Jeigu būčiau turėjęs tokią, taip įdomiai ir detaliai dėstančią, mokytoją savo mokykliniais laikais, tai būčiau tikrai iš pamokų nebėgiojęs :) Ačiū jums už tokį įdomų video/pamoką!
@algimantassakalnykas91192 ай бұрын
Ačiū! Aiškiai, suprantamai ir įdomiai!
@GoogleUser-vf9zr2 ай бұрын
aciu :) jus kaip voisada nuostabi .
@valentinaselektrikas2 ай бұрын
Ačiū labai gerai paaiškinot. O šita problema nepasikartoja kai vertinami asteroido ziedo kunu judejimai? Tai nezine kada ispjaus koki link musu :/
@Gluosnis92 ай бұрын
Net lengviau atsikvėpiau. Artimiausius kelis šimtus milijonų metų galėsiu miegoti ramiai, stabilioj sistemoj.
@smilgu2 ай бұрын
Ačiū, labai patiko!
@Zhaibaz2 ай бұрын
Pagaliau lietuviškai, ačiū
@Irenejas2 ай бұрын
Ačiū! Fainai
@jedisgarage47752 ай бұрын
Puikiai kaip visada!❤❤❤
@dariusdeg2 ай бұрын
Oi kad mokykloj taip įdomiai mokytoja būtų aiškinus pamokas tai gal nebūčiau turėjęs 4 iš fizikos 😅
@andriusratkevicius79782 ай бұрын
o, koks netikėtas atradimas jūsų kanalas
@DJEST2 ай бұрын
Puikiai 😉
@GiedriusificationАй бұрын
Puikiai
@simasj12 ай бұрын
Ar teisingai mąstau, kad tokiu atveju tarpžvaigždinės kelionės yra neįmanomos? Pvz.: nusitaikome į artimiausią žvaigždę Kentauro proksimą (arba tiksliau į tą vietą, kur ji turėtų būti po X metų kai mes ten nuskrisime; apie tolimesnes žvaigždes kol kas net nesvajojame), startuojame nuo žemės, tačiau pakeliui sutikti netgi palyginus nedideli asteroidai ar Koiperio žiedo objektai darys įtaką mūsų trajektorijai. Ir jie kad ir nedideliu kampu, tačiau šiek tiek pakreips mūsų skrydį, kas tarpžvaigždiniuose masteliuose pavirs į tokį nuokrypį, kad mes pralėksime pro šoną, bet tikrai nepataikysime į tą tašką, kurį norėjome pataikyti. Nekalbant jau apie faktą, kad pakeliui tarpžvaigždinėje erdvėje galima sutikti ir didelių, netgi Jupiterio dydžio blankių objektų, kurių masė gali labai žymiai pakreipti trajektoriją.
@simasj12 ай бұрын
t.y. noriu pasakyti, kad visų pakeliui sutiktų objektų įvertinti neįmanoma, o jų yra labia daug ir jų įtaka mūsų trajektorijai - milžiniška. Todėl skrydis primintų labiau šūvį atsitiktine kryptimi, nei į kažkokį konkretų tikslą.
@TheDomantukas2 ай бұрын
Tai trajektorijos taisymas tam yra :)
@simasj12 ай бұрын
@@TheDomantukas del trajektorijos taisymo tai yra toks dalykas: kosminiam laivui stabdyti, reikia isleisti tiek pat kuro, kaip ir sustartuoti (na, jei buti visai tiksliems, tai siek tiek maziau, nes pakeliui isdeginama visokiems trajektorijos taisymams). Bet jeigu tu trajektorijos taisymu reikes daug, tai po to gali nebelikti kuro stabdymui. O is sio video panasu, kad tu trajektorijos taisymu gali reiketi labai daug. Cia, zemes orbitoje besisukantiema laivams tai visuomet atvezami kuro papildymai. O tarpzvaigzdineje kelioneje papildymo nebus…
@bauda81823 күн бұрын
Manrods galima apskaicuoti gana tiksliai kokia bus trajektorija tam laiko tarpui per kuri galetum nuskrist