20. Przygotowanie podbudowy płyty fundamentowej. Budowa domu systemem gospodarczym. Dom 150 m2.

  Рет қаралды 30,752

Programista Na Budowie

Programista Na Budowie

Күн бұрын

Zapraszam na krótką relację z przygotowania podbudowy płyty fundamentowej. Usiądź wygodnie i obejrzyj jak minął mój dzień pracy :)
Umówiłem koparkę i zagęszczarkę, odebrałem dostawę stali i styropianu. W dniu dzisiejszym pracowałem nad podbudową płyty fundamentowej. Pracy było naprawdę dużo i dobrze, że udało się zrealizować ten temat w ciągu jednego bardzo długiego dnia pracy.
→ Jaki dom będziemy budować? • 1. Jaki dom będziemy b...
→ Jak ogrodziłem działkę? • 10. Ogrodzenie działki...
→ Plan naszego domu: bit.ly/programista-na-budowie-...
--
00:00 Początek
01:40 Zbieranie piachu z wykopu, wyrównywanie
02:37 Zasypywanie wykopu piachem
03:36 Zagęszczanie podsypki piaskowej zagęszczarką
04:32 Wstępny pomiar wysokości po zagęszczeniu
05:38 Odbiór XPS-a
06:51 Ciąg dalszy zagęszczania podbudowy
07:49 Podsumowanie zrealizowanej pracy!
--
Muzyka: KZbin
--
samodzielna budowa energooszczędnego domu
nowoczesny dom parterowa stodoła
dom na płycie fundamentowej
budowa domu 2020
jak wybudować dom krok po kroku
budowa systemem gospodarczym samemu
podbudowa płyty fundamentowej
przygotowanie do budowy domu na płycie fundamentowej
zagęszczarka zagęszczanie podbudowy
#budowadomu #systemgospodarczy #vlogbudowlany

Пікірлер: 95
@STALCOGROUP
@STALCOGROUP 3 жыл бұрын
Robota idzie do przodu, super 💪
@19janosik
@19janosik 3 жыл бұрын
😉😉Pozdrawiam serdecznie. 😉😉
@tosiezateguje7922
@tosiezateguje7922 3 жыл бұрын
ładnie, do przodu! My czekamy, bo woda stoi, ale jeszcze 2 dni i ruszamy z buta, będziemy Was gonić
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
Hej, dzięki! Jakie gonić, chyba przegonić :) Burty będę robił conajmniej do końca tygodnia ;) Do tej roboty przydałyby się dwie osoby, szło by dużo sprawniej, ale sam powoli też dam radę.
@darek513531520
@darek513531520 3 жыл бұрын
spoko działaj dalej i wrzucaj filmy pozdro
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
Dzięki, pozdrawiam! :)
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 2 ай бұрын
moje wrazenie z filmu jest takie ze miales swietnego koparkowego, porownujac do tego co ja widzialem u siebie miałęm doczynienia z jakims amatorem i leniem, wiec skłądam Twojemu gratulacje i mam nadzieje ze go reklamuesz dalej!
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 2 ай бұрын
Cześć! Dzięki za komentarz. Koparkowy był spoko, ale nie przepadam za szefem tej firmy :)
@wotfinowski
@wotfinowski 3 жыл бұрын
Jak nie jest jeszcze za późno to przemyśl chudziak pod styrodur. Jest trochę szkodników które chętnie zrobią sobie gniazda w styrodurze. Nie będą go zjadać tylko wykopią gniazda. Na zimę wszelakie zwierzaki będą próbować się schronić przed mrozem a xps jest idealny i łatwy w drążeniu. Nie mówiąc o korzeniach drzew itp. Nie jest to wielki koszt ale te 4-5tys będzie jedną z najlepszych inwestycji. Zajmie to kilka dodatkowych dni czasu ale od razu możesz sobie kilka prętów wrzucić w taki chudziak i pospawać w pętlę, wyprowadzić w rogach i pomieszczeniu gospodarczym bednarki i mieć dzięki temu porządny uziom/odgrom za grosze. Widziałem jak silna ulewa wymyła część dobrze zagęszczonego piasku spod płyt, czy podniosła burty: forum.muratordom.pl/showthread.php?15342-p%C5%82yta-fundamentowa/page436 rób chudziaka, ostatecznie warstwa klińca. Już nigdy tego nie będziesz miał jak poprawić. Powodzenia kolego po fachu :) Pochwal się też poradami jakie dostałeś od kolegi który cię odwiedził.
