Is there drought in Hungary? | Climate change in Hungary 1. episode

  Рет қаралды 70,433

Climate Chronicles

Climate Chronicles

Күн бұрын

Пікірлер: 281
@danimindak7375
@danimindak7375 2 жыл бұрын
Én Bács-Kiskun megyében élek egy kis községben. Ugyan fiatal vagyok és még tanulok (18 éves vagyok), de bizonyos szinten én is foglalkozok mezőgazdasággal (állatokkal leginkább, hobbi szinten) és látom, tapasztalom, hogy eléggé rossz a helyzet. Van egy kicsi rackanyájam (többségében fajtatiszta magyar racka juh), saját legelőnk nem igazán van (csak a szomszédos porta), így a környéken legeltetek, évről évre egyre nehezebb az egész legeltetési időszakot "teljesíteni" (ez alatt azt értem, hogy eme időszakban mindig legeljenek, ne kelljen őket szénáztatni), igaz eme gond mögött nem csak a szárazság áll (ugyanis a település fejlődésével egy-két helyről kiszorultak a juhok is, de ez van, ha nincs saját legelőd), de jelentősen (sőt, meghatározóan) ez (a szárazság) az oka eme helyzetnek, ugyanis több helyen nem nő a növényzet, nagy része száraz a területeknek, a maradék helyen meg nagyon kicsi a növényzet. Azért látszódik a legeltetés pozitív hatása, ugyanis azért (véleményem szerint) azóta, amióta legeltetek a flóra (persze a terület és a nyáj nagyságához mérten) egyre változatosabb, így egyrészről a szárazságtűrőbb fajok is megjelentek/komolyabb létszámmal rendelkeznek, másrészről (ami már talán kevésbé jelentős) az invazív fajok (pl.: parlagfű, vaddohány) létszáma is gyengül, így helyet adva más növényeknek, amik emberi szemmel nézve nem károsak és ugyanakkor bírják az itteni (és jelenlegi) időjárási helyzetet olyan szinten, hogy a szaporodás sem nagyon nehézkes számukra (mellesleg ezzel támogatva a különböző beporzó rovarok jelenlétét, fennmaradását).
@gaborendre545
@gaborendre545 2 жыл бұрын
Kedves Dani! Én is kiskunsági vagyok, de nekem a fiam 18. Nagyon tetszik amit írtál. Az elmúlt napokban több kisfilmet is láttam, ahol hozzád hasonló korú és okos fiatalok kongatják a vészharangot. Valamiféle összeverbuválódás kellene, hogy meginduljon köztetek. Utána ti a saját generációtok "arcába üvölthetnétek", hogy BAJ VAN! Nagy szükség lenne rá, hogy ez megtörténjen. Hogyan tudnánk ebben előre lépni? Érdemes vele foglalkozni? Mit tehetek értetek?
@danimindak7375
@danimindak7375 2 жыл бұрын
@@gaborendre545 Először is köszönöm a szavait. Másodszor, én úgy látom, hogy igazából a mi korosztályunk érdeklődik eme téma iránt, de a tipikus szövegeken túl sokat nem kapnak, ezen kéne szerintem változtatni (melyre például eme videó tökéletes példa lenne), ha látják, hogy pontosan mi a helyzet, akkor már a többi magától jön, de ugyanakkor nem szabad csak ránk hagyni, mert akkor már késő lenne, mire mi is tudnánk valami komolyabbat kezdeni vele.
@katagaspar9493
@katagaspar9493 2 жыл бұрын
Folyószabályozások, köszönjük... "... Visszavezetni a folyók vizeit, a termőföldek közé!... Ha lehetne, vmi szép fraktálos mandala formában! ..." 👑✌️
@dtihi
@dtihi 2 жыл бұрын
A vízgyűjtő területeken a vizek lefelé folynak! A becsatornázott szántóföldeken vízelvezető csatornák vannak, és nem odavezető csatornák!
@laszlogulyas1697
@laszlogulyas1697 2 жыл бұрын
Semmi köze a Tiszához szabályozáshoz! Nincs viztároló duzzasztás öntöző csatornák betemetve és a mesterséges időjárás irányítása!
@dtihi
@dtihi 2 жыл бұрын
@@laszlogulyas1697 És az összefüggéshez?
@tamasdoczi
@tamasdoczi 2 жыл бұрын
@@laszlogulyas1697 ugye ezt nem gondolod komolyan hogy így kezdődik a videó. Így kezdődik minden friss kutatás.
@peterpasztory1006
@peterpasztory1006 2 жыл бұрын
Mérnökként válaszolva - Pedig ez a megoldás! Vízmegtartás, és az árvizek bevezetése a települések közötti térbe - tározókba. És itt bizony mezőgazdasági területek vannak. A folyókat patakokat gátakkal, mederzárásokkal ellátni, és árvíztározó medencéket kialakítani, és még szerintem az sem idegen, ha szívattyúkkal vissza is pumpálunk vizeket a magasabban lévő részekbe. A Duna-Tisza közés vannak helyek ahol 10m-nyi talajvízhinyok vannak. Ezt csak gravitációsan pótolni nem lehet. Nagy a kérdés.. Hol vannak a megválasztott politikusaink - mert itt komoly állami beavatkozásra van szükség. Pénzek milliárdjait kellene erre allokálni. Ezzel senki nem foglalkozik? Média Harsogjuk körbe a volágot, hogy baj van, hogy még a politikusaink is meghallják - bár lehet hogy jobb ha helyi szinten az emberek oldják meg - mert ... ismeritek. Vissza a vízmegtartásra. Az elmúlt 30 évben a településeken kiépültek a szennyvízelvezető, és tisztító hálózatok. Ezek jellemzően úgy vannak megépítve, hogy gravitációs rendszerrel természetes eséseket kihasználva a magasabb részekről PVC csatornákon az alacsonyabb részekre vezetik a szennyvizet, ahol egy szennyvíztisztító műtárgy megtisztítja a vizet, és egy befogadóba vezeti. Kérdem én, hogy miért nem lehet a szennyvíztisztító mögött tározókba összegyűjteni a vizeket, miért kell patakokba vízfolyásokba ezt a vizet elvezetni. Ez lokálisan 2-3m t is csökkentheti a talajvízszintjét adott településen belül, és akkor még nem számoltunk azzal, hogy ezekbe a csatornákba nem csak a vezetékes vizet, hanem a csapadék, és ne adj isten a fúrt kutakból származó vízből keletkezett szennyvizet is elvezetik - Így rontva még a helyzeten. Szóval a szennyvíztisaztítók vizét tározókba kellene gyűjteni, és szivattyúval a település legmagasabb részeibe visszapumpálni, hogy onnan a talajban szivárogva jusson le természetes úton. Ilyen- vagy ehhez hasonló rendszert még nem láttam sehol... NAGYON KELLENE EZZEL FOGLALKOZNI!
@AIOpinionGenerator
@AIOpinionGenerator 2 жыл бұрын
Én nem vagyok szkeptikus e témában , paraszt származású vagyok, és a 80 as években már a nagyszüleim figyelmeztette k , hogy el fog fogyni a víz , tönkretesszük a környezetet , pedig 6 elemi iskolájuk volt és még nem volt téma a , környezetvédelem . Viszont ebben a témában sok videó készül, de azt mindig hiányolom , hogy az időjárást nem hosszú több évszázados periódusokban(pedig van adat) ,kihagyva több ciklust vizsgálja , hanem csak az elmúlt 5-10 évre hagyatkozik . Van klímaváltozás ,valószínűleg az ember beavatkozás hatására , de az 1900 as évek elején is volt hasonló periódus .Ami igazi gond , hogy ezt a ciklust mi és a természet is egyre rosszabúl éli meg ! Nem vagyok teljesen biztos abban , hogy nem e az a gond , hogy beton van mindenhol , minden csatornázva van , a föld évente áttforgatva ,erdők kivágva , természetes flóra ,gombák ,férgek ,baktériumok kiölve , és ezek okán kialakul az elsivatagosodás , a föld már nem egy szivacs tele élettel , hanem homok amin átszalad a víz , lemossa az eső etc...Ez egy saját elgondolás , hogy bár a co2 lehet okoz felmelegedést, de az igazi klímaváltozást amit a nem természetes ciklusokon kívül megélünk , azt mi a földön okozzuk és nem feltétlenül az üvegházhatás amitől szenvedünk . Régebben erdő volt egész európa ma szántóföld ,autópálya ,lebetonozott város ! Régen a nagy folyók szétterültek ,tavaszi áradatkor 100 szor -1000 szer több vizet töltöttek pl.a Kárpát medencébe ,ma átrohan a betongátakon és ömlik a tengerbe . Az élő talajréteg vastagabb volt , jobban bírta a szárazabb ciklusokat , az erdők nem hagyták elmosni a talajt etc... Nagy baj van , de semmi apokalipszis -elkésett dolog még nincs szerintem , egyszerűen vissza kell állítani a természetes folyamatokat a földön . Ha jól tippelek ez az aszályos időszak 5 -10 éven belül valamennyire javulni fog , de ez nem ok arra , hogy ne változtassunk , mert ez után csak még durvább következményei lesznek a következő aszályos időszaknak . Azaz az már végzetes lesz .Most kell cselekedni !
@adamtorok7035
@adamtorok7035 2 жыл бұрын
Ez itt a top komment!!
