@The SuperHardGainer carbo to cukier, po co to kupować xD
@krzys53412 жыл бұрын
@The SuperHardGainer to już lepiej kup kg cukru i se nasyp niż to coś za 2 dychy masz to samo
@Mierze19j872 жыл бұрын
Świetny komentarz padł odnośnie źródeł n-3, tego mi zabrakło w filmie. Ryby kumulują Omega 3, podczas żerowania na glonach i wodorostach. Same nie syntezują i nie wytwarzają endogennie. Kwas Alfa linolenowy także je dostarcza. Jednakże, jako dietetyk dodam od siebie, że konwersja ALA do EPA i finalnie DHA jest słaba i wynosi do 10 %. A sama podaż według norm żywienia powinna stanowić 0.5% energii dostarczanej wraz z dietą w ciągu doby. Wszystko po to, by nie zaburzać balansu. Niestety w świecie sportu siłowego już dawno równowagi nie ma...😏 Także forma kwasu eikozapentaenowego i dokozaheksaenowego jest biodostępnie najlepsza. Problem całościowy to jednak coraz większe przeszkody z dostępnością ryb z dzikiego połowu, a także udokumentowany ich żer oraz rosnące ceny. Mało kto wyda obecnie 80-100 zł za kg dzikiego łososia oceanicznego, pod warunkiem, że zada sobie trud, by go zdobyć. Z kolei wszystkie małe i mniejsze gatunki ryb, jak m.in. sardele, szproty, makrele są sprzedawane w formie wędzonej (węglowodory aromatyczne WWA) albo ze skrobią modyfikowaną czy też atomową ilością tłuszczów z n-6. W pierwszej sytuacji mamy do czynienia z kancerogenem, w drugim z substancją pozornie neutralną, ale powodująca insulinooporność przez syndrom oszukiwania układu nerwowego, a trzeci sposób podania to konflikt ścieżki metabolicznej n-3 i n-6, które to mają ją jedną i rywalizują ze sobą o wchłanianie. Także suplementacja wydaje się relatywnie najlepszą formą dostarczania słynnych Omega 3. I jeden zarzut do Stalowego. Współcześnie odchodzi się od proporcji n-3 do n-6. Sam Damian Parol bardzo pięknie rozłożył to na czynniki pierwsze, opierając się oczywiście na badaniach. A kto siedzi w dietetyce, wie jak szczegółowa i inteligentna to indywidualność w świecie żywienia. Tak poza tym ze wszystkim się zgadzam. Można by się spierać, co jest ważniejsze. Wedle potrzeb i uznania. Oczywiście z powodzeniem można by dołożyć takie suplementy, jak ZMA (regeneracja nocna i boost testosteronu, hormonów androgennych), Adaptogeny (w dzisiejszym szybkim tempie życia) oraz probiotyki. Tym ostatnim należy przyznać miejsce w Hall of Fame top 10 suplementów dla sportowców wyczynowych, gdzie przy udziale kumulujące się stresu oksydacyjnego, dochodzi do rozszczelniania bariery jelitowej. A to już bliska droga do spadków osiągów, obniżenia poziomu wolnych hormonów, (jak testosteron przez podbicie jego największego antagonisty kortyzolu) oraz wszelkich chorób cywilizacyjnych. Mało kto zdaje sobie sprawę, że ostre, permanentne trenowanie do upadku, jest destrukcyjne. A taki styl prezentują wszyscy zawodnicy sportów sylwetkowych i siłowych, którzy chcą się liczyć w tym świecie. Ale to już temat na inne rozważania. Pozdrawiam ☺️
@mateuszszatkowski84312 жыл бұрын
Jedno zasadnicze pytanie. Dlaczego na twoim kanale nie ma żadnego filmu????????? Po tym komentarzu widać że masz w uuuuj wiedzy którą mógłbyś się dzielić, i jeśli masz do zaoferowania jakieś ciekawe źródła wiedzy na temat dietetyki bądź może i treningu to bardzo bym prosił bo widać że wiesz coś więcej niż połowa dietetyków online😅
@Mierze19j872 жыл бұрын
@@mateuszszatkowski8431 Był w planach, mam dużo nagrywek, ale umiejętności i czasu na zamontowanie brak. Ale Instagram o podobnej nazwie jest i ma się dobrze 😏 Ja na dietetykę nie patrzę jedynie pod kątem sportowym. Pomagam osobom z chorym układem pokarmowym. A to już zupełnie inna liga dietetyki, gdzie detale takie jak emulgatory, barwniki, konserwanty, a nawet oligo- poli- fruktosacharydy, frutkoza, fruktany mają naprawdę znaczenie. Zdrowa osoba nie musi się tym martwić, bo jeśli ma balans 80 do 20, to zachcianki nie stanowią zagrożenia. U chorych jest inaczej. Przez, co ja sam patrzę na odżywianie nieco pod innym, bardziej szczegółowym kątem. To jednak kanał sportowy, a Stalowy nie jest dietetykiem klinicznym, by o takich rzeczach wiedzieć. Spisał się ☺️ I dzięki za uwagę! Pozdro.
@SyberiaInMe2 жыл бұрын
Makrele i sardynki rzeczywiście zazwyczaj są dostępne jako wędzone na gorąco i na pewno są kancerogenne, ale co z tymi wędzonymi na zimno ??
@quand_meme2 жыл бұрын
Śledzie są najlepszą opcją, tłuste, małe i szeroko dostępne. Tylko że nie każdemu smakują. Ja tam mogę jeść takie odsolone z cebulą. A cynku nie można sobie brać ile się chce, bo bez przeplatania suplementacji cynkiem z miedzią, dochodzi do jej niedoboru.
