Kilka lat temu powstał francuski film dokumentalny "La mode toxique" (były do niego polskie napisy). Jedną, z jego bohaterek była młoda dziewczyna pracująca dla pewnej skandynawskiej sieciówki. Mimo starań nie mogła zajść w ciążę. To był właśnie przypadek bardzo podobny do tego, o którym mowa. W w/w filmie wystąpił również francuski celnik z portu w Havre. Otóż gdy służby celne otwierają kontenery z Azji pełne ubrań, najpierw muszą je wietrzyć, bo wszystko jest w.środkach przeciwko molom. Ludzi, którzy sprawdzają kontenery często od tego boli głowa. Był też przypadek klienta, który po zakupie odzieży sportowej w pewnej znanej z artykułów sportowych sieciówki, dostał na skórze objawów poparzenia. Ubrania i konfekcja produkowane w UE muszą spełniać specjalną normę jeśli chodzi o tkaniny i barwniki. Materiały z Azji są robione bez nadzoru, na targach mody u wystawców z Azji, jest niemożliwe zweryfikowane jak barwiono te piękne tkaniny. Od firm szyjących ubrania nie wymaga się testowania tkanin pod kątem toksyczności. A praktycznie większość ubrań i materiałów pochodzi z Azji. Co ciekawe, zagranicą poznałam kiedyś położną. Doradzała (I nadal doradza) swoim podopiecznym używane i sprane ubranka dla dzieci. Właśnie z uwagi na toksyczność
@karolinaoniszczuk99168 ай бұрын
ja tez mam czesto wysypke po roznych sportowych lub normalnych stanikach😡i brawo dla poloznej!!
@bw124128 ай бұрын
A gdzie można obejrzeć ten film?
@tatianasamborskaia30639 ай бұрын
Hej, przeczytałam komentarze że nie wszystkim przypadło do gustu to, w jaki sposób przedstawiłaś temat. A mi się bardzo podoba, uważam że świetny i kreatywny pomysł z tą serią! Dzięki za odcinek, Aniu:D
@darlingtoniadarling42159 ай бұрын
mi też się podobało, bo faktycznie to jest straszne jaki wpływ na nas mają barwniki w ciuchach
@JoannaBystrzanowska909 ай бұрын
Mi też się spodobało! Bardzo kreatywne I oddaje grozę tej sytuacji.
@yours13869 ай бұрын
Super odcinek, choć muszę powiedzieć że konwencja jak z horroru trochę mnie drażni, wolę jak mówisz w normalny sposób, bez tych ironicznych pauz gdzie udajesz, że niewiadomo o co chodzi ale myśle że twoie materialy bronią się same i nie musisz ich urozmaicać w taki sposób :)
@aguaya9 ай бұрын
Totalnie się zgadzam. Miałam wrażenie, że to raczej dla dzieci w przedszkolu (nie temat, tylko ta teatralność w stylu kreskówek). Zdecydowanie wolę, kiedy ktoś traktuje mnie jak dorosłą i mówi jak do dorosłej. Treści istotne, ale podane w sposób irytujący - przynajmniej taki jest mój subiektywny odbiór.
@ewaczuprynska92149 ай бұрын
Też tak uważam. Całkowicie się zgadzam.
@oriatori61988 ай бұрын
Do mnie akurat taki format filmu trafił (i liczę że do mojej mamy również dotrze przekaz, gdyż martwię się gdy kupuje ciuchy dla wnucząt).
@cledyn25139 ай бұрын
Mało się jeszcze o tym mówi, ale problemy z poczęciem głównie są po stronie mężczyzn i jakości nasienia :) I to co mówisz to prawda, ale ubrania to tylko część problemu, gospodarkę hormonalną silnie zaburzają ftalany obecne w perfumach, lakierach różnego typu i powłokach. Na konferencji internistycznej wysłuchałam ciekawego wykładu, na którym profesor mówił o znaczącym wpływie posiadania nowych rzeczy na płodność u mężczyzn, zaskakujący dla mnie był przykład... nowych samochodów :) wiele świeżo lakierowanych części, mnóstwo plastiku i lakierowanych elementów we wnętrzu, jak pan spędza sporo czasu w takim samochodzie to to silnie oddziałuje na płodność. Tak samo zapachowe worki na śmieci, zapachy do aut, wnętrz, zapachowe świece, odświeżacze powietrza, perfumowane balsamy itd. itp. Dlatego też warto kupować używane ubrania, bo część barwników w międzyczasie się wypłucze.
@tosiek42269 ай бұрын
ubrania mysle nje sa jedynym czynnikkem, masaludzi przezyla CArnobyl, wszyscy okolo mojego rocznika maja problemy z tarczyca i hormonalna, policystyczne, endometeiozy i ogolnie walniete hormony. Najlepsze jest to ze nie raz nie dzialaja hormony przysadki mozgowej jak trzeba, co wskazywaloby na guza... a guza brak, dieta (fast foody, cola itp) mikrofalowki (jak bylam nastolatka trabili, ze kobiet aw ciazy nie moze zbljzac sie do mikrofali ktora dziala) i qlu wypkwiedzi:telefony noszone po kieszeni, jak bylam nastolatka dopiero zaczely miec znaczenie w zyciu, wszyscy nosili w kieszeniach chlopcy i dziewczyny
@asta78749 ай бұрын
Od świec zapachowych mam mega migreny,od dawna.
@n.l.w.h.61889 ай бұрын
Jejku, czasami widzę u ludzi, szczególnie w internecie, tę obsesję zapachową i mnie ona trochę przeraża… Codziennie stosowane perfumy, mgiełki, perfumowane kosmetyki, a w domu dyfuzory, odświeżacze powietrza, świece zapachowe, płyny do prania, zapach do suszarki, łazienki, odkurzacza… i to wszystko naraz, czasem u osób mających dzieci czy zwierzęta, które wiadomo, że są szczególnie wrażliwe na szkodliwe składniki. To już na sam chłopski rozum brzmi niepokojąco, szczególnie że często nie wiadomo, co jest w składzie takiej kompozycji zapachowej. Oczywiście, że zapachy są przyjemne i każdy ma prawo używać ich jak chce, ale kurczę, chyba niektórzy zapominają, że po prostu czyste, umyte ciało też ładnie pachnie i to samo jest z czystym otoczeniem.
@Magdalena_ol7 ай бұрын
Wszechobecne ksenoestrogeny w wyrobach
@cledyn25136 ай бұрын
@@Nina_random-internet-user Gdzie jest napisane, że zawsze? Ja przytaczam wnioski z badań par, które decydowały się na in vitro. Poza tym, plemniki są dużo bardziej wrażliwe na czynniki środowiskowe niż komórki jajowe, a o niepłodności/bezpłodności dowiadują się coraz młodsze kobiety, to nie jest tak, że tylko 40stki mają problem.
@kjkj47259 ай бұрын
Jakie sa zalety zapasci demograficznej? Wreszcie pojawiaja sie badania nad PCOS i innymi chorobami powodujacymi nieplodnosc 😅 A jednak moze sie doczekamy faktycznej walki z tymi chorobami a nie tylko “taka pani uroda” wiec sobie cierp bo mamy kobiety i ich choroby gleboko w D.
@adanbareth_9 ай бұрын
Póki co nie zauważyłam żadnej zmiany. "Pani przyjdzie jak będzie chciała zajść w ciążę" to nadal norma.
@AniaGemma9 ай бұрын
"Always look at the bright side" 🙈😃❤️
@pixi22099 ай бұрын
Propagandyści z social mediów i mass mediów, powinni się zdecydować co wciskać ludziom. Bo masa daje się ogłupić i powtarza brednie :"Nie będę mieć dzieci, bo świat jest przeludniony..." 😮🤯🤦🏻♀️ Jednocześnie slyszac zewsząd że nie będzie miał kto pracować na emerytury, że jest ujemny przyrost i że ludzie mają problem z zachodzeniem w ciążę.
