Arduino 32: TAJEMNICZY WYŚWIETLACZ 5082

  Рет қаралды 11,862

Adam Śmiałek

Adam Śmiałek

Күн бұрын

Пікірлер: 80
@Informatykwakcji
@Informatykwakcji Жыл бұрын
😀😀👍👍 Dobra robota! Piękne wyświetlacze! Program jak dla mnie deczko nie po mojemu... 🤪 Ogólnie fajny odcinek! Szkoda, że tak mało wyświetleń i komentarzy! Dziwi mnie to, że niby wielu osobom zależy na tej serii, a tak niewielu chce się napisać choć kilka wyrazów komentarza dla algorytmu. Zresztą nie tylko u Ciebie tak jest... Trzymam kciuki!
@marius1677
@marius1677 Жыл бұрын
👩‍💻 [Wielki] Informatyk w akcji to nie jest takie oczywiste,że komuś się nie chce napisać... Otóż parę godzin temu zamieściłem w miarę krótki post,w którym zapytałem tylko,czy jest szansa na pokazanie w przyszłości wyśw. alfanumerycznych. Teraz chcąc sprawdzić czy może jest odp. widzę,że nie ma jej ani... postu. Z pewnością wszedł,bo spr. czy nie ma błędów... Trudno podejrzewać Autora o ich usuwanie bo wiem,że tego nie robi,to mam dylemat: czy powinienem zmienić sprzęt,czy zapytać operatora za co mu płacę? Wcześniej nie było tego problemu,jest on oczywiście mój-tylko jak później czytam że się nie chce,wziąłem to trochę "do siebie" :)
@Informatykwakcji
@Informatykwakcji Жыл бұрын
@@marius1677 Ja widzę u siebie dwa problemy. Pierwszy to chyba jakieś problemy z synchronizacją serwerów na yt (bo przecież dany kanał, szczególnie ten duży, nie jest obsługiwany tylko przez jeden serwer). Post np. jest widoczny dla autora, ale nie jest widoczny dla części innych osób i staje się widoczny dopiero po kilku godzinach. I drugi yt zawiera automat do moderacji postów i czasem ten automat jest nadpobudliwy. A nawet miałem sytuację, że posty znikły na kilka czy kilkanaście tygodni i później ni z gruszki, nie z pietruszki pojawiły się jako posty do moderacji. Także to wszystko trochę działa na zapałkę i sznurek, jak kiedyś mówili...
@andrzejgrzegorek9758
@andrzejgrzegorek9758 Жыл бұрын
za wiele, jak dla mnie, trzeba sie przyznac!!!!, pozdrawiam!!!!
@slakul5639
@slakul5639 Жыл бұрын
Bardzo podobne wyświetlacze produkował Texas Instruments o oznaczeniu TIP311. Mam dwie sztuki z data produkcji 1987
@andrzejporeda7281
@andrzejporeda7281 Жыл бұрын
Super jest ten film pozdrawiam twórcę tego filmiku serdecznie 👍👍👍👍
@rybianrybian7785
@rybianrybian7785 Жыл бұрын
Ah kiedyś miałem takie wyświetlacze. To była zabawa sterując je z TTL a nie z uP. To jest dopiero zabawa. Przypomniałem sobie mój pierwszy zegarek zrobiony na tych wyświetlaczach na rodzinie scalaczkow 74XX super zabawa
@krzysztofzbytomia9553
@krzysztofzbytomia9553 Жыл бұрын
Ciekawe, takich wyświetlaczy nigdy nie spotkałem. Pozdrawiam 😄👍
@movecizetodobryfilm
@movecizetodobryfilm Жыл бұрын
We współczesnym świecie, gdzie opatrzyły się już utarte graficznie pewne style, np wyświetlaczy, takie właśnie odświeżenie dawnej, uroczej technologii wprowadza urozmaicenie. Szczerze np. moj domowy zegar elektroniczny z jego klasycznym wyświetlaczem chętniej widziałbym właśnie w jakichs alternatywnych cyferkach! Pozdrawiam i gratuluję pomysłu!
