Jeśli nie macie pomysłu na odcinek to podrzucę: mali mieszkańcy potoków. Z chęcią obejrzę odcinek o rybach mniejszych niż pstrąg, kozy, strzeble, chyba trochę tego jest.
@przemysaw7083 ай бұрын
Super pomysł również chętnie obejrzę o takich rybach.
@adamostrowski58563 ай бұрын
Świetny pomysł! Jako miłośnik ekosystemu Dorzecza Parsęty się podpisuję ;)
@sebastian-r7v3 ай бұрын
Świetny pomysł
@ZWEDKARSKIEGOPUDEKA3 ай бұрын
Podbijam! 🎣
@wedkasz1233 ай бұрын
Kozak film mógłby z tego być💪
@____THUND3R__3 ай бұрын
Pan Paweł, człowiek który ma przeogromną wiedzę i fantastycznie się go słucha :D. Spotkałem go przypadkiem 3 lata temu wracając z pracy i miałem okazję z nim chwilę porozmawiać.
@MadMickey873 ай бұрын
Fajnie to Kamil powiedział że "większość ludzi nie jest otwarta na argumenty tylko wiedzą swoje bo dziadek Heniek powiedział" a to świadczy o tym że większość tych ludzi to głupcy bez wiedzy naukowej. Osobiście wierzę w naukę a nie twierdzenia naszych specjalistów od dziadka Heńka którzy myślą że wszystkie rozumy pozjadali. Trzeba być otwartym na opinie innych ludzi a nie tylko ślepo wierzyć w swoje urojenia. Pozdrawiam Pana Kamila i Pana Pawła bardzo inteligentni ludzie i miło się słucha.
@goldi76243 ай бұрын
Dla czego ty masz tak mało subów, twój kanal jest najlepszym kanałem tematyce wędkarsko przyrodniczej wędkarskiej ,najbardziej wartowsciwym .
@MarekKozłowski-t8h3 ай бұрын
Dlatego, że plebs woli ogladać patostreamy z lombardu gdzie alkoholicy wstawiają pijani swoje telefony za 20% ceny. Popularny jest kontent dla imbecyli, dymy na fame mna, i kto lepiej powiększył usta. Cieszmy się, że mamy jeszcze normalne pasje i zainteresowania i niech nas będzie nawet mało. Gawiedź niech ogląda co innego. Dodatkowo wędkarstwo, ichtiologia i przyroda nie interesuje dzisiejszej młodzieży. Na grzyby też nie chodzą. Scrollują instagram i oglądają tik toki z „humorem” na poziomie kretynizmu.
@badyl.2MF3 ай бұрын
Niestety ludzie wolą te idiotyczne afery, dramy i click baitowe miniatury. A tutaj tego niema
@karolbuli85483 ай бұрын
Super duet 😉 Paweł człowiek z ogromną wiedzą, słucha się go super😊
@januszcan-pol60673 ай бұрын
Najbardziej wyrybia nasze wody,sumik karlowaty,a mimo to,wielu wedkarzy po zlapaniu sumika,wypuszcza go do wody.U nas,w okolicah Vancouver,te sumiki,wyrybily nie jedna wode,a jesiotry,ktore czasem przekraczaja nawet ponad 4 m dlugosci,jakos nie robia zadnych szkod w wodzie.Kamil jestes super Twoje zycie,to w duzej czesci wedkarstwo,wiec posiadasz wiedze,jaka nikt z nas wedkarzy nie posiada.Zawsze z zainteresowanie ogladam Twoj kanal.Pozdrawiam z Vancouver Canada
@maciejszoda66263 ай бұрын
Mądrego to i posłuchać przyjemnie. Pozdrawiam serdecznie
@piotrkolodziej5583 ай бұрын
Dziękuję Paweł że taką wiedzą się dzielisz z nami wędkarzami. A tobie Kamil dziękuje za te wspaniałe filmy z Pawłem. Pozdrawiam was z Lubuskiego
@gum0wy1753 ай бұрын
Świetny materiał, jak zawsze.