@tosiek42269 ай бұрын
lpolicystyczne jajnikj i to stan na serio ciezki mozna wyleczyc tabsami antykoncepcyjnymi, u mnie pkmoglo, poszlam do innego lekarza nawet specjalnie i sladu po chorobie nie widzial, normalne jajniki
@adanbareth_9 ай бұрын
@@tosiek4226 tabsy antykoncepcyjne nie leczą PCOS, jak je odstawisz to wróci. Zaliczyłam to, mi też wmawiali, że leczą, a to g. prawda. Jedynie wyciszają objawy. Przy okazji często dowalając inne problemy związane z długotrwałym braniem antykoncepcji. Przez 11 lat żyłam z anemią, której nikt nie potrafił wyleczyć, nawet znaleźć przyczyny. Odstawienie AH przypadkiem nagle rozwiązało problem ;) Niestety, ale leczenie PCOS obecnie może polegać jedynie na próbach ogarnięcia przyczyn, czyli drastycznej zmianie diety i trybu życia. Tylko o tym od lekarza żadna nie usłyszy. Za to rozdają tabletki jak cukierki i jeszcze nie potrafią zauważyć kiedy pojawia się problem ze skutkami ubocznymi.
@AleksandraKJ9 ай бұрын
Bardzo mocny odcinek. Po raz pierwszy usłyszałam o problemie, który siedzi w produktach w książce "mordercza gumowa kaczka". Zainspirowałas mnie żeby przejrzeć szafę, a plastikowe pojemniki na jedzenie zastąpić szklanymi. Z tych pierwszych zrobię pojemniki na nici itp.
@Ada-sm5fr9 ай бұрын
Pracuje w sieciówce, czarne ubrania, które przyjmujemy, musimy dotykać najczęściej, powodują często wysypki i suchość skóry, myślałam, że ja jestem jakoś szczegolnie narażona, ale każdy ma większe lub mniejsze problemy zdrowotne.
@Ada-sm5fr9 ай бұрын
Nie wiem czemu, najczęściej z czarnym barwnikiem jest najgorszej
@rockyem24979 ай бұрын
@@Ada-sm5fr Bo żeby uzyskać mocny czarny kolor trzeba mnóstwa chemii. Nie ma to jak ciuchy lniane, bawełniane, nie barwione...
@DonatelloPączello9 ай бұрын
Moja szafa jest cała czarna😂 Nie wyobrażam sobie wymieniać cała szafę 😢 ani rezygnować z czarnego koloru 😢
@Anetta219 ай бұрын
Mi doktor poradziła ubierać dzieci w jasne kolory bo czarne ubrania mają więcej barwników.
@lottax.80319 ай бұрын
@@Anetta21Też trzeba uważać na te zbyt jasne, wybielane.
@karinabogda379 ай бұрын
Wow... jestem w szoku. Dzięki za Twoją pracę, Aniu!
@AniaGemma9 ай бұрын
Dzieki
@martaszymanska87599 ай бұрын
Dzięki za przedstawienie tego tematu. To jest przerażające, ale bardzo ważne.
@gosiadrzesia119 ай бұрын
Aniu, prosimy o filmik ze wskazówkami, jak szukać „bezpiecznych” ubrań w second handach 💜 w końcu tam w dużej mierze znajdujemy właśnie ubrania z sieciówek, nawet jeśli części z nich nie znamy, bo są popularne w innych krajach
@masterofsummoning9 ай бұрын
Podbijam
@ericcartman18479 ай бұрын
Kupowanie ubrań w lumpeksach to zwykly bullshit i następny etap konsumpcjonizmu który został uatrakcyjniony wmawiając ludziom, że to jest eko.
@nikita1449 ай бұрын
@@ericcartman1847ok ale w czyms trzeba chodzic
@ericcartman18479 ай бұрын
@@nikita144 Czy ja ci mówię gdzie się masz ubierać? Nie. Tutaj chodziło mi oto, że ludzie dali sobie wkręcić następna modę po prostu ślepo.
@darlingtoniadarling42159 ай бұрын
no ale jakby nie było nie kupują kolejnych nowych ciuchów, tylko wykorzystują te używane już@@ericcartman1847
@ewao44869 ай бұрын
Pytanie w takim razie skąd brać ubrania, które nie są szkodliwe(mysle ze polecenia sklepów niby bezpiecznych gdzie zwykła koszulka kosztuje 400 zł, a zniszczy sie tak samo szybko jak ta z sieciowki nie jest rozwiązaniem). Czy da sie to jakas sprawdzić na własną reke czy po prostu unikać ubrań z plastiku czy sam problem tkwi w barwnikach?
@elizakowalska98119 ай бұрын
Nie muszą kosztować 400 zł. Chociażby większość ciuchów z Lidla czy Aldi posiada certyfikat Oeko tex (taka stokrotka). Warto też kupować pościele z takim znaczkiem, generalnie wszystko w czym się grzejesz i pocisz powinno mieć taki certyfikat.
@AniaGemma9 ай бұрын
Ja unikam nadruków, szukam naturalnych materiałów i w sumie czesto jeśli się da to nie farbowanych, nie wybielanych.
@Fkr5239 ай бұрын
Rzeczy z second hand są bezpieczniejsze. Kiedyś szyto z lepszych materiałów. Poza tym zostały wyprane wiele razy.
@baletkaaa7 ай бұрын
A gdzie szukasz?
@ewao44867 ай бұрын
@@baletkaaa jeżeli chodzi o mnie to staram się szukać w sklepach mniejszych i patrzę na skład ubrań, ale nie mam pewności czy są one bezpieczne, lub czasem na dobrą markę które nie jest mocno skomercjalizowana
@sweetpaeofaurora9 ай бұрын
Teraz nasuwa się pytanie, co w tej sytuacji zrobić? Materiał zainspirował mnie do gruntownego przebadania mojej szafy. Uważam się za w miare świadomą konsumentke ale uświadomiłam sobie, że mam zaledwie kilka sztuk odzieży której skład to 100% bawełna. Cała reszta ubrań (nawet z przed 5, 10 lat) zawiera w sobie poliester, poliamid, akryl lub elastan. Dotąd myślałam, że ubieranie się w plastik szkodzi jedynie planecie, więc nosiłam te ubrania z myślą, iż po prostu wiecej ich nie kupie. Teraz sytuacja się skomplikowała bo nie widze dobrego wyjścia, wszystkie rzeczy z plastikiem sprzedać i kupić ekologiczne lniane i bawełniane? Bardzo inwazyjna opcja ale niestety wydaje się jedyna słuszna. Pozostaje otwarta na rady i dyskusje, pozdrawiam
@TheMademoiselle879 ай бұрын
Proszę BARDZO o filmik na temat ubrań dla dzieci :) gdzie ich szukać, jakich marek.... co jest bezpieczne ? Bardzo ciekwy odcinek!
@SuperDaniela2149 ай бұрын
Aniu,zgadzam się z toba w 1000%..wszechobecna chemia niszczy nas totalnie...Wracajmy do natury,póki czas... Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejny film 💞💞💞💞
@IwanJebiewdenko-bn6zk9 ай бұрын
A woda to co? Nie chemia? H2O?
@pixi22099 ай бұрын
Właśnie o to chodzi, że mamy odchodzić od natury i iść w stronę sztuczności w każdej sferze życia. Żywność, ciuchy, otoczenie. Wszystko co naturalne, organiczne, nazywane jest złym. Baeelna, welna jedwam, mleko, mieso, warzywa, owoce. Mamy jesc sztuczne zarcie, nosić poliester. Chorować i kupować leki z ich korporacji farmaceutycznych. A potem chorować jeszcze bardziej.
@kamil190219949 ай бұрын
Chyba powinniśmy się cieszyć, że żyjemy w UE. Jest bardzo dużo regulacji dotyczących żywności, kosmetyków czy ubrań. Wiele substancji powszechnie używanych w USA czy na wschodzie u nas jest zakazanych właśnie ze względu na ich potencjalną szkodliwość
@masterofsummoning9 ай бұрын
I tak i nie. Bo część jest zakazanych i będzie zakazanych, bo korporacje chcą mieć zysk ze swoich rzeczy, czym dobija się małe firmy - piszę głownie o kosmetykach. I to zakazanie będzie polegać nie zakazaniu mniejszym firmom (lub nie będzie ich stać na badania, że także są spoko), więc wiele rzeczy przejmą np. korporacje i salony kosmetyczne - dadzą ci taki kosmetyk lub wykonają jakąś usługę, ale za konkretne 💰Więc oni są tacy "dobrzy" bardzo wybiórczo, nie zapominajmy, że to politycy i ludzie bogaci.