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
Hej, dzięki za rady! Z tym chudziakiem to już lipa trochę bo nie planowałem takiej warstwy robić, a gdybym chciał to teraz bym musiał podnieść burty ekstra o 10 cm, a mam już połowę burt wkopaną na docelową wysokość. Także raczej musi zostać to co jest. Będę dawał folię 2x0,3 pod płytami poziomymi w miarę układania. Ten wątek na forum widziałem kiedyś - nieciekawie. No i tam kolega robił z EPS-a burty, a ja z XPS-a robię to chyba aż takiego efektu nie powinno być. Swoją drogą to właśnie ten użytkownik mnie odwiedził ;) Obok też robią płytę i też na podbudowie piaskowej robią. Pewnie idealnie byłoby właśnie tak jak piszesz na chudziaku, albo na takim klińcu czy coś. Gryzonie podobno nie lubią zagęszczonego piasku i podobno XPS im nie smakuje, ale jak jest to nie wiem. Natomiast taka folia 2x0,3 też wydaje mi się dla nich nie małą przeszkodą. Mało informacji w internecie i mało ludzi, którzy odkopali swoje płyty by sprawdzić czy gryzonie zrobiły tam tunele. Uziom mam do zrobienia w postaci pętli bednarki 30x4 FeZn w odległości ~80 cm od burt więc poza kopaniem wokół domu to nie będzie specjalnie dużo roboty. Trochę będzie trzeba kupić bo tam wychodzi jakoś 85 mb. Nie wiedziałem, że można w chudziaku wykorzystać pręty jako pętle uziomu, choć pewnie trzeba się postarać by te spawy były dobrze zrobione żeby to nie puściło przypadkiem.
@wotfinowski
@wotfinowski 3 жыл бұрын
Czyli masz uziom tzw. otokowy. Bednarka ocynkowana raczej odpada, po kilku czy kilkunastu latach nie będzie po niej śladu w zależności od pH gleby z tego co wyczytałem. Cynk tworzy ogniwo galwaniczne co powoduje szybką późniejszą korozję. Bednarkę raczej miedziowaną (wersja tańsza), miedź lub nierdzewka ale to już ceny w okolicach 4tys dla tej długości bodajże. Najlepszym uziomem są pręty żebrowane w np. fundamencie tradycyjnym które są zatopione w betonie dzięki czemu nas przeżyją. Chudziaka zrobilem na obrys domu plus 10cm ekstra na burty i trochę opaski. Z piaskiem zasypowym miałem masę problemów, przywieźli jakieś śmieci z innej budowy, potem piasek kopany ale z dużą ilością gliny... Ehh kupa nerwów. Budowlanka to jeden wielki przekręt, mam wrażenie że większość chce oszukać. Kupiłem certyfikowaną folię 0.5 na allegro która w porywach ma 0.22mm. W marketach budowlanych dokładnie ta sama folia tylko drożej. Jeszcze na niej producent piszę że +-50% Potem konstruktorzy wszystko projektują +100% zapasu bo większość materiałów to niestety syf :(
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
Będę się dopytywał jeszcze projektanta elektryki, która to ma być ta bednarka dokładnie. Ale z tego co kojarzyłem to właśnie FeZn. Hmm.. teraz mnie zaskoczyłeś.
@konrads3655
@konrads3655 3 жыл бұрын
Jaki gróby ten chodziła 10cm? Bo też uważam żeby się przydało bo mam w ogrodzie na jesień dużo przybyszy . Chcą dobudowac sobie pokój 40m i myślałem o płycie fundamentowej 🤔. Z góry dziękuję za odpowiedź.
