Poštovani pratioci našeg kanala, ako vam se dopada ono što radimo, ako želite da nas podržite kako bismo ubuduće još češće objavljivali dobre knjige i samo ukoliko na raspolaganju imate par stotina dinara sa kojima ne znate šta biste, kliknite na sledeći link: www.buymeacoffee.com/audioknjige
@user-cd4tr5ww52 жыл бұрын
Dobar dan, kad kliknem na coffee link dobijem 404 error.
@milovanmitrovic2357 Жыл бұрын
V Bravo za povezivanj sa današnjim događajima
@Audioknjige_i_predavanja Жыл бұрын
Hvala na slušanju!
@ljubisaignjatovic21582 жыл бұрын
Super razmisljanje. Svaka ti cast.
@Audioknjige_i_predavanja2 жыл бұрын
Hvala na slušanju i na komentaru, Ljubiša!
@mirjanavukotic6802 жыл бұрын
Данима већ слушам Ваша предавања и сваки пут изнова уживам. Хвала Вам на труду.
@Audioknjige_i_predavanja2 жыл бұрын
Hvala vam od srca na slušanju i na komentaru, Mirjana!
@aleksandarjovancic69472 жыл бұрын
Sve pohvale 👋👋👋
@Audioknjige_i_predavanja2 жыл бұрын
Hvala na slušanju i pohvalama, Aleksandre!
@ixtis88283 жыл бұрын
Hvala. Divan serijal.
@Audioknjige_i_predavanja3 жыл бұрын
Hvala i vama na slušanju i komentaru, Petre!
@LuxisAlukard3 жыл бұрын
Postoje mnoga književna dela na ovom kanalu koja su mi mnogo draža od analiziranja Herodotove Istorije, ali poređenja koja u ovim predavanjima pravite sa sadašnjom situacijom u zemlji su neprocenjiva! =)
@Audioknjige_i_predavanja3 жыл бұрын
Hvala, Siksule, drago mi je zbog toga!
@goca_torbica2 жыл бұрын
Када ће наставак? Хвала много на овоме до сад. 😊
@Audioknjige_i_predavanja2 жыл бұрын
Nije mu se ništa desilo. Svi smo na broju, nova predavanja su u pripremi. Hvala vam što nas slušate!
@tom_kruiz3 жыл бұрын
kakvo god da je djelo da ga vi citate milina ga je slusati. bas mi je milo da slusam sva ova predavanja o Herodotu.
@Audioknjige_i_predavanja3 жыл бұрын
Izuzetno nam je drago zbog toga, Tome! Hvala vam na slušanju i lepim rečima!
@sinisastamenkovic13213 жыл бұрын
Ko poznaje istoriju može predvideti budučnost. Hvala na dobrom predavanju. Pozdrav.
@Audioknjige_i_predavanja3 жыл бұрын
Hvala i vama na slušanju i podršci, Siniša!
@jovanatosic73323 жыл бұрын
Moze li HILJADU I JEDNA NOC?
@Audioknjige_i_predavanja3 жыл бұрын
Hvala vam na slušanju i na preporuci, Jovana!
@vojislavzarin98063 жыл бұрын
Pratim vasa predavanja i na mene laika , ona su izvanredno informativna cak umirujuca.Ali zasto SPINOVANJE pored nasih reci: laz, podvala...?
@Audioknjige_i_predavanja3 жыл бұрын
Hvala vam na slušanju i na rečima podrške, Vojislave! Što se tiče pitanja iz vašeg komentara, najkraći mogući odgovor je: prosto zbog toga što "naše" reči laž i podvala ni izbliza ne pokrivaju sva ona značenja za koja se reč spinovanje danas koristi. Uzgred, originalno značenje engleske reči "spinning" je predenje, to jest predenje svile ili vune uz pomoć preslice, ali ta je reč kasnije dobila i mnoga druga, prenesena značenja. Kada se koristi u političkom rečniku, spinovanje može da znači: selektivno predstavljanje činjenica, korišćenje eufemizama radi prikrivanja istine, "sahranjivanje" loših vesti i fokusiranje na navodne uspehe i slično. Složićete se da se ništa od pomenutog jednostavno ne može opisati rečima "laž" ili "podvala". Iz svog dvadesetogodišnjeg prevodilačkog iskustva i amaterskog bavljenja lingvistikom shvatio sam da je jezik izuzetno živa i neukrotiva kategorija, te da je svaki napor da se sopstveni jezik "zaštiti" od uticaja spolja potpuno besmislen i unapred osuđen na propast. Ni mnogo ozbiljnije zemlje, poput onih koje imaju sopstvene "kraljevske akademije" za jezik, ma koliko se trudile, ne uspevaju da očuvaju "čistoću" sopstvenog jezika, jer je to nemoguće, a na kraju krajeva i protivprirodno i nepotrebno. Zamislite, na primer, gde bismo sad bili da smo onomad uspeli da srpski jezik "odbranimo" od turcizama kao što su sat, šećer, rakija, čarapa, bašta, jastuk ili kajmak. Ili, kako bismo danas "našim" rečima opisali kiretažu, bajonet, žargon, parket ili mitraljez, da smo u nekim ranijim vremenima uspeli da odbacimo "pogubni" uticaj francuskog na "devičansku čistoću" srpskog jezika. Da je tako nešto moguće, danas bi svi Evropljani verovatno govorili sanskrtom, čime li?! Elem, u današnje vreme, zahvaljujući pre svega munjevitom razvoju globalne komunikacije, u kojem daleko prednjače Amerikanci, engleski jezik je taj koji nameće svoje termine, pa smo, na primer, prinuđeni da koristimo reč "lajk", jer bi bilo strašno rogobatno da, recimo, od vas zatražim da mi date jedno "sviđanje" na ovaj komentar. Sve u svemu, dakle, nadam se da vam se ovo moje podugačko objašnjenje dopalo i da ću dobiti barem jedan lajk ;)