@dtihi
@dtihi 2 жыл бұрын
Majdnem leírtad az okokat, de a városok lebetonozottsága, és becsatornázása nem sokat számít! Az első, és legnagyobb kártétel az ipari forradalom idején nagy folyóinkon a folyószabályozás, és gátak közé szorítás volt (amit a mai napig pozitívumként mutatnak be). A Duna, és Tisza ártere hajdan összeért, de megkell még említeni a Kárpát-medence óriás mocsarainak felszámolását is. A porszáraz Homokhátság vízelvezető csatornái a mai napig nincsenek betemetve, sőt nemrég még adót szedtek ezen vízelvezető csatornák karbantartásért. Nem akarom senki kedvét elvenni, de ez visszafordíthatatlan folyamat a kiszárított mélyen fekvő területeket beépítették. Az emberi kapzsiság legyőzte a józan észt (feltéve, hogy volt)!
@elekszek8872
@elekszek8872 2 жыл бұрын
Amit felvázoltál teljes mértékben jól gondolod ,én is így vélekedem de...."egyszerűen vissza kell állítani a természetes folyamatokat a földön" :D ja hipp hopp mi? Apokalypszis ez akárhogyan nézem....
@paxtonandras4270
@paxtonandras4270 2 жыл бұрын
Vénusz bolygón is emelkedik a hőmérséklet és ott nincs civilizáció..? Klímaváltozás van ez 100 %-ék, s az is hogy ciklikus ( ahogy jól írtad is..) azt megt meg sem hallottam, hogy a CO2-re írtad, hogy lehet hogy felmelegedést okozó...hát nem lehet, hanem ez okozza leginkább. A Föld nem sivatag, hanem billiónyi életforma van rajta, a talajban is, tengerekben s levegőben is vannak száraz siavatgos területek, ahogy voltak 100 millió évvel ezelőtt is, s lesznek is... A vízől annyit, hogy az amióta a Föld a Föld az állandóan vándorol " de nem ment el sehová sem.. " vándorol, egyszer egyik területen van bőven belőle egyszer meg máshol... A természet érdekes dolog, mivel ropppant nehéz megérteni, a Föld időjárása az egyik legkaotikusabb tudomány, amelyet én nem kutatok, nekem más az asztalom. Azt tudom, hogy a természet folyamatosan javítsa önmagát, és pusztít is amikor úgy tartja a kedve... érted.? Az a kijelentésed, hogy " egyszerű vissza kell állítani a természetes folyamatokat a földön..." mire gondoltál.? Ha ezt megtennénk, akkor összes autó, gyár, kutak, minden építkezés, repülők el kellene tünnie - ami halnak szólva is lehetetlen. Egy civilizáció fejlődött ki a Földön amely használja is ami körülötte van, azaz a környezetet, persze az más kérdés, hogyx hogyan használják... sok helyen helytelenül. Idősebb vagy nálam, ez biztos, de vannak amiket rosszul látsz..s olyanok is amit jól..ű űűűű A természet azért van h használjuk, minek is lenne ha nem ezért.. önmagában egy szép torta sem ér semmit, ha nem esszük meg. :) Azt kell megtanulnunk hogy használjuk " okosan " a természetet ! És akkor rendben lesz.. A cselekvéssel már meg elkéstünk, hidd el nagyon nagyon....
@dtihi
@dtihi 2 жыл бұрын
@@paxtonandras4270 A természet azért van, hogy együtt éljünk vele, és nem használjuk jelenleg, hanem kihasználjuk! Az ember egy invazív faj, amely felemészti a gazda testet. Teljesen logikátlanul ott is túl szaporodott ahol az életfeltételek nem megfelelőek!!!Ennyi!
2 жыл бұрын
Gratulálok! Hiánypótló! Jó lenne, ha a "nagyjaink" is ezzel foglalkoznának ...
@AIOpinionGenerator
@AIOpinionGenerator 2 жыл бұрын
Foglalkoznak .Csak nem eléggé.
@NandiPlavec
@NandiPlavec 2 жыл бұрын
@@AIOpinionGenerator Nem foglalkoznak, max tudnak róla.!
@gyorgyvajda2157
@gyorgyvajda2157 2 жыл бұрын
Szarnak rá: helyette: Soros, Bruxelles, migránsok és kevert fajok. 😆😆😆😆
@peterjoo5321
@peterjoo5321 2 жыл бұрын
@@AIOpinionGenerator dehogy foglalkoznak.. tudod mi az amivel foglalkoznak? Max a balaton,azzal is csak azert mert párt legnagyobb része Lölöjé..azon kívül a legfőbb elfoglaltságuk, hogy milyen beruhazas van 10milliárdért ami kijön 200 milliobol..
@ferencbaku6198
@ferencbaku6198 2 жыл бұрын
nagyon tanulságos kis film.
@argalaszattila3793
@argalaszattila3793 2 жыл бұрын
Gratulálok, nagyon fontos témával foglalkoztok! Ajánlom figyelmetekbe a Save Soil mozgalmat, aminek Magyarországon is volt egy eseménye májusban, bár a hazai médiában nem adtak hírt róla.
@kbarnaendre
@kbarnaendre 2 жыл бұрын
Örülök neki és gratulálok az új filmhez! Engem is nagyon érdekel a téma, hogy mit tehetek a jóslatok beteljesülés ellen. Ezért néztem meg ezt a kisfilmet. Néhány technikai észrevétel: Szeretnénk, ha minél több emberhez eljutna ez az infó. Tematikáját illetően ez többnyire a magyarországiakat érinti. Ezért gondolom, jó lenne, ha cím is magyar lenne. A következő pedig nézőként: a hangerő különböző bejelentkezéseknél változó, ez számomra zavaró. Jó lenne egybe húzni a hangerőt, amennyiben ez technikailag lehetséges. Harmadik pedig, hogy a nyilatkozók nevét többször is ki lehetne írni. A film végére feltehetően mindenki elfelejti, ki kicsoda, milyen minőségben nyilatkozik. A feliratozás pedig a folyamatos nagybetűs helyett a normál helyesírási szabályokat követni. Bizonyított, hogy jobban lehet olvasni, jobban rááll a szemünk a normál írásmódra mint a folyamatos nagybetűre. Mindezek ellenére is élveztem a filmet. Sok sikert a munkásságukhoz!
@Azareusss
@Azareusss 2 жыл бұрын
Nagyon jó videó lett. Bio zöldségtermelőként nagyon fontosnak tartom ezt a témát. Tapasztalom én is ezt a nagy szárazságot és a rendkívül képes csapadékot. Többet kéne foglalkozni ezzel a témával az országban.
@margitkathy4512
@margitkathy4512 2 жыл бұрын
Végtelenül szomorú, hogy idáig jutottunk, Mindent meg kellene tennünk a helyzet javítása érdekében. Szégyellem magamat az utódok előtt!
@Lili-fj8ht
@Lili-fj8ht 2 жыл бұрын
Nagyon profi és informatív! Követni fogom mindenképp a Climate Chronicles jövőjét!!
@trashmito
@trashmito 2 жыл бұрын
Hiánypótló munka! Van esély rá, hogy leadják a "közszolgálati" tévékben?
@kenny123451
@kenny123451 2 жыл бұрын
Köszönöm, hogy elkészítettétek ezt a filmet, sok sikert a további munkátokhoz!
@kufferful
@kufferful 2 жыл бұрын
Andrásfalvy Bertalan, Balogh Péter foglakoznak az ártéri gazdálkodás témájával. Annak visszaállítása volna az egyetlen alternatíva ami kipróbált, és működött. És az erdők ültetése.
@nicsevoigor3558
@nicsevoigor3558 2 жыл бұрын
Ez nem igaz! Az erdők a homokhátság altalajvíz csökkenésének a legfőbb okozói. Ezt csak az erdészeti lobbi és néhány demagóg "szakember" , ostoba újságíró hiteti el a naivakkal.
@19620403juh
@19620403juh 2 жыл бұрын
Köszönöm szépen és gratulálok. Egyben mindennél fontosabbnak tartom a problémát. J.I.
@AAdry-uh4hl
@AAdry-uh4hl 2 жыл бұрын
Félelmetes ami történik! Nagyon elkeserítő.
@AttilaKenyeres
@AttilaKenyeres 2 жыл бұрын
Szuper film, nagyon jól tettétek, hogy elkészítettétek, gratulálok hozzá, óriási munka van benne! Különösen jó, hogy szakembereket is megkérdeztetek. Amiről még lehetne egy kisfilm: egy meteorológus és éghajlatkutató elmondhatná, hogy milyen konkrét okok vannak a fokozatos kiszáradás mögött. Mert ez egy nagyon összetett és bonyolult globális folyamat, kezdve például a szokatlanul hosszú La Nina jelenséggel, amely révén eleve kevesebb nedvesség van a trópusokon a levegőben, így szárítva a légkört globálisan is. Sokan nem látják át a globális folyamatokat, hanem a helyi jégkármentesítőkre fogják a dolgot, meg a kondenzcsíkokból mindenféle chemtrail-összeesküvéseket szőnek. És sajnos egyre többen hiszik el ezeket ilyen rendkívüli helyzetekben.