@kamil190219949 ай бұрын
@@masterofsummoning No nie. Jeżeli jakiś kosmetyk ma być dopuszczony do obrotu to musi spełniać konkretne kryteria i nie ma od tego odstępstw. A co do listy środków zakazanych to niestety działa to tak samo jak cała reszta UE. Jak lobby będzie naciskało to i strychninę dopuszczą.
@masterofsummoning9 ай бұрын
nie chodzi o kosmetyk tylko jego składnik. Oni często nie biorą pod uwagę, że niektóre z nich są szkodliwe jak się je zje (a raczej kosmetyków nikt nie je?), albo w zestawieniu ze składnikiem X lub w ilości Y. Tylko od razu zabraniają całości, zupełnie bez kontekstu. itd. @@kamil19021994
@Geknecht9 ай бұрын
Mnie zastanawiają perfumy, bo opychane jako towar luksusowy domniemam że działają negatywnie na gospodarkę hormonalną.
@luizaborczak60409 ай бұрын
O to byłby dobry temat na filmik .
@Celebrinthal9 ай бұрын
Gittemary ma filmik o perfumach (po angielsku), sprawa jest o tyle ciekawa i przerażająca, że praktycznie nic nie wiemy...
@asta78749 ай бұрын
Perfumy to straszny syf,ja od perfum mam mega migreny od dawna,tak samo od dezodorantów w sprayu.
@ewaczuprynska92149 ай бұрын
Perfumy to jest wielka tragedia. Dlatego od wielu lat robię sama. Naturalne, bazujące na ziołach i kwiatach. Ktoś chętny to zapraszam.
@rockyem24979 ай бұрын
Kolejnym źródłem plastiku w organizmie mogą być stylowe 100 % akrylowe szaliczki z chin na zimę. Nie raz zakrywa się nimi buzię przed mrozem przez to zawsze jakieś mikrowłókno platikowe wyląduje w nosie albo w buzi pod wpływem śliny i wilgoci. Szaliki najlepiej kupować 100% wełniane ale niestety wełna jest droga. Wszystko to co zdrowe jest drogie.
@pixi22099 ай бұрын
Akryl to śmieć nad śmieci. Produkowany do zarabiania kasy i wyrzucania na smietnik, zmechacone, po jednym. sezonie.
@anetakoczulap22149 ай бұрын
Dlatego pozmieniałam szaliki im mniej plastki tym lepiej dla nas😉
@asta78749 ай бұрын
Ja noszę cały czas na szyję chustkę 100%jedwab,a czapkę cienka wełna.
@retireti9 ай бұрын
I w dodatku welna gryzie 😞
@Kelly_Cherry9 ай бұрын
Dlatego robię sama rzeczy z wełny, różnica jest kolosalna.
@katarzynaelzbieta86219 ай бұрын
Uwielbiam Twój kanał od momentu jego powstania ❤ świetny materiał! pozdrowienia Aniu
@AniaGemma9 ай бұрын
Dzieki
@EM-ze7iw9 ай бұрын
co do okien to co z tego jakby wymienili na drewniane skoro to drewno i tak będzie wewnątrz, ale pokryte będzie jakimś lakierem i na jedno wychodzi
@Hoshinoai028 ай бұрын
Wow, dziękuję za kolejny powód do obwiniania się 🥰😍🥰 rób tak dalej
@magorzatabehounek82909 ай бұрын
Przerażające… dziękuję bardzo Aniu ❤
@Zosia91215 ай бұрын
Temat jest ARCYważny! Biorąc pod uwagę katastrofalną demografię a przede wszystkim osobiste tragedie jakimi jest niemożność albo problemy z zajściem w ciążę, gdy tak bardzo pragnie się dzidziusia 😊❤. Ja mam trzech już bardzo dużych synów, ale pamiętam że to było dla mnie pragnienie tak dojmujące, ze nie mogłam myśleć o niczym innym i też wyszĺy pewne problemy hormonalne, które szybko dało się naprawić dietą. I też dlatego lepiej by było moim zdaniem gdyby formuła była mniej aktorska tylko naturalna. Kobiety,pary naprawdę latami cierpią. A to co powiedziałaś to jest po prostu HIT! każda mloda kobieta powinna o tym wiedzieć!!
@kormag19 ай бұрын
Czyli ubrania fast fassion są świetnym środkiem antykoncepcyjnym;) a ja głupia łykałam jakieś tabletki. To tak z przymrużeniem oka, ale fakt jest to przerażające.
@aloushka23869 ай бұрын
Niestety, ale to nie jest tylko kwestia problemów z ciążą. Ile kobiet choruje na hashimoto, czy inne choroby autoimmunologiczne. Oglądałam film babeczki, która jest prawnikiem i sądziła się z firmami farmaceutycznymi, bo większość kosmetyków kolorowych (zwłaszcza te wodoodporne) jak nie jest rakotwórcza, to właśnie rozwala układ hormonalny.
@martynap.42569 ай бұрын
@@aloushka2386a gdzie można obejrzeć wspomniany film? 😊
@asta78749 ай бұрын
@@aloushka2386czyli tusze do rzęs to samo....?
@bw124128 ай бұрын
@@aloushka2386 czy mogę prosić o nazwę filmu?
@aloushka23868 ай бұрын
@@bw12412 niestety nie pamiętam, to było strasznie dawno - natomiast poczytaj sobie o PFAS (związkach per- i polifluoroalkilowych) - to są tzw. wieczne związki chemiczne, które są właśnie między innymi w kosmetykach, szczególnie tych wodoodpornych i trwałych (np. podkład utrzymujący się 24h), ale są też w ciuchach i niciach dentystycznych. Trudno się rozkładają i utrzymują w organizmie bardzo długo. Badania wykazały, że PFAS zakłócają funkcje rozrodcze u kobiet poprzez zmianę wydzielania hormonów i zaburzenia cyklu menstruacyjnego. Mogą też zaburzać pracę tarczycy u ludzi, co może mieć negatywne konsekwencje dla przebiegu ciąży oraz rozwoju płodu u kobiet w ciąży.
Mocno uderzyła mnie kwestia dziedziczenia dwupokoleniowa. Moje dzisiejsze wybory i to, jak dbam o siebie i moje komorki jajowe ma wpływ na to, jaki kod generyczny odziedzicza moje dzieci, a więc z jakiej jakości komórek powstaną moje wnuki. Pojebane
@iwonakarmowska29229 ай бұрын
Mam wrażenie, że korporacje traktują klientów jako tylko i wyłącznie źródło kasy i bezrozumne barany. Ważne, żeby sprzedać, wciskając jednocześnie kit jacy oni to fajni są. Obrzydliwe.
@pixi22099 ай бұрын
Dokładnie tak jest.
@ktos79989 ай бұрын
A czy tak nie jest? Przecież ludzie zazwyczaj nie sprawdzają metki, tylko po prostu kupują to co im się podoba. W taki sposób firmy zarabiają na naszej głupocie.
@sirsha82017 ай бұрын
Świetny film, super konwencja!
@anetakoczulap22149 ай бұрын
Powody antykoncepcja, jedzenie genetycznie modyfikowane, naszprycowane wszystsko chemia ma wplyw na zajście w ciążę. I wiele innych problemów stres tez robi swoje
@tosiek42269 ай бұрын
telwfon w kieszeni, przezycie czarnobyla, mikrofalowki, mnostwo sprzetu j elektroniki, fatalna dieta (cukry , pizza , kebaby, fstallne picie :cola itp) ciuchy tez. pampersy? jeszcze w latach 90tych krolowaly pieluchy tetrowe, zdrowe
@mmgs11487 ай бұрын
Akurat GMO nie ma aż takiego wpływu, gorsze są opryski
@revan_ka9 ай бұрын
Odnośnie historii dziewczyny, którą opowiedziałaś to korelacja nie implikuje związku przyczynowo-skutkowego 😉 trudno ocenić jaki czynnik w jej przypadku zadziałał, że zaszła w ciążę. Żeby nie było, jak najbardziej popieram aby kupować zdrowo i z głową czy to ubrania, czy inne produkty 😉
@AniaGemma9 ай бұрын
Konkretmy przyklad ilustrujacy dane statystyczne ma pomoc w zobrazowaniu sobie sytuacji. Niezrozumienientego wydaje mi sie ciekawe....
