Piękne sóweczki👌 ja focę dziką przyrodę od 3 lat. Oczywiście nie mam jeszcze wymarzonych kadrów ale uparcie do nich dążę. Rezultaty są coraz lepsze do tego stopnia że zauważyła mnie gazeta mojego miasta i są cotygodniowe publikacje dzikich mieszkańców mojego regionu także sukces👍. A w przyszłym roku będę miał wystawę także jest to bodziec dla mnie by iść po coraz lepsze kadry i nie cykać czego popadnie ale dążyć do wymarzonych kadrów które sobie wymyśliłem. Trzeba być ambitnym i dawać z siebie wszystko by fotografie przemawiały do mnie i do widza „kurcze to jest dobre foto". Pozdrowionka z Tucholi stolicy Borów Tucholskich 👋
@Kaysner4 күн бұрын
Tylko się cieszyć:) Pozdrawiam i zawsze pięknego światełka:)
@peanut_butter_n_jelly7 күн бұрын
Sóweczki sztos 😉🥰
@wysokieiso6 күн бұрын
@@peanut_butter_n_jelly Fajnie, że się podobają :D
@romanbednarek9226 күн бұрын
Dobre, ciekawe podejście i inspirujące. Zdjęcia super, gratulacje!
@darkopolo7 күн бұрын
Kolejny niestandardowy filmik super 👍
@wysokieiso6 күн бұрын
Dzięki:D
@Nosttre7 күн бұрын
Świetna robota, gratulacje! Sóweczka na gałęzi w jesiennych odcieniach rewelacja!
@hackleberrym6 күн бұрын
Super fajne te zdjęcia sóweczki, podziwiam
@JacekZaim7 күн бұрын
Są rodzynki odbiegające od teorii. Nie uczą się fotografii, nie weryfikują swoich zdjęć z innymi, nie publikują, nie dają do oceny, a robią MISTRZOWSKIE KADRY. Przyklad Vivian Maier.
@porzeczkowe6 күн бұрын
Ale te sóweczki cieszą oko 😍
@mareksniegon51936 күн бұрын
Cześć :-) Temat dość znany ale fajnie i w prosty sposób wytłumaczony. Ostatnio luźny spacer rodzinny w górach a i dało się wypatrzeć dzięcioła trójpalczastego z tym że teleobiektyw w domu został :-). Pozdrawiam ;-)
@miroslawswietek12696 күн бұрын
Osobiście zacząłem fotografować ptaki rok temu. Cieszy mnie każdy sfotografowany gatunek i nie specjalnie myślę o kompozycji itd. Próbuję w postprodukcji ratować nieudane zdjęcia tylko z sympatii do chwili. Rozumiem o czym Pan mówi ale zanim zacznę planować kadry i pomału już zaczynam to robić chcę się po po prostu wypstrykać.😁 Myślę ,że jest to normalna droga do świadomej i zaplanowanej fotografii . Fajny poradnik i super zdjęcia.
@alekanal_pl6 күн бұрын
Niestety większość ptaków obserwujemy w takich warunkach że nie da się zaplanować kadru. Sowa to inna historia.
@michaizydorczyk99406 күн бұрын
Rozwiń tą myśl...
@JacekZaim7 күн бұрын
Ooooo to może byc ciekawe, warto przesluchać :))))
@wojtekmt63877 күн бұрын
Świetny film a sóweczki - śliczne!
@wysokieiso6 күн бұрын
Dzięki za miłe słowo :D pozdrawiam!
@Yoh986 күн бұрын
Co do pierwszego punktu to ja wyznaję z kolei zasadę, że praktyka bez teorii to utrwalanie błędów.
@wysokieiso6 күн бұрын
Pełna zgoda!
@mreyk314ak46 күн бұрын
No klasa materiał
@rrysiekk7 күн бұрын
..jak widać, że foty które robię podobaja sie, to robie z tego glówne zajecie.... ale jak nie za bardzo - to latam z aparatem i tak, bo sprawia mi to radość !!! :)
@leszekskowronek19552 күн бұрын
Absolutnie robienie zdjęć nie jest łatwe, trzeba mieć oczy dookoła głowy, ponieważ światło i sceneria może zmienić się w ułamku sekundy. Najgorszą przeszkodą jest silny wiatr, ulewny deszcz i ogromne zmiany temperatury od mrozu po upały. Oczywiście ważne jest światło, które może zdziałać cuda gdzieś nad jeziorem, lasem i wysoko w górach. Na koniec świetne zdjęcia tego ptaka, cudowne kolory i naprawdę dobra ostrość na zdjęciach. Pozdrawiam serdecznie wszystkich słuchaczy, współtwórcę tego kanału na KZbin i życzę wszystkiego najlepszego w życiu.
