432 Hz - Historia prawdziwa [Reduktor Szumu]

  Рет қаралды 294,475

ReduktorSzumu

ReduktorSzumu

Күн бұрын

Пікірлер: 1 600
@TomaszFedyna
@TomaszFedyna 6 жыл бұрын
Gdyby kosmos był pusty, nie mogłaby się w nim rozchodzić fala radiowa, to tak na marginesie. O przenoszenie fal w kosmosie podejrzewa się czarną matrie.
@ReduktorSzumu
@ReduktorSzumu 6 жыл бұрын
Czyżby wracała teoria eteru?
@AdrenalineCreep
@AdrenalineCreep 6 жыл бұрын
Pan Tomasz uprawia popularny sport ostatnio - wtórny debilizm.
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 6 жыл бұрын
Wystarczająco pusty żeby nie było słychać słońca ;]
@wastawasta6813
@wastawasta6813 6 жыл бұрын
Tomasz Fedyna "O przenoszenie fal w kosmosie podejrzewa się czarną matrie." A nie czasem czarną magię?
@Qhashbba
@Qhashbba 5 жыл бұрын
@@ReduktorSzumu Nassim Haramein genialny fizyk odkryl najmniejsza czasteczke, ktora jest budulcem naszej rzeczywistosci. Wedlug niego wszystkie te czasteczki sa ze soba polaczone i one sa nosnikiem energii. Polecam wysluchac jego wykladow. W chwili obecnej dazy on do poparcia swojej hipotezy doswiadczeniami. Dziekuje przy okazji za dzielenie sie wiedza i wlozona w to prace. Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat.
@AlefZero
@AlefZero 6 жыл бұрын
Jak puściłeś 432Hz zaczęły mi odrastać włosy. Przerwałeś i dalej jestem łysy. Tak się nie robi.
@rafikx
@rafikx 6 жыл бұрын
Zrób sobie pętlę i miłego hodowania 👍🏻
@miirazgmail
@miirazgmail 6 жыл бұрын
a mi rosną dalej, ale już nie na głowie :(
@zenyen2317
@zenyen2317 6 жыл бұрын
MBoniewicz pokaż gdzie .
@erwinkowalski8963
@erwinkowalski8963 5 жыл бұрын
@@rafikx Panie zlotousty wylal pan sporp hejtu przeciw 432Hz bez uzasadnienia i nie poparl pan niczym slusznosci 440Hz.Panska zlotoustosc wskazuje ze mogl pan byc w poprzednim wcieleniu nauczycielem Göbelsa-pozdrawiam
@rsz2271
@rsz2271 5 жыл бұрын
Erwin jest to wysoce prawdopodobne
@ReduktorSzumu
@ReduktorSzumu 6 жыл бұрын
Z przyjemnością zawiadamiam, że film 432Hz wraca. Nie jest to ponownie uploadowany materiał, jest to TEN SAM film, co przedtem. Chciałbym zaznaczyć, że został on potraktowany bardzo nieładnie, ktoś zgłosił prawa do niego w sposób zupełnie nieuzasadniony, ale na szczęście sprawiedliwość zwyciężyła. Bardzo dziękuję mojej ekipie z Videobrothers, a szczególnie Łukaszowi, za zajęcie się tą sprawą.
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 6 жыл бұрын
Jak miło zobaczyć ten wartościowy film znowu na YouTubie :)))))))))))))
@grzegorzszyszo7548
@grzegorzszyszo7548 6 жыл бұрын
przykro mi że jakiś "geniusz" coś tam sobie przypisywał. niestety prawo autorskie jest takie, że każdy musi udowadniać że nie jest wielbłądem, a firmy pokroju google jedynie temu przyklaskują.
@ReduktorSzumu
@ReduktorSzumu 6 жыл бұрын
To może ja sam odpowiem. Nie lubię, gdy ktoś moim kosztem, kosztem mojego kanału, próbuje za wszelką cenę poprawić sobie statystyki, w dodatku zgłaszając nieuzasadniony copyright na film. Dlatego będę usuwał linki do tego tekstu. Kto chce i tak sobie znajdzie.
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 6 жыл бұрын
tekst nie jest zły może nie warto, ponad to jest chyba tak że jak Usuniesz komentarz to z automatu osoba dostaje bana na komentarze na tym kanale, YT nie informuje w żaden sposób o usunięciu komentarza ani o banie i osobie która dostała takiego shadow bana wyświetlają się Jej komentarze i myśli że wszystko Ok, Wież jak WK..WIA kiedy się dowiadujesz że nikt oprócz Ciebie nie widzi twoich komentarzy a bana dostałeś z byle powodu ;] PS: nie usuwaj proszę linków a Ja obiecuje że jak zobaczę pod jakimś filmem link do "bzdur" to skomentuje dając link do tego materiału i informacje że nie słusznie posądzili Cię o plagiat :))
@ReduktorSzumu
@ReduktorSzumu 6 жыл бұрын
" z byle powodu" ? Człowieku, filmu nie było na YouTubie prawie miesiąc, masa nerwów, odwołania itd. Załóż sobie kanał, to zobaczysz jak to wygląda...
@ModraSowa
@ModraSowa Жыл бұрын
Słuchałam tego samego utworu w 440 był agresywny i drażniący a w 432 odczuwałam spokój i harmonię rezonującą że mną. Tyle i kropka.
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 Жыл бұрын
niekture utwory niektórym ludziom brzmią lepiej w nietypowym strojeniu to nic nadzwyczajnego jak Ci się tak podoba to konwertuj i słuchaj tylko nie traktuj tego jak potwierdzenia teori spiskowych i pseudonauki 2. strojenie jest płynne, możesz wypróbować 415,435,444 450 hz 432 nie jest wyjątkowe i magiczne
@aderosss1
@aderosss1 10 ай бұрын
Niektórzy ludzie powinni najpierw zajrzeć do słownika języka polskiego następnie zacząć komentować
@januszziokowski627
@januszziokowski627 4 жыл бұрын
Panie. Uwielbiam Pana słuchać. Te materiały są świetne. Przede wszystkim przez zdroworozsądkowe podejście do świata. Może kiedyś będzie nam dane spotkać się przy kawie czy piwie i byłby to dla mnie megafajny czas spędzony na rozmowie z inteligentnym i mądrym człowiekiem. Pozdrawiam serdecznie.
@xkubix999
@xkubix999 3 жыл бұрын
A propo baroku i stroju w organach. Organy Rieppa w Ottobeuren (Południowe Niemcy)-390Hz Organy Sterzinga w Erfurcie-529Hz Jestem muzykiem i gram na 448Hz normalnie a barokowo 465Hz i strój średniotonowy Neidhardta III
@marcintomasiewicz3833
@marcintomasiewicz3833 3 жыл бұрын
A jak wytłumaczysz wpływ częstotliwości na kształt np wody?:) Całkowicie chaotyczny w przypadku 440 Hz i ułożony, ustabilizowany w przypadku 432 Hz? Miałeś tu ten obrazek. W końcu jesteśmy złożeni w 60 procentach z wody, tak? Byłby zatem w tym sens wpływu tego na nasz organizm, tutaj również samopoczucie:)
@Nickmusimiecconajmniej3znaki
@Nickmusimiecconajmniej3znaki 3 жыл бұрын
"Całkowicie chaotyczny w przypadku 440 Hz i ułożony, ustabilizowany w przypadku 432 Hz? "Nic podobnego nie ma miejsca, ponieważ na ty, "chaotycznym" obrazku widzisz efekt ZŁOŻENIA dwóch częstotliwości. Jest to ze strony zwolenników teorii spiskowje prymitywna manipulacja, bo jeśli nałożysz na siebie dwie częstotliwości o skomplikowanym stosunku, jak 432/440, zawsze uzyskasz dysonans, nie ma w tym nic zaskakującego. W tych natomiast filmach, gdzie używane sa czyste tony (np. "Sound Frequencies in Water: A=440 Hz & A=432Hz Using Sine, Square & Sawtooth Waves") nie widać żadnej różnicy między tymi częstotliwościami pod względem "chaotyczności".
@Tomek-oe3ls
@Tomek-oe3ls 5 ай бұрын
słchanie muzyki na 432hz uspokaja a na 440hz wprowadza jakąś nerwowość
@harik2952
@harik2952 28 күн бұрын
Dokladnie jak piszesz
@kamila3366
@kamila3366 3 жыл бұрын
Polecam obejrzeć do końca. Bardzo ciekawy jest ten temat różnych systemów strojenia (nie częstotliwościach). Dzięki za super materiał RS!
@Virtualmuzyk
@Virtualmuzyk Жыл бұрын
Jestem muzykiem i żyje muzyką i ja produjuje. Również elektronikiem jak i sam buduje sprzęt nagłaśniający . Mówię to dlatego żeby podkreślić że jestem fanatykiem jakości dźwięku i muzyki wszelkiego rodzaju. Ten temat jest bardzo nowy i zupełnie się zgadzam z autorem tego nagrania lecz.... Spędziłem kilka lat nad tym problemem korzystając również z pomocy ludzi poważnych którzy mają większe doświadczenie . Temat jest za długi i skomplikowany i nie sądzę że ludzie będą tym zainteresowani żeby samemu coś doświadczyć . Powiem jedno ... Wystarczy mieć oprogramowanie łatwo dostępne jak audocity które można szybko zmienić muzykę na jakąkolwiek częstotliwość i odsłuchać to samo nagranie . Tacy jak ja też od razu nie zauważa różnicy lecz ona jest i to da się odczuć w zależności od rodzaju, nastroju i długości słuchania . Jedno dzisiaj wiem że powoli buduje bibliotekę ulubionej muzyki gdzie użyta jest 432Hz gdyż utwory które kiedyś były męczące stały się przyjemne i wprowadzające w dobry nastrój gdzie cały koncert mogę uważnie odsłuchać gdzie poprzednio tylko części wybrane były interesujące. Moja opinia jest tylko moja gdzie mnie ta częstotliwość i składowe dźwięków są przekonywujące i cieszy mnie to odkrycie. Czy to leczy? Nie wiem lecz jeśli wprowadza mnie to lepszy nastrój to napewno nie szkodzi . Są zwolennicy 528 Hz lecz niestety mnie to nie pasuje a raczej wprowadza mnie w zły nastrój.
