A Ty pamiętałeś, żeby *subskrybować? **bit.ly/2OrJZ6f* *Sprawdź aktualną ofertę domów: **www.tanidomszkieletowy.pl* W tym odcinku pokazuję *najważniejsze różnice* między technologiami budowy, omawiając wiele aspektów. W następnym porozmawiamy o tym *czy budować samemu czy z firmą.* Zapraszam! :) P.S. wybaczcie te szumy w tle. W Krakowie przechodzi jakiś huragan ale *nie ma co czekać z odcinkami aż przejdzie,* prawda? :)
@endrjuw.14954 жыл бұрын
Super, że trafiłem na ten kanał. Daję suba i czekam na kolejne odcinki!
@drzeky4 жыл бұрын
Dzięki! Zapraszam do oglądania, bo dodaje je regularnie ;)
@hahahahhihi20983 жыл бұрын
Kazak kanał oglądam z zaciekawieniem i mam nadzieję że za parę lat ruszę z robota i wykorzystam wiedzę z tego kanału Pozdrawiam
@drzeky3 жыл бұрын
Dziękuję i cieszę się bardzo, że moje materiały i praca motywują do działania :)
@konrad791910 ай бұрын
Uważam, że jest to najbardziej niedoecniany kanał na KZbin. Masz zdecydowanie za mało subskrybentów w stosunku do fenomenalnej roboty jaką wykonujesz. Gratuluję, uczę się od Ciebie i podziwiam. Spróbuję odtworzyć to co robisz w rzeczywistości, choć będzie to bardzo trudne z moimi lewymi kończynami. Ludzie! Subskrybujcie, bo zasługuje na to! Pozdrawiam
@drzeky7 ай бұрын
;)
@Polak-ho3os3 жыл бұрын
Dzięki za film
@drzeky3 жыл бұрын
Proszę i zapraszam na kolejne :)
@bard.44734 жыл бұрын
Dobre porównanie :)
@drzeky4 жыл бұрын
Dziękuję!
@mateuszrojek8464 жыл бұрын
Przydałyby się jakieś zdjęcia, szkice itp. do przedstawienia omawianego tematu, dużo fajniej by się to oglądało.
@drzeky4 жыл бұрын
Witam i dziękuję za uwagę. Niedługo zaczyna się seria odcinków z budowy, która - jak mniemam - będzie dużo przyjemniejsza dla oka :) Zachęcam do oglądania na bieżąco!
@nonfonofficial4 жыл бұрын
Dzięki za filmik... wpadłem przypadkiem na Twój kanał i już mi się podoba. Jestem już od dawna zdecydowany na budowę domu szkieletowego i tylko zacząć. W moim przypadku będzie jako tako brak fundamentu jak w domach murowanych a będzie fundament punktowy (pestki) na głębokość 120cm w ziemi. Pozdrawiam i sub poleciał jak i dzwoneczek :)
@drzeky4 жыл бұрын
Cenię sobie ludzi zaradnych i zdecydowanych na zdobywanie wiedzy i rozwój, więc witam w naszym zgranym gronie! O fundamentach zrobię osobny odcinek, porównam ten punktowy z tradycyjnym i płytą więc będziesz mógł mi powiedzieć czemu taki wybrałeś :) Do zobaczenia! :)
@nonfonofficial4 жыл бұрын
@@drzeky Dzięki bardzo za odpowiedź, Jak poruszysz temat oczywiście że opiszę dlaczego właśnie taki wybrałem, jednak mogę zdradzić iż teren górzysty więc dlatego. Co do głębokości sprawdziłem kwestię i przy 106m2 pestki to dobra i tańsza opcja tym bardziej że spadek nie aż taki duży, ale jednak. Pozdrawiam serdecznie.
