Їжа: професор Віктор Досенко. Зменш тривожність через харчування | Простими словами

  Рет қаралды 53,168

Простими словами. Психологія та наука

Простими словами. Психологія та наука

Күн бұрын

Пікірлер: 99
@inna_ki
@inna_ki 28 күн бұрын
фантастично корисний епізод, дякую команді та пану Віктору! Взяла собі рекомендацію від читачки "починати закупи з овочів і фруктів" - це працює в мене.
@Олена-М
@Олена-М Ай бұрын
Слухаю на 24 хвилині, вже втрачаю терпіння, коли ж буде більше по суті від гостя )
@ІринаВодопян
@ІринаВодопян Ай бұрын
Як класно бути вчителем біології! Люблю свою роботу! І про мікробіом знаю, і яблуко та гарбуз сьогодні спекла- смакота. І внука, не лише доїдати не заставляю, а, взагалі, вважаю, що ножем і вилкою сучасна людина риє собі могилу. Дякую за розмову.
@ВалентинаМовчан-м6д
@ВалентинаМовчан-м6д Ай бұрын
...чи подовжує собі повноцінне життя без набутих захворювань 💃
@marynakhnykova8842
@marynakhnykova8842 Ай бұрын
Дуже вдячна ведучим за глибину вивчення кожної теми, яку беруться досліджувати.Високий рівень. Небанальне обговорення здається таких тем, як іжа. Марк здивував новиною, що в нього в 33р. саме 2тип ЦД. Це нетипово для молодого віку. Дякую ще раз!
@tania9408
@tania9408 2 күн бұрын
Дякую за цей подкаст, найцікавіше було про мікробіом! Мені критично необхідно налагодити харчування, бо в цьому стресі їм не поживну їжу. Як наслідок: загострення хвороби Крона, тривожність і так далі… а все тому, що важко стримуватись, коли всюди навколо тобі пропонується лише щось швидке, доступне і смачненьке. Але вдячна, що піднімаєте цю тему, бо тоді я більше занурююсь в цю тему і маю мотивацію хоча б на вибудову хоча б однієї хорошої харчової звички)
@oksanamylyan9715
@oksanamylyan9715 Ай бұрын
Дякую, завжди дуже "просто, про складне". Ведучі професіонали:теми, мова, гості. Слухаю вас із задоволенням. Успіхів вам!
@oksanawebster8729
@oksanawebster8729 Ай бұрын
Професор звісно правий, нажаль у подкасті його було дуже мало! Хотілося більш концентрованих наукових знань! Давно «в темі» тому мені було трохи нудно слухати. Дякую за просвітницьку роботу!
@alanacooper7579
@alanacooper7579 Ай бұрын
вау скільки інсайтів! я зараз в шоці від такого розуміння себе! дякую!!!❤
@ВалерийАллахвердов
@ВалерийАллахвердов Ай бұрын
Дякую за просвітницьку працю на тему їжі.Зайшло і можливо останеться для практикування.
@ІринаРубаха-ц1з
@ІринаРубаха-ц1з Ай бұрын
Реально круто і цікаво! Щиро дякую!)))
@ІринаМихайлова-ж2х
@ІринаМихайлова-ж2х Ай бұрын
Добре що інформація подається через спілкування! Через особисті приклади!Така подача визиває довіру і мавпуванння за вами!
@ukrkomentar
@ukrkomentar Ай бұрын
Це мій перший епізод вашого подкасту, дуже круто, підписка та вподобайка
@user-otamanka-holodniy-yar1923
@user-otamanka-holodniy-yar1923 Ай бұрын
Більше роздумів та розповідей ведучих про своє життя, ніж відповідей лікаря. Нагадує минулий час, коли працювала в оточення молодих матусь і слухала щодня що їдять їхні діти. І як вони вирішують щомісяця слідкувати за своїм харчуванням. Ну ви молодці, Софіє. Ведіть щоденник.
