Nagyon hasznos kis beszélgetés. Meghallgatom a többi előadást is!
@55ibolyaАй бұрын
45:49-46:10 Minden kérdés erkölcsi kérdés!Hetesi Zsolt tiszteletem.
@richardv.247526 күн бұрын
52:21 -rol annyit, hogy Konrad Lorenz mar 1972-ben arrol ir a konyveben, hogy egyedul az tolti el optimizmussal, hogy az emberek felismertek a civilizaciora leselkedo problemakat ... nekem laikuskent azert ugy tunik, eleg sok ido telik el a felismeres es a tenyleges cselekves kozott.
@egonispanovity6136Ай бұрын
Nos,mi kell és mennyi kell ahhoz,hogy az ember boldog legyen??? A kérdés roppant egyszerűen megválaszolható.Magamból indulok ki: a 60-as évek elején odahaza a családban a petróleumos korszakba születtem bele.Tehát,tökéletesen elektromosság nélkül éltünk.A szüleim dolgoztak,odahaza kertünk volt(természetesen falun éltünk),a baromfiudvarban csirkéket neveltünk.Minden szükségletünk ki volt elégítve.Mivel egykének születtem,ráadásul a falu legvégén laktunk,nem voltak játszótársaim illetve voltak,a házkörüli állatok:sünök,békák,kígyók,tücskök bogarak.Állítom,fantasztikus gyerekkorom volt,semmiből nem szenvedtem hiányt.A legfontosabb biztosítva volt a számomra: a kaja és a szülői szeretet.A mai gyerekek hisztériás rohamot kapnak,ha megpróbálják korlátozni őket az android telefon használatában.Itt a baj.Ahhoz,hogy vissza tudjunk lépni egy korábbi életstílusba olyan döntéseket kellene hozni,amelyekre a mai emberek már képtelenek.Senki se tud lemondani a luxusról,s ha egyszer a körülmények kényszeríteni fogják,abba bele fog halni vagy rosszabb esetben ölni fog frusztráltságában.
@polgár8353Ай бұрын
Nem az a lényeg, miről tudsz lemondani, hanem az, hogy miről vagy hajlandó! Én pedig nem vagyok hajlandó lemondani semmiről azért, hogy pár tucat ember 3 milliárdos bulikákat tarthasson, és jachtokon, magánrepülőkön járhassa a világot, az én adóforintjaimból, meg a szüleim - egész életükben megdolgozott nyugdíjuk - terhére!
@PremSingh-mu6tkАй бұрын
Hare krishana
@deakbaliАй бұрын
Hetesi Zsoltot érthetetlenül kevésszer szólaltatják meg a hazai sajtóban.
@zsoltracz4222Ай бұрын
Amishok, mennoniták többé-kevésbé bemutatják azt a nagy mértékű lemondást, ami a fogyasztás alacsony szinten tartását lehetőbb teszi. A példa adott, mégis kevesen élnek a lehetőséggel.
@oromduloАй бұрын
Sajnos sokan nem értik miért szükségszerű Isten és az ő létének a tudata ahhoz, hogy fenntartható életet éljünk. "A bölcsesség kezdete az Úrnak félelme" Péld 1;15;17;22 - ahogy a Biblia is írja. Az összefüggések meglátása úgy látom már körvonalazódott a vendégek számára, csak ezek rangsorolása, hogy miből következik a megoldás, az nem egészen egyező, pedig ebben az esetben egyáltalán nem mindegy, hogy mivel kezdjük változások elindítását.
@polgár8353Ай бұрын
Hát akkor sorold! A betegségeket a tízparancsolat gyógyítja Kásler szerint, haljunk valamit a gazdaságra is!
@molnarlaszlo9063Ай бұрын
Jó hogy mindjárt nem vallás és mindjárt keresztény és még inkább katolikus vallás kell.
@polgár8353Ай бұрын
Helló Bese atya!
@bence96benkoАй бұрын
A pedo egyházakat támogatni nem bűn véletlen a biblia szerint?
@alexbagi-j8s29 күн бұрын
Istennek nem feltétlenül emberre van szüksége
@rezvez6378Ай бұрын
Darwin nem mondta, hogy a majmoktól származunk.
@LászlóDomaАй бұрын
Ezt a vonalat ne vessük el! A kommentelő neved igencsak annak bizonyúlt! Tudod, mi emberek...
@rezvez6378Ай бұрын
@LászlóDoma Nem értem, pedig én már eddig sok mindent nem értettem.
@endrefarkas8101Ай бұрын
Valamiért mégis elterjedt , akkor ki mondta ??
@molnarlaszlo9063Ай бұрын
@@endrefarkas8101közös őse volt a mai embernek és a mai majomnak.
