AI robi muzykę lepszą od Twojej...

  Рет қаралды 41,696

Nebula Studio

Nebula Studio

2 ай бұрын

Sprawdź mój autorski kurs miks/master 🔥
► kursynebula.pl/
💥 Subskrybuj kanał: bit.ly/2YSEmUq
💥 Inne filmy: bit.ly/2YPwqTZ
Nazywam się Maciej Karbowski i jestem producentem/realizatorem i właścicielem NEBULA STUDIO. Jestem również aktywnym muzykiem w zespole TIDES FROM NEBULA.
Posłuchajcie TUTAJ ► cutt.ly/LjiIHlV
NEBULA STUDIO jest profesjonalnym studiem nagraniowym, mieścimy się w Warszawie, jeżeli potrzebujesz NAGRANIA/MIKSU/MASTERU po prostu PISZ.
► EMAIL nebulastudiopoland@gmail.com
► WWW www.nebulastudiopoland.pl/
► FACEBOOK / nebulastudiopoland
► INSTAGRAM STUDIA / nebulastudiopoland
► INSTAGRAM PRYWATNY / maciozo
► GRUPA NA FB / nebulastudioforum
Podoba Ci się muzyka w filmie?
► Epidemic Sound (30 dni za darmo): bit.ly/3w7fQxI
Produkcja/montaż:
Maciej Karbowski

Пікірлер: 599
@NebulaStudioPoland
@NebulaStudioPoland 2 ай бұрын
Sprawdź mój kurs MIKS/MASTER 🎉 www.kursynebula.pl
@RascalV666
@RascalV666 Ай бұрын
Czlowieku, to trzeba uregulowac prawnie, bo jak nie, to caly rynek uslug swiadczoinych przy wsparciu komputera ojdzie sie yebac. Locznie z duzymi korporacjami. Ci co beda chcieli sie uczyc przyspiesza ten proces przy wsparciu AI, zas ci co beda dostawac wszystko na tacy, stana sie jeszcze wiekszymi oslami niz sa. Rynek uslug stanie sie przesycony, podaz przerosnie popyt. Ludzi zaleje to pieknie zapaknowane plastikowe gowno. Teraz Ai to nowosc i wszyscy sa ciekawi efektow, ale jak cale sektory gospodarki pojda do domu, to ludzia odechce sie AI
@AirwolfPL
@AirwolfPL Ай бұрын
Twoja wiara w to, że człowiek jest w stanie wykreować coś oryginalnego i nie żywi się tym co zostało już stworzone jest urocza :D
@mszczesnik
@mszczesnik 2 ай бұрын
Od 20 lat robię gry komputerowe. Rok temu zacząłem dłubać w drewnie na wszelki wypadek ;)
@soloDev955
@soloDev955 2 ай бұрын
Też robię gry komputerowe i boję się AI, ale czy w tej branży jest to dużym zagrozeniem? Przynajmniej na razie. Oczywiście skrypty i grafikę da się generować ale w porównaniu do branży muzycznej będzie chyba trudniej o przejęcie przez AI
@PozytyffTv
@PozytyffTv 2 ай бұрын
​@@soloDev955 Sytuacja nie jest ta sama, ale konsekwencje już tak. Z powodzeniem może generować już teraz koncepty. Może później będzie przerabiać je na modele 3D. Obniżany jest próg wejścia, więc zatłoczony rynek będzie jeszcze bardziej zatłoczony. Już teraz obserwujemy, jak 1% premier zgarnia ogromny hajs, a pozostali... Spójrzmy na nasze podwórko. Ze wszystkich gier opublikowanych w ciągu ostatnich 6 miesięcy, jeśli mnie pamięć nie myli, Manor Lords osiąga ogromny sukces, a pozostali cieszą się jeśli udało im się wyjść na plus. Tak samo z muzyką - może i nie utworzy Ci pełnego utworu, ale jako niekończące się źródło pomysłów / sampli do produkcji twoich utworów będzie mieć ogromną wartość. To obniża próg wejścia. Mnie martwi to, co będzie w głowach młodych pokoleń. Masy nigdy nie doceniały kunsztu - kto dekoruje dom rzeźbami czy obrazami, ilu jeździ do galerii i muzeów je podziwiać. Ale dzisiaj młodzi nie będą mieć szansy w ogóle się przekonać - raper generuje sobie okładki, obrazki na social media... Zaraz przestanie pisać teksty, a może już nie pisze? Czy młodzi będą w ogóle mieć pasje? Co będzie ich trzymać przy życiu w trudnych chwilach? Czy ich przeznaczeniem jest być konsumentami? Zamyśliłem się trochę ; ). Warto mieć opcje. Twórz gry jeśli sprawia Ci to frajdę, ale nie zapomnij zadbać o alternatywy - jakieś kursy, poszerzanie perspektyw, oszczędności itp. : ). Ja szczęśliwie zaczynałem od pracy fizycznej, zanim poszedłem w IT i zawsze mogę tam wrócić, a muzykę i programowanie toczyć dalej w ramach hobby po pracy.
@GentileschiMusic
@GentileschiMusic 2 ай бұрын
AI dłubie tez już w drewnie :D naucz sie polerować AI buty albo jedynki i zera ;D ups
@piotrkobylarczyk
@piotrkobylarczyk 2 ай бұрын
... a cnc i jakas AI copy pasta? W sumie co by się nie wymyśliło to zawsze będzie mniej lub bardziej pełnosprytna kontra.
@piotrszydowski5588
@piotrszydowski5588 2 ай бұрын
@@GentileschiMusic Tylko maszyna która na zlecenie AI będzie dłubać w drewnie to potężne $$ - człowiek wygrywa kosztami produkcji ( nawet 800+ jest ). Przyszłość ludzkości to rola zaawansowanego młotka.
@trociniak
@trociniak 2 ай бұрын
Ci, którzy nie zarabiają na swojej muzyce, mogą dalej spać spokojnie :)
@kala-re-pah958
@kala-re-pah958 2 ай бұрын
Święte słowa - ci którzy mają zero, lub po kilka odsłuchów pod kawałkami po prostu dalej będą robić swoje
@MrBarnejstinson
@MrBarnejstinson 2 ай бұрын
Spokojnie w innych dziedzinach ai rozwija się równie prężnie, jeszcze trochę to ai będzie brać zasiłki lepiej niż największa patologia.
@delphen
@delphen 2 ай бұрын
true
@zeromtiger
@zeromtiger 2 ай бұрын
@@kala-re-pah958 dalej będą produkować koszule.
@piotrsewruk5905
@piotrsewruk5905 2 ай бұрын
na razie to tylko hydraulicy, elektrycy, stolarze itp mogą spać spokojnie, ale też do czasu. :)
@Poszlakowaneopinie
@Poszlakowaneopinie 2 ай бұрын
uu ten experimental był niezły; AI tworzy rzeczy oryginalne, a ludzka twórczość to też "permutacja" czyjejś twórczości
@kostekyoriakis5805
@kostekyoriakis5805 Ай бұрын
Obawiam się, że Ai nie tworzy rzeczy oryginalnych. AI skleja style i frazy których się nauczyło. Ktoś kto nie zna źródeł powie, że "to oryginalne", ale za chwilę zgłosi się autor od którego AI zciągnęło jakieś elementy i - jeśli weźmie dobrego prawnika - to drżyjcie "AI kreatorzy-prompterzy".
@interpersonal1
@interpersonal1 2 ай бұрын
Tak odnośnie nowych pokoleń. Akurat jestem ojcem dwóch nastolatek i widzę wśród ich pokolenia renesans rocka, grunge'u, nu metalu i innych tego typu gatunków. Moja 16-letnia córka nawet przyznała mi się ostatnio, że słucha KISS, których ja nawet nigdy nie słuchałem ;) Myślę, że to po części reakcja młodego pokolenia na zalew sztucznego, plastikowego shitu. Zdarza też mi się grać na żywo na koncertach rockowych, na które przychodzą bardzo młodzi ludzie i bawią się świetnie. Ja bym aż tak o przyszłość się nie martwił :)
@interpersonal1
@interpersonal1 2 ай бұрын
@THEELO-pb3nj Moje córki mają swoich znajomych, którzy mają znajomych itd, którzy słuchają takiej muzyki. U nas w mieście cyklicznie są organizowane tzw. Rockowiska, które pękają w szwach odo nastolatków. A oczywiście, jest dużo słuchających gównianej muzyki, ale w każdych czasach tacy byli.
@nnnnnn3647
@nnnnnn3647 2 ай бұрын
Wszystko co mozna było zrobić w muzyce powstało już w latach 1960-2000. Zagrano wszystkie riffy i wykorzystano wszystkie brzmienia.
@cottoo1
@cottoo1 2 ай бұрын
​@@nnnnnn3647 co ty bredzisz
@thefutureisnow8767
@thefutureisnow8767 2 ай бұрын
Kiss to nie ma się co cieszyć, bo to szmira.
@tenpawloero
@tenpawloero 2 ай бұрын
​@THEELO-pb3nj duzo mlodych idzie w strone rocka i metalu , przynajmniej w UK
@KovZone_Music
@KovZone_Music 2 ай бұрын
Nigdy nie zarabiałem z muzyki ale uwielbiam ją robić. To chyba styl życia. Nie wyobrażam sobie żyć inaczej. Myślę, że jeśli przyjdzie sztuczna inteligencja i zrobi muzykę "lepiej" ode mnie to nadal będę ją robić. Bo czym jest to lepiej? Myślę, że muzyka to emocje i uczucia za którymi stoją ludzie. Zawsze będę wolał utwór człowieka ze wszystkimi niedoskonałościami ale również z prawdziwością i pewnego rodzaju relacją której nie stworzę z maszyną.
@danielarendarski8020
@danielarendarski8020 2 ай бұрын
Doskonały komentarz;) nic dodać nic ująć.
@KovZone_Music
@KovZone_Music 2 ай бұрын
@@danielarendarski8020 Dzięki :)
@mczfender
@mczfender 2 ай бұрын
Bo w graniu swojej muzyki chodzi o wolność jaką to daje, możesz sam zagrać/skomponować to na co masz ochotę. A czy trzeba akurat na tym zarabiać? No moim zdaniem niekoniecznie.
@mentalblasphemy6216
@mentalblasphemy6216 2 ай бұрын
Też tworzyłem. Póki nie musiałem tego porzucić z braku czasu. Poświęcałem się różnej twórczości ale w życiu czasu ubywa i coś trzeba poświęcać. Wybrałem sztuki wizualne. Testowałem Udio. Jest to dla mnie w pewnym sensie powrót do tej zabawy, którą miałem kiedyś. Choć oczywiście to nie to samo. Jednak na to mogę znaleźć chwilę od czasu do czasu i nadal mam z tego niezły fun. Po prostu inny. Dodatkowo podkręcany eksperymentowaniem poprzez zmuszanie AI do mieszania gatunków. Co daje czasem ciekawe efekty, choć opornie. Ale jak z obrazem - będzie tylko coraz lepiej. Podobnie lubię AI od grafiki. Też z aspektem eksperymentowania, ale nadal fajnie też coś robić samemu, często nawet trzeba. Jednak nad AI od grafiki łatwiej osiągnąć konkretny efekt dzięki odpowiednim narzędziom, które opierają się o własne rysunki. W muzyce to będzie cięższe do zrobienia moim zdaniem. A co do robienia samemu - dla mnie najważniejsze aspekty to pełna kontrola twórcza oraz po prostu własna satysfakcja i odczucia temu towarzyszące. AI z czasem skleci takie rzeczy, że nie odróżnimy kto to robił i ile emocji w tym jest. Może z czasem nabiorą na znaczeniu twory bardziej eksperymentalne, wymagające sporo pracy i zaangażowania nawet z AI, a nie kończące się na kliknięciu przycisku i już. Bo jak dla mnie to największa zabawa z AI. Eksperymenty, mieszanie stylów i wkład własny, bo AI wszystkiego nie załatwi w wielu przypadkach.