@dawidb63404 жыл бұрын
Jeśli chodzi o strzemiona i otulinę to nie zgadzam się, można wykonać odpowiednie rozmiary strzemion które będą pasowały a i otulina będzie odpowiednia, tutaj raczej głównym problemem byłaby szerokość ławy, jak Pan mówił o 20 cm - trowej ławie. Zamiast ław w tego typu budynkach stosuje się Płytę Fundamentową ;) Co do filmiku super, miło się ogląda. Pozdrawiam
@drzeky4 жыл бұрын
Dzień dobry, dziękuję za komentarz :) Dorobić można strzemiona na dowolny rozmiar - owszem. Ale nie jest to już rozwiązanie standardowe i najłatwiej dostępne. W budynkach szkieletowych stosuje się dowolny fundament przecież... zależnie od budżetu, możliwości i warunków gruntowych. Płyta jest najdroższym z dostępnych (prócz tradycyjnego i punktowego) i najtrudniejszym dla budowy systemem gospodarczym. A o tym jest kanał :) Cieszę się, że film przypadł do gustu, zachęcam do oglądania na bieżąco! Pozdrawiam
@marekmarooo33984 жыл бұрын
Owszem firm budujących tradycyjnie jest mnóstwo ale co za tym idzie jest też mnóstwo partaczy w tej branży, chyba najwięcej zresztą z wszystkich możliwych branż na rynku Polskim - nie wiesz jaką firmę założyć? Otwórz budowlankę i ucz się na klientach jak budować... Lepiej już chyba budować przez firmę która się specjalizuje w danym systemie jak na przykład szkieletowy, jest dużo większa szansa że wiedza co robią :)
@drzeky4 жыл бұрын
Dziękuję za komentarz. To też nie jest tak, że przy domach szkieletowych nie ma partaczy. Problem w tym, że nie jest to tak "idioto odporna" technologia, więc szukanie najtańszych ekip może mieć gorsze konsekwencje niż przy technologii murowanej. Ale fakt, firmy "uczące" się podstaw na klientach to jest niestety zmora. Pocieszający jest fakt, że nie tylko budownictwo ma z tym problem :)
@emmariano74 жыл бұрын
Witam. Ciekawy ten Twój kanał i dużo cennych informacji... Sam stoję przed wyborem czy szkieletowy czy murowany. Ale jak słyszę od ludzi, że szkieletowy kosztuje tyle samo co murowany to wierzyć się nie chce... Może chodzi o wyspecjalizowane firmy. Robiąc samemu szkieletowy myślę, że będzie łatwiej i taniej niż murowany. Fakt, że dobrej jakości materiały trochę kosztują. Właśnie szukam projektu do 100mkw w parterze. Pozdrawiam i daje suba.
@drzeky4 жыл бұрын
Witam i dziękuję :) Ceny są zbliżone gdy buduje się z firmą, samemu faktycznie można bardzo dużo zaoszczędzić, zwłaszcza przy drewnianym szkielecie. Ale trzeba włożyć sporo pracy - im więcej, tym większa oszczędność. A największą oszczędność daje rozważny projekt, więc proszę roztropnie szukać :)
@adamgalinski71414 жыл бұрын
Dylematy:)
@drzeky4 жыл бұрын
Z początku tak, potem to jedynie decyzje oparte o zdobywaną wiedzę
@TheMaxohde3 жыл бұрын
Zastanawiam się nad sensem dokładania warstwy styropianu ze szczeliną wentylowaną. Chyba tylko jako podkład pod tynk...
@drzeky3 жыл бұрын
Dzień dobry. Wbrew krążącym mitom styropian izoluje dom również gdy zastosujemy szczelinę wentylacyjną na 1-1,5cm, oczywiście o jakieś 30% mniej ale pozostałe 70% polepsza parametry budynku.
@obiektywnyobserwator50184 жыл бұрын
Wydaje mi sie ze w jednym i drugim przypadku ogrzewamy powietrze + sciany(murowane i szkieletowe)
@drzeky4 жыл бұрын
Witam i dziękuję za komentarz. Owszem, docelowo ogrzewamy powietrze ale chcąc nie chcąc również konstrukcję domu i całe wyposażenie. Zanim jednak ciężkie przegrody budynku murowanego się ogrzeją to będą oddawać chłód, który zakumulowały gdy dom nie był ogrzewany. To samo w sytuacji gdy już się zagrzeją a my wyjdziemy z domu, to będą one to ciepło długo oddawać, pomimo faktu, że tego nie potrzebujemy. Ściany domu szkieletowego robią dokładnie to samo, lecz w związku z ich małym ciężarem to zjawisko jest znikome. Dzięki temu można wykorzystać ten fakt i ogrzewać wtedy, gdy się tego potrzebuje, co pozwala na oszczędności.
@adamparysik1074 жыл бұрын
Drewno! Same plusy :)
@drzeky4 жыл бұрын
Zależy od podejścia ale podobnie do tematu podchodzę :)
@polsattvn88403 жыл бұрын
W blokach betonowych to dopiero słychać. Dzwonisz na 2pietro aslyszysz że ktoś idzie do domofonu👎🤪
@drzeky3 жыл бұрын
Ma to swoją wartość użytkową, bo od razu wiadomo czy domownik jest w mieszkaniu :)
@MotherWilkins4 жыл бұрын
Nie poruszyłeś tematu łatwopalności. To główny argument, który słyszę "szkieletowy dom od byle iskry pójdzie z dymem!"