@deakbaliАй бұрын
Darwin mindenesetre egyes fajok egyes egyedeit vizsgálta. Ez teljesen téves eredményeket hoz. Fajtákon belül egyes egyedek között lényeges különbségek vannak mindenféle síkon amit csak el tudsz képzelni de ehhez ismerned kell a különböző állatcsoportok rengeteg egyedét. Innentől meg is bukott Darwin hablatya. Amúgy állj egy fa alá, nyújtogasd a nyakadat felfele az alma irányába. A gyerekeid hosszabb nyakkal fognak születni.
@laszlonagy2928Ай бұрын
Pogács úr roszul számol. 3%-os növekedés mellett 30 év múlva 2,5-szeres lesz, 70 év múlva 8-szoros lesz, 100 év múlva 19-szeres lesz a gazdaság! Figyelünk.
@Janszy90Ай бұрын
Nem azt mondja, hogy 100 év múlva, hanem hogy a század végére. Ha 76 évet veszünk, akkor kb 9,5-szeresre nő éves 3% növekedéssel.
@leonorabarany5061Ай бұрын
WEF szagú
@redcat8016Ай бұрын
Ez mind szép.Egy kérdésre nem ad választ.Hogyan oldjuk meg a fajfenntartást?Gyermekek kellenek.Ahhoz pedig kell az élelem.Tehát minden születéssel nő az élelmiszer igény.Vagy...mesterségesen szabályozzuk a születést..Ergo megöljük a magzatot....
@AndreaKocziszkyАй бұрын
Arra nem gondoltál, hogy létezik önmegtartóztatás is, vagyis nincs behatolós szexuális együttlét. Egyből magzatgyilkosságnál kötöttél ki. XD
@LászlóDomaАй бұрын
Európa fogy? Öregszik a társadalom? Íme két eldöntendő kérdés "igen", vagy "nem", ennyi még megy, remélem.
@rlatillaАй бұрын
Nézz meg pár videót a tárházamban ....
@rlatillaАй бұрын
Elsőként ensz rendeletek IMF WEF a g8 igényei szerint futnak a társadalmi gazdasági technológiai folyamatok. Azok kemény előírások és érdekek spekulációk paktuma .Lecserélik a share economy ra robotizációra a termelést . Nézz be pár videóba itt nálam .
@sandorportik88Ай бұрын
Érdekes, egy szóval sem említik a klíma propagandisták a levegőbe kiszórt chemtrailer vegyi permetet, csak az ember ne egyen ne fogyasszon sőt jobb ha nem is lenne?
@76osIsoMisoАй бұрын
Pogi hozza a formáját, ő a legjobb. Nem csoda, hogy nem ő kapja a nagy tapsot ilyen közönség előtt, hanem inkább Hetesi, mert pl. megemlíti, hogy nem esznek húst... Az is egy nagy tévút, hogy egyéni "ökológiai lábnyomokat" számítunk. Mégis ki írja azt a képletet, ami akárcsak megközelíti az egyéni impaktokat? A fáknak is nagy szerelmese vagyok, de érdemes lenne megemlíteni, hogy pl. egy egészséges TALAJ mennyi szenet köt meg! És pl. az lehet egy legelőterület kisebb facsoportokkal, nyilván. Az állatok természetes életciklusuk vége felé pedig kb. mindig erőszakos halált halnak, csak már manapság a természetfilmekben sem illik ezt bemutatni, pl. amikor 3 oroszlán csüng egy kafferbivalyon, vagy amikor a gnú szomjas ezért oroszrulettezik azzal, hogy közel megy a csak rá várakozó krokodilhoz, stb.
@rlatillaАй бұрын
Pogátsa és Stump B B a lefizetett beetetők . Azt kerekítik ki hogy a cégek vállalatok a jó irányítógazdák az állam és hasonló szervezetek intézkedéseik elavultak . Csakhogy a cégek rt bankok multik magántőke tulajdona azok irtanak mérgeznek , a klímakáoszt is ezek menedzselik a mi kifosztásunk extra adóztatásunkért . Majd rádöbbensz amikor a tv reklámozza mekkora sikereket értek el te meg a share economyval carbontax al dekkolsz üres zsebbel üres hassal tilalmak teljes megfigyelés alatt .
@molnarlaszlo9063Ай бұрын
Egészséges talaj szerves anyagból, mondhatjuk fából, növényi részekből lesz.
@polgár8353Ай бұрын
Akkor most átmentél a következő vizsgán! Az életén nem fogsz...., ha szerinted Pogátsa a legjobb, mert neki - ahogy ezek szerint neked sem -, a gyakorlatról fogalmatok sincs! Az MNB annyi pénzt pumpálhat a gazdaságba amennyit akar, és a "nemnövekedés" sosem definiált blődségeivel egyetemben!
@76osIsoMisoАй бұрын
@@molnarlaszlo9063 A növényi részeken kívül nincs szerves anyag akkor, ugye? Nitrogén az nem is kell...
@molnarlaszlo9063Ай бұрын
@76osIsoMiso nitrogén kell, de hogy lesz? A talajban nincs. Csak növényeken keresztül vagy műtrágya formában