Audyt miejsca parkingowego Schroedingera

  Рет қаралды 6,079

ProjectBP

ProjectBP

Ай бұрын

Mamy nasz kochany Audyt Obywatelski, ostatnio Konfitura zrobił audyt chodnika, tym razem ja wrzucam audyt miejsca, które wprawdzie jest, ale legalnie na nie można się dostać tylko pojazdem latającym.

Пікірлер: 49
@konfitura_w_akcji
@konfitura_w_akcji Ай бұрын
Napisz maila do urzędu miasta, że w trybie dostępu do informacji publicznej prosisz o odpowiedź, czy to miejsce znajduje sie w pasie drogi publicznej, czy zostało wyznaczone przez miasto oraz jeśli tak, to w jaki sposób zaplanowano dojazd do tego miejsca (szkic), gdyż obecnie jest to niemożliwe zgodnie z obowiązującym prawem.
@ProjectBPyt
@ProjectBPyt Ай бұрын
a napisze, co mi szkodzi, wolac Cie jak bedzie odp i umieszcze jakis post albo film?
@arturgustaw8077
@arturgustaw8077 28 күн бұрын
Można. Gruntami położonymi w pasie drogowym zarządza właściwy zarządca drogi publicznej. Obowiązujące przepisy dają zarządcy drogi możliwość wyboru trybu udostępniania pasa drogowego osobom trzecim: może to być tryb cywilnoprawny (art. 22 ust. 2 udp) lub tryb administracyjny (art. 40 udp). Istotne jest to, że zastosowanie jednej z tych metod wyklucza drugą. Zgodnie z art. 22 ust. 2 ustawy o drogach publicznych zarządca drogi może zawrzeć umowę najmu, dzierżawy lub użyczenia, której przedmiotem są grunty położone w pasie drogowym. Ustawodawca postanowił jednak, że zawarcie takiej umowy jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy nieruchomość jest udostępniania na cele związane: z potrzebami zarządzania drogami; lub z potrzebami ruchu drogowego; lub z potrzebami obsługi użytkowników ruchu. W doktrynie podnoszone jest stanowisko, zgodnie z którym umowa zawarta na cele inne niż wskazane powyżej dotknięta jest wadą nieważności i jako taka nie wywołuje skutków prawnych. Zarządcy dróg powinni zatem kontrolować sposób wykorzystania wydzierżawionych lub użyczonych nieruchomości. Oddanie pasa drogowego osobom trzecim następuje odpłatnie lub nieodpłatnie. Zarządca drogi może zatem pobierać z tytułu najmu lub dzierżawy opłaty w wysokości ustalonej w umowie. Warto podkreślić, że jeżeli do zajęcia pasa drogowego doszło na podstawie umowy cywilnoprawnej, to zarządca drogi nie jest uprawniony do nałożenia kary pieniężnej za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia. W ramach tzw. ustawy krajobrazowej do opisywanego art. 22 ustawy o drogach publicznych zostaną dodane dwa nowe przepisy. Od 11 września 2015 r. na podstawie umowy cywilnoprawnej będzie można w pasie drogowym umieścić tablice reklamowe i urządzenia reklamowe. Art. 22 ust. 2c udp będzie stanowił, że: W granicach miast na prawach powiatu tablice reklamowe i urządzenia reklamowe mogą być umieszczane na gruntach, o których mowa w ust. 1 (** to jest leżących w pasie drogowym), na podstawie odpłatnej umowy cywilnoprawnej w wypadkach uzasadnionych względami funkcjonalnymi, w szczególności wówczas gdy takie tablice lub urządzenia są umieszczone na wiatach przystankowych lub obiektach małej architektury. Natomiast art. 22 ust. 2d udp otrzyma brzmienie: Wartość świadczeń pieniężnych lub niepieniężnych przysługujących zarządowi dróg w sytuacji, o której mowa w ust. 2c (**zawarcie umowy cywilnoprawnej), nie może być niższa niż wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego, która miałaby zastosowanie w przypadku danej tablicy reklamowej lub urządzenia reklamowego umieszczanych na podstawie decyzji, o której mowa w art. 40 ust. 1. (**chodzi o decyzję o zezwoleniu na zajęcie pasa drogowego)