@michadymek28173 ай бұрын
Kamil dzięki za takie materiały. Pan Paweł jest kopalnią wiedzy. Słuchając Was Panowie naszła mnie pewna teza związana z Waszą Wisłą i jej rybostanem. Padło z Waszych ust stwierdzenie. Że to nie suma jest za dużo tylko innych ryb za mało. Odnosząc się do tego, patrząc przez pryzmat przede wszystkim oglądanych ryb na Twoich filmach Kamil, gdzie przeważa głównie sum. Zastanawiam się czy obecna sytuacja jest sprzyjająca do zaburzenia obecnej różnorodności gatunkowej. Bo skoro suma przybywa i z wielu innych zewnętrznych powodów innych gatunków ubywa bądź jest ich na tyle mała populacja, że wzrost liczebności tych gatunków jest zbyt wolny to czy nie jesteśmy właśnie świadkami jak to jeden gatunek (mam na myśli suma) nie zaczyna dominować nad innymi. Więcej głodnych pysków drapieżnika dominującego do nakarmienia mniej pokarmu, większą konkurencyjność pokarmowa + zewnętrzne czynniki brak tarlisk itd itp. Chętnie posłucham jak na to patrzy Pan Paweł. A co do gatunków o których chciałbym posłuchać to może zrobicie Panowie film o peludze. Mój tata opowiadał mi jak łowił tą rybę na spławik. Dziś z tą nazwą praktycznie nigdzie nie idzie się spotkać. Pozdrowienia i do następnego odcinka 💪
@Kryspin_Wędkarstwo2 ай бұрын
Bardzo ciekawy film z dużą ilością wiedzy. Dziękuję bardzo 😊
@DvDBooM943 ай бұрын
Kolejny raz zostaje wspomniany fakt, że szczupaki małe przynęty atakują koniuszkiem pyska i nigdy nikt nie wysnuł takiego wniosku, mianowicie dla mnie oczywistym jest, że dzieje się tak dlatego, bo przy agresywnym ataku potencjalna ofiara zwyczajnie przeleciałaby szczupakowi przez skrzela. Wielokrotnie dłubiąc okonki na przynęty wielkości 4-5cm miałem przyłowy szczupaka i szacuję ze około 80 proc udało się wyjąć bez obcinki, w tym życiówka 91cm na kijek do 8g i przypon z fc 0.16mm. Film jak zawsze napchany merytoryką po korek 😁 💪🤘
@michatetnowski42883 ай бұрын
Wszystko super chlopaki jak zawsze zwiazane z tematyka wedkarska 👌, ale kot bawi sie myszką aby w stresie wytworzyla kwas mlekowy, ktory dla kota jest bardzo potrzebny😉
@marcino.3993 ай бұрын
Panie Kamilu, świetny odcinek z P.Pawłem. Z niecierpliwością czekam zawsze na takie materiały .Czekamy juz niecierpliwie na nastepny 👍 Pozdrawiam z lewej strony Wisly (do niedawna z prawej:)
@dariuszbarczynski95602 ай бұрын
Bardzo dziękuję, super wiedzą jak zwykle 😉
@Kielbiewelbie3 ай бұрын
Boom💥 kolejna dawka wiedzy, dziękujemy i prosimy o więcej🫡
Panie Kamilu, świetne interesujące ciekawe filmy. Gdyby nie Pan nie było by już co oglądać ..👍
@Geraltinio3 ай бұрын
Skoro ze statystyki wychodzą pewne informacje, które intuicyjnie i z doświadczenia możemy uznać za niepoprawne, to oznaczałoby, że te badania statystyczne są niepoprawnie przeprowadzone. Takie badania muszą być przecież przeprowadzone na odpowiednią dużą skalę, w celu wytypowania tego co jest najbardziej typowe (chodzi o to, aby wyniki drastycznie odbiegające od reszty drastycznie nie wpływały na rezultat badania). Rozumiem, że badania dotyczące ryb są bardzo trudne i dlatego, też statystyka może "kłamać" lub być nieprecyzyjna. W moim odczuciu jeśli ze statystyki wychodzi, że sumy do 150cm jedzą przeważnie ryby do 18cm, to może oznaczać to zarówno, że faktycznie jest to ich typowy pokarm lub nie mamy pełnych informacji o badaniu i może się okazać, że faktycznie ryby te jadły tylko takie ofiary, bo np. większe ryby były bardzo rzadki, w miejscu w którym przeprowadzono badanie, lub populacja tych drobnych ryb była na tyle duża, że były najłatwiejszym pokarmem.
