23+3 OK, amiért JORDAN a 🐐

  Рет қаралды 27,126

Bazska - Tőrös Balázs

Bazska - Tőrös Balázs

Күн бұрын

Пікірлер: 229
@norbertkovacs9180
@norbertkovacs9180 4 жыл бұрын
Mert mindenki olyan akar lenni, mint Mike. ,, Még a hiba is szép volt. Elegáns". Ő gyermekkorunk hőse, maga a kosárlabda. Köszönöm az emlékeket.
@paysane1990
@paysane1990 4 жыл бұрын
Az a könnyedség, elegancia ahogy mozgott a pályán, az utánozhatatlan
@frankdartagnanburns8630
@frankdartagnanburns8630 2 жыл бұрын
Nem tulajdonság, de muszáj kiemelnem, a brandet, amit a nevére épített és építenek a mai napig. Szerintem nem mondok durva statisztikát, ha 10-ből 7 Jordan cipőt/ruhát viselő ember nem tudná felsorolni a bajnoki címeit, vagy csupán azt, hogy mettől meddig játszott. Számomra ez az elképesztő. Hogyan tornyosult a rávetülő reflektorfényben a saját énje válla fölé... Jordan nagyobb, mint bárki a történelemben, ami a kosárlabdát illeti, de lehet nagyobb, mint a kosárlabda. Mindez saját tapasztalat, de én így érzem. 17 éves vagyok, és nem láttam csak jó 20 évvel később a legjobb éveit, de jogomnak érzem ezt állítani. ,,LeBron? - jó, jó, de mi van Jordan-nal?"
@borga78world
@borga78world 4 жыл бұрын
A legjobb atléta volt. Az a harmónia amivel mozgott a pályán az egyedül álló. Egyszerűen amikor ő dobott egy pincért, abban annyi elegancia volt mint Sean Connery 007esében. És ha nézted a meccseit, azt láttad hogy mintha látná hogy 2-3 labda leütés múlva merre fog mozogni a másik, tehát az adott pillanathoz képest már legalább 3-5 mp el az események előtt járt. Illetve mint lejjebb írják, illetve te is mondtad Bazska, hogy egy sokkal fizikálisabb érában volt a toppon úgy hogy ő kvázi törpének számított a méreteivel... Eszméletlen jó nézni a régi meccs felvételeken ahogy mozog....
@denesszabo8238
@denesszabo8238 4 жыл бұрын
a brutális hatékonyság és eredményesség mellett művészi szinten játszotta a kosárlabdát. élmény volt nézni a mozgását. illetve általa vált világsporttá az NBA.
@attilafabian3311
@attilafabian3311 4 жыл бұрын
Anno érettségi előtti hajnalban Jordant néztem élőben. :) Kalóz műhold adón az összes döntőjüket élőben tudtam nézni. 20 évig életem része volt az NBA, éltem kint is, Kornélt is sikerült élőben látnom többször. 5 éve viszont már nem is követem, ez a triplahajigáló verseny számomra már nem kosárlabda....
@guellpark
@guellpark 2 жыл бұрын
Dettó. 1996-ban a Seattle elleni döntő egyik meccsét néztem koleszban, éjjel, engedély nélkül, érettségi előtt egy nappal...
@danielkovacs9754
@danielkovacs9754 4 жыл бұрын
Nem szoktam kommenteket írni, most is csak azért teszek kivételt, mert elég sok "miért Jordan a GOAT" videót láttam és, bár ezek a videók sok érdekes adatot adnak Jordan-ről, mint kosárlabdázóról, zavar, hogy mindig kimarad egy szempont, mégpedig az, hogy milyen hatása volt a sportra. Az pedig szerintem vitathatatlan, hogy Jordan volt a kosárlabdázásra, mint kulturális jelenségre a legnagyobb hatással, de a TOP 3 van az összes sportot tekintve is. Százmilliók kezdték el miatta nézni az NBA-t és játszani a kosárlabdát és nem utolsó sorban miatta lett a Nike egy közepes futócipő gyártóból a világ legnagyobb sportszer márkája. És lehet mondani, hogy persze, pont akkor jutott el az NBA Európába, meg a Nike pont jó marketing ügynökséggel szerződött, ami igaz is, de pont Jordan volt ott, és pont Jordan rakta mögé a teljesítményt, amivel a nevét el lehetett adni. Szóval Jordan nem csak a pályán nyújtott teljesítménye miatt a GOAT, hanem mert az üzletre és a popkultúrára (ez rondán hangzik) is olyan hatással volt amire sem előtte, sem azóta nem volt példa, és nehéz elképzelni, hogy valaha lesz.
@bubisbubble4259
@bubisbubble4259 4 жыл бұрын
“You’re never going to say who’s the greatest of all time. To me, that’s more for PR and more for selling stories.” MJ Ez a video is jól mutatja mennyire igaza van 🤭😄
@gyulaszloboda3601
@gyulaszloboda3601 4 жыл бұрын
Szinte minden elképesztő vele kapcsolatban, ő hozta be az usa kultuszt Európába, nem tudom vala volt, vagy lesz e ekkora hatású sportoló. Talán a globalizáció, meg a digitalizáció következtében már sosem. Ami nagyon durva, hogy az NBA történetében 4 játékos volt, aki vezette a ligát pontdobásban és ugyanakkor bajnok is lett a végén. Ez 1947 óta négy évet jelent, mikor ez megtörtént...ha kivesszük Jordant. Ha nem vesszük ki, akkor ez 10 évet jelent, mert ő hatszor megcsinálta. Nekem az NBA a pontokról szól így ez a stat a legdurvább számomra. Jó lett a videó. :)
@ThaliaAlGhoul
@ThaliaAlGhoul 4 жыл бұрын
Végignéztem kik voltak még azok MJ-n kívül, és nem négy évet jelent. 47-ben megcsinálta Joe Fulks a Philadelphiával, 49-ben és 50-ben Mikan kétszer a Minneapolissal 71-ben Alcindor a Milwaukee-val 2000-ben Shaq meg mindent vitt, 3 MVP cím, top scorer, champion.
@gyulaszloboda3601
@gyulaszloboda3601 4 жыл бұрын
@@ThaliaAlGhoul akkor 5
@gyulaszloboda3601
@gyulaszloboda3601 4 жыл бұрын
Összesen 5 alkalommal csinàlta meg 4 különböző játékos Jordanen kívül. Ő pedig hatszor.
@zalanvancsura7173
@zalanvancsura7173 4 жыл бұрын
Jordan azért a legnagyobb mert kulcsfontosságú helyzetben egyszerűen nem hagyta a csapatát veszíteni, nem fogadta el hogy kikapjanak
@bazska
@bazska 4 жыл бұрын
Word! 🤜🏻🤛🏽
@norbert.somlai
@norbert.somlai 4 жыл бұрын
Bazska, ez egy nagyon komolyan osszerakot video(marmint a mondandod) es szamomra is ismeretlen statokat kaptal elo, amiert kulon koszonet. De embert ennyire betegesen ragaszkodni a gyozelemhez nem lattam rajta kivul, amihez kapott talentet is boven, es tenyleg ahogy mondtad onmaga legjobb verziojava valt. Hat ezert o a legnagyobb, szamomra is, koszi meg egyszer! 🙏💪😎
@andrasdicso2376
@andrasdicso2376 4 жыл бұрын
Szerintem ez a fajta győzni akarás benne van Cristiano Ronaldo-ban is! Rengeteg olyan beszámoló van csapattársaktól,ahol elmondják Ronaldo mennyire nem tudott veszíteni és mindig győzni akart!
@Dante8706
@Dante8706 4 жыл бұрын
És ki beszélt itt fociról...? Amúgy Ronaldot is ismeri még akinek köze sem volt a focihoz életében...
@TrueLaw00
@TrueLaw00 4 жыл бұрын
+1 - Aki Jordan miatt választja a 23-as mezt, az nem is lehet jobb Jordannél, mert ő Jordan akar lenni.
@pedrone9945
@pedrone9945 4 жыл бұрын
Kobe ezért választotta a 24-est!
@nyarizsolt4525
@nyarizsolt4525 4 жыл бұрын
Ez egy jól hangzó, de amúgy igazságot nélkülöző mondat. Ha édesapja kosarazott volna bármelyiküknek. Akkor ha az ő mezszámát választja az ifjabbik, akkor már nem is lehetne a világ legjobbja, mert az apjuk már biztos jobb? Mellesleg Cristian Ronaldo is azért vette fel ezt a nevet, mert a legnagyobb focista példaképe a brazil fenomén volt. Ettől függetlenül mára CR7-ről vitáznak, hogy a valaha volt legjobb játékosa-e (benne van a pakliban, a vitában), míg akármekkora legenda is volt a fiatalkora példakép, nem akarom kisebbíteni őt sem, de azért a valaha volt legjobbak vitájába nem szokták bevonni. Végezetül, mielőtt kitérnénk arra, hogy nem értem a lényeget, hogy LeBron olyan akar lenni a pályán mint MJ: Nost, hát nem. Nagyon másképp játszik, nem utánozza őt. (Nem vagyok James fan, én nem is tudok dönteni, hogy ki a kecske közülük. De azért én talán James felé hajlok.)
@TrueLaw00
@TrueLaw00 4 жыл бұрын
@@nyarizsolt4525 Cristiano Ronaldo a szüleitől kapta a nevét, semmi köze Nazariohoz. Az apja nagy rajongója volt a színész Ronald Reagennek (igen, ő lett később elnök is), de Portugáliában a Ronaldo volt az erre akkor hajazó keresztnév. Az megvan, hogy LeBron balkezes? Csak azért szoktatta át magát jobbkezesre a pályán (amúgy minden mást ballal csinál), mert MJ is jobb kézzel dobott.
@nyarizsolt4525
@nyarizsolt4525 4 жыл бұрын
@@TrueLaw00 Hát, pedig a nyakamat tettem volna rá, hogy a brazil miatt felvette ezt a nevet. Tisztán úgy emlékeztem. Hát ezek szerint ezt álmodtam valamikor :D Minden-esetre nem az első LENNE, hogy valaki jobb lesz a gyerekkori példaképénél. Ezt az állításom fenntartom.