@wotfinowski
@wotfinowski 3 жыл бұрын
@@konrads3655 ja robiłem 10cm. 7 pewnie też by wystarczyło
@ukaszsaczynski8976
@ukaszsaczynski8976 3 жыл бұрын
możesz powiedzieć coś o tej łacie niwelacyjnej do lasera? Czy ten suwany uchwyt (co od razu ci pokazuje różnice) jest w zestawie z łatą ?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
Cześć Łukasz! Łata to jest Stabila NL 2,4m. Ona przychodzi z tym żółtym elementem, który przesuwa się po łacie, ale samo mocowanie czarne to jest element, który dostajesz kupując detektor. Ten detektor to on pokazuje tylko czy jest za wysoko, za nisko czy okej i pokazuje strzałkę, w którą musisz przeprowadzić regulację. Detektor mam Leica RGR 200, taki mi polecił sprzedawca. Baterie w nim jeszcze mi się nie rozładowały choć tak naprawdę używałem go sporo przy budowie płyty. Przy murach to laser użyłem raz czy dwa. Przyjdzie jeszcze na niego czas jak będzie wieniec robiony, dach i inne precyzyjne prace. Co do łaty. Łata ma podziałkę milimetrową i na niej musisz sobie obliczyć różnicę poziomów sam. A raczej odczytać. Robisz więc tak, że stawiasz laser w jednym punkcie, bierzesz tę łatę z detektorem i odmierzasz sobie poziom w wybranym miejscu, np. na pierwszym narożniku. I tam w tej łacie są dwie regulacje: - od dołu ona się wyciąga i wsuwa; - na środku gdzie przesuwasz tą żółtą część z detektorem. Zatem żeby ustalić poziom to ustawiasz część z detektorem na 0 (zero) i wysokość łaty ustalasz tą dolną częścią. Jak już masz równo tam złapane, to teraz jak pójdziesz do kolejnego narożnika to już regulujesz tylko tą suwanką z detektorem i tam odczytujesz różnicę bo do dołu jest +1, +2, +3 a do góry jest -1, -2, -3 itd. Myślę, że zrozumiesz, a jak kiedyś kupisz łatę to już na pewno sobie poradzisz :) Pozdrawiam!
@krzysztofhala8149
@krzysztofhala8149 3 жыл бұрын
👍😁
@antonistefann9538
@antonistefann9538 3 жыл бұрын
Te ławy nie wytyczane przez geodetę, które są poniżej, tam gdzie zagęszczałeś to w jakim celu stawiałeś? Przenosiłeś osie budynków na wykop, aby łatwiej było układać burty, czy w jakimś innym celu? Niedługo też ruszam z płytą i też jestem z IT. :)
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
Cześć! Te ławy poniżej, to miały mi służyć do trzymania poziomu burty, ale ostatecznie to miałem sznurek rozwinięty i też łatą sprawdzałem i się nie przydały burty. Musiałem je wywalić, a było przy nich trochę pracy :) Szkoda czasu na nie. Zacznij od wystawienia narożników, a dopiero leć ze ścianami z burt. Pozdrawiam!
@yazon3v
@yazon3v 6 күн бұрын
Hej, mam pytanie jak zagęszczałeś to skąd wiedziałeś że już dobrze ubite to co nasypał Koparkowy? Bo ja właśnie jestem na tym etapie:) dziękuję za odpowiedź:)
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 6 күн бұрын
Zagęszczarka miała wskaźnik zagęszczenia i nim się sugerowałem.
@yazon3v
@yazon3v 6 күн бұрын
Dziekuje
@TheForestBob
@TheForestBob 2 ай бұрын
Do zagęszczenia stosowałeś jakąś specjalną pospółkę, czy po prostu zwykły żwir
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 2 ай бұрын
Zamawiałem pospółkę do zagęszczania, ale nie wiem dokładnie co to jest.
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 3 ай бұрын
w jaki sposob sprawdzałęs stopien zageszczenia podsypki pod płyte?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 ай бұрын
Cześć! Nie sprawdzałem. Jeździłem tą zagęszczarką 500 kg ze 3 godziny.
@Rottensparrow
@Rottensparrow 2 жыл бұрын
Witam, czy pod pospółke trzeba sypać jeszcze coś? Jakiś żwir?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 2 жыл бұрын
Cześć! Różnie wykonuje się płyty fundamentowe. Niektórzy dają tłuczeń pod płytę. Myślę, że zależy to od warunków gruntowych. U mnie jest tylko pospółka czyli wersja najprostsza. Pozdrawiam!
@mateuszp.532
@mateuszp.532 6 ай бұрын
Hej. A po zagęszczaniu trzeba wzywać jakiegoś geologa czy kogoś kto sprawdzi poziom zagęszczenia? Bo myślę sam to robić :)
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 6 ай бұрын
Cześć, można jakoś tam samemu sprawdzić, albo z kierownikiem sprawdzić niech potwierdzi.
@przemyslawkotowicz2480
@przemyslawkotowicz2480 3 жыл бұрын
Cześć. Super robota. Chciałbym zapytać jak wyznaczales szerokość i dlugosc wykopu.
