- CAŁE MECZE: • Reprezentacja Polski [...
- MOMENTY: • Reprezentacja Polski [...
- GOLE: • Reprezentacja Polski [...
- TOP 10: • Reprezentacja Polski [...
2009 [714] Polska v Irlandia Płn [1-1] Poland v Northern Ireland
Eliminacje Mistrzostw Świata 2010, 5 września 2009, Chorzów, Stadion Śląski, widzów: 45 000, Sędzia: Manuel Enrique Mejuto Gonzalez (Hiszpania)
Bramki: 0-1 Kyle Lafferty 38', 1-1 Aaron Hughes 80' sam.
Polska: Artur Boruc - Paweł Golański, Dariusz Dudka, Michał Żewłakow (K), Jacek Krzynówek - Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Rafał Murawski (61' Robert Lewandowski), Roger Guerreiro, Ludovic Obraniak (46' Euzebiusz Smolarek) - Paweł Brożek, Trener: Leo Beenhakker
Irlandia Płn: Maik Taylor - Gareth McAuley, Stephen Craigan, Aaron Hughes, Jonathan Evans - Damien Johnson, Samuel Clingan, Grant McCann, David Healy, Steven Davis - Kyle Lafferty (54' Martin Paterson)

Пікірлер: 49
@adamsuawka8909
@adamsuawka8909 5 жыл бұрын
Pamiętam jak w relacji live na Weszlo na kilkanaście minut przed końcem przepowiadali analizę Szpakowskiego tyle że niedługo potem padła bramka na 1-1, która przedłużyła jeszcze nasze złudzenia... No, ale owa pamiętna przemowa ostatecznie i tak miała miejsce, tyle że kilka dni później w Mariborze
@M.Kutrzeba
@M.Kutrzeba 4 жыл бұрын
Teraz dopiero śledzę uważniej co się wtedy od kuchni działo. Zatem teoria, że czytał z kartki to niesmaczne przemówienie, może być prawdziwa. No i słychać tak, jakby czytał.
@adamsuawka8909 4 жыл бұрын
@@M.Kutrzeba Ja nic nie wiem o tym czytaniu z kartki. Mało się o tym pamięta ale przemowa z Mariboru nie była pierwszą tego typu w wykonaniu Szpakowskiego; wcześniej notorycznie wygłaszał je w kolejnych przegrywanych eliminacjach w latach 90.; no chyba że rzeczywiście za każdym razem przygotowywał się już zawczasu
@pbd2849 2 жыл бұрын
Na Śląskim chyba wtedy wymieniono oświetlenie - wreszcie widać w transmisji telewizyjnej żywe kolory zamiast tonacji trupiosinej, do pewnego momentu typowej dla naszych stadionów.
@krzysztofzbojny551
@krzysztofzbojny551 2 жыл бұрын
Piękne mecze i emocje za Leo Benchakera
@adams80adams
@adams80adams 2 жыл бұрын
RL9 już w 2009 roku pokazywał jak się powinno grać w nowoczesną piłkę.
@jurijuri4365
@jurijuri4365 4 жыл бұрын
pamiętam że Dudka wyciął tego Laffertiego który porobił Naszą obronę sam jak chciał i tylko dlatego uratowaliśmy remis:) bo za niego wszedł ten cały Paterson który ni huja nie mógł trafić do bramki. i jeszcze pamiętam że tego dnia strasznie lało:) chciałbym być taki młody jak wtedy byłem
@szymonb.3812
@szymonb.3812 4 жыл бұрын
Obronę mieliśmy dziurawą jak z Austrią na Euro 2008.
@reprezentacjapolski1921
@reprezentacjapolski1921 4 жыл бұрын
Zapraszam do odwiedzenia kanału, historia reprezentacji Polski w jednym miejscu ... wystarczy wcisnąć przycisk "subskrybuj" ;) 👍 Pozdrawiam !