@катяжижан
@катяжижан Ай бұрын
Дуже кайфоіий випуск. Хочеться написати мільйон коментарів д нього. 1. Чи можна віднести до 7 базових задоволень "я була права, ха"? 2. Маю в історії родини цукровий діабет 2 типу, морально до нього готуюся. Років до 15-20 взагалі думала, що це хвороба всіх літніх людей, бо в дідуся-бабусі обох був. 3. На щастя, в нас живе на столі фруктова тарілка і горішкова. Як тільки навчилася їсти горіхи-насіння на постійній основі, можу стверджувати, що кишківник перший на них реагує, при чтому з великою вдячністю. Хоча до 3 кг фруктів-овочів на день ще є над чим працювати. Але заради справедливості скажу, що є й темна сторона. Вона в трохи меншій близькості, але не аж настільки щоб докладати зусиль. Маємо вазочку "До чаю" з печивом\цукерками. 4. Сирники. Зі сметаною. Єдиний солодкий сніданок, який мені заходить. Після всякиї мюслів-вівсянок знову хочу їсти через півгодини.
@TheRimma1987
@TheRimma1987 Ай бұрын
З першим пунктом погоджуюсь що капець))) хіхіхі припускаю це дає відчуття спокою через усвідомлення,що щось розумієш в цьому житті
@TheRimma1987
@TheRimma1987 Ай бұрын
В підтвердження тези в вашому подкасті ото слухаю й тішусь,що я вже більше 15 років вегетаріаню) з повномасштабною та дійсно почалось менш регулярне харчування й як наслідок оце минулого літа був низький гемоглобін й втомлевість висока, але здала аналізи, з'ясували чого не вистачає й пропила необхідні елементи. Також взяла до уваги,що та певних продуктів не доїдаю останнім часом, бо якось увага випала , виправляємося. Дяка за корисну розмову
@lanaborn6730
@lanaborn6730 Күн бұрын
Навіщо ви їсте. Медитуйте!
@marinakizilova5381
@marinakizilova5381 Ай бұрын
дякую за випуск! давно з каналом і маю сказати сценарій зараз став гірше: не зрозуміла роль цих історій від Каті на фоні, їх не цікаво слухати та вони не асоціюються із власною історією, дуже "по-верхах". і так, хочеться більше пофесора - йому ж є що сказати і його так хочеться послухати! і зараз стало багато "джинглів" як від ведучих так і від Каті, менеджерки проєкту. а загалом дякую ведучим та команді за роботу
@ЛюдмилаТихонович-з1й
@ЛюдмилаТихонович-з1й Ай бұрын
Дякую вам за гарні настанови. Їм клітковину а стану ще більше їсти.
@Olgasheva
@Olgasheva Ай бұрын
дуже цікаваі корисно інформація !багато чула про кишківника та Бактерії ДКую професору за підтвердження !!!😊 І вам за корисні подкасти
@Наталія-в8о
@Наталія-в8о Ай бұрын
Дуже цікаво. Дякую
@paninagrani
@paninagrani Ай бұрын
як на мене забагато історій від глядачів, або вони занадто часто переривають основну бесіду. дуже відволікали. хочеться все ж таки слухати спеціалістів, а не історії із життя людей, які мені не цікаві і не знайомі.
@serhiy_ishchuk
@serhiy_ishchuk Ай бұрын
Цікаво, але дуже довго. Корисно, але місцями академічно. Не весело, трішки нудно, навіть коли ведучі дуже посміхаються, і не раз, під час подкасту 🙂. Радує, що вони хоч про це кажуть. 🤨 Але чудово, особливо для фанатів. Та фантастично, для українського ютубу. 💙💛
@teresadrozd7171
@teresadrozd7171 Ай бұрын
рада, що ви пишете книгу чекатиму)
@ОленаІгнатенко-д1п
@ОленаІгнатенко-д1п Ай бұрын
Занадто довго,багато лишніх слів,все це можна було сказати за 15 хв
@oksanawebster8729
@oksanawebster8729 Ай бұрын
О, хоч хтось це сказав! Нема часу слухати «воду»🙁
@ValeriiaHatskovska
@ValeriiaHatskovska Ай бұрын
Досенко ❤ То абсолютний краш. Рок-зірка молекулярної фізіології
@svitlanalisovenko8175
@svitlanalisovenko8175 Ай бұрын
Дякую 🎉
@ІринаШелест-й5к
@ІринаШелест-й5к 11 күн бұрын
Дуже дякую за тему їжі. Брокколі не можу сказати що люблю, але їм її постійно, бо інакше ШКТ передає мені вітання. Шаурму готуємо вдома, бо лише так мій син може з'їсти овочі, соус робимо зі сметаною і гірчицею. Було дуже цікаво послухати.
