Analiza zawodnika #2 sztywność pleców | Podsztanga.pl

  Рет қаралды 3,881

Podsztanga

Podsztanga

Күн бұрын

Zapraszamy na szkolenie z analizy zawodnika. Kraków, 6-7.04.
Więcej info na wydarzeniu na naszym fb.
Kody zniżkowe u naszych partnerów:
@lab1 kod "podsztanga" -20% na wszystko // pl.labone.store
@synthagen kod "podsztanga" zniżka zależna od okresu // synthagenlabs....

Пікірлер: 46
@fancemazeta2616
@fancemazeta2616 5 ай бұрын
Jest dobrze jest w porządku chłopaki dobre filmy robią jest git pozdrawiam całą podsztangę niech się to trzyma
@Podsztanga
@Podsztanga 5 ай бұрын
Dobry przekaz leci
@adamwooszkiewicz2428
@adamwooszkiewicz2428 5 ай бұрын
Analiza super ale to co jest najlepsze w tym filmie to Wasze poczucie humoru 😂
@maaarzka
@maaarzka 5 ай бұрын
😂
@marcingarbula3800
@marcingarbula3800 Ай бұрын
Strach się bać 😂 bo Bóg wie co by mi wyszło „nie ruszaj się nie oddychaj ;p” :) Super materiał 👌
@Podsztanga
@Podsztanga 26 күн бұрын
🫡🫡🫡
@marcink515
@marcink515 4 ай бұрын
Dobry materiał 👍
@Podsztanga
@Podsztanga 4 ай бұрын
Dzięki!
@marcinlisowski2426
@marcinlisowski2426 5 ай бұрын
kolejny fajny i ciekawy odcinek
@Mich73534
@Mich73534 5 ай бұрын
Ogólnie mega merytoryczny film.
@marekczekaa7567
@marekczekaa7567 4 ай бұрын
Byłoby super jakbyście za np. pół roku pokazali jak się sytuacja u Zawodniczek rozwinęła. Super robota, dzięki!
@Podsztanga
@Podsztanga 4 ай бұрын
W sumie dobry pomysł
@marekczekaa7567
@marekczekaa7567 4 ай бұрын
:)
@kubafifa3
@kubafifa3 5 ай бұрын
Właśnie przez takie filmy zacząłem studiować fizjo
@hujhujhuj9
@hujhujhuj9 5 ай бұрын
Oskar, proszę nie idź tą drogą. Neuroterapia w świecie fizjoterapii jest jak psychoanaliza w świecie psychoterapii - działa jedynie na zdrowych-zaniepokojonych. Żadne światowe towarzystwo z APTA na czele nie rekomenduje czegoś takiego jak "neuroterapia" w jakimkolwiek protokole terapeutycznym. Przegląd systematyczny z 2008 roku, jak i kilka badań z randomizacją i podwójnie ślepą próbą w kolejnych latach jednoznacznie wykazały brak wiarygodności diagnostycznej oraz skuteczności terapeutycznej kinezjologii stosowanej, którą w istocie neuroterapia jest. (przedrostek "neuro" zawsze się świetnie sprzedaje i jest seksi, dziś już obciach być zwykłym trenerem, o wiele bardziei seksi jest "neurotrener") Z jakiegoś powodu "neuroterapeutów" nie ma na oddziałach neurologicznych, czyli tam gdzie powinni być najbardziej użyteczni, nie ma ich tam bo wtedy musieliby radzić sobie z prawdziwymi problemami. Tak naprawdę, to jedyne czego Marzena potrzebuje to odpowiednio zaprogramowany trening. Nie ma potrzeby dłubać w brzuchu.
@mania_dzwigania
@mania_dzwigania 5 ай бұрын
Korzystamy jedynie z metod diagnostycznych, testy mięśniowe i branie ich pod uwagę zdaje się wnosić oczekiwane efekty. Widzimy to po rozwoju tego kierunku i efektach zawodników. Nie jestem i nigdy nie będę "neuroterapeuta" gdyż nie widzę zastosowania samej terapii w sporcie w żaden sposób. Natomiast zrobić test - wprowadzić korektę ruchem/terapia manualna, dostać odpowiedź w postaci poprawy i długoterminowo rozwiązania problemu to juz jest coś, z czego chcemy czerpać:)
@maaarzka
@maaarzka 5 ай бұрын
Dziwnym trafem jednak to co tu pokazaliśmy pozwala zmniejszyć uczucie sztywności i poprawić komfort :) w przypadku poprzedniego filmu i Agnieszki systematyczna praca w oparciu o takie analizy też działa, więc w sumie mam gdzieś nazewnictwo metod :)
@hujhujhuj9
@hujhujhuj9 5 ай бұрын
