Vaše videa musím shlédnout všechny. Jste jak Náš IT kamarád. Díky
@_batman_CZ4 жыл бұрын
Velice si takových komentářů vážím, díky!
@stepantaborsky36714 жыл бұрын
Dělejte dál podobná videa, radost vás poslouchat a vždycky se od vás něco nového a zajímavého dozvím 👏👏
@frantavychopen8281 Жыл бұрын
Všude se píše o zálohování v tom smyslu, že se jenom okopíruje co je potřeba z PC na jiný disk. Moc se nemluví o zálohování systému. Používal jsem Acronis, ale teď když jsem chtěl systém obnovit tak problém byl s MBR takže se systém nedal obnovit. Takže klonuju na nějaký menší disk a to je nejlepší způsob. Nevím jestli se dá naklonovat systém do nějaké složky a potom obnovit, nebo jako já mám ten disk jenom jako zálohu systému a nic jiného tam nedávám. Videa a rady jsou bezva.Dík.
@romanabrle930 Жыл бұрын
Dobrý den, prosím mužů mít ještě dotaz? Nikde se mi to nedaří zjistit. Mluvil jste v nějakém videu o hodinách provozu, že některé ssd maji třeba 20 000 hodin ale jen pár zapnutí, protože to byli třeba servery. Já mám 7000 h, ale 1950 zapnutí a zajímalo by mě kolik ten disk vydrží zapnutí a vypnutí je už nějaké riziko, že už je to moc? On totiž ten počítač někdy hapruje, že když je v režimu spánku z ničehož nic se probudí (a tím se samozřejmě počítají ty cykly) když jsem byl cely den doma měl jsem počítač zaplý a když jsem šel třeba ven na hodinu běhat, přeplněné jsem ho do režimu spánku a když sem se vrátil byl zaplý. Nevíte kde muže být problém? To se stalo třeba 4x - 5x za den proto je ten počet skoro 2000. Otázka zní teda jestli to vydrží třeba 10 000 zapnutí, pak mám ještě velké rezervy a nemusím to úplně řešit, nebo jestli je to hraniční. Program chystal Disc info nebo jak se to jmenuje hlásí stav dobrý 99%..? Předem díky za odpověď, hledal jsem ji 2 dny a nenašel nic.
@josefnozkaCZTnv5552 жыл бұрын
... bezva poučné video👏👏. Chtěl bych se vás zeptat, zda je možné na externí 2.5" Hdd, který nemá externí napájení, zálohovat přímo z mobilu. Tedy datově asi ano (mobil má i OTG - nevím jak je právě toto nezbytné), ale spíše zda nemůže dojít k přetížení, v mobilu mám totiž stále to staré mUSB a ne to současné.... díky🙋
@_batman_CZ2 жыл бұрын
Tak jsem to právě vyzkoušel, ať nevařím z vody: externí SSD disk (prostě v šuplíku klasický ssd) úplně v pohodě! (stejně jako fleška) Starý motorový mechanický sata disk to už nicméně kvůli malému proudu z USB neutáhne (takže cvakal a mobil ho nenašel). Asi je nepravděpodobné, že to nějaký mobil utáhne, já to zkoušel na S20 Ultra a Pixel 3. Existují rozbočky, pro napájení (prostě dva velké USB A konektory), teoreticky by to při napájení z nabíječky mohlo utáhnout.
@josefnozkaCZTnv5552 жыл бұрын
...díky moc za vaši snahu a dobrou radu. No vidíte a já si myslel, že moderní mobily s UsbC to už utáhnou. Ale možna to bude ještě v něčem jiném😱. Vždyť tento Hdd nemajíc tedy ext. napájení, je z PC v pohodě napájen též přes ten zastaralý mUsb. Je to tedy jasné, příští ext. Hdd koupit jedině s odděleným napájením...🙋.