@elakoszinowski72769 ай бұрын
Aniu, jak zwykle super.
@ellie59129 ай бұрын
Aniu, czy Ty również starasz się o kolejne dziecko? Myślę, że ten problem jest wielowymiarowy, substancje mające wpływ na gospodarkę hormonalną są w wielu produktach, nie tylko ubraniach i żywności, same zmieniamy swoją gospodarkę hormonalną lekami, przez co na rozród decydujemy się w późniejszym wieku, co samo z siebie jest największym czynnikiem ryzyka niepłodności - kiedyś kobiety również zachodziły w ciążę po 40 czy nawet w okolicach 50, ale nie było to ich pierwsze dziecko, a któreś z kolei, a co za tym idzie, w trakcie ciąż i po ciążach ich komórki jajowe nie były wydalane i marnowane - zachowywały wyższą rezerwę jajnikową. Teraz ciąża po 35 roku życia to norma mimo, że jeszcze nie tak dawno była nazywana geriatryczną. Świat się zmienia, a kapitalistyczne gospodarki nastawione na wyzysk pracownika wmawiają nam, że kariera a przez to produkcja wzrostu pkb jest najważniejszym aspektem życia. Chętnie posłuchałabym odcinka o macierzyństwie w Czechach, bo pamiętam, że mówiłaś, że brak tam jest urlopu macierzyńskiego i innych świadczeń oraz, że zostałas zwolniona w ciąży - co w Polsce nie jest legalne. Pozderki
@ciemnozielona9 ай бұрын
pytanie o to czy Ania stara się o dziecko zupełnie nie na miejscu… Z resztą komentarza się zgadzam i również zobaczyłabym odcinek o macierzyństwie w Czechach
@mmgs11487 ай бұрын
W Polsce da się zwolnić kobietę w ciąży, można zlikwidować stanowisko i tyle, jeśli chodzi o kapitalizm, to lepiej jak jest więcej pracowników, stąd panika demograficzna
@TheAnuszek889 ай бұрын
Film super, ale ta zapętlona muzyka nie daje mi się skupić od poly filmu. Myślałam o tym, że mam dość tej melodii, a nie o tym, o czym mówisz. Pozdrawiam 😊
@kasiakasia759 ай бұрын
Temat ważny, ale przedstawiłaś go w przedziwny sposób i ta muzyczka jak z horroru 😮
@AniaGemma9 ай бұрын
Bo seria nazywa się true crime i opowiada o przestępstwach.
@MsSpa20079 ай бұрын
@@AniaGemma skąd muzyczka? nie widzę linku ;-)
@inesrietz9 ай бұрын
Bezpłodność jest dla wielu horrorem
@groundfree10559 ай бұрын
Temat jak najbardziej straszny i poważny, ale to nie znaczy, ze trzeba robić klimat jak z domu strachu, mi samej zdecydowanie lepiej by było sie skupic na treści bez takich teatralnych udziwnień. Nigdy oglądając podobne filmy nie rozumiałam, czemu ludziom nie wystarczy samo to o czym mówią do wzbudzenia powagi, mi wystarcza, a ta creepy muzyczka tylko przeszkadza
@darlingtoniadarling42159 ай бұрын
mi się podobało :)
@panienkaaaKlara9 ай бұрын
Kojarzycie jakąś grupkę na FB/forum gdzie można się wymieniać polecajkami dotyczącymi bezpiecznych/certyfikowanych tkanin :)? (ciuchy, pościele itd)?
@dominika98649 ай бұрын
.
@juliabuczkowska10049 ай бұрын
Podbijam
@joannagomuka72519 ай бұрын
Na Facebooku jest grupa "dobra metka", gdzie można sprzedać lub kupić ubrania z dobrym składem. Ale grupy z polecajkami nie widziałam.
@zolpidemhuncho26599 ай бұрын
Najlepszy kanał na yt
@deszczdeszcz9 ай бұрын
mam tylko pytanie, gdzie kupowac ciuchy ktore nie zawieraja szkodliwych substancji? powiedzialas o kupowaniu z drugiej reki, ale niestety ciuchy kupowane na vinted, w lumpeksach itd. tez czesto sa ppchodza z sieciowek i pewnie wiekszosc maja szkodliwe substancje.
@masterofsummoning9 ай бұрын
To raz, a dwa często nie mają metek lub sprzedający nie wie/nie chce powiedzieć.
@zuzanna0245 ай бұрын
Przez pierwsze cztery minuty powtarzasz z grubsza te same informacje w zapętleniu, pewnie miało to budować napięcie, ale moim zdaniem nie buduje, za to drażni, bo nie można doczekać się konkretnego merytorycznego odcinka, do którego przyzwyczaił mnie ten kanał.
@zlothi25089 ай бұрын
Ta seria jest najlepsza ❤️
@AniaGemma9 ай бұрын
Dzięki ❤️
@martajumi.inranbows32857 ай бұрын
Bardzo mi się podoba,jak głęboko wchodzisz w te tematy. Jako społeczeństwo głupiejemy. Sprzedajemy nasze zdrowie za konsumpcjonizm, wakacje za granicą, ładne zdjęcia na instagramie.
@asta78749 ай бұрын
Pracowalam z różnymi tkaninami w zakładzie krawieckim gdzie szyliśmy tapicerke na kanapy, fotele i poduszki.Niektore tkaniny tak mnie uczulaly że musiałam pracować w rękawiczkach a jedna pani od jakiejś tkaniny dostala talie uczulenie ze spuchla jej twarz,oczy i byla cala czerwona o musiala się zwolnić i iść do lekarza,wiec to nie sa bajki.A my uzywamy takich mebli na codzien...😢
@Dorota_9879 ай бұрын
Bardzo ciekawie przedstawiony problem! 👍
@zuziaogorek9879 ай бұрын
Czy zna ktoś może jakieś źródło gdzie można się dowiedzieć jakich substancji powinniśmy szukać w kosmetykach lub polecajki firm z dobrym składem?
@MsSpa20079 ай бұрын
używam apek INCI i Kosmopedia, można skanować produkty i wyskakuje analiza składu, a jeśli brakuje danego produktu, to wysyła sie do INCI zdjęcie składu i po krótkim czasie pojawia się powiadowmieni, że zrobili analizę
@AniaGemma9 ай бұрын
Ja też uzywam INCI
@kaledonia19839 ай бұрын
Ja kupuję tylko kosmetyki z certyfikatami , najpopularniejszy jest eco cert, natrue.
@tosiek42269 ай бұрын
lekarka zawszemi mowila im krotszy sklad i bardziej naturalny-tym lepszy, np. zamiast modnych i drogich szampknow, kupic ten dla niemowlat( bambi) szampkn familijny ( stare kosmetyki, ktore byly dostepne i za komuny(slynny krem na n)
@n.l.w.h.61889 ай бұрын
@@tosiek4226Akurat naturalny skład nie zawsze jest jednoznacznie dobry, choćby z tego względu, że naturalne kosmetyki szybciej się psują, są mniej stabilne, tracą właściwości oraz częściej uczulają.
@ilona63289 ай бұрын
A jak sprawdzić, czy ubranie nie zawiera farb chemicznych?
@Soffi.279 ай бұрын
Super wykonany film Ania
@Rosell5059 ай бұрын
Jakieś 2 miesiące temu znalazłam w odzieży używanej spodnie ciążowe uniqlo z metką. Bardzo się cieszyłam z mojego znaleziska (dobra marka, metka), wyprałam spodnie i zaczęłam je nosić. Po jakimś czasie podczas porządków w łazience czyściłam deskę od toalety a szmatka zrobiła się niebieska. Na początku nie zwróciłam na to uwagi aż przetarłam nogę chusteczką nawilżaną i ta również zrobiła się niebieska. Gołym okiem nie było to widoczne ale dotarło do mnie ile chemii sobie dołożyłam do organizmu jeszcze dodatkowo będąc w ciąży ..
