Ajtómázolás 4. rész Utólagos gittelés, foltszerű alapozás, készre festés.

  Рет қаралды 7,015

Festő Csaba

Festő Csaba

Күн бұрын

Az ajtómázolós sorozat erre a linkre kattintva az elejétől a végéig megtekinthető:
• Ajtómázolás 1. rész F...
#ajtómázolás #gittelés #festőcsaba

Пікірлер: 24
@margitkozma2605
@margitkozma2605 2 жыл бұрын
Köszönöm a sok hasznos tanácsot . Szépek lettek az ajtóim .
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Nagyon szívesen! 🤗
@veresjudit4643
@veresjudit4643 2 жыл бұрын
Üdvözlöm! Nagyon hasznos volt ez a sorozat, nem is tudtam volna hogy kezdjek neki. Volt róla szó, hogy lesz teli ajtó festéséről is majd videó, de nem találtam. Gondolom ott az nem mindegy, hogy merre haladok, hogy ne legyenek csíkos részek. Csak négy ajtóm kazettás, a többi teli, úgyhogy szívesen fogadnék tanácsot, hogy hogyan lesz szép a végeredmény. Köszönöm!
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Kedves Judit! Természetesen örömmel tölt, ha segíteni tudok és hasznosítani lehet az általam készített tartalmakat! Nagyon örülök, hogy egy kis plusz munkával még több helyre, még több felújításra eljuthatok, és szeretném megköszönni a hozzászólást, mert egy-egy ilyen komment nagyon motiváló tud lenni! Ilyenkor mindig feltöltődök videózás terén, és gyorsabban készülnek a tartalmak is! A kérdésére érdemben válaszolva, valójában már készítettem videót teli ajtólap mázolásáról, de annyira rossz minőségű lett a fényviszonyok miatt, és a felvétel közben meg is zavartak, hogy végül úgy döntöttem nem töltöm fel. Ebből az esetből a tapasztalatokat levontam, még várok egy dologra, de hamarosan újra videót készítek a teli ajtólap mázolásáról! Igen, ahogy Ön is írta, nem mindegy milyen irányba halad az ember, éppen ezért megpróbálom majd jó részletesen elmagyarázni a technikai sorrendet. Úgy terveztem, hogy 3 különböző módszert mutatok be, az egyik miszerint állítva fogom mázolni vízbázisú mázoló festékkel, a másik szintén állítva de oldószeres festékkel, a harmadik módszer szerint oldószeres festékkel, de fektetett állapotban fogom festeni az ajtólapot. Így mindenki el tudja dönteni számára melyik módszer a kedvezőbb. Köszönöm a kérdését és az aranyos kommentet, a videóval hamarosan jelentkezem! Csaba.
@veresjudit4643
@veresjudit4643 2 жыл бұрын
@@festocsaba Köszönöm szépen a választ! Várom a videót :)
@janajana85
@janajana85 Жыл бұрын
Hihetetlen lett, mintha most jött volna ki egy ajtógyárból :D Elismerésem!
@faelivrinn
@faelivrinn 2 жыл бұрын
Köszönöm a feltöltést, nagyon sokat tanultam! Századfordulós, üvegbetétes valószínűleg többször zománcfestett beltéri ajtókat szeretnénk felújítani ami kicsit nagy falatnak tűnik. Szuper, hogy ilyen részletesen elmagyarázod a lépéseket és a hibákra is felhívod a figyelmet. Kár, hogy nem vállalsz egyelőre Magyarországon munkát :(
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Már megérte a fáradtságot! 🤩 Nagyon szívesen, én is az ösztönzést! Üdv. Csaba
@faelivrinn
@faelivrinn 2 жыл бұрын
@@festocsabacsak így tovább! esetleg szórópisztolyos festési technikáròl tervezel videót, vagy nem szoktál vele dolgozni?
@janosbalog1991
@janosbalog1991 Жыл бұрын
Szia Csaba. Kétkomponensű gittet ami nem autós gitt, olyat esetleg kaphatok itthol? Hollandiában használtam (repair care super finish dry flex nevű anyagot. És sajnos itthol még nem találtam hasonló minőségüt.
@kikigamer2808
@kikigamer2808 Жыл бұрын
szakmai kérdéssel fordulok hozzád...ajtó zománcozásnál új hengerrel mindig engedi a kicsi apró szállait .hiába tépdesem ki ragasztószalaggal...ha meg a "szivacs hengert" használom akkor apró buborékok lesznek a felületen ..mi a megoldás ha éppen nincs bekopot használt kis hengerem ? jók a videóid csak így tovább ..
@festocsaba
@festocsaba Жыл бұрын
Szia Kiki! A megoldás a jó minőségű velúr henger lenne. Otthon a legjobb amit ismerek a Schuller Velvet. Nem biztos, hogy kapsz a festékboltban ahol laksz, szerintem neten tudsz rendelni. Először alapozáshoz használd, így a szösz már kijön alapozásnál. És miután kimostad (ha vizbázisú anyaggal dolgozol) már nem fog szöszölni. Az alapozott felületet úgy is meg kell egy kicsit csiszolni finom papírral, így az nem számít ha egy kicsit szöszös lesz.
