Létezik egy könyvecske: A Balaton évszázados partvonal változásai címmel, amelyben nem csak azt írja le a szerző, hogy milyen csodálatos volt a vízi világ a zsilipméyítés és a Balaton környéki mocsárvilág lecsapolása előtt, az hogyan hatott a környező klímára, hány úszómalom volt a Balatonon, hogy az európai nádtermelés és édesvizi haltermelésének 80%-át a Balaton adta, hanem az is, hogy a Tisza szabályozás előtt a magyar képviselők fillérekért vásárolták föl a meanderezett területeket amiket állami pénzen lecsapoltak majd azokat többszászoros áron értékesítették saját hasznukra. Ezeket a képviselőket egy cél vezérelte: minél kisebb mederbe szorítsák a Tiszát, hogy nekik nayobb lecsapolandó terület maradjon. Néha elgondolkodok változott-e a magyar képviselői mentalitás azóta? Hány Beszédes Józsefhez hasonló lángelme követte még őt, mivel a1980-as években is folyt Somogy megyében a patakok, erecskék medrének mélyítése még ott is, ahol évtizedenként esetleg egyszer-egyszer volt néhány ceniméteres áradás hóolvadások után. No nem is volt árvíz ezeken a területeken többé. Vízhiány annál többször. Ezt a folyamatot visszafordítani valyon még lehet-e? Van-e egyáltalán annyi pénz amiből ez megvalósítható? Ja?! És lesben állnak-e már a parlamenti képviselők, hogy a mostani száraz területeket fölvásárolják, hogy az állami pénzen rendezésre váró területekből majd jó pénzt csináljanak?! (Csupán egy kérdés: eltávozhat a pára az ózonlyukakon keresztül a földről? A 70-es évek végén már 40 centiméterrel apadtak a finnországi tavak. Még senki nem jött rá az okára. Mert ha ez esetleg így van akkor követhetjük a Mars példáját.)
@mikerenton58082 жыл бұрын
Én kifejezetten örülnék ha kiszáradna a récsöl tó
@paradicsom12422 жыл бұрын
Sajnos a hazudós politikusok, a média, azok akik az emberekre nyomják a felelősséget. Nem mi felelünk a klímaváltozásért. Nincs klímaváltozás. Időjárás befolyásolás van. A HAARP, a chemtrail, ami az idióták játékszere. Akik isteneknek képzelik magukat, országok gazdaságát vágják tönkre, életeket oltanak ki. Ez mostanság tisztán látszik. Előre mindent elterveznek. Háborúkat, aszályokat, szökőárakat, földrengéseket, árvízeket. Sajnos az ellopott Tesla találmányokat nem az emberiség javára, ellenünk használják. A saját hatalmuk, elmebeteg terveik megóvása érdekében. Ez a klímaváltozás! A CO2 - t is kitalálták, az kell a növényeknek, hogy szépek és fejlettek legyenek. A több milliárd autó egyéb szennyezése eltörpül az óceánokat, tengereket átszelő tankerek szennyezésétől. Nézzetek az égre, ott vannak a chemtrailos gépek, ezek a járművek nem láthatóak a flight radar alkalmazásban. Megfigyeléseim szerint a vékony, hosszan elnyúló csíkok szárazságot, a hosszan elnyúló széles csíkok, melyek szétterülnek, homályos lesz az ég vízözönt okoz. A vékony, kiszoritja a párát, legnyomás növekedés, a széles vonzza a párát, légnyomás csökkenés lesz.....
@rvarga93662 жыл бұрын
Valószínű ez igy lesz de előtte mindent felperzsel az uv sugárzás🤢
@ThomasJHegyi2 жыл бұрын
Teljesen így van!!! A folyók ilyen jellegű szabályozása tette tönkre - és okozza a szárazságot, ha vissza lenne állítva akkor olyan hal gazdálkodást lehetne létrehozni ami az embereknek munkát és megélhetést tud biztosítani... és természetesen odafent is gyarapodnának - mert persze a mai világban érdek és nagy haszon nélkül nem érdekel senkit. Így mindenki jól járna... még úgy is! Nagyon sokat foglalkoztam és tanultam a témával kapcsolatban külföldön is. Nincs lehetetlen! Üdvözlettel
@jozsef58462 жыл бұрын
@@ThomasJHegyi Köszönöm az egyetértő véleménnt. ( Sajnálatos módon még a 80-as években is folytatódott a patakocskák, erecskék mélyítése és ingoványos területek lecsapolása. Amikor Somogymegyében megkérdeztem a kotrógép kezelőjét, tudja-e, hogy mekkora kárt okoz a természetben a munkájával, azt válaszolta: őt oda küldték. Az a dolga. Talán a Közivigtől ha jól emlékszem. Nos azóta sem lehet öntözés nélkül kertészkedni ott, ahol bizony a patak mélyítése előtt gyönyörű uborka, karfiol és káposzta termett.)