@AniaGemma9 ай бұрын
🤯😱
@kaledonia19839 ай бұрын
Już jako nastolatka wpadłam na to, że coś nie tak z ciuchami. Dżinsy mi nogi ufarbowały na niebiesko, były zakupione na rynku, ale nie sądzę, że teraz jest lepiej.
@tosiek42269 ай бұрын
@@kaledonia1983mi krawcowa powiedziala, ze jesli jeansy maja czarne wnetrze, tzn. ze to podrobka materialu, ze to nie jeans, tylko jakies sztuczne dziadostwo
@ephemeri8 ай бұрын
@@kaledonia1983Nic się nie zmieniło nadal, jakoś 2 lata temu miałam tak z koszulka z Reserved i z bluza z Zalando ale nie pamiętam już jakiej firmy. Obie były czarne i zafarbowały mi całe plecy, pachy i ramiona.
@kasiapapis79959 ай бұрын
Co jest przerażające też ilość poliestrowych rzeczy dla dzieci jest ogromna, takie dłogotrwałe narażenie na czynnik może być gorsze niż to czego doświadczają millenialsi bo za naszego dzieciństwa chyba jednak było tego mniej
@martaorowska71385 ай бұрын
Dokładnie, oglądam to jako matka, więc problem z zajściem w ciążę powiedzmy, że pokonałam, ale świadomość, że moje dziecko nie będzie mogło mieć dzieci, bo cały czas jest otoczone plastikiem jest przerażająca. Dziękuję Aniu za film
@pixi22099 ай бұрын
Myślałam że najbpgatsi władcy marionetek to R0tszyldowie, R0kefelerowie. Ale najbogatszą rodziną jest chyba krolewska. Z resztą większość bogactwa "zachodu", jest z kolonizowania i eksploatowania innych, uboższych, słabszych, podbitych krajów.
@klejjxd7 ай бұрын
Pamiętajmy jeszcze o watykanie. Oni tam też trzymają w piwnicy niezłe bogactwa
@LL-zh6ow9 ай бұрын
Mówisz o bardzo delikatnym dla wielu osób temacie przy akompaniamencie dziwnej muzyki, całość ma wręcz prześmiewczy wydźwięk, nie wspominając o bardzo wybiórczej tezie. Do niepłodności prowadzi wiele ważniejszych czynników jak niezgodność immunologiczna partnerów, styl życia (przede wszystkim waga), choroby tarczycy i inne zaburzenia endokrynologiczne endogenne, a czasem podłoże psychosomatyczne....I mówię to z doświadczenia klinicznego na studiach. Trudno się słucha tego, co próbujesz przekazać, robiąc z cudzej tragedii... historyjkę horrorową. Niesmaczne to.
@Celebrinthal9 ай бұрын
Ale patrząc na to, jakiego typu treści zdobywają popularność i są promowane w social mediach, widać, że potrzebne jest przedstawianie poważnych tematów w sposób nie do końca poważny. W końcu ludzie wchodzą na social media po rozrywkę. (Nawiasem mówiąc, ja zupełnie inaczej odebrałam ten film, absolutnie nie jako prześmiewczy).
@tosiek42269 ай бұрын
e czepiasz sie, moim zdaniem muzyczka ma nadac tajemniczosci😊a faktycznie problem nie raz bierze sie z kilku przyczyn. policystyczne wyleczylam po 7-8 latach, endometrioze o dziwo tez, bojuz nie mam, problemy hormonalne mam dalej, dieta pomoze na pewno, podobno z moimi problemami jak sie schudnie latwiej sie zachodzi. malo tego telefon w kieszeni? jak to ma pomoc? jedzenie kjrczakow nafaszerowanych nie wiafomo czym? ja jeszcze jestem z rocznika czarnobylowskiego, masaludzi ma problemy z tarczyca, ja co rokh mam biopsje😂, ciuchyakurat nosze raczej naturalne ,, alenie wszystko. polyesterowi mowie nie... jalbhlam mloda mowilo sie ze laska w cizy nie mozesie zbljzac do miktofalowki
@kajaroztocka53289 ай бұрын
@@CelebrinthalOglądam wiele kanałów true crime. Tam, gdzie autorzy mówią o faktycznie prawdziwych zbrodniach, też występuje muzyka, jednak jest ona dużo bardziej stonowana, cicha, pozwala odbiorcy skupić się na treści. Tutaj ta muzyka jest wręcz prześmiewcza, jak z jakiejś "Gęsiej Skórki" czy "Rodziny Addamsów". Brakuje jeszcze odgłosów skrzypienia podłogi i złowieszczego śmiechu i żeby Ania wystąpiła przebrana za czarownicę.
@Celebrinthal9 ай бұрын
@@kajaroztocka5328 Dzięki za ten punkt widzenia. Przyznam, że nie oglądam ani nie słucham true crime, więc nie mam takiego porównania... Może Ania też nie ogląda i dlatego tak to wyszło? 😅
@instagramsci96158 ай бұрын
Bzdura. Niesmaczne to- to że nie wiesz jak wygląda produkcja ubrań w Bangkadeszu. To jest niesmaczne. Nie tylko to, że tam pracują dzieci. Nie tylko to, że kobiety zarabiają tyle co nic. Nie tyle warunki pracy, co to w jakich chemikaliach są te ubrania prane i z czego są tworzone - a my zyjemy jak ci amerykanie, którym cukier dostarczali czarni niewolnicy i topili sie w melasie ..oczywiscie, że nie tylko dlatego nie zachodzimy w ciążę. Ale fakt faktem, dostajemy niemoralnie wytrzone rzeczy "z nikąd" a potem sie okazuje, że ta energia, a tak naprawdę reakcje i materialne i fizyczne siły prowadzą do tzw. kaemy i nie wiemy czwmu chorujemy... Oddychany jednym powietrzem. Ubrania z wallmart są robione w najgorszych dzielnicach Dhaki. Sory, ale to, że stany nie mają healthcare, domów i edukacji to jedno - to, że nie chca, a to, że nie mogą lub jest to ciąża ze złym podziałem komorkowym - ma swoje przyczyny w poznym kapitalizmie. I tego nie mozemy odsunąć.
@xccxcc9 ай бұрын
STRES TEŻ SWOJE ROBI
@katarzynamielniczek51909 ай бұрын
Stres to część naszego życia. Zależy czy ktoś umie sobie z nim poradzić i czy nie ma go w nadmiarze.
@adanbareth_9 ай бұрын
Ludzie żyją w stresie od początku istnienia gatunku. Nie jest to czynnik decydujący.
@lonelysoldier179 ай бұрын
@@adanbareth_Tylko że wtedy rozładowywali stres fizycznie, dziś rzadko to robią...
@darlingtoniadarling42159 ай бұрын
@@lonelysoldier17 siłownie pełne ;)
@lonelysoldier179 ай бұрын
@@darlingtoniadarling4215 cóż, a mimo to niemal nikt, kogo znam na siłownię nie chodzi ;)
@inspiracja23399 ай бұрын
Świetny odcinek
@klaudiaa.70989 ай бұрын
Moja koleżanka pracowała w sklepie z ciuchami i mówiła, że jK była dostawa nowych ciuchów, to czesto miała od nich wysypkę...
@effibriest33309 ай бұрын
Uwielbiam tę serię!
@cherry444459 ай бұрын
Aniu! Obserwuje Twój kanał już kilka lat i żadna inna osoba w internecie nie miała takiego wpływu na moje nawyki dotyczące życia codziennego jak Ty. Czy możemy liczyć na iście dziennikarski research sklepów z ubraniami (również dla dzieci), z pościelami i innymi tekstyliami i przedmiotami użytku codziennego, wartymi polecenia? Które nie mają (albo mają mniej niż sieciówkowa konkurencja :D) w składzie tych wszystkich toksycznych substancji?