@rekasil
@rekasil 2 жыл бұрын
Gratula a munkátokhoz! Azt nem tudom, hogy kinek és hol kellene kimondania - kimondom én is itt másokkal együtt: az egyéni ember nem csak azt tudja tenni, hogy szelektíven gyűjt hulladékot, meg elzárja a csapot. Sőt, szerintem ezzel érjük el a legkisebb hatást, mert nem tömeges. Egyénileg azt tudjuk tenni, hogy felfogjuk, elvileg képviseleti demokráciában élünk, és össze kell fognunk, és megvonnunk a támogatást azoktól az elvileg választott képviselőinktől, akik jelenleg nem látják érdekeltnek magukat ebben a témában. Hogy miért? Csak találgatok. Talán, mert a hatalom megszerzésre kell csak az ember, a fenntartásához és gyakorlásához már a tőke. (Utóbbival meg lehet vásárolni és elmondani azokat a történeteket, amelyekkel lehet terelgetni bennünket.) A nehézség ebben ott van szerintem, hogy a köz, azaz mi polgárok nem tudunk tömegesen, tartósan együttműködni, összefogni, mert egyéni érdekeinken, félelmeinken keresztül rendkívül könnyen megoszthatóak vagyunk. Dolgoztam én is olyan cégnél, amely meglehetősen környezetszennyező volt. Miért? Mert valamiből meg kellett élni, és komfortzónán kívül az elvek azok, amelyeket a inkább feladunk. Emiatt azt gondolom, hogy bizony kellenek olyan becsületes civil szerveződések, amelyek regionálisan (több országon átívelve) "lobbiznak" az EU-nál, és kapnak beruházásokra pénzt és politikai támogatást. Fontos, hogy ők, és ne a kormányok kapják, és EU-s felügyelet mellett, a köz felé teljesen transzparens módon, hiteles újságírói támogatás, megfelelő médiafelület, és lefedettség mellett (akkor a magyar már majdnem ki is húzva) valósítják meg ezeket. Pl. vízmegtartás, erdősítés, üvegházhatású gázkibocsátás csökkentése, műanyag csomagolástechnika extra adóztatása, stb - amit szakemberek regionális szinten megfelelőnek látnak. Hogy miért civil szervezet? Mert ők abban érdekeltek, hogy a problémát megoldják, és van felügyeleti szerve, ha valaki benne ügyeskedni próbálna (és sajnos biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb fog is, mert hát gyarlók vagyunk, kár szépíteni, és ezt jobb, ha elfogadjuk, mintsem tiltakozunk ellene - nem csak a politikusok, mi is, egyéni emberek).
@Sjudit84
@Sjudit84 2 жыл бұрын
Igen és akkor most meg kijött a nagy nyilatkozat, hogy lehet jobbra-balra kivágni a fákat. Taps taps. Ennyit erről.
@gaborpok3616
@gaborpok3616 2 жыл бұрын
Köszönöm a munkájukat!
@katagaspar9493
@katagaspar9493 2 жыл бұрын
🙏 köszi! ☺️
@brigittahoffmann9283
@brigittahoffmann9283 2 жыл бұрын
A cool video and it is great to see that the quality of the documentary on the topic is so great. What I can add to the video is the fact that countries and communities of people must really write down all the stages that are happening in climate change in a country and in different areas, really deep documentation must be done. Also, when people will have everything documented and written down and will start to do analysis and understand how much wild nature, like trees, wild bushes and flowers can help cool down suddenly the whole country and the soil, people will be able to put in action rewilding, a very much known concept in the more western countries. Looking at how bad is the situation and what is happening now in Hungary, a fast and quick rewilding would be needed to be implemented ASAP. To save most of the soil exposure and to fast-track cooling against drought. RE-WILDING, RE-WILDING, RE-WILDING fast!!!
@szekszizakipanda
@szekszizakipanda 2 жыл бұрын
Ez egy nagyon jó videó volt, jó lenne, ha foglalkoznának a problémával. Ez már évek óta zajlik az orrunk előtt, lassan a nagyobb tavak, pl a Velencei tó is a kiszáradás irányába tart. Nagyon aggasztó!
@szubotajbagatur
@szubotajbagatur 2 жыл бұрын
16:20 téves állítás, hogy ott nem lehet gazdálkodni, ahol betárazzuk a vizet. A vizes művelési ágak, rét, gyümölcsös, erdő, nádas, halastó mind mezőgazdasági művelés, gazdálkodás. Csak annyi a különbség, hogy nem gabonát terem.
@kovacsviktor1603
@kovacsviktor1603 2 жыл бұрын
A legfontosabb film idén (is)!!!
@mariannilles2480
@mariannilles2480 2 жыл бұрын
Koszi jo kis video lett. Tobb megoldas erdekelne a temaban. Nem tudom miert nem takarjak a talajt 11:15 percnel, jo, hogy elparolog igy minden esso viz es locsoloviz. 90% takaras nelkul...10% ha mulcsoznak.
@Jamesboci
@Jamesboci 2 жыл бұрын
Köszönjük
@chef8800
@chef8800 2 жыл бұрын
Az átlag ember nem tud visszavenni a fogyasztásból. Vagyis én nem tudok, mindig is spóroltam. Spórolok. A gazdag... az igen. Az tudna! Na az nem fog...
@Sjudit84
@Sjudit84 2 жыл бұрын
Igen, az ujjal mutogatás egymásra, az fogja a vesztünket okozni.
2 жыл бұрын
@@Sjudit84 Ujjal mutogatás, vagy nem, de a tény az tény. Én letettem az autómat, nem kényszerből, hanem jól felfogott érdekből. Pedig faluban élek, városban dolgozom. Ezt meg tudom tenni értetek is. És nézd a profilképem; rátok mutatok épp. És te mit tehetsz a Földünkért?
@tamas8890
@tamas8890 2 жыл бұрын
Nagyon sok érdekcsoport fűződik a környezeti ártalomhoz. Mezőgazdaság, ipar, energia stb. A történelemben nem volt még olyan, hogy a kormány, vagy a nagytőke kivonul a környezet megóvása érdekében. Szerintem erre maximum kersztet lehet vetni, gabonát már nem negyon kell...
@LaciBorsod01
@LaciBorsod01 Жыл бұрын
Sziasztok ! Jók a filmek ! Gratulálok Nektek ! Mikor láthatjuk a következőt?
@krisztianludvig8233
@krisztianludvig8233 2 жыл бұрын
Mindenki figyelmébe ajánlanám: Országh József professzor munkásságát, Szijártó Csilla előadásait és természetesen Dr. Gyulai Iván munkásságát. Vannak megoldások a kisember szintjén is és a nagy üzemi szinteken is. Csak utána kéne járni és alkalmazni. Üdv, mindenkinek.
@71jakita99
@71jakita99 2 жыл бұрын
Csak egy kérdés ! A háztartásban keletkezett " szennyvíz" zárt csatornákon keresztül távozik 8-10km a lakóhelyünktől ,majd "tisztítás után " távozik a környékünkről egy folyóba ! Ugyebár a keletkezett szennyvizet ,régen felszívódó, ülepítő aknákban tárolták" pöce gödör"! A víz és elbomló anyagok a talajban távoztak ,és itt maradtak ! Szép zöld fű és növények nőttek ,mert a folyadék itt maradt a talajban! Betemettették velünk ,megszűnt a talaj táplálása ! Megértem ,hogy van jó oldala állítólagos szennyvíz elvezetésének ,mert jól keresnek vele ! El gondolkozott már valaki azon, hogy az ürülék ami állítólag trágyázza a földet ,az miért rossz ?
@erisen960
@erisen960 2 жыл бұрын
Faterom az 50-es években született,, gyerekkorában földjeik voltak és azon termesztettek. Most nekem is van egy hobbitelkem, és állandóan kell locsolni különben mindennek annyi. Sokszor jártam és mondta: "Hagyjad majd a Jóisten megöntözi." Hát nem fogja. Ez már nem az 50-60-as évek. Nagyon nem. Sőt nem is a 80-as,de még a 90-es éveket is mondhatnám. Az hogy Júnusban úgy néz ki minden mint normál eseben Augusztus végén...ijesztő. Mai napig a fülemben csengenek a szüleim és a felnőttek szavai mikor kisgyerek koromban kimentünk játszani nyáriszünetben: "Gyerekek vigyázzatok, ne legyetek kint sokáig,ma akár 30 fokot is meghaladhatja a hőmérséklet.". MA egy 30 fokos nap az egy szokásos dolog, és ha 30-32 fok van arra azt mondjuk hogy enyhült a forróság. Fügéket is termesztek a kertemben, és köszönik szépen imádják ezt a mediterrán szárazságot, és tele van velük a környék. 20-30 éve egy mediterrán növény vegetált itt csak, és ha esetleg termést hozott akkor az csodaszámba ment. Ma ez lett. Sajnos.
@laszlokovacs4883
@laszlokovacs4883 2 жыл бұрын
Minden országban elismerik hogy bizony klímaválság van kivétel Magyarországon mert itt a legerősebb az agymosás. Szokták mondani máskor is volt ilyen mert csak 5 évre visszamenőleg tudnak emlékezni ám ha vennék a fáradtságot és vidéki öregeket kérdeznének ők is mondanák hogy évtizedekkel ezelőtt teljesen más éghajlat volt.
@negrusz
@negrusz 2 жыл бұрын
" Az hogy Júnusban úgy néz ki minden mint normál eseben Augusztus végén...ijesztő" pont par napja ahogy setaltam a garazshoz es ahogy szetneztem jutott eszembe ugyan ez. Mar ki egett es ritkabb fu mindenhol. Aug vege, szept. elejen szokott ez lenni.
@sandorbia5206
@sandorbia5206 2 жыл бұрын
A leglátványosabb talajvízszint csökkenés a szennyvíz hálózat képzések után jelentkezett,a helyben kiemelt vizet csatornákon át elvezetik,ezért a csatornázott területek kiszáradnak.
@lenas.3460
@lenas.3460 2 жыл бұрын
Igaz lehet hogy már nem flakonokban hanem vezetéken viszik ki alólunk a vizet?
