Witam. Może pomogę ja też w domu miałem grawitację potem dołożona została pompka obiegowe ale miała obejście żeby awaryjnie działała grawitacją. Po jakiejś tam awarii była spuszczona woda po zalaniu w dwu skrajnych pokojach nie dało się odpowiedzieć grzejników oczywiście żeliwnych bez odpowietrzników i kiedyś taki starszy fachman powiedział żeby puścić tylko na grawitację dać dużą temperaturę i dolewać wody do wyrównawczego po dwu dniach odpowietrzyły się przełączyłam na pompę i tak działa parę lat. Pozdrawiam
@remontodadoz76153 жыл бұрын
Dziękuję za poradę. Musiałbym trochę pokombinować aby jakoś obejść tę pompkę za buforem, bo po likwidacji grawitacji, nie myślało się już o tym, że może kiedyś znów być uruchomiona. No i druga rzecz, że przy montażu pompy ciepła układ zmienił się w zamknięty, ze zbiornikami przeponowymi i odpowietrznikami u samej góry układu. Chociaż teraz już jestem pewien, że czas ten jeden grzejnik wymienić, bo nawet jeśli będzie cały grzał, ma za małą moc na tak duże pomieszczenie.
@grzegorzswierzewski4523 жыл бұрын
@@remontodadoz7615 nie jestem pewien ale fachman chyba mówił że grawitacją pcha wodę do góry a pompka obiegowe jest na powrocie i ciągnie. Założysz nowy grzejnik z odpowietrznikiem mam nadzieję że problem przestanie istnieć. Pozdrawiam
@tomaszbuza65854 жыл бұрын
Super materiał! Ja od Kacpra ;)
@lukaszdiekemper3 жыл бұрын
Ta powierzchnia to powierzchnia z strony ciepielowlasciwe czy realna użytkowa? U mnie dom ma 180m użytkowej (90 pietro i 90 parter), na stronie podając powierzchnie zabudowy i piwnice wychodzi 320m i 13kw a dom lepiej ocieplony od Pańskiego (10cm ściany, 20 dach).
@magdalena71733 жыл бұрын
cześć! powiedz, proszę 1. jak wygląda to kosztowo ? eksploatacja pompy. ( bez fotowoltaiki) 2. czy masz docielpony dach i czym jeśli tak ? zastanawiam się nad pompą do starej instalacji grzewczej. dom ok 115m2 ,żeliwne grzejniki, dom docieplonyy ok 10cm styropianu. okna dwuszybowe. boję się ze zapłace za ogrzewanie za cały rok ok 6,500 7000 tys zł. Koniecznie daj znać !! pozdrawiam
@BESBEF4 жыл бұрын
Temperatura w domu jak należy...dla jednych będzie to 18 dla innych 24. A zużycie już wtedy diametrialnie różne.
@remontodadoz76154 жыл бұрын
Dziękuje za komentarz. Tak zgodzę się, że zużycie energii elektrycznej będzie się różniło w zależności od tych kilku stopni Celsiusza. Jednak we wszystkich pomieszczeniach z grzejnikami zamontowane są w termostaty, w zależności od tego co kto lubi, to sobie ustawi. Ja lubię chłodniej, więc mam 18-19, dzieci wolą cieplej to mają 23, 24... Okazało się, że w dwóch pomieszczeniach grzejniki mają zbyt małą moc, to temperatury nie da się zwiększyć bardziej niż 18 stopni (w najzimniejsze dni). Myślę, że gdybym miał przyjąć temperaturę średnią to byłoby to około 20-21 stopni w całym domu, na całą powierzchnie.
@BESBEF4 жыл бұрын
@@remontodadoz7615 a jaka temperatura idzie na ten grzejnik? Spróbuj założyć r wentylatorki komputerowe pod ten grzejnik. Zobaczysz, ,że będzie cieplej w pokoju. Są gotowe rozwiązania, ale ceny nieadekwatne. Ja za 4 wentylatorki i termostat do włączania zapłaciłem 100.
@remontodadoz76154 жыл бұрын
Dziękuję za poradę. Na tych grzejnikach jest pomiędzy 30 i 40°C, nie grzeją całe. Oto i odpowiedź dlaczego jest tam chłodniej. Instalacja pochodzi z początku lat 80tych, jest oryginalnie grawitacyjna, nie było i na tych dwóch kaloryferach nadal nie ma odpowietrzników, być może częściowo u góry są przytkane i nie ma odpowiedniego przepływu, albo mogą być zapowietrzone... Cała instalacja była zrobiona tak, że wszystko jest pod kątem, do góry i powinno samo się odpowietrzyc... ale to było 40lat temu. Pompę zamontowaliśmy wprost do starej instalacji, w której tylko źródło zasilania kolejno ewoluowało z koksiaka, przez węgiel, kocioł olejowy, aż do pompy ciepła. Nigdy nie przeprowadzaliśmy żadnych kalkulacji dotyczących mocy grzejników dla osobnych pomieszczeń, jedyne co to są wszędzie pomontowane termostaty, do tej pory wszystko się sprawdzało, ale chyba czas poczynić niewielkie zmiany.
@fanbiomasy4 жыл бұрын
Możesz powiedzieć ile żeberek jest w domu zainstalowane.
