Szuper. Várom a szerdát, minket Natura2000 szántó és MTÉT madárvédelem fog érdekelni! 😊
@EgyensúlyMezőgazdaság2 ай бұрын
Vettük az adást. :) Készülünk... Szerdán találkozunk. Ibolya
@csabamarko92722 ай бұрын
No-till válalása esetén ,hogyan dolgozzam be a zöldtrágya növényt? Valamint egy szár aprító henger most fizikai bolygatásnak minősül vagy azt használhatom No-till-ben. Mivel elméletileg egy mulcsozóhoz hasonlóan csak a felszínen aprítja a szár maradványokat.
@EgyensúlyMezőgazdaság2 ай бұрын
Ha a felszín fölött bolygatja, akkor elvileg mehet a dolog. Mivel ugye felszín alatt nem lehet bolygatni a talajt. De várunk választ erre vonatkozóan több helyről, mihelyst megérkezik, pontosítunk. A hivatalos megfogalmazás: "Talajmegújító szántó TECS esetén a zöldtrágyanövény bedolgozása megvalósítható a zöldtrágyanövény elművelésével is. A zöldtrágyanövény elművelése a következő főnövény vetését megelőzően a zöldtrágyanövény borítás talajtermékenység javításának céljából, mechanikai úton történő megsemmisítésével valósul meg." A mi értelmezésünk szerint ez a szárzúzást jelenti.
@ildikopiroska86802 ай бұрын
Szia! Még nem volt AKG pályázatunk. Ha a horizontális szántóban a zöldtrágyanövényt választjuk, akkor az a teljes beadott területre vonatkozik? Vagyis az 5 év alatt a teljes területen kell megvalósítani? Illetve ha a zöldtrágyanövény vetés után nem kel ki(pl:aszályos idő miatt), akkor azt szankcionálják?
@EgyensúlyMezőgazdaság2 ай бұрын
Az 5 év alatt egyszer kell a zöldtrágyanövénynek minden területen megjelenni, illetve kétszer, ha választható kötelezettségként is bejelöljük. Kivételt azok a területek képeznek, ahol zöldugar vagy szálas takarmánynövény van végig az 5 év alatt. Nálunk az idén pont az történt, hogy nem kelt ki a zöldtrágyanövény egy területen. Az MVH tájékoztatása szerint nem lesz gond. A gyakorlatot meg majd megmutatja a bankszámla egyenlege. :) Egyébként helyszíni ellenőrzésen is voltak kint a Kormányhivatal munkatársai.