servisu se cca po 50km rozsvítila znovu. Prosím někoho, kdo mi s tím pomůže.
@niccots
@niccots 2 ай бұрын
Jak se zakaznikovy povedlo navstivit 7 servisu, nechat si vymenit veci, nic nezaplatit a dostat auto vracene? Mozna by o tom mohl natocit video :-)
@filipkubin9821
@filipkubin9821 2 ай бұрын
Zdravím, chci se zeptat na názor, Vás motoristů Když se dostanu do kolony s regenerací, bude lepší vypnout motor a neprodlužovat dobu vypalování a nebo nechat regeneraci běžet na volnoběh? Druhá otázka zní, zdali je dobré při probíhající regeneraci např mezi vesnicemi podřadit a nechat motor točit vyšší otáčky (příklad- pojedu na 5, která bude točit 1800 otáček, bude lepší když podřadím na 4, která bude točit cca 2500? Pomohu té regeneraci nějak?) Díky za jakékoliv odpovědi
@davidmachacek1527
@davidmachacek1527 4 күн бұрын
Ahoj, Rozhodně nepatřím mezi nejzkušenější (je mi 20 :D ), ale u nás v Mazdě, když ji spustíš manuálně když auto stojí na místě, tak si to auto samo zvedne otáčky na cca 1800 a drží si je, dokud regenerace neskončí. Při "výpalu" neboli regeneraci je tam zvýšená teplota a i když už skončí je doporučeno pár minut nechat ještě auto běžet, aby se dochladilo. Takže i přes mé malé zkušenosti bych řekl. 1. Nechal bych to radši běžet, ať se to chladí. 2. Těžko říct, to asi bude záležet auto od auta. Každopádně pokud auto samo usoudí, že na 5. v 1800 otáčkách je to v klidu a zapne regeneraci, tak bych klidně jel dál. Pokud začla na 4 až ve vyšších otáčkách, tak bych jí tam nechal. :-) Jak říkám, nejsem moc zkušený, ale takhle mi to dává smysl :-)
@mareklacko5261
@mareklacko5261 2 ай бұрын
Dokonalé video!
@ondrejmager
@ondrejmager 2 ай бұрын
Dokáže to testovať aj 24V komponenty?
@bla2893
@bla2893 26 күн бұрын
ve videu říkají že vše do 70 VDC :)
@SlavomilSkalský
@SlavomilSkalský 2 ай бұрын
Ohnutá ojnice na třetím válci, tím foukne výfuk do již otevřeného sání? Jsem zvědav na finální result, jestli je dozvíme🙂
@milanvalenta4188
@milanvalenta4188 2 ай бұрын
Člověk jen žasne, co sedí na centrále technického oddělení Škodovky za lidi ? Znovu vyměnit snímače, to nemůžou snad ani myslet vážně. ,,
@dancejnar6595
@dancejnar6595 2 ай бұрын
Jen prvni mechanik muze objasnit co delal mimo pumpy a jak auto pak drtil aby ho odvzdušnil........mmj co takhle standartni zavada mercedesu......praskla pruzina ventilu......A dle zvuku startovani mi prijde jako i urvanej setrvacnik. 🤨
@diesselak1962
@diesselak1962 2 ай бұрын
Třeba se mýlím, ale to co jste složitě naměřili je přece slyšet ?
@janbudsky3551
@janbudsky3551 2 ай бұрын
Dpf se postupně ucpává popelem, který vzniká při vymalování sazí takže stačí silnějším proudem vody vypláchnout
@caryfuk8
@caryfuk8 2 ай бұрын
já bych řekl že povolila vačka, dneska ty hupy na vačkách jsou lisované a stojí to za prd...
@radeklabus969
@radeklabus969 2 ай бұрын
Nevíte někdo proč stáhli výkon z 81 na 71kw?
@2velasco
@2velasco 17 күн бұрын
Por las emisiones de CO2. Los vehículos que emitan más de 95 gr/km, el fabricante deberá pagar una multa. Al bajar potencia bajan las emisiones.
@AlesJezek-xw7po
@AlesJezek-xw7po 2 ай бұрын
Dobrý den=lepší nežli jíd pěšky!
@AlesJezek-xw7po
@AlesJezek-xw7po 2 ай бұрын
😭
@BLGI706
@BLGI706 2 ай бұрын
Benzinaky jsou lepsi jak diesel
@petr8951
@petr8951 2 ай бұрын
dpf na nakladni lodě !!! jak co jezdi po řece tak na moře Jedna obří nákladní loď zatíží životní prostředí více než 50 milionů osobních automobilů ...
@romanmarcincak2693
@romanmarcincak2693 2 ай бұрын
Že to tady spamuju... Ale ať mi někdo vysvětlí proč obdobné autoservisy ty zákazníky pořád mají...Znám autoservis kde jsou nad rámec schopní vyměnit spoustu věcí(a to ještě kdo ví) člověka to stojí hrozné prachy a ten zakazník se tam vrací a vlastně je spokojený. např diag - 500,- stím bych neměl problém, ale pak otázka mám ty tři chyby vymazat? tak to bude +600,- :D
@romanmarcincak2693
@romanmarcincak2693 2 ай бұрын
nemají snad jiné průměry ty hadičky aby to nešlo přehodit?
@romanmarcincak2693
@romanmarcincak2693 2 ай бұрын
joo ono je potřeba vědět co na tom osciloscopu očekávat za signál jinak to měření postradá smysl. ještě jsem video neviděl celé, ale že by ucpaný zbytek výfuku?