10:20 " niektórzy określają to jako wędrówki ludów" - czyżby ? Może bardziej wędrówki kupieckie, które przynosiły ze sobą towary i srebro, którym płacili za bursztyny, miód, cenne skóry zwierząt dokonując tylko wymiany handlowej ? 2) Dirhamy taka nazwa funkcjonuje do dzisiaj a mogły też trafiać tam ze Świnoujścia, Wyspy Wolin od żydowskich i arabskich handlarzy niewolnikami ! Przecież Ibn Jakub, jakoś podróżował po Kraju Polan, coś musiał ze sobą przywieźć, coś wywiózł a zostawili monety! Nie zostawił tylko opisu kraju Polan. Czy może poprawność polityczna zabrania mówić o takim sposobie trafiania srebrnych monet na Ziemie Polski? Handel Niewolnikami był zawsze opłacalny a nawet - trwa do dzisiaj. Tylko dzisiaj przeważnie handlują dziewczyny do burdeli. Niestety w Imperium Rzymskim zaczęto FAŁSZOWANIE monet, dodając do srebra stopniowo coraz więcej miedzi. Nie dodawano "brązu", tylko miedzi rozwadniając coraz bardziej wartość monet - podobny proces odbywa się zresztą dzisiaj. EBC miało 8 lat temu ok 2 biliony długów a dzisiaj ma ok 9 bilionów. W ok 8 lat 4,5 razy więcej długów! Rzymianom zepsucie monety zajęło kilkaset lata FEDowi i EBC zaledwie kilkadziesiąt lat! Gdzieś we Frankfurcie nadrukowano gigantyczną ilość papierków i zapisów komputerowych, co teraz odbija się w drożeniu towarów na stacjach benzynowych, sklepowych półkach i składach opałowych. Imperium chyli się ku upadkowi . Podobnie z FED i USA.
@nchworldsfrompolandsawomir82862 жыл бұрын
Około tysiąc lat temu np. na terenie od Wisły do Warty - handlowano: 1.) skórami zwierząt, 2.) żywnością i 3.) człowiekiem. W czasach obecnych na terenie pomiędzy Wisłą i Wartą ukazują się często następujące nagłówki gazet: 1.) "Hodowla norek - Polska jako II producent w Europie" 2.) " Polska potęgą w produkcji żywności. W jakich sektorach jesteśmy … " 3.) "Polacy pracują najwięcej w Europie Nie tylko jesteśmy w czołówce narodów, które pracują najwięcej, ale jesteśmy europejskim liderem." P.S. W swoim komentarzu położył Pan pewien nacisk na kupujących 1000 lat temu. Nie było by kupujących gdyby nie było sprzedających - wtedy i obecnie.
@tomaszser4702 жыл бұрын
@@nchworldsfrompolandsawomir8286 aj, tak dlaczego nie dodać pkt 4) handel dziewczynami/żywym towarem wciąż aktualny + afery z polskimi niewolnikami na farmach we Włoszech, Anglii itd ? Pkt 1) niestety upadł (!) , ze względu na "piątka dla zwierząt". A bursztyn, kiełbasy, wódka, drewno ?
@nchworldsfrompolandsawomir82862 жыл бұрын
@@tomaszser470 Punkt nr 1 nie upadł - "piątka dla zwierząt" nie została wprowadzona, to był tylko sygnał medialny - dalej jest handel skórami. Pozdrowienia.
@tomaszser4702 жыл бұрын
@@nchworldsfrompolandsawomir8286 no, to się zobaczy, co zaplanowały a co oraz jak szybko zrealizują Szatany tego świata.....Nastąpiła co najwyżej przerwa w realizacji. Proszę sobie prześledzić artykuł "Another US Food Processing Plant Erupts In Flames". Ciekawe dlaczego w rok zmarnowało się tyle fabryk , kurników i tuczarni indyków a nawet zakłady produkcji Pizz ? Cokolwiek związane z mięsem i jedzeniem .....
@rudolfolma27832 жыл бұрын
@@tomaszser470 Serku, ja bym zaliczył dziewczyny do towaru wymienionego w punkcie 3. OLMA von Sankt Gallen
@krysiajaskowiak121610 ай бұрын
POZDROWIENIA DLA PANA DOKTORA TADEUSZA SZCZURKA./JEŚLI TO MOŻLIWE/.JEST MOIM KOLEGĄ Z ROKU. ,/ŻMIJEWSKA/
@rudolfolma27832 жыл бұрын
Polecam książki polskich profesorów z polskich uniwersytetów. " G O C I " Autor: prof. Andrzej Kokowski. " G O C I RZECZYWISTOŚĆ I LEGENDA " Autor: prof. Jerzy Strzelczyk. OLMA von Sankt Gallen
@dafnia80882 жыл бұрын
Facet się zna
@aleksanderpiatek99373 ай бұрын
ciekawy temat ale muzyka denerwująca.łapka w dół.
@Grzegorz21092 жыл бұрын
Ci "naukofcy" dukają jakby język polski miał wąski zasób słów. Niektórzy obcokrajowcy sprawniej posługują się językiem polskim.
@ThePawcios Жыл бұрын
sposob wypowiadania sie przed kamera nie zaswiadcza o jakosci , wiedzy i wyksztalceniu 'naukofcow'. Ciekawe jak Ty dukalbys przed kamera :P
@Grzegorz2109 Жыл бұрын
@@ThePawcios Gdybym miał dukać - wolałbym się nie odzywać. Akurat nie mam problemu z wyrażaniem swoich myśli.