@czibu2 жыл бұрын
Sok hasonló videó van erről, ahol a megmondóemberek bemutatják a jelen helyzetet. Olyan videót szeretnék látni, amiben tesznek is valamit az asztalra. Terveket szeretnék látni, megvalósításra határidőt. Nem lesz mit ennünk - innunk.
@homoludens82 жыл бұрын
Köszönjük szépen a hasznos odadó munkát !
@progress922 жыл бұрын
A videóban látható egyik tározó mellett élek. Én egy nagy mellébeszélést látok az egészben. Gyerekkoromban sem volt özönvíz itt az Alföld keleti részén (ez fontos, mert a csapadék általában északabbra hullik le) mégis volt víz a tározókban, nyilván, mikor mennyi. A térség vízgyűjtőiből eredő csatornák viszont rettenetes állapotban vannak. Medrük elhanyagolt, a csatornák vonalát nem lehet kivenni, annyira burjánzik benne a növényzet. Fák, bokrok mutatják, hol halad a meder. Sok helyen száz métereken keresztül nem látni a csatorna alját. Nem is beszélve a beledobált sittről, szemétről. Mederburkoló elemekkel lehetne állandóvá tenni a lefolyást és meglátszana a különbség. A víz szabad utat kapna és nem ütközne több kilométer sűrű növényzet ellenállásába. A Fancsika I. (1:26) tározó Felsőpércsi úti torkolatánál pl azért olyan lassú a vízfolyás, mert fentebb a hidaknál pár tízcentis átmérőjű gyűrűkbe ütközik a víz. Előtte a csatorna elágazásnál van már egy zsilip, hogy az összes víz a tározóba menjen, de a betongyűrűk ellenállása ezt meggátolja, a víz pedig kilométerekre visszadúzzadva poshad, mert nem tud lefolyni... Feltéve, ha szakad az eső hetekig, ugyanis anélkül el sem jut a víz odáig... Egyébként bele se merek gondolni, hogy ha pár kilométeren belül másodpercenként többszáz literes vízhozam tud kialakulni CSAK Debrecen vonalától a Fancsikáig (Kondoros, Cserei ér) akkor ha ki lenne tisztítva, mit tudna mondjuk Apafától meg Martinkától produkálni?? Szóval én a klímaváltozást az utolsó helyre tenném a problémák sorában... Mi akkor a fő gondunk? Nem a klímaváltozás, hanem az emberi mulasztás és nemtörődömség. Csak ezt senki nem mondja ki. Inkább elcivakváznak meg mutyiznak majd milliárdokat, meg költenek ész nélkül közpénzt a szivattyúzásra. Rohadt egy hely ez, hazug sz@rházikkal, meg korrupt emberek sorával...
@krisztianrudolfi70552 жыл бұрын
Valószínűleg ott "csesztük" el amikor a Tiszát szabályoztuk, oltári nagy baromság az a felfogás hogy minél hamarabb engedjük el a vizet.
@juditdemeter16832 жыл бұрын
Gróf Széchényi István túlzásba vitt vízszabályozása, sajnos. "Jóból is megárt a sok." + Jásdi Kis Imre: Hová tűnik el a magyar víz. Érdemes elolvasni.
@biboros792 жыл бұрын
Köszönjük meg a Tisza szabályozását....óriási hiba volt....
@anddorsurinas11362 жыл бұрын
Igen. A habsburg kalaposnak meg a teréziának köszönhetjük. Majd most meg a wwf akar itt rendezkedni.
@nicu715 ай бұрын
egyébként a magyar reformkori vizügyeseknek köszönhető a Tisza szabályozása..
@iky13ful3 ай бұрын
Nem az volt a hiba, akkor az kellett. A hiba ott van, hogy már 60-70eve tudjuk hogy ezt visszafelé kellene csinálni és mégsem teszi senki.
@krisztianl.5372 жыл бұрын
Olyan okos az emberiseg mindent kitalal csak epp a foldre nemtud vigyazni..