@TheDwaem3 ай бұрын
Konkretna dawka wiedzy w czasie pracy ❤ pozdrawiam
@kamilwalicki3 ай бұрын
Dziękujemy i pozdrowionka 😊
@kryniuk3 ай бұрын
Najlepszy duet jaki ogladam 😊 film bardzo Merytoryczny świetny 🎣😊 pozdrawiam
@konradandrzejewski47963 ай бұрын
Jak zawsze miło i przyjemnie , i nawet brak ryb nie jest problemem 😊 p. Paweł chodząca encyklopedia
@badyl.2MF3 ай бұрын
Fajny odcinek 🙂👍 wzioł byś Pawla kiedyś na ponton na sandacza lub bolenia a nie tylko męczysz go pytaniami. Pozdro
@filipwedkarz3 ай бұрын
Dziękuję za super film! Już mi nikt nie udowodni że sumy wszystko zjadają
@sebaojoj3 ай бұрын
Wspaniałe spotkania !!! Bardzo lubię !
@paweopoland12113 ай бұрын
Kolejny super film 💪 a moze by tak film o Wiśle, rozbudowany, a szanse, możliwości i ryzyka dotyczące tego ekosystemu, a są związane z dzielnością człowieka i wędkarstwem? Z chęcią wiele osób poznałoby Wasze zdanie dotyczące tamy we Włocławku, drugiej planowanej i możliwościach jakie są na chwilę obecną, żeby nie budować jej, a jednocześnie terenach nadwiślańskich taki jak moja Bydgoszcz (Fordon), nie było szkody dla gospodarstw domowych itd 🧐🤔 wiem, że to jest jak wsadzanie kija w mrowisko, ale warto by było po edukować nas wędkarzy w tym zakresie 🤓 pamiętam, ze bylo, to już delikatnie wspomniane w poprzednich filmach, ale myślę, że warto by było rozbudować ten temat 👌 pozdrawiam!
Oglądam wszystkie odcinki i ciągle jestem pozytywnie zaskoczony. Aby tak dalej . Pozdrawiam
@KrystianLewandowski-f6s3 ай бұрын
Szacun za wiedzę i jasny przekaz 💪👌👊
@marcinstanik52473 ай бұрын
Jak miło posłuchać mądrych ludzi 😊
@PredatorProPK3 ай бұрын
Dzięki!!!Jak zawsze super odcinek! Może w niedalekiej przyszłości coś i ubarwieniu ryb. Na przykład szczupak, co woda, to inne ubarwienie. Pozdrawiam!
@wedkarskabracgdynia75823 ай бұрын
Uwielbiam was słuchać .Jak zawsze mega odcinek z fajnym tematem .Pozdrawiam💪👊
@Jacob-dn6ul3 ай бұрын
Panie Kamilu, Panie Pawle świetna robota, kolejny wartościowy, edukacyjny film. Mam ciekawy pomysł na kolejny. Węgorz cz2. Czy coś się zmieniło w stanie wiedzy o tych tajemniczych rybach. Albo 2 temat o dziwnych/ niestandardowych zwyczajach ryb czyoze występować homoseksualizm lub czy ryby teoretycznie spokojnego żeru mogą zmieniać przyzwyczajenia na drapieżnictwo
@Wojciech_Zielinski3 ай бұрын
Super rozmowa i pełna cennych ciekawostek. Aż zaskakujące, że rozmawiając o żarłoczności ryb nie wspomnieliście o piranii 🙂
@BartekAudi-sw8fd3 ай бұрын
Brawo Panowie, super odcinek 👍👍👍
@BogdanKieronski-vh5kq3 ай бұрын
Pozdro Kamil 👍to się Paweł Kabat ucieszy po tym filmie 👌nikt tak wizerunku suma nieocieplił jak ty 😘pozdrawiam serdecznie.