@TrueLaw00
@TrueLaw00 4 жыл бұрын
@@nyarizsolt4525 ​ @Nyári Zsolt Korban viszonylag közel vannak egymáshoz, a Fenomén '76-os, CR pedig '85-ös. Utóbbi 18 évesen a saját nevén lett ismert már. Nagyon helyes, a véleménybuborék épp ezért van, és köszönöm, hogy leírtad a tiédet :)
@tiszanorbert139
@tiszanorbert139 4 жыл бұрын
Jordan egy sziporkázó játékos volt, akinek a legegyszerűbb mozdulataiban is annyi elegancia volt, hogy senki észre nem vette volna, ha mezben megy el egy szmokingos estélyre. Gyerekkoromban a DSF-ről felvett Jordan-összefoglalókat rongyosra néztem VHS-en.
@balazsholocsi8593
@balazsholocsi8593 4 жыл бұрын
DSF... igen !!! :)) mi is ott néztük faterral az NBA -t anno! :)
@thebudapestgambler8832
@thebudapestgambler8832 4 жыл бұрын
Egy pár dolog eszembe jutott. Például ez elég érdekes: Kobe 2008-as mvp szezonja: 28.3ppg 6.3rpg 5.4apg fg%: 45.9 Jordan ÚJONC szezonja: 28.2ppg 6.5rpg 5.9apg fg%:51.5 Egy videóban hallottam, de már nem teljesen emlékszem: Jordan(emlékeim szerint) nyolcszor játszott legalább egy All-star csapattárssal, ebből hatszor bajnok lett. 6/6 10 gólkirályi cím(Wiltnek van 7, többiek a kanyarban sem) Ki lehetne emelni, hogy mennyire más volt a játék anno. Akkoriban még szokás volt védekezni, főleg a 80-as évek végèn Detroitban. Nem hiába mondják, hogy ma 45 pont körül átlagolna. Meg ugye egy ikon volt(most is az) a faszi. Szerintem a világon mindenhol tudták, hogy ki az a Michael Jordan. Anyám is tudta a XVIII. kerületi panelban, pedig nem volt facebook, twitter, youtube max a nemzeti sport, meg a TV3. 22 évvel a visszavonulása után hatalmas nézettség a netflixen. És ha jó kosármeccset akarok nézni, akkor megnézem a jútbobon valamelyik 90-es években játszott Bulls meccset, nem ezt a lagymatag kintről dobálgatós cuccot(ez természetesen egyéni ízlés kérdése). És ha az érzelmeket, a rajongást kivonom az egyenletből, és elkezdtek egészen beteg, részletes statisztikákról szóló videókat nézni, akkor szinte mindig az jön ki a modern analitika tükrében, hogy a csávó konkrétan alulértékelt. 😂 🐐
@Dancer3484
@Dancer3484 4 жыл бұрын
Meg ne haragudj, de ugyanazt a ligát nézzük?😀
@thebudapestgambler8832
@thebudapestgambler8832 4 жыл бұрын
@@Dancer3484 nézd, nem igazán nézek nba-t, ezért is mondtam, hogy ízlés kérdése(nem véletlenül nem nézek). Ez inkább egyéni “eye-test”. Az mindenesetre nem sok jót jelentett, hogy a mostani playoffnak szinte minden meccséről megnéztem az összefoglalót, és még az is egyszerűen unalmas volt. Nyilván nem az a része unalmas, amikor szoros a meccs, hanem úgy az egész tartalma. Valahogy nekem több a tűz, meg az “odabaszni akarás” egy 92-es Knicks-Bulls hetedik meccsen, mint a mostani meccseken. 🤷‍♂️
@thebudapestgambler8832
@thebudapestgambler8832 4 жыл бұрын
@Peter Steel Egy dologgal nem értek egyet. Pont, hogy a triplák(mivel többet érnek mint a 2 pontosok) számának növekedése dobja meg a a pontokat ma az nba-ban. Ha az lenne, amit Te írtál, akkor nem álldogálna mindenki kint, hogy onnan hajigáljanak. Ha már kontextus, akkoriban ez nem volt a játék része. Értem, amit mondasz, hogy rohangálós volt a játék, de egy átlag játékosnak ugyanannyi pontért több kosarat kellett dobnia, mivel nem volt annyi triplázás, mint ma. Azt értem, hogy ez sokszor születtek gyors indításokból, de ma meg (ha jól tudom) van pl: védő 3mp. Vagyis Ewing, Robinson stb. nem maradhat bent a festékben egész nap, ami betöréseknél szintén “könnyű” kosarakat szül. Plusz nincs hand-check, és Laimbeer, Rodman vagy Mahorn sem baszhat úgy a földhöz, hogy az ne csak sima szabálytalanság legyen. Ezzel együtt nyilván nem volt jobb a rookie Jordan, mint a prime Kobe, csak szerintem elég jól megmutatja, hogy mennyire domináns volt Jordan az első perctől kezdve. Másodévesként szinte a teljes szezont kihagyva dobott 63-at idegenben a Bostonnak(akikre szokás úgy utalni, hogy az egyik legjobb csapat valaha).
@norbertbalasko6873
@norbertbalasko6873 4 жыл бұрын
Bár nekem is Pippen volt a kedvencem, de el kell ismerni, hogy Jordan olyan a "total package"-el rendelkezett, ami egyedülálló volt ebben a sportágban. Akinél a "tartalom és a forma" nemcsak tökéletes harmóniában működött, de a legmagasabb szinten, a legkiválóbb hatékonysággal is. Ehhez megvolt mindene: a kosárlabdához gyakorlatilag tökéletes méretek és testalkat, aminek köszönhetően nem volt túl kicsi, de nem volt túl nagy sem, ezért gyors, hihetetlenül ruganyos és erős is volt egyszerre, illetve nyilván ezzel összefüggésben fantasztikus mozgáskoordinációval is rendelkezett. Kivételesen nagy kezek (többször maga is kiemelte ezt az adottságát, mint hatékonyságának egyik forrása), aminek a kimagasló labdakontrollt biztosított. Mindehhez hozzájön a kosár-IQ, a munkamorál és a páratlan győzniakarás... Mikor pedig mindezt a pályán láttad játék közben..., az valami elképesztő. Gyakorlatilag hiba nélkül támadott és védekezett, mindezt elegánsan és olyan kifinomultan, hogy alig-alig lehetett észlelni, hogy fizikailag mennyire erős. Pedig az ellenfelei rendre kiemelték, hogy mennyire az volt. Szemben LBJ - aki szerintem a "forvardok Shaquille O'neil-je" .- buldózer bullyball-jával, Jordan kosárlabdázása költészet volt, kreatív és művészi. Szerintem innen eredhet az egyik legeltaláltabb beceneve: "black cat" Még egy dolog, ami Jordant kiemeli - bár ez egyrészt genetika, másrészt szerencse kérdése is - nem volt sérülékeny és sosem volt igazán komoly sérülése sem, pedig ennek a lehetősége fennállt a Bad Boys Pistons és New York Knick elleni meccsek húsdarálóiban... Ami pedig ezt a véget nem érő "GOAT vitát" illeti, maximálisan adom Bubisbubble hozzászólását! Annyit tennék hozzá, amit Jordan maga kiemel, hogy azért igazságtalan ez a összevetés, mert akiket rendre összehasonlítgatnak ilyen viták során, sosem tudtak azonos korszakban, azonos feltételek mellett, azonos körülmények között egymás ellen (!) játszani. És mennyire igaz!
@Murphycat
@Murphycat 4 жыл бұрын
Azert masodevesen nagyon komoly serulese volt es amikor kihagyta szinte az egesz szezont visszatert es dobott a bostonnak 63pontot! masodevessen az akkori legjobb csapat es Bird ellen playoffban 63 pont!
@norbertbalasko6873
@norbertbalasko6873 4 жыл бұрын
@@Murphycat Igazad van, de én olyan "karrier ending" sérülésre, vagy sorozatosan visszatérő sérülésekre gondoltam, amin a pályafutása ment volna el, mint pl. Penny, vagy Hill esetében.
@buggyantagy
@buggyantagy 4 жыл бұрын
Nem rég egy kommentben kifejeztem ellenérzésem a GOAT témával kapcsolatban, mert ilyenkor egy ember istenítésével szemben gyakran dominál hasonló "istenségek" fikázása. Ezek után ennél jobb felvezetést el se tudtam volna képzelni ehhez a témához, mint amit lenyomtál Bazska! Igazad van, így szabad róla beszélni, ha pedig pénzt is hoz, akkor muszáj! :)
@istvannagy6572
@istvannagy6572 4 жыл бұрын
Pacsi Bazska a vidiért. Már meg is rendeltem a bookazinet. Csak hogy érdemben hozzászóljak az MJ vitához: 1990. November 7-én a Bulls 3 vereséggel kezdte meg a szezont. Ezt követōen pedig Jordannel egészen az 1998-as második visszavonulásáig nem fordult elõ többször, hogy egymás után a Bullsal 3-szor kikapjon. 500 alapszakasz meccs, 126 rájátszás mérkõzés, 8 szezon. Ben Blatt 2010-es cikkére hivatkozva egy átlagos NBA csapat ahhoz, hogy ezt megismételje - pusztán matematikailag - az esély 0.000000000000166% vagy más szóval nagyjából 1/1,000,000,000,000,000-hoz. harvardsportsanalysis.wordpress.com/2010/02/17/jordan-eludes-defenders-and-three-game-losing-streaks/ Hogy érzékeltessem a súlyát, vagy a bekövetkezési valõszínūségét akkor ez azzal lenne egyenlõ, hogyha holnap bemennél egy lottózóba és vennél egy sorsjegyet, egy hatoslottót meg egy ötös-lottót majd azt követõen hétfõn arra ébrednél, miután kidörzsölted a csipát a szemedbõl, hogy: - Nyertes sorsjegyet vettél (1/3-hoz) - Megnyerted szombaton az ötöslottót (1/43,949,268-hoz) - Megnyerted vasárnap a hatoslottót (1/8,150,060-hoz) Vita lezárva. Éljen a Kecske.