@haystackdmilith
@haystackdmilith 6 жыл бұрын
Dodam od siebie tylko tyle - używałem 432Hz jako stroju standardowego, ale tylko dlatego, że jako baryton dużo łatwiej mi śpiewać wysokie tenorowe partie kiedy baza jest 8Hz niżej. I wierzcie mi, że to znaczna różnica jak śpiewasz wysokie partie na granicy możliwości głosu. Wstawmy te wszystkie ezoteryczne powody między bajki.
@pogodanaprzygode
@pogodanaprzygode 2 жыл бұрын
8 Hz to 1/3 półtonu. Serio, robi Ci to różnicę?
@franciszekponury
@franciszekponury 6 жыл бұрын
409Hz (kamerton Hendla) + 455Hz (kamerton Betowena) / 2 = 432Hz ;-) ... i mamy winowajców!
@djdarco1
@djdarco1 6 жыл бұрын
Myślę że ten odcinek odniesie większy sukces jak inne ponieważ wszystkie inne są dla elektroników i audiofili a ten poruszył bardzo drażliwy temat teorii spiskowych. Spodziewam się wielu wielu wielu wyświetleń. Poza tym gratuluję bardzo dobrego odcinka jak zwykle zresztą na najwyższym poziomie Pozdrawiam
@Adamo3A
@Adamo3A 8 ай бұрын
Bardzo dobry materiał, sam się kiedyś tym zainteresowałem i do tych samych informacji dokopałem, szukałem uparcie info żeby móc to policzyć ale nikt nigdy nie podaje dlaczego akurat 432 i z czego to zostało wzięte, jedynie że to potęga liczby 2 gdzieś pisali ale co to ma do tematu jeżeli w całym utworze taki dźwięk wystąpi kilkanaście procent czasu natomiast reszta już jest inna. Często podawane są też jako argument filmiki że piasek na płytce układa się we wzory, tylko nikt nigdy nie zrobił takiego filmu z zastosowaniem różnej wielkości płyt, powiedzmy wziąć taka 40x40 cm zrobić test po czym przyciąć ja o centymetr i test powtórzyć, obstawiam że nagle magicznie okazało by się że piasek zaczyna tworzyć odpowiednią strukturę przy innej częstotliwości. Mi już wtedy zabrakło zapału żeby coś podobnego przygotować.
@jamesu2957
@jamesu2957 5 жыл бұрын
Od 12 lat chodzę do szkół muzycznych ( państwowych podkreślam i nie jakieś tam pierdołowate studium albo pożal się boże ognisko muzyczne ) i tak, to raczej prawda bo uczyli nas że Gebels był propagatorem stroju 440 Hz.
@bishbish9111
@bishbish9111 6 жыл бұрын
Ja mam nawet silnik w samochodzie nastawiony na 432 hz. Zaczął jeździć na paprykarz szczeciński, zamiast na benzynę.
@czarnyhejter9267
@czarnyhejter9267 2 жыл бұрын
XD
@piotrprzybycien
@piotrprzybycien 2 жыл бұрын
@@donald1434 moja jest mi wierna i nigdy sie nie puściła tak mi przysięgła
@sztukariumcentrumrozwojuta4909
@sztukariumcentrumrozwojuta4909 6 жыл бұрын
Brakuje tutaj wzmianki o historycznych systemach temperacji, takich jak system średniotonowy, czy też Weckmeister, Bach/Kellner, Kirnberger, Valotti, Young etc. Z muzycznego punktu widzenia są one dużo bardziej wartościowe i ciekawe niż skrajne podejścia typu Pitagorejskiego lub równomiernie temperowanego. Częstym błędem powielanym nawet przez zawodowych muzyków jest dziś utożsamianie systemu równomiernie temperowanego z Johannem Sebastianem Bachem i jego "Das Wohltemperierte Klavier". System równomierny NIE JEST systemem dobrze temperowanym, gdyż wszystkie 24 tonacje systemu dur/moll są w nim de facto po prostu przesunięciem 2 tonacji (dokładnie to samo możnaby osiągnąć przestrajając odpowiednio częstotliwość strojenia a1) , co pozbawia muzykę bogactwa i różnorodności wynikającego z nierównomiernego podziału oktawy. W złotej erze muzyki klasycznej (Bach, Vivaldi, Mozart, Beethoven) stosowane były właśnie te pośrednie systemy strojenia, dzięki czemu dobór tonacji przekładał się bardzo silnie na efekt wyrazowy i dramatyzm muzycznej narracji. W dużym skrócie i uproszczeniu wyglądało to w ten sposób, że interwały w podstawowych i najcześciej używanych tonacjach były naprawdę czyste i dawały mistyczne wręcz doznania (czego zostaliśmy praktycznie pozbawieni w systemie równomiernym), zaś w miarę oddalania się od C-dur/a-moll stopniowo narastało napięcie i zgrzyty. Natomiast przesuwanie wysokości stroju w tę czy w tamtą stronę bez świadomości niuansów temperacji mija się z celem i nie ma dużego wpływu na jakość brzmienia oraz wyrazowość harmonii. Tyle w temacie...
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 6 жыл бұрын
Mam pytanie bo chyba to rozumiesz, czy 256Hz * (3/2)*(3/2)*(3/2)*(1/2) =256Hz * ( 27/16) = 432Hz (system pitagorejski) czy dobrze liczę i ew. gdzie znaleźć dokładny opis tego systemu ??
@_xano
@_xano 6 жыл бұрын
Jako realizator, muzyk i akustyk od lat bawi mnie ten magiczny strój 432 Hz, pomimo to wciąż spotykam się z ludźmi którzy uparcie wierzą, że faktycznie taka częstotliwość strojenia jest jedyna prawdziwie prawdziwa, a reszta to konspiracja i szatańskie masony. Sam temat jakiś czas temu badałem i pozwolę podzielić się swoimi spostrzeżeniami i od razu też odniosę się do filmu bo czuje się wywołany do odpowiedzi. a) skąd ta liczba 432? w niektórych źródłach podają, że taka liczba jest naturalna bo opiera się na kolejnych potęgach dwójki. w sensie, że kolejne dźwięki C mają częstotliwości 2 Hz, 4 Hz, 8 Hz, 16 Hz, 32 Hz 64 etc... I faktycznie jak weźmiemy 128 Hz (wysokość małego C) i polecimy kwintami do góry w stroju pitagorejskim to wyjdzie nam kolejno 128 Hz (C), 192 Hz (G), 288 Hz (D), 432 Hz (A). Problem z tym, że przy takim strojeniu kolejne oktawy nie są swoimi dwukrotnościami. Wystarczy wziąć 256 Hz (C raz kreślne) i od niego wyznaczyć sekstę wielką w górę ( czyli interwał o proporcji 5:3) i uzyskamy już ...426,(6) Hz. Ale założenia wyglądają fajnie, i te 432 Hz zawierają 32, czyli naturalną potęgę dwójki, a nawet jest to też oznaczenie proporcji kwinty - ale o tym już było wspomniane w filmie. b) rozczula mnie to też jak wrzucają na jutjube utwory przestrojone do stroju 432 Hz, i się zachwycają jak to one piękniej, cieplej i łagodniej brzmią. Brzmią tak bo są naturlanie ciemniejsze więc przy takim porównaniu siłą rzeczy będą brzmiały "cieplej", a poza tym psychologia słyszenia nie pozostawia złudzeń. Dźwięk wznoszący powoduje napięcie, dźwięk opadający zaś rozładowuje - takie zasady towarzysza komponowaniu muzyce od początków jej istnienia, a tutaj ten naturalnie zakodowany sposób ludzkiego słyszenia powoduje, że człowiek słysząc w porównaniu niższy strój poczuje swoistą ulgę. Normalna rzecz. Jeszcze inna rzecz, że jakiś jescze sens te 432 mogłoby mieć przy spełnieniu jego drugiego założenia czyli strojeniu kwintowym (pitagorejskim), ale tak przestrojone utwory oczywiście w 99,99% są w stroju równomiernie temperowanym. c) strojenie koncertowe (442, 443 Hz) wynika z kilku rzeczy. Sale koncertowe są często przymulone, a takie przestrojenie pozwala na uzyskanie trochę jaśniejszego brzmienia, przez co orkiestra brzmi czytelniej, a również jej muzykom gra się po prostu lepiej - lepsza słyszalność. Nie wszystkie orkiestry stroją się do 442, wiele orkiestr w USA używa 440. W Polsce również spotykałem się z takim strojeniem, szczególnie wśród orkiestr smyczkowych, lub mniejszych zespołów (np kwartetu). NIe spotkałem natomiast orkiestry dętej strojącej się niżej niż do 442, wydaje mi się też że muzykom lepiej się ze sobą stroi w wyższych strojach. Zresztą w samej tylko Europie orkiestry grają jeszcze w 441 Hz i 445 Hz. Problemem może być granie na konkursach, bo zwyczajnie orkiestry grające w wyższym stroju zabrzmią jaśniej, a więc korzystniej dla słuchacza :) Powodem zwiększania stroju jest też ten wspomniany w filmie: muzycy najchętniej stroili by się coraz wyżej,by tylko uzyskać coraz jaśniejsze brzmienie. W rozrywce (graniu jazzowo-rockowo-icoinnym) rządzi tylko i wyłącznie 440 Hz, nikt nic nie kombinuje i każdy ładnie i przykładnie stroi się do 440 Hz.
@_xano
@_xano 6 жыл бұрын
A przy okazji wygrzebałem stary artykuł o 432 Hz który bardzo pięknie obala wszystkie mity z nim związane. Nie wiem czy jutjub nie blokuje linków, więc by go znaleźć wystarczy wpisać w google "432Hz-Truth-Lies_RichGoodhart-2015" i powinno znaleźć bez problemu :) Polecam przeczytać bo jest naprawdę bardzo merytorycznie napisany
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 5 жыл бұрын
W stroju naturalnym interwał od c do a wynosi 5:3 ale w pitagorejskim 27 : 16 co daje A=432 przy C=256
@merol180
@merol180 5 жыл бұрын
Nie.wiadomo jak to jest dokladnie z tym ale sa dzwieki w 432hz naprawde lecza z chorob, oraz przebudzaja swiadomosc, pomagaja przy otwarciu trzeciego oka
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 5 жыл бұрын
@@merol180 wiadomo w miarę dokładnie że 432Hz to 95% bujda na resorach co do pozostałych 5% spodziewam się tego samego ;]
@arkadiuszivanoski8006
@arkadiuszivanoski8006 5 жыл бұрын
Wspaniałe wyjaśnione. Dziękuję.