@sandorgera5570
@sandorgera5570 2 жыл бұрын
Amikor annó a folyókat el kezdték szabályozni és nem öntötték el a földeket többé ....... Onnan kezdődött minden baj , ezt kell vissza állítani , de ahoz le kell csökkenteni a lakosságot , de az így is úgy is be fog következni , vagy a természet , vagy a természet egy " kis " segítséggel ugye......🥴👍
@istvanalbert9196
@istvanalbert9196 Жыл бұрын
Ne hagyjuk ki a természetes erdők területeinek csökkenését! ☝
@apamesel8508
@apamesel8508 2 жыл бұрын
Ph.D-vel ilyeneket mondani, hogy melegedik, szárazodik.... Egyébként akár mekkora a szárazság és a vízhiány még mindig tiszta ivóvízzel húzzuk le a szart a wc-ben. Itt kezdődnek a gondok!
@Suene91
@Suene91 2 жыл бұрын
Brutális a pazarlás, az élelmiszer ipar azon belül a húsipar is elképesztő mértékben pazarolja az ivóvizet.
@Sjudit84
@Sjudit84 2 жыл бұрын
Már aki... :)
@vilagjarok
@vilagjarok 2 жыл бұрын
Gratulálok! Fontos munkát csináltok!
@istvanpesti5758
@istvanpesti5758 4 ай бұрын
Mondjuk, a TSZ-ek korában öntözték a földeket. ma nem látok meterséges esöt. Hol vannak a víztározók?
@jozsefnevonyo7026
@jozsefnevonyo7026 6 ай бұрын
Nagybajomnál , gyorsan növö nyárfákat telepítenek, amit Olaszországbol kitiltották !Na kinek van ott erdeje , Csányi Boros 🎉!
@ImreKatona-ro5cc
@ImreKatona-ro5cc Жыл бұрын
A 7 viztározó épitése miér nem alakul.? A folyóink átfolyn Ak a országunkon. Ki ezért a feelelős? Hol a hidrológia...?.!.!
@atismaster2447
@atismaster2447 2 жыл бұрын
a gázhegyeket kiárusítják, ledugaszolják, a széndioxid hiánya a növényzet gyérülését okozza, ami így nem köti meg a vizeket a felszínen, tehát kiszárad ... nem csak az időjárás a kulcsa ennek a témának...
@zoltanszabo7499
@zoltanszabo7499 2 жыл бұрын
Kedves Szerkesztők! Mindenek előtt nagy örömmel tapasztaltam hogy foglalkoznak a témával és komolyan veszik a helyzetet, ezért fel is iratkoztam. Azon azonban jócskán megdöbbentem, és elkeseredtem hogy annak ténye hogy Magyarországon már több évtizede egy felgyorsuló folyamatként van jelen a vízhiány, és a légszárazság extrém értékeket ölt - szóval hogy ez Önök számára nem volt észrevehető, az lesújtott! (Ebben többek közt az is ok, hogy Önök művelt, iskolázott, nyitott emberek, jó kultúrkörnyezetből valók) Kész szerencse, hogy volt Önökben annyi kurázsi, hogy utána járjanak a tényállásnak! A dokumentumfilmben viszont már Ön is hangot ad megdöbbenésének és elkeseredettségének, hogy miért nem ezzel foglalkozik a média?! Igen, a sok más irreleváns szemét helyett úgy látszik ezt el kell hallgatni, mert közpánikot okozna ha mindenki tisztában lenne a tényekkel?! Ez egy aljas butaság a médiákat uraló fő szervezetek részéről, mert ha mindenki tudná hogy mi a helyzet, sokkal környezet tudatosabbá tudna válni! Amíg csak a szakemberek látják azt hogy a baj valós és reálisan nagy a fenyegetettség, addig a semmiről sem értesült primitívek könnyen "konteóznak" (összeesküvés elméleteznek) - le minden tudományos hírt, és megbélyegzik azokat, akik értékesebbek, intelligensebbek, bölcsebbek, előrelátóbbak! A - NE NÉZZ FEL - pontosan erről szól, és akik azt hiszik hogy csak popcorn-zabálás miatt készítették a filmet, ezek az emberiség alja, és nem csak a mocskos multik, meg a mocskos szupergazdagok az okai mindennek, hanem az aljasan buta 1bites emberek is! Köszönet a munkájukért! Várjuk nagyon a folytatást!
@gyulamolnar8971
@gyulamolnar8971 2 жыл бұрын
Annyira nincs vízhiány, hogy a tiszta ivóvizet ne mocskolják össze akkugyártással.
@Sjudit84
@Sjudit84 2 жыл бұрын
Ha mindenki tudná, max. anarchia törne ki. De egyébként meg az ember önző, az utolsó pillanatig ragaszkodni fog a kényelméhez, bármi áron, amikor meg világvége lesz, majd sír, hogy jajj miért nem tettünk semmit...
@gyulamolnar8971
@gyulamolnar8971 2 жыл бұрын
@@Sjudit84 Érdekes módon bármiről van szó, meg tudják határozni, hogy valami mennyi valaminek elég. Nem kéne semmi kényelemből visszavennie senkinek, ha elég kevés ember lenne.
@gabriellakiss1719
@gabriellakiss1719 2 жыл бұрын
Nagyon jó film! Kár,hogy ilyen rossz a minősége...a nyilatkozó szakember nevét sem tudom elolvasni, a többi felirattal egyetemben. Az is érdekes,hogy pl Kisvárda települést hetekig, sokszor hónapokig elkerüli az eső, még akkor is, ha Sz-Sz-B megyében sok helyen esik. Ezt körülbelül olyan 5-6 éve vettük észre. Volt olyan tavasz és nyárelő, ,hogy 2 hónapig nem volt eső! Ennek az oka is érdekelne sok embert itt a környéken. Manapság a jégkárelhárító ágyúkat okolják, ugye le is állították most emiatt. De én valahol máshol keresném a probléma okát.
@superpcrichard77
@superpcrichard77 2 жыл бұрын
A videó minősége tökéletes 1080p-re kapcsolva. (Minden olvasható.)
@gabriellakiss1719
@gabriellakiss1719 2 жыл бұрын
Köszi. Majd megnézem akkor úgy is.
@Sjudit84
@Sjudit84 2 жыл бұрын
Ahonnan én jövök (békés megye), ott már a kilencvenes években minden körülöttünk lévő helyen esett, csak minket került mindig el az eső. Akkor még sehol nem volt ez a hülye jégkárelhárító, amire most mindenki fogja a rossz időjárási körülményeket. Könnyebb arra mutogatni...
@gezakobuki1356
@gezakobuki1356 Жыл бұрын
El kellene dönteni már, hogy akkor most mi okozza a vízhiányos időszakokat. Klímaváltozás vagy a folyók szabályozása? Ha mindkettő, melyik milyen mértékben? Ezt olyan helyen nehéz megállapítani, ahol mindkettő hatássa jelentkezik. Az iparosodás kora előtt is tömegesen voltak száraz időszakok. Az egyik legjobban dokumentált a Nílus vízszintjének mérési adatsora, amely teljes egészében fennmaradt a 600-as évektől egészen az 1400-as évekig. Ebben a 700-as évek során volt egy 70-80 éves időszak, amikor a közel 8 méteres szintről szinte egyenletes csökkenéssel 1 m alá esett a vízszint. Akinek az élete ebbe az időszakba esett, haláláig azt hihette, hogy hamarosan kiszárad a Nílus. A középkori meleg időszakból is néhány példa: 1132-ben Elzész területén kiszáradtak a folyók (köztük a Rajna is!) és a források. 1152-ben olyan hőség volt Európában, hogy tojást lehetett sütni a homokban. 1260-ban IV. Béla seregét is tizedelte a hatalmas hőség. 1303-1304: a Szajnán, a Loire-on, a Rajnán, és a Dunán száraz lábbal át lehetett kelni. 1393-94-ben a termés felperzselődött, az állatok tömegesen pusztultak el. A kis-jégkorszak utáni felmelegedés során: 1556-ban Európa-szerte hatalmas aszály volt. 1646-ban 58 napon át elviselhetetlen hőség volt. 1718-ban áprilistől októberig nem volt eső, Párizsban a színházak bezárását rendelték el. Ahol öntözni tudtak, a gyümölcsfák kétszer virágoztak el. 45 fokos hőség uralkodott hosszú ideig. 1748, 1754, 1760, 1767, 1778, 1788: elviselhetetlen nyári hőség és aszály. Stb., stb. Miért gondoljuk, hogy ha a sokkal fejletlenebb(nek tekintett) középkori társadalmak mindezeket átvészelték, akkor a mai társadalmak nem tudnak alkalmazkodni mindehhez?
@karvak1492
@karvak1492 2 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/jIaWmqqMo51qqMU Itt megtudhatjátok, hogy az amit esetleg nagy bajnak sejtetek, sokkal nagyobb léptékü, minthogysem meg lehetne gátolni. A vég kezdödött el, ami le fog folyni feltartózhatatlanul. A fizika mindent megvilágit.
@gezakobuki1356
@gezakobuki1356 2 жыл бұрын
Van egy rossz hírem: semmit sem kell "meggátolni". Teljesen felesleges erre akár csak egy Joule-nyi energiát pazarolni. A teljesen téves és tudománytalan éghajlatváltozási modellek egy fabatkát sem érnek.
@karvak1492
@karvak1492 2 жыл бұрын
@@gezakobuki1356 No, te aztán alátámasztottad tudomámyosan azt a tényt, hogy a te agyadban semmi nem rezonált ebben a témában, amire te büszke vagy én pedig fogyatékosságodként értelmezem.
@ferencnemeth4552
@ferencnemeth4552 2 жыл бұрын
Az bölcs ember a természethez igazodik az okos ember mindent fel akar javítani de rájön hogy akármit is tesz a természet rendje adja meg rá a választ.
@petertoth8621
@petertoth8621 2 жыл бұрын
Nagyon jó kis film, de hiányolom azt, hogy mit tanulhatunk a múltból, függetlenül attól, hogy most ki és mi okozta ezt a szárazságot. Például a fertő tó nem most először fog kiszáradni. Mikor száradt ki utoljára, akkor mit tettek a földművesek.
