Дякую Вам за вашу творчу роботу) Зараз так важливо відновити в середині кожного українця ідентичність і ментальність нації, а як на мене, це можливо лише у поїднанні знання своїх коренів, розуміння і проживання творчості українського народу від минулого і до наших днів, і вже потім здатність прожити Україну у сьогоденні, пронести культурні символи, через традицію минулих днів і до сучасності.
@etnostories3 жыл бұрын
П. Олена надзвичайно мудра та освічена майстриня! Маю честь бути знайомою особисто)
@ТетянаШевчук-е5м3 жыл бұрын
Дякую, кожна бесіда це скарб. Пані Олена, маючи досвід та власні нвпрацювання, вроджену інтелегентність та смак, доносить своє бачення дальшого розвитку народногоного мистецтва, що є основа ідентичності. Гарно, що є бачення майбутнього, рецепт розвитку. Навіть там, де я в деячому не погоджуюся з її думкою, це викликаж діалог, а не прагнення сперечатися та заперечувати. Це цінна якість. Дякую, за щирість та здатність поділитися, натхнення для експерименту та відтворення традиційного
@катеринавесна-й4з3 жыл бұрын
Дякую, цікава розповідь.Не бачила,Устю,вашого списку ,з ким плануєте зустрічі,але бачу,що майстрині різнопланові.В когось більше бізнесовий підхід до вишивки,в когось-творчий, і всі наголошують про знівелювання естетичного виховання,занедбання нашогї культурної спадщини.. Не берусь аналізувати,хто більше вкладає у відродження автентичної вишивки.Майже в кожної майстрині бачиш щось подібне своєму, або в шляху до вишивки,або в чомусь родинному..і це іноді розчулює до сліз. Хочу попросити вас звернути увагу на цікаву людину у світі вишивки-Лідію Бебешко.Її схеми Східноподільських(..та і не тільки..) сорочок з'явились в мережі дуже давно і були доступні,, мабуть це були перші розроблені схеми автентичних сорочок..Як на мене в неї дуже багато матеріалу на добротне видання.Може це б зацікавило і допомогло.
@ЕленаМихайленко-з8х3 жыл бұрын
Дуже дякую за віртуальне відеознайомство з пані Оленою! Знаю її творчість, а тепер знаю і в обличчя. Цікава бесіда - просто і інтелігентно водночас
@AlexandraDotsenko7 ай бұрын
Так цікаво! Ідея викладати народні ремесла в школах в Україні вже має втілення ) Моя дочка навчається у вальдорфській школі в Городенці. Тут діти мають предмет ремесло (вчаться працювати з деревом, а в старших класах з металом), ліплять з глини. В 3-му класі взагалі є окрема навчальна «епоха майстрів»: діти зустрічаються із ковалями, гончарами, вишивальницями, тканями , дивляться на їх роботу , на те, що народні ремесла живі і це доступно кожному !
@Kosha-v9p3 жыл бұрын
Двоє дітей в школі маю. Трудів не має як таких, діти нічого не хочуть. Бачила підручник з трудового навчання в дівчаток, здається, 7 клас - там дуже багато швів початкових було, було б бажання вчитися.