Velmi silný díl. Po prvních 10 minutách jsem měl obrovskou úzkost z toho, že mám jen na výběr předčasné úmrtí infarktem, nebo mozkovou mrtvicí. Hodně zajímavá je druhá půlka o sexualitě. Toto téma je na terapiích zobecňováno a přehlíženo. Díky za vaše videa !
@ZIVOTZAZDI5 жыл бұрын
Věřte, že i nám se tento díl natáčel a připravoval složitě, a to z obdobného důvodu. Ale rozhodli jsme se pro jeho publikování, protože pozitiva jednoznačně převažují. Mít tyto informace včas je nesmírně cenné, neboť pak máme šanci na kvalitní život. Trocha pravidelného a správného pohybu, vyvážená (normální) strava, relaxace a preventivní prohlídky, více zkrátka nepotřebujeme. Při úzkostech či depresích to není málo, ale jde to. Mimo akutní stav, samozřejmě. A děkujeme za zpětnou vazbu!
@RandomMishel5 жыл бұрын
Je úžasné sledovat nadšení a práci těchto lékařů. Škoda, že já nevím jestli by jste mi vůbec pomohli.
@ZIVOTZAZDI5 жыл бұрын
A proč to nezkusit? Ne vše a ne najednou. Ale po malých krůčcích...
@romancerveny50135 жыл бұрын
Skvělý pořad. Plánujete prosím díl o bipolární afektivní poruše, stabilizátorech nálady ( antipsychotikách ) ? Moc díky za odpověď
@ZIVOTZAZDI5 жыл бұрын
Děkujeme za zpětnou vazbu, je pro nás velmi důležitá. Díl o bipolární poruše zatím neplánujeme, i když by vzhledem ke svému charakteru měla do cyklu patřit. Ještě Váš návrh promyslíme. Díky za tip!
@ZIVOTZAZDI5 жыл бұрын
Nakonec jsme se rozhodli, že díl o bipolární afektivní poruše natočíme. Bude hotový někdy na podzim. Děkujeme za tip!
@katerinastejskalovamala33064 жыл бұрын
Mluvíte tu o pohybu, a co fyzická práce jako sekání kosou, hrabání, štípání dřívía chození na autobus 2 km. Tam a zpět.
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Prospěšný je jakýkoliv pohyb. Tím více, pokud je součástí běžných aktivit, o nichž píšete.
@jarmilasvacinova36614 жыл бұрын
Při úzkosti nemohu cvičit. Jiná situace je, když mě někdo na tu procházku vezme.Bohužel nikoho takového nemám. Když jsem byla v nemocnici,cvičila jsem ráda,protože jsem byla někým donucena , ale to už mi bylo lépe .Podle vašich komentářů mají pacienti s depresí zkoušet pohyb. Nejde to,fakt to nejde.
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Opravdu nikdo netvrdil, že má člověk v depresivní fázi cvičit, když má problém dojít do koupelny a vyčistit si zuby. Podobně jako při masivním záchvatu úzkosti, kdy máme obavy o život. Jde o to najít optimální formu pohybu mimo akutní fázi nemoci. A není třeba nutně běhat nebo chodit na procházky, ale zkusit cvičení doma a začít se věnovat práci s tělem. Existují i cviky pro ležící pacienty. S tím lze začít.
@marketakubecova8126 Жыл бұрын
Mojí mamce pomohlo pořídit si pejska. Má bipolární poruchu.
@orjoki85932 жыл бұрын
"telo nelze" Alexander Lowen, "joga pomaha holisticky" ja😉
@stevokazimir23965 жыл бұрын
Dobrý deň. Som zo Slovenska, a láka má štúdium medicíny. Lenže mám úzkosti, a bojím sa s nimi naštíviť psychiatra že by má už nechceli zobrať na medicínu, alebo nechceli zamestnať ako lekára. Zatiaľ som bol za internistom s problémami s dýchaním, žalúdkom(vyliečený z helikobaktera no zle mi je stále) a krčmi, a potvrdil, že to všetko môže byť psychosomatické. Ale o psychiatrovi nič nevravel, len mi povedal, že sa mám viac zdôverovať a rozprávať s blízkymi ľuďmi, a ak by problémy pretrvávali tak sa mám obratiť naňho. Lenže já za ním už nechcem pretože mi to príde, že by som ho otravoval, a ešte mám taký zlý pocit z nášho rozhovoru, akoby som sa pred ním hanbil. A tak by som chcel skúsiť toho psychiatra len sa bojím, že prídem o možnosť vyštudovať medicínu. Zatiaľ mi najviac pomohlo 2 mesiace cvičenia (posilovňa), ale to len pokiaľ nepríde stresujúci deň až celý týždeň kedy neviem poriadne dýchať. (príčin mojích úzkosti je veľa, a niekedy sa zdá, že ani nie je dôvod) Ďakujem. A taktiež sa mi páči táto tvorba, oceňujem vzdelávacie kanály, je ich nedostatok.
@ZIVOTZAZDI5 жыл бұрын
Dobrý večer z Prahy, zkuste to následovně. Objednejte se k soukromému psychiatrovi a než začne odebírat anamnézu, řekněte mu o všech svých obavách. Jistě bude rozumný a vysvětlí Vám, zda by případná nemoc ovlivnila studium či výkon profese lékaře. Nebo některému z psychiatrů zkuste nejprve napsat e-mail. Jinak ale platí, že čím dříve se jakákoliv úzkostná porucha začne léčit (pokud ji máte), tím lépe a nemusí se Vám už nikdy vrátit. Opak může znamenat problém. A pokud některou z úzkostných poruch trpíte, určitě byste nebyl prvním ani posledním lékařem s obdobnými obtížemi. Záleží na tom, zda budou léčeny resp. kompenzovány, aby netrápily Vás. Držíme Vám palce a děkujeme za pozitivní zpětnou vazbu!
@monikafarkasova33015 жыл бұрын
Jedna studentka medicíny, která se pak zaměřila na psychiatrii, otevřené mluvila o svých uzkostrch. Můžete ji zkusit dohledat. Určitě může poradit z vlastní zkušenosti. 😉 Držím pěsti