@lucafarkas61692 жыл бұрын
itt szándékos a kormány " munkája" . Bűncselekmény !
@aaaaaa22062 жыл бұрын
De tud: *Könyv: Baji Béla - Permakultúra és önellátó biogazdálkodás* Ha szeretnél (mert helyetted senki nem fogja megtenni) te is tudsz, és lehet hogy szükséges is lesz, különben éhes maradsz.
@janosszentpeteri19222 жыл бұрын
@@aaaaaa2206 Csillagfürtnek hívják a növényt amely segít. Angolúl lupine a neve.
@ViktorMajer2 жыл бұрын
Én mindig azon gondolkodom, hogy azokkal a csatornákkal, amikkel a régi időkben lecsapolták a kiskunsági szikes tavakat, nem lehetne nagyobb árvizek idején visszafelé terelni a vizet? Ezzel az ár mértékét is csökkenthetnénk és vissza is tudnánk tartani némi vizet. Persze tudom, hogy a lefolyás iránya a folyók felé lett kialakítva, de mivel a környék összes régi csatornáját már befújta homokkal a szél, nem lehetne ilyen célra felújítani őket?
@salilaszlo8432 жыл бұрын
A "gátvéder"-eket nem erre képezték ki.
@beadatbeat2 жыл бұрын
akkor hogy állna ki Vikor a gátra szép gumicsizmában büszkén hogy Ő védett meg minket?
@bocsfeco2 жыл бұрын
Sajnos a nincs vízgazdálkodás, rengeteg árok csatorna beszántva a zsilip rendszerek betonostól kitépve. Szerintem is nagy a baj csak ki kel menni az alföldön a határba és lehet látni, hogy mi a valós helyzet.
@krisztarostas80772 жыл бұрын
Te hol tartottál határszemlét?
@Ezustliliom2 жыл бұрын
@@krisztarostas8077 Szarevő gombák csak kussoljanak. Majd megnézem, mikor már nem jut ivóvíz. hogy fogsz teperni, hogy szerezz.
@krisztarostas80772 жыл бұрын
@@Ezustliliom Hogy te milyen buta és milyen közönséges vagy még mindig, kicsi ellenzéki. Elképesztő! Szégyelld magad!
@gezakaracs2208 ай бұрын
Megnézném, hogy hogyan szántasz be egy csatornát! Illetve hogyan tépnél ki egy betonzsilipet. Inkább mondjuk azt, hogy az elmúlz 40 év gazdátlan tengődése a csatornáinknak odáig fajultak, hogy használhatatlanná váltak.
@BordacsFerenc8 ай бұрын
@@gezakaracs220 Géza sajnos láttam kitépve és feltöltött betaposott, beszéntott árkokat, amikből öntöztek valamikór. Ha látnád a Tisza II. öntözőrendszerbél hogy mi maradt. A nagyobb csatornák meg a gazdátlanság miatt tönkrementek. A Tiszán nem látni már úszó szivattyútelepeket víz kiemelőket.
@ExploderMaster182 жыл бұрын
Nem kellett volna szarrá szabályozni az élet minden aspektusát akkor nem lennénk itt. De erre most a válasz q még több szabályozás lesz a természetes életnek.
@Ezustliliom2 жыл бұрын
A vízügy nagy kegyesen megengedte ezeknek a "civileknek", hogy a saját pénzükből, a saját munkájukkal oldják meg a víz elzárását? Ez most komoly??? Akkor mi a francnak fizetjük a vízügyeseket??? Kirúgni mindet!!!
@janosszentpeteri19222 жыл бұрын
Hello emberek! Ültessetek csillagfürt virágokat. Segít a talaj nitrogén tartalom serkentésében. Izlandban a sivatagos helyeken jól bevált. Az angol neve a növénynek lupine. Sok sikert hozzá! Ne felejtsetek cselekedni. Jó egészséget s minden jót mindenkinek!
@jozseffrank26432 жыл бұрын
Nem tűnt el a víz. Lehet lejjebb fojt ahol helyet csináltunk neki... sok-sok köbméter kitermelt kőolaj helyén nem marad levegő...
@elecking2 жыл бұрын
Ezek nagyszerû emberek.
@andrasjuhasz5242 жыл бұрын
Az életbe semi hasznuk nem volt ezeknek akik itt beszéltek.
@Turin_Inquisitor2 жыл бұрын
@@andrasjuhasz524 Akkor az még mindig több, mint amit a senkiházi szar famíliád tett le az asztalra.