@nevermore19493 ай бұрын
The Best of The best ;) Pozdrowienia dla Pana dr ;)
@tomaszkamzurski3 ай бұрын
Fajnie Was się ogląda, dzięki za kolejną dawkę wiedzy 👌 Ale tu pytanie do Pawła o "brzydule" w polskich wodach, czyli Tołpygi - Jakie są i ich preferencje pokarmowe oraz czy jak wspomniane sielawy ryją w dnie albo je wzruszają?
@siwyfeeder3 ай бұрын
Super materiał :) Pozdrowienia.
@andrzejkowalski47063 ай бұрын
panowie panowie ...wszystko pięknie, pogawędki o apetycie ryb super ...ale pogadajcie w końcu o tym wiślanym jelcu !!!!
@adamwojciechowski40853 ай бұрын
Kamil super film 👍
@rosspuchconnoisseur61723 ай бұрын
21:19 Uwielbiam tę nazwę
@czarny310819833 ай бұрын
moi ulubiency pozdrawiam oby wiecej takich odcinkow Ciagle ich malo
@kamilwalicki3 ай бұрын
Częściej już chyba nie ogarniemy 🙈😉
@jarosoawzysk59883 ай бұрын
😊Oglądam i pozdrawiam
@Seb.parzynski3 ай бұрын
Swietny odcinek jak zawsze w tym duecie 👌 Padlo pewne stwierdzie ze Pan Pawel zajmuje się w ostatnim czasie głównie ptakami a jest to zagadnienie jak najbardziej około wędkarskie, czaple, kormorany, zimorodki itp. Byłoby mi niezmiernie milo posłuchać o ciekawostkach związanych właśnie z ptakami polującymi na ryby… Mam tez pytanie specjalne które dotyczy mojej lokalnej rzeki… czy jest możliwe aby grupa około 6-8 kormoranów wyjadła większość populacji klenia (która była ogromna) z nie wielkiej rzeki. Kleni była cala masa, wielka frajda lowienia na smuzaki latem a teraz po zimie i wizycie kormoranów nie da się złowić praktycznie żadnego klenia… dodam tylko ze jest to mała rzeka w Anglii. Dzięki wielkie raz jeszcze za świetne materiały i pozdrawiam serdecznie
@klusownik76633 ай бұрын
Super 👍
@kamilcypara50343 ай бұрын
No to czekam na te 50 tys subow
@tomaszsocha24953 ай бұрын
Witam, oglądamy x 3😊
@adamadamski3013 ай бұрын
To może teraz odcinek o ptakach wodnych, a w szczególności tych związanych z rybami jak Kormorany ? Ile taki ptaszor pożera ryb dziennie i dlaczego jest pod ochroną a populacja co raz większą. Nad Zalewem szczecińskim kilka tysięcy sztuk plus dużo sieci powodują bezrybie calkowite
@sotys74193 ай бұрын
Podbijam 👍🏻
@radosawcelmer31643 ай бұрын
Wystarczy poszukać w sieci,jest sporo badań na ten temat.Kormoran średnio zjada do 0,5 kg ryb dziennie.
@stanmat53 ай бұрын
@@radosawcelmer3164 kzbin.info6i-_2THbrC0
@Noname-v1w5k3 ай бұрын
Super filmik
@zapalonywedkarz3 ай бұрын
Pozdrawiam wszystkich zapalnych wędkarzy!!!
@Canis19703 ай бұрын
Panowie, tradycyjnie bardzo ciekawy materiał. Czy robiliście kiedykolwiek materiał na temat ptaków które żywią się rybami ? Może coś przegapiłem. Motyla noga, aż się chce z Wami wyskoczyć nad Wisłę
@paweoglecki88143 ай бұрын
Super temat, zwłaszcza dla ornitologa (a to moja specjalizacja uniwersytecka.. 😊
@stanisawz5401Ай бұрын
Prawda jest taka że przyroda wytwarza "akcję i reakcję". Każda potwora ma swojego amatora. Z wyjątkiem suma, którego jedynym przeciwnikiem jest człowiek. Moje okoliczne jeziorowe wody zasumione i złapać coś fajnego to cud. A zarybianie takiej wody, z racji tego jak się takie ryby zachowują po wpuszczeniu to karmienie suma. Nie łapię tego, raz wyjąłem 1,3m a drugim razem jakiś monster woził mnie 1,5 godziny z łódką i się wypiął. Moim zdaniem wymiary i okresy ochronne suma winny być zmienione, żeby jego populację zmniejszyć.