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
Cześć Przemysław! Pierwsze wyznaczenie geodeta polecił mi zrobić na oko z zapasem po 1-1,5 metra na stronę. Wyznaczyłem całkiem dobrze, ale na jednym boku mogłoby być więcej wybrane. Wtedy jak jest na oko wyznaczone, zebrany humus i ustawione ławice drutowe, to geodeta przyszedł i naniósł osie na ławicach. Następnym razem wybrałbym conajmniej po 2 metry na stronę żeby mieć pewność, że dobrze trafiłem z wykopem. Mając plan zagospodarowania terenu i długą miarę zwijaną będziesz w stanie wyznaczyć narożniki budynku całkiem dokładnie. Pozdrawiam!
@przemyslawkotowicz2480
@przemyslawkotowicz2480 3 жыл бұрын
@@ProgramistaNaBudowie Dzieki za odpowiedź. Tak właśnie myślałem że lepiej zostawić większy zapas. Ułatwia to chyba znacznie pracę. Z drugiej strony pewnie utrudnia zabezpieczenie burt. Ja jestem obecnie na etapie ukończenia projektu, a w lecie planuje start. Z pytaniem wybiegam więc nieco w przyszłość ale wolę pomyśleć teraz a potem ruszyć z pracą. Oglądam Twoje filmy i mam nadzieję ze również dam radę rozpocząć budowę we własnym zakresie. W projekcie również płyta z tym że dom z poddaszem ok 155 m2 pow użytkowej. Na pewno będę zadawal więcej pytań. O ile nie masz nic przeciwko ;)
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
@@przemyslawkotowicz2480 Jasne, pytaj, może będę potrafił pomóc :) Zabezpieczenie burt jest proste, wystarczy obsypać burty i przydeptać to co podsypałeś i się będą trzymać. Wybierz szerze, będzie mniej roboty przy opasce przeciwwysadzinowej i uziomie.
@szajbus5980
@szajbus5980 3 жыл бұрын
Z jakiej firmy posiadasz laser ?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
Laser to GeoFennel Geo6X SP Green, pozdrawiam!
@przemysawmichon346
@przemysawmichon346 3 жыл бұрын
Gratulacje, świetna robota. Jakiego niwelatora używasz?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
Cześć Przemysław! Używam GeoFennel Geo6X SP Green. Pozdrawiam!
@przemysawmichon346
@przemysawmichon346 3 жыл бұрын
@@ProgramistaNaBudowiedzięki :) i jakie akcesoria do tego?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
Statyw od aparatu, ale tez mam taki prawdziwy statyw do niwelatora pożyczony, oraz odbiornik Leica RDR 200 i lata stabila NL 2,4m.
@przemysawmichon346
@przemysawmichon346 3 жыл бұрын
@@ProgramistaNaBudowie wielkie dzięki
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 2 ай бұрын
hej, jakiej grubosci xps dawłes na spód oraz burte? dlaczego wlasnie taki? mam w projekcie 15 cm a kierownik mowi ze nie warto dawac wiecej jak 10
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 2 ай бұрын
w filmie mowiles o 10 i 15, zakladam ze 10 pod i 15 z boku.
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 2 ай бұрын
Cześć! Tak jest. Kiedyś zlecałem OZC i wyszło, że nie było za dużo sensu dawać więcej. Dochodzi jeszcze styropian pod posadzką, który zwyczajnie jest tańszy niż XPS wkładany do ziemi.
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 2 ай бұрын
@@ProgramistaNaBudowie dzieki, to mnie pociesza bo z jednej strony mam kierownika, z 2 projekt i 2 rozne wizje. Jeśli chodzi o kierownika to na jakich Twoim zdaniem etapach powinien sie pojawiać przy budowie takiej jak Twoja - samodzielna. Czy powinien np obejrzeć wykop po zdjęciu humusu?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 2 ай бұрын
@@Kr-xg7lc Tak, powinien zobaczyć czy wszystko jest okej z wykopem. Później możesz go wołać do sprawdzenia zbrojenia na każdym etapie, zdaje się przy odbiorze wiązarów też powinien być. U mnie był po wykopie, po przygotowaniu zbrojenia płyty, po przygotowaniu zbrojenia wieńca, odbiór wiązarów i to tyle. Do innych etapów nie wołałem, ale też miałem bardzo zajętego kierownika, trudno uchwytnego :)
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 2 ай бұрын
rozjechały sie Twoje ławice przy zageszczaniu?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 2 ай бұрын
Cześć! Nie, ławice właściwe mialem 2 metry od wykopu. Być może te, które dorobiłem sobie do wyznaczania kanalizacji musiałem przesunąć czy coś.