@csillagoncz35352 жыл бұрын
Jó lett volna még pár szakértői vélemény, hogyan lehet megállítani az el sivatagodást...
@AdamJurewicz912 жыл бұрын
Ők nem szakértők? Pl fok és ártéri gazdálkodás vissza állításával.
@VladiFx2 жыл бұрын
Elmondják tételesen a videóban a szakértők...
@Wondobar2 жыл бұрын
Figyelni kellett volna a szövegre is... Elmondták, mit lehetne csinálni! Az egy másik dolog, hogy nekik nincs rá befolyásuk, "kevesek" ehhez. :(
@janosszentpeteri19222 жыл бұрын
@@AdamJurewicz91 Csillagfürt növény telepítésével. Angolul lupine.
@parhuzamvonalzo2 жыл бұрын
Valós vízGAZDÁLKODÁST! Ne csak videókat. Rendes árvizeket, lápokat, mocsarakat! Árterületbe építkezést hatóságilag tiltani. De mivel a jólétben élő városi emberek mindennapjait nem érinti, ezért nem lesz semmi változás. :( mérhetetlenül tehetetlennek érzem magam)
@janosszentpeteri19222 жыл бұрын
Csillagfürt. Tessék kipróbálni. Ültetni.
@endregyorfi48072 жыл бұрын
hol van járvány??
@Medvegyuri2 жыл бұрын
Ez tök jó videó! Közöm nincs a vizgazdálkodáshoz, agrár dolgokhoz. Kedvelem a természetet. Foltos szalamadrát láttam már Bükk hegységben. Nem folyókat kéne szabályozni a fő iramban. Folyik a forrás? Folyik. Merre megy? Arra! A patak is kiönt néha... Élni kell tundni a növényekkel és állatokkal.
@Sicherkeitsnadel2 жыл бұрын
Az egy sárgahasú unka, nem foltos szalamandra :)
@Medvegyuri2 жыл бұрын
@@Sicherkeitsnadel jó oké én azt tudom.
@livmarlin42592 жыл бұрын
Medveczky Ilona a rokonod?
@Medvegyuri2 жыл бұрын
@@livmarlin4259 csak név rokon.
@Medvegyuri2 жыл бұрын
@@livmarlin4259 Nem.
@idegennyelvitanfolyamokАй бұрын
Két év múlva is árvíz lesz: kisalföld (nem nagyalföld), Duna (0:01-től)
2 жыл бұрын
ha felnéz az égre..rendkívüli látásban lesz része: igen különös,hogy az elvonuló repúlőgépek utáni "kondenz csíkok abnormálisak ! miért kell nekünk kussolni ,amikor igazából nem vagyunk hűlyék. hagyják abba az emberek megtévesztését
@qruxonrick79593 ай бұрын
✈️✈️✈️🌬 lehet gondolkozni.
@GrigoriJakovlevicsPerelman2 жыл бұрын
Jelentem ahol nincs víz ott is van élet. Sőt ahol soha nem esik víz meg ott is van elet
@mdavidkj4 ай бұрын
Kéne egy olyan Magyar Nagystratégia, ami a valóságra reagál.
@markveres73693 ай бұрын
El sivatagosodás ellen valamit tenni kell.
@jozsefilles98242 жыл бұрын
Könyörgöm! Ne legyen víz a Karmelitában!
@tiborbalint62932 жыл бұрын
Szerintem nàlad se legyen víz, látszólag nem sok értelme van
@gyulaakosturi63532 жыл бұрын
A békának elege volt. Láttam a fején. Amúgy meg , úgy szabállyozzák az idő járást, ahogy akarják. 3 éve nem volt eső rendesen. Lásd kemtrail.
@kujbitomika2 жыл бұрын
és még el sem kezdődött a nyár...
@erikmegkozeliti67322 жыл бұрын
....és most meg mi van, termés alig.
@molnarriki48762 жыл бұрын
Az elodeitek kolektivizálásának koszonjuk meg.mar10 ébe erdositenek es mar viztarozokat is epitik.
@nalexsander2 жыл бұрын
Nagyon felrebeszeltek meg mindig!
@vasanti4252 жыл бұрын
Na mi van te 💩
@aronrendkivuli91462 жыл бұрын
Mindenki félrebeszól
@ferencbelanyi84842 жыл бұрын
Sajnos ott is ültetni akarnak ahol nem kellene, mert régebben nem az volt. Egyszerű, Politikailag rá kell állni a tavak létrehozására. Tiszán - Dunán elférne valahol egy duzzasztógát, Rá pár turbinát és hasznot is hozna . Csak mi vagyunk a Dunán vízerőmű nélkül.