@kavicsfekete1790
@kavicsfekete1790 2 жыл бұрын
Klímaváltozás mindig volt. A kapitalizmus a gond. Az mindaddig nem foglalkozik a szárazsággal, amíg nem tud belőle pénzt kitaposni.
@attilakurti6213
@attilakurti6213 2 жыл бұрын
A Román kondukátor, amikor betelepítette a románokat Nagyváradra, a határral párhuzamosan csatornát épített, amellyel elvezette a Havasokból lefolyó folyók közűl a Gyepest. Vissza kellene tudni szerezni a Gyepes vizét.
@gaboragonacs1982
@gaboragonacs1982 2 жыл бұрын
Miért nem épitenek olyan házakat ahol a pincében tárolják az esővizet? Mi nyárpn hűtené a falakat?
@dtihi
@dtihi 2 жыл бұрын
A városok lebetonozottsága, és becsatornázása nem sokat számít (ekkora területnél)! Az első, és legnagyobb kártétel az ipari forradalom idején nagy folyóinkon a folyószabályozás, és gátak közé szorítás volt (amit a mai napig pozitívumként mutatnak be). A Duna, és Tisza ártere hajdan összeért, de megkell még említeni a Kárpát-medence óriás mocsarainak felszámolását is. A porszáraz Homokhátság vízelvezető csatornái a mai napig nincsenek betemetve, sőt nemrég még adót szedtek ezen vízelvezető csatornák karbantartásért. Nem akarom senki kedvét elvenni, de ez visszafordíthatatlan folyamat a kiszárított mélyen fekvő területeket beépítették. Az emberi kapzsiság legyőzte a józan észt (feltéve, hogy volt)!
@oromdulo
@oromdulo 2 жыл бұрын
Nem hiszem, hogy a csatornázás és a lebetonozott területek növekedése használna a folyamat szempontjából. Én egy olyan településen élek, ahol az elmúlt évek szárazsága összefüggésbe hozható a csatornázással és az intenzív kertészeti tevékenységekkel. A vízmegtartás szerintem ott kellene, hogy kezdődjön, hogy amiért fizetek, azt a vizet nem vezetik el a portámról, az maradjon ott. Ellenben ezek a vizek a folyókba kerülnek. Az én településemen az elmúlt évben fúrtak még egy termálkutat, így összesen már 7 kút üzemel a községben, a szomszédos településen 32 kút. Sehol sem sajtolnak vissza, mert megoldhatatlan, ezért a folyóvizekbe vezetik. A szennyvizek csatorna rendszerbe való elvezetése - véleményem szerint - jelentősen összefügg a település szárazságával. Az emberek nem öntöznek, mert nincs is mit, a konyhakertek hiánya miatt, valamint ha lenne sem érné meg senkinek, hogy öntözéses módon termeljen a családnak. A csatornarendszerek megint csak azoknak lennének jók, akik azt birtokolják, üzemeltetik, hiszen busás haszonnal adnák el a termelőknek azt a vizet, aminek egy részét a lakosság mint fogyasztó már kifizetett. A csatornarendszerek környezetvédelmi szempontból való kiépítése szerintem egy figyelemelterelés volt csak. Igaz, hogy senki sem beszél erről a problémáról, mert attól fél mindenki, hogy tudatlannak tartják majd, pedig valakiknek fel kellene már vállalnia ezt a témát is. Én a folyamatot így látom: egyre több kutat fúrunk, lebetonozzuk a területeket, csatorna rendszerekbe elvezetjük a vizet onnan ahol hasznosulhatna, elszivároghatna. Az eredmény, hogy a kutak kiszáradnak, a növények nem jutnak az alsóbb rétegekben sem vízhez, nincs pára, nincs eső.
@dtihi
@dtihi 2 жыл бұрын
@@oromdulo Szerintem téves az elgondolásod. A termálvíz kitermelése annak elvezetése nem okoz a felszínen szárazságot. Sőt mivel oldott sókban gazdag, a szabadba engedése tönkretenné a talajt. A felszíni szárazságot inkább az esővíz szándékos összegyűjtése csatornahálózatokban (melyeknek iránya nagy folyóink) okozza. Arra hivatkoznak az esős időszak megművelhetetlenné teszi az egyébként is belvíz veszélyes területeket. A gátak közé szorított folyók nem tudják elönteni a hajdan a folyókat övező helyenként több 10 kilométer széles ártereket. E két fő ok miatt nincs a felszíni vizeknek utánpótlása, ezt tetézi még az öntözésre kiszivattyúzott órási mennyiség. Meg kell üzenni a kormánynak az adó kivetése nem old meg semmit!!! Azonnal vissza kell állítani a vízbeszivárogtatást, elvezetőcsatornákat betemetni (nyomuk se maradjon) a gazdákat pedig kártalanítani, ha már kapzsiságukban engedélyezték a területek megművelését, ezenkívül a nagy mocsarakat is vissza kell állítani! A megoldás megvan de nem fogják megvalósítani túl sok az ellenérdekelt.
@oromdulo
@oromdulo 2 жыл бұрын
@@dtihi Nem úgy értettem, hogy a termálvizet a szabadba kellene engedni, a hőmérséklete és a sótartalma miatt nyilván ez még károsabb lenne. Én a sok kitermeléssel kapcsolatban vagyok pesszimista. Gomba módra nőnek a talaj nélküli, termál fűtésű üvegházak, fóliasátrak ez azt jeleni egyre több kút is lesz. Nem tudjuk a hosszútávú hatását ennek a megnövekedett, felszín alatti vizeket kitermelő gazdálkodásnak. Igaz már évtizedek óta folyik ilyen tevékenység, no de nem ilyen mértékben. Ezt még csak tetézi a csatornázással elvezetett vizek visszapótolásának hiánya és ahogyan írtad, az esővizek elvezetése is. Önmagában ha csak ezt a három tényezőt nézzük is rá kell hogy jöjjünk, hogy mi okozzuk a téli aszályt és a nyárit is. A mezőgazdaság jelenlegi fejlődési iránya pedig még csak tetézni fogja a bajt. Minden erőkkel azt szorgalmazzák, hogy öntöző rendszereket építsenek a gazdák, ami érthető, hiszen már lehetetlen termelni önözés nélkül. Ez még több kút fúrását vagy ahol lehetséges a folyókból való öntözést jelent - az mindegy, hogy csatornákon keresztül vagy sem, a lényeg ugyanaz. A termálvízzel, műtrágyával, növényvédő szerekkel szennyezett vizek, így a talajba jutnak, ahol szikesedést, további szárazságot okoznak. Hosszútávon szerintem is a mély fekvésű szántó területek árasztása lenne a megoldás, új gazdálkodási formák támogatása, azonban most, amikor a gabona értéke lassan az arannyal vetekszik, nem hiszem hogy van ilyen irányú szándék bárkiben is. Ne legyenek illúzióink, az én településemen egész lakórészek épültek mély fekvésű részekre, megoldhatatlan a folyóvizek elfolyatása, már csak ezért is. Itt nem csak a gazdáknak kellene áldozatokat hozni, hanem a lakosságnak is.
@dtihi
@dtihi 2 жыл бұрын
@@oromdulo Tudomásom szerint a fűtésre használt termálvizet vissza kell sajtolni egy másik kúton keresztül tehát csak a hő kinyerésére van engedély. A mély fekvésű részek beépítése pedig kizárólag az önkormányzatok felelőssége, tehát ők fogják kártalanítani a tulajdonosokat. Aztán felébredünk, és rádöbbenünk a magyar valóságra...
@oromdulo
@oromdulo 2 жыл бұрын
@@dtihi Ahol lehetséges ott visszasajtolják, ahol nem (pl. Szentes és térsége) ott tározótavakba engedik, hogy lehűljön, majd időszakosan engedik az élővizekbe. A visszasajtolás nagyon problémás dolog, már csak azért is, mert a kinyert víz mennyisége jóval több mint a visszasajtoló kutakkal vissza termelhető víz mennyiség. Ezért van az, hogy egy termelő kúthoz kettő vagy több visszasajtoló kutat kell fúrni. Nálunk az élővizekbe megy a lehűlt, műtrágyával, növényvédő szerekkel szennyezett víz. Ezt csak a nagyon nagy cégek engedhetik meg maguknak, olyanok, akik bármit eltudnak érni a vezetésnél, hogy működjenek. Az én falumban mikor megfúrták az új kutat, a helyi Kanálist egy tollvonással folyóvá nyilvánították, hogy ne legyen probléma az elfolyó víz elhelyezése. A szentesi termálkutak esetében kilobbiztak egy olyan elméletet, hogy az elfolyó termálvíz egy téli és nyári ökoszisztémát hoz létre a folyóban, amely már évek óta jól működik. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a téli élővilág egy része elpusztul a Kurcában, a téli termálvíz elvezetése miatt, majd jön a nyári élővilág, amely egészen addig él amíg újból nem kezdődik a fűtési szezon.
@tompanter8121
@tompanter8121 2 жыл бұрын
Csodára várni már felesleges, amikor a napsütés is olyan mint a hegesztőfény (nem kellemes sárgás, mint régen)! A vezetés meg csak alkudozik, hogy mire kéne tenni valami 2030-ra vagy 2050-re (amikor tudni való: 10-20 éve elkéstek ezzel már). Látszat megoldások ugyan vannak (pl. villanyautó), de ezek sehova nem vezetnek!