@basadake
@basadake 4 жыл бұрын
Teljesen kizartnak tartom,hogy mindossze 8 ev,500 meccs alatt a 3-as lose streak elkerulesenek ennyire kicsi lenne az eselye. Itt valamit nagyon benezett a pali.
@istvannagy6572
@istvannagy6572 4 жыл бұрын
@@basadake A modell egy átlagos, .500 Win percenteget vesz alapnak, mivel nyilvánvaló okokból a 30 csapat gyõzelmi mutatójának átlaga is .500 lesz. Ha figyelembe veszed, hogy Jordan Win percentage-e .786, akkor az esély egy ilyen streak-re is megnõ. Ha egy olyan csapatot keresel, ami 8 éven keresztül tartja a .786 gyõzelmi mutatót, akkor egy ilyen csapat is kb. 1/140 eséllyel mutatná be a 626-os sorozatot. Ami sokkal barátibb, de ekkor elõfeltétel, hogy találj egy nyolc éven keresztül ilyen domináns csapatot. Szóval elég hihetetlen, de az általam fentebb említett statisztika - ami még egyszer hangsúlyozom, egy átlag NBA csapatot vesz figyelembe 8 év .500 mutatóval - teljes mértékben helytálló.
@pistihufnagel7725
@pistihufnagel7725 4 жыл бұрын
@@istvannagy6572 Ez tipikusan az a számolgatás, meg "perspektívába helyezés", aminek semmi értelme. Egyrészt magában a 3-as losing streak elkerülésének sincs gyak. semmi jelentősége az alapszakaszban, másrészt meg egy 80% körüli győzelmi valószínűség helyett van számolva egy 50-nel. Nyilván Jordan nem egy átlagos játékos volt egy átlagos csapatban.
@istvannagy6572
@istvannagy6572 4 жыл бұрын
@@pistihufnagel7725 Azért minden losing/winning streaknek van jelentősége. Még csak nem is advanced statisztika, ha felcsapsz egy random tabellát, azért általában szeretik feltüntetni. A playoffban betöltött szerepét nem kérdőjelezted meg te sem. Remélem nem akarod a "perspektívába helyezést" lekicsinyleni. Keress egy csapatot 80-as százalékkal, nézd meg hogy hozzák-e 8 éven keresztül és nem csinálnak olyan choke-jobokat mint az idei Clippers például. Tisztelem a véleményed, de igenis van értelme az ilyen fajta összehasonlításoknak. Hidd el hogy nem fogsz még egy ilyen streaket látni. Ha most felajánlanám neked, hogy innentől kezdve ha odalépsz egy random csajhoz akkor nem lesz zsinórban 3 elutasításod 8 éven keresztül, elfogadnád?
@pistihufnagel7725
@pistihufnagel7725 4 жыл бұрын
@@istvannagy6572 Két dologra akartam utalni: 1. Ez az 50%-os valószínűséges számolgatás és az az asztronomikusan kicsi szám tényleg semmit nem jelent. Ha csak ezt az 1/140-et írtad volna, akkor valószínűleg nem is szóltam volna hozzá 2. Szinte semmilyen szinten nem minősít szerintem az egy csapatot, hogy volt-e 3-as vereségsorozata vagy sem. Biztos lehetne rengeteg példát találni rá, hogy akár adott szezonon belül jobb mérleggel végzett egy csapat, akinek volt mondjuk zsinórban 4 vagy 5 veresége, mint egy olyan akinek csak 3 vagy 4. Histórikusan visszanézve ez meg pláne igaz. A tabellákon azért van ez feltüntetve, hogy az aktuális formáról legyen vmi tájékoztatás. De gondolom te se mondanád azt, hogy attól h vmelyik csapatnak kisebb losing streakje volt egy, vagy akár 5 szezonon keresztül, de összesen rosszabb mérleget hozott, akkor jobb csapatnak számít?! Amúgy meg a Clippers a playoffban choke-olt, ahol nyilván már lenne jelentősége egy hasonló statisztikának, de ráadásul közelében nem voltak a 80%-os csapatnak már alapszakaszban se. De amúgy pont leszarta volna (szinte) mindenki, hogy milyen losing streak-jeik voltak az alapszakaszban, meg hogy hányadik helyen jutottak a playoffba, ha megnyerték volna az egészet.
@Karoly.Megyeri
@Karoly.Megyeri 4 жыл бұрын
Az a karizma, intelligencia , tudás és akarat erő ami jellemezte valami elképesztő. Elképesztő legenda Ő akinek kiemelt helye van a kosárlabda arany lapjain. Nem tudott veszíteni az egyszer biztos!
@brdrider
@brdrider 4 жыл бұрын
Köszönöm szépen Bazska és a többiek! A kommentekkel kiegészítve megspóroltok sok vitát, ha ez angolul is megvolna, akkor csak belinkelném pár helyre, és lehetne beszélni más értelmes dolgokról😀 És aki ez után is ragaszkodna ahhoz, hogy LBJ vagy Kobe a GOAT, arról másról sem lehetne értelmes diskurzust folytatni. 😀 Én most kicsit más ‘csomaggal’ ülnék fel a Jordan🐐 vonatra: Will Smith mondta, hogy szte Tiger Woods és Micheal Jordan a legkompetitívebb személyek/sportolók, akik éltek a Földön (azt hiszem CR7tel nem találkozott de ez most mindegy). Mesélte, hogy Jordannel vacsoráztak egyszer és nem telt el 10 perc, már azzal játszottak és fogadtak is, hogy ki tudja belepöckölni a náluk lévő pénzérméket az asztalon lévő poharakba. Ha MJ vesztett visszavágó kellett, ha nyert akkor meg meg jobban akart nyerni, és földbe döngölni a másikat. Ez (volt) ő, The Greatest Ever
@peterrago2998
@peterrago2998 4 жыл бұрын
A 6/6 azért genya dolog, mert az a "jövőbeni legnagyobb esélyes", aki 2020-ban bukta a döntőt, már ezt a titulust is bukta, és természetesen x évre visszamenőleg is. Egyébként minél többször hangzik el az a mondat, hogy Jordan egy külön kategóriát képviselt, annál tisztább a kép, hogy Jordant kivéve a képletből, az NBA legnagyobb játékosa szintén a Bullsban játszott, és Scottie Pippen-nek hívták. Nekem teljesen új volt az a jelenet, amikor Pippen a cipője talpára mutat, és hívogatóan int a kamerába. Hatalmas. Milliószor elhangzott, Jordan Pippen nélkül ezt nem csinálta volna meg, mint ahogy fordítva sem. És akkor egyikőjük se csinálta volna meg, ha nincs ott Rodman, vagy Kerr mégse annyira ready ahogy mondta, és, és, és... bármeddig lehetne ezt sorolni.
@inkaoner818
@inkaoner818 4 жыл бұрын
Ahogy már többen mondták lentebb engem is az eleganciájával fogott meg. Na meg a már lefelé esésében eldobott labdák. Kicsit furán fog hangzani de nekem olyan volt mint egy balett művész. (Értsd jól ;) ) Emlékszem amikor haver nappalijában néztük a meccseit tátott szájjal utána meg estig próbálgattuk amit láttunk tőle. Nekem ezért lesz mindig is ő a legnagyobb és legjobb. Olyan "szerelmet" kaptam tőle ami a mai napig tart és kezdődött általános iskola 5.-ben.
@S0time
@S0time 4 жыл бұрын
Nem kérdés számomra, hogy Jordan a GOAT, mert ő tette MENŐVÉ a kosárlabdát világszerte. A mozgáskultúrája minden statisztikánál beszédesebb, a hatékonyságával és a kisugárzásával együtt pedig egy olyan gravitációs teret képzett, ami a laikusokat is képes volt beszippantani az NBA világába. Ami viszont számomra érthetetlen, hogy a GOAT kérdés Jordan vagy Lebron (még hagyján) vagy Kobe(WTF?) viszonylatban merül fel, miközben az egyetlen név akinek az említése közben kicsit elcsukolhat a hangunk miközben Jordan nagyságáról ömlengünk, az Wilt Chamberlain.
@nyarizsolt4525
@nyarizsolt4525 4 жыл бұрын
Bazska, remélem olvasod a kérdésem. Egyszer érdekelne a véleményed erről: Egy meccsen 10-20 másodperc van hátra. A labdát birtokló csapat 1 pont hátrányban van. (Egy dobáson fog múlni a meccs.) Melyik csapat edzője lennél inkább? A statisztika szerint melyik a jobb helyzet? Az idei rájátszásban is sok meccs volt, ami egy-egy utolsó dobáson múlott. Hol bement, hol kimaradt. Azt tippelem, hogy az utolsó clutch dobások azt tippelem (nem tudom az ide vonatkozü statot), hogy ritkábban megy be, mint hogy sikerül azzal megnyerni. De én mégis lehet inkább a támadó csapat edzője lennék. Feelingben sokkal jobb lehet azzal nyerni, mint a védekezéssel nyerni, és ha kimarad, sem marad olyan bánat a szívben, mint nem tudni kivédekezni az utolsót.
@andrasnagy7256
@andrasnagy7256 4 жыл бұрын
Jók ezek a modernkori statisztikák mert összehasonlíthatóbba válnak a különböző érák- és ezáltal a korszakok meghatározó játékosai is. De azt gondolom ha egész hagyományos mutatókat nézünk a rájátszásra vagy a döntőkre vetítve ott is érzékelhető a nagyságrendnyi különbség. Csak egyetlen példa ami így beugrik a közelmúltból, az 50+os playoff meccsek top listája...és ott a nevek vagyis, hogy hányszor szerepel Ő és hányszor bárki más. A másik ami kicsit kevésbé objektív talán, az amire bizosan nincs statisztika...vajon hány emberi lénnyel hitette a könnyedségével el azt, hogy csak bele kell lépni a csukájába ki kell menni a pályára, kidugni a nyelvünket és már tudunk is úgy repülni mint Ő.