@arturgustaw8077
@arturgustaw8077 28 күн бұрын
​@@ProjectBPyt Można. Gruntami położonymi w pasie drogowym zarządza właściwy zarządca drogi publicznej. Obowiązujące przepisy dają zarządcy drogi możliwość wyboru trybu udostępniania pasa drogowego osobom trzecim: może to być tryb cywilnoprawny (art. 22 ust. 2 udp) lub tryb administracyjny (art. 40 udp). Istotne jest to, że zastosowanie jednej z tych metod wyklucza drugą. Zgodnie z art. 22 ust. 2 ustawy o drogach publicznych zarządca drogi może zawrzeć umowę najmu, dzierżawy lub użyczenia, której przedmiotem są grunty położone w pasie drogowym. Ustawodawca postanowił jednak, że zawarcie takiej umowy jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy nieruchomość jest udostępniania na cele związane: z potrzebami zarządzania drogami; lub z potrzebami ruchu drogowego; lub z potrzebami obsługi użytkowników ruchu. W doktrynie podnoszone jest stanowisko, zgodnie z którym umowa zawarta na cele inne niż wskazane powyżej dotknięta jest wadą nieważności i jako taka nie wywołuje skutków prawnych. Zarządcy dróg powinni zatem kontrolować sposób wykorzystania wydzierżawionych lub użyczonych nieruchomości. Oddanie pasa drogowego osobom trzecim następuje odpłatnie lub nieodpłatnie. Zarządca drogi może zatem pobierać z tytułu najmu lub dzierżawy opłaty w wysokości ustalonej w umowie. Warto podkreślić, że jeżeli do zajęcia pasa drogowego doszło na podstawie umowy cywilnoprawnej, to zarządca drogi nie jest uprawniony do nałożenia kary pieniężnej za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia. W ramach tzw. ustawy krajobrazowej do opisywanego art. 22 ustawy o drogach publicznych zostaną dodane dwa nowe przepisy. Od 11 września 2015 r. na podstawie umowy cywilnoprawnej będzie można w pasie drogowym umieścić tablice reklamowe i urządzenia reklamowe. Art. 22 ust. 2c udp będzie stanowił, że: W granicach miast na prawach powiatu tablice reklamowe i urządzenia reklamowe mogą być umieszczane na gruntach, o których mowa w ust. 1 (** to jest leżących w pasie drogowym), na podstawie odpłatnej umowy cywilnoprawnej w wypadkach uzasadnionych względami funkcjonalnymi, w szczególności wówczas gdy takie tablice lub urządzenia są umieszczone na wiatach przystankowych lub obiektach małej architektury. Natomiast art. 22 ust. 2d udp otrzyma brzmienie: Wartość świadczeń pieniężnych lub niepieniężnych przysługujących zarządowi dróg w sytuacji, o której mowa w ust. 2c (**zawarcie umowy cywilnoprawnej), nie może być niższa niż wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego, która miałaby zastosowanie w przypadku danej tablicy reklamowej lub urządzenia reklamowego umieszczanych na podstawie decyzji, o której mowa w art. 40 ust. 1. (**chodzi o decyzję o zezwoleniu na zajęcie pasa drogowego)
@mateuszraciborski
@mateuszraciborski Ай бұрын
no fajne miejsce! dla mojego helikoptera jak znalazł
@krzysztofrudnik4745
@krzysztofrudnik4745 Ай бұрын
Tylko, że wtedy powinna być w środku literka H a nie krzyżyk. Oraz odpowiedni dystans do najbliższej przeszkody, bo można zaczepić wirnikiem.