Жыл бұрын
Kilka takich oryginalnych wyświetlaczy czeka jeszcze na swój występ, w tym także bardziej popularne - kalkulatorowe VFD :)
@mpluciennikowski
@mpluciennikowski Жыл бұрын
Bardzo fajnie i przystępnie tłumaczy Pan zawiłości technologiczne minionej epoki, ale porusza Pan też w ciekawy sposób nowoczesność :) Oglądam każdy odcinek z zaciekawieniem i zaraziłem Pana kanałem już praktycznie wszystkich znajomych ;) Taką prośbę mam - wiem, że jest wiele poradników i pewnie internetowych tutoriali, ale z Pana opracowaniem byłoby to zrobione na poziomie :) Interesuje mnie zagadnienie jak wykorzystać jakikolwiek mikrokontroler (może to być PIC, Atmel lub nawet arduino) do sterowania urządzeniami zewnętrznymi (na początek niech to nawet będą proste zestawy przekaźników), ale nie z poziomu samego kontrolera, a komputera podpiętego pod takowego. Chodzi mi o scenariusz zbudowania urządzenia sterowanego programem 'na żywo' uruchomionym na komputerze, który rozmawia z kontrolerem, który jest wykonawcą wejść/wyjść :) Pewnie dla elektronika to banał, ale ja chętnie zobaczyłbym jak to się realizuje :-) Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów :)
Жыл бұрын
Takie historie też są w planach :)
@mpluciennikowski
@mpluciennikowski Жыл бұрын
@ czekam zatem z niecierpliwością 🙂
@olo1299
@olo1299 Жыл бұрын
​@ panie Adamie przepraszam że pod tym filmem ale czy nie posiada Pan może transformatora do rosyjskiego zegarka elektronika? Mam zwarcie na jednym uzwojeniu a miło było by go uruchomić 😉
Жыл бұрын
Takiej rzeczy chyba nie mam luzem.
@olo1299
@olo1299 Жыл бұрын
@ szkoda... A pamięta Pan może jakie tam było fabryczne napięcie na katodzie? Może dopasuje inny a elektronikę zasilę osobno.
@mcv-m
@mcv-m Жыл бұрын
Fajna ta płytka testowa :)
@szymong.4680
@szymong.4680 Жыл бұрын
Witam. Kiedys budowalem taki zegar na podobnych wyswietlaczach z tym za ja jeszcze wyswietlalem date - czyli lacznie 14 wyswietlaczy. Ze wzgledu na pobor pradu trafilo to do pudelka.
@ArnoldKurzynski2015
@ArnoldKurzynski2015 Жыл бұрын
Cyfry wyglądają znakomicie !!!! Dużo lepiej, niż klasyki siedmiosegmentowe !
@olo1299
@olo1299 Жыл бұрын
Wyglądają naturalniej, i przy dobrze dobranym filtrze wyglądają świetnie. Ogółem lepiej od nich wygląda już tylko nixe i vfd 😉 Taki sam wyświetlacz jest w bardzo starym module wyświetlającego aktualny bieg którego miałem w jednym z maluchów😉 dodatkowo jest na nim kleks z jakiejs żywicy działający jako filtr i soczewka.
@szymonzawiercie
@szymonzawiercie Жыл бұрын
Panie Adamie, nie programuję co prawda w Arduino, ale funkcję wyslijBCD(), przy zapisie numerów pinów sterujących jako tablicy: const byte inputArray[] = { 10, 2, 11, 12 }; lub const byte inputArray[] = { input1, input2, input4, input8 }; można by zapisać w jednym wierszu: for(byte i = 0; i < 4; ++i, x >>= 1) digitalWrite(inputArray[i], x & 1); //zmienna x ulega zmianie lub for(byte i = 0; i < 4; ++i) digitalWrite(inputArray[i], (x >> i) & 1); //wartość zmiennej x jest zachowywana
Жыл бұрын
Można, tylko tablice były dwa tygodnie temu, a teraz chciałem inaczej. Za dwa tygodnie znowu będzie inaczej :) Generalnie przy tak niewielkiej ilości danych tablice nie robią dużych oszczędności.