@erikavarga7826
@erikavarga7826 4 жыл бұрын
Hogy mi volt benne szerintem a legjobb... Hát ennyi hely, idő és lehetőség nincs rá, hogy leírjam, szóval egyszerűen csak: Minden. Ez így elég simának hangzik, de leginkább a játékstílus volt az, ami a leginkább tetszett benne. Ezt úgy értem, hogy ha úgy néznénk meg egy kosármeccset, hogy a játékosoknak csak a kitakart körvonalait, csak a sziluetteket látnánk a pályán, akkor is minden egyes pillanatban tisztán látszana, hogy melyikük az, mert olyan mozgáskultúrával és stílussal rendelkezett.
@dinho0521
@dinho0521 4 жыл бұрын
Nekem , mint ahogyan előttem írták már, az az elegancia ahogy mozgott a pályán illetve még az emeli magasabbra őt mindenki másnál, hogy mintha amikor hozza került a labda, a világ megállt volna lélegezni körülötte egy pillanatra ..vagy nem? ..
@laszlokovacs7472
@laszlokovacs7472 4 жыл бұрын
Jordan miatt szerettem bele a kosárlabdába, ő volt a legnagyobb motivátor az életemben, úgy hogy csak néztem néztem a tvben.
@amd3344
@amd3344 3 жыл бұрын
A leglenyűgözőbb szàmomra Mj-ben a mentalitàsa.Minden egyes kibaszott meccsen a győzelemre törekedett tök Mind1 ki volt az ellenfél és ,hogy mennyire volt pl làzas.Én kézilabdàzom de volt egy meccs amikor baromi rosszul voltam utòlag kiderült covidos voltam. Én pont bele szartam és megnyomtam mint Mj a Utah Jazz ellen, ha neki ment nekem is menni fog.Nyertünk is.3-as védőként betegen is frankòn helyt àlltam, köszönhetően Mj-nek.😉 Úgy gondolom aki a legjobbat akarja kihozni önmagàbòl annak nem Lb James a példakép hanem a legjobb Michael Jordan.😉🤘
@zorg5926
@zorg5926 4 жыл бұрын
ez nagyon jó lett, grat! én azt szoktam mondani, hogy az a tény is eldönti a vitát, hogy nézzük meg ki kezdte el majmolni a másik mezszámát?! :-) hogy mitől lett az aki? nekem azért, mert sok olyan játékos van, aki képes (volt) úgy játszani, mint ő, de egyrészt ő a meccseinek 90%-ában tudta ezt, nem pedig úgy, hogy egyik nap dobott 50-et, aztán egy hónapig semmit.... másrészt, ha égett a ház, akkor nem fosott be, hanem fogta a labdát és megoldotta... a triplákra meg ott a portland elleni döntő első meccse ;-)
@peterhalas5202
@peterhalas5202 4 жыл бұрын
Egyszerre MVP, Scoring title és az év védőjátékosa. Tehát a legtöbb pontot dobja az egesz ligában miközben a mások oldalon a legjobb védő. Ez szamomra mindent elmond, ha az adatokat nézzük. Ha meg a sportot, akkor ő kosárlabdázik. Sallangmentesen, gyönyörűen, kifinomultan, okosan. Nem erölteti, játszik. A Lebron passzol Green-nek eset: Jordan megoldotta volna. Mindig megoldotta. Neki nem kellett 2x akkorának lennie, hogy a gyűrűig jusson. Pedig óriások ellen játszott. Számomra ez egy kulcsmomentum Lebron karrierjében, és olyan dolgokról árulkodik, ami miatt GOAT sose lehet. A GOAT a legnagyobb aki VALAHA játszott. A legnagyobb pedig MEGOLDJA!!! Ebben a videóban legalább 15 olyan eset van amikor minden védő Jordan-nel van elfoglalva, de valahogy mégis kosár a vége. kzbin.info/www/bejne/npeunoumlrSMapI Akinél legtöbbször hangzott el az eredeti kommentárban: WHAT A MOVE!!! Nem gondolom, hogy nem lehet letaszitani a trónról, de azt érzem, hogy mióta abbahagyta, nem jött az a játékos aki letaszíthatja. Van akiről szó esik, de sokat nyom a latban, hogy LBJ-t most latjuk, halljuk a media ajnarozasat. Zsenialis, de nem Jordan. 1 jó Jordan meccs és a kérdés megint nem kérdés. Mondjuk egy Bulls - Magic, Penny ellen. Bazska, észrevetted, hogy amikor Jordan nagyságáról beszélsz akkor van a szavaidnak romantikája? Arról esik szó, hogy szépen játszik, hogy amit látunk az az igazi kosárlabda. Hogy folyik az egész, mintha a legtermészetesebb dolog lenne. Amikor James-ről beszélsz, valahogy mindig a számokhoz lyukadunk ki, mert az elvitathatatlan. De a különbség ebben van.
@Murphycat
@Murphycat 4 жыл бұрын
ez a legjobb komment!
@pistihufnagel7725
@pistihufnagel7725 4 жыл бұрын
Pont ez a romantika, ami benne van szinte minden 35+-os kosárrajongóban Jordannel kapcsolatban és pont emiatt nem igazán látnak tisztán, meg objektíven, mikor a GOAT vitára sor kerül. Meggyőződésem, hogy ha 20-30 év múlva tekintünk majd vissza, akkor meglehetősen egyértelmű és szélesebb körben elfogadott lesz, hogy James megelőzte egész pályafutását tekintve Jordant.
@peterhalas5202
@peterhalas5202 4 жыл бұрын
@@pistihufnagel7725 Ez a romantika akkor is jelen volt amikor eloben lattuk Jordanéket. Emlékszem. Most nincs. Illetve van aki lenyűgöz, de engem a James féle játék nem gyönyörködtet. Jordant azert szerettem mert technikából oldotta meg a legtöbbször, indulócsellel, dobócsellel stb. A maiak közül imadom nezni pl Doncic-ot, Curry-t, Irving-et, a döntőben Jimmy-t... De a régiek közül is inkább a Penny, Jordan, Iverson... Az Oneal, Barkley vonal akkor sem tetszett.
@pistihufnagel7725
@pistihufnagel7725 4 жыл бұрын
@@peterhalas5202 Ezzel semmi baj nincs, ha az ember ilyen szempontok alapján választ magának kedvencet, de egy GOAT vitába objektív érvek kellenek, nem totálisan szubjektívek.
@peterhalas5202
@peterhalas5202 4 жыл бұрын
@@pistihufnagel7725 az objektív szempontot leirtam az elején. Scoring title es deffensive player of the year egyszerre. Raadasul 9 scoring title-je van, és ugye ezt a sportot is a tobb pontot dobo csapat nyeri, ugyhogy ez egy nagyon fontos adat.
@sandorvarga5325
@sandorvarga5325 4 жыл бұрын
Nekem Pippen a kedvenc játékosom. Miért Jordan a legjobb? Ő A Kosárlabda.
@ricsohuncho1061
@ricsohuncho1061 4 жыл бұрын
Jordan az Jordan márka meg maga egy fogalom Pippen is a legjobbak között van persze de úgy gondolom neki nincs márkája stb...
@martinnagy8981
@martinnagy8981 4 жыл бұрын
@@ricsohuncho1061 Szoval akkor Pippen nem lehet a legjobb mert nincs márkája vagy ezt most hogy érted??
@ricsohuncho1061
@ricsohuncho1061 4 жыл бұрын
@@martinnagy8981 nincs neki nagy hypja ennyi
@ricsohuncho1061
@ricsohuncho1061 4 жыл бұрын
@@martinnagy8981 de amm Jordan azért a legnagyobb mert kulcsfontosságú helyzetben egyszerűen nem hagyta a csapatát veszíteni, nem fogadta el hogy kikapjanak ez igaz
@martinnagy8981
@martinnagy8981 4 жыл бұрын
@@ricsohuncho1061 De te nem ezt írtad hanem hogy Pippennek nem volt márkája... plussz ez sem igaz mert elhiheted hogy Pippen és Rodman nélkül nem lett volna ekkora sztár Jordan.
@tome2311
@tome2311 4 жыл бұрын
Nagyon jo video koszi! Én csak annyit tennék hozzá, hogy Jordan életében először 10 pont alatt dobott a Wizards színeiben. Pontosan 6 pontot 2001-ben. Az elkövetkezendő 2 meccsen,(Chicago és New Yersey) ellen pedig 51, 45 pontot
@atomi76
@atomi76 4 жыл бұрын
Ne feledjük a játékra gyakorolt hatását sem. Az NBA jórészt neki köszönhetően lett népszerű a 90-es években. Én pl. miatta kezdtem kosarazni, amellett, hogy éjszakákba nyúlóan lestem kezdetben a fekete-fehér Orion tévémen a meccseit.
@donniedarko0
@donniedarko0 4 жыл бұрын
Szerintem a fanatizmus vagy van, vagy nincs. Neki volt, párosult alázattal a sport iránt, akarattal, és közben 'önmaga' maradt mégis, mint sportoló. Hogy emberileg van, akinek szimpatikus, van, akinek nem.. azt hagyjuk is, hisz egyrészt senki nem tökéletes, ő sem, de ugyanúgy bele sem látunk az életébe, mit miért csinált, volt-e oka rá, stb. Egy fontos dolog van, amit sokan nem hajlandóak tudomásul venni, látsz egy 'eredményt', de az mögött 5000x több munka van, mint amennyit elképzelsz. Ő nem így született, megküzdött keményen azért, hogy elérje amit szeretne.