@jakubjurys2089
@jakubjurys2089 6 жыл бұрын
Świetny materiał i bardzo przystępnie przedstawione zagadnienie. Przyznam, że jakiś czas temu sam dałem się nabrać na rzekomą magię stroju 432 Hz. Przy pomocy sygnału z komputera przestroiłem najpierw gitarę, bo to akurat było banalnie proste. Istotnego efektu nie stwierdziłem (wszystko, co gram brzmiało podobnie). Niestety jednak posunąłem się dalej i przestroiłem także moje zabytkowe pianino i to nie był dobry pomysł. Instrument był za stary na takie eksperymenty (miał drewnianą płytę nośną, więc źle znosił zmiany naciągu) i skończyło się tak, że je kompletnie rozstroiłem i nie byłem w stanie nastroić z powrotem. Zawodowy stroiciel sobie poradził, ale zajęło mu to cały dzień i kosztowało mnie 500 zł. Taki podatek od głupoty ;)
@OneEyeCat13
@OneEyeCat13 6 жыл бұрын
A mi się podoba ten sin 432Hz :D Edit: choć jako elektryk muszę stwierdzić, że 50Hz zdecydowanie z tym wygrywa :/
@DRsewage
@DRsewage 6 жыл бұрын
A1=50Hz Częstotliwość strojeniowa elektryczna jedyna słuszna prawdziwa xD
@MultiKomentator
@MultiKomentator 6 жыл бұрын
Amerykańscy elektrycy wolą 60Hz.
@revoxsvko
@revoxsvko 6 жыл бұрын
Dobrze gada :P
@MrMichalsky
@MrMichalsky 6 жыл бұрын
Bo som masony :)
@banytube
@banytube 6 жыл бұрын
Mimo że skazany jestem na 50 Hz, to twierdzę że 60 jest bardziej naturalne i logiczne. Oto argumenty. Godzina ma 3600 sekund. Watogodzina ma 3600 J(Ws). 60Hz to 3600 rpm.
@iurandum
@iurandum 6 жыл бұрын
Materiał skupia się na wykazaniu ignorancji w narracji o stroju 432 , a sam wykazuje podstawową ignorancję dla faktu że określone częstotliwości wykazują zmianę emocji człowieka i na to jest sporo starych i współczesnych badań. Fundacja Rokefelera na początku 20 wieku zajmowała się badaniami nad ideą stworzenia "lepszego społeczeństwa" przez psychotechnikę jak i eugenikę i to nie spiskowe ale jawne informacje ("Naval and National Defense Research Council geared at finding ways to alter the emotions through music"). Lobbowanie przez nich stroju 440 miało pobudzać ludzi do aktywności, działania zwiększyć postęp, a nie wprowadzać spokój i harmonie i trudno nie zauważyć że od czasu masowego wykorzystania w propagandzie przez bolszewików a potem nazistów dokonały się przełomowe zmiany społeczne w niezwykłym tempie ale i zmienił się charakter i gatunki muzyki . I to zwięźle acz konsekwentnie tłumaczy w Polsce Możdżer że pragmatycznie muzyka strojona w 432 wywołuje spokój, harmonię , podczas gdy 440 daje kopa energii, ale kosztem niepokoju . Coś kosztem czegoś. Zupełnie innym zagadnieniem dlaczego tak jest.
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 6 жыл бұрын
Jest na YT kanał z spokojna muzyką gdzie część filmów jest oznaczana jako "432Hz", pod tymi filmami jest sporo entuzjastycznych komentarzy ale Ja sprawdziłem strojenie i okazało się ze jest 442Hz a nie 432Hz .... ale działa na Ludzi jak 432Hz. wyjaśnisz ??
@korekodwanny2345
@korekodwanny2345 2 жыл бұрын
Normalnie każdy odcinek oglądam jak dziecko bajki z otwarta buzia i skupieniem, ale dziś uśmiałem się jak nigdy. Aż się zastanawiam czy trafie ma drugi tak luźny z tak wyrafinowanym humorem. Owacje na stojąco!
@brudgerfrudger2174
@brudgerfrudger2174 2 жыл бұрын
Świetna robota. Nie wspomnę już o dużej wiedzy ale.jeszcze ważniejsza od tego jest łatwość w przekazywaniu wiedzy innym. Bardzo dobrze skrojony odcinek
@aderosss1
@aderosss1 10 ай бұрын
Muszę Cię zasmucić ten człowiek nie ma bladego pojęcia o częstotliwościach pozdrawiam
@artdorotheah9623
@artdorotheah9623 5 жыл бұрын
Będąc w procesie spontaniczngo przebudzenie kundalini i balansując swoją energię regularnie słucham nagrań o czestotliwosciach 432, oraz innych rezonujących z konkretnymi czakrami. Wiem jak to na mnie wplywa. Dla niektórych to może być bajka, inni czując prawdę tam gdzie ona jest, niezależnie od teoretycznych rozważań, dzięki czemu idą naprzód, lub wznoszą się w swoim rozwoju. 😀 Kazdy sam wybiera: czy woli zostać tam gdzie był, uparcie tkwiąc przy tym co mu mówi umysł, czy np. posluchać intuicji i dzięki niej poznać swoj naturalny, energetyczno-duchowy potencjał. Tworząc w natchnieniu, także wolę słuchać nagrań o czestotliwości jakie czuję, że współgrają ze mną.
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 5 жыл бұрын
A skąd wiesz że słuchana muzyka jest naprawdę w 432Hz? jest sporo kanałów serwujących 440Hz i 442Hz z wielkim napisem "432Hz". aaa czujesz gdzie jest prawda i jak czujesz że to 432 to to jest 432 dobrze rozumiem ?
@Bula_NH
@Bula_NH 2 жыл бұрын
Podobno instrumenty pod reggae stroi się do A 420Hz. A co do filmu, to świetny materiał, bardzo merytoryczny :)
@Danek370
@Danek370 5 жыл бұрын
Serdecznie dziękuję za przekonywujący i trafny wywód. W przeciwieństwie do ignorantów, Pan w sposób zgodny z kanonami obowiązującymi w nauce, uzasadnia swoje twierdzenia. Oglądałem ostatnio wiele Pana filmów i jestem pod wrażeniem Pana wiedzy i doświadczenia w zakresie przywracania do życia sprzętu audio. Pozdrawiam serdecznie i oczywiście jestem od dzisiaj Pana subskrybentem.
@MUZYKANAL
@MUZYKANAL 4 жыл бұрын
Uwielbiam Twoje podejście do przedstawianych zagadnień. Pełno w nich merytorycznych treści, co najważniejsze, popartych FAKTAMI a nie tylko przypuszczeniami i domysłami. Wielkie uznanie za przygotowywanie dla nas takich rzetelnych materiałów :)
@robertjanczak6301
@robertjanczak6301 6 жыл бұрын
Teologia to też nie moje podwórko, ale muszę to powiedzieć. Autorów takiego ględzenia Bóg opuścił. Dla pana szacun za jak zwykle ciekawy felieton.
@grzes73hej
@grzes73hej 6 жыл бұрын
grałem do stroju 432Hz i chyba chciałem w to wierzyć, że jest lepiej (nawet mi się tak wydawało) ale przyznam, że lepszy efekt daje zapalenie kilku świeczek na próbie. Lepiej się gra i klimat lepszy, a i muzyka brzmi "cieplej", choć nie wiem z czego to wynika. Zwolennicy teorii spiskowych wbijają w głowę, że tak czy tak jest lepiej, że ziemia jest płaska i inne ... No cóż. Czasem im się udaje mnie wciągnąć w temat, ale myślę, że takie felietony sprowadzają na ziemię. Dzięki za ten odcinek.
@kartrok3072
@kartrok3072 5 жыл бұрын
nie o to chodzi, co brzmi lepiej. Bo można zagrać na gitarze dziwny utwór w stroju 440 Hz i zabrzmi lepiej, niż 432 Hz. Muzyka dawna, Bach, barokowa mają być grane w stroju niższym niż 440 Hz i zwalnianie, rozciąganie czasu jest BŁĘDEM, bo zmienia się tempo. Chodzi o strój tylko oparty na 432 Hz
@aleksanderszymanski8456
@aleksanderszymanski8456 2 жыл бұрын
Świetny materiał naukowo-zagadkowy jeżeli mogę się tak wypowiedzieć. Dobrze że są jeszcze ludzie którzy w ciekawy sposób otwierają wyobraźnię... 💪
@akkieldone0754
@akkieldone0754 2 жыл бұрын
Czyli od wieków próbowali różnych częstotliwości - dlaczego mamy uważać, że obecne 440 jest optymalne? Tak na prawdę nic nie wiemy i wszystko opiera się na aktualnej wiedzy, która się zmienia w czasie. Coś co dziś wydaje się śmieszne i głupie za parę lat może okazać się prawdą. Na tym powinna polegać nauka, na szukaniu nowego i ciągłym podważaniu obecnego. Bawią mnie te wszystkie komentarze, w których widać arogancję i przemądrzanie. Kopernik też miał problem ze swoim odkryciem.
@kazikkulih
@kazikkulih 6 жыл бұрын
Moje kable mają dokładnie 432cm do kolumn. Miałem kable o długości 430cm i nie dało się słuchać muzyki. Kable oczywiście mam odpowiednio wygrzane i rozmagnesowane.
@hihtitmamnan
@hihtitmamnan 6 жыл бұрын
mój kabel ma oplot ze skóry krokodyla, polecam
@killcccp
@killcccp 6 жыл бұрын
A podnieśliście różnicę potencjałów w gniazdku na 432V? Nie? Ja od razu odczulem ogromną różnicę:)
@jurek-zz3un
@jurek-zz3un 6 жыл бұрын
To będzie oznaczać częstotliwość 69.39640231481MHz
@grzegorzszyszo7548
@grzegorzszyszo7548 6 жыл бұрын
Uległeś iluzji. Kable muszą mieć 432 ale dioptrii :)
@andymusicstudio2485
@andymusicstudio2485 6 жыл бұрын
:) tylko płyty CD za 432 dolary dobre są do słuchania
@troll747
@troll747 4 жыл бұрын
Mądrego człowieka miło posłuchać :) A częstotliwość 432 Hz jest pitagorejska, co autor niechcący sam pokazał, nie zauważając tego. Proszę zerknąć na rysunek np. 28:41 - widać po prawej stronie cyfry, które twórca teorii, odczytał jako częstotliwość. Jest tam jeszcze druga kosmiczna wartość, czyli 321Hz, ale o jej zbawiennym wpływie usłyszymy zapewne dopiero w przyszłości.
