Super Film !!! Dzięki temu projektanci będą mieli łatwiej ! Więcej takiej merytoryki w praktyce ☺️
@jabomaster724811 ай бұрын
Nagrywajcie dalej, dużo się można nauczyć z tych filmików
@DzmitrySamailovich11 ай бұрын
Super
@ramboszczak3 ай бұрын
Hej afriso mam zapytanie. Czy wiecie w jaki sposób ustawic/podłączyć pompę obiegowa do pompy ciepla, gdzie w instalacji znajduje się bufor ciepla podłączony "3 punktowo"? Jak wycyrklowac pompę obiegowa w hydroboxie i ta przed buforem żeby nie było walki pomp? Czy są do tego jakieś specjalne sterowniki etc?
@AFRISOpl3 ай бұрын
Ustawienie charakterystyki pompy obiegowej zależy od rodzaju odbiornika. Najczęściej dla instalacji z buforem (ładowanie) zaleca się charakterystykę stałoobrotową. W przypadku 2 pomp obiegowych (strona źródłowa i instalacyjna), równoległe podłączenie zbiornika buforowego uniemożliwi walkę pomp.
@SzymonRadzikowski-s7s11 ай бұрын
Hej, pytanie odnosnie tabeli: Jednostkowy spadek ciśnienia na rurze w zależności od przepływu i średnicy [Pa/m] Wjaki sposob go obliczyc dla rur Dn65 np?
@AFRISOpl11 ай бұрын
Dla średnic większych od tych przedstawionych w naszym filmie poradnikowym - do obliczeń można skorzystać z ogólnodostępnych w sieci kalkulatorów doborowych.
@teresabukowska832611 ай бұрын
Dobry materiał nawet dla tych co już mają zrobioną instalację, mogą skontrolować poprawność. Jedno tylko martwi, że nie do wszystkiego da się sprawdzić kvs i jak go wówczas ustalić? Bez tego nie da się ruszyć z obliczeniami
@AFRISOpl10 ай бұрын
Proszę wymienić elementy, do których nie da się ustalić współczynnika Kvs, a podpowiemy, jak należy je prawidłowo dobrać do instalacji.
@teresabukowska832610 ай бұрын
@@AFRISOpl np. jakiś zawór 3d Afriso, nie znam jego parametrów, stary dość, nie mam możliwości demontażu aby go obejrzeć, zwymiarować
@AFRISOpl10 ай бұрын
@@teresabukowska8326 Pod poniższym linkiem: afriso.pl/pobieranie/katalog_techniczny_AFRISO.pdf znajdzie Pani na stronach 56-59 katalogu wszystkie nasze zawory 3-drogowe poprzednich generacji. Zawarte są tam m.in. wymiary oraz kvs.
@Tom7C39 ай бұрын
Minuta 9:48. Nie rozumiem skąd się bierze wartość 18,27 kPa na wymienniku w pompie ciepła, skoro w tabeli chwilę później są podane wartości od 40 do 69 kPa?
@AFRISOpl9 ай бұрын
Wartości spadku ciśnienia w tabeli zostały przedstawione dla przepływu znamionowego (np. wartość 1,7 m3/h podana powyżej). W naszym przykładzie obliczeniowy przepływ był 0,69 m3/h stąd spadek 18,27 kPa.