@1973jachu
@1973jachu Ай бұрын
Jakie legalne!? Coś do czego nie ma dojazdu nie może być legalne, a po drugie, jak może być legalny parking na chodniku!? To, że miasto wydało pseudo pozwolenie i pseudopolicjant powiedział, że ten parking jest zgodny z przepisami, to nie znaczy, że jest zgodny bo ktoś to powiedział, z tego co sie orientuje nie ma w przepisach, że można sobie zrobić parking na chodniku! Może się mylę, jeżeli tak to proszę mi podać gdzie to jest napisane w kodeksie drogowym?
@arturgustaw8077
@arturgustaw8077 28 күн бұрын
Szanowny Panie myli się Pan jak najbardziej. To że nie można wjeżdżać na chodnik to się tyczy jasno. Wyłączenie pkt 3 gminy, burmistrza miasta lub prezydenta jasno mówi że żeby zająć pas drogi lub chodnik wystarczy zgłosić do Wydziału Drug i mostów hi uiścić opłatę i dzierżawi się każdy chodnik drogę i wszystko co jest miejscem publicznym. Przypomnijmy że to co jest zakazane, nie jest zabronione. Chodzi tu wyłącznie o to że zakazane jest parkowanie i wjazd na chodnik ale nie dotyczy to dzierżawy. Każdy sobie może złożyć wniosek o zajęcie pasa drogowego i chodników i zieleni obliczając zajęcie metrów m2 od gminy. Zapewne a wręcz pewne że t firma która ma solarium to dzierżawi te 5m2. Koszt dzienny dzierżawy chodnika w innych potrzebach niż prace porządkowe to koszt dzienny 1,09zł za zajęcie m2 chodnika, jeździ. Zgadza się że dojazdu nie ma, ale dzierżawienie drogi, pasa drogowego, trawnika dzierżawić może każdy i jak dojedzie do miejsca dzierżawionego to Krajowy Urząd drug i autostrad nie obchodzi.
@arturgustaw8077
@arturgustaw8077 28 күн бұрын
Pokaż który przepis mówi że nie można parkować w miejscu w którym dzierżawi się miasto. Osoba dzierżawiąca chodnik, ulicę, drogę nie otrzymuje decyzji o pozwolenie a jedynie musi opłacić na czas jaki chce i nie ma na to maks czasu. Ustala się samemu na ile się dzierżawi od miasta drogę, chodnik i miejsce należące do skarbu państwa
@arturgustaw8077
@arturgustaw8077 28 күн бұрын
Można. Gruntami położonymi w pasie drogowym zarządza właściwy zarządca drogi publicznej. Obowiązujące przepisy dają zarządcy drogi możliwość wyboru trybu udostępniania pasa drogowego osobom trzecim: może to być tryb cywilnoprawny (art. 22 ust. 2 udp) lub tryb administracyjny (art. 40 udp). Istotne jest to, że zastosowanie jednej z tych metod wyklucza drugą. Zgodnie z art. 22 ust. 2 ustawy o drogach publicznych zarządca drogi może zawrzeć umowę najmu, dzierżawy lub użyczenia, której przedmiotem są grunty położone w pasie drogowym. Ustawodawca postanowił jednak, że zawarcie takiej umowy jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy nieruchomość jest udostępniania na cele związane: z potrzebami zarządzania drogami; lub z potrzebami ruchu drogowego; lub z potrzebami obsługi użytkowników ruchu. W doktrynie podnoszone jest stanowisko, zgodnie z którym umowa zawarta na cele inne niż wskazane powyżej dotknięta jest wadą nieważności i jako taka nie wywołuje skutków prawnych. Zarządcy dróg powinni zatem kontrolować sposób wykorzystania wydzierżawionych lub użyczonych nieruchomości. Oddanie pasa drogowego osobom trzecim następuje odpłatnie lub nieodpłatnie. Zarządca drogi może zatem pobierać z tytułu najmu lub dzierżawy opłaty w wysokości ustalonej w umowie. Warto podkreślić, że jeżeli do zajęcia pasa drogowego doszło na podstawie umowy cywilnoprawnej, to zarządca drogi nie