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 4 жыл бұрын
w 28:41 To są liczniki ułamków reprezentujących podstawowe interwały. mocno powiązane z szeregiem harmonicznym. 2,3,4 to nie to samo co 432 a liczba 432 to nie to samo co częstotliwość 432Hz analogicznie jak liczba 4 to nie to samo co cztery tony jabłek. "Brak Ci podstawowej wiedzy" oglądnij film i poszukaj informacji :( bo to nie jest aż takie trudne
@Kamil_Goofi
@Kamil_Goofi 6 жыл бұрын
Pomijając na ile to spiskowe teorie a na ile matematyka to sam temat jak najbardziej warty (choć) zauważenia. Szacunek za wszystkie filmy a teraz nawet za na nieszablonowość. Tak trzymać :)
@bargainszone
@bargainszone 5 жыл бұрын
Bardzo dużo ludzi słucha takiej muzyki, proszę poczytać komentarze. Nie ma naukowego dowodu że jest lepsza ale mnie uspokaja i relaksuje. Jak słucham 528Hz + 432Hz + 963Hz dobrze się słucha w aucie gdzie bas wibruje ale go prawie nie słychac tylko jest odbierany przez ciało. Oprócz 432 są inne częstotliwości 528, 963, 639, 285, 852, 417 etc. Co je łaczy, po zsumowaniu liczb otrzymujemy 3,6, lub 9.
@FatalBombCRV
@FatalBombCRV 6 жыл бұрын
Dobrze, że ktoś w końcu wziął temat na warsztat i wyjaśnił sprawę. Od kiedy natrafiłem na hipotezę "432 Hz", zastanawiała mnie kompletna pustka w temacie wiarygodnych źródeł. Google znajdywał jedynie filmy i artykuły o mocnym zabarwieniu spiskowym ("science woo"), z drugiej strony na liście wyników nie było ani jednego artykułu, który próbowałby tę hipotezę obalić. Temat jest raczej mocno niszowy - o ile hasło "płaska Ziemia" doprowadza Internet do wrzenia (ostatnio głównie za sprawą SciFuna), o tyle "muzyczna płaska Ziemia" to temat nieznany, ledwo kto trafił na te materiały.
@zenonpineska
@zenonpineska 8 ай бұрын
Dawno się tak nie czułem , Od 20 minuty tego filmu mój mózg nie potrafił odnaleźć połączeń neuronowych, sprawdziłem na słuch i odkryłem , że bez problemu rozpoznaję różnicę w tych strojeniach. jak boli mnie głowa to 432Hz, jak nie boli to 440Hz. P.S. Ból w tym wypadku to metafora, próbującą oddać uczucie połączenia się mózgu z czymś niedostępnym.
@boryskrupa5102
@boryskrupa5102 2 жыл бұрын
Wielkie dzięki za wyczerpujące opracowanie tematu!
@tomekkruger
@tomekkruger 6 жыл бұрын
Mnie tam o chorobę nerwową przyprawia strojona do jakiejkolwiek częstotliwości muzyka discopolo.
@tomekkruger
@tomekkruger 6 жыл бұрын
Domniemam, że piszesz o Behemocie. Z metalu wolę klasykę z Black Sabbath na czele. Zaś co do innej muzyki... no cóż, koleżanki z biura słuchają kilku znanych, rozrywkowych stacji radiowych. Mam w pracy słuchawki i puszczam muzykę ze stacji w internecie, bo nie mogę zdzierżyć płaskiej i pozbawionej wyrazu muzyki pop dzisiejszych czasów, że wspomnę choćby Sylwię Grzeszczak, czy Dawida Posiadło. Dodatkowo, kompresja dynamiki w znanych stacjach radiowych, podbarwianie dźwięku z lewa i prawa korektorem graficznym, że kobiety brzmią jak drwal z tubalnym głosem i mnóstwo reklam realizowanych w stylu loudnesswar skutecznie obrzydza mi efemy. Jako ciekawostkę napiszę, że udało mi się kupić niedawno, nigdy nie odtwarzany album winyli Die Zauberflöte z 1964 roku wydany przez Polydor. Zgrałem sobie to na MD i często słucham w pracy z przenośnego odtwarzacza.
@tomekkruger
@tomekkruger 6 жыл бұрын
Wydawało mi się, że symbolami piszesz: koziobeczenie - Azazel, kozioł, demon, mity żydowskie czyli Diabeł, black metal; ostatni teledysk Behemotha God=Dog jest z udziałem dzieci. Zaś wokalistów metalowych nie uznaje się za sztukmistrzów, bo albo miauczą jak King Diamond, albo beczą jak Nergal. Zaś jeśli chodzi o Sylwię i Dawida, niestety, ich twórczość jest dla mnie za płytka. Utwór o tytule chyba "małomiasteczkowy" jest dla mnie prymitywny, jakby napisany na kolanie w jedną godzinę. Sam gram na gitarze (ale stroję do 440 Hz lub w zależności od tego, co chce zagrać obniżony strój) i tę piosenkę nauczyłem się grać w 5 minut, podczas gdy Fear Of The Dark zajęło mi ponad godzinę. Dawniej grałem na akordeonie, ale instrument odziedziczony po dziadku (wg jego opowieści był zrobiony w 1903 roku w okolicach Leszna), świetnym akordeoniście, rozpadł się ze starości i straciłem praktykę. I tu grałem melodie tradycyjne i ludowe (mamy kilkanaście świetnych pieśni ludowych, które chętnie gram). Nie twierdzę też, że twórczość rockowa jest wybitna, wiele utworów tracą na atrakcyjności po przetłumaczeniu na polski. Ale słucham kilku fajnych twórców (kto wie, że "Mama, I'm coming home" napisał Lemmy Kilmister?), zanurzam się czasem w jazzie i muzyce poważnej, pop omijam z daleka, choć jest kilka płyt, które mam w kolekcji. I tak naprawdę nie ma dla mnie znaczenia, do jakiej częstotliwości stroili się instrumentaliści. Jeśli utwór jest dobry, będę go słuchać niezależnie w jakiej tonacji jest zagrany. Nie trawię niemieckiej muzyki folklorytsycznej, discpolo, italodisco (za wyjątkiem kilku utworów Sabriny Salerno), brytyjskiego popu, polskiego big beatu, nu metalu, Maryli Rodowicz itp. Omijam też z daleka źle zrealizowanych płyt (np.: popularnej Metalliki i St. Anger). Dziwi mnie też, że znane zespoły zatrudniają fałszujących muzyków jak np .: Tomasz Struszczyk w Turbo.
@kozakwnecie1396
@kozakwnecie1396 6 жыл бұрын
to jeszcze mało słyszałeś tobi king
@tomekkruger
@tomekkruger 6 жыл бұрын
Ja oceniam produkt końcowy, tych trudno mi się słucha. Wolę muzykę, przy której mogę pomyśleć, która wzbudza emocje. Choć czasami zastanawiam się, który z albumów włączyć (Prawie setka winyli, tyleż kaset i ze 3 razy tyle kompaktów; wiele wydałem, sprzedałem. Najprościej jest z FLAC, tych, których nie włączyłem od dwóch lat, kasuję). Nie słucham muzyki jako tła codziennych zajęć. A sam gram już z przyzwyczajenia, pozostałość po kapeli z młodych lat. A propos grania, dziś sprawdziłem jak meksykańska gitara akustyczna Durango brzmi na stroju 432Hz. O ile granie do 5 progu, jeszcze jakoś brzmiało, to powyżej zwyczajnie mi nie stroiło. To nie jest jak gra w obniżonym stroju drop C. Sprawdziłem też 442 Hz, było zdecydowanie lepiej, przyjemniej dla ucha.
@TomaszFedyna
@TomaszFedyna 6 жыл бұрын
Disco polo po prostu ryje beret
@duchu14
@duchu14 6 жыл бұрын
Puscilem 432hz i mój pies wykopał się z ogrodu.
@Paes64
@Paes64 6 жыл бұрын
A więc to w twoim ogrodzie leżał pies pogrzebany ? ;)
@ThomasShatter
@ThomasShatter 6 жыл бұрын
Lepiej pies niż teściowa...
@kamilkamill3075
@kamilkamill3075 6 жыл бұрын
lepiej tesciowa niz twoja stara
@sobotson
@sobotson 5 жыл бұрын
Puść 440 to wróci i się zakopie spowrotem
@duchu14
@duchu14 5 жыл бұрын
@@sobotson hahahhahaa
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 6 жыл бұрын
Dokonałem małego odkrycia w temacie 432Hz. Jest coś takiego jak strojenie "Filozoficzne"/"Matematycznym" gdzie C=256Hz , 256 jest potęgą dwójki . teraz w systemie pitagorejskim 256Hz o 3 kwinty(3/2) w górę daje 864Hz i o oktawę(2/1) niżej żeby wrócić do bazowej oktawy daje nam właśnie 432Hz. 256Hz * (3/2)*(3/2)*(3/2)*(1/2) =256Hz * ( 27/16) = 432Hz Być może to jest jednym z źródeł tego mitu.
@piotrmalak8936
@piotrmalak8936 4 жыл бұрын
..Ale ale - faktem jest naukowym że ciało ludzkie wytwarza mierzalny ładunek elektromagnetyczny. Czyli musi mieć on jakiś zakres czy zakresy częstotliwości. Tu coś może być. Jakieś interferencje. To mogło być badane - trzeba by pasjonata potrafiącego przeszukiwać źródła naukowe. Ad.2 - nie wiadomo czy długość struny która była używana w starożytnych lirach nie była określona jakimś ,,magicznym współczynnikiem". CGJung w ,,Rebis czyli kamień filozofów " - /Jung był naukowcem / opisuje badanie przypadkowości trafień przy odgadywaniu zakrytych kart przez ,,jasnowidzów" przeprowadzone przez jakiegoś profesora psychiatrii /też naukowca/ w Niemczech w latach 20 - tych. Podwójna próba krzyżowa, badanie poważne , bardzo duża ilość prób. Wynik: prawdopodobieństwo odgadnięcia - 1 do ponad pół miliona, ilość kart odgadniętych - 17, coś tam procent - niektórzy odgadujący po 80%, niektórzy 10, różnie w różnych dniach - średnia 17%. To badanie jest tam szczegółowo opisane. Jung miał i ma tylu krytyków że nie sądzę żeby zamieścił coś do czego można się naukowo przyczepić. To wszystko nie jest niestety takie naukowo oczywiste a pewnie brzmiący Pański głos skłania mnie raczej do podejrzeń o wewnętrzną niepewność ..