@Mierze19j872 жыл бұрын
@@SyberiaInMe Żeby rozumieć zagrożenie węglowodorów aromatycznych, trzeba rozumieć zasadę ich powstawania. Substancje takie jak benzopiren, chryzen, antracen wydzielają się w procesie niepełnego spalania związków organicznych (na potrzeby wędzonek będzie to drzewo) w postaci dymu. Zatem czynnikiem prowadzącym do powstawania WWA jest temperatura (350-700 stopni C). Różnica w wędzeniu na gorąco i na zimno jest w temperaturze środowiska wędzarniczego. Dla wędzenia na gorąco przyjmuje się temperatury 25-60 stopni, natomiast na zimno 16-25. W związku z tym, wędzenie na zimno redukuje zawartość wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych. Ale żeby nie było tak kolorowo to trzeba sobie uświadomić, że nawet jeśli jest to dym w niskiej temperaturze, to drewno użyte do tego było poddane wyższej temperaturze, w której powstały związki WWA. Zatem nie ma możliwości, by uznać, by wędzenie na zimno było całkowicie pozbawione kancerogenów. Dym, który przenika w procesie wędzenia na zimno (przez kilkanaście dni) do mięsa, zawiera benzopiren również. Dlatego zaleca się spożywanie takich produktów rzadziej niż te poddane innej obróbce, jak gotowanie, parowanie i pieczenie beztłuszczowe. Aby zredukować ilość WWA stosuje się drzewa gatunków liściastych. Najlepiej sprawdzają się m.in. akacja, dąb. Iglaste że względu na obecność żywicy wykazują działanie silnie toksyczne. Warto nadmienić, że prócz WWA duże zagrożenie stanowią inne związki, które powstają w reakcjach Maillarda. I tu na pierwszy plan wychodzi Akrylamid. Każda zmiana koloru mięsa, ryby to obecność tych reakcji, a w konsekwencji powstawaniu Akrylamidu. Natomiast dobroczynne polifenole i związki organiczne, przede wszystkim chlorofil, potrafią niwelować działanie substancji kancerogennych. Więc proponuję dodawać do takich produktów warzywa zielone, co mocno wesprze wątrobę w procesie detoksykacji tych substancji w wątrobie.😏
@cristianowarssport7072 жыл бұрын
wspanialy material stalowy. W szoku jestem, ze stosuje wszystkie te, ktore wymieniles w materiale. Jestem pewien, ze dzialaja w szczegolnisci kreatyna, cytrulina i kofeina. Cwiczylem bez i treningi nie byly takie jakie sa po zastosowaniu tych supli. D3 z K2 i omega 2 6 9 stosuje rowniez plus witamine B12. Zdrowka wszystkim i wesolego jajka 💪😎
@RysioACF2 жыл бұрын
Wesołych świąt i udanego przerzucania żelastwa panowie
@MadMiktheBull12 жыл бұрын
Udanego bilansu kalorycznego przez te ciężkie dni
@pawekowalski74692 жыл бұрын
@@MadMiktheBull1 Ok coś wyspawam i wywiercę w stali w warsztacie pi świętach:)
@robertosowski28322 жыл бұрын
Idealny materiał, w końcu rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Dzięki Stalowy
@marcomarco50562 жыл бұрын
Zgadzam się, ja lece na Biotad Plus dla mnie to ogień.
@mcw2802 жыл бұрын
Ja tam cały czas stosuję się do twojego filmu "nie komplikuj fitnesu" .Suplementuję się ,trenuję i trzymam reżim ,ale na luzie. Trzeba też żyć ,a przeliczanie wszystkiego na mikrony to jakie to życie. ")
@krzysiuuuuuuuuuu2 жыл бұрын
Zależy od podejścia, dla jednych "jakie to życie", a dla innych to droga do celu 🙂
@mcw2802 жыл бұрын
@@krzysiuuuuuuuuuu im bardziej komplikujesz tym trudniej będzie ci zrobić formę i wejdzie to tobie na głowę. To że zjesz posiłek 40 minut później ,albo łyżkę ryżu za dużo nic nie zmieni.
@krzysiuuuuuuuuuu2 жыл бұрын
@@mcw280 to jest Twoje zdanie, a ja tak po prostu lubię 🙂 każdy robi jak uważa i na tym polega wolność (chociaż co to za wolność w tym posranym świecie 🤔)
@KamilKamil-vo4ez2 жыл бұрын
Dla jednego sufit to dla innego podłoga jak dla Ciebie zdrowy styl życia to kara to nie ma sensu cwicxyc na 50%
@tomekciborowski559 Жыл бұрын
@@KamilKamil-vo4ez Zdrowy tryb życia to jedno a obsesja na punkcie żywienia i zdrowego trybu życia jest hmmm... niezdrowa ;)
@arnolddrost95382 жыл бұрын
Warto dodać, że kofeinę w proszku bardzo łatwo przedawkować (2g czystej kofeiny może już być niebezpieczne, a łyżka stołowa ok. 15g to dla wielu już dawka śmiertelna), dlatego jeśli ktoś nie pije kawy, lepiej wybrać opcję w kapsułkach, które mają określoną dopasowaną ilość. Poza tym bardzo rzetelny materiał! :)
@FjuciastyDomino2 жыл бұрын
nie przedawkujesz jak masz miarkę i do tego jeszcze na wadzę ważysz xD
@maciejsawoscianik86512 жыл бұрын
Arnold Drost - tylko debil czystej krwi ładuje gramy kofeiny w porcji. Mi wystarczy 200-400mg dziennie i to moja optymalna porcja na dzień bo nie jestem początkujący.
@sqbunny69662 жыл бұрын
Kofeina bezwodna noskiem to cudo, normalnie jak feta bez efektu euforii, w pracy skutecznie potrafi działać.
@dawidhydddrhh95232 жыл бұрын
bardzo dobry material, dziękuję Panie Coleman
@1987filozof2 жыл бұрын
Dzięki za wartościowy materiał Stalowy!!!