@tothpeter8118
@tothpeter8118 2 жыл бұрын
Drasztikus változást a gazdaság összeomlás nélkül meg nem lehet csinálni.Ön mit választana.Klímaváltozást,vagy mondjuk 10 év éhínséget?
@tompanter8121
@tompanter8121 2 жыл бұрын
@@tothpeter8118 Sajnos nem választás kérdése lesz a dolog! Jön a gazdasági összeomlás, és ezzel párhuzamosan a 10 év éhínség (klímaváltozással).
@tothpeter8118
@tothpeter8118 2 жыл бұрын
@@tompanter8121 Akkor már tökmindegy.Ennyi erővel várhatjuk is a csodát nem?
@paxtonandras4270
@paxtonandras4270 2 жыл бұрын
@@tothpeter8118 jah..:) Így igaz ! Majd az isten segít...... persze... !
@paxtonandras4270
@paxtonandras4270 2 жыл бұрын
Tom... ki mondta neked azt a hatalmas baromságot, hogy a Nap sárga..? Mert képzeld nem nem az....
@tamastorok6844
@tamastorok6844 4 ай бұрын
Rekord száraz év volt a 2024. Eltelt két év. Akik döntési pozícióban vannak mit tettek két év alatt? Egyáltalán történt valami? Vagy csak telik az idő?
@randlilaszlo756
@randlilaszlo756 2 жыл бұрын
Úgy kéne, hogy 4 év múlva megint a miniszterelnökurat válasszátok meg, hogy legyen még stadion ne pedig csatornák az öntözéshez.
@KarolyMagyar
@KarolyMagyar 2 жыл бұрын
meg Anyádat
@ervinilankovics4549
@ervinilankovics4549 2 жыл бұрын
Nem öntözni kell te bolond
@dtihi
@dtihi 2 жыл бұрын
Orbán előtt pedig még adót is szedtek a szántóföldek közötti vízelvezető csatornák karbantartásáért! Nagy okos!
@krisztianl.537
@krisztianl.537 2 жыл бұрын
"Latod a vonat is aluszik.Aludj el szépen kis balázs."a kormany csak tukrot kepez a benned jelen levo naivsagnak,miszerint ez annak fugvenye..
@lajosbacsi956
@lajosbacsi956 2 жыл бұрын
Ne aggódj , lesz ez még rosszabb is ! A biznisz nem hallgat a jó szóra:
@dtihi
@dtihi 2 жыл бұрын
Na ez a nagy igazság!
@tothpeter8118
@tothpeter8118 2 жыл бұрын
@@dtihi Nem ez csak bullshit.
@tundecserjesi1635
@tundecserjesi1635 2 жыл бұрын
Szándékos minden! " Magyarország én így szeretlek " A klímaváltozást a gengszterek csinálják.
@Szanhedrin-parancs
@Szanhedrin-parancs 2 жыл бұрын
Nincs lehetetlen-Fegyverünk az időjárás Globális Felmelegedés Átverés Jesse Ventura
@adolfsandor6217
@adolfsandor6217 2 жыл бұрын
Itt borsodba 2021 juniusa ota alig esett csapadek.Haarp rendszernek koszonheto..
@egonispanovity6136
@egonispanovity6136 2 жыл бұрын
Egyetlen dolgot tehet a magyar állam: sűrű csatorna hálózatot létrehozni az adott területen,és a téli vízbőséget ezekben a csatornákban és víztározókban tárolni.Bár ez is csak részleges megoldás,mert a katasztrofális nyári aszályok idején minden víz eltűnik a föld felszínéről és a talajvíz is nagyobb mélységekbe húzódik vissza.Jelenleg egész Dél Európát sújtja a nagy hőség és kiszáradás.A folyók kiszáradnak Itáliában,minden felé erdőtüzek tombolnak,stb.Ha ez így folytatüdik a jövőben,drámai helyzet elé nézhetnek az elkövetkező generációk...Ahelyett,hogy a probléma megoldásán dolgozna Európa,most a háborúval van elfoglalva.Mily fényűzés! Ez a bizonyossága,hogy az emberi faj a teremtés egyik legnagyobb kudarcát hozta a bolygónak.
@balkanurbanist
@balkanurbanist 2 жыл бұрын
Alapos es fontos, remelhetoleg nem csak a fiatalok figyelnek es figyelnek fel a benne foglalt problemakra es kerdesekre!
@sytixful
@sytixful 2 жыл бұрын
Szia.Mondj egy fiatalt,akit ismersz és tudod,hogy legalább 1 fát elültetett.Sorold fel őket.Jóska,Pista,Klári..stb.Ird le kit tudsz.Na hello.Ha már fiatalok...
@viragkelemen
@viragkelemen 2 жыл бұрын
Kezdjetek el fákat ültetni.
@krisztianl.537
@krisztianl.537 2 жыл бұрын
Mit lehet tenni?milessz velünk igy?!?!
@tompanter8121
@tompanter8121 2 жыл бұрын
Az úgynevezett civilizációnk összeomlik (sok már nem is lehet hátra). Kampeca 😮‍💨
@krisztianl.537
@krisztianl.537 2 жыл бұрын
@@tompanter8121 most hugyoznam szalyba az osszes nagy feltalalót... Minden okossagok artott valojaban...maradtunk volna a pattintott konel
@attilavarga8204
@attilavarga8204 2 жыл бұрын
Huha,panikolj be!
@krisztianl.537
@krisztianl.537 2 жыл бұрын
@@attilavarga8204divellar
@tompanter8121
@tompanter8121 2 жыл бұрын
@@attilavarga8204 Ki mondta, hogy pánikolnék? Jön ami jön én nem fosok!
@n.zoltan8185
@n.zoltan8185 2 жыл бұрын
ritmus, ritmus, algoritmus.
@lospadresapa6028
@lospadresapa6028 2 жыл бұрын
Sajnálom...! A zene és a szöveg hol erősebb, hol gyengébb keverése miatt nem tudom tovább nézni ezt a bizonyára nagyon értékes tartalmú videót. Ha a szerző azt szeretné, hogy koncentrálni tudjunk a lényegre, ne alkalmazza együtt a kettőt. Lehet zene, de csak felváltva a szöveggel: vagy ez, vagy az. Sok sikert!
@gyulamolnar8971
@gyulamolnar8971 2 жыл бұрын
De ha mindenki biztosítást köt ezekre a mindenkit érő dolgokra, és mindenkit érnek ezek a dolgok, akkor hogy tud fizetni a biztosító?
@zozi9016
@zozi9016 6 ай бұрын
Kb egyetértek mindennel ami a videóban elhangzik, viszont szerintem van egy túl optimista gondolat a végén. “Új egyensúly”…. Sajnos hiszünk a mesékben, abban, hogy a végén minden jóra fordul. Én nem vagyok ennyire derűlátó és inkább úgy tekintek a jövőre mint egy szakadékra, ami felé rohanunk fék nélkül. A természet sem végtelen. Ha az lenne, akkor hemzsegne tőle a naprendszer. Kényes egyensúly, ami szűk határok között működik. Kitoltuk a határra, talán túl is. Lehetne javítani, de az emberi gyarlóság, az egyén és nem a közösség nézet miatt, szinte lehetetlen küldetés. Ez lesz az amivel az emberiség nem tud majd megbirkózni…. Saját magunkkal…
@kamillaerdos7636
@kamillaerdos7636 2 жыл бұрын
Milyen általános felmelegedés? Május végéig hideg volt!
@VeggiePower303
@VeggiePower303 2 жыл бұрын
Divers, magyarul valtozatos elovilag. Szeparalt = elkulonitett. Kompenzacio = megterites Regionalis = helyteri Mivan mar Magyarorszagon nem beszelunk Magyarul?
@Roachrancher
@Roachrancher 2 жыл бұрын
Látom átment a lényeg!
@VeggiePower303
@VeggiePower303 2 жыл бұрын
@@Roachrancher Igen a lenyeg at jott, de a melleklet is fontos. Mert bizonyos erok probaljak tonkre tenni szep Magyar osi nelvunket. Aki igy beszel az az elleseg kezere jatszik. A Magyar az osi nyelv mielott ossze zavartak a nelveinket, Babel tornya. Es most is probaljak megcsorbitani es osszezavarni a Magyart.
@jonatanrobertnemeth2790
@jonatanrobertnemeth2790 2 жыл бұрын
@@VeggiePower303 a kedvencem az amikor valaki beszel es kozbe szurja,h az angol ezt ugy mondja,hgy.... Kerdeznem...KIT ERDEKEL ,H HOGYAN MONDJAK AZ ANGOOK ILL.MAS NEMZETEK???
@VeggiePower303
@VeggiePower303 2 жыл бұрын
@@jonatanrobertnemeth2790 Persze mert akarjak tanitani hogy ne os magyar szavakat hasznalj! Van e otthon valami nyelv orzo mozgalom. En nem Magyarorszagon elek, nem tudom mi folyik. De ezt a torott kevert Magyart rossz halgatni.
@edithuszka3324
@edithuszka3324 2 жыл бұрын
@@Roachrancher IGAZA VAN NEKI, MERT EZ IS LÉNYEG.! EZ ITT MÉG MINDIG MAGYARORSZÁG.! BESZÉLJÜNK MAGYARUL.!
@mariettamolnar450
@mariettamolnar450 2 жыл бұрын
Olyan klímaváltozás van, hogy eltünt a víz nem lesz levegő sem.
@gaborpok3616
@gaborpok3616 2 жыл бұрын
Csak szólnék zárt rendszer a föld nevű bolygó.Valahol leesik a ha itt nem!
@attilavarga8204
@attilavarga8204 2 жыл бұрын
Hogy te milyen okos vagy.....nem lesz levego...ajajjjj
@joskapista7142
@joskapista7142 2 жыл бұрын
Sírni támadt kedvem. Ez tragédia.