@toroksandor1498
@toroksandor1498 4 жыл бұрын
Sziasztok! Volt szerencsém látni Jordant, és az akkori Bulls-t! Kobe-t és az akkori Lakers-t! Abban az időben más volt a kosárlabda! Szerintem gyorsabb volt a játék, nagyobb színvonalú, sokkal..de sokkal több sztár jatékosokkal, hatalmas teljesítményekkel! A mai NBA az akkori kis iskolája, vagy óvodája! Ahol Lebron a császár, de akkora király sosem lesz mint Jordan! Talán senki! :)
@8223adam
@8223adam 4 жыл бұрын
Bazska, teljes mértékig egyetértek mindazzal amit mondtál, de pár dologgal szeretném kiegészíteni. Egy olyan időszakban hozta össsze Jordan ezt a pontátlagot, amikor a NBA sokkal inkább volt kontaktsport és sokkal keményebb volt a védekezés - emiatt is dobtak meccsenként jóval kevesebb pontot. Ha ehhez a tényezőhöz még hozzávesszük, hogy mennyivel kevesebb hármast dobtak abban az időben, akkor még durvább Jordan pontátlaga. Ha pedig megnézzük Jordan 13 szezonos bullsos pontátlagát (31.5), ezt Lebronnak egyetlenegy szezonban sem sikerült megdobnia. A másik, amit még talán Török Pétertől hallottam kb 15 évvel ezelőtt, hogy Jordanben az volt az elképesztő, hogy a hihetetlen alapszakaszbeli számait a rájátszásban még feljebb tudta emelni egy szinttel. És ezután jött még a 6 döntő, ahol - talán a 96-os kivételével (mondjuk 72-10 alapszakasz után ez is simán belefért) - legendás mérkőzésekkel és teljesítménnyel írt történelmet. Azt Te is elmondtad, hogy jó védő játékos volt, de az vhogy soha nem volt igazán kibontva pl mennyire volt jó labdaszerző, a posztjához képest mennyire volt jó blokkoló vagy úgy általánosságban mennyire védekezett keményen - ehhez kapcsolódóan itt van egy kiváló videó: kzbin.info/www/bejne/nGXKmpqEZ9-Ai5Y .
@Murphycat
@Murphycat 4 жыл бұрын
volt ev vedoje es 2 szer elso lebdaszerzesben! azert is volt felelmetes a bulls mert mikor Rodman megerkezett akkor az Nba top 10 vedojebol 3 a Bullsban jatszott Jordan,Pipp es Rodman ❤ meglehet nezni hogy a Poban hany pontot kaptak meccsenkent nem beszelve a dontokrol! Brutalis vedekezesuk volt
@bosnyaklaszlo92
@bosnyaklaszlo92 4 жыл бұрын
Nekem az a kedvencem benne hogy a pályafutása után is a kiemelkedik a többi játékostól ahogy felépítette az üzleti karrierjét.
@brdck3563
@brdck3563 4 жыл бұрын
Kiemelkedik?? Ekkora névvel és branddal a háta mögött,és persze ennyi pénzzel..megvett 1 csapatot..azt ugye tudod h minden idők legrosszabb csapattulajdonosaként tartják számon?
@bosnyaklaszlo92
@bosnyaklaszlo92 4 жыл бұрын
@Ck Brd kiemelkedik igen. Mondj valakit (akár más sportágból) aki csinált ennyi pénzt, vagy fog. Nem azt írtam hogy; Tulajdonosként kiemelkedő a munkája. Hanem azt hogy ex-játékos létére odakerült. Az a kiemelkedő a többi játékoshoz képest.
@brdck3563
@brdck3563 4 жыл бұрын
@@bosnyaklaszlo92 ő màr játékos korában megkereste..az megvan h a pályafutása utánról beszéltél? Kiemelkedik? Még1szer mondom a legrosszabb tulaj..sorold már fel milyen sikerei voltak a hornetssel? Nagyon tájokozott vagy látom
@bosnyaklaszlo92
@bosnyaklaszlo92 4 жыл бұрын
Ck Brd 😄 Akkor mégegyszer. Nem csapat tulajként kiemelkedő. Sőt annak messze nem az. Hanem az, h ő az egyetlen aki volt játékos létére ma csapattulaj.
@brdck3563
@brdck3563 4 жыл бұрын
@@bosnyaklaszlo92 de meséld már el ebben mi a kiemelkedő? Ennyi pénzből ki nem tudna venni? Hidd el nem ő az 1edüli volt játékos akinek van annyi pénze h vehetne 1 csapatot..tehát mi a kiemelkedő? Szerintem engedd el amihez nem értesz ne erőltesd kisbarátom 😅 persze vágom az ilyenek mint te rendkívül intelligensnek gondolják magukat,mindenhez is értenek,és persze ezt itt a youtube kommentszekciójában szeretnék mindenáron bizonyítani..de tudod mit..legyen 1 jó napod..igazad van 😆
@Corebrum
@Corebrum 4 жыл бұрын
A válasz ebben a kérdésben van. Ha a vilag sorsa múlna rajta kinek adnád a labdát pirme MJ vagy prime Lebron?
@pistihufnagel7725
@pistihufnagel7725 4 жыл бұрын
Prime Durantnek.
@belakarsai1783
@belakarsai1783 4 жыл бұрын
Bird
@ZoldZsolt
@ZoldZsolt 4 жыл бұрын
Hogy miért Jordan minden idők legnagyszerűbb kosárlabdázója? Szerintem azért, mert képes volt a kosárlabdát megszerettetni bárkivel, és miután megszerettette veled, elültette a gyanút is a fejedben, hogy ő nem ember, hanem valamiféle szuperhős.
@benedekkocsis5749
@benedekkocsis5749 4 жыл бұрын
Megtudná valaki mondani, hogy a 0:33-as bevágás miből van?
@bazska
@bazska 4 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/a5WliIB-d86GntE
@vcarter86
@vcarter86 4 жыл бұрын
Én nem az erősségeiből szemezgettem, hanem a 3 pontos statisztikáit vizsgáltam meg, amit a gyenge pontjaként emlegetnek. Nézzétek jól meg a statisztikáit évről évre: MECCSENKÉNTI 3 PONTOS KÍSÉRLETEINEK SZÁMA: 84-85: 0.6 és 17,3%-al dobta be őket 85-86: 1 és 16,7% 86-87: 0.8 és 18,2% 87-88: 0.6 és 13,2% 88-89: 1.2 és 27,6% 89-90: !!! 3 ÉS 37,6% !!! 90-91: 1.1 és 31,2% 91-92: 1.3 és 27% 92-93: !!! 2.9 ÉS 35,2% !!! 94-95: 1.9 és 50% csak 17 meccs kicsi minta épp akkor tért vissza újra 95-96: !!! 3.2 ÉS 42,7% !!! 96-97: !!! 3.6 ÉS 37,4% !!! 97-98: 1.5 és 23,8% 01-02: 0.9 és 18,9% 02-03: 0.7 és 29,1% Tehát abban a 4 szezonban, amikor minimum közel 3 db 3pontos kísérlete volt meccsenként 38,3%-al dobta őket 395/1032, ami nem kis minta. Szerintem tök logikus hogyha nem is képezte a többi évben a játéka részét a 3 pontos dobás, akkor nyilván edzéseken se gyakorolhatta nagy arányban. Azokban az években, amikor meg jobban hagyatkozott rá a meccseken is, akkor gondolom edzéseken is többet gyakorolta és ezért is látszik meg az eredményességén. Ezzel épp azt bizonyítja hogyha elvitte volna abba az irányba a játékát, akkor igenis jó 3pontos dobó lett volna. 94-95 és 96-97 között Jordan egyébként 40%-al dobta a 3 pontosokat 222/557 és tudom, h 23 feet 9 inchről visszaállították 22 feetre a 3 pontos vonalat 94-97 között, de megvizsgáltam direkt az akkori top 40 3pontos dobót azokban az években és átlagban 2,3%-al dobtak jobban, mint azt megelőzően vagy azután. Tehát mégha emiatt módosítom is ezt a 40%-os két szezonját az akkor is 37,7%-nak tekinthető, és ez elég relevánsnak tűnik annak fényében, h a másik két szezonjában 89-90 és 92-93-ban amikor szintén 3 db kísérlete volt meccsenként 36,4%-al dobta őket a normál 23 feet 9 inchről. Szerintem ez elég bizonyíték arra, hogyha ő úgy dönt, h elviszi jobban a játékát 3 pontosok irányába, akkor abban is kimagasló lett volna, nem pedig 32,7%-os. Tudom, h azt mondtad Bazska, h ne hasonlítsuk más játékosokhoz, de ha már GOAT kérdés a témakör akkor nem tudom kikerülni. Mindig mindenhol az a kommunikáció, h Lebron pl jobb 3 pontos dobó, mint Jordan, mert 34,4%-al dobja őket. Csak, h tisztességes legyek az elemzés során ez egyébként nála 35,8% az utóbbi 9 évben, ami 1012/2830, tehát egyértelműen jobb, mint karrierje elején. Viszont neki már a karrierje eleje óta a meccsenkénti 3 pontos kísérleteinek száma 4!!!, ergo folyamatosan gyakorolta őket edzéseken. Képzeljük el ha MJ is ugyanennyire hagyatkozott volna a 3 pontosaira, vajon tényleg a gyenge pontja marad? Azért ahogy a videóban is említetted Bazska, amikor Jordant kritika érte a játéka bármelyik aspektusával kapcsolatban, akkor vérszemet kapott és csak azért is megmutatta mindenkinek, h ő tud jó lenni azokon a területeken is. Ja és a közép-távoliakat is közel 50%-al dobta egész karrierje során, ráadásul tette ezt nagy volumenben, ami mai napig példátlan. Csak egy két játékos, mint Kevin Durant, Kawhi Leonard és Serge Ibaka közelíti meg őt ebben és ők mind jó 3 pontos dobók. Ez is csak továbberősíti azt az elméletet, hogy aki jó közép-távoli dobó az jó 3pontos dobó is vagy jó lehet benne ha átirányítja a játékát arra, ugye Ibakánál pont ez történt. Bár tudom ez itt már szemezgetés részemről, de annyi időm és energiám már nincs, h ebben is megvizsgáljak 30 játékost. És ha Lebron el tudta érni még úgy is a 35,8%-ot a 3 pontos vonalról, h