@ChrisSteamable7 күн бұрын
Doceniam nawiązania do F1 i simracingu (czyżby Kolega jeździł?), ale ten fragment o szkoleniu kierowcy F1 to chyba nie trafi do wszystkich. No i fragment z jazdy bolidem trochę za długi? Ale to szczegóły, filmik bardzo fajny, dzięki że się dzielisz swoim doświadczeniem.
@TheOlgagr7 күн бұрын
Z kwestią łatwością robienia zdjęć to zgadzam się z tobą zupełnie, szczególnie jeśli chce się robić zdjęcia etycznie, bez nęcenia, bez komercyjnych ukryć gdzie dzikie zwierzęta są przyciągania wystawiona padlina, tylko chcemy mieć zdjęcia z prawdziwych zachowań w naturalnym środowisku
@MaciejZielonka6 күн бұрын
Jako osoba która od niedawna na dużą skale działa zawodowo jako fotograf, moge tylko powiedzieć jak czasem bardzo ludzie nie rozumieją piękna i sztuki schowanej za tą dziedziną. Wielu ludzi zobaczy jeden ładny kadr, ale nie wie nawet ile kadrów i ujęć zepsułem, by być zadowolonym z efektów. Czasem nawet banalne zdjęcie, nabiera wiele piękna, gdy przekazuje historie, która nie tylko inspirująca, ale staje sie dzięki nam namacalna, a czasem nie każdy te historie zauważy. Czasem jest to ułamek sekundy, po którym próba zrobienia takiego zdjęcia w sposób wymuszony, nigdy nie wyjdzie już tak dobrze, właśnie dlatego, iż wiemy że nie jest to ta historia którą chcieliśmy ująć. Dlatego wszystkim, nowym i tym bardziej doświadczonym fotografom, tego właśnie życze. Nie pięknych zdjęć, a pięknych historii, które będą przyczynkiem, by te piękne kadry móc stworzyć oraz zapamiętać.
@jarosawkucharczyk90786 күн бұрын
To, co się komuś podoba lub nie jest tak samo niemierzalne jak ten wykład. Każdy jest inny więc ujmowanie problemu w jakieś ramy nie ma za bardzo sensu.
@wysokieiso6 күн бұрын
Jakie ramy? Caly ten odcinek to dosłownie mówienie o tym, że trzeba próbować wszystkiego 🤣🤣
@photographerwithawalker7 күн бұрын
No to nie bede najepszym fotografem przyrody nie jstem samotnikiem haha ale i tak sprawia mi to frajde ;)
@kuss1166 күн бұрын
Z własnego, amatorskiego doświadczenia potwierdzam, iż fotografia to nie tylko pstryknięcie fotki aparatem za 20k. Głównie fotografuję krajobrazy, w szczególności górskie, a najchętniej wschody i zachody. Żeby taki 'głupi' wschód ładnie ująć, potrzeba się trochę namęczyć. Trzeba wyczekać na dobre prognozy i mieć pewną wiedzę z meteorologii, aby nie jechać pół dnia i wrócić bez fotek. Do tego trzeba nie iść w ogóle spać i wyjechać o 1 w nocy, by być np. o 5 na szczycie góry. Tu przydaje się też znajomość topografii, czytania map i doświadczenia, aby znaleźć hale wystawione w kierunku wschodnim. Nie można też zapominać, że słońce wschodzi w innym miejscu w lutym, a w innym w czerwcu, więc ta sama miejscówka, która się sprawdziła latem, niekoniecznie sprawdzi się zimą. Ja często jeżdżę na wyprawy rowerem, więc dobry sprzęt i bardzo dobra kondycja też są tu wskazane. No i wreszcie dochodzimy do momentu, gdzie trzeba sfotografować wschód. Tu nie ma aż takiej wielkiej filozofii, ale zaplecze wypada mieć. Później trzeba wrócić, wyspać i dopiero można się zająć fotkami. Sama sesja może trwać 45 min, ale na dojazd można spalić np. 4000 kcal i zarwać noc. Ale żeby mieć dobre fotki, czasem wymaga to poświęcenia.
@JacekZaim6 күн бұрын
Szybko się to nudzi bo te zdjęcia są bardzo podobne, trzeba szukać czegoś ciekawego na pierwszym planie, sama tarcza nad horyzontem za mało
@kuss1166 күн бұрын
@@JacekZaim Zależy dla kogo. Dla jednego wystarczające są 3 wizyty w górach w ciągu roku, a ja staram się być średnio częściej niż co tydzień. Poza tym są różne miejsca na wschody, różna pogoda, można zrobić fotkę ogniskową 24mm, a można też wykadrować słońce na 500 mm. Można w kadrze umieścić drzewa stanowiące ramkę, można zrobić makro roślinności, a w tle tarcza słońca. Możliwości jest dużo. Liczy się kreatywność. Tak sam można powiedzieć odnośnie każdej gałęzi fotografii - eee, ciągle tylko młoda para na zdjęciach - nudy!