@Nickmusimiecconajmniej3znaki
@Nickmusimiecconajmniej3znaki 4 жыл бұрын
Fajnie, że przeleciałeś przez tyle tematów, nie dotykając w ogóle tego, o czym traktuje film.
@AndrzejHorzycki
@AndrzejHorzycki 6 ай бұрын
Świetny materiał.
@LuciusLu
@LuciusLu 2 жыл бұрын
Głupie argumenty, na poziomie argumentów, które autor sam przytacza jako kretynizmy. Należało się zagłębić w temat a nie tak powierzchownie zamieść go pod dywan. Nie robił pan żadnych badań nad fenomenem 432 Hz na pograniczu dziedzin akustyki i fizjologii, a wymądrza się się pan odsądzając innych od czci i wiary. Ja nie wiem co sądzić na temat fenomenu 432 Hz i dlatego w tym temacie milczę. Natomiast mogę sobie zaopiniować pana wynurzenia.
@wojciechkaszuba8320
@wojciechkaszuba8320 3 жыл бұрын
Świetne. Jako zawodowy muzyk zawsze przyglądałem się z podejrzliwością tym teoriom. Fakt, że tzw (jelitowcy) czyli muzycy grający na starych instrumentach stroją niżej. Bo łatwiej tak stroić jelitowe struny. I tylko tyle. :)
@barbarafilipowicz5417
@barbarafilipowicz5417 Жыл бұрын
Bardzo lubię słuchać utworów Adriana Skoczylasa 432 Hz 💝
@marcinmesjasz
@marcinmesjasz 6 жыл бұрын
;) jestem muzykiem i nawet czasami interesowałem się tymi teoriami Hz bo było to dla mnie po prostu niejasne. Moim instrumentem głównym jest gitara. Stroiłem się do 432 przez pewien czas bo myślałem sobie no okej sprawdzę o co chodzi bo lubię takie tematy. Stroiłem grałem było fajnie. Dźwięk był jakby... ciutkę pełniejszy ale to podobnie jak przy 442/3. Określanie szumu dźwiękiem też mnie zawsze zaskakiwało no ale .. może się nie znam. RS moim zdaniem bardzo dobrze wytłumaczyłeś temat częstotliwości - chyba więcej dodać się nie da. Dzięki.
@pogodanaprzygode
@pogodanaprzygode 2 жыл бұрын
Szum jak najbardziej JEST dźwiękiem. Słyszysz go uchem, prawda? Szum nie jest jednak czystym tonem, a mieszaniną wszystkich tonów. Tak jak światło białe nie jest pojedynczą barwą, a mieszaniną wszystkich barw. Głos tysięcy kibiców na stadionie, śpiewających "kibicowskie przyśpiewki" to też szum (i brzmi jak szum), bo nie jest śpiewem jednego człowieka, a mieszaniną tysięcy głosów z tysięcy gardeł.
@paweg4321
@paweg4321 2 жыл бұрын
Autor prowadzący najlepiej wie w tym, że jest wyjątkowy materiałoznawcą w tym temacie.🤔 wystarczy puścić dźwięk ,,A" w 432 i w 440Hz i sam słuchacz stwierdzi, który dźwięk jest przyjemniejszy do słuchania. W 432 dźwięk usadawia się głębiej w człowieku i w głowie. Dźwięk 440 usadawia się jakby przed uszami i na skórze całego człowieka. Wszystko zależy od wrażliwości człowieka. Jeden czuję i lubi to co anielskie a drugi lubi wszystko co diabelskie.
@s.s.3663
@s.s.3663 2 жыл бұрын
Ma pan bardzo ograniczony pogląd na te sprawy. Wszystko jest zbudowane z cząsteczek ktore wibrują w swoich częstotliwościach idąc dalej uzywajac odpowiedniej wibracji (muzyki) mozna leczyc różne stany chorobowe jak to się mówi 'muzyka łagodzi obyczaje', dosłownie tak jest. Na podstawie teorii Tesli pewien amerykanin chcial leczyc bialaczke u dzieci emitujac niebieskie światło o określonej częstotliwości. 432 Hz najlepiej wibruje z ludzkim organizmem. Niech pan podejdzie do tematu bez uprzedzeń ze to teorie spiskowe bo dziś żyjemy w czasach w których one są faktem. I nie, nie jestem plaskoziemcą staram sie tylko patrzeć szerszym okiem na świat. Pozdrawiam.
@Bizon-q2u
@Bizon-q2u 2 жыл бұрын
Bardzo dobrze napisane.
@SzakulFirstyYT
@SzakulFirstyYT 3 жыл бұрын
Bardzo merytoryczny i wartościowy materiał. Pozdrawiam!
@michal.jalochowski
@michal.jalochowski 5 жыл бұрын
Na 432 Hz stroiło się klawikordy i klawesyny bo struny były z mosiądzu ( poza basowymi które czasem robono z brązu ). Mosiądz był dość rozciągliwy. Żeby nastrioć je na 440 Hz struny musiały by być grubsze i o zwiększonym naciągu, czego ówczesne instrumenty by nie wytrzymały. Zresztą nie było takiej potrzeby. 440 Hz zaczęto stroić dopiero struny stalowe w póżniejszych fortepianach. Bo te były teraz uderzane a nie szarpane jak dawniej i wymagało to większej sztywności i naciągu strun do młotków. Inaczej dzwięk byłby do d... Instrumenty stały się o wiele masywniejsze by znieść naciągi rzędu do 20 ton a nie 300 kg jak dawniej. Główną przyczyną zmiany stroju był prozaiczny postęp w technice budowy instrumentów...
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 5 жыл бұрын
Moim zdaniem odwrotnie, dążono do zwiększania stroju a postęp techniczny to umożliwił, grubsza struna to niższy dźwięk a mocniejsze naciągnięcie struny to wyższy dźwięk, jeśli się połączy to razem dostaje się dźwięk o wysokiej zawartości wyższych harmonicznych (alikwotów) co podobno lepiej brzmi. 2. Przed standardem 440Hz i 435Hz Strojono się przeróżnie i 432Hz nie był w żaden sposób preferowany, co więcej nawet dobrze nie umiano zmierzyć w jakim strojeniu się aktualnie gra
@amixo1
@amixo1 5 жыл бұрын
Sama różnica w podstawie A czy będzie to 420 czy 468 nie ma za wiele do brzmienia instrumentu a głównym elementem jest podział Przy podziale równomiernym nie ma żadnego czystego interwału oprócz oktawy co da się niestety wysłuchać ale ma zaletę możliwości transponowania w obrębie całej oktawy .W organach często stosuje się strój nierównomiernie temperowany z czystymi tercjami i kwintami Taki instrument brzmi całkiem inaczej ale nie wszystko da się zagrać we wszystkich tonacjach . Co do organów to zmiana temperatury otoczenia między latem a zimą powoduję zmianę stroju o prawe 1/2 tonu ! wiec nawet gdyby bardzo sie namęczyć i zrobić instrument w 432 to za 2 dni po deszczu będzie już 438 lub 428
@MarianMargiel
@MarianMargiel 10 ай бұрын
Jestem zdumiony i wdzieczny za włożenie tyle pracy w wyjasniene teori spiskowej ❤
@wyroczniawozniak9257
@wyroczniawozniak9257 Жыл бұрын
Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nie myśli nikt
@aderosss1
@aderosss1 10 ай бұрын
Proszę pana 440hz wpływa na mózg a konkretnie na prawą półkulę która jest odpowiedzialna za kreatywność pobudza bardziej lewą półkulę która pozwala nam myśleć logicznie natomiast częstotliwość 432hz rezonuje z naszym ciałem ponieważ do takiej częstotliwości jesteśmy dostrojeni nie ma za co pozdrawiam
@Nickmusimiecconajmniej3znaki
@Nickmusimiecconajmniej3znaki 10 ай бұрын
A twierdzenie to opiera się na - ?
@unieltra5348
@unieltra5348 6 жыл бұрын
Migawka ,,The Wall" i historia z nauczycielem - cheapau bas. A to ,,Dlatego, panowie, że Słowacki wielkim poetą był'' ;) ,,No to posłuchajmy sobie chwilkę, może się trochę uzdrowimy. Uwaga - sinus 432 herce. Słuchamy " - jeden z piękniejszych cytatów... ,,Ale jeszcze nie słyszałem ptaka, który generowałby grzecznie 432Hz (a nawet 440) i jego harmonicznych" - zdjęcie z ćwierkającym ptakiem i podłożonym sinusem dopełniłoby obrazu, dziękuję - jeszcze tak się nie uśmiałem :D
@adreq3.05
@adreq3.05 6 жыл бұрын
Obejrzawszy odcinek do końca uzmysłowiłem sobie, że w tym stroju instrumentów chodziło o odchyłkę termiczną, związaną ze zjawiskiem cieplnej rozszerzalności ciał stałych a także z transportem tychże z depozytorium do sali koncertowych. Poza tym orkiestry dawały koncerty w różnych miejscach Europy, a to pociąga za sobą różnice temperatur powietrza, które to instrumenty wprawiają w ruch drgający, czy falowy. Te kilka herców miałyby ogromne znaczenie dla brzmienia dźwięków, jeżeli chodzi o czas przygotowania orkiestry do koncertu.