@misimester9655
@misimester9655 2 жыл бұрын
Szevasztok. 1. az automata mosógépeket minimális szinten kel használni a háztartásokban. 2. Viztarolokat kel kialakítani. 3. Minden vizet felhasználni még a koszosat is pl viragot öntözni nem pedig pocsékolni kiönteni szükségtelenül.. 4. A vizel ugyan úgy kel bánni mint a pénzel nem pocsékolni okosan felhasználni és okosan gazdálkodni a háztartásokban.
@umika112
@umika112 6 ай бұрын
Ezt el kellene mondani azoknak is, akik ebbe a kicsi országba, közel 50 akkumulátor gyárat telepítenek. Nemhogy vizünk nem lesz hamarosan, de tenyérnyi termőföldünk és egészségünk sem!
@janosszentpeteri1922
@janosszentpeteri1922 2 жыл бұрын
Érdekes, hogy a tünetet az emberek észreveszik és beszélnek róla időnként, azonban az okáról szót sem ejtenek.
@horvathnorbert9339
@horvathnorbert9339 2 жыл бұрын
A vészharangokat már évekkel ezelőtt megkongatták. Megoldások késlekednek. Rengeteg vízvisszatartó megoldás van és emberi magatartásmód e téren. A költségek egyik esetben lehetnek magasak, másik esetben csak figyelni kell vízhasználati szokásainkra. Az inteneten mindenki megtalálhatja ezeket. Most nem sorolom fel.
@ferenccsabak5242
@ferenccsabak5242 6 ай бұрын
Akár ki akár mit mond valóság az hogy senki nem tesz a klimaválság ellen , a kevés megmaradt vizet a gyárak szennyezig a Gödi samsungot azóta se zárták be .
@termeszetbarat4557
@termeszetbarat4557 2 жыл бұрын
Arról senki nem beszél hogy naponta több tizezer repűlőgép sokk millió liter üzemanyagot éget el meg még ott van a tenger hajózás ez az igazi probléma.
@lajosbacsi956
@lajosbacsi956 2 жыл бұрын
Ne aggódj , lesz ez még rosszabb is ! A biznisz nem hallgat a jó szóra:kzbin.info/www/bejne/lYvaqpyLh6mqm68
@csabalaczo2307
@csabalaczo2307 2 жыл бұрын
Az "új egyensúly" kialakulása egyes helyeken sivatagok kialakulását jelentheti, ahol eddig nem volt. Csak megjegyzésben, rövidebb geológiai távlatokon a Homokhátságon, és a Nyírségben ilyen már kialakult. Méteres vastagságú lösztakarók vannak a felszín alatt.
@attilabiro2993
@attilabiro2993 Жыл бұрын
Fiatal Barátom! Most nézd meg az OMSZ honlapját! A talajok víz feltöltöttsége 100%-os. Ha tavasszal is lesznek esők úszni fog az Alföld! Ha érdekel, a klimatikus felejtésről megosztok Veled egy-két konkrét gondolatot.
@imreszent9876
@imreszent9876 2 жыл бұрын
Amíg elvezetik vezetéken a föld alatt a vizet külföldre,addig nincs megoldás
@lanyismeretlen7266
@lanyismeretlen7266 2 жыл бұрын
Mégpedig,igen -igen messzi világba vezetik csöveken keresztül,nekünk magyaroknak nem kell a víz.
@kamillaerdos7636
@kamillaerdos7636 2 жыл бұрын
Durva! Közben meg megy a hablatyolàs megrendelèsre!
@homokgyongyetanya
@homokgyongyetanya 2 жыл бұрын
Erröl a témáról böveben hol lehet tájékozódni? Hallotam erröl valamit én is de kevés az információ!
@lanyismeretlen7266
@lanyismeretlen7266 2 жыл бұрын
@@homokgyongyetanya P.I. videóiról lehet tudni.
@homokgyongyetanya
@homokgyongyetanya 2 жыл бұрын
@@lanyismeretlen7266 Milyen videókról tettszik beszélni???
@attilakurti6213
@attilakurti6213 2 жыл бұрын
Folytatni kellene a Rákosi által, kordéval, csákánnyal, lapáttal elkezdett Duna-Tisza csatorna építését. A "Szabad Nép" írta, hogy Kecskemét kikötőváros lesz. A sivatagosodó Duna-Tisza közén zöldségtermesztést lehetne folytatni, a helyben létesítendő konzervgyárban export terméket előállítani.
@freiemilio7735
@freiemilio7735 2 жыл бұрын
Asszem Széchenyinek volt már erre valami terve, h az olvadáskor lezúduló vizet csatornákon át tározókba és magukban a csatornákban felfugjuk a nyári időszakra. 10 év alatt simán megvalósítható lett volna. A sok épült játszóterek, amúgy sem hoznak profitot.🙈
@foldvary_laszlo
@foldvary_laszlo 2 жыл бұрын
ez most amolyan muciólogusok által felelőtlen természet átformálás, megerőszakolás.. Ja ismerős!
@csabafoldi5474
@csabafoldi5474 2 жыл бұрын
Még csak meg sem említik d a Haarp és a Chamtrail jelenséget döbbenet -ezt el kell hallgatni!!! Na innentől fogva ezt a sorozatot sem hallgatom tovább!
@istvanluka9860
@istvanluka9860 2 жыл бұрын
Barátom ennyi repülőgépet sosem láttam mint a mai nyáron
@Karmageddon2025
@Karmageddon2025 2 жыл бұрын
Pont ezt mondtam en is. Hogy inkabb kliva változtatasnak kellene nevezi a jelensegeket mintsem klimavaltozasnak... A HAARP-al iszonyú foldrengest, vihart, arvizet, tudnal letrehozni. Miert ne tudnanak szarazsagot is? A sok birka meg beveszi ezt a sok klimavaltozssos szart... elkepesztő.
@facanferdinand7712
@facanferdinand7712 2 жыл бұрын
nem klimavltozás, hanem egy szárazabb év van most, sokszorvolt mar és lesz is ilyen, mert az idojarás nem egy számitógép által vezérelt program
@laszlokovacs4883
@laszlokovacs4883 2 жыл бұрын
Fogom a fejem ettől a hülyeségtol már ha még nem sértelek. Régebben is voltak extrém időjárási jelenségek de utána mindig visszaállt a normálisba. Nemcsak pár évre visszamenőleg kell emlékezni.
@facanferdinand7712
@facanferdinand7712 2 жыл бұрын
@@laszlokovacs4883 nincs olyan hogy normális, ez egy idojarás amit nem vezérel senki és semmi, ossze visszaság van most is és mindig is így volt 50 ezer éve és most is így van, a fold bolygó nem 30 éves és nem 60 eves, ekkora távlat a bolygó életében semmi. most szárazabb korban vagyunk, lesz nedvesebb huvosebb, lehet hogy nem jovore hanem 25 év mulva de lesz.
@laszlokovacs4883
@laszlokovacs4883 2 жыл бұрын
@@facanferdinand7712 Úgy vagyok ezzel senkit nem akarok meggyőzni, mindenki véleményét tiszteletben tartom de az ismétlődő véletlenekben nem hiszek. De vannak eltitkolt technológiák és sajnos az a tapasztalatom hogy a fejlődés már egyéni és nempedig a közjó érdekeit szolgálja.
@facanferdinand7712
@facanferdinand7712 2 жыл бұрын
@@laszlokovacs4883 nem ismétlodo véletlenek, vannak napkitorések amik 40 évig tartanak akkor melegebb szárazabb idojárás kovetkezik, volt jégkorszak az sem ismétlodo véletlenek voltak, volt hidegebb évtizedek a fold torténetében es megelebb korszakok, ez ilyen, ez a jó benne hogy nem egy szamitógép által vezérelt program a fold bolygó
@laszlokovacs4883
@laszlokovacs4883 2 жыл бұрын
@@facanferdinand7712 Csak egy "apróság": USA mezőgazdasági régióiban rendre megjön minden évszak így mezőgazdaságuk erős marad úgy látszik a napkitörés velük kivételez. Ez nagyon érdekes. Már a 90es évek elején olvastam erről hogy USA szándéka hogy ők etessek az egész emberiséget. Furcsa. Nem vagyok megszállott rettegő nem hipohonder pl. a covidhiszti egy nagy kamu. De ez most egészen más itt most az életfeltételeket veszik el de persze ne legyünk gyanakvóak. De akár van klímaváltozás akár nincs ez a bolygónkat átalakító állandó növekedésre épülő gazdasági trend fenntarthatatlan ezt nem a zöldek mondták hanem konzervatív közgazdászok tehát szó sincs kommunista részrehajlásrol.
@stefankurunczi6482
@stefankurunczi6482 2 жыл бұрын
Ha mi it a kárpátmedence közepén megijedünk egy kis száraságtol és elakarunk menekülni ! (Nemtudom hova mehetnénk Mongóliában ? ). Akor mit szóljanak az Afrikaiak !
@August_Born.
@August_Born. 2 жыл бұрын
Mèrgezett föld című film ajánlóm figyelmetekbe
@josephborbely1614
@josephborbely1614 2 жыл бұрын
AAz emberek beszelik a sok semmit, a klima valtozasrol, es naponta milliard tonnaszamra fogyaszjak az uzemanyagot a tankokba,repulokbe stb., es szamillio tonnaszamr robbantanak fel mindent !! Es az eg vilagon senki sem tehet semmit ellene. Ak kor hol kellene valtoztatni ,leghamarab?? Es mikor fognak azok, akiktol fugg??