egyébként borzasztóan dobja a közép-távoliakat 38,8%!!!!, akkor kötve hiszem, h Jordan nem lehetett volna jobb 3 pontos dobó nála, ha arra akarta volna elvinni a játékát. Ja és Longevity: Itt is mindig Lebron kapja meg a pontot Jordannel szemben. De kérdem, h miért? Én nem emlékszem arra, h Jordan azért hagyta volna abba 98-ban, mert lesérült volna, vagy mert már nem teljesített kimagaslóan. Ráadásul ha 38-40 éves fejjel is sok év kihagyás után sérült térddel és műtéttel beiktatva is olyan jól teljesített a Wizardsban, akkor el tudjátok képzelni, h nem hozott volna kimagaslót ha úgy dönt, h nem hagyja abba és folytatja 35, 36, 37 éves korában? Egyébként nem Lebron lehúzása a célom teljes mértékben elismerem kiváló játékos, akinek megvannak az erősségei és okosan használja Top 5-8-ban nálam is benne van, csak mondom ha már GOAT kérdéskör akkor törvényszerű, h előkerüljön és összehasonlítsuk. Pláne azokat a területeket, ahol a strigulát neki húzzuk be Jordannel szemben. Rebound-ok-at is lehet fekete-fehéren nézni pusztán a szűz statisztikák alapján 7,4 vs 6,2 és akkor valóban Lebron a jobb. De sokkal értelmesebb ha kontextust adunk neki. Pl manapság alapból több a meccsenkénti rádobások száma, ráadásul ezekből is arányában sokkal több a 3pontos dobás mint MJ idejében, konkrétan 3szor annyi dobáskísérlet van, mint a 80-90-es években, amikor a csapatok az esetek 11%-ában fejezték be az akciójukat 3 pontos dobáskísérlettel ez a szám az utóbbi 10 évben 29%, az utóbbi 5 évben meg 33,6%. Ez máris két dolgot befolyásol egyrészt ugye a mezőny 35,7%-al dobja a 3pontosokat tehát az esetek 64,3%-ában ezek lepattanók lesznek szemben azzal, h annak idején sokkal több volt a két pontos dobás, amit a mezőny csak 51,6%-ban hagyott ki. Másrészt meg a 3pontos dobások miatt a pacing is kitágult úgyh sokkal több az uncontested rebound is, régen a rengeteg két pontos kísérlet és a palánk közelében érvényesülő játékosok miatt a pacing is szűkebb volt, ezért arányában több contested rebound is volt. Nem árt figyelembe venni a pozíciós és a testfelépítésbeli különbségeket sem. Lebron pályafutása során többnyire Small Forwardként a 12. legjobb lepattanózó a pozícióján 206 centivel és 113kg izomkolosszusként. Jordan a maga 198 centijével Lebronhoz képest "nebántsvirág" 89kg-os tömegével a 3. legjobb lepattanózó a Shooting Guard pozícióban játszók és játszottak közül. Assistok terén sem árt figyelembe venni, h alapból a Bullsnál sokkal inkább Jordanre volt szerveződve a játék hiszen nagyon eredményes volt és nagy volumenben tette mindezt, ahhoz képest az 5,3 assist nagyon is szép eredmény a pozíciójában all time 4. A fentebb említett három kiváló dobó KD, Kawhi és Ibaka például 4,1 2,7 és 2,7 assistal büszkélkedhet meccsenként. Nem hiszem, h ha azt várták volna el MJ-től, h 2 assist-al többet adjon le akkor ne lett volna képes rá (1988-89 8assist 89-90 6,9asssist), de nyilván nem indokolta ez semmi nagyon is jó kezekben volt az a labda, amint látjuk :) Egyszerűen én nem találok fogást Jordanen semmilyen területen ő a GOAT és kész. Persze azért Kareem és Wilt még megér egy misét.
@vcarter86
@vcarter86 4 жыл бұрын
@E erisen Köszönöm, alapból adatbázis elemzéssekkel kapcsolatos a munkám, ezért kb minden témában így járok el :D
@torrettodom6403
@torrettodom6403 4 жыл бұрын
Szerintem Jemes most biztos fellélegzett, amiért megtudtuk, hogy nálad is top 5-8! Ja, a valódi testmagasságuk pedig 201 ill. 195 és fél centi. www.celebheights.com/s/LeBron-James-3984.html www.celebheights.com/s/Michael-Jordan-1482.html
@vcarter86
@vcarter86 4 жыл бұрын
@@torrettodom6403 Húúúha úgylátom most nagy sérelem ért Lebron fanként. Tán nincs jogom top 5-8-ba tenni a saját értékrendszerem szerint? Egyébként is ez most valamire ellenérv akar lenni? így vitatkozol? Lebron ugyanannyira leszarja azt, h nálad 1 vagy xy-onnál csak második mint azt h nálam csak 5-8. Sőt Jordan is leszarja h nálam ő a GOAT. Úgyh mi értelme volt ezt most így ideböfögnöd? Se építő kritikának nem jó se vitaindítónak. Magasságukat tekintve ugye én a mai napig érvényben lévő hivatalos adatra támaszkodtam. Ettől persze megvan az esélye annak, h az általad felvázolt magasságok közelebb állnak a valósághoz csak tudnám mi értelme volt közölnöd ezt az adatot, amikor egyrészt ez még így mindig spekuláció ahogy beleolvastam a kommentekbe másrészt meg ugyanúgy megvan közöttük az a 6-7centi különbség, akkor ez miért is tenné invaliddá, amit mondtam róluk a reboundok kapcsán? Persze tudom tudom "te csak szimplán megjegyezted, már ez is baj?", csak tudod ezt nehéz elhinni azok után, h beszóltál, h miképp szarja le Lebron h nálam ő csak top 5-8. Ha vitát akarsz indítani akkor azt tedd megfelelő érvekkel én állok elébe és azt se bánom ha valamiben tévedek, csak örülök annak ha kijavítanak mert attól több leszek, de az ilyen sértődött hisztizésre nem vagyok kíváncsi egy elvakult Lebron fanttól.
@torrettodom6403
@torrettodom6403 4 жыл бұрын
@@vcarter86 1. Jordan 2. James Ez a napnál világosabb. A top 5-8 annyira érvénytelen kiindulási alap, hogy vitát indítani sincs értelme, legfeljebb beletrollkodni. A magasság témában a linkelt oldal a legmegbízhatóbb.
@vcarter86
@vcarter86 4 жыл бұрын
​@@torrettodom6403 @Torretto Dom "A top 5-8 annyira érvénytelen kiindulási alap, hogy vitát indítani sincs értelme, legfeljebb beletrollkodni." Kíváncsi lennék ezzel hányan értetének egyet, javaslom ne csak a mainstream mediat hallgasd a témával kapcsolatban. Hiszen nagyon sok alulértékelt játékos van aki nem nyert vagy nem nyert elég bajnoki címet h reflektorfénybe kerüljön a GOAT conversation kapcsán. Csak egy példa nézd meg Chris Paul-t, röhöghetsz, de nem viccből hozom ide, na nem is a GOAT debate kapcsán, de, h jobbnak tartom-e James-nél? Hát mindenképp. 3 feet to
@davidkovacs7978
@davidkovacs7978 4 жыл бұрын
Az nyűgözött le,hogy mindig "idegállapotba került" 😁 nincs és nem is lesz nàla nagyobb.
@danieldarabos8693
@danieldarabos8693 4 жыл бұрын
Jordan: bizonyítási vágy + extrém céltudatosság. Hasznos videó, azt hinné az ember nincs miért magyarázni, de sokan már csak a brandje miatt ismerik
@leventehorvath3484
@leventehorvath3484 Жыл бұрын
Nekem mindig is Jordan volt a legnagyobb, mai napig inkább a 90es évek Bulls meccseit nézem ujra es ujra, mert: ahogy felugrik Jeffrey Jordan, kb már 2.7 méter magasan van, lába már bőőőven 1 meter felett, egyszerűen nem lehetett szerelni! Nyilván a fade away jumper a legnagyobb fegyvere, illetve, ahogy Uj Péter is megjegyezte 98ban, hogy hányszor, de hányszor emelte fel az utolsó pillanatban azt a bizonyos győztes kosarat, kötélből voltak az idegei (ha felidegelték nyílván🤣ismerjük,milyen szívos volt) és azt gondolom,hogy a mai kosarasok egy része még mindig őt másolja, vagy olyan probál meg lenni, mint ő volt! Más korszak volt és az a pár összefoglaló, ami elérkezett hozzánk kisebb késéssel a 90es évek közepén, végén, sokunknak meghatározó volt, szívesen nosztalgiázunk Jordan-Pippen-Rodman trión és a többieken, Penny, Shawn Kemp, Payton, O' Neal és a többiek.
@kawazxr250
@kawazxr250 4 жыл бұрын
Még egy ok, amiért Jordan a legnagyobb: Ha megkérdezel egy olyan embert, akinek köze nincs semmilyen sporthoz (pl. anyám) de mégis tudja ki az a Michael Jordan. (amikor meghalt Kobe, azt se tudta kicsoda, se Lebront, se senkit..)
@nyarizsolt4525
@nyarizsolt4525 4 жыл бұрын
Részben egyetértek. De legalább ennyira, ha nem híresebb név Shaqille O'Neal, és mégsem ő a kecske.
@martinnagy8981
@martinnagy8981 4 жыл бұрын
Hát azért ez egy nagyon kicsi tény sőt... valószínű anyukád azért tudja ki az Michael Jordan mert amikor gyerek volt vele volt tele a hírek és valószínű ennyi az egész
@kawazxr250
@kawazxr250 4 жыл бұрын
@@martinnagy8981Lehet. De pont azért voltak tele vele a hírek, mert kiemelkedő játékos volt.. Ennyi erővel Kobet is kéne tudnia, vagy most Lebront stb...
