Kochani, dziękuję Wam za kolejny cenny podcast, a Tobie Marzenko za jego końcówkę... właśnie skonczyłam 70 lat, z czego 63 - nie moich, nie dla mnie, gdy nie żyłam dla siebie. Po traumie sprzed 7 lat i po czasie terapii i poszukiwania siebie w sobie, zaczyma nowe życie, ciągle jeszcze samotna, ale już z nadzieją na dalsze budowanie coraz to piękniejszej przestrzeni w sobie i wokół mnie. I po wysłuchaniu waszych rozmów o terapii wg Hellingera "dojrzewam" do zajrzenia jeszcze wgłąb rodu, bo tam zapewne znajdę zrozumienie, uspokojenie i radość na kolejny etap życia 🙂
@Rozmawiamyoustawieniach3 ай бұрын
Dziękuję za ten piękny i poruszający komentarz. Twoja historia jest niesamowita i pełna inspiracji - ogromnie cieszy, że udało Ci się odnaleźć nową ścieżkę, która daje nadzieję i przestrzeń na dalszy rozwój. To niezwykle wzruszające, że nasz podcast miał w tym swój mały udział. Gratulujemy Ci tej odwagi, zarówno w procesie terapii, jak i w poszukiwaniu siebie. Samo dojrzewanie do pracy z terapią Hellingera to już krok w stronę głębszego zrozumienia siebie i swojej przeszłości. Trzymamy mocno kciuki za Twój dalszy rozwój i piękną przestrzeń, którą tworzysz w sobie i wokół siebie. Wierzymy, że to dopiero początek czegoś wspaniałego!
@ewadecjusz16823 ай бұрын
MM 🦋🦋 50 🦋🦋 MM Marzena i Mateusz - MIstrzowie Mocy, Maestrzy Mentalu, Mówcy Merytoryczni, Magowie Motywacji, Mianowani Myśliciele, po prostu Majestat Mądrości. Kochani, to, co za Wami - to nie jest pięćdziesiąt rozmów, to aż pięćdziesiąt genialnych rozmów. Dziękuję za Waszą pracę. Gratulacje. ❤
@Rozmawiamyoustawieniach3 ай бұрын
Dziękujemy serdecznie za tak piękne słowa! Cieszymy się, że nasze rozmowy przynoszą wartość i inspirację. To dla nas ogromna radość i motywacja, aby dalej dzielić się naszą wiedzą i pasją. Pięknego dnia!
@annabogus26303 ай бұрын
Jestem rocznikiem 1977 Na 30 zrobiłam prawo jazdy Na 40 poszłam na studia i zmieniłam pracę z fizycznej na umysłową Teraz zbliżam się do 50 i czekam co może być Ale rzeczywiscie przy 50 zdrowie
@Rozmawiamyoustawieniach3 ай бұрын
To wspaniałe, że wciąż dążysz do rozwoju, zdobywasz nowe umiejętności i nie boisz się zmian. Zbliżające się 50 to na pewno czas pełen nowych możliwości. Kto wie, co jeszcze przed Tobą - może coś zupełnie nieoczekiwanego i ekscytującego! Trzymamy kciuki!
@jakubiania53583 ай бұрын
Wedle badań,. najszczęśliwsi ludzie to między 65 a 80 rokiem życia
@PersyZ3 ай бұрын
Chyba Wiktor Hugo powiedział że 40 tka to starość młodości, a 50 tka to młodość starosci
@magdamadzia43863 ай бұрын
Rozumiem, że dziadkowie nie chcą wychowywać wnuków, bo faktycznie ich dzieci im to narzucają. Ale właśnie zabrakło mi tej kwestii, że jednak dziadkowie powinni mieć kontakt z wnukami, a nie tylko dawanie prezentów i tłumaczenie, że "my swoje dzieci wychowaliśmy to i wy musicie". Bo pokolenie naszych rodziców bylo niedostępne emocjonalnie i niestety teraz spychają wszystko na dzieci, a te dzieci są nadal dziećmi... i wnukami zajmują się przedszkola... A pokolenie 50 + powinni stawiać jasne granice w opiece nad wnukami, ale Oni są bardzo nam potrzebni. Potrzeba całej wioski, żeby wychować dziecko. Potrzebni są, żeby przekazywać tę mądrość zyciową, opowiadać historie rodzinne, a starszym dzieciom opowiadać np o wojnie. Jestem 34- latką, musiałam się od nowa nauczyć milosci na swoich dzieciach, bo ja tego nie dostałam. Ale zauważam, że tym samym zmieniłam moją mamę emerytkę, która mimo, że zasłania się dalszą pracą, powoli z chęcią zajmuje się dziecmi a nie, bo właśnie trzeba. Dzisiejsi dziadkowie uważają, że skoro mamy dłuższe macierzynskie, dopłaty od rządu, pampersy, pralki, zmywarki jest nam lepiej , ale zapominają, że jest ciężko, bo dzieci mają WSZYSTKO i to je psuje. To dziadkowie proszę, żeby pilnowali nas rodziców, jak się w tym nie zatracić. Myślę, że to dobry pomysł na kolejny podcast. Jak znaleźć w tym równowagę i dzięki wnukom pokochać swoje dzieci. Nie zapominajmy, że właśnie pokolenie 50 + miało najczęściej babcie do pomocy, że nasze babcie chętnie się nami zajmowały.
@daga_mara3 ай бұрын
Cześć. Zaraz kończę 40lat i jakoś do mnie to nie dociera i nie pasuje . Nie czuję się na tyle
@Rozmawiamyoustawieniach3 ай бұрын
To zupełnie normalne, że wiek na papierze nie zawsze zgadza się z tym, jak się czujemy. Ważniejsze jest to, jak sami siebie postrzegamy i jaką mamy energię. Jeśli czujesz się młodziej, to świetnie! Wiek to tylko liczba, a to, co robimy z naszym czasem, ma znacznie większe znaczenie niż liczba lat.
@beatkaj95873 ай бұрын
Tak przybywa lat,dzieci rosną mają swoje dzieci i wtedy zaczyna się roszczeniowość co do opieki nad ich dziećmi,niestety taki trend obserwuję w Polsce i niestety większość kobiet robi to nie bo chce tylko musi,powoduje nimi jakiś strach ,nie żyją swoim życiem,cierpią widzę to w otoczeniu
@PersyZ3 ай бұрын
Jestem pod 50 tke, z wyglądu dają mi 30 lat, na podstawie wiedzy i doświadczenia 90, mam plan rozwijać swoja pasje przez następne minimum 40 lat. A reszta mnie nie obchodzi.