@Szymo
@Szymo 2 ай бұрын
12:48 jesli uwazasz ze AI nie zagraza i nigdy nie zagrozi sztuce to jestes w bledzie i swiadczy to tez o twoim braku wyobrazni, kwestia czasu kolego i to mysle ze nie tak bardzo odleglego bo wiemy jakie jest tempo rozwoju AI pamietajcie zeby sie nie zamykac i nie mowic „nigdy to” „nigdy tamto” najlepiej miec otwarta glowe, oczywiscie mysle ze mimo tego czlowiek i tak bedzie sluchal muzyki drugiego czlowieka tak mamy w zwyczaju lubimy ten kontakt z drugim czlowiekiem.
@bobmarley9335
@bobmarley9335 2 ай бұрын
Ludzie generują tak durne teksty, które zarabiają dzięki wieloletnim układom, że teksty ai które potrafią wzruszyć do łez i tak nie będą mieć chwilowo większych szans przebicia się do mediów.
@RobDJ84
@RobDJ84 2 ай бұрын
Jeśli to co puszczają w radiu czy w TV będzie wyłącznie tylko AI to pomyśl ile będzie można zarobić na koncertach gdzie będą grać na żywo ;) Zobaczyć drugiego człowieka jak gra na gitarze to będzie rarytas :D
@jatess4455
@jatess4455 2 ай бұрын
​@@RobDJ84będą super hologramy grać i śpiewać
@user-jw7ne8so5t
@user-jw7ne8so5t 2 ай бұрын
@@RobDJ84 chyba tyle, co grając jazz lat 30-tych w dzisiejszych czasach, albo punka :P
@piotrula7
@piotrula7 2 ай бұрын
" mysle ze mimo tego czlowiek i tak bedzie sluchal muzyki drugiego czlowieka tak mamy w zwyczaju lubimy ten kontakt z drugim czlowiekiem." - do czasu. Ty tak napisałeś bo znasz jeszcze, pamiętasz życie bez netu... ale nowe pokolenia siedzące mnóstwo godziny przed komputerem, gdzie wchodza już okulary VR i beda pojawiac się coraz wiecej nowinek technologicznych które przykują ludzi do swoich komputerów nie beda z czasem znac pojęcia "muzyka drugiego człowieka" czy "lubimy kontakt z drugim człowiekiem". Za 100 lat 20 letnia młodzież zapyta się "a co to jest ludzka muzyka". Ktoś powie ze ..."aaa co mnie to i tak do tego czasu umrę" no tak ty umrzesz ale twoje dzieci już beda zyc w tych cyfrowych czasach... ludzi bez dusz.
2 ай бұрын
A czym AI różni się od większości muzyków? Ilu jest tych naprawdę kreatywnych, którzy wnoszą coś nowego? Pięć procent? Reszta to odtwórczość i zainspirowanie 🤣 Ludzie od wieków robią to samo co robi teraz AI, bazują na tym co już było.
@Sound-Lord
@Sound-Lord 2 ай бұрын
Nic do dodania poza tym co (tutaj) napisane :)
@venez7777
@venez7777 Ай бұрын
Pięć procent? Przesadziłeś. ;) Tak naprawdę wszystko, co wydaje się nowością, jest czymś podpatrzonym lub zasłyszanym, czy to ze świata ludzi, czy natury, następnie przemielonym, połączonym z czymś jeszcze i wyplutym jako "nowość. Człowiek od niemowlaka funkcjonuje na zasadzie kopiowania innych.
@_djmn_
@_djmn_ Ай бұрын
Różni się tym, że w 100% bazuje na potężnej bibliotece audio i swoją muzę składa z istniejących elementów najzwyczajniej losując (w zakresie stylu określonego w prompcie).Wirtualny zapis nutowy udźwiękawiany jest skrawkami audio z nagrań z bazy, dzięki czemu plik docelowy brzmi całkiem imponująco. Kolejna różnica, to brak możliwości improwizowania na żywo wraz z muzykiem-człowiekiem. Ciężko też nazwać kompozycją 30 sekundowy fragment. Raczej wypluwa coś co można nazwać motywem. Jeszcze raz, cały trick polega na tym, że zamienia MIDI na audio mając do dyspozycji nieskończone zasoby sampli. Ostatnia różnica - jeszcze nie słyszałem aby A.I. wygenerowała jednocześnie piękny i oryginalny wyraz muzyczny. Jeśli jest oryginalny to brakuje mu piękna, a jak już nagle pojawia się super melodia to okazuje się, że jest to istniejąca już fraza, tyle, że z dodaną jedną lub kilkoma modyfikacjami typu inne tempo, tonacja, barwa, usunięcie jednej nutki albo połączenie jakichś dwóch sąsiadujących dźwięków w jeden dłuższy i jakaś losowa transpozycja w obrębie skali itd itp. Cała magia, to podłożenie odpowiedniego audio do wygenerowanego MIDI. Nie byłoby tego efektu WOW, gdyby UDIO generowało samą kompozycję w MIDI. Tylko tyle i aż tyle. Jestem niemal pewien, że hype na A.I. przerasta o kilka wielkości gigantyczny hype jaki był wytworzony przed premierą Cyberpunk 2077.
@RascalV666
@RascalV666 Ай бұрын
@@_djmn_ Pelna zgoda! zreszta kwestia czasu jest gdy AI zostanie uregulowane prawnie, bo jak nie to cale sektory uslug beda siedziec w domu?
@user-gb6qt6fh2d
@user-gb6qt6fh2d 8 күн бұрын
I ten płacz bo ci ludzie poświęcili lata na doskonalenie się... A jak ktoś poświęcił lata na cokolwiek innego i stało się coś co sprawiło, że nie będzie mógł tego robić to co? Świat od zawsze tak wyglądał a wszystko jest ryzykiem i jęczenie, że zmarnowałem czas jest żałosne. Jeśli boisz się straty czasu to idź do fabryki i rób to co inni. Rozwój jest dla tych, którzy nie boją się ryzykować i przegrywać. A argument o tym, że ktoś marzył o zostaniu muzykiem a teraz nie będzie mógł też jest do bani. Wszyscy marzą o byciu bogatym a większość nie będzie i nikt się nimi nie przejmuje. Ja we wczesnym dzieciństwie oglądałem ,,Było sobie życie'' i chciałem zostać bakterią, która niszczy zęby. I niespodzianka - nie udało się, ale dramatu z tego nie robię :)
@danielarendarski8020
@danielarendarski8020 2 ай бұрын
Muszę coś napisać. Mówimy cały czas o obniżeniu progu wejścia, czy to w przypadku grafiki komputerowej czy w przypadku tworzenia muzyki ale wybacz, tutaj musimy pójść w drugi kierunek. Kiedyś to było... trzeba było tworzyć muzykę za pomocą ołówka i pięciolinii, pisać harmonię w głowie na sekcje smyczków i dęciaków, potem spotykać wszystkich w jednym miejscu i robić próby nie to co teraz, podpinasz gitarę i śpiewasz nie znając teorii muzyki ani nut... to samo z grafiką, kiedyś trzeba było to fizycznie malować a nie "tworzyć" w photoshopie. Zmieniamy narzędzia i podchodząc w ten sposób do tematu to wcale photoshop nie jest lepszy od fizycznego malowania grafiki za pomocą prawdziwego pędzla.
@djmysz
@djmysz Ай бұрын
Jakie tworzyć w Photoshopie... COMFYUI robi to za mnie w kilka sekund, potem wrzucić to do drugiej AI żeby zupscale'owała (topaz photo AI) i cyk, mamy gotowy asset do gry komputerowej, plakat filmowy czy cokolwiek innego.
@andrzejwojciechowski2880
@andrzejwojciechowski2880 2 ай бұрын
Ludzie tak myślący jak Ty byli zawsze, i jeśli by mieli władze dalej siedzieli byśmy w jaskini.
@inglot78
@inglot78 2 ай бұрын
Dobry znak. Niebawem znów będziemy poszukiwać rzeczy autentycznych, prawdziwych i granych na żywo. Ludzie wyjdą z domów i każda chwila z prawdziwą muzyką na scenie będzie czymś cool. Bo narazie to większość koncertów grają dinozaury z lat 80-90:) a mlode kapele giną w tłoku wszechobecnej” home produkcji”. Będzie dobrze ale to jeszcze parę lat..
@AkwarystaNiedzielny
@AkwarystaNiedzielny Ай бұрын
Podobnie mysle , nawet bardziej hardcorowo - wrocimy do jaskin w przenosni i naprawde .Jeszcze z dwa pokolenia i czlowiek szarpiacy druty naciagniete na kawalek drewnianego pudla bedzie sensacja .
@RascalV666
@RascalV666 Ай бұрын
Dokladnie tak bedzie.
@krzsztfstrwsk
@krzsztfstrwsk 2 ай бұрын
Nadeszły takie czasy, że muzykę trzeba tworzyć dla przyjemności a nie dla pieniędzy. Do fabryki a wieczorem do tworzenia muzyki ;-)
@micha4431
@micha4431 2 ай бұрын
czyli tak jak zawsze było. Duzy hajs zarobiło 1% artystów.
@cottoo1
@cottoo1 2 ай бұрын
@@micha4431 czyli albo duży hajs albo nic?
@micha4431
@micha4431 2 ай бұрын
@@cottoo1 oczywiście, że nie. Niektórzy jednak się na zarabianie nastawiają.
2 ай бұрын
Jeśli spojrzeć tak naprawdę szeroko, to AI jest problemem praktycznie dla każdego zawodu. Ta rewolucja z krawcami/żniwiarzami była jednak inna. Posłużę się cudzą opinią, z którą się zgadzam: gdy żniwiarze odeszli, pojawiło się zapotrzebowanie na operatorów kombajnów, ale również całą masę innych ludzi, którzy pozyskiwali surowce, produkowali urządzenia, energię, serwis i operatorów tych nowych maszyn. Ta rewolucja ma być inna. Tutaj wycina się całe gałęzie przemysłu/gospodarki. Tymczasem system kapitalistyczny potrzebuje również klientów, a ci muszą skądś brać pieniądze. Inaczej czeka nas powrót do podstawy piramidy Maslowa. To byłaby prawdziwa gospodarcza zapaść bo mielibyśmy stałą nadpodarz z wygasającym popytem. Istnieje jeszcze inne zagrożenie: brak długoterminowego rozwoju. Jeśli nie warto zdobywać wiedzy, to nie warto podejmować wysiłku, nie warto poszerzać horyzontów i nie warto dokonywać jakiejś syntezy. A jeśli wierzyć zapewnieniom panów z OpenAI i Nvidia, to praca fizyczna będzie następna w kolejce do automatyzacji. Być może jestem już zgorzkniały, ale jakoś nie wierzę, żeby jakakolwiek firma dzieliła się z ludźmi swoimi przychodami, żeby zapewnić im dochód gwarantowany...