@tosieporobilo
@tosieporobilo 3 жыл бұрын
ile szerzej od płyty trzeba zagęścić podbudowę ?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
Cześć Kamil! Jak zagęścisz tyle co masz wykop zrobiony to będzie dobrze. Ja zagęszczałem metr, półtora więcej bo taki miałem wykop. Pozdrawiam!
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 2 ай бұрын
ile czasu zajeło koparkowemu zdjecie humusu, ile zasypanie?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 2 ай бұрын
Cześć! Już dokładnie nie pamiętam, ale zdjęcie gdzieś 4 godziny i zasypianie w sumie podobnie.
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 2 ай бұрын
@@ProgramistaNaBudowie u mnie na zasyp 200 ton wyszło 8h (9 bo policzył za dojazd 1h za 3km), koparkowy chciał sobie dniówke chyba wyrobic. Stawiał sie jak prosiłem zeby sypał wiecej pospółki. Kładł mi po kilka cm najwiecej wiec przejazdów było sporo :( Ale tak to juz z nimi chyba jest. To juz drugi, pierwszy umówił sie i nie pojawił bo dostał ciekawsza robote tylko zapomniał dac znac. Ten drugi umówiony był na 8. Po 8 dzwoni ze czegos tam nie ma, że cos sie zepsulo - jakas trudna historia - mowie ok wyzwanie działam, jak zalatwiłem mu pomoc to za godzine juz sobie sam poradził i był na miejscu o 10 wiec juz 2h w plecy :)
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 2 ай бұрын
@Kr-xg7lc oni chyba tak mają :) u mnie 2x mniej materiały i czas, więc można powiedzieć podobnie. Teraz wynająłeś koparkę to możesz na długi czas zapomnieć.
@jankidziun3222
@jankidziun3222 6 ай бұрын
Do czego są zewnętrzne deski? Wewnętrzne rozumiem to granica domu?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 6 ай бұрын
Cześć! Zewnętrzne deski w narożnikach to są ławice, na których geodeta wyznaczył osie budynku. Wewnętrzne ławice zrobiłem po to by móc puszczać sznurki i wyznaczać osie i odejścia kanalizacji by ustawić je odpowiednio względem ścian, które będą murowane na późniejszych etapach. Są one ustawione delikatnie szerzej niż rozmiary fundamentu.
@jankidziun3222
@jankidziun3222 6 ай бұрын
@@ProgramistaNaBudowie i jeszcze pytanie co do lasera. Jak on musi być ustawiony na gruncie? W którym miejscu? Po ustawieniu go co należy z nim zrobić? Wypożyczałeś czy kupiłeś? :) thx
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 6 ай бұрын
@@jankidziun3222Laser kupiłem swój, przydaje się na każdym kolejnym etapie budowy i w wykończeniówce. Stawiasz gdzie ci pasuje żeby był zasięg wiązki i by była widoczna lub można było uchwycić odbiornikiem. Najlepiej na środku fundamentu, wtedy masz możliwie podobny błąd pomiaru z każdej strony. Stawiasz laser na stabilnym podłożu, włączasz i pokazuje poziom :)
@adrianw88
@adrianw88 3 жыл бұрын
Czy nie trzeba zageszczac podbudowy warstwami po 15-20 cm ? Jaka masz warstwę podbudowy ? Napisz co to za podbudowa? Piasek czy jakaś pospolka jaka to frakcja jaka cena za t.? Pytam bo niebawem sam będę zaczynał pracę nad płytą ;)
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
Cześć! Musiałem zrobić tylko jedną warstwę podbudowy. Ta warstwa ma właśnie 15-18 cm. Przy usypywaniu tej warstwy dawaliśmy 5 cm więcej żeby po zagęszczeniu nie siadło za nisko. Niestety gdzieś tam wyszło trochę więcej albo nie siadło tak mocno i będę miał trochę więcej zbierania. Podbudowa jest piaskowa. Kolega, który mnie odwiedził i zajmuje się płytami mówi, że piasek jest w porządku, ale ten grunt, który wybraliśmy na początku podobno jest lepszy do zagęszczenia niż to co wsypaliśmy. Nie wiem co to jest za frakcja niestety. Pewnie powinienem wiedzieć, ale gość, który woził piasek i dawał mi koparkę, mówił że to jest piasek, który on daje gwarancje, że się zagęści i że gównianego piasku mi nie przywiezie i mu po prostu w tym zaufałem. Piasek jest drobniejszy od tego co miałem w wykopie wcześniej. Brałem 100 ton, zapłaciłem 2400 zł z dowozem z jakiejś dalszej kopalni - czyli 24 zł/t. Oblicz sobie objętość wykopu i dodaj 25-30% dla pewności, a jak ci zostanie coś to wykorzystasz do zrobienia podjazdu, chodnika czy podsypania gdzieś. Jeździłem zagęszczarką 500 kg z czujnikiem zagęszczenia, a wcześniej koparka jeździła sporo czasu po wykopie więc też trochę grunt dogęściła.