@mariiaalokhina4392
@mariiaalokhina4392 Ай бұрын
Крутяк!!!!
@ІринаРябоконь-ш7м
@ІринаРябоконь-ш7м Ай бұрын
Дякую за інтервʼю. Виросла у звичайній родині, але більш обізнаних батьків, де не закармлювали і більш менш харчування було адекватне Зараз 41, харчування більш менш, майже без джанкфудів, але бувають переїдання. Також в житті присутній спорт Мені здається, що зараз свідомих дуже багато
@solyasoleil4731
@solyasoleil4731 Ай бұрын
Повністю погоджуюсь і підтримую професора Досенко. Страждала надлишковою вагою, заїдала стрес. Почала їсти дуже багато листяних салатів, сирих та тушкованих овочів, багато христоцвітних, риби та птиці. Зранку їм один банан, а часом яйця варені. Завжди маю горішки в сумці якщо проголодалась. За рік часу я схудла і маю чудові результати аналізів.
@natalidavydiuk7315
@natalidavydiuk7315 Ай бұрын
Досенко - це Любов ❤
@lanaborn6730
@lanaborn6730 Күн бұрын
Пррслухала я під час переберання шафи. І все, що тут говорилось, можна в 30 хвилин вкласти.
@АнастасіяДеркач-т1м
@АнастасіяДеркач-т1м 21 күн бұрын
Дякуюююююююю
@oksanavasylyk2445
@oksanavasylyk2445 Ай бұрын
Вподобайка Вашому каналу! Дякую всім за просвітницьку діяльність!❤
@Наталія-в8о
@Наталія-в8о Ай бұрын
Дорога до здорової їжі починається з тяжкої хвороби. Такі висновки з цього підкасту і власного досвіду
@Usersgpt
@Usersgpt Ай бұрын
Підписана давно, але чомусь не отримувала повідомлень.
@ОленаІгнатенко-д1п
@ОленаІгнатенко-д1п Ай бұрын
Всі мої чудові правила щодо харчування вперто ламав соціум- садок,школа.А ще дідусі і бабусі. І діти скоро перейшли на їх бік.Цукор діє як наркотик.
@anastasijakovalchuk9378
@anastasijakovalchuk9378 Ай бұрын
Дуже добре розумію.
@RebekkaGerman
@RebekkaGerman 14 күн бұрын
😢
@Сев-к4ь
@Сев-к4ь 12 күн бұрын
Дуже дякую за випуск! На Нетфлік дивилась фільм «Таємниці кишківника» і там детальніше розповідали про бактерії і «пересадку какашок»🤪🤪🤪
@Usersgpt
@Usersgpt Ай бұрын
Патофізіолог... Звучить якось. Деруни керують мною, коли я їх давно не їла😂
@Дао-ы8ы
@Дао-ы8ы Ай бұрын
Патофізіологія - фундаментальна медико-біологічна наука. Одна із основних та найскладніших дисциплін вищої медичної освіти. Професор Дасенко - гордість української науки та освіти.
@lanademy579
@lanademy579 3 күн бұрын
абсолютно згодна з ведучим, це харчове середовище, кожний обирає свої орiєнтири)
@ОленаІгнатенко-д1п
@ОленаІгнатенко-д1п Ай бұрын
Хто вам сказав ,що жир не корисний? Особливо у цю пору року! Імкнитет- це жир! Мозок- потребує жиру! Не маргарину ,а сала,олії,сиру,горіхів,зернят.