@szymonzawiercie
@szymonzawiercie Жыл бұрын
@ Rozumiem. Czasem trzeba coś uprościć czasem skomplikować ;) Wchodząc w świat systemów wbudowanych i programowania "niskopodłogowego" nie wszystko jest takie proste i oczywiste. Nie ma idealnego rozwiązania, a te lepsze przychodzą z czasem, choć dojście do nich wymaga poznania wielu różnych dróg. Życzę powodzenia i pozdrawiam!
@grzegorzcioch7005
@grzegorzcioch7005 Жыл бұрын
Dziękuję za świetny film! Czy mógłby Pan wyjaśnić (jak laikowi), jak podłączyć do Arduino zwykłe, tj. nie wbudowane w płytkę edukacyjną, "pstryczki" godzin, minut i resetowania sekund, aby działały tak jak założono w projekcie?
Жыл бұрын
Dokładnie tak samo, to złącze, do którego wsadzam kabelki, to przedłużenie nóżek Uno. Natomiast klawiaturę można zrobić wciskając wyprowadzenia do masy, tylko trzeba poodwracać logikę klawiatury (HIGH zamiast LOW i na odwrót).
@janmos5178
@janmos5178 Жыл бұрын
Dobry filmik.
@Informatykwakcji
@Informatykwakcji Жыл бұрын
🤔🤔🤔🤔 Swoją drogą te wyświetlacze chyba rzeczywiście są mocno stare (jako model). Bo znalazłem w necie informacje "wczesne lata 70.", a najstarsza karta katalogowa, którą widzę ma datę "tentative data May 1972", co chyba należy rozumieć jako "wstępne dane z maja 1972" (zresztą pokazujesz ją też w filmie). Natomiast chyba były produkowane dość długo, bo widzę też kartę katalogową z końcówki lat 90.
@micham5315
@micham5315 Жыл бұрын
Panie Adamie, pytanie z innej dziedziny, czy sklejał Pan w młodości (a może trochę później) modele papierowe z Małego Modelarza ?
Жыл бұрын
Akurat nie te, ale trochę się nasklejałem takich rzeczy.
@wlocek369
@wlocek369 Жыл бұрын
No to do kompletu brakuje jeszcze wyświetlaczy matrycowych lub 14-segmentowych wyświetlających również litery.
Жыл бұрын
Będą.
@KeritechElectronics
@KeritechElectronics Жыл бұрын
Cwane - wyświetlacz dziesiętny lub heksadecymalny z dekoderem i pamięcią, wszystko w jednym... Nie to co jakieś kombo 7475+74141+Nixie, haha! Olej Arduino, zrób na ESP (choćby wszędobylskim NodeMCU) z zaczytywaniem czasu z serwera NTP :)
@BartekEVH
@BartekEVH Жыл бұрын
Mógłby Pan zrobić filmik o np zegarze na kilka matryc Led 8x8 z tak fajnie przewijanymi cyframi do góry. Na studiach były takie w elektronicznym i żałuję, że tego nie kupiłem. Mam 10 matryc LED 8x8 i leżą.. Sofcik napisać, rejestry kupić, parę buforów itd i gotowe. :) A efekt piękny, gdy czcionka taka ładna.. Dałoby radę zrobić film Panie Adamie? :)
Жыл бұрын
Pewno kiedyś takie coś się pojawi, ale to już nie na kilkanaście minut historia i trzeba by ją w odcinki wsadzić.