@krzsztfstrwsk
@krzsztfstrwsk 2 ай бұрын
politycy o to zadbają, głosujesz na nas a my okradniemy kapitalistów i damy tobie.
@ChrisPosu
@ChrisPosu 2 ай бұрын
Ja to widze tak ze bedzie potrzeba zmniejszenia populacji w przyszlosci, bedzie garstka ludzi ktrora bedzie zyc na super poziomie i nie beda musieli nic robic bo automatyzacja
@danielarendarski8020
@danielarendarski8020 2 ай бұрын
Tak tylko teraz potrzeba będzie ludzi którzy ogarną te programy i prompty tak żeby spełniały oczekiwania klientów;)
@KicksonAcapulco13-no5rd
@KicksonAcapulco13-no5rd 2 ай бұрын
Dokładnie - ludzie cieszą się z podcinania gałęzi, na której same siedzą.
@nnnnnn3647
@nnnnnn3647 2 ай бұрын
"Tymczasem system kapitalistyczny potrzebuje również klientów" Dziwne, żyłem w PRL i socjalizm też ich potrzebował.
@JakZwykle
@JakZwykle 2 ай бұрын
Kiedyś chodziło się w porządnych rzeczach, jadło się porządną żywność, itd., a od jakiegoś czasu zalewa nas bylejakość w każdej dziedzinie. Przyszedł czas na muzykę i inną twórczość, w coraz szybszymi życiu nie doszukujemy się jakości słuchanych dźwięków, aby coś grało, np. jakość mp3. Pozdrawiam.
@piotrula7
@piotrula7 2 ай бұрын
z drugiej strony dzięki demokratyzacji technologii czyli takim platformom jak jutube miliony dzieciaków stało się milionerami twórząc gówno treści. A jeśli chodzi o muzykę to od dawna jest to chłam bazujący na odwórczości czy na pewnych schematach... dotyczy to samej góry jak i wszystkich poniżej... podsumowując ludzkość idzie w złą stronę... w stronę masowej, byle jakości dosłownie wszystkiego od jedzenia po muzykę. Dodatkowo życie staje się coraz droższe więc patusy majac dostęp do technologii tworzy dodatkową byle jakość i co najciekawsze inni ludzie ich ogladają, dają lajki i jeszcze ich dopinguje.
@PracowniaAbsolut-gh6vq
@PracowniaAbsolut-gh6vq Ай бұрын
W mojej ocenie oprogramowanie w rodzaju Suno i Udio to jest po prostu kolejny krok w automatyzowaniu schematycznych produktów muzykopodobnych. Przecież jak spojrzeć na historię chociażby muzyki, zwanej rozrywkową, to mamy do czynienia z epokami (lepiej rzecz "epoczkami") trwającymi po kilka lat, kiedy to zastępy "artystów" eksploatują jakąś formę, począwszy chyba od bluesa, poprzez jazz, rock'n'roll, aż do najboleśniej wtórnego i kradnącego już nie tam, że frazy, ale po prostu całe ustępy nagrań hip hopu. Tak więc AI poskutkuje koniecznością zakasania rękawów i wzmożenia prawdziwie twórczych procesów, a poza tym będzie narzędziem w rękach ludzi kreatywnych, czy też rzemieślników, budujących coś pożytecznego z cegiełek AI.
@rexmundigm
@rexmundigm 2 ай бұрын
i bardzo dobrze. Niech sztuka zostanie dla prawdziwych artystów, ludzi z w wizja. A klepacze i tak przeżyją, ktoś musi smażyć frytki w McD.
@KicksonAcapulco13-no5rd
@KicksonAcapulco13-no5rd 2 ай бұрын
Z jednej strony tak, ale rynek potrzebuje zarówno artystów, jak i tych średnich rzemieślników. Portfele klientów są różne, a AI to zalew bylejakości. Tanio, ale do byle jak do potęgi. To fajne nie jest.
@raskolnikov0074
@raskolnikov0074 2 ай бұрын
Zalew bylejakosci to nam od dawna funduje branza muzyczna. Czy AI jest w stanie zrobić coś gorszego niż Ralf Kamiński czy Roksana Wegiel? NIE.
@grzegorznikrandt2152
@grzegorznikrandt2152 Ай бұрын
O czym Ty mówisz? Jak ktoś chce sobie robić muzykę, to niech sobie robi. "Prawdziwi artyści, ludzie z wizją", phi, też mi coś XD
@jaco2410
@jaco2410 Ай бұрын
No to niezła gadanina. Co chłopcze, pewnie przez jakiś czas myślałeś że jesteś jakiś wyjątkowy, że masz talent i dzięki temu przyjemnie i wygodnie, prześliźniesz się przez życie, hehe a tu taki zonk. Jak widzisz nie jesteś wcale wyjątkowy, już przysposabiaj swoje ręce do szufli i kilofa. A tak poważnie to masz super kanał i masz gadane, masz spory potencjał
@NebulaStudioPoland
@NebulaStudioPoland Ай бұрын
Prawie mnie ztriggerowales 🤫
@oggeeboggee
@oggeeboggee 2 ай бұрын
Ludzie nie będą musieć tworzyć czegokolwiek, bo sami będą niskowartościowym towarem. W najlepszym przypadku dawcą organów dla wybranych i do tego wcale nie pośmiertnie. Wszystko stworzone przez człowieka w efekcie obraca się przeciwko człowiekowi, a AI to nic innego jak samobójstwo. Na pewno po tym już niczego nowego człowiek nie wymyśli.
@najdzel99
@najdzel99 Ай бұрын
smacznej KAWUSI życzę każdej osobie, która to czyta ;)
@kirynkokos5751
@kirynkokos5751 Ай бұрын
słuchanie takiej muzyki jest jak ruchanie się z pięknym manekinem, który nigdy nie pierdzi, ale też nigdy szczerze nie powie, że mu się nie chce, bo boli go głowa.
@Artur-ws8nh
@Artur-ws8nh 2 ай бұрын
Muzyka AI nie zagra na żywo, nie spotka się z fanami, ma pewnego rodzaju deficyty. Z drugiej strony muzyka AI to również świetne narzędzie dla PRAWDZIWYCH muzyków. Dzięki niej masz możliwość uzyskania podpowiedzi, pomysłu, natchnienia, weny. Tak na to popatrz. Prawdziwa sztuka zawsze się obroni. Bez AI było mnóstwo domorosłych gwiazd influencerow którzy śpiewać nie potrafili a albumy wydawali 😉
@rotorfpv4117
@rotorfpv4117 2 ай бұрын
A kto mówi że ai ma się spotykać? Mówimy o produkcji muzyki i tyle albo aż tyle. Zresztą to dopiero początek, będzie lepiej
@breksatobest3846
@breksatobest3846 2 күн бұрын
A grający humanoid? ;)
@wojciechwodek1862
@wojciechwodek1862 2 ай бұрын
W 90 roku graliśmy na żywca. Musieliśmy przejść na sequencer, bo klient wrocil z Ameryki i nas wygryzal. Teraz żadna kapela disco polo nie umie robić aranży, bo im robią ludzie, a kapele weselne graja z gotowych midow. Ja wszystko sam robilem. A najbardziej mnie wkurzyło, gdy usłyszałem reklamę ekspresu de longhi, a tam moja melodia redox-chce loda. Tylko moja jest szybką, a ta jest wolna.
@pirx07
@pirx07 Ай бұрын
Trzeba pamiętać że sieci neuronowe pracują dokładnie w ten sam sposób jak ludzki mózg i nie jest prawdą że nie są kreatywne. Są dokładnie tak samo kreatywne jak ludzie albo jeszcze bardziej. Muzyk żeby się zainspirować i coś nowego tworzyć przesłuchał w swoim życiu parę tysięcy Może paręset tysięcy utworów muzycznych ataka maszyna przesuwała ich miliardy i działa 1000 razy szybciej niż ludzki mózg. Z niczego nic nie powstanie na przykład Janko Muzykant inspirował się nawet wiatrem który mu na widłach grał. może gdyby dorósł to by z tego muzykę stworzył.
@BHBalast
@BHBalast Ай бұрын
Czy w ten sam sposób to nikt nie wie, ale na pewno podobny w takim rozumieniu że jest tam kreatywność.
@greblus
@greblus 2 ай бұрын
A ja wierzę, że muzycy dadzą radę. Na żywo, patrząc sztuce w oczy, jak to wszystko jest szczere to zdarza mi się łzę uronić, albo się zapowietrzyć i zapomnieć jak się mówi. AI tego nie zrobi 😊. A muzyki do windy mi nie żal.
@user-jw7ne8so5t
@user-jw7ne8so5t 2 ай бұрын
też to będzie robić
@ObnoxiusBrat
@ObnoxiusBrat 2 ай бұрын
Z konkluzją że wszystko brzmi tak samo całkowicie się zgadzam. Kiedyś każde studio dysponowało innym sprzętem i innym realizatorem i samo z siebie wszystko wychodziło inaczej. Płyty zespołów takich Led Zeppelin, Pink Floyd i Metallica rozróżnisz po samym brzmieniu gitary. Dzisiaj każda kapela szczególnie metalowa brzmi identycznie.
@pawekeller3572
@pawekeller3572 2 ай бұрын
Proszę na okładce nowych płyt TfN w widocznym miejscy umieścić napis "handplay"
@UnderTheBanner
@UnderTheBanner 2 ай бұрын
Ja marzyłem o układaniu kostki brukowej .... ale nie robię tego, za wysokie progi
@dr_kross3827
@dr_kross3827 Ай бұрын
to tekst AI?
@UnderTheBanner
@UnderTheBanner Ай бұрын
@@dr_kross3827 nie, ma naturę ogólną :D
@karolnikman1600
@karolnikman1600 2 ай бұрын
Tylko płaczą aranżerzy którzy za pioseneczkę biorą po kilka tys PLN Resztę to naprawdę grzeje Taka prawda☀️
@mkromal5014
@mkromal5014 2 ай бұрын
Ta reszta po prostu nie ma skilla, żeby się z tego utrzymać i dlatego ich to grzeje. Ale nawet jak za jakiś czas byliby w stanie w to wejść, to już nie będą mogli. A po muzykach przyjdzie czas na kolejne zawody, aż się pozabijamy o podstawowe dobra, bądź stworzymy jakąś komunistyczną dystopię, w której nikt nie ma pracy i nie może się rozwijać. Taka jest prawda.
