Super, Solid Edge - to drugi program obok FreeCAD w którym chciałbym się swobodnie poruszać. Dziękuje za materiał.
@marcinwozniak73597 ай бұрын
Super - jak wszystko wyjasniasz krok po kroku i szacunek cos nowego dopiero zaczynam nauke z CAD pozdrawiam serdecznie.
@InzynierProgramista7 ай бұрын
Dziękuję.
@anzelmlupin6498 ай бұрын
Wspaniale! Coś dla mojego protegowanego, bo został już tylko jeden. 1. Ale nie tylko, bo ja też się czegoś nauczyłem. Przekroje dostępne prosto z głównych płaszczyzn, i to z możliwością zmiany kąta będą bardzo przydatne. Dotychczas przekroje robiłem z zakładki Widok->Przycięcie widoku->Ustaw płaszczyzny. Ale tam działa to bardziej topornie. 2. Otwory robione narzędziem Otwór, gdy mają mieć fazki (a gwintowane jak sam Pan stwierdził powinny), nie mogą być robione z płaszczyzny oddalonej od bryły. Fazka początkowa się wówczas nie zrobi. 3. W celach edukacyjnych do zrobienia drugiego rowka można było wykorzystać Odbicie lustrzane. Szyk był już pokazany wcześniej. Ale dobra robota. Trzymać tak dalej, tylko częściej.
@InzynierProgramista8 ай бұрын
Dziękuję! Ad. 2: Tak, ma Pan rację. W takiej sytuacji, którą wytworzyłem konieczne jest dorobienie fazek w odrębnej operacji. Ad. 3: Również ma Pan rację. W tej konkretnej sytuacji lustro byłoby dobrym i wystarczającym rozwiązaniem. Patrząc z szerszego punktu widzenia, operacja szyku pozwala łatwiej, szybciej zmienić liczbę wystąpień - ale to tak wychodząc poza temat. Uzupełni się, przy kolejnej sprzyjającej geometrii ;)
@pietraj00006 ай бұрын
Witam. Czy istnieje możliwość ograniczenia w programie ?, ponieważ nie mogę wykonać szyku kołowego zgodnie z Twoimi materiałem
@InzynierProgramista6 ай бұрын
Witam. Raczej nie. Jeżeli jest to program pobrany z oficjalnej strony Siemensa - wszystko powinno być ok.
@merkhava8 ай бұрын
Można było zrobić cała rurę w operacji obrót...:) stronę wewnętrzna też:)
@InzynierProgramista8 ай бұрын
Cierpliwości :) W filmie zawarłem proste uzasadnienie dlaczego tak wykonałem otwór wewnętrzny :)