jest uprawniony do nałożenia kary pieniężnej za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia. W ramach tzw. ustawy krajobrazowej do opisywanego art. 22 ustawy o drogach publicznych zostaną dodane dwa nowe przepisy. Od 11 września 2015 r. na podstawie umowy cywilnoprawnej będzie można w pasie drogowym umieścić tablice reklamowe i urządzenia reklamowe. Art. 22 ust. 2c udp będzie stanowił, że: W granicach miast na prawach powiatu tablice reklamowe i urządzenia reklamowe mogą być umieszczane na gruntach, o których mowa w ust. 1 (** to jest leżących w pasie drogowym), na podstawie odpłatnej umowy cywilnoprawnej w wypadkach uzasadnionych względami funkcjonalnymi, w szczególności wówczas gdy takie tablice lub urządzenia są umieszczone na wiatach przystankowych lub obiektach małej architektury. Natomiast art. 22 ust. 2d udp otrzyma brzmienie: Wartość świadczeń pieniężnych lub niepieniężnych przysługujących zarządowi dróg w sytuacji, o której mowa w ust. 2c (**zawarcie umowy cywilnoprawnej), nie może być niższa niż wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego, która miałaby zastosowanie w przypadku danej tablicy reklamowej lub urządzenia reklamowego umieszczanych na podstawie decyzji, o której mowa w art. 40 ust. 1. (**chodzi o decyzję o zezwoleniu na zajęcie pasa drogowego)
@1973jachu
@1973jachu 28 күн бұрын
@@arturgustaw8077 Amebo, uważnie przeczytaj! Żeby było miejsce parkingowe, musi być do niego dojazd, pokaż mi tam w jaki sposób nie łamiąc przepisów można wjechać na to pseudo miejsce parkingowe!? Lecz się, kurwa co za idioci żyją na świecie to mała bania!
@1973jachu
@1973jachu 28 күн бұрын
@@arturgustaw8077 Czyli według twojego chorego myślenia, można jeździć wzdłuż chodnika bo się coś tam ma wydzierżawione ? Jeżeli tak myślisz, to jesteś idiotą, możesz płacić 20 tyś za dzierżawę ale to nie zmieni przepisu zabraniającego jazy wzdłuż chodnika. Lecz się
@damianstupien4995
@damianstupien4995 Ай бұрын
Znak nie oznacza że to jest parkowanie legalne ;) Do zgłoszenia!
@ProjectBPyt
@ProjectBPyt Ай бұрын
tylko komu... nie widzieli jak się tam ktoś dostał, a stoi prawidłowo
@DouglasDall
@DouglasDall Ай бұрын
@@ProjectBPyt Nieprawidłowo.
@arturgustaw8077
@arturgustaw8077 28 күн бұрын
Można. Gruntami położonymi w pasie drogowym zarządza właściwy zarządca drogi publicznej. Obowiązujące przepisy dają zarządcy drogi możliwość wyboru trybu udostępniania pasa drogowego osobom trzecim: może to być tryb cywilnoprawny (art. 22 ust. 2 udp) lub tryb administracyjny (art. 40 udp). Istotne jest to, że zastosowanie jednej z tych metod wyklucza drugą. Zgodnie z art. 22 ust. 2 ustawy o drogach publicznych zarządca drogi może zawrzeć umowę najmu, dzierżawy lub użyczenia, której przedmiotem są grunty położone w pasie drogowym. Ustawodawca postanowił jednak, że zawarcie takiej umowy jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy nieruchomość jest udostępniania na cele związane: z potrzebami zarządzania drogami; lub z potrzebami ruchu drogowego; lub z potrzebami obsługi użytkowników ruchu. W doktrynie podnoszone jest stanowisko, zgodnie z którym umowa zawarta na cele inne niż wskazane powyżej dotknięta jest wadą nieważności i jako taka nie wywołuje skutków prawnych. Zarządcy dróg powinni zatem kontrolować sposób wykorzystania wydzierżawionych lub użyczonych nieruchomości. Oddanie pasa drogowego osobom trzecim następuje