@majewskimusic
@majewskimusic 2 ай бұрын
Pora na zmiany, jak w życiu, mną nikt się nie przejmował, dziękuję , ;-)
@KrzysztofHorn
@KrzysztofHorn 2 ай бұрын
Jeśli AI miałoby zastąpić w jakiś sposób muzyków to nie tylko oni zostaną poszkodowani, ale cały ekosystem, który zrodził się wokół osób tworzących zawodowo muzykę - firmy produkujące sprzęt, wtyczki, brzmienia, kursy. Sam jestem twórcą muzyki użytkowej i zastanawiam się czy mam szukać nowej branży. Oby nie. :)
@ZdzichuRaczka
@ZdzichuRaczka 2 ай бұрын
hobbystycznie zawsze jest sens - Pamiętasz matrix? Gdy agent pytał neo dlaczego się upiera? "Bo tak chcę". I foch, nic więcej =) .
@MrBarnejstinson
@MrBarnejstinson 2 ай бұрын
Na rynku wtyczek już z dobre parę lat jest przewrót, kiedyś niektóre w sumie proste wtyki kosztowały fortunę, teraz większość wtyczek to okolice 30 dolarów(no czasami trzeba poczekać na promkę ale jednak), ba nawet niby takie premium Universal Audio musiało zejść z cenami do poziomu konkurencji. Już nie wspominając o tym jakie obecnie mamy dostepne darmowe pluginy.
@RascalV666
@RascalV666 Ай бұрын
Czlwieku za duzo branzy AI wysle do domu, co kompletnie mija sie z celem egzystencji ludzkie. Ludzie musza cos robic! Ciekawe co beda robic te duze korporacje ktorym Ai zabralo rynek!
@siedowiaduj747
@siedowiaduj747 2 ай бұрын
B. Ciekawy materiał! Myślę że ostatecznie nie będzie tak źle, oczywiście żyć i płacić rachunki musimy teraz ale jestem przekonany że rynek nasyci się szajsem i nastąpi zwrot w kierunku niektórych artystów, artystycznych zawodów. Ich praca stanie się czymś wyjątkowym, oryginalnym i pożądanym a co za tym idzie podnoszącym wartość tego ludzkiego umysłowego wkładu, w porównaniu z AI wypluwającą obecnie wszystko jak ostatnie stadium przemiany materii. A tak poza tematem trafiłem tutaj przez przypadek znalazłem też link do TFN - robicie fajną robotę! Jakbym słuchał Reznora i Mansona jednocześnie tylko dużo, dużo lepsze.. Pozdrawiam
@mikoajniezgoda3249
@mikoajniezgoda3249 2 ай бұрын
Troche bawilem się tym suno. Piekne i przerażające. Przerabialismy piosenki naszego zespolu. Wrzucalismy tekst i w jakim stylu najlepiej to siedzi. Jako funk nigdy nie bylo skuchy.praktycznie gotowe przeboje do zetki czy rmf 😉ewentualnie poczatek Pana Tadeusza na bluesa z orkiestra, tez miazga. Jestes szalona jako blues z lat 30, sztos. Perelke wypluta na razie tak jeden na dziesiec prób.
@michaljundo
@michaljundo 2 ай бұрын
W 1994 r Założyliśmy zespół z muzyką instrumentalną, muzyka trochę podobna do twojej. Stare studia nagraniowe, koncerty z kostkami pod nogą. Długo po rozpadzie zespołu przypadkowo natrafiłem na twój kanał, Twoją muzykę,Twój zespół, pomyślałem wtedy kurwa ale kolesie grają,ale brzmienie-trochę zawiść,frustracja nawet ból, że tworzyliśmy w czasach kiedy nie było nawet internetu... niestety musimy się z tym pogodzić i mieć nadzieję że jakoś to wszystko się poukłada i nad światem nie przejmą kontroli androidy, że jeszcze człowiek będzie potrzebny do czegokolwiek. A teraz pomyśl jakby to Bach zobaczył i usłyszał🙂
@hater2764
@hater2764 2 ай бұрын
Bach akurat do dzisiaj się "broni"
@_djmn_
@_djmn_ Ай бұрын
@@hater2764 100%
@grzegorzkawka
@grzegorzkawka Ай бұрын
Panie Macieju, od dłuższego czasu wszystko idzie w kierunku wirtuala. VST już nawet w darmowych odsłonach, to często trudne do odróżnienia brzmienia od naturalnych. SI, to kolejny etap. Przemysł zaczyna zjadać swój ogon. Wszystko w imię konsumpcji. Gry, filmy, muzyka, malarstwo... Mamy stać obok, patrzeć, podziwiać i płacić. Z drugiej strony, to spełnienie snu ś.p. Zdzisława Beksińskiego, który chciał, aby pomysły wprost wskakiwały mu na płótno, co by nie parać się procesem mozolnym, męczącym i zmieniającym pierwotną koncepcję.
@59Darek
@59Darek 2 ай бұрын
Bardzo ciekawe i trafne spostrzeżenia, pełna zgoda😊
@joannafalkowska4371
@joannafalkowska4371 2 ай бұрын
Łapka w górę i oglądamy 👍
@jftdrecords
@jftdrecords Ай бұрын
Jedynym rozwiązaniem na zagrożenie ze strony AI jest ciągły rozwój. Edukacja słuchaczy na czym polega muzyka i jej tworzenie. Emocje, które przelewają artyści są wyczuwalne dla wprawnego słuchacza. Pewnie część ludzi układających klocki w FL'u lub muzyków, którzy potrzebują jeszcze pracy nad swoim warsztatem będzie miało trudniej albo nawet zamkniętą drogę kariery (na pewien moment). Żyje może w ślepej nadziei, że po kilkunastu latach regresu/stagnacji w muzyce będą powstawały rzeczy wybitne, które zaczniemy doceniać uchem i duszą, jak to miało miejsce w historii tej przepięknej sztuki. Pamiętaj, że jako muzyk masz moc kreatywności oraz zdolności manualne, które przewyższają już na wstępie płytkie generowanie przez sztuczną inteligencję.
@moondrow899
@moondrow899 2 ай бұрын
a ja uważam, że nie trzeba się obawiać tej sytuacji. Bo zawsze wszystko zweryfikują koncerty. Zawsze będą ludzie, którzy zapragną autentyczności w muzyce, naturalności, po prostu prawdy, bez żadnej ściemy. Koncerty zyskają i będą pewnym ważnym świadectwem tego, czy ktoś naprawdę wkłada w to wszystko serce i siebie, czy obstaje przy kilku klikach na klawiaturze. A poza tym, przynajmniej ja nie ukrywam, że czerpię większą przyjemność i satysfakcje śpiewając naprawdę. Robiąc dokładnie takie wokalizy, jakie mam w głowie, a nie "coś koło tego" czy "coś w tym stylu". Tak więc AI totalnie nie robi lepszej muzyki od mojej, robi inaczej, niż ja bym zrobił. A dla mnie to duży minus. Podobnie będzie w grafice, czy czymkolwiek innym. Prace prawdziwych ludzi zyskają w dobie zalewu tego co wymuskane, sztuczne. Teraz się cieszymy tym, poznajemy możliwości AI, ale przyjdzie moment, że będziemy mieć tego po prostu dość. Z perspektywy czasu spojrzymy na to inaczej.
@cyfrowakomunatv
@cyfrowakomunatv 2 ай бұрын
Koncerty bardzo wielu artystów są z playbacku...
2 ай бұрын
AI też można zaprogramować tak żeby lekko fałszowało. Wprowadzić czynnik ludzki, czyli niedoskonałość. Wszystko można zaprogramować, w końcu AI tylko emuluje ludzką twórczość.
@user-tw8ql2mj5m
@user-tw8ql2mj5m 2 ай бұрын
AI to nowoczesny szkicownik dla twórców... ja jestem za.
@prosty_keyboard
@prosty_keyboard 12 күн бұрын
pod koniec lat 90tych tak samo nakarmiono komputer milionem zapisanych partii szachowych ruch po ruchu. Komputer grając z człowiekiem w szachy w czasie rzeczywistym analizował ruch przeciwnika porównując przebieg dotychczasowej rozgrywki do pasujących do tego zapisów partii z pamięci.. Na tej zasadzie liczył prawdopodobieńśtwo jaki ruch się bardziej opłaca. Mistrz szachowy przegrał wtedy z komputerem
@AmbientMindMusic
@AmbientMindMusic 2 ай бұрын
Fajny materiał, w większości zgadzam się z tezami, które zostały przekazane. Autor jednak myli się co do sposobu w jaki AI generuje to wszystko. To nie jest na zasadzie sklejania z milionów utworów, na których trenowano taką sieć, nie jest to pachwork, permutacja, kombinacja czegoś co już istnieje. Ta sieć nauczyła się tak samo jak ludzki mozg. Czy muzycy, którzy tworzą nie nasłuchali się przez cały swoje życie muzyki innych ludzi? Tak się właśnie "tworzy" i choć mamy świadomość, że proces ten jest czymś metafizycznym i tylko człowiek może być artystą który tworzy to niestety prawda jest nieco inna. Pozdrawiam muzyków, myślę że niedługo do produkcji będzie trzeba wrzucać tagi "wolne od AI" wzorem żywności wolnej od GMO :)
@ZdzichuRaczka
@ZdzichuRaczka 2 ай бұрын
"Ta sieć nauczyła się tak samo jak ludzki mozg." kurwa człowieku, to brzmi jak marketingowy bełkot firm tworzących ai. Płacą ci za komentarze? Jeśli ludzie staną się zbędni z powodu ai to kto utrzyma ai :/ A jeśli ai będzie nie wolne od ludzkich błędów to albo nie będzie perfekcyjnie, albo zacznie nas wyrzynać w taki sam sposób jak sami to robimy na wojnach. Życie to iluzja dla świadomości, co z tego że świadoma ai będzie zamknięta w komputerze i tworzyła kontent, skoro nie będzie mogła nawet cieszyć się tym co tworzy. To tak jakbyśmy stworzyli potwora frankensteina i słuchali jego narzekań że nie jest w stanie odczuwać jak każda istota żyjąca na ziemi :/ .
@_djmn_
@_djmn_ Ай бұрын
Po prostu Ultra szybko działająca sortownica z gigantycznym zbiorem nagrań ( obarczonych wadą prawną - prawdopodobnie skopiowali sobie całe audio dostępne w necie). Tworzy sklejając w "utwór muzyczny" wylosowany 30 sek fragment muzyki (prompt determinuje obszar losowania). Taki przerost formy nad treścią. Gdyby to działało na wzór mózgu człowieka to zamiast gigantycznego zbioru tych nieszczęsnych plików z audio zwanych dla niepoznaki danymi"treningowymi", wystarczyłoby kilka plików (PDF) z literaturą z zakresu teorii muzyki. Póki co, tzw A.I. to taki bardzo rozbudowany odpowiednik NPC z gry video, który aby działać, potrzebuje jakieś absurdalne kosmiczne ilości gigawatów energii potrzebnych do zasilania bazy danych treningowych (stąd te ograniczenia dla użytkowników typu tickets). Dla efektu większego psychologicznego zamiast "kalibracja systemu" jest "trening".