@JacekZaim6 күн бұрын
Z doświadczenia wiem, że wschody i zachody nadsylane na konkursy odpadają przy pierwszej selekcji, bowiem panuje teoria, że to są samograje, zasluga Pana Boga, a inwencja fotografa niewielka. To, że coś w naturze wygląda ładnie nie oznacza, że jest ciekawe.
@JacekZaim7 күн бұрын
Drugi przyklad prof. Andrzej Dragan, twierdzi, że nie uczył się fotografii, żeby nie sugerowac się pracami innych. A jego fotografie weszly już do historii fotografii. Jego nazwiskiem nazwano styl obrobki, ktorą stosował.
@rotorfpv41176 күн бұрын
Apropo "Fotografia jest prost". No bo jest i to dużo prostsza, niż filmowanie. To co opisujesz z poszukiwaniem obiektu do kadru, to inna para kaloszy. Wiadomo, świetne zdjęcia mogą być dzięki fajnemu obiektowi, np. każde foto z modelką jest przeważnie świetne. Zakładam że dobrze wykonane technicznie. I generalnie zrobienie dobrego zdjęcia technicznego to nie jest coś skomplkowanego, jak pozna się sprzęt, możliwości jego i (oczywiście) trójkąt ekspozycji (haha).
@BERCIK21046 күн бұрын
Nigdy nie ma na nic reguły. Używanie szablonów do określenia drogi do sukcesu zawsze wiąże się z powielaniem mitów. Fotografia to bardzo wiele czynników. Technika fotografowania to fundament. Bez tego trudno stworzyć coś zapierającego dech w piersiach. Tylko fundament to ciągle nic. Bez chęci, zainteresowania i rozwoju nie będzie ani dobrego fundamentu a tym bardziej niczego na nim. Dobre zdjęcie jest niczym brylant. Najpierw trzeba znaleźć diament a potem go z pasją oszlifować.
@Loek-sr7xr7 күн бұрын
Super film 🔥
@slawkoo11piet636 күн бұрын
Gdzie oglądałeś jego zdjęcia?
@wysokieiso6 күн бұрын
Czyje?
@slawkoo11piet636 күн бұрын
@wysokieiso Miało byc do JackekZaim. Tej Vivien
@slawkoo11piet636 күн бұрын
Vivian
@JacekZaim6 күн бұрын
Byly wystawy w Tarnowie, w Warszawie vivian w kolorze, dwa filmy fabularne, w tym jeden z nominacją do Oscara, plus setki info w necie.@@slawkoo11piet63
@darekw19677 күн бұрын
Obslugi technicznej aparatu i obrobki fot mozna sie nauczyc ale nie nauczysz sie robic dobrych czy genialnych fot bez talentu i posiadania tego czegos w sobie. Dlatego tak malo fotografów potrafi robic swietne zdjecia a najwiecej to wytwarzanie przecietnych fot jak i tych slabszych wraz z kiczami.
@wysokieiso6 күн бұрын
Trochę się nie zgadzam ;) talent to jedno, ale fotografii można się nauczyć. Trzeba tylko spróbować kilku gatunków
@JacekZaim6 күн бұрын
Dobra czy genialna fota to definicja rozciagliwa jak gumka do majtek. Wszystko zależy od tego kto tą fotkę ocenia. Wiele razy bylem jurorem konkursow fotograficznych, i na tych gdzie nie byly sprecyzowane tematy bylo wielkim klopotem porownanie fotografii: taniec godiwy żurawia z portretem starszej osoby czy zachodem slońca.
@darekw19676 күн бұрын
@@JacekZaim Wiadomo, ze nie ma definicji genialnosci dla sztuki i artyzmu ale jest cos takiego, ze patrzysz na cos i wiesz, ze to jest niezwykle i wartosciowe. Wlasnie o to chodzi, ze spora czesc ludzi tego nie zauwaza. Wlasnie ta grupa osob bedzie robila przecietne lub czasem dobre foty. Zauwazylem, ze swietne foty czy te genialne zazwyczaj sie zapamietuje na cale zycie i nie ma to nic wspolnego z doswiadczeniem fotograficznym, dorobkiem oraz slawnym nazwiskiem.
@JacekZaim6 күн бұрын
Masz rację, zapamiętuje na całe życie. Wiele razy rozmawialem z Chrisem Nidenthalem i raz zapytałem go czy boli jak nazywają go autorem jednego zdjęcia. Kiedyś bolało ale z czasem przyzwyczailem się.@@darekw1967