@rafalrab73 ай бұрын
Odcinek o najrzadszej rybie Polski, czyli strzebli błotnej, byłby ciekawy.
@rafal87773 ай бұрын
Jestem pierwszy i pozdrawiam ulubiony duet 😀😀😀
@danielrozucki91983 ай бұрын
7:15 Witam jeżeli zapotrzebowanie suma dzienne na pożywienie jest 2% masy ciala , to przy 100 kilogramowej rybie powinno byc około 720 kilo, chyba że czegoś nie zrozumialem ? Chyba ze 100 kilogramowa ryba w dniach gdy żeruje spożywa ok 2 % masy swego ciała , a ogolnie w roku ok 200 kg. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.
@holeksferia3 ай бұрын
Dzięki za kolejny odcinek. Nie wiem czy to przeczytacie, jeżeli tak to mam pytanie odnośnie agresywności ryb. Kiedyś słyszałem od kolegi który łowi głównie pstrągi że pstrąg jest rybą która w większości przypadków gdy nie jest wystraszona uderzy we wszystko co się pojawi w jej okolicy. Nie ze względu na głód tylko wbudowaną agresywność. Innym razem rozmawiałem z pewnym ichtiologiem który opowiadał mi o szczupakach które trzymali w akwariach. Gdy szczupak był ewidentnie głodny i żerował to wszystkie małe rybki z tego akwarium chowały. Gdy szczupak upolował zdobycz i stał sobie w jednym miejscu pozostałe małe rybki pływały dookoła niego bez stresu. Wiem że opisane powyżej sytuacje dotyczą zupełnie innych środowisk i te zachowania mogą być zupełnie inne nawet w przepadku tych samych ryb, ale czy któreś gatunki wyróżniają się na tym tle i czy są jakieś badania na ten temat?
@Arogancki3 ай бұрын
z pewnym komentarzem sie zgodze,ryb na prawde ubywa.wedkuje prawie cale zycie szegolnie w duzych rzekach ,czesto w te same miejsca,w ty roku nie zlowilem ani jednego drapieznika,leszcza płoci,okonia,a podobno wisła jest bogata w rybostan. .a watpie w to bym co tydzien trafial na kiepskie zerowanie ryb gdyz patrzac na innych wedkarzy rowniez nic nie łowią. .Jedyny ryby jakie dominują to male klenie i ukleje.spławu suma w nocy lub w dzien nie slyszałem juz pare lat.a wedkuje najczesciej w nocy. .a ludzka praktyka mowi ze bedzie coraz gorzej z rybami. . .
@krzysztoflobos28533 ай бұрын
złowiłem kiedyś miętusa w lipcu 😜
@piotrwasowski9813 ай бұрын
Pozdro i oglądamy 🙂, przy okazji bo chyba nie pytałem, jak latasz na echu jak z grubsza wygląda sytuacja z białorybem, czy coś widać na co środku rzeki, zanim zasypało z dużym leszczem, jaziem, brzaną , kleniem, sapą nie było problemu pytam o normalne ryby a nie niedobitki. Kamil Ty pływasz i łowisz, szczupaka i sandacza na Wiśle po prostu NIE MA, podobnie z resztą białorybu.
@Ryba_Na_Rybach3 ай бұрын
Cześć Kiedy i gdzie będzie można zadawać pytanka?
@DamianSadzinski3 ай бұрын
Witam chciałbym zapytać jak zapatrujecie się na kwestie fenologiczne w przypadku tarła ryb? Mam wrażenie że nasze okresy ochronne tarła ryb zaczynają się mijać w związku z ociepleniem klimatu. Czy faktycznie można po roślinach stwierdzić np kwitnie lipa więc wyciera się lin. Czy są na to jakieś badania naukowe czy to tylko takie stwierdzenie nie pokrywające się z prawdą.