@grzegorzzurek2487
@grzegorzzurek2487 2 ай бұрын
Bez przesady. To czy coś jest dobre zależy od gustu i potrzeb. To czlowiek jest odbiorcą a ten różni sie od każdego i ma różne potrzeby w różnym czasie więc to czy coś jest dobre czy zle nie podlega dyskusji. To tylko inteligencja - oceniamy tylko to, co jesteśmy zdolni stworzyć.Wystarczy wyłączyc prąd i juz jej nie ma.
@danielsidor6855
@danielsidor6855 2 ай бұрын
Może to szansa aby ludzie na niwo docenili wkład człowieka w tworzeniu muzyki
@rrRaNdOmPLaYeRrr
@rrRaNdOmPLaYeRrr 2 ай бұрын
Stary dla mnie zarabianie na muzyce zawsze gryzlo sie z pewna nie sprawiedliwoscia , wykorzystywaniem zasiegów, korupcją, motorem napedzajacym sa wyswietlenia , sprzedajnosc, kontrakty, sprzedawanie do radia i reklamowanie za gruby hajs.. GDYBY KAZDY KTO ZYJE Z MUZY UTRACIL MOZLIWOSC DALSZEGO ZAROBKU NA NIEJ manager, instrumentals, singers, promotors, Factorys, djs, producers etc Tylko ludzie z pasja tworzyli by dalej muzyke w czasie wolnym od pracy.
@MichalKubik146
@MichalKubik146 2 ай бұрын
Najważniejsze jest to, żeby dać ludziom czas na przebranżowienie i nie zachęcać młodych, żeby się uczyli pewnych zawodów
@mkromal5014
@mkromal5014 2 ай бұрын
Racja, tylko jakie właściwie zawody nie są zagrożone wyginięciem w ciągu 5 lat, jakie w ciągu 10, a jakie 25?
@user-KRS77
@user-KRS77 2 ай бұрын
Kiedys nie bylo komputerow i grano dobra muzyke.Prawdziwa muzyka zawsze sie obroni.A nie twory z komputera🤟😉
@pantuptus
@pantuptus 2 ай бұрын
Sęk w tym, że muzyka to nie tylko dźwięki. Jest też zjawiskiem społecznym, przekazuje emocje, jednoczy ludzi wokół wspólnej idei, daje przestrzeń do przeżywania zbiorowych uniesień, jej odbiór bardzo często jest uzależniony od tego kto jest jej twórcą, a kto konsumentem. Jest w niej pewna metafizyka. Na pewno branża muzyczna w jakimś stopniu zmieni się na skutek rozwoju AI, ale nie potrafię sobie wyobrazić, żeby mogła w całości zastąpić muzyków, którzy są nie tylko odtwórcami, ale też idolami, duchowymi przewodnikami, przyjaciółmi, pocieszycielami... po prostu ludźmi. Wrócę do tego komentarza za 5 lat - ciekawe jaka będzie moja konkluzja :)
@bobmarley9335
@bobmarley9335 2 ай бұрын
Człowiek boi się opini i cenzury ai nigdy
@glodekart
@glodekart 2 ай бұрын
Mam tę samą rozkminę jako reżyser filmów animowanych. Fajny film Panie!
@djx10d
@djx10d 2 ай бұрын
Presety... Kiedyś do trackera potrafiłem robić swoje sample, zajmowało to godziny, ale była przy tym też niezła zabawa, ale przede wszystkim konkretne brzmienie, które miałem w głowie. Odtworzenie go było wyzwaniem, ale jaka była z tego radość, gdy się to udało. Naturalnie miało to też wpływ na efekt końcowy utworu. Wiele lat później, np. w takim Reasonie były już dostępne całe serie paczek sampli, gdzie zamiast tworzyć swoje brzmienie, przeglądało się godzinami gotowce. Niby można wybrać taki gotowiec, ale to już nie to samo. Problem jednak nie jest w tym, że presety są dostępne, tylko w tym, że nie trzeba się wysilać, bo "są pod ręką".
@transientmusicproduction
@transientmusicproduction 2 ай бұрын
Pierwsza eksperymentalna piosenka ze słowami Clarity... jest świetna. Jako narzędzie inspiracji, szybkiej realizacji wizji, bardzo fajne i pomocne.
@paweysakowski1997
@paweysakowski1997 Ай бұрын
Niedługo okaże się, kto tworzył dla swojej sztuki, a nie dla pieniędzy i poklasku. Tak, jak trzeba było rozstać się z mitem o centralnej pozycji Ziemi we Wszechświecie, tak będzie konieczne porzucenie przekonania o wyjątkowej naturze ludzkiego umysłu - wliczając artystów. Mózg zaledwie generuje informację w oparciu o informacje zgromadzone wcześniej. Brak logicznych powodów, żeby AI nie mogła symulować tego procesu w stopniu nieodróżnialnym [dla specjalistów] od tego, co "wypada" z mózgu. Za jakiś czas każda syntetyczna kreacja będzie genialna, jeśli tylko człowiek wyda polecenie, żeby taka była. AI będzie także mogła generować dzieła technicznie niewykonalne przez ludzi. Ale przynajmniej niektórzy ludzcy artyści wciąż będą ewentualnie mogli liczyć na snobistycznych antropofilów.
@tomix1970pl1
@tomix1970pl1 2 ай бұрын
To macie juz poczatek nowego Boga ktory sie wami zaopiekuje w przyszłosci.Ukradnie wszystkie wasze talenty i odda je za darmo niszczac wasz potencjał.
@user-lx6pr5tx4p
@user-lx6pr5tx4p 2 ай бұрын
Dlaczego utożsamiasz technologię z Bogiem? Chyba się nie dowiem :/
@tomix1970pl1
@tomix1970pl1 Ай бұрын
@@user-lx6pr5tx4p Jk nie kumasz to ja nie mam czasu...
@user-lx6pr5tx4p
@user-lx6pr5tx4p Ай бұрын
@@tomix1970pl1 aha
@BHBalast
@BHBalast Ай бұрын
​@@user-lx6pr5tx4pTeoretycznie AI które jest inteligentniejsze od człowieka jest dla niego tak samo niepojętym i wszechmogącym bytem jakim człowiek jest np. dla chomika, więc pewnych analogii do Boga możemy się dopatrywać. :p
@user-lx6pr5tx4p
@user-lx6pr5tx4p Ай бұрын
​@@BHBalastmożesz mieć słuszność w ocenie rozumowania. Dziękuję za wyjaśnienie.
@iAdas
@iAdas 2 ай бұрын
Yebać AI. Amen
@matrixknobs2848
@matrixknobs2848 2 ай бұрын
Myślę, że teraz droga na rynek będzie wiodła przez społeczności np poprzez jakiś kanał na YT co udrożni drogę na koncertowanie. Najbardziej przesrane będą mieli producenci zawodowi. Koncerty się obronią ludzie zawsze będą chcieli oglądać innych. Fakt faktem, wielu straci pracę no i przetasowania na rynku będą ogromne
@krzysztofbonk
@krzysztofbonk 2 ай бұрын
Jestem filmowcem- w mojej branży jest to samo, ale spotkałem się już z kilkoma klientami, którzy wybrali mnie- programy do montażu nie potrafiły wybrać najbardziej ciekawych momentów w filmie. Podejrzewam, że nasza praca będzie dalej doceniana. Będzie to na zasadzie handmade. Ludzie będą chcieli płacić za dzieło wykonane przez człowieka a nie maszynę.
@Sound-Lord
@Sound-Lord 2 ай бұрын
Dokładnie tak jest i zawsze będzie.
@RascalV666
@RascalV666 Ай бұрын
tylko interkacja z drugim, czlowiekiem.
@gilo7171
@gilo7171 2 ай бұрын
A czy to losowe generowanie to jest losowe na pewno? Czy jak się kliknie ten sam temat muzyczny to wygeneruje znów ten sam czy inny? Np Młotek igła stołek ala Disco tat 80. Klikam raz - czekam i potem znów to samo... Czy to będzie identyczny kawałek?
@NebulaStudioPoland
@NebulaStudioPoland 2 ай бұрын
Inny
@damianroku7646
@damianroku7646 Ай бұрын
Świetny filmik, krótko i na temat. Porpsy+++
@youmice
@youmice 2 ай бұрын
AI zostawi tylko twórców "premium". Tak jak zegarki mechaniczne robione ręcznie, które są warte miliony i cała masa tańszego towaru.
@piotrkopiec
@piotrkopiec 2 ай бұрын
Mogę robić gorszą muzykę od AI. Ale w mojej zawarte będzie serce.
@bonzzo6459
@bonzzo6459 2 ай бұрын
❤👍🙌
@edd8k2
@edd8k2 2 ай бұрын
A w mojej wtyczka VST
@seven-lo3zd
@seven-lo3zd 2 ай бұрын
OK, tylko że sam za kilka lat nie rozpoznasz muzyki generowanej z AI.
@kala-re-pah958
@kala-re-pah958 2 ай бұрын
Przypominam że już teraz medyczne AI są w ślepych testach uważane przez pacjentów za bardziej empatyczne od mięsnych doktorków.
@piotrkopiec
@piotrkopiec 2 ай бұрын
@@edd8k2nooo ba :) u mnie serce i vst :)
@rafalkowalewski3206
@rafalkowalewski3206 2 ай бұрын
Tak szczere to ma i swoje dobre strony: Nie umiejszajac homerecordingowi - co niektórzy będą musieli wyjść i pokazać co potrafią I myśle ze to się obroni a później zwycięży te nierówną walkę.. Muzyka to dopiero wierzchołek góry lodowej.. Właczmy myslenie i wezmy się sami do roboty proszę a nie spoczywamy na laurach za jednym kliknięciem .... Pozdrawiam
@ConstructiveMinds100
@ConstructiveMinds100 2 ай бұрын
Czytałeś 1984? Aby na pewno? Dowodem jest polska muzyka od 1989 roku. Dużo zawodzenia przez wokalistów.
@vincentvangogh5445
@vincentvangogh5445 2 ай бұрын
Jest jak jest i pozostaje się z tym pogodzić. Nie zatrzyma się postępu. Kiedyś do strojenia gitary używało się kamertonu i stroiło się na ucho, później pokazały się stroiki wszelkiego rodzaju żeby było łatwiej, szybciej. Człowiek dąży do ułatwienia sobie życia od wieków, od wynalezienia koła. Co nie oznacza wcale, że teraz brakuje ludzi którzy kochają piesze wycieczki po górach. SI należy traktować jako narzędzie, źródło inspiracji a wszystko będzie dobrze. Pewnie, że to zabija sztukę w każdej dziedzinie. SI może napisać Ci książkę, narysować co zechcesz, stworzyć muzykę a gdy dostanie własne ciało ( co zresztą już ma miejsce ) będzie w stanie zastąpić pracownika fizycznego, albo np. żołnierza. W przyszłości pewnie każdy przeciętny zjadacz chleba będzie miał w domu swojego Terminatora służącego za gosposię a taki wytwór będzie mógł służyć przez pokolenia, bo "przeżyje" wnuki i prawnuki.. Cyberpunk zaczął się (co ciekawe) mniej więcej jak przewidział twórca tego uniwersum, bo pierwowzór nosił tytuł "Cyberpunk 2020" Mowa o papierowym RPG wydanym chyba na początku lat 90 - tych. SI może zabić kreatywność w młodszych pokoleniach, ale nie musi. Zawsze będzie ten pierwiastek duszy który chwyta za serce gdy widzisz na żywo prostego muzyka, nawet przeciętnego ulicznego grajka siedzącego na ławce gdzie jest tylko on i jego gitara. Boję się tylko, że właśnie Ci młodsi będą rozkładać ręce i mówić "po co mam się tego uczyć?" ale to jednocześnie sprawi, że umiejąc coś będziesz wyjątkowym człowiekiem.