@AdamJurewicz912 жыл бұрын
A Duzzasztó gát nem jó ötlet mert ez tette tönkre egyiptomot.
@anonimusx53582 жыл бұрын
@@AdamJurewicz91 pontosabban az hogy Etiópia épít duzzasztógátat, és egyiptomnak kevés víz jut. De ha mi építünk abból nem lesz baj senkinek utána.
@lajosbacsi9562 жыл бұрын
" Osztrákiában" a Dunán 7 vizierőmü müködik !
@nalexsander2 жыл бұрын
duzzasztogat mi? Te aztan igazi agyhalott vagy! ott folytatnad te is ahoo elkezdtek az ostobak elbaszni.
@katalinfucsko9668 Жыл бұрын
Tesznek érte eleget, sajnos!!!
@doubterist2 жыл бұрын
Ez azért elég gyenguszos lett. Lehetett volna még boncolni a témát, ennél jóval bővebben is. Ez csak belepislantás egy pici lyukon a közepébe. De egy tartalom kitöltő, kattintás növelő cikknek jó lesz. Viszont a téma jó, a helyzet errefelé (Kiskunság, Dél-Alföld) siralmas. Sajnos attól tartok, ha lesz egyszer komolyabb politikai, kormányzati akarat a megoldásra, és soksok pénz is, valami látványos műszaki kivitelezés lesz, nem annyira az ökológiai szempontok szerint.
@themyrage2 жыл бұрын
Sajnos minél hosszabb, annál kevesebben nézik meg. Szerintem ezért, hogy minél több emberhez jusson el!
@Wondobar2 жыл бұрын
Ahogy írta Mira is, hosszú tartalmat nem fognak megnézni az emberek... De látod, nem is érdekli az embereket... 1 hét után 158 kedvelés...
@doubterist2 жыл бұрын
@@Wondobar Hát ja. Talán meztelenül kellett volna futkosni a szakiknak, akkor nagyobb lenne a nézettség, bár a probléma maradt volna. Márpedig ez a probléma is csak úgy fog megoldódni, ha a helybelik kellő nyomást gyakorolnak a döntéshozókra. Egyelőre erre nem sok az esély.
@adriusseo19552 жыл бұрын
@@doubterist egy ilyen szösszenet csak probléma felvetésére, tudatosítására alkalmas. Hogy egyáltalán terjedjen a híre... Én például egy közösségi megosztás miatt kerültem ide. Nem vagyok helyi így keveset hallok, tudok erről. Nekem hasznos volt.
@csabamolnar99882 жыл бұрын
Egyébként ezért is probléma, hogy a természettudományokat háttérbe szorítják az oktatásban, pedig ez csupa földrajz és biológia. És akkor egyesek azt mondják, hogy a természettudományok nem alkalmazhatóak a hétköznapi életben. Hát itt a példa, hogy de.
@enagy68392 жыл бұрын
Az időjárást tudják már befolyásolni.Ez a terv része ami 2020 és 2030 között van.Térdre akarják kényszeríteni az embereket egy új rendszer bevezetéséhez.A digitiális diktatúrához.World economic forum szervezet képviseli ezt.Bárki utánanézhet,olvashatja.Ahogy az egyik kommentbe olvastam emberi mulasztás is van ebbe.Van ,direkt le vannak állítva a dolgok hogy ne legyenek.Mivel irányítva van az egész.
@pgizo2 жыл бұрын
:D
@enagy68392 жыл бұрын
@@pgizo :D
@zlidakzoltan75552 жыл бұрын
Azóta 4. hónap telt el....és a helyzet kritikussá lett....
@fadri842 жыл бұрын
Egyre több az ilyen videó sajnos...
@Hardverlog8 ай бұрын
Orbán Viktor 2024. február: "Néha becsúszik egy-egy földszintes érv is, például, hogy nincs elég vizünk, miközben mindenki tudja, hogy kis Magyarország egy nagy medence. A folyóink vize szinte beömlik az országba, és csak rajtunk múlik, mennyi vizet tartunk itthon, sőt még a szomszédjainknak is jut bőven."
@thing66082 жыл бұрын
Erről bezzeg nem szól a KVT.....