@e1gr3co
@e1gr3co 2 жыл бұрын
A film készítőinek: kzbin.info/www/bejne/aoSZc3iohthgfqc kzbin.info/www/bejne/eHXdqmCNbKt9mKc
@tamashudak5479
@tamashudak5479 2 жыл бұрын
És mi van a vihar ágyúval ami csökkenti a jégkárt de csökkenti az esőt is
@khamsinn
@khamsinn 2 жыл бұрын
nem csökkenti az esőt
@c1citroen
@c1citroen 2 жыл бұрын
Máskor meg árvíz van, nem is oly régen milyen heroikus küzdelmet vívtak a Tiszán és a Dunán. Egy-két évből nem lehet klímaváltozást vizionálni, mert az csak időjárás változás, klímaváltozás akkor van, ha az száz évig tart.
@csabacsoka4140
@csabacsoka4140 2 жыл бұрын
Nem kell száz év a klimaváltozás észleléséhez, ez egy álandó természeres folyamat. Nyilván soha nem volt ilyen sok kiszáradásra itélt talaj mint most, de ilyen melegek még voltak, meg még melegebbek is, csak azóta sokszáz meg sokezer év telt el ezért nincs róla pontos feljegyzés. Meg kell tanulni együtt élni vele. Több viztározó több csatorna kell. A duna tiszta meg a többi képes ellátni az egész kárpátmedencét. A gond csak az, hogy hagytuk a gyertyàt a körmünkre égni, de szerencsére még nincs semmi sem veszve. Amikor lecsapolták a mocsarakat az tünt jónak, most annak az ellenkezője, majd lehet megint változni fog és megint mást kell tenni. A kutatások amiket végeztek a délisarkon azt mutatja, hogy a mostanihoz képest 5-6 fokkal is volt már melegebb. Szóval semmi gond , csak a vizgazdálkodást kell helyesen csinálni.
@c1citroen
@c1citroen 2 жыл бұрын
@@csabacsoka4140 Honnan lehetne már tudni, hogy ez állandó folyamat? Azt se tudják megmondani, hogy egy hét múlva milyen idő várható, akkor honnan lehetne tudni, hogy mi lesz jövőre vagy évek múlva? Az Árpád korban is meleg volt, a krónikások feljegyezték, hogy volt olyan év, amikor kétszer arattak.
@csabacsoka4140
@csabacsoka4140 2 жыл бұрын
@@c1citroen Pont ezt mondtam én is, a multból erre lehet következtetni. Amilyen eddig volt kb olyan várható.
@c1citroen
@c1citroen 2 жыл бұрын
@@csabacsoka4140 Eddig hullámzott a klíma, voltak melegebb és hidegebb periódusok, de hogy meddig tart egy meleg és egy hideg periódus, az előre nem látható.
@dtihi
@dtihi 2 жыл бұрын
@@c1citroen Nem a meleggel van gond, hanem a vízhiánnyal! Ráadásul ezt biztosan tudjuk, mert ezt mi emberek szándékosan tettük! Kapzsiságból!
@ferenccsabak5242
@ferenccsabak5242 6 ай бұрын
Azárt tévedés ne legyen a viz meg van továbra is csak a tengerben és sós
@sandorbekesi7775
@sandorbekesi7775 2 жыл бұрын
Az ember csak akkor értékel valamit mikor már elvesztette azt!
@tiborzolnai5367
@tiborzolnai5367 2 жыл бұрын
Beszűkült látókörű film.
@jesszumpappini
@jesszumpappini 2 жыл бұрын
miért nem mutatsz jobbat?
@tiborzolnai5367
@tiborzolnai5367 2 жыл бұрын
@@jesszumpappini én másban vagyok jó
@TransportationFanHU
@TransportationFanHU 2 жыл бұрын
Sajnos ennek egyre nagyobb a reális esélye: kzbin.info/www/bejne/nYermminotOZers
@gezakobuki1356
@gezakobuki1356 2 жыл бұрын
Jó nagy baromság.
@margitsera3663
@margitsera3663 2 жыл бұрын
Biztos van melegedés is, de utána kellene nézni fent van a neten a szerződés.Vezetèken viszik ki Magyarország alól a vizet Izraelbe!!!! Èbresztő!!! Ráadásul használják az időjárás módosítót is, ami azt jelenti nem engedik felettünk leesni az esőt.
@laszlokovacs4883
@laszlokovacs4883 2 жыл бұрын
Így igaz
@josephborbely1614
@josephborbely1614 2 жыл бұрын
Hihetelen,hogy ennyi bunko legyn a 21-ik szazadban. Te fektetted le ezt a csovet M.O.-rol Izraelig??
@szabiracer
@szabiracer 2 жыл бұрын
remélem a cheamtrailről is beszélni fogtok egyszer, talán a végén amikor már semmi nem marad............habár ha foglalkoznátok is vele, tuti hogy fordítottját értenétek meg! :(
@tgeza1
@tgeza1 3 ай бұрын
Nincs. Klímaháború van.
@krisztiannagyszeder1095
@krisztiannagyszeder1095 2 жыл бұрын
Szerintem a baj az ,csak beszlelunk rola de nem teszunk semmit!
@rvarga9366
@rvarga9366 2 жыл бұрын
Nem csak a súlyos vízhiány a baj , a nap olyan forrón süt hogy a növények nem tudnak párologtatni - elég a levele . Még a termés is megperzselődik ! Uv sugárzás minden elég! Ez nem vicc🤢
@droko007
@droko007 2 жыл бұрын
Ezt mind szép és jó, csak hiába mondom a mezőgazdász ismerősöknek hogy váltsanak notillre , midtillre le se sz@rjak.
@gaborhajdu4692
@gaborhajdu4692 2 жыл бұрын
Ezek nem Természeti folyamatok miatt vannak, ill nem Földi eredetű technológia a háttere.
@imreszabo7000
@imreszabo7000 2 жыл бұрын
Talán a következő film szólhatna a jég kár mentesítő rendszer hatásáról. A nehéz fémekröl amit ránk szórnak. HARP. De ahogy látom ezt a filmet pont azok finanszírozák akik akik ezt a szárazságot okozzák. Persze mindenki bűnös....
@adrian.r968
@adrian.r968 2 жыл бұрын
👍 Ennyi. Ez a "dokumentumfilm" se véletlenül jött létre. És az sem teljesen véletlen, hogy azok a kommentek nem jelennek meg itt, amelyekben a hozzászólók teljesen másképp látják és magyarázzák a dolgokat. Az igazságnak nincs szüksége cenzúrára, csak a hazugságnak van.
@monikalantos7493
@monikalantos7493 4 ай бұрын
Már a harmadik videót látom a klímaváltozásról, illetve környezetvédelemről. Azt nem látom, hogy érdemben történne valami a helyzet javítása érdekében. Megdöbbentő például, hogy mekkora autókkal járnak már az emberek, és egyre több családban kettő-három is van belőle. Tizenéve küzdök reménytelenül a társasházunk előtti zöldítésért, mert ugye a kopár, csupasz beton a "szép", és a többiek inkább szeretnének mindent lebetonozni parkolónak. Azt mondják, az a kicsi úgysem számít. Magasan képzett, intelligens, gyermekes fiatal emberekről beszélek. Pedig azért most már eléggé érezhetjük a saját bőrünkön is, hova vezet mindez. Most, 2024-ben már júliusban beköszöntött és azóta is tart az a kánikula, ami tíz éve még csak az augusztusi két-három hétre volt jellemző. Megértük, hogy 40 fok fölé ment a hőmérséklet, amit én még sohasem tapasztaltam. Évek óta nincs télen rendes fagy és hó. Jön a szeptember, és akkor is még harminc fok fölötti hőmérsékletek várhatók. Azzal ámítjuk magunkat, hogy majd az elektromos autók és a napelemek megoldják, de sajnos ez nem igaz. A hagyományos mezőgazdaság sem fenntartható, és erre nem az a megoldás, hogy akkor majd minden élelmiszert importálunk. Többször szemtanúja voltam annak, hogy szántják a földet augusztusban, a legnagyobb szárazság idején. Hatalmas porfelhőt visz olyankor a szél. Ezt tényleg így kell csinálni? Jó lenne, ha mindenki elgondolkodna, hogy mit tehet a környezetért, és meg is tenné, mégpedig most.
Extreme heatwaves | Climate change in Hungary 2. episode
16:03
Climate Chronicles
Рет қаралды 9 М.
Klímaváltozás: „a következő 20 évben dőlhet el az emberiség sorsa” | Trend FM
40:07
Trend FM - Gazdasági és kulturális hírek
Рет қаралды 17 М.
When you have a very capricious child 😂😘👍
00:16
Like Asiya
Рет қаралды 18 МЛН
The evil clown plays a prank on the angel
00:39
超人夫妇
Рет қаралды 53 МЛН
Что-что Мурсдей говорит? 💭 #симбочка #симба #мурсдей
00:19
Mi vár ránk és mi a teendő? | Klímaváltozás Magyarországon 3. rész
14:40
Globális éghajlatváltozás - Dr. Gelencsér András
38:30
Pannon Egyetem - GTK
Рет қаралды 15 М.
Szabadon - Az akkugyárak árnyékában
30:42
Szabad Európa
Рет қаралды 47 М.
Drámai az aszály az Alföldön!
12:23
ATV Magyarország
Рет қаралды 72 М.
Mérgezett Föld - Poisoned Soil - Documentary - Dokumentumfilm -
50:00
Filmdzsungel Stúdió
Рет қаралды 635 М.
A klímaváltozás hatásai a Kárpát-medencében
1:36:58
MTA 1825
Рет қаралды 5 М.
When you have a very capricious child 😂😘👍
00:16
Like Asiya
Рет қаралды 18 МЛН