@larwa85
@larwa85 5 жыл бұрын
Mieli zagrać dla kontuzjowanego Marcina Wasilewskiego, a zagrali słabo. W I połowie nie mieliśmy pomysłu na sforsowanie obrony rywali, a Irlandczycy Północni groźnie atakowali, a po straconej bramce śmielej zaatakowaliśmy. W przerwie Michał Żewłakow powiedział parę mocnych słów w szatni. II połowę graliśmy niemrawo do 65 minuty, kiedy to Irlandczyk Północny zmarnował 100% sytuację, przebudziliśmy się, zaczęliśmy atakować i walczyć o wyrównanie i w końcu padła bramka M.Lewandowskiego, choć nie wiem czy to nie był samobój Aarona Hughesa. Do końca walczyliśmy o zwycięską bramkę, było bardzo blisko (szczególnie Mariusz Lewandowski), ale się nie udało. Polacy byli załamani tym remisem, kapitan w wywiadzie powiedział, że nie wie czemu to tak nie najlepiej wyglądało, nie chciał powiedzieć, że powalczymy ze Słowenią, nawet nie chciał obiecać walki, no i ogłosił, że nasze szanse na awans prawie spadły do 0, a Słowenia miała tyle samo punktów, co my. Po prosto mentalnie nasi nie potrafili się już podnieść, eliminacje były przegrane.
@maciek697788
@maciek697788 5 жыл бұрын
pewnie Wasyl ze złamaną nogą lepiej zagrałby w tym meczu. Na pewno chęci miał
@larwa85
@@maciek697788 Coś w tym jest
@maciek697788 4 жыл бұрын
@@larwa85 racja ta 65 minuta to mógł być koniec, ale mieliśmy szczęście w nieszczęściu. Dlaczego w tej Bratysławie zlekceważyliśmy Słowaków? p.s. jedyny plus awansu Słowacji to słynny ich mecz o wszystko z Azzurri. Jak miło się to oglądało. Włosi zrobili to samo co my w Bratysławie XD
@larwa85
@larwa85 4 жыл бұрын
@@maciek697788 Czemu zlekceważyli Słowaków?? To tylko oni wiedzą. Co ciekawe mało kto pamięta R.Lewandowski w ostatniej akcji meczu przelobował bramkę w 100% sytuacji. A bramki były kuriozalne, Szpakowski słusznie powiedział: "jak głupio tracimy bramki". No rozumiem nie jesteś fanem Włochów. Trzeba przyznać, że Słowacy i Słoweńcy tak przez naszych ekspertów wyśmiewani całkiem nieźle zagrali na Mundialu.
@damolkuk5846
@damolkuk5846 4 жыл бұрын
Nwm kto pisze ze dobrze graliśmy .W obronie graliśmy taki dramat, ze tylko dzięki indolencji strzeleckiej Irlandii Północnej nie straciliśmy więcej .Z przodu akcje ofensywne szarpane czasami mam takie wrażenie , że im mniej nasi myśleli nad podaniem tym składniej przeprowadzali akcje.
@janiewiemkto2368
@janiewiemkto2368 4 жыл бұрын
0:48 nie sądziłem, że trener polskich koszykarzy grał w Irlandii Północnej😉
@emeswu2619
@emeswu2619 4 жыл бұрын
...i to piłkarskiej. W sumie to imię i nazwisko czyta się tak samo, więc można tak zażartować.
@wonski7183
@wonski7183 3 жыл бұрын
gruby na bramkę ;)
@Yellowcards_PL
@Yellowcards_PL 3 жыл бұрын
To i tak są to dwie *różne* osoby, przypominam.
Czy ja wiem?
Czy polska reprezentacja grała mecz o zwycięstwo z jednym napastnikiem?
@larwa85
Beenhakker w Mariborze nawet przy stanie 0:2 nie zmienił ustawienia. Beenhakkerowi po prostu już było wszystko jedno od Bratysławy, pokazał to biorąc drugi etat w Rotterdamie.
@kacperkacpero577
@kacperkacpero577 3 жыл бұрын
Ale dziura przy golu dla Irlandii...
Z tymi zębami to Guerreiro wygląda jak jakaś pirania
przy bramce dla nas to nie Krzynówek wystawiał piłkę, nieprawdaż?
@larwa85
raczej Brożek
@@larwa85 a co Szpaku powiedział?