@michalxedro
@michalxedro Жыл бұрын
myślałem że robiąc taki podcast rozkminisz temat a tu nastąpiło przeczytanie internetu plus wlasne odczucia 1/10
@danielscello
@danielscello Жыл бұрын
strój 432 Hz jest naturalnym strojem człowieka, natury i wszystkich zjawisk na naszej planecie i nie są to żadne mity czy bajki…wiec dla czego świat muzyki XX wieku tak uporczywie dążył do zmiany stroju do 440 Hz? Już odpowiadam…w epokach do renesansu czy baroku struny do instrumentów smyczkowych były wytwarzane z jelit zwierzęcych. cechowała je (w odniesieniu do współczesnych) bardzo krótka żywotność w kontekście utrzymania stroju oraz samej trwałości - często się rozciągały i pękały. strój 432 Hz był jedynym bezpiecznym strojem umożliwiającym „bezpieczne” wykonanie utworu muzycznego bez ryzyka np. pęknięcia struny lub jej rozciągnięcia się podczas grania. charakterystyka brzmieniowa instrumentu, nastrojowego do 432 Hz powodowała, że instrument miał „dłuższy dźwięk”, mam tu na myśli falę dźwiękową, która im niższy dźwięk, tym wybrzmiewanie jej jest dłuższe. w roku ok 1800, czyli u schyłku klasycyzmu ustabilizowały się system dur-moll oraz system równomiernie temperowany w instrumentach „klawiszowych”, bezpośrednią przyczyną było pojawienie się fortepianu, instrumentu będącego niejako hybrydą klawesynu i klawikordu. w podobnym czasie instrumentom strojonym w stroju naturalnym (kwintowym) np. skrzypcom czy wiolonczelom zaczęto zakładać struny metalowe, które były trwalsze, rzadziej pękały, dawały mocniejszy ton, nie miały tendencji do rozciągania się, umożliwiały, poprzez szybsze oddziaływanie grającego (szybszy atak na strunę), szybszą i stabilniejszą reakcję na dźwięk, a dodatkowo wraz z rozwojem muzyki i jej wykonawstwa dawały zdecydowanie większe możliwości techniczne muzykom na nich grającym. wraz z korzystaniem ze strun metalowych zaczęła sie zmieniać barwa samych instrumentów z cieplejszej na zdecydowanie jaśniejszą(metaliczną), co zaczęło otwierać świat muzyki na nowe możliwości. o ile instrumenty „dawne” ze strunami jelitowymi, dalej brzmiały dobrze (w 432 Hz) o tyle „nowe instrumenty” posiadające metalowe struny przestawały brzmieć już dobrze. wtedy zaczęto eksperymentować z wyższym strojeniem ich, aby móc wykorzystac pełen potencjał nowych strun. to fakt że zespoły orkiestrowe w stroju 442 a nawet do 443 Hz brzmią klarowniej i bardziej przejrzyście - transparentnie, ale nie zmienia to faktu, że strój a 432Hz koresponduję z energią „świata” i jest bardziej naturalny łagodniejszy w odbiorze.
@siradamspl
@siradamspl 2 жыл бұрын
Już w pierwszych 5 minutach autor filmu strzela sobie w kolano i pokazuje jaki jest zabetonowany. A światło słoneczne to niby nie jest fala odpowiedniej długości? Widocznie Nikola Tesla był jakimś "Imbecylem" i przypadkiem powiedział "Jeśli chcesz zrozumieć wszechświat, pomyśleć o energii, częstotliwości i wibracjach?" Ale nie kopmy leżącego, może przez te ostatnie 4 lata prowadzący zdążył otworzyć swój umysł i sięgnąć do innych dziedzin jak fizyka i matematyka. Fajne są również eksperymenty z dyfrakcją światła zwłaszcza ten który pokazuje że światło również jest falą o odpowiedniej długości.
@krzysiekkrzysiek8234
@krzysiekkrzysiek8234 Жыл бұрын
👌 idealną reakcją na film autora byłoby nie obrażać pomimo że na to zasłużył pokazując piramidkę jakim jest totalnym laikiem ignorantem w tej kwestii, widać zna się bd na elektronice ale na fizyce kwantowej już nie bardzo a tym bardziej kto rządzi światem 🙆 ale mam cichą nadzieję że przemyśli dojrzeje do tego, zauważy poszlaki i połączy kropki🤨
@jarosawb.9232
@jarosawb.9232 5 жыл бұрын
Dużo Pana dobrych filmików oglądałem i było jak zawsze wymieniłem to tamto i działa-i fajnie. A tu niespodzianka coś co działało kiedyś i działa do dzisiaj tylko przechodzi swoje "lata przejściowe". Oczywiście muzykiem nie jestem ale dożo wiedzy przyjąłem której NIGDY od nauczyciela muzyki nie dostałem. Przy końcu zacząłem się gubić ale obejrzę jeszcze raz (każdy film oglądany drugi, dziesiąty .... daje coś nowego). Już rozumiem Pana że jest Pan w stanie odróżnić wzmacniacz lampowy (nigdy nie słyszałem tych z nowej generacji) od tranzystora. Podsumuję krótko - mądrego dobrze się słucha! Dużo zdrowia i jeszcze więcej filmów.
@wojciechgubaa9132
@wojciechgubaa9132 6 жыл бұрын
Znowu udało sie Panu przekazać dość sporą ilość wiedzy no i pośmiać się można było.
@rm5073
@rm5073 6 жыл бұрын
A tak całkiem, to odcinek świetny. Nie trzeba się skupiać na sprzętach odtawrzających, sam dźwięk jest równie fascynujący. O przedstawionym problemie nie wiedziałem wcześniej. Kiedyś kolo z grupy mocarta fajnie w praktyce wytłumaczył, na czym polegają dzwięki, które współwybrzmiewając brzmią źle, ale inteligentnie użyte robotę robią. Niestety nie jestem muzykiem, więc nie napisze, o co dokładnie chodzi. Pozdrawiam Reduktorze!
@radosawskorkowski8983
@radosawskorkowski8983 6 жыл бұрын
No dzisiaj to już mi opadła szczęka... aż do podłogi. Uwielbiam Pana filmy, ubóstwiam sposób w jaki przedstawia Pan, często bardzo zawiłe zagadnienia. Nie sądziłem jednak, że oprócz ogromnej wiedzy z dziedziny elektroakustyki, ma Pan także pokaźny zasób wiedzy i dokonań na innych płaszczyznach. Ogromny szacunek. Co do felietonu, nie pomogę w kwestiach merytorycznych - ale mam kilka obserwacji - powiedzmy socjologicznych. Ludziom w naszej części świata żyje się coraz lepiej, mają przy tym dostęp powszechny do niezrównanej skarbnicy wiedzy jaką jest internet. Niestety wielu ludzi, szczególnie młodych ale nie tylko cierpi wręcz fizycznie z powodu swojej.... zwyczajności. Media społecznościowe kreują wielu, bardzo przeciętnych ludzi i tworzą wokół nich kręgi ich wyznawców. Odpowiednia promocja filmów czy postów sprawia, że nagle ktoś jest znany z tego, że jest znany. Podobno idą za tym również jakieś gratyfikacje finansowe, propozycje reklamowe itd. I nagle wszyscy chcą być KZbinrami, nagrywać filmiki - często o niczym byle tylko zaistnieć, wyjść z kręgu przeciętności. Każdy chce być znany, popularny i oczywiście przy okazji bogaty. Niestety mało kto ma ku temu wiedzę i potencjał. Większość bazuje na wiedzy z internetu i umiejętnym wykorzystywaniu ludzkich strachów i słabości. A zatem jak zaistnieć? Jak zdobyć upragnioną popularność? Ano najlepsze są do tego teorie spiskowe. Żyjące w ciągłym strachu przed manipulacją społeczeństwa są zbyt leniwe, by samodzielnie żmudnie weryfikować informacje. Lepiej, przyjąć za pewnik głos kogoś, kto wierzy w teorie spiskowe. A jeszcze lepiej samemu takie teorie tworzyć. Nie dość, że dobrze promowane, otoczone nimbem tajemniczości, czegoś tajnego, zakazanego, itd przyciągają całe rzesze ludzi pragnących by coś się działo, to jeszcze pozwalają na tym zarobić. A na naiwności ludzkiej zarabia się najlepiej. I tak jak kiedyś wędrował po dzikim zachodzie sprzedawca "eliksiru na wszystko" a ludzie kupowali go bo dawał nadzieję, na wyleczenie wszystkich chorób, tak dziś w internecie możemy poczytać o spisku w sprawie płaskiej Ziemi, lobby szczepionkowym, leczeniu raka wyciągiem z pestek dyni i magicznych właściwościach 432 Hz. Tylko czekać jak pojawią się uzdrawiające urządzenia generujące dźwięki w tej częstotliwości, albo... - tu wielki rynek audiofili tylko na to czeka, przystawek, włączanych w tor audio, które w locie za pomocą kolejnego "kwantowego puryfikatora częstotliwości" będą zmieniać częstotliwość strojenia instrumentów na jedyne słuszne, uzdrawiające 432 Hz. Co byście powiedzieli na: "432 Hz true audio Hi End puryfier" za około 1700 USD? No czyż nie okazja? Pozdrawiam serdecznie...
@ReduktorSzumu
@ReduktorSzumu 6 жыл бұрын
Trafne spostrzeżenia. Dziękuję.
@mariannaxc
@mariannaxc 4 жыл бұрын
Rewelacyjny i wciągający materiał! Szkoda, że na studiach muzycznych nie uczono nas takich rzeczy, bo ja aż do tego filmu wierzyłam w cudowne właściwości stroju 432 Hz, przekonana, że jest on najbliższy naszym wewnętrznym wibracjom. Wszak wielu znanych i cenionych dziś muzyków nagrywa płyty w stroju 432 Hz, argumentując, że dzięki temu są bliżej natury. Nie mniej temat mnie tak zaintrygował, że mimo wszystko chętnie zagłębiłabym temat bardziej. Istnieje przecież wiele materiałów dźwiękowych, fal, szumów w konkretnych zakresach mające teoretycznie wpływać na ludzkie organizmy w pozytywny sposób (polecane nawet przez fizjoterapeutów). Poza tym od dawna mówi się głośno o tym, że muzyka wpływa na nasz mózg pozytywnie, istnieją nawet na uczelniach specjalizacje zajmujące się muzykoterapią (stąd pewnie uproszczenia, że muzyka leczy). Ciekawi mnie ogromnie, jak zatem z naukowego punktu widzenia można by to potwierdzić i czy w ogóle. Jest to naprawdę fascynujące. Pozdrawiam serdecznie!
@elaela910
@elaela910 2 жыл бұрын
Witam! Dopiero teraz trafiłam na ten film.Chciałabym żeby mój komentarz został przeczytany,w co osobiście nie wierzę,nawet może nie będzie widoczny, a poza tym kto cofa się wstecz parę lat i przegląda komentarze. Ja urodziłam się parę lat przed rokiem 1960.I poruszyły mnie głęboko pana wypowiedzi na temat stroju instr. 432 H mogę to powiedzieć,zasmucająco zawyżone ego i pewność 100%że to co pan wyciągnął z różnych zapisków jest i wyłącznie prawdą,niestety tak nie jest.Jedyna porada ode mnie.Lewą półkulę mózgu ma pan bardzo sprawną,jeżeli pana prawa półkula mózgowa będzie tak samo sprawna jak lewa wtedy odkryje pan to co pan neguje i czemu pan zaprzecza i prawdziwą wiedzę.Życzę wszystkiego dobrego i owocnej pracy...
@aderosss1
@aderosss1 10 ай бұрын
BRAWO !!!