@nyarizsolt4525
@nyarizsolt4525 4 жыл бұрын
Van összefüggés, a hírnév és a teljesítmény között, de nem egyenes az arány. Ennyi.
@kawazxr250
@kawazxr250 4 жыл бұрын
@@nyarizsolt4525 De Jordanre mindkettő igaz. Hírnév és teljesítmény is. + Rekordok + szakértői vélemények.. Mi kell több? (Tudom hogy nehéz elismerni a nem Jordan fanoknak, de muszáj)
@janibalogh6198
@janibalogh6198 4 жыл бұрын
az a percentage vs most points in 36 minutes ábra fenn van valahol? megnéznêm kiket takar a többi pötty :)
@bazska
@bazska 4 жыл бұрын
Interaktívban sajnos nem találtam meg.
@kisscsaba7989
@kisscsaba7989 4 жыл бұрын
Vegre kosarlabda
@viktoradler9767
@viktoradler9767 4 жыл бұрын
Csak azt nem értem miért nicns Bird a boriton :/
@adibond82
@adibond82 4 жыл бұрын
Danny Green :O :O Igazából vele kapcsolatban az a vicces, hogy évek óta nem megy neki a (támadó) játék igazán és mind a Raptors, mind a Lakers esetén elvitathatatlanok az érdemei a bajnoki címben. A "rajongók" már felnégyelték volna, de Nurse és Vogel is megbecsülték, mert azt a luxust egyikük sem engedhette meg magának, hogy felküld egy embert csak alibizni. Még csak azt sem lehet mondani, hogy kevesett játszatták Raptors-ban (28.5 perc), Lakers (25 perc). Respect Danny-nek.
@MelkorTheValar
@MelkorTheValar 3 жыл бұрын
Nekem a sokoldalúsága nyűgöz le. '88-ban nemcsak ő lett a liga mvp de az év védőjátékosa is volt :o
@bazska
@bazska 3 жыл бұрын
Mint Giannis. 😬
@viktorf3911
@viktorf3911 4 жыл бұрын
Az a maniakus gyozni akaras, es az hogy nem remegett meg amikor el kellett donteni, akar egy Finals-t. Egy hatalmas ego, de egy igazi "Hidegveru" Profi,
@gaborruttkay8237
@gaborruttkay8237 4 жыл бұрын
Jordan, természetes közege a levegő volt, olyan könnyedén úszott benne, hogy elhitted ezt te is meg tudod csinálni. 🦸
@ThaliaAlGhoul
@ThaliaAlGhoul 4 жыл бұрын
Én megtaláltam egyszer, hogy miért Jordan a top. bleacherreport.com/articles/511690-kevin-durant-and-the-real-best-nba-scorers-ever-minute-by-minute Ezen a listán Wilt Chamberlain a 25. És ez a lista azért jó, mert a pont per meccs nem tükrözi a valóságot, hisz egy meccsen dobhat valaki 60 pontot 30 perc alatt is, meg 60 perc alatt is, és ez nem ugyanaz a teljesítmény. Wiltnek azért volt ennyi pontja, mert bődületesen sokat játszott. (48,5 átlag perces szezon!? :O) Viszont ha lebontjuk ezt, hogy adott perc alatt ki dobott a legtöbbet pályafutása alatt... akkor kiderül, hogy miért MJ a csúcs. Meg mert hat döntő mvp címe van. :P
@nahuni2639
@nahuni2639 4 жыл бұрын
Nem sokat értek a kosárhoz a csatornát is pár hónapja követem. Szóval egy laikus véleménye. Szerintem ez a csávó látta, hogy ő lesz "MICHAEL JORDAN" . Tudta a sikert, hírnevet, pénzt........és ha tudod a jövőt, könnyebb megcsinálni. Mikor egy úton, amerre minden nap vezetsz van egy enyhe balos, amibe kilencvennel be tudsz hajtani és pont kiadja. Többel nem mert elszállsz, kevesebbel nem. mert tudod meglesz. Mások itt visszaveszik mert nem járnak arra és lassabbak. Ő tudta azt a balost. Fogalmam sincs, hogy de szerintem több volt mint hit.
@florianrusko6290
@florianrusko6290 4 жыл бұрын
Soha nem láttam még egy ilyen játékost aki ekkora vezére lett volna egy csapatnak, és MJ-be benne volt az a mindent legyőgyőző akarás. Nálam 3 dolog miatt a legnagyobb Jordan. 1 minden áron győzni akart és nem érdekelte a vezetőség sem ("nem kell a playoff mert nekünk a jó draft hely kell") 2. A szart is kihajtotta a csapattársaiból de amit tőlük elvárt az magától dupla annyira várta el. 3. Senki se nyert rajta kívül 6szor bajnoki címet. És ami szerintem a legfontosabb az a csapathűsége (leszámítva azt a 2 évet) 84 től 91ig 7 év telt el és szerintem a mai NBA ben más játékos (tisztelet a kivételnek pl: Steph Curry) ha az első 3-4 évében nem nyer bajnoki címet akkor tovább áll. És ez a fajta csapathűség ez teljesen megvolt benne. És hozzá kell tennem hogy ez lényegesen hiányzik LeBron James-ből (gondolok itt leginkább a Miami Heat-es távozásáról)
@kalpeti1
@kalpeti1 4 жыл бұрын
Lehet, hogy félreértettelek, de az ugye megvan, hogy van olyan játékos, akinek több címe van.
@matemeszaros9993
@matemeszaros9993 4 жыл бұрын
Legnagyobb/legjobb tulajdonsága... No Mercy!!
@andraskiss6282
@andraskiss6282 4 жыл бұрын
Nekem csak olyan kérdésem lenne hogy hány bajnoki címet nyert volna Lebron Jordan dötőbe jutott csapataival és hány bajnoki címet nyert volna Jordan Lebron dötőbe jutott csapataival szerinted?
@zoltanbaka1664
@zoltanbaka1664 3 жыл бұрын
Lebron nem bírta volna kivárni, hogy felépüljön köré egy ilyen csapat, ráadásul ennyi kudarc árán. Neki az összevásárolt csapatok jobban fekszenek. Meg mondjuk a bajnoki címekhez túl kellett élni a Bad Boyst. Jordan nemcsak túlélte, hanem megerősödve jött ki azokból az embervadászatokból.
@zsolth813
@zsolth813 4 жыл бұрын
MJ FOREVER!!!❤🏀❤
@22patriot51
@22patriot51 4 жыл бұрын
A fizikális felkészültsége fantasztikus volt evvel persze párosult a mentális felkészültség. De ez , hogy genetika vagy tanult dolog volt e nála nem nagyon térnek ki az elemzésébe.?
@marciibozsko4347
@marciibozsko4347 4 жыл бұрын
nagyon tetszik a pulcsid, mi a pontos neve?
@bazska
@bazska 4 жыл бұрын
Ő (volt) az: www.rapcity.hu/Puloverek/NIKE-M-NK-KMA-HOODIE-p0376110.html
@basadake
@basadake 4 жыл бұрын
Miert GOAT ? - gyonyoru mozgasa volt. Kevesen tudtak ugy repulni, mint o. - Elkepesztoen sok pont mellett jo vedo volt - rengeteg olyan jatekos van, akinek csak miatta nincs 5-6 gyuruje. Mivel kerted,hogy ne hasonlitsuk LBJ-hez, ezert nem irom, hogy bar neki rossz nezni a zsakolasait,gusztustalan powerdunkok, viszont sokkal szebben passzol, mint MJ
@bazska
@bazska 4 жыл бұрын
Teljesen egyetértek veled. Az egy érdekes vita lenne, hogy hol áll LeBron a top passzolók között.
@Murphycat
@Murphycat 4 жыл бұрын
MJnek nem az volt a dolfa, hogy szepen passzoljon hanem hogy megnyerje a meccset 😀De ha kellett akkor tudott nagyon szeprn passzolni! kulonben ugy fake passzolni 1 kezzel mintha radobna a labdat es visszahuzza olxat azota sem lattam senkitol! barmilyen vedot barmikor hulyenek tudott nezni! MJ egy geniusz❤
@bazska
@bazska 4 жыл бұрын
Ehhez is kellett az a lapát kéz.
@balazsholocsi8593
@balazsholocsi8593 4 жыл бұрын
@@bazska 😂 ez elegáns volt
@juliusc042
@juliusc042 4 жыл бұрын
A jatekhoz valo hozzaallasa, a mentalitasa az ami a legjobbak közül is kiemeli
4 жыл бұрын
A videó nézése közben arra gondoltam, hogy Jordanről és a vele egy szintén lévő nagykutyákról lesz itt szó és esélytelen, hogy belecsempészd KCP nevét csak hogy kimondd.... 1 perccel később... 😅
@gergelysipula3075
@gergelysipula3075 4 жыл бұрын
Én még régebben megkaptam Dávid Kornél könyvét és most karantén alatt nekiálltam olvasni .
@adamborsi6691
@adamborsi6691 4 жыл бұрын
Talán Danny Green nyilatkozta azt hogy nem a GOAT vitát kéne állandóan boncolni, hanem a GOTE-t, azaz a Greatest of their era. Ezzel tudok a legjobban azonosulni, mert nekem pl James az, mert rajta nőttem fel. Jordant sosem láttam élőben játszani a korom miatt, de elismerem a számait. Inkább jobb lenne ha mindenki a GOTE témát kezdené boncolni.
@adamborsi6691
@adamborsi6691 4 жыл бұрын
@Ádám Kanizsai nézegettem már egy két meccset pl Rockets 94-95ös döntőit vagy egy két Bulls meccset, de akkor jobban bele kell bújjak. Csak itt az élőbenen van a hangsúly igazából
@danielgottlinger2554
@danielgottlinger2554 4 жыл бұрын
Számomra Jordan győzni akarása volt a lenyűgöző. Ahogy mondani szokták őt nézve,, egyszerű játéknak'' tűnik a kosárlabda.