@robertdepiano
@robertdepiano 2 ай бұрын
No moje najnowsze dzieło to coś zupełnie w drugą stronę. Amatorka jak nic (no może oprócz basisty), a jakie piękne 😂 No ale grać za bardzo nie umiem, a Reapera ogarniam w minimalnym stopniu. Jak ludzie się znudzą tym ideałem to będą słuchać mnie 😂
@zarowa666
@zarowa666 2 ай бұрын
Sztuczna inteligencja = Sztuczna muzyka
@lospopularos
@lospopularos Ай бұрын
Bardzo dobrze, ze chalturnicy nareszcie pojda z torbami. Muzyka dzisiaj to jeden wielki smiec, wiec nic dziwnego, ze aj potrafi zrobic to samo w jedna minute albo nawet lepiej. Prawdziwi kompozytorzy napewno nie pojda z torbami. Sluchalem pelno tej muzyki aj i te "narzedzia" (co to za idiotyczne slowo) sa z kilometra rozpoznawalne jako plastik. Nareszcie jakas sprawiedliwosc. Chalturnicy do roboty na budowe, bo domow dla ludzi brak! Nie moge sie doczekac kiedy te ekskrementy zatruwajace fale eteru w kocu ucichną! Niech aj sprobuje podrobic glosy prawdziwych artystow, takich jak Jimi Hendrix, Nina Simone, czy James Brown, albo nawet Kuba Sienkiewicz i jego wspaniale teksty. Teksty aj to popluczyny.
@RascalV666
@RascalV666 Ай бұрын
Osle, tutaj chodzi o rynek pracy, a nie jakas twoja sprawiedliwosc! Nie dajesz zarobic komus to ten ktos nie daje zarobic komus innemu.
@wagoncebuli174
@wagoncebuli174 2 ай бұрын
Czynnik ludzki zanika na płaszczyznach wszelakich. Skynet. Relacje międzyludzkie też się pozmieniały, wraz z rozwojem technologii. Przeraża mnie to. Aczkolwiek fascynujące, jak technologia przez ostatnie lata wywindowała.
@Nux98
@Nux98 2 ай бұрын
Muzyka od zawsze była dla mnie przekazywaniem uczuć i różnego rodzaju stanów emocjonalnych. W przypadku Ai, w przyszłości, może czasami nie będzie to łatwe do zweryfikowania, ale na pewno nie będzie to niemożliwe, by ocenić, czy muzyka jest tworzona, czy generowana. Myślę, że w jakimś stopniu rozwiązaniem problemu będzie transparentność artystów i jawne pokazywanie jego możliwości i realnych umiejętności. Osobiście będę szukał tylko tego rodzaju twórczości i wierzę głęboko, że jest ogromna masa ludzi, którym również sztuka kojarzy się z duszą i realnym człowiekiem. Jeśli jakaś część osób zadowoli się generowaniem muzyki przez "twórców" to może nawet tego typu selekcja słuchaczy okaże się zbawienna. Od dawna mamy grafikę komputerową, do której potrzeba oczywiście umiejętności i często są to przepiękne prace, ale nadal jest ogromna część świata, którą w osłupienie wprawiają jednak ręcznie namalowane dzieła, myślę, że podobnie może być z naszą kochaną muzyką. Pozdrawiam wszystkich prawdziwych słuchaczy 😅✌️
@ondixmusic
@ondixmusic 2 ай бұрын
Czysta przyjemność 🎉🎉
@urraken1
@urraken1 2 ай бұрын
Parę dni temu bawiłem się UDIO. Wrzuciłem mój wiersz sprzed 20 lat. Wybrałem styl Blues, Ballad z 10 stworzonych wersji 2 mnie powaliły za wyjątkiem wokalu jednego z braci Cugowskich. Efekt fajny i żal użycia jego głosu bez jego wiedzy.
@hukuxms
@hukuxms 2 ай бұрын
14:58 ludzie działają dokładnie w ten sam sposób, właśnie cała sztuka to permutacja tego co już znasz. Nie dodasz do sztuki np. koloru który nie istnieje.
@nikobellic7462
@nikobellic7462 2 ай бұрын
14:05 ten popowy i po nim metalowy są jedne z najlepszych od AI jakie słyszałen. Wiadomo jeszcze można by doszlifować ale jest bardzo dobre
@user-td2un9lf1p
@user-td2un9lf1p 2 ай бұрын
A mnie podoba się to, że można wykorzystać AI do tworzenia muzyki. Jestem za tym, aby zawodowi muzycy korzystali z pomysłów na linię muzyczną swoich płyt, oczywiście później muszą wejść do studia i nagrać to na prawdziwych instrumentach i moim zdaniem wszystko jest OK. Zauważyłem też, że w tym roku powstało już wyjątkowo wiele fajnych płyt, może to właśnie dzięki AI?
@gregorrodis5579
@gregorrodis5579 2 ай бұрын
Nie każdy zarabia na muzyce, dla większości to jest hobby, więc ja akurat mam gdzieś czy AI zrobi to lepiej i tak będę robił to co kocham ❤
@Misiogry
@Misiogry 2 ай бұрын
Wydaje mi sie, ze na szybka muzyczke do jakiejs indie gierki swietne. Jak będę chciał posluchac muzyki, to poslucham czlowieka, zespołów z historią... wiec ja i tak będę preferował. Moja prababcia akurat bardzo lubiła bycie krawcową. Nauczała tego w szkole i czerpała duza przyjemność z tego. Automaty i Bangladesz odebraly jej tą pracę i nigdy nie były tak dobre. Buty też można kupić u szewca i będą lepsze. Mnie akurat zasmucił fakt ile gigów graficznych odpadło dzieki AI... no ale Gutenberg też odebrał pracę kopistom. Więc niestety czas zrobić to, co ludziom wychodziło zawsze dużo lepiej: dostosować się, wynaleźć się na nowo. Co do tych brzmień i palet muzycznych: troche czarno to widzisz. Za 10-20-30 lat będzie jak teraz z kinematografią i fotografiami. Obraz 8k a specjalne filtry by wyglądało "mniej ostro", "mniej cyfrowo"... znowu powrót do starych soczewek, fascynacja polaroidami. Więc nie wydaje mi się, by AI miało wszystko zabrać i zniszczyć. Raczej zmienić, a także dać szansę kilku nowym, którzy wskoczą na tą falę. Chociażby może sprawdzić, czy Twoj utwór nie brzmi "zbyt podobnie" do czyjegoś już nagranego... Dzięki za filmik!
@reunionbrothers2224
@reunionbrothers2224 2 ай бұрын
Hej Maciek, mam 17 lat i pasjonuję się grą na instrumentach oraz produkcją muzyki. Bardzo chciałbym studiować reżyserię dźwięku, ale martwi mnie rozwój sztucznej inteligencji i obawa, że mogę skończyć jako bezrobotny. Jak to widzisz? Czy warto wchodzić w tę branżę? (PS. Jestem wielkim fanem Twojej pracy i podziwiam Cię za to co robisz. Życzę dobrej kawusi)
@RSKNPOL
@RSKNPOL 2 ай бұрын
Ja napiszę Ci tak . Rob to co lubisz i w to wierzysz. To zawsze się obroni. Kiedyś prawdziwość bedzie w cenie .
@Sound-Lord
@Sound-Lord 2 ай бұрын
Jak wyżej. Rób to. Jeśli będziesz dobry - osiągniesz cel, a AI Ci niczego nie zabierze. Jeśli będziesz kiepski - to nie będzie wina AI.
@Ciekawosc
@Ciekawosc 2 ай бұрын
ja jeszcze dodam do tego, co poprzednicy napisali: zrob kurs naprawy sprzetu agd, albo hydrauliki/elektryki. Lepiej miec plan B (a umiejetnosci takie i tak sie w domu przydadza).
@Sound-Lord
@Sound-Lord 2 ай бұрын
Tak naprawdę to ostatecznie musi to być Twoja decyzja i Twoje ryzyko. Nie pytaj nikogo. Ten kto potrafił osiągnąć to, czego Ty chcesz, powie Ci, że to możliwe, ten, kto nie potrafił, powie Ci, że się nie da. I tak nie zdecyduje to o Twoim powodzeniu lub jego braku. Musisz mieć plan, co tak naprawdę chcesz robić i sprawdzić, czy studia dadzą Ci to, czego potrzebujesz jeśli chodzi o wiedzę i umiejętności, które są potrzebne, żeby to robić. Musisz wiedzieć co i po co robić i czego się uczyć, żeby nie tracić czasu. W każdym razie nigdy nie opieraj decyzji na radzie kogokolwiek. To chyba najlepsza rada :)
@freemagnetic4944
@freemagnetic4944 2 ай бұрын
Nic dodać, nic ująć, przesssssrane!
@sound_hunterr
@sound_hunterr 2 ай бұрын
14:25 najlepszy moment i ta świadomość w wyrazie twarzy
@adrianrybczynski9105
@adrianrybczynski9105 2 ай бұрын
Dobrze mówisz ! 👍👍👍👋
@zsensem
@zsensem 2 ай бұрын
Według mnie to zostanie jakoś uregulowane, że muzyka stworzona przez AI będzie musiała być oznaczona, że powstała w ten sposób, a jak ten kto to wypuszcza tego nie zrobi, to dostanie dużą karę finansową. Muzyka tworzona przez AI będzie w mainstreamie, ale będzie duża część zapalenców (snobów, znawców, smakoszy sztuki), którzy będą się rozkoszować muzyką stworzoną przez człowieka i będą za tą muzykę płacić odpowiednio więcej. Koncerty będą droższe, płyty będą droższe, bo to już będzie rzemiosło, a nie masówa.
@radoslaw.nalepka
@radoslaw.nalepka 2 ай бұрын
Zgadzam się. Tylko te koncert będzie musiał ktoś zagrać 😊
@zsensem
@zsensem 2 ай бұрын
@@radoslaw.nalepka chętnych będzie wielu. Czy druk cyfrowy sprawił, że brakuje nam malarzy? Tak samo będzie z muzyką. Można to też przyrównać do dań błyskawicznych i zdrowego jedzenia. Był czas, że się społeczeństwo zachłysnęło gotowymi daniami, a teraz jest czas, że wielu ludzi szuka prawdziwego jedzenia. To samo z ubraniami. Był czas, że była moda na poliester i wydawało się, że len i bawełna są przestarzałe i niemodne, a teraz ludzie nie chcą ubrań z poliesteru, a len i bawełna znów są w cenie.