@geemoment2 жыл бұрын
Mellényes Úr tiszta James Wilson a Houseból
@dontknowbetternameatm2 жыл бұрын
de hova tűnik el a viz? engem ez érdekelne. Miért szivja fel a föld, és a föld alól hová kerül? valaki elmondaná?
@tamas88902 жыл бұрын
kipárolgás. a meleg, nap felszívja és elviszi innen felhők formájában :))
@paxtonandras42702 жыл бұрын
@@tamas8890 hallod... micsoda kijelentések......
@tamas88902 жыл бұрын
@@paxtonandras4270 azt nem írhatom, hogy elviszik az ufók. nyilván ennél összetettebb a dolog, de nem értek a vízgazdálkodához, csatornarendszert sem ismerem. de egyik tényező a klíma, szólj, ha tévedek.
@feketeberkenyearoniahungar42262 жыл бұрын
Kifolyik az országból
@szabolcsszilagyi7292 жыл бұрын
...pl a bányászat is a talajvíz ellen van ,a Visontai bánya min. 30 kilométeres körzetből leszívta a talajvizet ...
@attilakurti62132 жыл бұрын
Folytatni kell a Duna-Tisza csatorna építését
@nalexsander2 жыл бұрын
Te nagyon ostoba vagy.
@jozsefhencz68222 жыл бұрын
KUTYÁM,jobban látja az okát mint önök.
@monikacsurcsia97922 жыл бұрын
Lassitani lehet..... De ez a folyamat mar beindult
@tiborbalint62932 жыл бұрын
megszólalt a szakértő
@laszlofazekas60602 жыл бұрын
HARRP
@viktoria76212 жыл бұрын
Nagyon zavar a v🇦🇼
@viktoria76212 жыл бұрын
Miért használjuk vc oblitesre a ivóvízzet ez pazarlás ?
@carlkiszely95342 жыл бұрын
Csakhat NEM az un. "klimavaltozas" miatt, hanem a vizügyünk amokfutasa miatt - ELSÖDLEGESEN. A "klimavaltozas"-duma alibi. A fedöszöveg a vizügy amokfutasaihoz.
@adrian.r9682 жыл бұрын
Ilyenek mindig is voltak és mindig is lesznek. Természetes jelenség. Nem kell a klíma hiszti.
@elhentel59472 жыл бұрын
Ostoba vagy.
@bencesuki87182 жыл бұрын
Az, hogy a Velencei-tó teljes víztömegének FELE eltűnik 2 év alatt az is klíma hiszti? Vagy inkább az, hogy az ember nem hajlandó szembenézni tényekkel?! Egy bizonyos pontig természetes, vannak ingadozások, de az ehhez hasonló esetek messze túlmutatnak ezen!
@adrian.r9682 жыл бұрын
@@bencesuki8718 Ha már volt ilyen máskor is, akkor klíma hiszti. Utána néztél annak, hogy volt-e már hasonló eset, vagy csak hisztizel te is?
@bencesuki87182 жыл бұрын
@@adrian.r968 a víztömeg ingadozása valóban egy természetes jelenség, különösen a fent említett Velencei-tó esetében. A víz beérkezik, és párolog. Viszont ennek balaszban kell hogy lennie, egy harmonikus oda-vissza folyamatban. A flemelegedés miatt ez a folyamat 2017 óta, 5 éve negatív. Ez azt jelenti, hogy több víz párolog el, mint amennyi beérkezik. Ez, a harmóniát fel tudja borítani, és ebben az esetben a kiszáradás igenis valós tényezővé lesz. A tó jelenleg ilyen kilátásokkal néz szembe. Ez az amikor a hiszti a tényekkel kerül egy kalap alá, és a hiszti hirtelen azoké a bohócoké lesz, akik a környezetvédelmet bizonyos kedvelt/nem kedvelt politikai oldalak érdekeinek tudják be ebben a kétpólusú világfelosztásban, és nem puszta EMBERI érdeknek. A piros orrukat pedig csak akkor veszik észre, mikor rájönnek, hogy a pénzüket nem ehetik majd meg, és az nem kínál bölcsőt az embernek.
@sujoms2 жыл бұрын
Aral-tó ?....
@istvanvicze80072 жыл бұрын
Milyen járvány? /watch?v=QU9XpZBFnHc /watch?v=fAbBcue1410 /watch?v=-dHgq4i0qOg /watch?v=gZLSh6H9o2k /watch?v=Lr6Bo-gUCMA /watch?v=NVhTydaWALc