@palko2262
@palko2262 2 жыл бұрын
Nagyon jók a videók! A kérdésem, hogy mondjuk egy selyemfényű zománcfestéknél, akár vizes, akár oldószeres esetén kis szennyeződések, mint kiálló apró "rücskök" jelennek meg a festett felületen. Nagyon ügyeltem a festendő anyag portalanításnál, tiszta, nedves szivaccsal jól áttöröltem, az ecset is és a festék is tiszta volt, az új ecsetet még ki is mostam előtte, mégis keletkezik néhány kis kiálló apró „rücsök”. Ha festés közben megpróbálom valahogy ronggyal letörölni, akkor csak szétken mindent, aztán csak megjelenik megint… Szóval mi a titka annak, hogy ezt elkerüljem, korrigáljam, és sima, rücsökmentes felületet kapjak a végén?
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia, hülyeséget nem akarok írni. Őszinte leszek, én ilyennel még nem találkoztam, hogy minden patent tiszta volt és végül mégis koszos rücskös lett a felület. Ezt látni kellene, úgy lehet többet tudnék mondani. Egyszer szivacshengerrel mázoltunk és volt olyan, hogy a légbuborékok miatt visszamaradt ilyen rücskös felület. De ugye te ecsettel dolgoztál... 🤔
@etom2452
@etom2452 2 жыл бұрын
Kedves Mester! Ütött-kopott beltéri ajtókat szeretnék felújítani. Úgy hallottam az oldószeres festékek a végén szebb felületet adnak mint a vizes bázisúak. Ha mondjuk oldószeres Trilak fényes fehér zománc az utolsó réteg, mit ajánlanál alá alapozónak, illetve a nyers fáig csiszolt helyekre mikből álló és milyen arányú beeresztést/alapozás kellene az alá? A Trilak mestertapaszt használnám. Egyik videódban van ezekről szó, de úgy tűnik, hogy ott más alapú festékről szerepeltek... (Túl sok az alapanyag választék egy amatőrnek.)
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia Tom! Van neki saját alapozója a Trinát univerzális vagy a Trinát mester alapozó. Inkább az utóbbit, mert jobban takar. A nyers fa miatt vegyél hozzá terpentint is, és azzal hígíts meg egy kevés festéket a beeresztéshez. Kb 20-25% terpentint a nyers fa részekre.
@etom2452
@etom2452 2 жыл бұрын
@@festocsaba Köszönöm! A terpentinen kívül akkor egyéb hígító nem kell bele a nyers fa részre ?
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
@@etom2452 szívesen! Nem kell.
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Olaj festék esetén, kell lenolaj+terpentin. De te műgyantással csinálod ahhoz elég a terpentin. Vannak külön beeresztő anyagok is, de én nem vásárolnék ez a módszer is teljesen jó. Jó munkát!
@etom2452
@etom2452 2 жыл бұрын
@@festocsaba Köszönöm szépen a válaszaid!
@csabakoncsanszki9474
@csabakoncsanszki9474 2 жыл бұрын
Szia. Milyen áron szoktad elszámolni az ilyen munkákat?
@festocsaba
@festocsaba 2 жыл бұрын
Szia, nem szoktam elszámolni mert nem vagyok maszek. De négyzetméteráron szokták, az üveges részt is beleszámolva.
@andersstrick
@andersstrick 2 жыл бұрын
Ha ez egy öreg ajtó, látnád az enyémet :,D
Glettelés és festés előtt néhány jó tanács. 1. rész
13:22
Festő Csaba
Рет қаралды 56 М.
How to update an old interior door
4:23
PatonHaus
Рет қаралды 1,1 МЛН
Who’s the Real Dad Doll Squid? Can You Guess in 60 Seconds? | Roblox 3D
00:34
Сюрприз для Златы на день рождения
00:10
Victoria Portfolio
Рет қаралды 1,9 МЛН
Ablakmázolás 1. rész
11:35
Festő Csaba
Рет қаралды 13 М.
Restoring a 120 Year Old Door
15:58
Laura Kampf
Рет қаралды 395 М.
Elkorhadt ablakkeret javítása+fal festés.
6:53
Darvas Levente
Рет қаралды 119 М.
restore a centenary old window do it yourself
21:40
Il Makerstauratore
Рет қаралды 854 М.
Mennyezet festése, és amire érdemes figyelni!!!
18:51
Festő Csaba
Рет қаралды 38 М.
Enyves festék a tapéta alatt
13:37
Festő Csaba
Рет қаралды 22 М.
Ajtómázolás 3. rész Kazettás ajtó alapozása.
16:30
Festő Csaba
Рет қаралды 12 М.
Lépésről lépésre: régi ablakkeret felújítása Dremellel
3:58
Dremel Magyarország
Рет қаралды 39 М.
Falfestés csík és foltmentesen erre figyelj rendesen!!!
28:29
Festő Csaba
Рет қаралды 183 М.
Who’s the Real Dad Doll Squid? Can You Guess in 60 Seconds? | Roblox 3D
00:34