@prawdomowca11 ай бұрын
Powiem tak. Nigdy wcześniej nie brałem cytruliny. Po 3 tygodniach tak mocno zleciał mi tłuszcz z brzucha, że aż jestem w szoku!!!!!!! Wiadomo, ćwiczę, w miarę dobrze się odżywiam, ale dawno nie miałem tak mało tłuszczu na brzuchu. Powaga! Jedyny minus - jest obrzydliwie kwaśna, ale da się przyzwyczaić.
@K3F1RRACING6 ай бұрын
A ile gram dziennie jej spożywałeś no i przed treningiem tak?
@szymonpiechotapiechotadoce57092 жыл бұрын
Po prostu :zanim przyjmiesz suplement dowiedz się co to jest suplementacja i na czym polega. Najważniejszy jest przede wszystkim zdrowy rozsądek. POZDRAWIAM.
@Alex.Megane Жыл бұрын
Włączyłem sobie ten materiał zaraz po obejrzeniu świeżo wypuszczonego przez Ciebie odcinka. Pierwsza myśl, jaka mnie naszła - "mam chyba ustawioną niższą, niż standardową, prędkość odtwarzania, ponieważ brzmisz wręcz nienaturalnie "wolno" w stosunku do aktualnych epizodów". 😅Niemniej jednak - po ustawieniu 1,25x normalnej prędkości wróciłem wręcz perfekcyjnie, prosto w punkt - do dzisiejszych standardów 😎 Mocno pozdrawiam! 5! 💪
@MuzycznyWiking2 жыл бұрын
Dziękuję za kolejne nowe informację pozdrawiam zdrowych wesołych świąt 💪😇✌️
@pietyaa2 жыл бұрын
Pamiętam, gdy na rynku był multipower muscle charge. 2 gramy dziennie brało się i zrywało kopułę. Nie wiem co tam było. Inkospor też robił robotę. Ale wtedy 24 lata miałem.
@adambednarz19712 жыл бұрын
Kocham ten kanał
@salute2222 жыл бұрын
Wszystko stosuje Cytrulinke polecam bardzo ciekawy natychmiastowy efekt 👍🏼🔥
@jarosawsosnowka75372 жыл бұрын
super materiał, dzięki Stalowy za Twój wkład w rozwój "stalową" wiedzę. Skorzystam na pewno :)
@repcaq2063 Жыл бұрын
Ja tylko przypomnę, żeby subskryować stalowego! Niech siła bedzie w wami
@MMAGepard Жыл бұрын
Super materiał! Pozdrawiam
@damiand3526 Жыл бұрын
Czysta prawda. Rewelacyjny odcinek.
@mrowamrowa95662 жыл бұрын
Bardzo mnie ciekawi suplementacja "soda oczyszczona". Fajnie by się słuchało tego co masz na ten temat do powiedzenia stalowy. Pozdrawiam
@maciejm38962 жыл бұрын
Ćwiczę kolarstwo i super, że Twoje filmy są teń dla nas, chudych szpinaków na rowerach ;-)
@czerwonapigula2 жыл бұрын
Dwa ostatnie suplementy sa bardzo wazne, dzieki za material!
@franekkubiak97012 жыл бұрын
Super dzienki!
@M13572 жыл бұрын
Bardzo dobry materiał 👊👊👊🔥
@chomikgamez70912 жыл бұрын
Fajny materiał i pomocny. Dzieki Stalowy!
@Krzysztof-Wasik2 жыл бұрын
Wit D polecam łykać w postaci LEKU Vigantol, lepsze niż te oszukane suplementy. Omega 3 polecam w formie oleniu Lnianego budwigowego albo rydzowego
@lechitasowianinpolak81682 жыл бұрын
Ja polecam suple od Zięby, zajebiste są
@Krzysztof-Wasik2 жыл бұрын
@@lechitasowianinpolak8168 XDDD
@lechitasowianinpolak81682 жыл бұрын
@@Krzysztof-Wasik co to za dałnowe "XD"
@Krzysztof-Wasik2 жыл бұрын
@@lechitasowianinpolak8168 a co to za komentarz ze najlepsze suplementy sa od Zieby jak to szarlatan i niesprawdzowne i drogie gowna sprzedaje
@konradgrzelczak58872 жыл бұрын
omega 3 w oleju lnianym to nie to samo co w rybach
@arkadiuszcybulak55352 жыл бұрын
dobry odcinek stalowy drongu69 co pan myśli o beta alaninie?
@piotrekgierczak20832 жыл бұрын
Kozak materiał, pozdrawiam
@dybcio142 жыл бұрын
Stalowy a może zrobisz odcinek na temat peptydów. Wyrosła teraz masa firm sprzedających je oczywiście "do testów laboratoryjnych". Niektóre sponsorują nawet duże zawody kulturystyczne. Myślę, że dobrze, gdybyś poruszył ten temat, czy takie środki są faktycznie przebadane i gwarantują bezpieczeństwo na poziomie tych na receptę z apteki?
No ale tak naprawdę to nie ma na razie z czego robić tego materiału, bo nie jest to nawet przebadany więc co miałeby powiedzieć w materiale
@MaciejP832 жыл бұрын
+1 Sprawdziłem kilka i faktycznie działają (melanotan2, bpc157)
@zsjow2 жыл бұрын
@@spikeweb5193 to, że nie jest to przebadane - nie znaczy, że nie warto robić o tym materiału. Wręcz przeciwnie - wiele osób interesuje się tymi środkami lub je stosuje na własne ryzyko. Może taki film stalowego byłby dobrym ostrzeżeniem dla amatorów tego typu substancji?
@morfig85882 жыл бұрын
Zajebisty film, w sumie jak każdy
@dariuszmiras4161 Жыл бұрын
Od dwóch miesięcy zjadam 50.000 IU i K2 350mcg dziennie.Efekt jest taki że kiedy wszyscy wokół chorują ja jestem zdrowy,jednak największą różnica jest taka że po ciężkiej pracy nie odczuwam żadnego zmęczenia.Dodam że dziennie w ciągu 8 godzin przechodzi przez moje ręce około 10 ton stali i tak od 7 lat.Mialem problemy z bolącymi stawami i mięśniami jedank to już przeszłość dzięki witaminie D3 i glutaminie dla maratończyków.