@zielonamarta9 ай бұрын
Fundacja Kupuj odpowiedzialnie robiła świetny kurs Dom na detoksie. Były omawiane tam właśnie wszystkie te aspekty, które tutaj poruszyłaś. Ja właśnie skończyłam odnawiać swoje drewniane meble. Usunęłam stare lakierowane powłoki i zastąpiłam je olejowaniem. Poliestrową tapicerkę wymieniłam na bawełniano-welnainą. Jeśli chodzi o usuwanie plastiku z otoczenia, weszłam na poziom Master
@masterofsummoning9 ай бұрын
Co to za fundacja? Dasz linka?
@karlaisonfire9 ай бұрын
@@masterofsummoningwygoogluj.
@Adi7x9 ай бұрын
Jestem ciekawy co mój nieśmiertelny t-shirt z 2016, w którym chodzę na siłkę wydziela. Ma cały czas idealnie czarny, błyszczący kolor i wygląda jak nowy. Dla mnie takie ciuchy są ultimate eco. W tym czasie ludzie przychodzili i odchodzili, ubierali się i przebierali na nowo, a ja pozostałem tym jednym, człowiekiem tej samej koszulki
@rockyem24979 ай бұрын
Jesli jest czarny i swiecacy to pewnie poliester i moze jakis elastan a te nie przepuszczaja potu, do sportu najlepsze sa koszulki z bawelna
@Adi7x9 ай бұрын
@@rockyem2497nieprawda. Poliestry bardzo szybko schną. Pot wręcz odparowuje w kilka minut. Sporo zależy też od struktury wyplotu materiału. Bawełna natomiast chłonie wilgoć jak gąbka i ją utrzymuje. Nie wspominając oi tym, ze po kilkunastu praniach można ją wyrzucić, bo kolor zejdzie, a ja swoją koszulkę prałem kilkaset razy
@sweetpaeofaurora9 ай бұрын
wspaniały materiał, dzięki.
@AniaGemma9 ай бұрын
Dziękuję ❤️
@katarzynazieba22569 ай бұрын
W Indiach,krajach muzulmanskich w Afryce zadko kto ma problem z płodnością.Wrecz odwrotnie test nadprodukcja.
@amandakowalska16009 ай бұрын
Tak, niestety....
@AniaGemma9 ай бұрын
A co ma piernik do wiatraka. I dlaczego niestety?
@ewao44869 ай бұрын
Własnie tutaj jest pytanie czy tam gdzie plodnośc nie jest problem ludzie żyja bliżej natury i bez szkodliwych substancji? bo obrazki ktore do nas docieraja to najczesciej w krajach nisko rozwiniętych ilość plastiku wcale nie jest mniejsza niz w Europie i innych krajach wysokorozwiniętych(nie mowie o plemionach odcietych od cywilizacji, a zwykłych miastach). Ktoś musiałby porownać ilość zaburzen plodnosci miedzy takimi krajami, żeby wyciągnąć wnioski. @@AniaGemma
@bielecleszczak9 ай бұрын
Sądzę, że wszystko sumarycznie sprowadza się jednak do rodzenia dzieci w duzooo młodszym wieku tam, niż w Europie, USA czy np Japonii. Im dłużej żyjesz, vtym bardziej "nasikasz" chemia z jedzenia, ciuchów, mebli itp.
@ewao44869 ай бұрын
@@bielecleszczak pewnie tak, choć może tutaj zadziała ewolucja i w końcu rozmnażać będą się tylko osoby, które będą odporne na wpływ plastik, każdy gatunek nie raz przechodził przez podobne wyzwania co pokazuje że nie tak dużo pokoleń wstecz mamy wspólnego przodka
@dominika14639 ай бұрын
Dziwna jest ta konwencja opowiadania historii.
@endlessgarden19 ай бұрын
Ja mam jedno pytanie Gdzie mam kupować ubrania??🥹😮💨😂
@julitawojtowicz54799 ай бұрын
Mam w rodzinie kuratora sądowego i na pytanie "co z dziećmi w.. takich rodzinach, jak z 500+ czy też otrzymają?" Odpowiedź : " oni mają dzieci, nie bacząc na 500+ czy 1000+... Spójrzmy z boku. Złe warunki mieszkaniowe, brak higieny, alkohol, papierosy, niska jakość jedzenia itd...
@gruzlica9 ай бұрын
wychodzi na to, ze brud jest dla czlowieka lepszym srodowiskiem niz wyczyszczone mocna chemia mieszkanka, szczelnie zamkniete, z modnymi swiezo zakupionymi w sieciowce sztucznymi tekstyliami i dodatkami. Dramat
@RainbowUnicorn.6669 ай бұрын
@@gruzlicaw końcu ewoluowaliśmy w zetknięciu z brudem a nie z chemikaliami. Dobrze, że te tematy są coraz częściej podnoszone i jesteśmy u progu zmian, przynajmniej w UE.
@gruzlica9 ай бұрын
@@RainbowUnicorn.666 prawda. Podejrzewam, że skrajna patologia jest bardziej odporna na alergeny, i jest bliżej naturalnego zegara biologicznego i środowiska naturalnego, niż my z "chowu klatkowego", cały czas w biegu, nastawionych na pracę, edukację, pogoń za idealnym ciałem itp. przykre, ale widać prawdziwe
@OlaZalewska939 ай бұрын
Odpowiedź na to pytanie jest raczej z tych prostych, tacy ludzie maja dzieci i to sporo, bo oni się nie stresują życiem, i pracą mają wywalone i po kilku piwach i buchach malboraska można przechodzić do czynności prokreacyjnych. Dodatkowo kobiety z patologii raczej nigdy nie przyjmowały antykoncepcji hormonalnej tylko lecą na żywioł, wiec też raczej są bardziej wolne od zaburzeń hormonalnych.
@tosiek42269 ай бұрын
nie bardzo rozumiem? 500+ jest na dziecko, rowniez adopcyjne, nikt nie patrzh na to skad jest, tylki ze jest i kasa jest jalby dla niego(jakby, bo rodzice czy opiekunowie nią rozporzadzaja)
@dominikaskowron69474 ай бұрын
Bez sensu , długa ekspozycja na szkodliwe substancje spowodowała spustoszenie w organizmie. Wystarczyła zmiana garderoby, mebli, pudełek w kuchni i cyk... jest dziecko. I ta muzyka
@martqlkan96862 ай бұрын
Z powodu toksyn w podpaskach always, toksyczności filtrów uv i uvb w kosmetykach, szczepienia dziewczynek, struta woda z kranu np hormony, branie hormonów, struta żywność itd
@whiteaka35819 ай бұрын
Kolejna rzecz to hormony w wodzie z wodociągów kanalizacyjnych. Chodzi o estrogen głównie, który się nie odfiltrowuje w oczyszczalniach ścieków, a mężczyźni mający kontakt z taką wodą mogą mieć bardziej leniwe plemniki
@karlaisonfire9 ай бұрын
Nie pleć bzdur
@revan_ka9 ай бұрын
@@karlaisonfire ale to jest prawda. Tabletki antykoncepcyjne, które zażywa mnóstwo ludzi mają duży wpływ np. na płodność mężczyzn. Rozumiem, że temat niewygodny, ale taka prawda.
@karlaisonfire9 ай бұрын
@@revan_ka tabletki antykoncepcyjne wpływają na płodność MĘŻCZYZN? „To jest prawda” 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
@monikab90076 ай бұрын
@@karlaisonfirekobiety zażywające tabletki antykoncepcyjne, wraz z moczem wydalają estrogen, następnie to trafia do oczyszczalni, ale tego hormonu nie wyłapuje, przez co mężczyźni i kobiety piją taką wodę co jak się można domyślić, wpływa na zaburzenia gospodarki hormonalnej szczególnie u meżczyzn, wydaje mi się że nie jest to powód do śmiechu 🙂
@karlaisonfire6 ай бұрын
@@monikab9007 dziewczyno nie rozsiewaj informacji których nawet dziecko by nie zmyśliło 😂 współczuję - musi ci być ciężko żyć w świecie gdzie z każdej strony spisek i zagrożenie
@nicollapinska51808 ай бұрын
Świetny film pod względem informacji, ale bardzo dziwna i niepokojąca muzyka, która wprawia w niepokój i przeszkadza w odbiorze, wręcz trochę odpycha od oglądania
@MadlenvonByron9 ай бұрын
A sytaszne jest to ze rekalam przed tym filmem jaka mi sie wyswietliła to TEMU.... 😢
@cocochanell218 ай бұрын
Ciekawy temat ale ta okropnauzyka i ten sposób wymowy mega mnie irytowal...jak.nihdy żaden film..poglasniam a ton głosu ciszej i ciszej, masakra.....czy nie można się nie pieścić miedlic tych słów tylko mówić głośniej wyrazniej?? I lepiej bez tej creepy muzy..