@adrianw88
@adrianw88 3 жыл бұрын
@@ProgramistaNaBudowie Dzięki za info. Grubość tej podbudowy mnie zaciekawiła bo u mnie w projekcie mam 60 cm pospółki. Cena masz dobrą za piach z transportem. Mógłbyś podać namiary na styropian widzę że zdecydowałeś sie na wysoką półkę :)
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
@@adrianw88 Odnośnie wysokości podbudowy to w projekcie nie miałem napisane ile ma być centymetrów, a jak zadzwoniłem do kierownika (konstruktora płyty) i powiedziałem, że chciałem wybrać na równą głębokość i zrobić 15 cm bo tak mi wychodzi, to powiedział, że można tak zrobić jak najbardziej. Podejrzewam, że może to zależeć od gruntu, który jest niżej. Styropian zamawiany był w lokalnej hurtowni więc nie wiem czy ci się taki kontakt przyda, natomiast jeśli chcesz to podrzuć maila, znajdziesz go w informacjach o kanale. Nie chciałbym tutaj reklamy robić specjalnie :) Pozdrawiam!
@TomaszMacherowski
@TomaszMacherowski 3 жыл бұрын
@@ProgramistaNaBudowie Buduje się w okolicach Szczecina mógłbyś dać namiary na tą kopalnię?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
Cześć Tomasz! Ja załatwiałem piach przez gościa, który tutaj w okolicy ma koparki i inne takie pojazdy. A skąd on bierze ten piach to nie wiem. Najlepiej szukać jak najbliżej działki bo te duże pojazdy załadowane po 25 ton palą 100l/100km. W moim przypadku ta kopalnia to gdzieś kawałek od Stargardu. Najlepiej chyba zadzwonic do lokalnej firmy co zajmuje się pracami ziemnymi i tam spytać skąd biorą i za ile. Mogę Ci dać kontakt do tego gościa co brałem od niego tylko puść mi maila. Pozdrawiam!
@Pold3k1
@Pold3k1 2 жыл бұрын
Jaki poziom wód gruntowych miałeś na działce?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 2 жыл бұрын
Cześć! Badanie geotechniczne było wykonywane w listopadzie 2019 i woda kapilarna gruntowa występowała na głębokości 0,8 - 1,4 m. W porze suchej taka woda może w ogóle nie występować. Pozdrawiam!
@grzegorzpokrzywniak9815
@grzegorzpokrzywniak9815 Жыл бұрын
Pamiętasz ile razy przeleciałeś tą zagęszczarką w każdym miejscu żeby to zagęścić?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie Жыл бұрын
Cześć, nie pamietam, jeździłem kilka godzin w wielu kierunkach. Pozdrawiam!
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 3 ай бұрын
jakiej firmy masz łate do lasera?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 ай бұрын
Jak dobrze pamiętam Nivel System. Każda typowa łata będzie pasować.
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 3 ай бұрын
@@ProgramistaNaBudowie na pewno. zastanawiam sie na ile przydaje sie ta dolna listwa, uzywales jej do okreslania ogolnej wysokosci?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 ай бұрын
@@Kr-xg7lc Masz na myśli tą regulowaną część listwy?
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 3 ай бұрын
@@ProgramistaNaBudowie tak. zastanawiam sie na ile jest to uzyteczne bo cena jest 2x. Tutaj gosc pokazuje jak tego uzyc i wydaje sie ze moze byc pomocne kzbin.info/www/bejne/aHXSYaqaaNugj7s&ab_channel=LaserTools
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 ай бұрын
Ogólnie jest to użyteczne bo to głównie służy do zerowania poziomu żeby się łatwo liczyło i byś nie musiał zapisywać wszystkiego na kartce. Moim zdaniem warto jeśli sam się chcesz tym posługiwać. zawsze można później odsprzedać taką łatę.