@janszlachetko2602 ай бұрын
W jaki sposób przyjmujesz taki dawki? Kropelkowo?
@janszlachetko2602 ай бұрын
@dariuszmiras4161 ??
@samuraxo Жыл бұрын
Super film.
@gitarowawyspa2 жыл бұрын
Świetny materiał! Idealnie mi wleciał po treningu. Widzę, że trzeba wrócić do kilku nawyków ;)
@mcw2802 жыл бұрын
stalowy po treningu ,albo przed obowiązkowo
@BYRSLabel2 жыл бұрын
Kto jeszcze mysli ze kreatyne sie bierze cyklowo XD
@tomasmyla2 жыл бұрын
Ja wpierdalam dzień w dzień od 3 lat i zyje, pierdolenie o szopenie
@adamwojtekmaksimowicz2 жыл бұрын
🐑ponoć pierwsze z dwa tygodnie najlepiej bierze a później nie szkodzi.po ± 2 latach codziennie, weszło gaa 3 × 1 do 3 × 3 monohydratu, i przez ± 2 tyg(tydzień z ¿)gąbka była taka że Muchaniesiada a później albo spoks albo pomogło więcej Wody(±30%).kreatyny wychodzi ± 1/kg
@Drakio95 Жыл бұрын
Są jeszcze tacy, ostatnio spotkałem się z takim podejściem u recepcjonisty na lokalnej siłowni (jest też trenerem z doskoku bo pomaga nowym i uczy).
@onexpunchxman6413 Жыл бұрын
Ja, 12 lat temu. 6 tygodni i koniec cyklu hahahahah
@nadmar36 Жыл бұрын
Hahah kiedyś traktowali kreatynę jak jakiś doping XDDD
@mazor11enduro282 жыл бұрын
Dobry odcinek
@kamilgaik65852 жыл бұрын
Zapomniałeś o magnezie, potasie oraz żelazie. A przynajmniej w treningu wytrzymałościowym mają bardzo dużą rolę i wpływ. Jako biegacz muszę regularnie stosować. Inaczej treningi zbyt szybko spinają mi mięśnie i betonują je. A żelazo leci na łeb na szyję i łatwo dojść do niedoborów. Zdrowa dieta nie jest w stanie na stałe utrzymać poziomu żelaza w górze normy, a przy ostrym treningu łatwo o anemię :)
@truten37372 жыл бұрын
Kreatyna boża 500g za 70 zł, a kiedyś kupywało sie po 20 zł :/
@zbawicielludzkosci41612 жыл бұрын
Praaaawda, dosłownie w rok cena się o 40 zł zwiększyła
@NooWorries2 жыл бұрын
Stary kolegi kupywał kreatyne za 70.000.000 starych złotych ale to w 1981
@FjuciastyDomino2 жыл бұрын
500g starcza na 3miesiace co wychodzi 80groszy dziennie jak cie nie stac to współczuję
@zbawicielludzkosci41612 жыл бұрын
@@FjuciastyDomino No dla nastolatka czy polskiego studenta to już dużo :\ no i nie chodzi o to że 70zł to jakiś majątek, ale jak ostatnim razem kupiłeś za 40, a jeszcze wcześniej za 30 to troche dziwnie się czujesz
@Pablo-xw9bs2 жыл бұрын
@@zbawicielludzkosci4161 bezkitu ostatnia chciałem zamówić bo mi się kończy i myślałem że coś jest ze mną nie tak że takie ceny wysokie. Kupowałem po 30zł.. co się stało że tak w górę poszło?
@cyprian42582 жыл бұрын
Cytrulina zajebista. Biorę już od dłuższego czasu i faktycznie jest większa moc ale również większe nabicie
@Z1OMBAL2 жыл бұрын
codziennie czy tylko przed treningiem?
@jestoro91142 ай бұрын
Przed treningiem @@Z1OMBAL
@Kalonka19102 жыл бұрын
"Ten stalowy szok to jednak fachowiec jest"
@krystianniemcewicz4286 Жыл бұрын
Witaminy D3 nigdy nie można podawać samej. Musi być w towarzystwie minimum K2 oraz Magnezu a najlepiej ADEK plus Magnez oraz Omega 3
@ghostlovelly18832 жыл бұрын
Sama chemia, ja bym tu postawił na naturalne suple takie jak: apigenina z grapephruita, gorycz z gorzkiego melona (Andromass), kozieradkę, buzdyganek ziemny, Macę, Szczodrak krokoszowaty (źródło ecdysteronu). Można kupić naturalną argininę pozyskaną w procesie fermentacji kukurydzy i jest dużo zdrowsza niż ta chemiczna, pozyskana z niewiaodmo skąd, po której brzuch boli 🙂dorzuciłbym dobre żarcie, mało kto wie, ale burak działa anabolicznie, szpinak, pestki dyni (to już pewnie więcej ludzi) i rośniesz 🙂pieczywo pełnoziarniste - źródło beta-alaniny, jajeczka 🙂Poszukajcie naturalnych źródeł argininy, betaalaniny itd i pod te produkty zróbcie sobie dietę. Oczywiście orzechy, nasiona słonecznika też spoko. Płatki owsiane, orkiszowe itd.
@mlody969 Жыл бұрын
A co to znaczy w ogóle "sama chemia"? Taka kreatyna jest substancją naturalnie występującą w organizmie. Poza tym co z tego? Popełniasz błąd naturalistyczny, z tego że coś jest czy nie jest naturalne nie wynika absolutnie nic. Muchomor sromotnikowy jest w pełni naturalny, a truskawki już nie. "jest dużo zdrowsza niż ta chemiczna, pozyskana z niewiaodmo skąd" A te rewelacje o bolącym brzuchu to pochodzą z jakiejś fachowej literatury?
@GubernatorProwincji2 жыл бұрын
dzieki!