odpłatnie lub nieodpłatnie. Zarządca drogi może zatem pobierać z tytułu najmu lub dzierżawy opłaty w wysokości ustalonej w umowie. Warto podkreślić, że jeżeli do zajęcia pasa drogowego doszło na podstawie umowy cywilnoprawnej, to zarządca drogi nie jest uprawniony do nałożenia kary pieniężnej za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia. W ramach tzw. ustawy krajobrazowej do opisywanego art. 22 ustawy o drogach publicznych zostaną dodane dwa nowe przepisy. Od 11 września 2015 r. na podstawie umowy cywilnoprawnej będzie można w pasie drogowym umieścić tablice reklamowe i urządzenia reklamowe. Art. 22 ust. 2c udp będzie stanowił, że: W granicach miast na prawach powiatu tablice reklamowe i urządzenia reklamowe mogą być umieszczane na gruntach, o których mowa w ust. 1 (** to jest leżących w pasie drogowym), na podstawie odpłatnej umowy cywilnoprawnej w wypadkach uzasadnionych względami funkcjonalnymi, w szczególności wówczas gdy takie tablice lub urządzenia są umieszczone na wiatach przystankowych lub obiektach małej architektury. Natomiast art. 22 ust. 2d udp otrzyma brzmienie: Wartość świadczeń pieniężnych lub niepieniężnych przysługujących zarządowi dróg w sytuacji, o której mowa w ust. 2c (**zawarcie umowy cywilnoprawnej), nie może być niższa niż wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego, która miałaby zastosowanie w przypadku danej tablicy reklamowej lub urządzenia reklamowego umieszczanych na podstawie decyzji, o której mowa w art. 40 ust. 1. (**chodzi o decyzję o zezwoleniu na zajęcie pasa drogowego)
@arturgustaw8077
@arturgustaw8077 28 күн бұрын
​@@ProjectBPytMożna. Gruntami położonymi w pasie drogowym zarządza właściwy zarządca drogi publicznej. Obowiązujące przepisy dają zarządcy drogi możliwość wyboru trybu udostępniania pasa drogowego osobom trzecim: może to być tryb cywilnoprawny (art. 22 ust. 2 udp) lub tryb administracyjny (art. 40 udp). Istotne jest to, że zastosowanie jednej z tych metod wyklucza drugą. Zgodnie z art. 22 ust. 2 ustawy o drogach publicznych zarządca drogi może zawrzeć umowę najmu, dzierżawy lub użyczenia, której przedmiotem są grunty położone w pasie drogowym. Ustawodawca postanowił jednak, że zawarcie takiej umowy jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy nieruchomość jest udostępniania na cele związane: z potrzebami zarządzania drogami; lub z potrzebami ruchu drogowego; lub z potrzebami obsługi użytkowników ruchu. W doktrynie podnoszone jest stanowisko, zgodnie z którym umowa zawarta na cele inne niż wskazane powyżej dotknięta jest wadą nieważności i jako taka nie wywołuje skutków prawnych. Zarządcy dróg powinni zatem kontrolować sposób wykorzystania wydzierżawionych lub użyczonych nieruchomości. Oddanie pasa drogowego osobom trzecim następuje odpłatnie lub nieodpłatnie. Zarządca drogi może zatem pobierać z tytułu najmu lub dzierżawy opłaty w wysokości ustalonej w umowie. Warto podkreślić, że jeżeli do zajęcia pasa drogowego doszło na podstawie umowy cywilnoprawnej, to zarządca drogi nie jest uprawniony do nałożenia kary pieniężnej za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia. W ramach tzw. ustawy krajobrazowej do opisywanego art. 22 ustawy o drogach publicznych zostaną dodane dwa nowe przepisy. Od 11 września 2015 r. na podstawie umowy cywilnoprawnej będzie można w pasie drogowym umieścić tablice reklamowe i urządzenia reklamowe. Art. 