@Piotr-o9m3 ай бұрын
I jesze jedno pytanie czy sum poluje tylko by jesc czy tez zdarza mu sie atakowac zeby tylko zabic.?widzialem tez filmy gdzie sum okolo trzydziestu kilo zjadl karpia dwu kilowego.lowilem tez sumy ktore mialy pelne brzuchy i to im nie przeszkadzalo dalej polowac.
@ceaa44633 ай бұрын
oględnie :)
@Goethik3 ай бұрын
Siemano! Skoro pan Pawel mowi ze jest ocieplenie klimatu zapytaj go co sadzi o tych wariactwach klimatycznych w kwestii samochodow, elektrowni weglowych, pierdzacych krowach itp. O aktywiszcze to raczej nie ma co pytac bo to pytanie retoryczne. Pozdrawiam serdecznie
@Zimny.Radoslaw3 ай бұрын
Panowie.. macie moze jakies dojscia, znajomosci, albo inne informacje, ktore mogly by pomoc wytlumaczyc NAKAZ zabierania wymiarowych sumow w Gdanskim okregu pzw? Obowiazuje juz chyba 3ci rok, a niestety dotyczy tez 2 obwodow wisły. Rozumiem ze na niektorych jeziorach mogli by chciec sie pozbyc tego co nawpuszczali, ale wydaje mi sie ze w Wiśle sum byc powinien...
@Swider-mu8co3 ай бұрын
mam pytanie, tydzień temu zacząłem łowić ryby i od roku się tym interesuje. Chcę kupić drugą wędkę. Za ile złoty mi polecasz? dla 13 latka.
@Goethik3 ай бұрын
Swietny fachowiec. Ale takie pytanie obejrzałem chyba większość odcinków z tym panem a nie widziałem o jesiotrze 🤔
@kamilwalicki3 ай бұрын
@@Goethik - nagraliśmy odcinek o jesiotrach z dr Alicją Pawelec, specjalistką od tego gatunku 😉 Podrzucam linka: kzbin.info/www/bejne/aJ-cZImmqMdjlcUsi=O1MAtUFPRyB8_oHi
@Goethik3 ай бұрын
@@kamilwalicki dzięki za super lekture! 👍
@kamilwalicki3 ай бұрын
@@Goethik Cała przyjemność po mojej stronie 😉💥
@foksik83023 ай бұрын
A ostatnio pan profesor nie mówil, ze boleń dziennie pożera średnio kilkadziesiat ofiar, a teraz, ze 300% wlasnej masy rocznie? :)
@mateuszboniecki33583 ай бұрын
To jak z tym boleniem, na innym materiale był podawany jako najbardziej żarłoczny, Nawet ze spożyciem 100% masy dziennie
@bernardo24033 ай бұрын
To jest właśnie magia statystyki 🙂 Jak podajemy spożycie roczne to musimy uwzględnić że zimą ryby praktycznie nie żerują, i uśrednić, tak samo jest z wiekiem ryby
@tomaszkamzurski3 ай бұрын
@@mateuszboniecki3358 podobnie może być z każdym innym drapieżnikiem, który żerując w sprzyjającym dla metabolizmu okresie "przepuszcza" przez siebie więcej. Nie raz zdarzyło mi się złowić szczupaka lub sandacza z czymś wystającym z przełyku, a ta nowa zdobycz miała chyba "przełknąć" tą poprzednią.
@mateuszboniecki33583 ай бұрын
@@tomaszkamzurski Był wymieniony jako najbardziej zarloczny, a okazuje sie ze jest 2x mniej od szczupaka. Co więcej Pan Paweł mówił jeszcze "to nie tak, że Boleń wyskakuje ciągle bo jest nieskuteczny, po prostu tyle je"... a na materiale długim o boleniu mówił, że 20% jegoa taków jest tylko trafionych. Dużo nieścisłości niestety, mimo wielkiej sympatii do Pana Pawła
@tomaszkamzurski3 ай бұрын
@@mateuszboniecki3358 znając się doskonale na statystyce-prawdopodobieństwie, to wiem, że użycie "nawet" w tym znaczeniu oznacza raczej PIK danych, który występuje w określonych okolicznościach a nie zdarzenie ciągłe. A z moich przygód z Bolkami, to zdarzyło mi się, że potrafił wydalić nie do końca strawiony narybek ok 5-7cm. Takie te nasze cele pasji są w pełnej naturze. Pozdrawiam
@wedkomania29823 ай бұрын
No właśnie widziałem ten materiał o boleniu a teraz go nie widzę nigdzie.