@bogusawwiecek3044
@bogusawwiecek3044 3 жыл бұрын
To masz sam piasek czy pospółkę? :)
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 3 жыл бұрын
Cześć Bogusław! To się chyba nazywa pospółka, a ja to nazywam piaskiem, całkiem możliwe, że błędnie :) Gość, który wykonuje płyty i widział ten materiał mówił, że jest okej, no i się zagęściło, więc musi być okej :) Zdecydowanie jest to materiał o różnej frakcji, z kopalni.
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 2 ай бұрын
na filmie 1:50widac ze miałes całkiem ładny piasek, dlaczego kopaliscie i zasypywales to czyms innym?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 2 ай бұрын
Po zebraniu humusu trzeba było czymś podsypać, a ten piach nie bardzo nadawał się do zagęszczania.
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 2 ай бұрын
@@ProgramistaNaBudowie robilęs jakies badania czy to czyjas opinia?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 2 ай бұрын
@@Kr-xg7lc Z badania gruntu. Gdyby nie to, że jest płyta to musiałbym wymienić grunt dosyć głęboko. Co jest ciekawe, ponieważ sąsiedzi normalnie pobudowali się na zwykłych fundamentach.
@Kr-xg7lc
@Kr-xg7lc 2 ай бұрын
@@ProgramistaNaBudowie mozesz powiedziec cos wiecej o tym jaki grunt miałęs i dalczego wiazało sie to z wymiana? Jak wygladał przekroj?
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 2 ай бұрын
@@Kr-xg7lc Od 0,0 do 0,3 m humus, piasek drobny; do 1,0 m pył piaszczysty żółto-brązowy, od 1,4 m do 2,5 m piasek pylasty żółty, do 4,5 m piasek pylasty żółty o innym stopniu gęstości. Do 0,4 m piaski pylaste średnio zagęszczone Id=55-65%; W listopadzie woda kapilarna na głębokości 0,8-1,4 m. Fundamenty proponuje się posadowić bezpośrednio po usunięciu humusu oraz warstwy pierwszej. Geolog powiedział, że nie trzeba wymieniać gruntu przy zastosowaniu płyty a jedynie zebrać humus i podsypać ile trzeba.
@marcinpawowski2037
@marcinpawowski2037 9 ай бұрын
Nie dawales tłucznia
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 9 ай бұрын
Tak jak widać.
@marcinpawowski2037
@marcinpawowski2037 9 ай бұрын
@@ProgramistaNaBudowie ile kosztowała cię cała plyta
@ProgramistaNaBudowie
@ProgramistaNaBudowie 9 ай бұрын
@@marcinpawowski2037 Koszty podaję w odcinku 29: kzbin.info/www/bejne/mWTceIikd7GAirssi=eJgFYL9i57psI0CF
Nastya and SeanDoesMagic
00:16
Nastya
Рет қаралды 13 МЛН
KINDNESS ALWAYS COME BACK
00:59
dednahype
Рет қаралды 166 МЛН
Зачем он туда залез?
00:25
Vlad Samokatchik
Рет қаралды 3,2 МЛН
This is not my neighbor  Terrible neighbor! #funny #zoonomaly #memes
00:26
Wykop i wyrównanie terenu pod płytę fundamentową | Cykl 2 Odcinek 3
8:50
HOW TO MAKE A CONCRETE SLAB
10:29
MARCIN BUDUJE
Рет қаралды 971 М.
PŁYTA FUNDAMENTOWA - BUDOWA W 9 KROKACH!
12:15
AGałęski
Рет қаралды 20 М.
Dom 35m2  - etapy budowy płyty fundamentowej
30:15
Dom 35m2 zrób to sam
Рет қаралды 137 М.
Przygotowanie podłoża pod płytę fundamentową.
7:24
LC LATOS - Instalacje dla domu
Рет қаралды 9 М.
Kanalizacja pod płytą fundamentową | Cykl 2 Odcinek 4
7:48
Szalejemy Budujemy
Рет қаралды 25 М.
Nastya and SeanDoesMagic
00:16
Nastya
Рет қаралды 13 МЛН