@drzeky4 жыл бұрын
Spokojnie :) Ten odcinek dotyczy różnic technologii... racjonalnych różnic. O mitach związanych z budownictwem szkieletowym na pewno nagram przynajmniej jeden odcinek. Dom spłonie, dom odfrunie, dom zgnije... podsuń coś jeszcze to będę miał się do czego odnieść jak będę nagrywał :)
@MotherWilkins4 жыл бұрын
@@drzeky taaak. Argument, że "coraz silniejsze wichury, dach wam razem z domem odleci. Sąsiadowi dach w murowanym domu się posypał, a co dopiero będzie w jakimś campingu z deseczek".
@drzeky4 жыл бұрын
Noo najlepiej betonowy schron, 2 poziomy piwnic i do końca życia mieszkanie w suterenie, bo na wykończenie piętra brakło pieniędzy, dzieci nie pomagają w spłacie kredytu bo się wyniosły na swoje a ogrzewać nie ma za co a mury grube, zimne takie, niefajne, olaboga zły rząd, złe czasy ;)
@MotherWilkins4 жыл бұрын
@@drzeky u nas jest jeszcze gorzej, bośmy bezdzietni z wyboru. "Po co wam nowy dom, skoro nie chcecie mieć dzieci?!". Jasne. Mieszkajmy dalej w zgrzybiałym domu, którego zwyczajnie nie opłaca się remontować, bo po co mamy mieszkać w komfortowych warunkach. 😂
@drzeky4 жыл бұрын
Chcecie sami budować? :)
@rollss1234 жыл бұрын
Fajny film, ale nie odpowiada jakie sa koszty
@drzeky4 жыл бұрын
Dziękuję za oglądnięcie tego odcinka! Koszty, jak wiadomo, zależą od wielu czynników, w szczególności samego projektu domu ale i standardu wykończenia, miejsca w którym jest budowane i wielu innych. Mogę jedynie określić, że przy budowie z firmą ceny domów w przypadku obu technologii są porównywalne, z przyczyn o których wspomniałem. Sprawa kosztów zmienia się mocno na korzyść domu szkieletowego przy budowie systemem gospodarczym a konkretne kwoty będę podawał w miarę udostępniania filmów z budowy. Polecam śledzić na bieżąco :)
@rollss1234 жыл бұрын
@@drzeky Moze jakis film zrobic z przykładami? Bo takto zbyt ogólnie opowiadasz. Nie to ze sie czepiam. Doceniam to ze za darmo udostępniasz film i dzielisz się wiedzą. Pozdrawiam
@drzeky4 жыл бұрын
Z przykładami czego? Wycen? Napisałem, że są podobne, choć ich składowe są różne. Powiedziałem też, że szczegółowe koszty budowy domu szkieletowego będą podawane przy okazji odcinków z filmami z budowy. Będą też wyszczególnione czynności mogące obniżyć koszty wraz z podaniem idących za tym oszczędności. Chcesz, żebym zrobił podsumowanie tego zanim to jeszcze wypuszczę? Niestety kolejność zostanie zachowana :)
@endrju24254 жыл бұрын
Ja też chyba wybiorę drewno, jakoś bardziej do mnie przemawia i chyba taniej wybudować, nie?
@drzeky4 жыл бұрын
Wg moich kalkulacji jest taniej i to sporo
@Cesarzowa13 жыл бұрын
Chyba raczej nie jest taniej konserwacja drewna myśle droga jest żywotność domu murowanego jest na pewno dłuższa a skoro drewniany taki solidny to dlaczego gwarancja na poszczególne elementy jest tak krótka?
@tommyb49313 жыл бұрын
Wartość merytoryczna 2/10 wypadło by się przygotować.
@drzeky3 жыл бұрын
Czego oczywiście nie można powiedzieć o Pana wiele wnoszącym komentarzu :)
@tommyb49313 жыл бұрын
@@drzeky przepraszam poszedłem tokiem rozumowania autora filmu i też nic nie wniosłem.
@drzeky3 жыл бұрын
Wybaczam ale na przyszłość jak już się Pan wypowiada pod moimi filmami to proszę to robić z sensem i merytorycznie