@TommyGunRumil
@TommyGunRumil 5 ай бұрын
Van még olyan sportoló aki ennyire hatással volt a világra és a sportra mint MJ? Így 2x évvel a visazvonulás után is ő a fókusz :) Az alfája és omegája.
@basadake
@basadake 4 жыл бұрын
Egyebkent az teny, hogy Jordan nevet meg azok is ismerik, akik eletukben nem neztek 5 percnel tobbet NBA-t, de ennek semmi koze a GOAT statuszhoz. Ha ez igy mukodne, akkor Britney Spears, vagy Justin Bieber nagyobb zenesz lenne, mint a Bee Gees, vagy a Dire Straits :D
@balazsholocsi8593
@balazsholocsi8593 4 жыл бұрын
Senki nem is állította, hogy ezért GOAT! Valamit benéztél!
@basadake
@basadake 4 жыл бұрын
@@balazsholocsi8593Dehogy neztem be. Olvasd el a commenteket. Min. 5-6 ember irta ezt.
@balazsholocsi8593
@balazsholocsi8593 4 жыл бұрын
@@basadake igaz, rosszul értelmeztem a kommented!
@somakun-szabo7545
@somakun-szabo7545 4 жыл бұрын
Minden idők legjobb dobóhátvédje nálam MJ, viszont minden idők legjobb all aroundja meg Lebron. Azt gondolom, Jordan a legművészibb játékos, James meg a legsokoldalúbb. Más nagyon a kettő.
@jarlaxxegeronimo6681
@jarlaxxegeronimo6681 4 жыл бұрын
Hát a fene tudja majdnem az összes statisztikát a régi sztárok idejében nem is számolták vagy másképp dokumentálták.. Ez alapján én nem tartanám öt a legjobbnak mert pl, Chamberlain nem rosszabb nála söt atlétikában agyon verte volna meg ugye ö ugy dobott 100 pontot egy mecsen, hogy abban egy három pontos se volt, stb... Mint egyéni játékos szerintem nem ö volt a legjobb, amiben a legjobb az a gyözelmi mutatói és az a hat gyürü, bár most Bill Russell valszeg csóválja a fejét...
@kecso1993
@kecso1993 4 жыл бұрын
A Monstars elleni buzzer beater, ami miatt GOAT Jordan. Ekkora tétnél sem remegett meg a keze, pedig 2 védő lógott rajta. Ekkora hatása szerintem egy kosárnak se volt a kosárlabda történelmében. A mostani játékosok valószínűleg kisgyerekként látták, és könnyen lehet hogy ennek a hatására fogtak először kosárlabdát a kezükbe, ahogy tettem ezt én is.
@guellpark
@guellpark 2 жыл бұрын
Mi az a Monstars?
@kecso1993
@kecso1993 2 жыл бұрын
@@guellpark kzbin.info/www/bejne/Y4SciGyuj86eoaM
@zoltanhorvath4032
@zoltanhorvath4032 4 жыл бұрын
Uuu Bazska bocsi, mindig elfeljtem megcsinálni az igért képet Amszterdamból. Sietek, küldöm nemsokára😊
@bazska
@bazska 4 жыл бұрын
KÖSZIKÖSZI!!!
@attilas6517
@attilas6517 4 жыл бұрын
Jordan azért is a legnagyobb, mert annyira szépen csinál még egy labdaleütést is, hogy öröm nézni!
@zoltanszabo5141
@zoltanszabo5141 4 жыл бұрын
Must be the shoes!
@kicsimadke
@kicsimadke 4 жыл бұрын
Szeretem Jordant és valszeg miatta is vagyok BULLS drukker (nameg DRose) , bár az utóbbi időkben nem sok babér terem számunkra :D De szerény véleményem szerint Larry "The Legend" Bird a GOAT ;) Jöhetenek a pofonooook :D
@redg3915
@redg3915 Жыл бұрын
88ban születtem, bőven lemaradtam róla gyerekként. De akárhányszor látom felvételen ahogy játszik, felmerül bennem hogy "Ki ez a csávó!?" Már a 6/6 döntőátlaga is olyan hogy sírsz, és mellé a minden amit tudott, és hogy ezt hogy tolta.. b*szott kemény.
@m.t.6754
@m.t.6754 4 жыл бұрын
Töbnyire egyetértek a videó tartalmával és szerintem is Jorden a GOAT és ez a videó rollla szól, de had osszam meg ezt a videot azoknak akik szerint a GOAT kérdés eldölt és kifejezetten sértőnek érzik a LbJ felmerűl ebben a témaban mint legkomolyabb kihivó. kzbin.info/www/bejne/nZyVd2aagMdkq7M (Érdemes megnézni mind a 8 videót amit csinalt a fiatalember ebben a témakörben, szerintem abszolút kiemelkedő alkotások lettek és sok mindent megtudhatsz a sportág nagyjairól)
@balintadrovicz6387
@balintadrovicz6387 4 жыл бұрын
Yep
@marcellvezse7742
@marcellvezse7742 4 жыл бұрын
Ebből a 9 perces videóból 2 perc szólt arról, hogy miért is Jordan a GOAT. Ez az egész videó csakis arról szólt, hogy reklámozd az adott terméket egy videó formájában. De ha nem egy ilyen címet adtál volna a videónak, akkor alig nézték volna meg és ezáltal nem lett volna rajta akkora érdekeltség a termék kapcsán. Ez a videó véleményem szerint csak a promócióról szólt.
@bazska
@bazska 4 жыл бұрын
OK. Egy új stopperre érdemes lenne azért beruházni, csak hogy az arányok stimmeljenek. A kb. 100 komment közül a tiéd az első, ami így gondolja.
@marcellvezse7742
@marcellvezse7742 4 жыл бұрын
@@bazska ez csak az én véleményem. Nem azért írtam, hogy veszekedést keltsek, hanem csak leakartam írni, hogy mit gondolok a videóról
@bazska
@bazska 4 жыл бұрын
Értem, ettől még nem értem, hogy az a 6-7 perc, ami a mainstreamben ritkán taglalt statok alapján támasztja alá a GOAT-ságot, nálad hogy lesz 2. 🤷🏻‍♂️
@leszerelek
@leszerelek 4 жыл бұрын
Ha belegondolok, hogy olyan magas mint én.... Ja bocs, én vagyok olyan magas mint ő..
@laszlosomogyi9271
@laszlosomogyi9271 4 жыл бұрын
Szerintem O elsosorban sajat maganak akarta bebizonyitani, hogy O a legjobb...ezzel a szemtelenul profi mozdulataval engem vegleg meggyozott!!! kzbin.info/www/bejne/f5q2lZVna7OSesk
@dezsoakos2944
@dezsoakos2944 4 жыл бұрын
ő mindig csinált magának buborékot. rágógumiból.
@MrMajsitz
@MrMajsitz 4 жыл бұрын
JORDAN KING
@balintgyenge2089
@balintgyenge2089 4 жыл бұрын
Fölosleges vitázni hogy Lebron vagy Jordan a GOAT. mert Kobe az
@balazsholocsi8593
@balazsholocsi8593 4 жыл бұрын
Nem
@MyJohnGotti
@MyJohnGotti 4 жыл бұрын
6/6 van mèg kèrdès?
@bazska
@bazska 4 жыл бұрын
6/6 az 1.
@MyJohnGotti
@MyJohnGotti 4 жыл бұрын
@@bazska jòl van vidàmfiù😅
@bazska
@bazska 4 жыл бұрын
🤌🏻
@andriska2023
@andriska2023 4 жыл бұрын
A mar mar beteges szenvedelye.
@1313Norbi
@1313Norbi 4 жыл бұрын
Nekem a tudas, technika szamit.Jordan jobb jatekos, nagyobb technikai tudasu mint Lebron. Mellesleg megelozte a korat !
@ivanteglasi1904
@ivanteglasi1904 2 жыл бұрын
6 bajnoki meccs
@davidmolnar6580
@davidmolnar6580 4 жыл бұрын
Jordan a mérce maga.
@danielkincses5134
@danielkincses5134 4 жыл бұрын
A leginkább lenyűgöző a pályafutásában a cipői.😂😂
@Blevi1984
@Blevi1984 4 жыл бұрын
LeBron the GOAT!
@szakan17
@szakan17 4 жыл бұрын
He is a Boat... Stop talking bullshit
@szedmakleventelavina_0458
@szedmakleventelavina_0458 4 жыл бұрын
Lbj
EZT MINDENKÉPPEN NÉZD MEG A LAST DANCE ELŐTT! - Last Dance #1
19:09
Bazska - Tőrös Balázs
Рет қаралды 67 М.
Hogyan lett Michael JORDAN seggfejből BAJNOK?  - NBA-akták #6
9:02
Bazska - Tőrös Balázs
Рет қаралды 22 М.
УЛИЧНЫЕ МУЗЫКАНТЫ В СОЧИ 🤘🏻
0:33
РОК ЗАВОД
Рет қаралды 7 МЛН
#behindthescenes @CrissaJackson
0:11
Happy Kelli
Рет қаралды 27 МЛН
Nehezedő Téli Pályák! 👀 - Trackmania
37:44
luckeY
Рет қаралды 6 М.
AZ NBA TOP 10 MAGASEMBERE... az elmúlt 30 évben
20:19
Bazska - Tőrös Balázs
Рет қаралды 41 М.
Lélegzetelállító Michael Jordan Gyűjtemény - Throw Us Back
29:38
Lúzerből FORRADALMÁR: a CURRY-sztori
12:24
Bazska - Tőrös Balázs
Рет қаралды 22 М.
BETILTOTT KOSARAS CIPŐ???
15:27
Isti Szalay
Рет қаралды 171 М.
Bazska: Ki lesz Lebron James után az NBA arca? - TRIBÜN
23:34
Hogy változtatta meg a DREAM TEAM a kosárlabdát ÖRÖKRE?
18:13
Bazska - Tőrös Balázs
Рет қаралды 23 М.
УЛИЧНЫЕ МУЗЫКАНТЫ В СОЧИ 🤘🏻
0:33
РОК ЗАВОД
Рет қаралды 7 МЛН