@BartekEVH
@BartekEVH Жыл бұрын
@ będzie fantastycznie! Będę czekał i z góry dziękuję. :) Miałem już w głowie (ja wszystko w głowie zawsze na początku, takie jakieś zboczenie od małego 😁) cały układ oraz pomysł na zarys programu także, na razie w blokowej postaci tylko. Ale Pan ma fajne podejście do pisania softu i chętnie zobaczę także Pana propozycję i logikę programu. :) Właśnie spróbuję sobie zamówić tą płytkę TME, bo mi się jakoś bardzo podoba wizualnie. Rev 2 już jest. A zwłaszcza, że Pan ją używa na filmach, więc miło będzie też, gdy się za to wszystko ponownie wezmę. Trochę lat minęło od ostatniego programu na ATMEGA 16 w takiej mojej fajnej płytce ewal. Pozdrawiam. :)
@olo1299
@olo1299 Жыл бұрын
Wiem o czym chyba mówisz. Swojego czasu w technikum na wyświetlaczu 2x16 chyba zrobiłem efekt spadających cyfr ala śnieg. 😂 Od tak z nudow. O tym mówisz? Już nawet po tylu latach nie pamiętam jak to zrobiłem dokładnie Ogółem nie lubiłem projektów z kategorii sztuka dla sztuki. Dla mnie musiało mieć wszystko jakieś zastosowanie żeby mi się chciało to robić. Dlatego długi czas gdy inni robili jakieś przykładowe zadania ja próbowałem zrobić w pełni cyfrowy wykrywacz metali. Działał ale to nie było to czego oczekiwałem. Główny problem miałem w szybkości i pojemności ówczesnych kontrolerów. Obecnie jest to o wiele łatwiejsze ale i konkurencja dawno to już rozgryzła😉 Przystawka dyskryminacji do mojego tesoro działała perfekcyjnie. Graficzne przedstawienie wykrywanego metalu na wyświetlaczu z jakiejs Nokii też, moduł dyskryminacji tonowej ładnie działał, nawet wskaźnik wielkości obiektu byl powtarzalny co wtedy nie było łatwe do zrobienia wśród poszukiwaczy i elektroników amatorów w jednym., ale całości nie udało mi się w ten sposób uruchomić żeby działał jak należy. Głównym problemem była stabilność wykrywacza bez analogowej części. Po latach już wiem gdzie tkwił główny problem i w sumie był on oczywisty ale to już historia😉 Ech miałem złotego nauczyciela który pozwalał na taką samowolkę programową. Potrafiłem tygodniami nie robić niczego co było w programie lekcji i potrafiłem polegnąć z kretesem a i tak miałem dobre oceny😂 Ale to były czasy gdy ja i jeszcze jeden kumpel z klasy gdy przyszliśmy do technikum już mieliśmy piurniki z elektroniczną ściągą zrobione od niechcenia gdy inni uczyli się podstaw 😂 albo jak dziewczyną zrobiliśmy na jakiś tam egzamin dyskretną słuchawkę. Magnesik w uchu, cewka w kołnierzu i całe radio pod bluzką😂😂😂 też zrobione na lekcjach 😂 ale mistrzostwem świata był przyniesiony na lekcje silnik mz150 jako praca na koniec roku a następnego dnia jazda pokazową. Simson z silnikiem mz150, do tego w 100% od zera wykonany moduł zapłonowy ze zmiennymi mapami zapłonu sterowanymi z kierownicy mający nawet wyświetlacz z noki. Wraz ze sterowaniem dodatkową dyszą z zaworkiem zwiekszajacym dawkę paliwa na wysokich obrotach. Wskaźnikiem afr którego później kumpel zintegrował że sterownikiem czego na początku nie mogliśmy ogarnąć już nawet nie wiem dlaczego. Oczywiście sam silnik z oryginałem niewiele miał wspólnego. Ogółem był to najszybszy Simson jakiego widziałem w życiu 😂 Miał w planach dorobienie jeszcze sterowania na wydechu, chciał zrobić dwa osobne wydechy z różnymi komorami rezonansowymi ale żaden aktuator nie przetrwał temperatur przy cylindrze i ogółem problematyczne to było wiec zrezygnował. Takie projekty za dzieciaka były ciekawe. Człowiek miał chęci i czas. Jedynie kasa wtedy blokowała człowieka. Ech mi się nostalgia włączyła i pieprze bez związku z tematem. 😉 W sumie z chęcią bym posłuchał Pana Adama co ma do powiedzenia w tej dziedzinie a dokładnie chodzi o wykrywacze metali. 😉
@BartekEVH
@BartekEVH Жыл бұрын
@@olo1299 rozumiem Cię dokładnie, miałem podobnie. :) przeczytam całe później, bo nie mogę teraz. Powiem tylko, że to nie było LCD a LED matryce 8x8 chyba takie nieduże. Ślicznie to wyglądało, bo czcionka była ładna, a animacja minut i godzin fajny bajer. :) To, że zrobiłeś taki program nigdy nie jest stratą czasu, bo to trening głowy i rozwój zawsze. Też mam na koncie sporo takich różnych śmiesznych rzeczy. Kiedyś np uparłem się, że chcę mieć program, który wyśle na moduł Roland SC-88 przez SysEx obrazek narysowany w tym programie kursorem oraz wpisane teksty, które będą wyświetlane na jego wyświetlaczu u góry w pasku, bo i zrobiłem go w C w 96 roku. :)) Ach piękne czasy.. Pozdrawiam.