@remontodadoz76154 жыл бұрын
W pokojach jest w sumie 9 takich standardowych żeliwnych odlewanych grzejników po 12 żeber, do tego dochodzi jeden długi też żeliwny grzejnik wysoki na 40 cm - 20 żeberek, 4 grzejniki nowego typu (kupione w około 2000 r) stalowe panelowe o różnych wymiarach, ale nie jakieś specjalnie duże, czy pogrubiane, do tego drabinka łazienkowa i jeden grzejnik w łazience w postaci pospawanych w kształcie O rur 1 i 3/4", wysoki na 1,8m, wszędzie instalacja stalowa robiona oryginalnie 40 lat temu
@WinClear7514 жыл бұрын
198m2 powierzchni ogrzewanej tak ? A dom ile ma ? Czy to całość ? Dzięki
@remontodadoz76154 жыл бұрын
Witam. Dom o takiej powierzchni, ogrzewane jest wszystko co niezbędne do codziennego użytku. Nieogrzewana jest klatka schodowa, ale nie jest też jakoś specjalnie odizolowana od części mieszkalnej, więc przechodzi się normalnie w krótkim rękawku. Są pomieszczenia, gdzie nie ma potrzeby utrzymywać temperatury 23°C, takie jak część podpiwniczona czy właśnie klatka schodowa. Tu temperatura wynosi około 18°C, może w jakieś skrajne mrozy spadnie do 16... Po kilku dniach mrozu wiem też, że mamy na poddaszu za małe grzejniki żeliwne, które będzie trzeba wymienić na większe o większej mocy. Nie jest zimno, ale jeśli chce się mieć jeszcze cieplej, to nie dają takiej możliwości.
@arkadiuszjozwiak61033 жыл бұрын
Jak grube sciany i z czego bo ocieplenie skromne i jakie zurzycie pradu styczeń luty ? bo wtedy chłodno było ;)
@remontodadoz76153 жыл бұрын
Teraz zmierzyłem i na parterze jest 50cm grubość ściany z ociepleniem (chyba pustak żużlowy i cegła), poniżej jest ta sama grubość minus ocieplenie domu, tyle że połowa to żużlak, a reszta to otoczki. Na pierwszym piętrze jest około 25cm z ociepleniem i tam cegła plus ocieplenie. Powyżej tylko regipsy, deska, wełna szklana, folia i dach. Ten dobudowany fragment to klatka schodowa z ytonga 40cm chyba, plus styropian.
@WinClear7514 жыл бұрын
Super filmiki. Ile pan zapłacić za pompę ciepła z montażem ? Całość ile wyniosła
@remontodadoz76154 жыл бұрын
Dziękuje za komentarz. Niestety moja pompa była instalowana w pierwszej połowie zeszłego roku, od tego czasu wiele się zmieniło. Obawiam się też, że instalatorzy mogliby mieć mi za złe, jeśli upubliczniłbym kwotę z naszej umowy (co wydaje mi się zrozumiałe). Cena pompy z montażem to bardzo indywidualna sprawa, zależy od tego jaka pompa, gdzie ma być zainstalowana (w kotłowni i w Polsce), jakie mają być dodatkowe opcje. Najlepiej wejść sobie na stronę chłopaków, którzy mi zainstalowali dwie pompy (obie sprawdzają się jak na razie świetnie) i tam krok po kroku jest napisane co potrzeba do wyceny: klimatyzacjakatowice.pl/przygotowanie-oferty-na-pompe-ciepla/
@WinClear7514 жыл бұрын
Sprawdziłem na tej stronie .. wyliczyło ze potrzebna moc grzewcza to 10.0kw. Proponowana popa ciepła to 11kw .. Myślisz ze 9 -ka Panasonic da radę ?
@remontodadoz76154 жыл бұрын
Nie odpowiem Ci jednoznacznie na to pytanie, bo nie jestem instalatorem, pisze jako użytkownik, że u mnie tak 9kW T-Cap wystarczył. Ale to na pewno powinieneś omówić najpierw z dobrą firmą, która się tym zajmuje, w moich polecanych linkach znajdziesz kontakt do chłopaków, którzy mi instalowali pompę. Wiem, że bardzo ważne jest, aby pompa nie była przewymiarowana, bo to ją szybciej zabije. Lepsza mniejsza, która w skrajnych sytuacjach włączy dodatkową grzałke, niż taka, która będzie się wyłączać co chwilę bo osiągnie zadane parametry i będzie czekać, aż temperatura spadnie, aby uruchomić się ponownie.
@Bemx2k3 жыл бұрын
Na przyszłość ciut głośniej prosze bydziem oglądaći słuchać
@remontodadoz76153 жыл бұрын
Się człowiek uczy dopiero ;) Dzięki za wyrozumiałość.
@mikoajflaszczynski68463 жыл бұрын
Są tańsze papy Folansi fa05 19kw za 9500
@rafalboba78914 жыл бұрын
Ile na zasilaniu Miałeś przy -16? Dzięki
@remontodadoz76154 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/aXTNnHWwqMl9eLs
@remontodadoz76154 жыл бұрын
Właśnie sprawdziłem temperaturę na zasilaniu przy -10°C to 46°C.