@Usersgpt
@Usersgpt Ай бұрын
Жир для пожилих
@juliiash8678
@juliiash8678 Ай бұрын
так, якісні ненасичені жири повинні займати певний % в раціоні
@НаталіяКулаківська-ю3ь
@НаталіяКулаківська-ю3ь Ай бұрын
👍👍👍❤
@Anna.platonova
@Anna.platonova Ай бұрын
Мені було дуже корисно послухати від початку та до кінця) я б навіть переслухала іще раз через певний час, щоб інформація добре вляглась. Про мікробіом взагалі було дуже корисно послухати та дізнатись, що на нього можна здати аналізи, але при цьому треба знати чим його годувати - це вивело мене на новий рівень пізнання та усвідомлення)) Людям, яким було скучно слухати, просто треба вмісти фокусуватися та меньше гортати стрічки Тік току, рілсів і тд, в них дофамінова залежність вже розвиласт від цього і через це складно слухати 2 години відео)
@ІринаРубаха-ц1з
@ІринаРубаха-ц1з Ай бұрын
💙💛
@ecolenart
@ecolenart Ай бұрын
11 річна війна, окупація, еміграція, депресія і +23 кг…. тепер хоч є розуміння в якому напрямку рухатися. Щиро дякую ❤
@Софія-с8ю
@Софія-с8ю Ай бұрын
дуже любила ваш подкаст, часто рекомендувала його іншим людям, але все частіше соромно за це. якість гостей зменшується, вони кажуть очевидну ненаукову маячню, а найбільше засмучує те що пані софія, яка є психологинею навіть на це не реагує. хотілося би більшого регулювання гостей від ведучих, а не облизування їх
@laz0renko89
@laz0renko89 Ай бұрын
1) наведіть, будь ласка, факти, які є на вашу думку ненауковими 2) єдиний науковець за мікрофоном у випуску це пан Досенко, на відміну від психологів, при всій повазі та цікавості до їх роботи. 3) сучасна психологія це і є тотально ненаукова сукупність думок та переконань, які іноді випробовують науковим методом.
@dalas-ua
@dalas-ua Ай бұрын
Зробіть, будь ласка, подкаст з Россом Енджли, це має бути цікаво🚀 і про їжу і про психологію і про Спортивний стоїцизм, якого ще не було в подкасті)
@johannmuller2039
@johannmuller2039 Ай бұрын
Перше враження від подкасту непрофесійність мінімум корисної інформаціїї навіть шкільного рівня піду далі.
@mashakamkina5958
@mashakamkina5958 Ай бұрын
Аж яблучко захотіла з'їсти
@katis_ph
@katis_ph Ай бұрын
@yuliia.antonova
@yuliia.antonova Ай бұрын
От так от береш картоплю, починаєш її чистити, цибульку чистиш, на фон хочеш поставити щось пізнавальне, щоб поки смажитимеш деруни набратися мудрості.... А тут тобі майже з перших слів харчового ляпаса дають. Нє, кажу собі, сьогодні деруни таки будуть на вечерю, а от завтра почну зі здорового харчування;) Пс Дякую вам, за крутезні подкасти!
@user-prostymyslovamy
@user-prostymyslovamy Ай бұрын
якщо деруни "запекти", а не смажити, а ще подати з салатом, то буде цілком здорова вечеря)
@ТаняДимчук-с7х
@ТаняДимчук-с7х Ай бұрын
Килограммы овощей или сто грамм семян льна Можно в кашу добавлять, в овсянку например Молотые семена льна можно в супы добавлять
@НаталіяЛозова-ь2ь
@НаталіяЛозова-ь2ь Ай бұрын
Вітаю! Як на мене, то диктори вживають забагато англіцизмів, не все зрозуміло що вони кажуть.
@johannmuller2039
@johannmuller2039 Ай бұрын
Особисті фантації на вкрай важливу тему. Нейропсихологія гормони, нейромедіатори, системність, піклування про себе в умовах генералізованої тривоги та інституціального безправья, ви про це? Піду далі все безтолково, шлак.
@OrcFromTheFog
@OrcFromTheFog Ай бұрын
Забагато вставок, гайз)
@kapikapi75857
@kapikapi75857 Ай бұрын
Дуже довге інтро ні про що((
@lanaborn6730
@lanaborn6730 Күн бұрын
Це харчування, що пропонує гість не вси підходе. Лікарі краще знають.
@ВалентинаМельник-ш1д
@ВалентинаМельник-ш1д Ай бұрын
Дуже часто звичайні лінощі та небажання готувати прикривають тривогами, переживаннями і ще казна-чим. Звичайна неорганізованість подається як пошук чогось.