@@maaarzka Rozumiem, nie twierdzę że terapia manualna nie działa, wprost przeciwnie - jest to skuteczne doraźne narzędzie przeciwbólowe, dokładnie jak Ketonal na ból zęba. Mój komentarz odnosił się do kinezjologii jako metody terapeutycznej, która ma bardzo słabe poparcie w dowodach naukowych. To, że zadziała ona na Twoją koleżankę nie ma żadnego znaczenia, to wciąż tylko dowód anegdotyczny. Są tacy ludzie, którzy dostają rozstroju żołądka i sraczki, gdy znajdą się w pobliżu masztu 5g. Czy to znaczy że 5g powoduje ból brzucha i sraczkę? Od następstwa czasowego do przyczynowości jeszcze daleka droga. Istnieje bardzo duża ilość czynników wpływających na poprawę stanu pacjenta poddawanemu danej interwencji, specyficzne oddziaływanie samej interwencji jest jedynie jednym z wielu. Dlatego anegdoty mają najmniejszą wagę dowodową. Oskar, jeżeli chciałbyś spojrzeć krytycznym okiem na stosowane przez siebie metody, to Karol Szapel nagrał bardzo ciekawy odcinek podcastu o ograniczeniach i rzeczywistej wiarygodności manualnych testów mięśniowych, warto posłuchać.
@mania_dzwigania
@mania_dzwigania 5 ай бұрын
Z całym szacunkiem, nie kojarzę powyższego Pana. Natomiast kojarzę wielu innych specjalistów pracujących ów metodami z powodzeniem. Trudno rozmawiać z kimś kto ma w nicku "hujhujhuj". Jest wiele nurtów diagnostyki, rehabilitacji czy terapii. I nie powinno korzystać się z jednego. Na filmie masz krótka prezentację, bardzo krótką tego jak pracujemy. Nie ma też pokazane jak dokładnie przebiega programowanie i rozwiązywanie problemu w czasie bo też nie o to chodzi. Będę pracował z tym, na co ja mam dowody, że jest skuteczne. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, w porządku. Wiem, że jest też dużo innych skutecznych metod z których można skorzystać. Co tylko pokazuje, jak rozległym obszarem "badań" jest ludzkie ciało i istniejące już badania, oraz wiedza oferowana w branży trenerskiej i terapeutycznej cały czas rozwija się. Mamy tak wiele narzędzi do wyboru, że trudno którekolwiek nazwać skutecznym. Na jednych zadziała igloterapia, na innych wyjście z domu na spacer, a kolejnych twarda manualna. Nie ma pojedynczego rozwiązania dla wszystkich. Dlatego też korzystamy z wielu dostępnych narzędzi i łącząc kropki tworzymy całość, która jest przystępna w zrozumieniu i edukacji podopiecznych. Pozdrawiam ciepło i wesołych świąt!
@Podsztanga
@Podsztanga 5 ай бұрын
Doskonale zdajemy sobie sprawę z wątpliwości jakie budzi kinezjologia, bo sami je kiedyś przerabialiśmy. Jednak jak wdrożyliśmy ją swoich narzędzi diagnostycznych w górę poszły wyniki naszych zawodników, spadła liczba kontuzji, a te kontuzje które jednak wyjdą możemy szybciej ogarniać. Jako trener nie potrzebuje innych dowodów na działanie danego narzędzia niż performance moich zawodników oraz to jak się czują. Dla Ciebie to mogą być dowody anegdotyczne, ale dla mnie to parę lat systematycznego potwierdzenia, że coś działa. Tak jak napisał wyżej Oskar - to wszystko tylko narzędzia. Jak jakiegoś nie czujesz, albo nie widzisz w nim sensu to stosuj inne. U nas kinezjologia się sprawdza w praktyce 🤷‍♂️
@TravelChroniclesHD
@TravelChroniclesHD 5 ай бұрын
Pieknie, gratuluje formy dla Pani Zony.
@maciejsek3422
@maciejsek3422 5 ай бұрын
Kurła, to o mnie. Przodopochylenie i dziura na plecach
@69dzony
@69dzony 5 ай бұрын
Dobry materiał Siła 💪
@matper86
@matper86 5 ай бұрын
Marzenka jest urocza❤❤ Pozdrawiam ekipę 😊
@maaarzka
@maaarzka 5 ай бұрын
Pozdrawiam 🌸🌸
@leon0luke
@leon0luke 5 ай бұрын
Cytując "Oskar ty ch... " Ja też tak chcę!!! Gdzie się zgłosić?
@mania_dzwigania
@mania_dzwigania 5 ай бұрын
Tu :D
@grzesiekfk969
@grzesiekfk969 5 ай бұрын