@piotrziejewski43132 жыл бұрын
Pamietam gdy chowałem białko po szafach, bo matka myślała ze to sterydy i wyrzucać chciała.
@masked24282 жыл бұрын
Stosuję wszystkie te suplementy od lat 😎
@grubolRB2 жыл бұрын
Ciekawi mnie to czemu nie AAKG - argininy i beta alaniny. Nie wiem jakie to ma przełożenie na badania ale taki zestaw przed treningiem: mocna kawa, 7g kreatyny, 4g beta alaniny i 3G aakg robi u mnie mega robotę. Polecam naprawdę. Trenuje raz na jakiś czas bez i jest czuć roznice.
@grubolRB2 жыл бұрын
@@bartdaniel9800KFD
@Itachi-ly2cm2 жыл бұрын
Super robota, świetny materiał co jeszcze bardziej powoduje u mnie cholernie nieznośny przysłowiowy ból dupy. 232k subów na kanale z rzetelnymi materiałami przekazującymi naprawdę potrzebną wiedzę zwłaszcza dla początkujących podczas gdy jakiś pajac jeden z drugim tacy jak Ci z Fame MMA czy temu podobnych cyrków mają po 500k.... Co się dzieje w tych internetach to Ja nie ogarniam...
@samuraxo Жыл бұрын
Głupich zawsze było więcej niż mądrych ot cała tajemnica sukcesu tanich rozrywek.
@MM-x3332 жыл бұрын
#0:57 oj też pamiętam ten etap u mnie, katabolizm czyhał wszędzie i chciał zniszczyć moje mięśnie 😂😂
@akacjuszakacjo79832 жыл бұрын
5 punktem powinien być każdy suplement reklamowany przez nafurane szafy trzydrzwiowe, gdyż jak wiemy oni tylko biorą te suplementy i te suplementy zawsze w domyśle działają i będziesz po nich taki jak oni, np. radziu i jego hmb.
@Igor-bx2dm2 жыл бұрын
Ta cytrulina to chyba trochę oszukana brałem przez długi czas i porównywałem do możliwości bez cytruliny zero różnicy Używałem tez na treningach boksu tez nie było różnicy
@Vidi15082 жыл бұрын
Fraser Wilson , świetna naturalnie wyglądająca sylwetka , może jakieś omowienie jego postaci ?
@marekjanik99622 жыл бұрын
Po co? Jeśli Ci zal dupe ściska to zrób sobie cykl testosteronu i tyle w temacie
@Dynio242 жыл бұрын
5 NAJLEPSZY SUPLEMENTOW ! -TESTOSTERON -TRENBOLON -AMFETAMINA -KREATYNA -BIAŁKO WPC
@Koki1oki2 жыл бұрын
białko wpc to jeszcze większy scam niż miód naturalny
@MrWoytek0072 жыл бұрын
Ciężko dostać dobrą fete 😉
@gieta42402 жыл бұрын
@@Koki1oki Dlaczego?
@jooooooo72812 жыл бұрын
+1
@Elciupakabra2 жыл бұрын
@@MrWoytek007 najlepsza była w dziewięćdziesiątych
@dawidjan5661 Жыл бұрын
szczeże mówiąc gdyby baba od biologii to tłumaczyła już bym spał ale ty to potrafisz po pierwsze nie wiem jakim sposobea ale zaciekawić słuchacza a po drugie dobrze wytłumaczyć
@Intheeblinkofaneye Жыл бұрын
Istnieje coś takiego jak adaptacja wiec przerwy są napewno dobra opcja od wszystkich supli lub ich zmiana ,szczególnie kreatyny ,anino czy ziół typu adhwa ,rozeniec itp
@typowy_kierowca_bmw2 жыл бұрын
Siema stalowy , może nagrasz jakiś odcinek albo wspomnisz o kolagenie ? Słyszałem rożne opinie , podobno nie tylko regeneruje chrząstki i stawy ale pomaga w regeneracji mięśni i zwiększa mobilność stawow.
@marcomarco50562 жыл бұрын
Ja jak regeneracja lece Biotad Plus dla mnie to ogień.
@wesoyromek92222 жыл бұрын
He he dobre mamy niedobory witaminy d w pewnym okresie. Ja myśle ze mamy jej niedobory cały rok przynajmniej większość , w chodząc do pracy zakładu , biura , sklepu jesteśmy tam od 07-15 teraz trzeba dojechać do domu po drodze odebrać dzieci zrobić zakupy następnie zrobić obiad i po nim posprzątać i o 18 wychodzimy na ogródek jak ktoś ma a jak nie to pilot i telewizor a niektórzy siłownia i znów w pomieszczeniu zamkniętym. Fajnie przynajmniej w weekend można żarzyć kąpieli słonecznych chyba ze deszcz pada. Wiec ja uważam ze brakuje jej nam cały rok. A jak już mamy słońce to zamiast dawkować to powoli to albo przesadzamy i mamy poparzenia , albo używamy kremów filtrów i gówno z tej witaminy otrzymujemy osobiście wstaje wcześniej idę na siłke bo po pierwsze mniej ludzi wiec większa dostępność a po drugie popołudnia mam z rodziną przez co nie mam konfliktów z żoną ze nie ma mnie ciagle w domu.
@jansroka54282 жыл бұрын
Mi kofeina nie służy przez wysokie ciśnienie krwi. Po kawie wyciskanie ciężarów sprawia mi ból głowy i muszę zakończyć trening.
@MrCrysisPL Жыл бұрын
1. Hormon wzrostu 2. Tren 3. Testosteron 4. Oxyndrolon 5. DHB
@thekthe123452 жыл бұрын
Ryby nie wytwarzają kwasów omega-3, pobierają je z pożywieniem czyli glonami. Wystarczy kupić np. kapsułki Mollera z wyciągiem z glonów. Alternatywnie spożywanie nasion chia lub lnu dostarczy nam kwasów ALA, a organizm wytworzy EPA i DHA.