22 ust. 2c udp będzie stanowił, że: W granicach miast na prawach powiatu tablice reklamowe i urządzenia reklamowe mogą być umieszczane na gruntach, o których mowa w ust. 1 (** to jest leżących w pasie drogowym), na podstawie odpłatnej umowy cywilnoprawnej w wypadkach uzasadnionych względami funkcjonalnymi, w szczególności wówczas gdy takie tablice lub urządzenia są umieszczone na wiatach przystankowych lub obiektach małej architektury. Natomiast art. 22 ust. 2d udp otrzyma brzmienie: Wartość świadczeń pieniężnych lub niepieniężnych przysługujących zarządowi dróg w sytuacji, o której mowa w ust. 2c (**zawarcie umowy cywilnoprawnej), nie może być niższa niż wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego, która miałaby zastosowanie w przypadku danej tablicy reklamowej lub urządzenia reklamowego umieszczanych na podstawie decyzji, o której mowa w art. 40 ust. 1. (**chodzi o decyzję o zezwoleniu na zajęcie pasa drogowego)
@damianstupien4995
@damianstupien4995 28 күн бұрын
@@arturgustaw8077 treściwie i merytorycznie :)
@michajanicki6860
@michajanicki6860 Ай бұрын
Nie musisz każdej m000ordy zamazywać ;) Jeżeli ktoś jest powiedzmy 10 metrów od ciebie, idzie sobie po drugiej stronie ulicy to jest "OTOCZENIEM" jest po prostu składową kadru
@ProjectBPyt
@ProjectBPyt Ай бұрын
to prawda, ale jak ktos sie ma skarzyc itd. to juz uznalismy ze lepiej w te strone. Ten film w zasadzie nie wymagal zadnej obrobki bo nie mial na celu kamerowanie kogokolwiek ale montazysta stwierdzil ze nie ma z tym duzo roboty
@xdmechu
@xdmechu Ай бұрын
Kebab w dłoń i oglądamy ❤
@super-frog
@super-frog Ай бұрын
na solarium maja zeby tylek opalic a na wycieki oleju z pojazdow juz zabraklo!!!
@ProjectBPyt
@ProjectBPyt Ай бұрын
tez sluszna uwaga, ze strasznie poplamiony ten chodnik. Po tym zreszta mozna wyczaic gdzie ludzie nielegalnie parkuja ;-)
@mariusz07
@mariusz07 Ай бұрын
Rower albo hulanjogę można zaparkować. :)
@ProjectBPyt
@ProjectBPyt Ай бұрын
haha rzeczywiscie
@krzysztofrudnik4745
@krzysztofrudnik4745 Ай бұрын
Nawet motocykl...
@arturgustaw8077
@arturgustaw8077 28 күн бұрын
​@@ProjectBPyt Można. Gruntami położonymi w pasie drogowym zarządza właściwy zarządca drogi publicznej. Obowiązujące przepisy dają zarządcy drogi możliwość wyboru trybu udostępniania pasa drogowego osobom trzecim: może to być tryb cywilnoprawny (art. 22 ust. 2 udp) lub tryb administracyjny (art. 40 udp). Istotne jest to, że zastosowanie jednej z tych metod wyklucza drugą. Zgodnie z art. 22 ust. 2 ustawy o drogach publicznych zarządca drogi może zawrzeć umowę najmu, dzierżawy lub użyczenia, której przedmiotem są grunty położone w pasie drogowym. Ustawodawca postanowił jednak, że zawarcie takiej umowy jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy nieruchomość jest udostępniania na cele związane: z potrzebami zarządzania drogami; lub z potrzebami ruchu drogowego; lub z potrzebami obsługi użytkowników ruchu. W doktrynie podnoszone jest stanowisko, zgodnie z którym umowa zawarta na cele inne niż wskazane powyżej dotknięta jest wadą nieważności i jako taka nie wywołuje skutków prawnych. Zarządcy dróg powinni zatem kontrolować sposób wykorzystania wydzierżawionych lub użyczonych nieruchomości. Oddanie pasa drogowego osobom trzecim następuje odpłatnie lub nieodpłatnie. Zarządca drogi może zatem pobierać z tytułu najmu lub dzierżawy opłaty w wysokości ustalonej