@69saturn69
@69saturn69 2 ай бұрын
@@radoslaw.nalepkaA co za problem zagrać wychodzisz synty kontrolery a puszczasz z pendriva jak wiekszośc na festivalach tylko bawisz się FXami. Pozdrawiam
@radoslaw.nalepka
@radoslaw.nalepka 2 ай бұрын
@@69saturn69 Tak będzie prędzej czy później
@69saturn69
@69saturn69 2 ай бұрын
@@radoslaw.nalepkaNa szczęscie gram na festiwalach organic gdzie liczy się naturalność a nie technologia AL itd. musisz swoje utwory zagrać albo nie masz co szukać. Takich festiwali z roku na rok powstaje coraz wiecej w nastepnym roku Niemcy Hamburg, Frankfurt itd.
@MichalFraj71
@MichalFraj71 2 ай бұрын
Robić swoje. Czas weryfikuje wszystko a klient dostrzeże ...lub nie, że jest coś nie tak. Praca w kreacji to praca ludzi, ich relacje i kontakty. Dobre pomysły to unikalna sprawa...
@weremiuk
@weremiuk 2 ай бұрын
Teraz wyobraź sobie drogę nabierania skilla w czasach kiedy ai ma skila o wadze 10 lat. Zanim dogonisz skilem ai minie 10 lat, a żyć i jeść trzeba.
@piotrkanarek
@piotrkanarek 2 ай бұрын
Cywilizacja upada. Dotyczy to ròwnież naszego jẹzyka...
@raskolnikov0074
@raskolnikov0074 2 ай бұрын
Cywilizacja się rozwija, zmienia, przeszlosc upada. Jeyk staje sie coraz bardziej komunikatywny, bo do tego sluzy. Płacz o upadku cywilizacji za każdym razem, gdy pojawią się coś nowego.
@Tyszkers
@Tyszkers 2 ай бұрын
Wielu zabierze prace ale i wielu da bo wiele wokalistów wygeneruje sobie swietny topline lub swietną aranżacje i bedzie mogło wypłynąć . Ostatecznie od bardzo wielu lat mainstream i tak skupia sie głównie na promocji a zwykli ludzie i tak nie zagłębiają sie kto ghostował produkcje. Cos zyskujemy i cos tracimy a ludzie kreatywni i tak wykorzystaja to na wlasny sposob ktory poprzerabiają po swojemu
@Hesher
@Hesher 2 ай бұрын
Tylko wiesz, pewna cześć branży będzie niezastąpiona, jak np koncerty, wydawanie muzyki na winylu (bo umówmy się, że cyfrowe rzeczy zrzucone na winyl to wcale nie analogowa muzyka). Ale fakt faktem, że są obszary branży muzycznej (i nie tylko) gdzie widzę, ze będzie problem.
@Hesher
@Hesher 2 ай бұрын
Dodam, że jak AI będzie lepsze to przy odpowiednim promptcie będzie można naśladować starsze brzmienia, odpowiednie filtry nakładać itd, niekoniecznie AI będzie wypluwać same „czyste, dopompowane” rzeczy. To czy się to będzie podobać masom to już inna sprawa.
@bartoszlewandowski3760
@bartoszlewandowski3760 2 ай бұрын
Przepraszam, ale to co jest na winylu to też jest nagrywane cyfrowo, a potem wrzucane na analogowy nośnik, od dwudziestu lat to standard, podobnie jak w filmie.
@Hesher
@Hesher 2 ай бұрын
@@bartoszlewandowski3760 ale przez baaaardzo dlugi czas bedzie roznica w nagraniu gitar czy perkusji taśmowo czy przez analogowe preampy i obronienie tego w pro toolsie i zrzucenie na winyl vs to co AI generuje. AI bedzie coraz lepsze, jasne, ale to w jaki sposob analogowe zrzucenie sygnalu dodaje artefakty LOSOWO tak generowanie ich algorytmami nie da losowych wynikow przez co moze to byc odczuwalna roznica - zalezy tez na ile ktos zwraca uwage na detale. No i druga opcja to koncerty - tu sie tego nie zastapi
@alikmatuszewski1430
@alikmatuszewski1430 2 ай бұрын
@@Hesherproblem jest taki, że nie ma już teraz gdzie grać koncertów, jeśli jesteś trochę poniżej mainstreamu. W takiej 2mln Warszawie są 1-2 kluby, gdzie mniejsze alternatywne kapele mogą zagrać koncert dla
@Hesher
@Hesher 2 ай бұрын
@@alikmatuszewski1430 ciezko mi sie w tej kwestii wypowiedziec bo w trojmiescie i miastach mniejszych jak slupsk tego problemu nie ma, w gdyni jest np dasdemona, w gdansku bunkier i majac jakies koncerty na liczniku mozna do takich miejsc sie udac i zagrac. No a wieksze kapele maja miejsca takie jak Progresja w warszawie czy B90 w gdansku
@slmb6618
@slmb6618 2 ай бұрын
Żywa muzyka i przede wszystkim człowiek się obroni. Za jakiś czas ta żywa muzyka będzie w cenie ponieważ będziemy mieli przesyt tej sztuczności. Tak myślę ;) Ale dla zainspirowania i zagrania samemu w rozbiciu na poszczególne instrumenty wydaje się spoko. Byle dodać coś od siebie. Pozdrawiam ;)
@adonix5316
@adonix5316 Ай бұрын
To, że AI nie jest w stanie wykreować nic nowego to tylko Twoje zdanie i podobnych ludzi, którzy mówią: to tylko papuga stochastyczna. Żyj sobie w swoim świecie ale nie próbuj przekonywać innych do tego bo to Twoje twierdzenie nie jest poparte żadnymi argumentami. Słowa są tanie. Trzeba się dostosować i korzystać z tych nowych narzędzi bo narazie to tylko narzędzia, ale czy tak zostanie zawsze? Co będzie za 2 lata? 5 lat?
@NebulaStudioPoland
@NebulaStudioPoland Ай бұрын
Nic nie trzeba, wszystko można ✌️
@marek-maria-lipski
@marek-maria-lipski 2 ай бұрын
AI muzyczne jest przykladowo w Polsce i w Niemczech,JUZ od przeszlo Minimum 15 lat. Tonica Fugata jako Software. Inne AI muzyczne jest od lat wykorzystywane przez koncerny koncerny muzyczne😊i filmowe. Ja uwazam ze AI muzyczne,Tak Jak Sample,Presety,Instruments elektroniczne ,VST wtyczki, sa super . To jest wolnosc dla kazdego a nie tylko dla muzykow i to bez ukladow. Orkiestry potrzebuja autentycznych muzykow,nut,partytur a Opery artystow,chorow a nie😅 nie Avatarow.
@Snoize
@Snoize 2 ай бұрын
Tak jak wspominałeś u prawdziwego muzyka odbywa się ten rozwój z roku na rok przekracza własne granice i to jest coś czego AI nigdy nie będzie miało, a słuchając tego całego AI mam wrażenie że opiera się tylko na tym co istnieje w sieci nie przekracza własnych granic.
@kala-re-pah958
@kala-re-pah958 2 ай бұрын
Cytując Andrzeja Dragana - jeśli ktoś w dyskusji naukowej (a już szczególnie o AI) użyje słowa "nigdy", to natychmiast należy skończyć z nim rozmowę, bo na osoby pozbawione wyobraźni szkoda marnować czasu. Ja jestem przekonany, że prędzej niż się spodziewamy AI dostanie taki boost do kreatywności, że żaden człowiek nie będzie już w stanie z nią konkurować. Pytanie tylko czy w ogóle będziemy jeszcze w stanie taki rodzaj sztuki pojąć?
@Snoize
@Snoize 2 ай бұрын
Może i nie mam "wyobraźni" według Pana Andrzeja Dragana, ale na dzień dzisiejszy to całe bum z AI jest mocno przesadzone. Generowane zdjęcia są tak bardzo niedokładne, muzyka generowana przez AI nie trzyma się żadnego składu i bardzo odbiega od obecnych trendów a rozmowa z GPT to jak prowadzenie monologu. Ogólnie nawet jeśli ona osiągnie tę "kreatywność" to i tak w rękach osoby która nie będzie posiadała odpowiedniej wiedzy w danej dziedzinie będzie bezużyteczna.
@MrBarnejstinson
@MrBarnejstinson 2 ай бұрын
@@kala-re-pah958 Wystarczy zobaczyć jak to wyglądało w branży wideo, od kartoflanej jakości filmiku z powykrzywianą postacią przypominającą zmutowanego Willa Smitha jedzącego makaron do tego co potrafi Sora i to w jakiś rok czasu... jeszcze niedawno było gadanie, że AI namiesza przede wszystkim w tkz. "white collar jobs", ale po ostatnich prezentacjach robotów humanoidalnych jakie oglądałem to pracownicy fizyczni też już nie mają co spać spokojnie. Ogólnie to się rozwija tak dramatycznie szybko, że jakbym przeczytał ten swój post jakieś 5 lat temu to pierwsze co bym pomyślał to takie science fiction, że gość nadaje się tylko do pokoju bez klamek:)
@kala-re-pah958
@kala-re-pah958 2 ай бұрын
@@MrBarnejstinson I pamiętajmy że to dopiero początek rozwoju tej technologii. W grafice już mamy nowe narzędzia które umożliwiają interaktywną pracę z wygenerowanym obrazkiem. Wkrótce to samo zobaczymy w suno i podobnych. Będziemy jak Goldie który nie mając pojęcia o muzyce i produkcji "stworzył" rękami współpracowników płytę będącą jednym z kamieni milowych gatunku drum'n'bass. A chwilę później sami zostaniemy zastąpieni - także w roli słuchaczy, bo będzie taki zalew produkcji że nikt przez to nie będzie się w stanie przedrzeć.
@Madkay
@Madkay 2 ай бұрын
Bo wszyscy myślą, że to AI to jest TA inteligencja, która sama z siebie się uczy. BŁĄD. Ona się uczy na wszystkim co jest w internecie, więc z biegiem lat źródełko wygaśnie albo zostanie zablokowane. Co innego ta inteligencja, która będzie się uczyła i myślała tak jak człowiek, ale to jest już inny temat.
@ostrowgore
@ostrowgore 2 ай бұрын
jak robię muzę to lecę z wiatrem. słyszę dwie nutki i już w głowie mam gdzie będzie trzecia i następna. wbrew pozorom to całe AI może zrobić przysługę wszystkim którzy coś potrafią, bo ci będą odstawali a AI będzie ich bezskutecznie gonić. te utworki AI to jakeś takie nie do zanucenia. Uśredniony wynik - właściciel z psem średnio mają po 3 nogi to właśnie produkty AI.