@tatianasamborskaia30639 ай бұрын
Jakbyś kiedyś chciała zrobić wideo o tym, jak szukasz informacji do wideo, jak je redagujesz i zbierasz w jedną całość, skąd są pomysły na wideo - bardzo chętnie bym takie wideo obejrzała! U mnie na studiach często trzeba przedstawić jakąś prezentację i infografikę o czymś, i chciałabym mówić o różnych rzeczach tak samo ciekawie jak ty!
@jaa606068 ай бұрын
Dla ciekawych - sole metali ciężkich nie są niczym nowym w przypadku produkcji tkanin, również tych z naturalnych włókien. Zwłaszcza w przypadku jedwabiu. W poprzednich stuleciach producenci zauważyli, że w ten sposób zwiększa się masa i objętość włókien, dzięki czemu mogli więcej zarobić. Pierwiastki tych metali poddaje się identyfikacji i jest to jeden ze sposobów datowania historycznych tkanin.
@DoraJenerowicz6 ай бұрын
Ubrania to tylko czubek góry lodowej! Wszystkim z problemem płodności bardzo polecam książkę “It starts with an Egg”.
@czowiekpismo95419 ай бұрын
Sprzątam i mam non stop ciary od tej muzyki 😂
@AniaGemma9 ай бұрын
Taki był zamysł 🤡
@KasiaDudenko9 ай бұрын
Bardzo ciekawe
@marial23829 ай бұрын
Ojaaaa, zebys zobaczyla moją minę jak powiedziałaś o tych ciuchach. Jestem w szoku😮 btw sprawdz sobie film dr Rozka o tym jak szukal mikroplastiku w swojej krwi
@AniaGemma9 ай бұрын
Sprawdzę
@becik17359 ай бұрын
Oho, temat dla mnie. Po prawie dwóch latach walki z nieplodnością jestem w 6 t.c. Dodam, że z mężem jesteśmy jeszcze przed 30...
@kamilgatarek64299 ай бұрын
Znajomi mieli tak samo problem przed 30tka i skonczylo sie na invitro
@mimag29589 ай бұрын
Dużo zdrowia dla Was :)
@wi.hajster9 ай бұрын
Dużo zdrowia kochana!
@AniaGemma9 ай бұрын
Pozdrawiam i trzymam kciuki!
@katarzynamielniczek51909 ай бұрын
Wspaniale. Każde życie jest cudem.
@raa90989 ай бұрын
Wiem że temat głównie skupia się na plastikach, ale czy ubrania z naturalnych materiałów, czyli chociażby z powrzechnej bawełny też mogą być farbowane takimi substancjami? Czy to na nie nie działa i jest automatycznie bezpieczniejsze?
@AniaGemma9 ай бұрын
Tak. Niezaleznie od materialu barwnik moze byc toksyczny
@adanbareth_9 ай бұрын
Najlepiej unikać tkanin o intensywnych kolorach i ciemnych, bo takie mają najwięcej chemii.
@adanbareth_9 ай бұрын
Ej, ale zdajecie sobie sprawę z tego, że ilość miesiączek nie przekłada się na ilość zdrowych i żywych urodzeń? Kobiety mogą mieć menstruację bez owulacji (częste np. przy PCOS). Mogą mieć owulację słabej jakości. I - co najistotniejsze - mogą zajść w ciążę, którą poronią zanim się zorientują, że są w ciąży, a tutaj kolosalne znaczenie mają warunki środowiskowe. Laktacja czasami hamuje owulację, ale bardzo często się tak nie dzieje. To, że kobieta rodziła kiedyś dziecko i karmiła je nie oznacza, że nie zachodziła w ciążę w tym czasie. Były takie co rodziły co roku, bo były tak płodne albo żyły zwyczajnie w dobrych warunkach, z dobrą dietą. Były też takie, co nie rodziły co roku - i tu mógł istnieć szereg czynników, nie tylko sama owulacja.
@dominikanowicka64709 ай бұрын
Dodatkowo taka chemia chowa sie w podpaskach, tamponach, hybrydach, lakierach do paznokci itd. Typowo kobiece produkty 😮
@pixi22099 ай бұрын
Byłam w szoku, gdy obejrzałam filmik, że wkladki, podpaski, mogą uczulać. A potem sama miałam uczulenie i unikałam gdy tylko mogłam.
@OlaZalewska939 ай бұрын
Powiedzmy sobie szczerze, że teraz WSZYSTKO TO CHEMIA nic nie mamy już normalnego, więc czas się raczej pogodzić z losem ,i jedynie bardziej unikać trujących rzeczy, ale w 100% tego nie usuniemy ich ze swojego życia.
@Mar2137ci9 ай бұрын
Ale ty wiesz, że sama też składasz się z pierwiastków i w tobie też jest chemia? XD
@OlaZalewska939 ай бұрын
@@Mar2137ci Ta, no co Ty nie powiesz... ;>
@Mar2137ci9 ай бұрын
@@OlaZalewska93 Super, że coś tam jednak pod kopułą pracuje
@juliakopacz-ek6fk9 ай бұрын
Świetny materiał, dobra merytoryczna treśc, jedynie format filmu w mojej opinii jest troche nieadekwatny do tematu.
@Slw-sh1hw2 ай бұрын
Co do płodności mężczyzn np nie powinni nosić obcislych majtek (przegrzewanie jąder) czy spożywać produktów zawierających fitoestrogeny np soi
@fVerka9 ай бұрын
A nie jest tez troche tez tak, ze teraz większośc ludzi idzie na studia, chce sie najpierw dorobic a potem mysli o dzieciach, kiedy juz sa troche "starsi" i tez ten wiek wplywa na plodnosc? Tak tylko mysle glosno:)
@AniaGemma9 ай бұрын
Nie. 20 latki dzisja sa mniej plodne niz 20 latki kiedys.
@marissia43919 ай бұрын
Dieta beztłuszczowa i bezmięsna. Wysoko przetworzone jedzenie i nadmiar węglowodanów prostych.
@typowa6159 ай бұрын
Anka kocham Cie!!! 😂🥰😍
@Sylsi9 ай бұрын
Na szczęscie mamy pełno dzieci które potrzebują domu w domu dziecka :) jeśli mają problem z zajściem w ciąże to mogą stać się rodzicami JUŻ żyjącej istoty, która zasługuje i potrzebuje domu! W tym wypadku skorzystają obie strony, dziecko uzyska rodzine w końcu, a rodzcie upragnione dziecko
@kamilgatarek64299 ай бұрын
Tylko prawdopodobienstwo tego ze takiego dziecko ma FAS jest dosc spore...
@ellie59129 ай бұрын
typowe gadanie osoby która nie ma pojęcia o adopcji
@ninuque9 ай бұрын
Ja nie czułam powołania do adoptowania czyjegoś dziecka. Różnica między własnym dzieckiem a cudzym jest ogromna. Nie każdy potrafi tak przysposobić kogoś obcego.
@kamilgatarek64299 ай бұрын
@@ellie5912 akruat jak chodzi tematy domow dziecka to cos tam wiem. Z reszta logicznie pomysl: z jakich rodzin trafiaja dzieci w piecze opieki panstwowej...
@pixi22099 ай бұрын
Znajomi kilka lst starali się o adopcję. W końcu dano im dużą, prawie 10 letnią dziewczynkę. Ktora ma rodzeństwo, rodziców. Tyle że zabrano im prawa rodzicielskie. Wcale nie jest łatwo adoptować dziecko. Każdy chce też małe. Ale narracja w mass mediach jest taka, że lepiej zrobić ab0rcję, niż pozwolić dziecku się narodzić i oddać ludziom którzy marzą o takim dziecku.