@_batman_CZ2 жыл бұрын
@@josefnozkaCZTnv555 ono také záleží do jakého konektoru v PC jej dáte. Je běžné, že zadní (ze základní desky) mají proudu dost, ale ty vyvedené vepředu už mají proudu málo a externí disk neutáhnou (flešku ano). Kabel pro oddělené napájení lze koupit, např. www.alza.cz/premiumcord-usb-3-0-rozdvojeny-napajeci-0-2m-d4643337.htm (záleží jaký máte konektor v HDD) a pak tedy jeden dát do powerbanky a druhý přes redukci do mobilu. Ale estetické to moc nebude. To bych raději koupil za 700 nějaký 240GB ssd a k tomu za dvě stovky externí box. Ale jasné, pokud by chtěl člověk mít externí disk 4GB, tak ssd kupovat kvůli ceně nebude...
@pavolkrasnansky74892 жыл бұрын
Dobrý deň, super videá :-) Mám dve doplňujúce otázky na zálohovanie. 1. Ako robíte zálohy na disk? Ako viete čo je potrebné zálohovať, ktoré súbory majú už v zálohe aktuálnu verziu a ktoré nie? Ja používam symetrickú alebo asymetrickú synchronizáciu v Total Commander... 2. Je dobré spraviť po vytvorení záložných kópií súborov, na ktorých mi veľmi záleží, kontrolu či sa správne nakopírovali? Napríklad pomocou nejakého kontrolného súčtu súborov... Alebo sú dnešné systémy tak spoľahlivé, že všetko sa nakopíruje vždy správne? Aký je na to Váš názor? Ďakujem
@_batman_CZ2 жыл бұрын
Dobrý den, zajímavý dotaz. Samozřejmě každý má jiné bezpečnostní potřeby, co je pro něj klíčové zálohovat. Já to mám vlastně snadné, jsou to dokumenty a fotky/videa (v drtivé většině z mobilů, občas z dronu či zrcadlovky). Mám pracovní účet Microsoft 365, takže pohodových 1 TB v cloudu pro dokumentu, kam jsem se nějak už zvyknul vše rovnou ukládat. Občas dělám něco v Corelu, to ale pak někam posílám, takže to zůstane v mejlu (berme to jakože záloha). Toto vše jsou desítky MB za rok, takže nic velkého. A pak tu jsou fotky a ta videa. To v mém případě míří opět a) okamžitě do cloudu v podobě google fotky b) párkrát do roka stáhnu ty desítky GB z mobilu do složky na disku c) tuto složku pak zálohuji ještě na jiný disk a jednou ročně pak na externí disk. Jsem člověk značně konzervativní, ale nakonec jsem přeci jen podlehl důvěře v cloud. Co se týče kontrolních součtů, reálně nemám nic tak důležitého, abych to řešil. Podívám se jestli složka "fotky" na D: je stejně velká jako na E: a tj tak vše... Co se týče nějakých starých dokumentů, co jsem neměl rovnou v cloudu, tak ty mám v zaheslované složce také nahrané v cloudu (a pak asi na 4 jiných discích). Reálně asi není tak nic, o co bych mohl přijít např. požárem. Nejsem zrovna člověk, co má dokonalý pořádek na HDD, jenže když máte na discích přes pět milionu souborů, tak to už asi nikdy dohromady člověk nedá. Takže ač nerad, musím uznat, že co člověk nemá v cloudu, tak skoro jako by neměl... Co je třeba zálohovat a co ne je otázka spíše filozofická :) životně důležité není asi nic, reálně díky cenám HDD je dnes možné zálohovat všechno bez nějakého třídění. Prostě koupit disk a přetáhnout tam bez přemýšlení vše. Jen taková jakoby hrubá záloha.