@magdalena4012
@magdalena4012 8 ай бұрын
Cynizm w dzisiejszych czasach jest tak powszechny i tak przyodziany w pochlebstwa, aczkolwiek nie załatwia niczego. Ludzie od tysięcy lat dzielą się na wąską grupę wtajemniczonych i szerokie masy cyników nie tylko nie mających pojęcia o niczym, ale przede wszystkim nie potrafiących niczego dostrzec, choćby mieli to pod nosem. No cóż... Już w starożytności mawiano, że wiedza nie jest dla wszystkich a tylko dla tych, którzy potrafią ją udźwignąć. P.s. Leczenie dźwiękiem istnieje od czasów starożytnych. Obecnie za pośrednictwem tej metody leczy się nowotwory na całym świecie, a także inne śmiertelne choroby. Szkoda, że autor nie zadał sobie nawet trudu by to sprawdzić i orzekł, że nie ma czegoś takiego jak leczenie częstotliwością dźwięku. A i słuch słaby jeśli nie dostrzega się różnicy między częstotliwością 432 Hz a 440 Hz. O reszcie to nawet nie ma sensu wspominać.
@robertmichalaktv
@robertmichalaktv 3 жыл бұрын
pozwolę sobie zabłysnąć: 16:53 - rok 1800 to jeszcze wiek XVIII :), bardzo dobry materiał, podoba mi się taka krytyczna analiza
@gin21zkato
@gin21zkato 4 жыл бұрын
W muzyce elektronicznej to nic innego jak ton, większość syntezatorów jest ustawionych na 440hz. U mnie podczas miksowania jednego trapowego kawałka najniższy sub c0 przy 440hz byl słyszalny na subuferze , poniżej wartości 440hz zanikał i głośnik nie był w stanie go wygenerować, a słuchawki jeszcze tak z większym zakresem częstotliwości fal. Po za tym dżwięk wydawał mi się lepiej pasować przy niższej wartości niż tej stokowej 440hz, ale wtedy wszytskie inne instrumenty musiałbym skalibrować, żeby nie fałszowało ;)
@pablo1201
@pablo1201 6 жыл бұрын
Dla mnie równomiernie temperowany to jest ołówek, ale z dużą przyjemnością wysłuchałem tematu. Teraz już wiem w jakiej częstotliwości słuchać muzyki 😊 dzięki
@7nevada
@7nevada Жыл бұрын
Zapis liczbowy częstotliwości jest ściśle zależny od podstawy czasu - w tym przypadku sekundy. Gdybyśmy przyjęli inny system pomiaru czasu np. doba składała by się nie z 24 godzin, jak obecnie, tylko ze stu godzin, każda godzina ze stu minut, a każda minuta ze stu sekund - zapis ilości cykli na sekundę był by różny od dzisiejszego dla tych samych wysokości dźwięków. Tak więc wystarczy przyjąć inny system pomiaru czasu (nie koniecznie ten z przykładu), a całą spiskową teorię możemy spuścić w klozecie.
@mitycznestudiofilmowe7345
@mitycznestudiofilmowe7345 3 жыл бұрын
6:16 Dziękuję za wyleczenie mojego raka mózgu w środkowym kolanie!
@MariuszCuch
@MariuszCuch Жыл бұрын
4:29 wg stndardów powiedzmy koncertowych-symfonicznych, gdzie a1 podje obój jest to bardziej 442Hz, tak też stroją wyższe szkoły muzyczne, ale rzeywisicie, elektornika i niższe szkoły są strojone na 440Hz. 19:15 z tego co kojarzę to maestro M.Patyra coś k. 447Hz stroił parę lat temu, nie wie jak teraz ::) 32:30 myślę, że bezprogowcy mimo używania stroju temperowanego w sposób bezwiedny dociągają do stroju naturalnego. Są też konstrukcje gitar, które mają nabite krzywe progi, ale to bardziej ciekawostka. Bravo za ten odcinek audio voodoo!
@Drauggul
@Drauggul 6 жыл бұрын
Teraz już stroi się na 443 Hz. - co do 432Hz - kolega stwierdził że przyjemniej się gra na gitarze strojonej na 432Hz
@rash666pl
@rash666pl 6 жыл бұрын
myślę, że złoty podział jest niepodważalny: ask.audio/articles/music-theory-exploring-the-432hz-tuning-debate en.wikipedia.org/wiki/Pythagorean_tuning (...) można także zapytać Sławka Jaskułke czemu wrócił do stroju 432 Hz na płycie Senne!? kzbin.info/www/bejne/Zpy5f5SGZ990opY albo Maxa Richtera - dlaczego użył strojenia 432 Hz w swoim 8 godzinnym projekcie muzyki do snu (SLEEP) kzbin.info/www/bejne/qHeyp6uVa9WqZ9k
@clockent
@clockent 6 жыл бұрын
432 nie znaczy nic kompletnie, bo sekunda jak i hertz są jednostkami wymyślonymi przez człowieka. Równie dobrze mogłabybyć to jakakolwiek inna liczba.
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 6 жыл бұрын
kiepsko u mnie z angielskim ale nie widzę na tych stronach co ma wspornego 432Hz z złotym podziałem ani Pitagorasem po za tym trzeba jakoś połączyć liczbę 432 z częstotliwością 432Hz bo to tak jak porównywać dwa złote do dwóch helikopterów ;]
@MatsyaAvatar
@MatsyaAvatar 4 жыл бұрын
Świetny odcinek. Nooo... jak zwykle. Dziękuję. Dla bezpieczeństwa jednak będę unikal 432Hz. :-))
@annaanulka9913
@annaanulka9913 3 жыл бұрын
Dlaczego?
@MatsyaAvatar
@MatsyaAvatar 3 жыл бұрын
@@annaanulka9913 Już nie pamiętam ale raczej to humorystycznie powiedziałem.
@janzielinski6443
@janzielinski6443 Күн бұрын
Oglądam kolejny raz i dziękuję za świetny materiał!
@andrzej3511
@andrzej3511 6 жыл бұрын
Zrozumiałem! Serio, serio.... Czasu nie zmarnowałeś. Bardzo pouczający film; wreszcie rozumiem skąd biorą się wysokości poszczególnych dźwięków i jak się rzecz miała w przekroju historycznym. Arcyciekawe.
@schranzformator
@schranzformator 2 жыл бұрын
Dzięki !
@musicforturbulenttimes
@musicforturbulenttimes 6 жыл бұрын
Genialny wykład, dziękuję serdecznie :) Swoją drogą te pierdoły o 432Hz są przejawem o wiele szerszej i bardzo niebezpiecznej mega-lipy, czyli tego całego new age. To najczęściej nie jest czyjeś niedouczenie, tylko raczej celowe działanie, a sporo ludzi daje się na to nabrać. Pański wykład daje potężny oręż przeciwko temu dziadostwu, więc tym bardziej dziękuję i pozdrawiam! :)
@czarekie
@czarekie Жыл бұрын
“There is geometry in the humming of the strings, there is music in the spacing of the spheres"
@willprince643
@willprince643 6 жыл бұрын
Świetny film. Znającym angielski polecam też film Adama Neelyego o tym, choć w sumie tu jest powiedziane w dużej mierze to samo, ale w obu filmach jest parę dodatkowych informacji. Z niego właśnie dowiedziałem się o tej teorii, jak i o tym dlaczego jest ona bzdura. A historia stroju jest w skrócie taka: od Brytyjczyków standard stroju przejęły amerykańskie firmy produkujące instrumenty, a z nimi strój rozszedł się na cały świat. kzbin.info/www/bejne/e3y3i2RrZt5_pM0
@willprince643
@willprince643 6 жыл бұрын
Tak, jasne, wkład w to miał również Adolf Hitler, Józef Stalin, Jan Paweł II i Jurij Owsienko, któremu miało to umożliwić sprzedać uranu Czeczenom.
@haystackdmilith
@haystackdmilith 6 жыл бұрын
23:10 - "nowe" instrumenty też da się nastroić do innego bazowego "A". Wystarczy zwykle minimalna zmiana menzury (np w gitarze). Wiadomo, że standardowo menzura będzie ustawiona do współgrania w 440Hz.. ale da się to zmienić.
@_Kasio_
@_Kasio_ 6 жыл бұрын
Jak zwykle świetny materiał,natomiast co do dźwięku "uzdrowiającego" to polecam dzwięk transformatora np: IT3Sm ,kto chociaż kilkanaście minut siedział przy takim transformatorze bedzie wiedział o co chodzi 😆
@aberdeenpm8711
@aberdeenpm8711 4 жыл бұрын
Jak zwykle super tresciwy przekaz wiadomosci. Pelen szacunek za wlozony wysilek. Bardzo Pan mi przypomina mojego wykladowce z elektrotechniki. Jego wyklady byly fascynujace, pamietam je do dzisiaj w dosc sporym procencie po mimo ze to juz 30 lat temu bylo....ehhhhhh.....
@Lukewci
@Lukewci 3 жыл бұрын
W tym odcinku Reduktor Szumu ewoluował w Reduktor Szurów
@oficer011
@oficer011 5 жыл бұрын
Super odcinek. Świetnie że poświęcił pan czas na odkłamanie bełkotu spiskowców. Te ich spiskowe teksty są zmiksowaniem wszystkich zasłyszanych opowieści skondensowanych w jednym miejscu akurat w tym przypadku magicznych "Hz" Jeżeli chodzi o II Wojnę i Goebbelsa gdzieś czytałem że próbowali oni poprzez częstotliwość w dźwięku wpływać na opinie publiczną podczas wystąpień. Ale że była to jedna z wielu chorych myśli III rzeszy nie zagłębiałem się w ten temat.
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 5 жыл бұрын
Ja czytałem że konferencja w Londynie z roku 1939 była współorganizowana czy patronowana przez "radio berlińskie" które było tubą propagandową Goebbelsa
3 жыл бұрын
Zajebisty, zwyczajnie czad, tak właśnie powinno obalać się klikbejtowe nagłówki :) - pięknie wytłumaczone i co więcej z sensem i prawdą !
@brudgerfrudger2174
@brudgerfrudger2174 2 жыл бұрын
Świetny odcinek. Świetna wiedza a co ważniejsze duża łatwość w przekazania trudnych
@SP6EK
@SP6EK 6 жыл бұрын
Czytałem trochę bo mnie to zaciekawiło ale już po chwili zorientowałem się, że wystarczy zastosować inny wzorzec czasu niż sekunda i całe te Herce idą się paść a podziały też idą papa.