@EM-ze7iw9 ай бұрын
w takim razie czemu nasi rodzice chodzili w poliestrach, śmiesznych śliskich, szeleszczących dresach, mieszkali pod azbestem, mieli rtęciowe termometry, paliło się papierosy nawet w domach, restauracjach, zjadali teflon z garów, łyżki z aluminium....a dzieci płodzili jak króliki
@AniaGemma9 ай бұрын
To ze my nie możemy jest pokłosiem tego że oni tak żyli. Wg dr swan największy wpływ na naszą plodnosc ma np czas gdy jajka z ktorych powstajemy formują się w naszych matkach i to jakimi plemnikami jestesmy zapłodnieni. Wynikało by z tego wręcz że ja mam wpływ na plodnosc moich wnucząt nawet bardziej niż moich wlasnych dzieci...
@patrycjazya10719 ай бұрын
@@AniaGemma Tak , płód płci żeńskiej ma już komórki jajowe . Trochę łączę to z traumą pokoleniową i badaniem na szczurach .
@annajonasz71009 ай бұрын
Nie wiem w jakim wieku jesteś, ale jeśli masz około 25 lat, to zapewne Twoi rodzice około 50-wtedy ^ pomidorki^ kupowalalo się na bazarku, gdzie rolnikow czesto nie bylo stać na opryski ( o babci nie wspomne), a nie w molochach, gdzie są opakowane tona plastiku. Po drugie- materiały, o których tu mowa, nastały dopiero w latach 85-95 w Polsce- za tzw.komuny miałaś na półkach ultra mało podobnych produktów. Śmieci wyrzucało się z kubełka, a nie wirek- miało się ścierkę do naczyń, a nie często gąbkę i nie kładło się od wieku 14 lat pokaźnej tosycznej fototapety na twarz, ani toksycznej farby na włosy. O stosowaniu wybarwanego papieru i tamponiw nie wspomnę. I tak dalej i tym podobnie ;)
@pixi22099 ай бұрын
Bo teraz truci jesteśmy tym, czym nasi rodzice i dużo, dużo więcej nas truje. Jedzenie, ciuchy, "leki", też eksperymenty medyczne. Wiele, wiele.
@grazynam26359 ай бұрын
@@AniaGemmawłaśnie jest tak jak mówisz. Babcia matki miała wpływ na moją plodność
@merydzejn46279 ай бұрын
Aniu gdzie Twoim zdaniem kupić kolorowe piękne naturalne ciuszki ciążowe? Co byś poleciła? Pozdrawiam❤
@natnat15039 ай бұрын
1 zasada, tylko jasne barwy, nie kolorowe i nie ciemne tkaniny
@barbarakolarak3144 ай бұрын
poruszasz niezwykle wazne i ciekawe tematy ale strasznie przeciagasz strune i probujesz dodac niepotrzebnej dramaturgii czesto przez to cos przekrecasz i sama sie na tym łapiesz, poprawiasz sie, film w takich momentach przestaje byc plynny i zaczyna brzmiec jak bajeczka wymyslona na kolanie.
@luizaborczak60409 ай бұрын
Tak to sie kręci...bo tak mi przyszlo do głowy,ze nagle powstawaly w tym,mniej więcej,czasie kliniki leczenia niepłodności,a jest to leczenie dosyc drogie, i gdyby ktoś z gory nie wymyslil całej kombinacji ,sieci powiązań, miedzy toksycznymi szmatami,kosmetykami itp to takie kliniki nie miałyby klientów albo tylko trochę...
@lastresort87009 ай бұрын
Do tego jeszcze namnozylo sie wszelakich poradni zdrowia psychicznego.
@klejjxd7 ай бұрын
Bingo. Trzeba stworzyć problem, a potem rozwiązanie, żeby można było zarobić. To nie jest jedyny przykład, jest tego o wiele więcej
@cynkamandarynka73939 ай бұрын
Super film, ale na samym początku miałam wrażenie, że mówisz sarkazmem XD
@kajaroztocka53289 ай бұрын
Poważny temat zamieniłaś w kabaret z tą niby straszną muzyką i żałosną modulacją głosu, żeby brzmiało straszniej. Miało być poważnie, wyszło śmiesznie. Straszny cringe.
@ewelinastolarska81977 ай бұрын
Strasznie naciągana teza. Gdyby te ciuchy z Azji były takie straszne to Azja była by teraz praktycznie bezpłodna. A przecież do niedawna w Chinach była polityka jednego dziecka. To że się zmieniła wynika z ogromnej liczby aborcji, zwlaszcza gdy ma się urodzić dziewczynka, do tego problemy społeczne i spedzanie po 12 h w pracy i pewnie jeszcze mln innych powodów, ale jakoś ani Bangladesz ani Indie ani Chiny nie mają problemu z brakiem dzieci.
@hhl36479 ай бұрын
Jak normalnie lubię Cię oglądać tak sposób mówienia w tym odcinku to jakiś koszmar, ciężko się tego słucha…
@elw15309 ай бұрын
komentarz by podbić film
@AnnaPlymouth9 ай бұрын
Dobrnęłam do piątej minuty. Temat mega ważny ale nie podoba mi sie sposób w jaki go przedstawiasz. Mówisz z dziwną manierą i ta idiotyczna muzyczka w tle. Przekombinowane I nie do strawienia. Łapa w dół ode mnie.
@prawieidealna9 ай бұрын
❤
@klaudiaa.70989 ай бұрын
Ufff całe szczęście, że jestem "wyznawcą" bawełny i nie lubię kupować ciuchów w sieciówkach😊 w sztucznych materiałach się duszę i pocę, więc już jak byłam nastolatką zaczęłam zwracać uwagę na skład ubrań😊
@ewamaldives87679 ай бұрын
Preparaty miedzy innymi🤔
@pixi22099 ай бұрын
A teraz same raki... 😖
@Kasiaf29 ай бұрын
Ladujemy w siebie tony lekow....
@nikolnikol64609 ай бұрын
Bardzo latwo jest zajsc w ciaze ------- wystarczy absolutnie tego nie chciec ..........
@Lucyna6859 ай бұрын
🙈
@birdgehrlove9 ай бұрын
Jestem osoba, która wiele lat starała się o ciążę bezskutecznie. Spróbowałam wszystkiego od normalnego leczenia, inseminacji itp.po wizyty u mongołek,ukrainskich znachorów, psychologów, hipnozy, diety, zioła, modlitwy, naprotechnologia skończywszy na invitro. Nic nie pomogło. Wierzę, że dieta jest bardzo ważna i mam koleżankę, która odłożyła gluten i zaszła w ciążę. Inna zrobiła dietę Dąbrowskiej i zaszła. Szczepionki, woda którą pijemy to wszystko jest ważne.Ale mówienie, że jak przestanie się nosić jakieś farbowane ubrania to się zajdzie w ciążę to już przesada i osoby takie jak ja tylko wkurza. Opowieść o tej dziewczynie to zwykła bujda i szkoda czasu na powtarzanie tego w kontekście zachodzenia w ciążę.
@zolpidemhuncho26599 ай бұрын
Gluten koleżanka dziecko
@Mar2137ci9 ай бұрын
Gluten-zuo. Ubrania farbowane toksycznymi związkami- dobro. Czuję się jakbym żyła w idiokracji
@marekdyjor9 ай бұрын
No kto nam depopulację zafundował? Przemysł chemiczny.
@Evelka9 ай бұрын
Ludzi coraz więcej
@natalieminimalism9 ай бұрын
To jest bardzo błędne myślenie, sam przemysł chemiczny nie pcha się do ubrań - to producenci ubrań aby było taniej produkują miliardy toksycznych materiałów - które potem barwią w równie toksycznych barwnikach.
@pixi22099 ай бұрын
@@EvelkaGdzie masz "ludzi co raz więcej"? Chyba na Twoich grupach na fejsbuku takie bzdury piszą?
@Evelka9 ай бұрын
@@pixi2209 a ty co pod kamieniem żyjesz? Od niedawna mamy już 8 mld ludzi XD