@pawlo83072 жыл бұрын
Nie koniecznie z ALA organizm wytworzy Epa i DHa kwestia osobnicza raczej mały %
@momlookicanfly26852 жыл бұрын
Polecam cytruline w huuuj.Podnosi osiągi jak mało który suplement.Moim zdaniem must have
@Kanonka282 жыл бұрын
Metka Omka Stromba Deka Anatest - dla koni i psów wyścigowych na masę i potencję numer jeden uważam.
@ukanio242 жыл бұрын
Sprawdzone na własnym ciele. Odstawienie kreatyny, już po trzech dniach spowodowało spadek siły o 7 - 8%. Kofeina + beta alanina - mniejsze zmęczenie podczas treningu, więcej ćwiczeń mogę wykonać. Nie zawracajcie sobie głowy białkiem w proszku. Nie dość, że podrożało o 100%, to jeszcze efekty u mnie były znikome. Odkąd przerzuciłem się białka w proszku na jogurty (skyr), efekty treningu są lepsze.
@Farewell_Solenya2 жыл бұрын
e tam odnośnie białka wszystko sprowadza się do tego ile go zjesz, ja jem i białkowe serki wiejskie i skyry, a też wieczorem na dobicie robię shake'a z białka, banana i masła orzechowego
@mlody969 Жыл бұрын
"Sprawdzone na własnym ciele." - ładna nazwa dowodu anegdotycznego... a ja ostatnio po pomidorach dostałem wysypki. Uważajcie na pomidory!
@ukanio24 Жыл бұрын
@@mlody969 ty tak serio, czy tylko udajesz? Kilkuletnie doświadczenie porównujesz do jednorazowego zjedzenia pomidorów? Ile śniegu zjadła twoja matka, żeby takiego bałwana ulepić?
@mlody969 Жыл бұрын
@@ukanio24 Zanim rzucisz suchar z kabaretu zastanów się dobrze czy sam błyszczysz dobrym aparatem poznawczym, jeżeli wysnuwasz wnioski na własnym doświadczeniu bez ślepego testu, próby kontrolnej i analizy statystycznej. Uprawiasz broscience i to bez zażenowania.
@ukanio24 Жыл бұрын
@@mlody969 ale zdajesz sobie sprawę, że ja przedstawiłem jedynie swoją opinię opartą na moim doświadczeniu, a nie jakąś prawdę objawioną, do której każdy ma się stosować? Inteligentny człowiek powinien to zrozumieć, ale ty wyraźnie masz z tym problem.
@gman33ful2 жыл бұрын
Dzieci! przyjrzyjcie się dokładnie. Kierownik kanału wydał książkę, wiec będziemy przerabiać odzywki i witaminy od nowa.. |A TY! Jasiu notuj.. " nie bede sie wpierdalał w biznes, nikomu." 100 razy, na dzisiaj przepisz.
@diablobaal87382 жыл бұрын
Nie jestem pewny co do kofeiny czy ona jest taka zdrowa. To prawda, że przyspieszy metabolizm i pobudzi organizm do szybszej przemiany materii ale i puls zwiększy i potliwość co już jest dla organizmu dodatkowym obciążeniem. Ja osobiście nie stosuję kofeiny bo wolę mieć lepszą kontrolę nad tym, kiedy poczuje się zmęczonym a organizm lepiej wysyła mi o tym znaki niż gdy zażywałem przez jakiś okres kofeinę, która może również zaburzać rytm dobowy i sprawiać, że po niej będziemy chodzić trochę później spać z powodu braku zmęczenia co przełoży się na krótszy sen a zatem gorszą regenerację potreningową. Jako boostera testosteronu używam 1000mg ekstraktu z palmy sabałowej, która działa również korzystnie na kontrolę rozrostu gruczołu krokowego i zapobiega przerostowi prostaty, który jak wykazano może być dziedziczny oraz działa jako bloker DHT dla osób łysiejących.
@igorbarsowski23802 жыл бұрын
Tak , tak na końcu. To byłeś Ty, kiedy byłeś młody. :)
@jarfran59402 жыл бұрын
Mam Nadciśnienie Tętnicze- czy któryś z suplementów powinienem unikać; tak samo ćwiczeń...?? Z góry dziękuję za każdą wskazówkę! Pozdrawiam
@danekaudia42 жыл бұрын
Fajny odcinek dodał bym jeszcze aminokwasy rozgałęzione Bcaa 😉
@cylongabriel4699 Жыл бұрын
chyba zostalem wlaasnie zmotywowany by znowu to robic
@WoodenboxPL2 жыл бұрын
Tak!
@czacha88462 жыл бұрын
Dopiero teraz oglądam to wideo ale od 3 miesięcy zawsze piję kawę 2h przed treningiem i widzę to że jest moc a trenuje BJJ
@prod_by_gutski2 жыл бұрын
Ja bym dodał suplementacje magnezem, którego niedobory również wykazują korelacje ze stanami depresyjnymi, a na siłowni ze skurczami i słabą pompą (magnez, potas i sód)
@DominikKo332 жыл бұрын
"Nakreatynował się ale i tak nie ma siły bo to sama woda to tekst zazdrosnych pizdusiów." - Pudzian czyli koks po polsku.
@pify63262 жыл бұрын
Kiedy Forma Stalowego szoku ? 💪
@maxit4524 Жыл бұрын
Najnowsze tendencje w suplementacji w szczególności dla tenisistów na głodzie nie tracących czasu i lubiących częste podróże to połączenie owsianki z burakami cukrowymi do tego jako dodatek można dolać maślanki bądź kefiru a dla smaku truskawki bądź banany .
@Lateset2 жыл бұрын
ta miniaturka to jest na bombie i bez bomby a nie suplementy
@4kbrazil Жыл бұрын
A co z kozieradką? Natknąłem się na materiał lekarza, który twierdzi, że może podnieść poziom teścia o kilkadziesiąt %. Czy to prawda?