@Martini_2022
@Martini_2022 6 жыл бұрын
Nawet stosując inny wzorzec odnosimy się do jakiejś tam Ziemi więc ogólnie jej cała wiedza może się iść paść. Ale to zrozumienie jest dla nielicznych.
@p0k314COM
@p0k314COM 5 жыл бұрын
To czy obliczasz w sekundach czy kilogramach nie zmienia w zaden sposob obiektywnych wartości. Liczby to tylko liczby, wazne co reprezentuja.
@stiwensigal2613
@stiwensigal2613 3 жыл бұрын
kto od miecia?
@TheBraciaali
@TheBraciaali 3 жыл бұрын
obecny
@mitycznestudiofilmowe7345
@mitycznestudiofilmowe7345 3 жыл бұрын
O, ja totalnie też!
@vayuvisa
@vayuvisa 3 жыл бұрын
Ja 🤚
@katarzynaiskawiej
@katarzynaiskawiej 3 жыл бұрын
🙋
@szczurbotny3075
@szczurbotny3075 3 жыл бұрын
A witam witam
@man-st6lp
@man-st6lp 2 жыл бұрын
Dlaczego nikt na to nie wpadł? A dlaczego ludzie oglądają filmy gdzie się zabijają, zamiast coś spokojnego?
@mateuszhoedt1943
@mateuszhoedt1943 6 жыл бұрын
W rzeczywistości analiza większości teorii spiskowych nie ma specjalnie sensu Chodzi o to iż zaczęto produkować mocniejsze instrumenty, a im więcej Hz tym głośniejsza wydaje się orkiestra co lubią drygenci. Obecnie strój stopniowo się podnosi i rzeczywistym standardem jest teraz nawet 442-443 Hz w Operze w Paryżu a już nawet 444Hz w Salzbugu Jako że dawnej muzyka instrumentalna zawsze była związana z muzyką wokalną dawni mistrzowie po prostu wiedzieli i rozumieli że 432Hz jest najbardziej przyjaznym i optymalnym strojem dla funkcjonowania ludzkiego głosu ( który nie ma szans ewoluowac tak szybko jak budowa instrumentów) Jest wiele filmów na których największe gwiazdy opery prezentują negatywny wpływ podnoszenia stroju na ludzki głos Niestety jako osoba bezpośrednio związana z branżą mogę potwierdzić fakt iż obecnie długość karier, jakość oraz "żywotność" głosów znacząco spada.
@zeddmonk716
@zeddmonk716 6 жыл бұрын
Dziękuję za ten głos. W takim razie na podstawie doświadczeń z natury, i faktycznym szybszym wyekploatowaniu głosów, możemy stwierdzić iż w rzeczy samej 440 jest częstotliowścią wpływającą destruktywnie na ludzi (nie ma instrumenty)? Skoro skrócenie żywotności głosu jest faktem, nie możemy z całą pewnością wykluczyć innych negatywnych wpływów. Myślę, że nawiększymi ignorantami są Ci, którzy ośmieszają i z całą pewnością coś wykluczają. Z całą pewnością to wszyscy wiecie co... Wiele wiedzy dawnej opiera się właśnie na obserwacjach porwadzonych i spisywanych pokoleniami, jak chociażby Feng shui. Także stochę szacunku.. Nauka współczesna nie jest obiektywna, a jej nurty wyznaczają posiadacze magazynów naukowych i dysponenci grantów pieniężnych. Swoją drogą, Pan Możdzer również wypowiadał się na temat 432, a jemu ani talenu ani słuchu odmówić nie można.
@poland-nosteamserver6378
@poland-nosteamserver6378 6 жыл бұрын
latwiej sie spiewa w 430-432, a najtrudniej w 440-443
@beteg2
@beteg2 6 жыл бұрын
Więcej takich materiałów. Fajnie, że udało się utrzymać nerwy na wodzy ;). Mam nadzieję, że kilka osób udało się sprowokować do samodzielnego myślenia.
@argoneum
@argoneum 6 жыл бұрын
Dobry odcinek, sporo informacji, dzięki. A miałem nie klikać, bo myślałem, że kolejne wideo z cyklu dlaczego 432Hz jest lepsze i kosmiczne. Tylko jeden drobiazg: słuch absolutny *polega* na dokładnym rozpoznawaniu dźwięków bez wzorca. Jest to dość rzadkie i trudne do uwierzenia dla kogoś, kto go nie posiada. Podobno na starość traci się najpierw absolutność właśnie, później ewentualnie słuch. Dodatkowy plus za cytowanie Stanisławskiego :)
@wl6321
@wl6321 4 жыл бұрын
Ciekawie przygotowane... Dość dokładnie... Kluczowa sprawa nie dotyczy niestety tego tematu. Muzyk wykonuje muzykę wg zapisu, czy robi to w stroju 432Hz czy 440Hz lub innym, nie ma żadnego znaczenia. Jeśli komuś za wysoko - można tonację obniżyć...i analogicznie odwrotnie... Sprawa dotyczy odbioru wykonywanej muzyki. Pozdrowienia w odpowiednim stroju :-)
@Nickmusimiecconajmniej3znaki
@Nickmusimiecconajmniej3znaki 4 жыл бұрын
"Muzyk wykonuje muzykę wg zapisu, czy robi to w stroju 432Hz czy 440Hz lub innym, nie ma żadnego znaczenia" Ma znaczenie techniczne i estetyczne, bo instrument może brzmieć lepiej w jednym, a gorzej w innym stroju.
@nick4uBB
@nick4uBB 5 жыл бұрын
Fantastyczny materiał. Muzyka w tle bardzo mi się podobała a przy okazji wiele się dowiedziałem. Żałuję że nie było sampli obu częstotliwości na początku odcinka - to ewidentny dowód tendencyjności autora ... 440 pewnie wypadło by dużo gorzej :). Pozdrawiam wszystkich myślących - niezależnie od przekonań - Viva homo sapiens :)
@bloodi6853
@bloodi6853 5 жыл бұрын
Dla mnie subiektywne odczucie 432 hz brzmi przyjniej dla ucha niż 440 Hz. 440 jest jakiś twarde ostre 432 odwrotnie
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 5 жыл бұрын
Przetestuj a=430,5Hz nie nie prawda że są tylko 440i 432 do wyboru
@vbfgghgghg
@vbfgghgghg 6 жыл бұрын
Szczerze - w życiu o tym "problemie" nie słyszałem. Ale jak zwykle bardzo ciekawie choć na koniec się zaplątałem ;-) Brzmi to jak kolejny odcinek Audio VooDoo ;-)
@panDyletant
@panDyletant 6 жыл бұрын
Johannes Kepler :: W zasadzie taki można nadać tytuł główny
@braborgbraborg9112
@braborgbraborg9112 5 жыл бұрын
To znaczy tylko tyle, że mało przebywasz na jutubie.
@ukaszsylwester2555
@ukaszsylwester2555 6 жыл бұрын
Polecam posłuchać na słuchawkach Solfeggio Frequencies albo dudnien rożnicowych - binaural beats o różnych częstotliwościach i dopiero wypowiadać się czy częstotliwość dzwięku ma wpływ na samopoczucie i zdrowie. Jeśli nie słyszy się różnicy słuchając muzyki w 432hz, 440hz czy 528 hz to ma sie raczej słaby słuch, bo w każdej z tych częstotliwości muzyka brzmi inaczej. Różnica między 432hz a 440 hz jest ogromna. Wystarczy zrobić eksperyment. Ulubiony kawałek w flac, który jest w 440hz przekonwertować do 432hz i ocenić różnicę w brzmieniu. W Audacity to się robi paroma kliknięciami, zaznacz wszystko/ efekty zmień ton wpisać 432,0 i eksportuj plik.
@nohumanst.6694
@nohumanst.6694 6 жыл бұрын
Przyjmijmy że Komuś 432Hz brzmi znacznie lepiej niż 442Hz, czy to sprawia że obliczania na stronach "konspiracja 440Hz" staja się nagle poprawne matematycznie, albo historie o 440Hz i Goebbelsie stają się automatycznie wiarygodne. raczej powinno być na odwrót, bzdurne obliczenia powinny podważać 432Hz.
@AdrenalineCreep
@AdrenalineCreep 6 жыл бұрын
A co jakby podpiąć audiofilskim kablem z miedzi kriogenizowanej ten sygnał 432Hz do witaminy C koniecznie lewoskrętnej i zalać to wszystko wodą strukturyzowaną? A tak na poważnie to jak zwykle dobra robota z filmem, oby jak najwięcej takich.
Lampa czy tranzystor ? [Reduktor Szumu] Odc.130
23:14
ReduktorSzumu
Рет қаралды 285 М.
Dlaczego 230V? [RS Elektronika] #111
16:05
RS Elektronika
Рет қаралды 869 М.
Good teacher wows kids with practical examples #shorts
00:32
I migliori trucchetti di Fabiosa
Рет қаралды 12 МЛН
РОДИТЕЛИ НА ШКОЛЬНОМ ПРАЗДНИКЕ
01:00
SIDELNIKOVVV
Рет қаралды 4 МЛН
小路飞嫁祸姐姐搞破坏 #路飞#海贼王
00:45
路飞与唐舞桐
Рет қаралды 29 МЛН
Jak zacząć przygodę z winylami? [Reduktor Szumu] #313
23:22
ReduktorSzumu
Рет қаралды 40 М.
Dlaczego kwadrofonia zniknęła? [Reduktor Szumu] #201
19:43
ReduktorSzumu
Рет қаралды 208 М.
Hi-End[Reduktor Szumu] #216
23:39
ReduktorSzumu
Рет қаралды 115 М.
Jak działa policyjny radar? [RS Elektronika] #200
18:57
RS Elektronika
Рет қаралды 49 М.
Zabójstwo Popiełuszki | Dudek o Historii
52:04
Dudek o Historii
Рет қаралды 89 М.
Akustyka pomieszczeń [Reduktor Szumu] Odc.81
22:39
ReduktorSzumu
Рет қаралды 272 М.
CD vs. VINYL
22:03
AUDIOmonolog
Рет қаралды 32 М.
Poradnik kupowania wzmacniaczy [Reduktor Szumu] #205
26:28
ReduktorSzumu
Рет қаралды 290 М.
#020 RightMark Audio Analyzer Podłączenie i Pomiar
37:30
Regulatory barwy dźwięku - Odc.45 [Reduktor Szumu]
17:37
ReduktorSzumu
Рет қаралды 137 М.