Najsmutniejsze, ze usmiech i dobre slowo jest tak bezcenne i daje tyle dobra i sli a nic nie kosztuje. Tu nie ma hierarchi, kazdy jest potrzebny, drektor i sprzataczka. Ludzie wykonuje prace na jakie zostali stworzeni, nie z wlasnego wyboru! Tu sie ceni i szanuje kazda prace, bez sluzb pomocniczych szpital nie bedzie funkcjonowal. Tak samo jest potrzebny ktos kto sprzata, gotuje, szyje jak i ten co leczy, bez roznicy. Nawet do glowy panstwa czesto mowimy jak do kolegi po imiemiu:)
11 жыл бұрын
Tak mam cala rodzine , wszyscy za mna przyjechali , moi rodzice i moje rodzenstwo. Wszycy ciagle mieszkamy tu w Au, wielu juz tu sie urodzilo:)
@kaczorka111 жыл бұрын
Uwielbiam Ciebie słuchać Haniu :D Jesteś taka sympatyczna i skora do pomocy!
@danutatarnowska93828 жыл бұрын
super!!!
@PIERWIOSNEK5611 жыл бұрын
No cóż,u nas tą uprzejmością i uśmiechem jeszcze kiepsko.W pracy jest hierarchia ważności i ludzie zajmujący kierownicze stanowiska często nie zauważają personelu pomocniczego,sekretarki,sprzątaczki -ich się nie dostrzega lub wręcz nimi gardzi.Zdarza się też, że ludzie mieszkający w jednym bloku przez 20 lat nie kłaniają się sobie ,lub czasem jest to tylko burknięcie o uśmiechu nie ma mowy.Tak uśmiech ,uprzejmość,cierpliwość,szacunek może bardzo poprawić jakość życia.Uczcie się Polacy od Hani.
@wiolettakrawczyk481511 жыл бұрын
Witam! Kochani, w Polsce nigdy nie było dobrze i nie będzie! Wszak historia lubi się powtarzać... Co do wyborów... już ich było tyle i każdy nietrafny. Panie Januszu, czy to nie daje do myślenia???
@Ro.obxi.y7 жыл бұрын
Uważam że należy się dostosować. Nauczyć zwyczajów i wymogów panujących w danym kraju. To się nazywa asymilacja . Tyle się teraz o tym mówi do czego prowadzi brak łączenia się z narodem gdzie się mieszka.
@Naoko282811 жыл бұрын
Fajny :)
11 жыл бұрын
Bardzo popularne w Au jest powitanie "G'day, mate" poszukajcie na google lub you tube. To jest tylko tu w Au. Ci co sie tu urodzili, wychowali uzywaja Mate (cos w rodzaju kumpel). Ogladalam wywiad z Hugh Jackman znany aktor z Au pracuje czeso w USA mowi ze jak tam jest to nie ma takiej swobody i luzu jak tu w Au, jest sztywno. Ciekawie sie slucha jak na google napiszecie "60 minutes Australia" to powinniscie znalezc ten wywiad, byl w zeszlym tyg. Polecam, spojrzenie kogos kto zyl w USA i AU:)
@sandumnm72388 жыл бұрын
Nie uznaję tego. U nas w Polsce jest ten zwyczaj od zawsze i nie widzę powodu, żeby zwracać się do każdego po imieniu. Zawsze stosuję się do naszych zwyczajów /oczywiście tu w Polsce/. To uważam za element naszej kultury. No ale rozumiem, że tobie chodzi o to, jak zachować się za granicą. A tak w ogóle to ta Australia to jakiś raj na ziemi. Czy dla wszystkich ?
@darthzbuk86867 жыл бұрын
Zofia mnm pooglądaj inne filmiki Ś.P. Hani to będziesz wiedziała jak tam jest... I odpowiadając na Twoje pytanie.., tak...w porównaniu do Europy to jest raj. Pozdrawiam
@marthac.c.177310 жыл бұрын
z tym nieformalnym zwracaniem sie do osob to podobnie jest we Wloszech i dla mnie rowniez wciaz to jest trudne mowic po imieniu do osoby 20-30 lat starszej ode mnie.
@TS0Hmovies11 жыл бұрын
Fakt :)
@kamilaczekalska661511 жыл бұрын
Czy dziecko mówi do rodziców po imieniu?
11 жыл бұрын
Nie , do Taty mowi Dad a na Mame wiekszosc Mum, Mumi czasem jak chca byc oficjalni mowia Mother i inne. Na Babcie Nana a Dziadek Pop. Moje dzieci mowia na nas Mama i Tata a na Babcie Babi. Kiedys poprosilam jedno z naszych mlodych aby napisal Babcia - wygladalo to tak BUBCHA, ha ha . Nigdy bym sie nie domyslila ze to Babcia. Taka roznica miedzy naszymi jezykami:)
11 жыл бұрын
Ha,ha!!!
@kamilaczekalska661511 жыл бұрын
Czy ściągnęłaś Haniu swoich rodziców do Au?, bo mówiłaś że jest cała rodzina jest z Tobą.Tak z ciekawości jak to wygląda i ile kosztuje...
@Pawzwir11 жыл бұрын
;)
@czin8811 жыл бұрын
/watch?v=ZkLZpaK8Fuk Dla Pani Hani jak to u nas wygląda :)
11 жыл бұрын
Niestety nie moge tego otworzyc:(
@czin8811 жыл бұрын
wystarczy wkleić do adresu youtube :) całego linka nie da się wysłać