@larwa85
@@maciek697788 w moich notatkach z analizy meczu wynika, że Robert Lewandowski podał do Brożka, a ten do Mariusza Lewandowskiego. Szpakowski najpierw mówi, że Krzynówek, ale na chłodno powiedział, że to był Brożek, zresztą do cieszącego się M.Lewandowskiego z lewej podbiega Brożek i na powtórce z bliska widać, że to był Brożek
@larwa85
Samą akcję mam tak opisaną w notatkach: W 80 minucie mieliśmy rzut z autu z prawej strony na 16. metrze naszej połowy, Golański podał na 25. metr do Rogera Guerreiro, ten po przejściu w lewo metr do przodu podał krótko na lewo do bodajże Mariusza Lewandowskiego, ten poszedł do środka 2 metry do przodu i podał na lewo 8 metrów do przodu do partnera, ten po przejściu metra podał na 7 metrów za linię środkową do lewej linii bocznej boiska do Smolarka, ten po przejściu 2 metrów do przodu podał na środek 11 metrów za linię środkową do Krzynówka, ten podał "z pierwszej" króciutko na lewo do Mariusza Lewandowskiego metr do przodu, ten po przejściu 2 metrów do przodu podał na 23. metr do Roberta Lewandowskiego, ten po przejęciu podał na lewo do wychodzącego na czystą pozycję na 9. metr Brożka, ten zamiast strzelać podał w pole karne na środek na 7. metr do Mariusza Lewandowskiego, tam na środku na 7. metrze rzuciło się wślizgiem do piłki razem z Polakiem 2 rywali będących wokół niego Aaron Hughes i Jonny Evans, ostatecznie dzięki temu, że Taylor był przy bliższym słupku, to bramka była pusta i zamieszaniu tej 3 w polu karnym, piłka wpadła do bramki, na powtórkach wygląda, to na samobójczą bramkę Aarona Hughesa (będący najbliżej piłki), ale gol został zaliczony Mariuszowi Lewandowskiemu i mieliśmy na meczu remis 1:1- Czyli Krzynówek brał udział w akcji i podawał M.Lewandowskiemu, ale nie w końcowej fazie, bowiem M.Lewandowski podał R.Lewandowskiemu, ten podał Brożkowi, a ten M.Lewandowskiemu
@sportofutbolowski8034
@sportofutbolowski8034 Жыл бұрын
O co chodziło z tym Wasyl jesteśmy z tobą?
@Aldersberg1926
@Aldersberg1926 7 ай бұрын
Wasilewskiemu w meczu ligowym nogę złamał Witsel.
nasza linia obrony na ten mecz : Paweł Golański, Dariusz Dudka, Michał Żewłakow (k), Jacek Krzynówek kto nie pasuje?
@larwa85
Krzynówek??
@@larwa85 ze Słowenią po utracie drugiej bramki, wymienił Gancarczyka na Smolarka [61minuta]. Obrońca za napastnika[!!!], ale rozumiem bo musieliśmy wygrać. Tylko, że Gancarczyka miał zmienić na pozycji Krzynówek. A w której minucie tracimy trzecią bramkę? Pamiętam, że przesunięcie Krzynówka mnie zaskoczyło, ale minutę później zaskoczenie minęło, niestety
@larwa85
@@maciek697788 Birsa strzelił gola z prawej strony, czyli naszej lewej, a tam operował Krzynówek, więc rozumiem, że on był głównym winowajcą, tylko czemu zaskoczenie cię minęło?? Nie zrozumiałem
@@larwa85 przy 0:3 już było wszystko jedno, po prostu
@larwa85
@@maciek697788 aha, ok
@rafalgaska370
@rafalgaska370 5 жыл бұрын
Remis= totalna porażka
Ten mecz był całkiem niezły w naszym wykonaniu a graliśmy z trudnym przeciwnikiem
Gdybyśmy mieli odrobinę więcej szczęścia to mogliśmy wygrać nawet 3:1
@Guitarrman
@Guitarrman 4 жыл бұрын
albo tyle też przegrać
@danielb7316
@danielb7316 5 жыл бұрын
Na papierze wyglądalismy dobrze ale Leo Benhaker po Euro 2008 liczył już tylko pieniądze w Polsce. Żewłakow w obronie to jeden wielki dramat był. Bardzo przecietny piłkarz