@olo1299
@olo1299 Жыл бұрын
@@BartekEVH każde doświadczenie się przydaje. Nawet gdy się już o nim zapomni to w chwili potrzeby coś tam w głowie swita😉 w sumie taka pierdół jak obsługa wyświetlacza pewnego razu dała mi niezły zastrzyk gotówki. W maszynie wyświetlacz który pokazywał tryby i błędy uległ zniszczeniu już wiele lat wcześniej. Maszyna z lat 80-90tych utrzymanie ruchu poległo. Serwis producenta poległ i jeden z moich zaprzyjaźnionych mechaników również się poddał przy naprawie bo nikt nie mógł zdjagnozowac usterki a wyświetlacza brak. Godzinka na wymyslenie jak by tu odczytać błąd na tym co mam pod ręką, a odczytałem go starym laptopem z kabelkami na sztukę wsadzonymi w gniazdo lpt😂 naprawa maszyny to już była formalność gdy wiedziałeś co padło. Dziwne że nikt od tego nie zaczął. A wszyscy do dziś się śmieją po co ja trzymam 25letniegonlaptopa i czemu ciągle go naprawiam żeby działał. nawet gdybym miał teraz drugiego to już chyba nie dał bym rady go przystosować do swoich zadań. Jak padnie to naprawa kilku zabytkowych już maszyn w okolicy będzie niemożliwa 😂 Głupi przykład prasy, da się ją programować tylko przez dyskietki, a oprogramowanie działa tylko na win 98 maksymalnie😂 jedna z frezarek łączy się tylko przez lpt i jakiś stary program który już na XP nie działa. Zabytki trzeba naprawiać zabytkowymi narzędziami😂
@terminus_666
@terminus_666 Жыл бұрын
Ok.
@szymonpluta3938
@szymonpluta3938 Жыл бұрын
Pytanie. Może opowiedziałby pan co nieco na temat wyświetlaczy EPD? (elektronicznego papieru) Brakuje bowiem jakiegoś dobrego poradnika w języku polskim, a jest to naprawdę interesująca technologia swoją drogą działająca zupełnie inaczej niż wszystkie dotychczas znane nam wyświetlacze. Poczynając od CRT, na OLEDach kończąc.
Жыл бұрын
Pomyślę, żeby się do jakichś próbek dorwać i coś o tym opowiedzieć. Faktycznie, zalety to ma niezaprzeczalne: ładujemy dane i przestajemy o tym myśleć do czasu, aż znowu trzeba będzie zmienić treść.
@szymonpluta3938
@szymonpluta3938 Жыл бұрын
@ Jeżeli wystarczyłby tydzień lub dwa to mógłbym użyczyć swoich (jednak nie za długo gdyż sam ich potrzebuje do pracy inżynierskiej). Mam zarówno wyświetlacz Czarno-biały jak i trójkolorowy (czarno-biało-czerwony). Oba przekątnej 2.9 cala i rozdzielczości 296x128 pikseli.
Жыл бұрын
Dziękuję, spróbuję coś ściągnąć na własną rękę.