@DydR-oq6ww
@DydR-oq6ww 2 ай бұрын
Dobrze przemyślany materiał, natomiast jako "kapitalista" się niezbyt z pewnymi argumentami zgadzam, choćby zestawienie muzyka i kogoś kto zajmuje się szyciem manualnym. Mieliśmy kiedyś płatnerzy, fechmistrzów którzy lubili zajmować się swoim fachem związanym z walką wręcz. Mieliśmy też przed samochodami miłośników koni takich co ich biznes samochodowy wygryzł i nie byli potem w stanie się z tego utrzymać itp. Jak na razie skoki cywilizacyjne ludziom się nie odbiły czkawką, a tam gdzie jest popyt tam myślę że z podaży wynikną korzyści dla społeczeństwa, a nie tylko "nakarmienie majątku jednego czy drugiego prezesa który zarobi na zautomatyzowaniu i generacji"
@mkromal5014
@mkromal5014 2 ай бұрын
Jak na razie nie, ale nigdy w historii rewolucji przemysłowej to wszystko nie działo się tak szybko i gwałtownie, a do tego powstawały nowe miejsca pracy - tutaj to raczej nie nastąpi. Skoro tak złożony, wieloetapowy proces jak produkcja muzyki może zostać zaorany z dnia na dzień, to praktycznie wszystko co robi się na komputerze zaraz też przestanie być potrzebne - co ironiczne - łącznie z programowaniem. Zostanie tylko praca fizyczna, bo jednak roboty zastępujące hydraulików czy murarzy to póki co nie będzie zbyt opłacalna sprawa. Naprawdę ciężko sobie tutaj wyobrazić nowe miejsca pracy, bo praktycznie wszystko będzie do zastąpienia - to tylko kwestia czasu. To nie jest zwykłe podniesienie wydajności jak miało to miejsce podczas rewolucji przemysłowej. To jest totalne zaprzeczenie sensu egzystencji człowieka. To się skończy albo wojnami w celu redukcji "niepotrzebnej" populacji, albo jakimś dystopijnym systemem komunistycznym, bo system w którym teraz żyjemy, nie będzie mógł działać w takiej rzeczywistości.
@sadowskihomestudio
@sadowskihomestudio 2 ай бұрын
Te teksty piosenek sparowane z "powagą " samych utworów kojarzą mi się z dokonaniami Ylvis, tyle, że u nich to był masterpiece
@PaweAdamowicz1981
@PaweAdamowicz1981 2 ай бұрын
Liczę na szybkie wejście, sam juz słucham praktycznie połowę muzyki z udio, i ty szybko się zmienia. Marzę o czasach, gdy artyści będą ponownie żyli z koncertów na żywo bez playbacku. Obecnie to pustaki pokroju węgla z masą efektów.
@OutNowHC
@OutNowHC 2 ай бұрын
Dobre "dżyn dżyn" zawsze się obroni 😉. AI nie odda też tej specyfiki "pracy" w studio, klimatu itd.
@ravg95
@ravg95 2 ай бұрын
Dlaczego AI chce nas zastapic w pisaniu piosenek a nie np w sprzątaniu czy korpopracy?
@jacek65
@jacek65 2 ай бұрын
AI musiała powstać, to było do przewidzenia dokładnie tak samo jak np powstanie robotów i automatów wykonujących naszą pracę w fabrykach - i znów cała masa ludzi straci pracę, zniknie i powstanie cała masa specjalności i zawodów, powstaną nowe kierunki studiów, nowe firmy itd... Gdy DJ-e zaczęli zarabiać na odtwarzaniu z gramofonów nie swojej muzy tysiące monet - zawodowi, wykształceni muzycy też czuli się oszukiwani, wręcz okradani - ale taki jest ten świat i jedyne co możemy zrobić to jak najszybciej się z tym pogodzić, zalogować na stronkach AI, tworzyć i sprzedawać tę gównianą sztuczną muzykę (grafikę, teksty itd) bo za chwilkę ktoś inny zrobi to za nas
@mike_3696
@mike_3696 2 ай бұрын
Rockowa piosenka w stylu lat 90tych, z tekstem po polsku o tym żeby nie korzystać z toalet na festiwalach muzycznych, bo to niebezpieczne ❤🤘🤘
@PK-pt3qq
@PK-pt3qq 2 ай бұрын
- Zawsze chciałem szyć skarpetki... :D ..Oczywiście żartuje - a tak na poważnie... - "Sztuczna inteligencja" na pewno ogłupia ludzi... - Zdolności stają się nie ważne, ważne staje się "rozpychanie się" - coś takiego doprowadzi do zaniku zdolności i do rozwoju cech bardziej zwierzęcych - innymi słowy - przez "sztuczną inteligencję" po iluś latach (pokoleniach..) ludzie staną się jak "małpy", a wtedy jakaś Korea, która używa komputerów z W95 i zakazuje takich rzeczy jak AI - zapanuje nad całym światem... - Fakt, że teraz jest fajna - to jak z narkotykami - też cieszą ludzi na początku, a po jakimś czasie rozpieprzają im życie... - Film "Idiokracja" zapewne kiedyś stanie się faktem... - Masz rację, że AI nie może wyjść poza to, co stworzyli ludzie - kończy się rozwój, a zaczyna degradacja...
@ruinatorssf
@ruinatorssf 2 ай бұрын
spoko film. Trzeźwe podejście do tematu. Jestem grafikiem, mocno korzystam z AI, przyspiesza pracę, ogranicza wydatki, inspiruje. Jest zdecydowanie częścią mojego codziennego workflow.
@zaczerlany-band
@zaczerlany-band 2 ай бұрын
jesli piszesz tak kulawo jak ai to tak a czy slyszales o "Versificator by George Orwell from 1984"? a co jesli korporacje sprzedaja ci to od przynajmniej 100 lat a ty tworzysz swoja "sztuke" w oparciu o ich pomysly? co jesli uwazasz to co zawsze bylo klamstwem za prawde? ciezko wygrac z maszyna jesli traktujesz ja za rownego przeciwnika, bedziesz walczyl z nia w internecie na yt? wyjdz z gitara do lasu, tam ai nie ma XD
@krzysztofkoenig8783
@krzysztofkoenig8783 2 ай бұрын
Gdy pojawiły się cyfrowe symulacje wzmacniaczy, efektów, sprzętu studyjnego to mimo wszystko było to jedynie narzędzia. Narzędzia, które potrzebowały człowieka i jego wrażliwości. Finalnie to człowiek "kręcił gałkami", kreował brzmienie albo grał... AI tworzy wszystko na podstawie tego co już jest stworzone... i to jest smutne... oddajemy naszą wrażliwość za wygodę tworzenia... Może jestem stary ale jakoś nie chcę czytać książek napisanych przez AI (chociaż może to jedyna szansa dla George R.R. Martin żeby ukończył sagę "Gry o Tron"🤣🤣) czy też słuchać muzyki która jest sztuczna... Być może za jakiś czas na książkach i płytach będzie naklejka "Human made"... Jedno wiem na pewno... tak długo jak to my słuchacze/czytelnicy będziemy wybierać to co jest nagrane/napisane przez człowieka tak długo AI nie będzie tu miało władzy... bądź co bądź to my wybieramy naszym portfelem... i sami zdecydujemy czy chcemy tanie i sztuczne czy prawdziwe ale być może droższe.. ja jestem pewien tego co wybiorę... Sam tworzyłem muzykę i wiem jaki piękny to jest proces. Pisanie utworu, składnie go w całość, dodawanie smaczków, nagrywanie a potem granie na koncertach... AI nie zagra koncertu, nie spotka się z fanami, nie przybije piątki... i nigdy nie będzie miało naszej wrażliwości.
@pawelkruzel
@pawelkruzel 2 ай бұрын
Moim zdaniem warto popatrzeć na pewne tematy szerzej. Moje opinie: 1. Człowiek nie jest wbrew pozorom przeznaczony do katorżniczej pracy na utrzymanie. 2. Technologia w końcu zmiecie z planszy tzw. "gospodarkę rynkową". Wykorzystywacze niewolniczej pracy najbardziej ucierpią na jej rozwoju - bo pracować będą maszyny a ludzi trzeba będzie utrzymywać. Cały ten domek z kart pójdzie się gonić. 3. Niestety ucierpią też ludzie. Ktoś zaraz wpadnie na pomysł jak drastycznie ograniczać populację, żeby zmniejszyć przeludnienie. 4. Z tzw "praktycznego" punktu widzenia sztuka jest zbędna, chyba że da się na niej "zarobić" - uzyskać z niej jakieś konkretne korzyści. To jest widzenie tematu "ludzi pieniądza". 5. A trochę bardziej przyziemnie - dostępność technologii do tworzenia zaowocowała oceanem kiepskiej lub bardzo średniej twórczości, skutecznie wtłaczanej w świadomość konsumentów przez socjotechniki. Sztuka ma być nośnikiem emocji i treści, mądrości pokoleń. Tymczasem staje się coraz bardziej odczłowieczona i wykalkulowana. Coraz bardziej rozcieńczona i dziadowska. 6. A bardziej filozoficznie - co nam daje szczęście w życiu? Poklask od gawiedzi? Serio? To są strasznie mikre oczekiwania wobec życia ... Carpe Diem, człowiecze, bo strasznie szybko umyka ... A wszystko to temat rzeka ... Niewielu natomiast w ogóle zastanawia się nad czymkolwiek poza michą i fejmem u gawiedzi. Miłych rozkmin. 😆
Nagrywanie bębnów to koszmar...
14:42
Nebula Studio
Рет қаралды 6 М.
Prof. Włodzisław Duch: Jaki są granice sztucznej inteligencji? Co nas odróżnia od AI?
49:28
КАРМАНЧИК 2 СЕЗОН 7 СЕРИЯ ФИНАЛ
21:37
Inter Production
Рет қаралды 538 М.
Did you believe it was real? #tiktok
00:25
Анастасия Тарасова
Рет қаралды 53 МЛН
Sztuczna inteligencja w muzyce | TO się DZIEJE NAPRAWDĘ!
34:01
5 gier, w których AI gra aż ZA DOBRZE
14:06
tvgry
Рет қаралды 424 М.
Najlepszy Pedalboard na Świecie (zagrasz na nim prawie wszystko)
20:39
Szef SPOTIFY znowu się odkleił...
10:29
Nebula Studio
Рет қаралды 8 М.
Mam 5 dni na nauczenie się gitar na płytę...czy podołam?
11:29
Nebula Studio
Рет қаралды 7 М.
Dlaczego fizyka kwantowa działa? Prof. Dragan o swoim odkryciu
52:17
Wydaliśmy 80 tys na mikrofony...BYŁO WARTO?
12:54
Nebula Studio
Рет қаралды 5 М.
Roastujemy Wasze stanowiska! Cz. 6
33:52
moreleTV
Рет қаралды 31 М.
O co chodzi z WINYLAMI?
10:46
Nebula Studio
Рет қаралды 9 М.
Otarliśmy się o legendę światowej muzyki...
7:56
Nebula Studio
Рет қаралды 3,9 М.
QANAY - Шынарым (Official Mood Video)
2:11
Qanay
Рет қаралды 829 М.
Serik Ibragimov - Сен келдің (mood video) 2024
3:19
Serik Ibragimov
Рет қаралды 1,6 МЛН
IL’HAN - Pai-pai (lyric video) 2024
3:24
Ilhan Ihsanov
Рет қаралды 232 М.
Iliyas Kabdyray ft. Amre - Армандадым
2:41
Amre Official
Рет қаралды 895 М.