@PawePietralik-bw7op3 ай бұрын
Zaciekawiło mnie zdanie na temat miętusa, konkretnie ze nie żeruje przez 3 miesiace, z rozmowy nozna wywnioskowac ze chodzi o miesiace letnie. No i tutaj jestem troche zdezorientowany, troche te ryby łowiłem i z moich obserwacji wynika ze latem biora bardzo dobrze i paradoksalnie im bylo cieplej w nocy tym braly lepiej. Mozna rozwinac ten temat?
@radosawcelmer31643 ай бұрын
Na pewno nie pomyliłeś gatunków? 😂
@trapmix5992Ай бұрын
Witam po obejrzeniu tego filmu zastanawia mnie jaka ryba jest największym żarłokiem , oczywiście z naszych rodzimych gatunków . Która je najwięcej w stosunku do swojej masy
@sebastiankaczmarek68543 ай бұрын
Z tym miętusem to tak chyba nie do końca że wcale nie pobiera pokarmu latem . Trafiają się duże miętusy i to w środku lata w upalny dzień więc myśle że jednak coś tam wcina ;)
@manhunt77777773 ай бұрын
Wydry o ile pamietam obgryzaly pletwy i robily zapasy z żywych ryb w dołkach
@tlustychuj69rypiniak893 ай бұрын
❤
@robertmusiaowski90353 ай бұрын
O kurła to o sumach dopalił... Teraz szczupakom sie oberwie że tyle jedzą. Fakt jest jeden, że ryb zaczyna braknąć brak wody!!! Moja smródka wysycha od 3 lat z braku wody. Bobry ratują sytuację ale wody Polskie czy mieszkańcy rozwalają małe tamy bobrowe i ciurki i moja rzeka ok 1-1,5 mera szerokości wysycha... a teraz jest okresowa... AMEN
@Tom-ot7fr3 ай бұрын
👍🖐👊
@catfishextreme3 ай бұрын
Pożeracz czarny może i nie pływa w Wiśle ale można powiedzieć, że nad Wisła lata. Szkoda, że o nim nie wspomnieliście ani o tym ile zjada dziennie % swojej masy ciała. Myślę, że niestety bije na głowę sumy a nawet i szczupaki :(
@stanmat53 ай бұрын
kzbin.info6i-_2THbrC0
@danielbryl4523 ай бұрын
Gdzie 9kg 17,5😂😂😂.Kamil widzę że śmieszą cię te same kabarety.Pozdro mordo.
@jacekszalkowski38723 ай бұрын
To by się zgadzało. Około 15 lat temu do mojego ulubionego jeziorka 34 hektarów wpuszczono sumy. Pomysł bylego prezesa koła PZW za namową władz okregu PZW. Teraz bardzo ciężko złapać coś sensownego. Łódka służy raczej do rekreacji jak przyjedzie rodzina . 😂😂😂. Wiecej ryb łapałem jako 15 - letni chłopaczek kijem 3.20 bez przelotek z brzegu. Jezeli sum zjada dziennie ~ 2% swojej masy ciała to już wiem gdzie się podziały ryby. 😂
@Wojciech_Zielinski3 ай бұрын
Znam taki przypadek w okolicy Legnicy.
@janek88613 ай бұрын
👍
@SĺawomirMartin3 ай бұрын
👍🍻
@PiotrRośniak2 ай бұрын
🐟♥️🐟👏🐟🔥♥️
@Noname-v1w5k3 ай бұрын
Orki i delfiny lubią sie pobawic swoją zdobyczą
@paweoglecki88143 ай бұрын
To są bardzo inteligentne ssaki i mają mało potomstwa - to właśnie powiedziałem w rozmowie.