@Jawnuta_z_Niemierzy
@Jawnuta_z_Niemierzy Жыл бұрын
👍👍👍👍
@zenonpompka
@zenonpompka Жыл бұрын
💪
@grzesiekxitami3264
@grzesiekxitami3264 Жыл бұрын
gdzieś mam qdsp-6064 też od HP 12 pinów, wspólna katoda, "excelent redability at only 500 uA" (przy 5V oporek 6k8) maluśkie bo cyferka około 5 mm ale z soczewką kzbin.info/www/bejne/eoLQfnuZd9ucna8&ab_channel=DavidWatts
@dziku878
@dziku878 Жыл бұрын
🙂🙂👍👍
@lordlogan3308
@lordlogan3308 Жыл бұрын
zajbeisty film, ten kod to wiadomo ze specjalnie taki dlugi dla wyjasnieneia bo to cale SWITCH to mozna w jednej linijce kody zrobic xD
Жыл бұрын
Pewnie, że można i tak już pokazywałem. Dziś pokazuję tak, a za dwa tygodnie jeszcze inaczej. Na tym polega nauka.
@olo1299
@olo1299 Жыл бұрын
Na tym polega nauka. Przynajmniej mnie tak uczono. Najpierw na piechotę żeby zobaczyć co z cz się je a potem optymalizacja na podstawie tego samego kodu. Mnie to akurat omijało ale większość kolegów ze szkoły jak robiło jakiś program na pracę domową miała obowiązek pokazać kod bez optymalizacji itp. Żeby nie stosowali gotowców😉 ja za to miałem górzej pod tym względem, ci którzy zostali wybrańcami nauczyciela szli poza programem. Po tym poznać nauczyciela z pasją do zawodu. Ja ogółem programowania nie lubiłem i mnie to nudziło co było horrorem dla nauczyciela bo podobno marnowałem talen, za to często robiłem dla niego schematy blokowe pod jego projekty w innej robocie 😂 Śmiały się że on ma wiedzą a ja mam do tego dryg tylko wiedzy przysfajac nie chce.
@lordlogan3308
@lordlogan3308 Жыл бұрын
@@olo1299 ja zawsze lubilem porgramowac bo jestem niecierpliwy a tak jak programuje to od rzu widze efekt
@olo1299
@olo1299 Жыл бұрын
@@lordlogan3308 ja wręcz odwrotnie. Muszę od czasu do czasu coś naskrobać ale nie lubię pracować na komputerze.
@janpaweobrebski3305
@janpaweobrebski3305 Жыл бұрын
Napiszę mało oryginalnie Super Algorytm nie śpi 🤣🤣
@jozefkalinowski179
@jozefkalinowski179 Жыл бұрын
🙂👍👍👍.
@pisze1973
@pisze1973 Жыл бұрын
Zasięgowy.
@pawelnormalne431
@pawelnormalne431 Жыл бұрын
50lat to nie, atmega8 ma zaraz 18lat
Жыл бұрын
Wyświetlacz można podłączyć także do nowych arduinek.
@marcinkowalski7143
@marcinkowalski7143 Жыл бұрын
Z niecierpliwością wyczekuję odcinka omawiającego grzebanie bezpośrednio w rejestrach mikrokontrolera, czyli tworzenie "prostych" liczników eliminujących obrzydliwą funkcję delay() i jeszcze bardziej obrzydliwą - millis(). To jest jednak miejsce gdzie trzeba przyznać wyższość programowania AVR w C zamiast arduinowego bełkotu. Niestety raczej jestem na niego skazany bo zrozumienie języka C dla mikrokontrolerów to dla mnie droga przez mękę. Pozdrawiam serdecznie!