@vpolipasla5607
@vpolipasla5607 Ай бұрын
Ви неправі, я прислухаюся
@Artada_
@Artada_ Ай бұрын
49-та хвилина відгукується шо аж гай шумить. Моя історія - живу в таборі для біженція(Берлін) вже більше року. Спочатку це був сильний стрес, через умови, неналежне харчування і стрес. Тут я втратив вагу на 5 кг, при зрості 175 см, важив 60, тобто і так був худий.. звісно ці зміни теж вплинули на моє прийняття себе, незадоволеність собою і тривожність. Я зажди обираю в принципі правильне харчування, і от ці думки, що їсти як мінімум тричі на день реально забирають чимало енергії. А ще, прикол в тому, шо в Берліні здебільшого та усюди Дьонер, фалафель.. Мій бюджет на місяць це 380 євро на все про все. Але я все одно прагну до збалансованого харчування, але іноді це так виснажує.
@ОлесьПасічний
@ОлесьПасічний Ай бұрын
Не фідбеки, а відгуки!!! Неуки…
@ЕвгенийВерёвка-г6л
@ЕвгенийВерёвка-г6л Ай бұрын
Доброго дня. А як називається епізод про роботу, про який Марк згадував майже наприкінці?
@user-prostymyslovamy
@user-prostymyslovamy Ай бұрын
«Робота. Залежність, про яку ніхто не говорить». Але він доступний лише на аудіо-платформах: Spotify, Apple Podcasts, Soundcloud
@natapavliuchyk781
@natapavliuchyk781 Ай бұрын
Що люблять біфідо? Якщо хоч одненька збкреглась,я нагодую!!
@victordosenko2788
@victordosenko2788 Ай бұрын
Bifidobacterium thrives on prebiotics, which are non-digestible fibers that feed beneficial gut bacteria. Optimal foods to support its growth include: 1. High-Fiber Vegetables Asparagus Onions Garlic Leeks Artichokes 2. Fruits Bananas (especially underripe ones) Apples Berries 3. Whole Grains Oats Barley Whole wheat Flaxseeds 4. Legumes Lentils Chickpeas Black beans 5. Fermented Foods Yogurt with live cultures Kefir Miso Kimchi (in moderation) 6. Inulin-Rich Foods Chicory root Dandelion greens Jerusalem artichokes These foods provide the nutrients and fibers necessary for bifidobacterium to thrive, enhancing gut health.
@victordosenko2788
@victordosenko2788 Ай бұрын
Bifidobacterium thrives on prebiotics, which are non-digestible fibers that feed beneficial gut bacteria. Optimal foods to support its growth include: 1. High-Fiber Vegetables Asparagus Onions Garlic Leeks Artichokes 2. Fruits Bananas (especially underripe ones) Apples Berries 3. Whole Grains Oats Barley Whole wheat Flaxseeds 4. Legumes Lentils Chickpeas Black beans 5. Fermented Foods Yogurt with live cultures Kefir Miso Kimchi (in moderation) 6. Inulin-Rich Foods Chicory root Dandelion greens Jerusalem artichokes These foods provide the nutrients and fibers necessary for bifidobacterium to thrive, enhancing gut health.
@o.k.3485
@o.k.3485 Ай бұрын
52:50 - відкрию секрет, 100 років тому люди теж менше хворіли, бо наука та медицина була менш розвинена і статистику було важче зібрати ніж зараз. То може і з тими менш розвиненими країнах, де ніхто не мріє жити, так само?? 😃
@lanaborn6730
@lanaborn6730 Күн бұрын
Це ж треба було так прос...ть под каст.
@СвятославЛукьяненко-х8т
@СвятославЛукьяненко-х8т Ай бұрын
Сидів на веганствє понєволє в 90-х, коли на м'ясо не вистачало грошей. Ніяких покращень зі здоров'ям не було. Навпаки, постійна слабкість, зуби почали сипатись. Тому це брехня. Бесперечно овочі потрібні, але якщо постійно сидіти на траві, то будете як корови щось постійно жувати
@GAVANNAJA
@GAVANNAJA Ай бұрын
Дякую за вашу працю. Маю 3х дітей і 2 з них школярі і скажу що дійсно чудова ініціатива Зеленської на практиці не дуже працює. Дійсно треба більше працювати в цьому напрямі.
@beldash-fe9ni
@beldash-fe9ni Ай бұрын
Стоп, стоп, а фаршировані перці і голубці чим не такі?