@sajmon17963 ай бұрын
Uważało się szczupaka za "lekarza ryb" w sensie że kasował chore,słabe ryby. Moje pytanie czy szczupak nie łapie tych chorób co miają ich ofiary? Dziękuję.
@BohaterMądryPoSzkodzie3 ай бұрын
Katostrafa na Śląsku
@DeS-Dzarro91PL3 ай бұрын
Dlatego sumiarze chwala sobie okonia ledwo ponad wymiar za najlepszego zywca 😮
@kamilwalicki3 ай бұрын
Pewnie tak, choć ja też słyszałem, że ponoć kleń też jest dobry 😉 Sam nie sprawdzałem, nie jestem sumiarzem 🤷♂️
@Mrkrzyh3 ай бұрын
sum niby mało je w stosunku do masy na kilogram ale że bywa duży to i tak sporo musi zjeść - bestia 80kg wagi jak zje 5% swojej masy to i tak jest to 4kg
@rexx11443 ай бұрын
A co powiecie panowie na to : Oglądałem film jak naukowcy badali sumy między innymi co jedzą. Złowili suma koło dwóch metrów i wyciągnęli mu z żołądka sporego żółwia i 20 litrowe wiadro dużych na wpół strawionych leszczy. To chyba spora ilość co ?
@krzysztofulla67533 ай бұрын
Dawać suby dla Kamila
@danieldaniel83263 ай бұрын
Wpadnijcie na Śląsk dzierzno duze umiera....potrzebujemy pomocy
@franekblady37553 ай бұрын
Nagłośnienie temat dramatu na Dzierżnie Dużym
@pawepiotrowski21803 ай бұрын
Ja też nie lubię absolutów w dyskusji a już w naukowej szczególnie. Biologia nie jest nauką ścisłą i twierdzenia ostateczne rzadko nie znajdują wyjątków.
@maly871913 ай бұрын
CZY PAN PAWEŁ MA JAKIS SWÓJ KANAŁ NA YT LUB FB??? :) ??
@Piotr-o9m3 ай бұрын
Panie Kamilu łowię od lat na odcinku warszawskim Wisły prawie codziennie na spiningu stwierdzam że z roku na rok coraz mniej się łowi sandacza szczupaka i okonia.w tym roku jest jeszcze gorzej trafiają się tylko sumy i sumki.pomimo trwającego kilka lat no kilu sytuacja się pogorszyła myślę że no kilu powinien nie dotyczyć suma który według mnie i innych kolegów robi czystkę w tych wodach.zapyta się pan pana Pawla czy sum nie pożre pilnującego gniazda sandacza który nie ucieknie bo nawet nurka potrafi atakowac.dwu metrowy sum składa około miliona ziaren ikry co za tym idzie przybywa go w postępie geometrycznym i nie ma naturalnego wroga.pozdrawiam.
@BartekG-b7o3 ай бұрын
Sum jest od zawsze to dlaczego dopiero teraz wszystko wyjadł?
@dupajasiu53923 ай бұрын
@@BartekG-b7o nie chce nikogo przekonywac o swojej "racji" zadalem pytanie moze ktos sensownie odpowie .Pan Kamil tez narzeka na "sumowa klatwe "chociaz lowi w o wiele ciekawszych miejscach i z pontonu.
@rafalj1003 ай бұрын
Orka jako ssak bawi się ofiarą
@kamilwalicki3 ай бұрын
Tak, tylko to nie ryba 😉
@czakatack55773 ай бұрын
Ja sum zjadam dużo
@Lin-hc7cf3 ай бұрын
No tak sumy wszystko wrąbały znam to... !!! jpd
@stanmat53 ай бұрын
Mało sandacza i leszcza bo jest POŻERACZ CZARNY !!! kzbin.info6i-_2THbrC0
@arturnn37543 ай бұрын
Ile sum je wie tylko kto go zje.
@UCIN_3 ай бұрын
Jak pokarm może być ofiarą...
@kamilwalicki3 ай бұрын
W przyrodzie to nic nadzwyczajnego 🤷♂️ Mała ryba staje się ofiarą większej, a jednocześnie jej pokarmem. Prostszy przykład - rekin atakuje człowieka, a ten jest jednocześnie jego pokarmem, jak i ofiarą 😉