@marek4946
@marek4946 Жыл бұрын
wydaje mi się że powinien pan zrobić oddzielny kanał o tym Arduino... mało interesujące to ...przynajmniej dla mnie 🙁
Жыл бұрын
Jest taki jeden, rewelacyjny sposób i do tego za darmo - nie oglądać :) Arduino od początku ukazuje się w co drugi poniedziałek, to naprawdę łatwe do zapamiętania :)
@olo1299
@olo1299 Жыл бұрын
Nie ma sensu szukać zasięgów kolejnym kanałem. Wystarczy osobna kategoria na takie filmy. Jeżeli jakiś materiał nie jest w kręgu zainteresowań wystarczy go pominąć 😉
Жыл бұрын
Przede wszystkim kolejny kanał by te zasięgi ograniczył. Moja działalność wciąż jest na granicy opłacalności i gdyby nie Patroni, pewno bym się zwinął (Patroni obecnie chyba nawet nie pokrywają kosztów działalności firmy, tak na marginesie, witam w klubie "współczesnych biznesmenów" :)
@olo1299
@olo1299 Жыл бұрын
@ niestety tak to wygląda. Merytoryczne treści nie są w stanie się utrzymać. Ludzie wola oglądać papkę typu co doda robiła gdzieś tam. Czy tam innych pseudocelebrytow których na szczęście nie znam 😂 trzeba zacząć nagrywać filmy jak się wysadza w powietrze albo zrzuca z wieżowca taki wyświetlacz to ludzie zaczną ogladac😂 Ja wrzucam filmy nieraz kręcone z ręki jako szybkie poradniki jak coś naprawić, jak coś powstawało, jak wygląda praca jakiejś maszyny itp. myślałem o kanale z prawdziwego zdarzenia jak pański ale ani nie mam czasu na opracowanie wszystkiego w ładną formę, ani daru do mówienia tak by chciało się mnie słuchać. 😉 A niestety szansa na to bym pracę włożoną w kanał potraktował jako źródło dochodu są bliskie zeru. Mój kumpel ma kanał o podobnym stylu co mój, sporo ciekawszych filmów ma itp. Np zbudował lodówkę do około - 100stopni celciusza ale mało kto to ogląda. Za to jak on to mówi na rachunki za internet zarabiają filmy typu wystrzał kondensatora, palenie silnika itp. Nawet kiedyś się śmialiśmy ze kupimy karton największych możliwych fajerwerek i zamiast pokazać jak naprawić spawarke albo pralkę to ja wysadzimy w powietrze. 😂
Жыл бұрын
Na szczęście jakby co, mam plan B. Jeśli filmy przestaną się oglądać, nie będę ich robił. A ludzie, którzy wybierają głupoty, nie zdają sobie sprawy, że jest właśnie "za pięć dwunasta" i za chwilę rynek będzie potrzebował tylko tych, którzy coś tam w głowie (albo w rękach) mają. Powszechnej automatyzacji nie unikniemy, a dodatkowo wkrótce Polska zaroi się od imigrantów, którzy paradoksalnie uratują nas przed biedą, ale zarazem zepchną najmniej atrakcyjnych na rynku pracy w trwałe bezrobocie.
@Cyklonus
@Cyklonus Жыл бұрын
👍👍
Arduino 31: WYŚWIETLACZE SZEREGOWE i 4094
14:36
Adam Śmiałek
Рет қаралды 9 М.
Arduino 33: ŚWIECĄCE LITERKI HDSP2111
16:18
Adam Śmiałek
Рет қаралды 9 М.
VIP ACCESS
00:47
Natan por Aí
Рет қаралды 30 МЛН
黑天使被操控了#short #angel #clown
00:40
Super Beauty team
Рет қаралды 61 МЛН
Quando A Diferença De Altura É Muito Grande 😲😂
00:12
Mari Maria
Рет қаралды 45 МЛН
Arduino 36: KARTY PAMIĘCI I ODTWARZANIE DŹWIĘKÓW
18:23
Adam Śmiałek
Рет қаралды 11 М.
Arduino 49: Wysyłamy esemesy
12:23
Adam Śmiałek
Рет қаралды 13 М.
EEVblog 1601 - How VFD (Vacuum Fluorescent) Displays Work
10:06
Как устроены швейные машинки? [Veritasium]
16:50
Arduino 60: HD44780 i bargraf
15:00
Adam Śmiałek
Рет қаралды 7 М.
Arduino 21: KLAWIATURA PC
11:23
Adam Śmiałek
Рет қаралды 11 М.
The VFD that isn't
8:06
Technology Connections
Рет қаралды 948 М.
Arduino 43: RADIO Z RDS-em
13:56
Adam Śmiałek
Рет қаралды 10 М.