@matusiklukasz2 жыл бұрын
Osoby z problemami z żołądkiem (refluks itp.) warto, aby uważały z cytruliną. U mnie mega pogarszała stan.
@thelovelystuart42332 жыл бұрын
Zazwyczaj produkty które są mocno kwaśne szkodzą jak ma się refluks, tak mi lekarz powiedział. Kreatyna o smaku cytryny pamiętam, że też mi szkodziła i powodowała zgagi
@matusiklukasz2 жыл бұрын
@@thelovelystuart4233 Zgaga to jedno, refluks to drugie, natomiast to zależy od osoby. Tak tylko napisałem, że warto uważać i obserwować co się dzieje.
@jacek.Fernes5 ай бұрын
Jabłczan kreatyny daje wytrzymałość. Osobiście biorę pół na pół. Może biorę 10% mniej na serię ale 3 seria drugie bez problemu. Już nie mówiąc o ton jak przeszedłem na dropsety. I serio nawet dla treningu siłowego ma to sens
@Boyeczka2 жыл бұрын
Zrobiłbyś jakiś materiał o diecie keto w kulturystyce ?
@CsSZoKU2 жыл бұрын
Co jak co ale co do supli zawsze wracam Do Ciebie :D
@sebastianbartczak65132 жыл бұрын
Panie i panowie, życzę Wam wszystkim spokojnych i zdrowych świąt oraz umiaru w niezdrowym odżywianiu w tym czasie;)
@mariokkk2562 жыл бұрын
Mam pytanie,jestem pracownikiem fizycznym,3-5 razy w tygodniu ćwiczę z ciężarami,od 3lat zażywam kreatynę z przerwami.Zaciekawila mnie cytrulina, czy w moim przypadku, mógłbym ją brać przed wyjściem do pracy? kreatyna i cytrulina, jaki będą miały wpływ na organizm suplementowane jednocześnie? dodanie, negatywne?czy cytrulina da mi tylko pozytywny wpływ, gdy będę ją zażywał przed treningiem?
@wojciechjanczak7002 жыл бұрын
Możesz brać, na pewno nie zaszkodzi
@marcelparcel33362 жыл бұрын
Może filmik o tym co naprawdę działa na stawy,chrząstki? czy jest chociaż jeden suplement który naprawdę działa ?
@666Azi6662 жыл бұрын
Z witamin to biorę Omega + D3 k2, Wit c, berberyna, magnez, no i do ćwiczeń kreatyna, cytrulina i energol 500ml (kofeina 200mg + Wit b, bez cukru) od wk dzik 😁 pozdro 😋
@666Azi6662 жыл бұрын
@@CrashJackExtreme taki juz jest sklad energola, nic na to nie poradze :) A mango jest zajebiste :)
@666Azi6662 жыл бұрын
@@CrashJackExtreme magnez jest non stop wydalany z organizmu - mocz, pot itd Uzupelniam go na noc do spania - 1 tableta ma ok 30% dziennego zapotrzebowania plus melatonina na lepszy sen :)
@Ferq_2 жыл бұрын
Ja nie biorę żadnych witamin i żyje xd
@tadekrafa41212 жыл бұрын
Niedawno był artykuł ,że kwasy omega 3 sprzyjają rakowi jelita o ile dobrze pamiętam ,a i z wit. D nie należy przesadzać.
@RapWGW Жыл бұрын
Nagrałbyś taking material suplementacji dla Kobiet bo zbankrutuje przez moją kobietke za te jej prochy od Deynn ktore maja np polowe mniej kolegenu niz tansze zamienniki 😅
@rapdlawszystkich2 жыл бұрын
odnośnie kofeiny, jest to tak naprawdę legalny narkotyk.
@SzpkRomana2 жыл бұрын
Tak jak kiedyś zdziwił mnie mono kreatyny bo dołożyłem z 10+ kilo do klaty to wiele lat pozniej mnie zdziwiła cytrulina, w drugiej czesci treningu dostaje dodatkowej checi do trenowania zamiast myśleć już o pójściu pod prysznic.
@bartekkwiatkowski42782 жыл бұрын
Ciekawi mnie dlaczego brakuje kilku suplementow z australian institute of sport. W zasadzie moglbys stamtad skopiowac grupe A. a np cytrulina ktora wymieniles wgl tam nie wystepuje
A coś dla młodzieży np. Jakie suplementy i od kiedy. Jakie ćwiczenia?
@Biernak2 жыл бұрын
Dodał bym jeszcze tutaj AAKG Pozdrawiam
@atelierjogi Жыл бұрын
Czy mógłbyś zrobić film dla wegan?
@robertplaskacz20102 жыл бұрын
Czym mniej środkow a więcej zdrowej żywnosci w tedy jest zdrowy mięsień i nawet gdy przestaniesz trenować z jakiegoś powodu to i tak wyglądasz bardzo długo dobrze tak żyje i trenuje dla zdrowia pozdrawiam serdecznie
@mlody969 Жыл бұрын
Bzdury, co to w ogóle znaczy "zdrowy mięsień"? To są puste frazesy dla gospodyń domowych aby kupiły "zdrową, nawożoną g..." pietruszkę za 20 zł od sztuki. A organizm mięśnie stara się zrzucić zawsze gdy nie są mu potrzebne, bo to jest dla niego balast, który trzeba odżywić, natlenić, ogrzać itp. To jak długo komu zostanie to już są kwestie osobnicze, a nie "zdrowego" (cokolwiek to znaczy) jedzenia. Nie siej pseudonaukii
@mateuszbrzozowski97902 жыл бұрын
Nigdzie nie mogę znaleść na stalowy szok tego ebooka o suplementach. Pomoze ktos ?