Ja mam problem +- z przzejsciem ledzwiowo piersiowym i przydopochyleniem. Wizualnie nie ma tragedii ale czuciowo jak stoje to brzuch jest "z przodu" dupa z tyłu,zwlaszcza jak coś nosze i ide. Brzuch nawet jak napne slabo stabilizuje i duze napiecie w dole plecow az po piersiowy. Nawet w przysiadzie nabawiłem sie małej wypukliny w 2 dolnych dyskow, pewnie przez slaba stabilizacje i ta miednice. I generalnie przy tylopochyleniu miednicy cały czas mnie mrowi góra biodra. Fizjo twierdzi, ze to przez ucisk i kompensacje ledzwiami, a nie wypukline. Ale jak kompensuje przodopochyleniem, to wydaje mi sie, ze w odwrotnej pozycji nie powinno uciskać i przyczyna jest ten dysk.
@MrMatteq
@MrMatteq 5 ай бұрын
Miałem podobny problem z przeładowanym krzyżowo lędźwiowym i niestety kończyłem na lekach przeciwzapalnych plus dłuższy odpoczynek od pionowego obciążenia. Po jakimś czasie zacząłem właśnie tak samo piłka rozbijać górę pośladka i generalnie okolice si joint. Na razie jest względnie ok, nawet powoli powrót do martwych. Dlaczego często po trap3 albo po y raise również zauważałem poprawę?
@mania_dzwigania
@mania_dzwigania 5 ай бұрын
Koordynaja całej taśmy, zmiana punktu stabilizacji i kompensacji dla wzorca posturalnego. Dużo by się tu rozwodzić, ale w dużym skrócie koordynujesz odcinek piersiowy z miednica, dając ciału jako takie pojęcie całości. Często ciało przybiera strategie kompensacyjną przez obciążenie którejś z krzywizn kręgosłupa na rzecz odciążenia drugiej z racji przeciążeń etc. Wszelakie ruchy rotacji/wyprostu odcinka piersiowego bardzo często pomagają na dolegliwości dołu. I vice versa. Mobilizacja biodra zwiększa zakresy góry. Dużo tego będzie na szkoleniu, zapisywać się ;)
@Mhunter235
@Mhunter235 5 ай бұрын
​@@mania_dzwiganiaskąd jesteś?😊😅
@mania_dzwigania
@mania_dzwigania 5 ай бұрын
​@@Mhunter235Wrocław
@Krystian_Korc
@Krystian_Korc 5 ай бұрын
Panie Brzyt. Kurza klatka piersiowa.. czy trzeba podejsć z tą przypadłością troche inaczej do treningu strikte hipertroficznego? Masz jakieś doświadczenie w tym temacie?
@Mhunter235
@Mhunter235 5 ай бұрын
Najlepsze co widziało Polski yt.
@Imba17
@Imba17 5 ай бұрын
Cześć, pytanie do Pana Oskara czy mozna sie umowic na taka analize np na Facebooku?
@winifredy8943
@winifredy8943 5 ай бұрын
Oskar czy skończyłeś NIT w neuroprojekt?
@mania_dzwigania
@mania_dzwigania 5 ай бұрын
Nie. NIT to kinezjologia stosowana + kinezjologia energetyczna. Ja z tej drugiej w ogóle nie korzystam, nie czuję się na siłach rozwiązywać jej zagadnienia. Pracuje z ciałem, ewentualnie świadomością. Duchowość i inne tematy z tym związane zostawiam ludziom, którzy chcą się tym zajmować :)
@Micha-de2yj
@Micha-de2yj 5 ай бұрын
Ale Marzena jest zajebista xD
@maaarzka
@maaarzka 5 ай бұрын
Wiadomo🥳😏
@mateuszkaramazow88
@mateuszkaramazow88 5 ай бұрын
A gdzie było- ' siemanko internety' ??
@kuli2722
@kuli2722 11 күн бұрын
To ja dobrze hejtuje dla zasięgów ojjjjjj jak ja hejtuje😂❤
@Podsztanga
@Podsztanga 11 күн бұрын
No weź…
@kuli2722
@kuli2722 11 күн бұрын
@@Podsztanga tak serio to lowen ten czanel wery macz. Grejt łork💪👍❤️
@Podsztanga
@Podsztanga 8 күн бұрын
🫶🤜🤛
Analiza zawodnika - ból pleców | Podsztanga.pl
30:39
Podsztanga
Рет қаралды 5 М.
Blue Food VS Red Food Emoji Mukbang
00:33
MOOMOO STUDIO [무무 스튜디오]
Рет қаралды 34 МЛН
Dad Makes Daughter Clean Up Spilled Chips #shorts
00:16
Fabiosa Stories
Рет қаралды 7 МЛН
PEDRO PEDRO INSIDEOUT
00:10
MOOMOO STUDIO [무무 스튜디오]
Рет қаралды 26 МЛН
Modus males sekolah
00:14
fitrop
Рет қаралды 11 МЛН
Jak pracować plecami w przysiadzie?
19:00
Podsztanga
Рет қаралды 2,6 М.
Buttwink - ogarnij swoją miednicę
26:31
Podsztanga
Рет қаралды 14 М.
Oddychanie w sportach siłowych 2.0 | Podsztanga.pl
14:53
Podsztanga
Рет қаралды 11 М.
Moda na PRODUKTYWNOŚĆ
22:06
Nie wiem, ale się dowiem!
Рет қаралды 98 М.
Ból Biodra, Pachwiny - Ćwiczenia Na Mięsień Lędźwiowy *Wzmacnianie i Rozciąganie*
5:26
Blue Food VS Red Food Emoji Mukbang
00:33
MOOMOO STUDIO [무무 스튜디오]
Рет қаралды 34 МЛН