@victordosenko2788
@victordosenko2788 Ай бұрын
А чим фаршировані?
@beldash-fe9ni
@beldash-fe9ni Ай бұрын
@ хммм… рисом шліфованим з фаршем та цибулею і морквою… але ж сам перець! Це ж овоч)
@OlhaOderii
@OlhaOderii Ай бұрын
Бо у перці вітамін с розлагається під дією високих температур, бета-каротин у моркві теж, і ви отримуєте не теж саме якби ви зробили собі салат з моркви або перець зʼїли з рисом і куркою
@Наталія-ш4т2х
@Наталія-ш4т2х Ай бұрын
Хотілося б уточнити щодо їжі та аутизму. На основі чого пан Досенко робить такий висновок?
@user-prostymyslovamy
@user-prostymyslovamy Ай бұрын
Зараз в усьому світі науковцями проводиться дуже багато досліджень у цьому напрямку. Доведено, що порушення функцій мікробіому кишечнику можуть викликати занепокоєння, розлади сну і навіть призводити до аутизмспецифічних порушень pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29902437/
@cytq
@cytq Ай бұрын
Бляха, простими сллвами можна було б і не розтягувати на майже 2 години відео...
@yesuccess
@yesuccess Ай бұрын
Нудно
@friseurin_de
@friseurin_de Ай бұрын
Чіа зранку із зеленим бананом і буде всім щастя
@Vvplginsignimportance
@Vvplginsignimportance Ай бұрын
Мою маму в Одесі її мама заставляла пити сметану змішану з пивом, нібито для того щоб набрати вагу. Хоч вона була нормальна струнка дівчина.
@serbil1220
@serbil1220 5 күн бұрын
коробить слух забагато недоречних англіцизмів... навіщо воно? не ясно можна було б зрозуміти такий лексикон у діаспорян, які кажуть - наслайсеріть мені сиру)) а тут таке застосування викликає думку, що у людини не вистачає словесного запасу рідної мови
@lanaborn6730
@lanaborn6730 Күн бұрын
Багато людей на ваше тріпло агресивно реагують, а не на їжу.
@РусланаДурицька
@РусланаДурицька 7 күн бұрын
Не згодна з думкою, що рахувати калорії або відпрацьовувати їжу - це окей. Знаю на своєму досвіді - для людини зі схильністю до тривожності і рхп - це шлях до їхнього отримання. Я жила так 15 років і лише зараз вчуся не боятися їжі, вміти не сварити себе за джанкфуд і позбутися навʼязливих думок про правильне харчування
@sxum
@sxum 5 күн бұрын
bezgluzdi telepni
@user-serhiizhuravel
@user-serhiizhuravel Ай бұрын
2,5 кг це вся їжа за день. Овочів і фруктів треба 0,9 кг, при чому, у співвідношенні 9 до 1.
@user-serhiizhuravel
@user-serhiizhuravel Ай бұрын
Як би донести ведучому, що діабет2 лікується повністю безтваринною дієтою. А для здоровʼя потрібна цільнорослинна дієта.
@Gelena__Bon
@Gelena__Bon Ай бұрын
я правильно почула шо порушення мікробіому викликає аутизм ? 😂
@user-prostymyslovamy
@user-prostymyslovamy Ай бұрын
Зараз в усьому світі науковцями проводиться дуже багато досліджень у цьому напрямку. Доведено, що порушення функцій мікробіому кишечнику можуть викликати занепокоєння, розлади сну і навіть призводити до аутизмспецифічних порушень pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29902437/
Сім джерел задоволення, користь стресу та правила здорового сну.
1:16:59
Простими словами. Психологія та наука
Рет қаралды 45 М.
Quando A Diferença De Altura É Muito Grande 😲😂
00:12
Mari Maria
Рет қаралды 45 МЛН
How to treat Acne💉
00:31
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 108 МЛН
Зцілення: професор Джеймс Холліс. Як знайти свій сенс життя | Простими словами
1:09:13
Простими словами. Психологія та наука
Рет қаралды 45 М.
Як зупинити випадіння волосся і знову відростити волосся? Облисіння не буде!
17:31
Василь Чайка лікар з комплексним підходом
Рет қаралды 113 М.