@PROTECTPL Жыл бұрын
Też nie widzę
@Toja5342 жыл бұрын
Zrub film oceniam swoją sylwetke albo sylwetki widzów
@jarekgrabowski15522 жыл бұрын
Brakuje mi betaalaniny tutaj a zamiast Omega 3 choćby ashvagandy
@marzyciel64392 жыл бұрын
Jakie środki na redukcje czy kreatyna też może być na redukcje bo chce szybko zwiększyć siłę i przy okazji schudnąć lub zmienić tłuszcz w mięśnie
@Krakartur2 жыл бұрын
Stalowy Szok,lub ktoś równie ogarnięty. Mam takie pytanie. Czy Arginina,czy Cytrulina mogą być szkodliwe wręcz dla ludzi z żylakami? Jeśli poszerzają naczynia krwionośne. A może właśnie są dobre.
@piotreksztorm71602 жыл бұрын
+1
@maciejsawoscianik86512 жыл бұрын
Żylaki to niewydolność naczyń krwionośnych z powodu genetyki lub choroby/uszkodzenia struktury jak zastawki itp. Organizm wykorzystuje wszystko co zostanie mu dostarczone a jeśli np. Arginina lub Cytrulina zostaną dostarczone w dużej dawce np. do 3-6g czystej postaci to może a nie musi wywołać efektu rozszerzenia światła naczyń krwionośnych. Jeśli zaczniesz ćwiczyć ręce to efekt pompy mięśniowej będzie tam największy bo w tam tych rejonach zachodzi największa praca. Po za tym arginina czy cytrulina wpływa na wzrost NO - cząstki azotu, który wpływa na odżywienie ciała, w tak dużym skrócie i ta cząstka jest potrzebna naczyniom krwionośnym do pracy na co dzień. Teoretycznie zauważysz autobus który przyjechał o 2 minuty szybciej niż zazwyczaj i zaczniesz biec aby zdążyć do niego wsiąść. Już organizm wypuszcza NO aby rozszerzyć układ krwionośny by zwiększyć wymianę tlenową krwi i usprawnić pracę mięśni nóg. Kwestia jak twój organizm na to zareaguje bo nawet lekarze nie są wszechwiedzący - osoby z nadciśnieniem nie powinny brać takich suplementów bo nadciśnienie to predyspozycja genetyczna do układu krwionośnego.
@Krakartur2 жыл бұрын
@@maciejsawoscianik8651 Dziękuję za profesjonalną odpowiedź i poświęcenie czasu na to. W moim przypadku to mam problem z zastawkami,a szczególnie kończyn dolnych. Mam predyspozycje właśnie genetyczna do żylaków,a do tego kiedyś ćwiczyłem trój bój. Lekarze i trenerzy powiedzieli żebym odpuścił,bo pompa brzuszna nie może być aż tak obciążona. Cóż smotno😥 się zrobiło ,ale przerzuciłem się na Kaistenike ☝️☺️,ale zamiłowanie do suplementów zostało 😅 Używałem kiedyś Argininy,Cytrulina i Glutaminy (osobno oczywiście) ,no i miałem wrażenie że mi nogi po tym puchną,za raz po wzięciu.Moze za dużo właśnie,albo to tylko takie uczucie. Dla tego pytałem.
@maciejsawoscianik86512 жыл бұрын
@@Krakartur Powiem prawdę, niestety brutalną - mimo wszystko trzeba się ruszać aby przepompować nie tylko krew ale również limfę, o której sportowcy praktycznie nic nie wiedzą. Zapytasz kogokolwiek o "MLECZ" to uzna cię za zboczeńca bo nie wie, że mlecz to limfa krążąca w okolicach pni lędźwiowych a zwłaszcza jelitowych i posiada kolor mleczny z powodu styczności z tkanką tłuszczową. O "LIMFAGION" to zapomnij xD Ale jeśli obawiasz się o ingerencję suplementów w twój układ krwionośny w okolicach kończyn dolnych to nie musisz stosować argininy, bo jest większym pomperem aniżeli cytrulina. Powinieneś sprawdzić na sobie co bardziej na ciebie działa w tej kwestii i się dowiedzieć. Bo arginina to aminokwas, który bez problemu dostarczysz z każdym źródłem białka a organizm to w miarę rozsądnie wykorzysta. Jeśli okaże się, że cytrulina nie wywołuje efektu pompy to warto przy tym pozostać, gdyż podobnie jak Beta-Alanina gdy wykonujesz duże, naprawdę "DUŻE" ilości powtórzeń do upadku "OSTATNIE 2-3 POWTÓRZENIA SĄ CIĘŻKIE" i dużo serii to szybciej pozbędziesz się kwasu mlekowego z uszkodzonych mięśni. Ewentualnie raczyć się sokiem z buraków, gdyż jest to bardziej "NATURALNE" źródło prekursorów NO w uproszczeniu. Cytrulina szybciej działa niż Beta-Alanina w tej kwestii, gdyż Alanina jest z Fenyloalaniny - Aminokwasu, więc organizm nie chętnie go przekazuje w tej sprawie (AMINOKWASY TO TAKA WALUTA ORGANIZMU - JEST NIEUSTANNA W RUCHU, więc cytrulinę szybciej poświęci na ten cel. Dlatego na efekty samej Beta-Alaniny trzeba czekać DŁUGO z racji samej postaci suplementu. Ale ludziom nie chce się zastanawiać i prędzej obwinią coś lub kogoś za swoje niepowodzenia niż przyznają się do swojego błędu lub niewiedzy. Dlatego wciąż można spotkać JANUSZY FITNESSU, którzy drą ryja że kreatyna nie działa i tylko test itd. Śmiać mi się chce jak czytam wypociny takich ludzi 😂
@jarfran59402 жыл бұрын
@@maciejsawoscianik8651 Hej. Maciej, wspominasz tu, że te suplementy nie są wskazane dla osób z Nadciśnieniem Tętniczym, możesz rozwinąć temat, bo mam tą przypadłość... W ogóle czego unikać, a co można brać, podobnie z ćwiczeniami- które wskazane, a które nie. Dziękuję za każdą wskazówkę. Pozdrawiam!