@pavolkrasnansky74892 жыл бұрын
@@_batman_CZ Dobrý deň, ďakujem za odpoveď. Takto ako to píšete cloud vyzerá naozaj ako šikovné riešenie pre zálohovanie, sám sa stará o synchronizáciu (nedá sa zabudnúť niečo zálohovať) a aj o kontrolu dát. Ak má človek dosť veľký cloud a slušný upload internetu, je to naozaj šikovné riešenie :-)
@JohnnyB_Goode Жыл бұрын
Ahoj.. zdravím Tě a mám dotaz.. Samozřejmě jsem přešel na M.2. disky (1 x systemový a 1 x pracovní) a v bedně mám teď dva prázdný 3,5" pozice.. Tak přemejšlím, zda je využít pro zálohy.. koupit a šoupnout tam nějaký dva, třeba 4 TB-ový Ironwolfy, který by napíchnutý normálně na desku plnily účel externího uložiště, akorát že vevnitř v bedně.. Jen si nejsem jist, zda by bylo vyhovující to permanentní propojení. Je tedy možný to tak vyřešit, nebo je to blbost a je lepší nechat je venku a propojit jen v případě potřeby zálohy.. ?
@JohnnyB_Goode Жыл бұрын
Tak jo.. sorry.. je to blbost.. teprve teď jsem si ke konci videa všimnul poznámky, že je dobrý je odpojovat kvůli ransomware.. Každopádně díky za ty videa, který pro nás 50 letý dědky děláš.. mluvíš naší řečí, takže jsem díky Tobě konečně a hravě pochopil i některý věci, který jsem celý roky považoval za nekompaktibilní pro svou mozkovou kapacitu.. 😄
@romanabrle930 Жыл бұрын
Zdravím, mám dotaz. Prosím můžu mít ext DDD připojený pořád? Nebo se to používá jen na zalohování? čili připojit - zálohovat - odpojit.. Tak jsem to používal i já do ted.
@_batman_CZ Жыл бұрын
Dobrý den, určitě není problém ho mít zapojený pořád. V práci třeba u některých PC zálohujeme na (automaticky) některé složky flešky, které jsou připojené také pořád. To je úplně stejný případ. Důležitá data bych měl nicméně raději zálohovaná ještě třeba někde online.
@romanabrle930 Жыл бұрын
@@_batman_CZ Dobře, děkuji za odpověď. Některé cenné fotky mám samozřejmě zálohovány i na iCloudu. Přeji hezký den.
@matej9437 Жыл бұрын
Zálohování jde řešit i jednodušeji a zdarma, pokud máte doma více počítačů, tak důležité data z jednoho můžete zkopírovat jako zálohu na ten druhý a naopak :D takže data ze stolního si zkopírujete do NTB a naopak. Vše v rámci ethernetu, takže rychle, bez jakéhokoliv připojování a jde to i celé zautomatizovat.
@filip.brezina4 жыл бұрын
Měl jse WD disk s podporou jen Windows 8. Potom to nefungovalo, je to možný?
@_batman_CZ4 жыл бұрын
Novější Windows (10) by měl určitě přečíst i disk z W8. Ale ve světě počítačů je možné vše :) Obráceně, že disk z novějšího Windows nenačte starší, je pravděpodobnější. Ale možná byla chyba někde jinde... to už nedohledáme :)
@filip.brezina4 жыл бұрын
@@_batman_CZ Díky, možná že po 10 letech na notebooku umřel mechanický hard disc..
@WhiteDraqon Жыл бұрын
Proč mi tohle video vubec nepomohlo? Jako super pro nějaky babičky, ale já jsem chtěl najít, jaké rychlosti třeba těch HDD - 5400/7200/10000 atd, pripadne ktere znacky, co jsou kvalitni, na co davat pozor atd. A nic... 12min kvuli nejzakladnejsim zakladum.
@_batman_CZ Жыл бұрын
Protoze toto video nebylo pro vas. Kupodivu je spousta lidi, co tomu nerozumi vubec. Taky nechapu, ze video s instalaci windows ma 50 tisic zobrazeni, kdyz na tom nic neni ;)
@robomuchaful3 жыл бұрын
Osobne už neverím diskom Samsung a Samsung Maxtor lebo vo veľmi krátkej dobe po vypršaní záruky mi odišli tri, najviac sa mi osvedčili disky ADATA...