w umowie. Warto podkreślić, że jeżeli do zajęcia pasa drogowego doszło na podstawie umowy cywilnoprawnej, to zarządca drogi nie jest uprawniony do nałożenia kary pieniężnej za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia. W ramach tzw. ustawy krajobrazowej do opisywanego art. 22 ustawy o drogach publicznych zostaną dodane dwa nowe przepisy. Od 11 września 2015 r. na podstawie umowy cywilnoprawnej będzie można w pasie drogowym umieścić tablice reklamowe i urządzenia reklamowe. Art. 22 ust. 2c udp będzie stanowił, że: W granicach miast na prawach powiatu tablice reklamowe i urządzenia reklamowe mogą być umieszczane na gruntach, o których mowa w ust. 1 (** to jest leżących w pasie drogowym), na podstawie odpłatnej umowy cywilnoprawnej w wypadkach uzasadnionych względami funkcjonalnymi, w szczególności wówczas gdy takie tablice lub urządzenia są umieszczone na wiatach przystankowych lub obiektach małej architektury. Natomiast art. 22 ust. 2d udp otrzyma brzmienie: Wartość świadczeń pieniężnych lub niepieniężnych przysługujących zarządowi dróg w sytuacji, o której mowa w ust. 2c (**zawarcie umowy cywilnoprawnej), nie może być niższa niż wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego, która miałaby zastosowanie w przypadku danej tablicy reklamowej lub urządzenia reklamowego umieszczanych na podstawie decyzji, o której mowa w art. 40 ust. 1. (**chodzi o decyzję o zezwoleniu na zajęcie pasa drogowego)
@adamsz.8039
@adamsz.8039 Ай бұрын
Więc miasto powinno zgodę cofnąć albo zrobić legalny dojazd. Trzeba poinformować odpowiednie osoby i niech działają.
@ProjectBPyt
@ProjectBPyt Ай бұрын
wystapie o informacje w tej sprawie i zobaczymy co sie podzieje
@adamsz.8039
@adamsz.8039 Ай бұрын
Warto zgłaszać zarządcy drogi takie kwiatki. W moim mieście urzędnicy są bardzo pomocni. Zabezpieczyli już słupkami kilka przejść na moją prośbę.
@ProjectBPyt
@ProjectBPyt Ай бұрын
@@adamsz.8039 cieszy Pana aktywnosc w tej materii. Zobaczymy co sie uda ugrac, obiecuje ze nie zostawie tak tej sprawy
@adamsz.8039
@adamsz.8039 Ай бұрын
Zajmuję się tym już z 7 lat. Z doświadczenia już wiem, że lepiej napisać prośbę do zarządcy drogi o zabezpieczenie przejść. Na razie nikt mi nie odmówił. Warto dodać zdjęcia z popełnionych wykroczeń, jak najwięcej. Wiadomo,że to trochę potrwa bo decyzja środowiskowa i konsultacje z policją ale warto. A później monitorować co jakiś czas, czy zapory nie zostały zniszczone. Pozdrawiam 😀
@arturgustaw8077
@arturgustaw8077 28 күн бұрын
Można. Gruntami położonymi w pasie drogowym zarządza właściwy zarządca drogi publicznej. Obowiązujące przepisy dają zarządcy drogi możliwość wyboru trybu udostępniania pasa drogowego osobom trzecim: może to być tryb cywilnoprawny (art. 22 ust. 2 udp) lub tryb administracyjny (art. 40 udp). Istotne jest to, że zastosowanie jednej z tych metod wyklucza drugą. Zgodnie z art. 22 ust. 2 ustawy o drogach publicznych zarządca drogi może zawrzeć umowę najmu, dzierżawy lub użyczenia, której przedmiotem są grunty położone w pasie drogowym. Ustawodawca postanowił jednak, że zawarcie takiej umowy jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy nieruchomość jest udostępniania na cele związane: z potrzebami zarządzania drogami; lub z potrzebami ruchu drogowego; lub z potrzebami obsługi użytkowników ruchu. W doktrynie podnoszone jest stanowisko, zgodnie z którym umowa zawarta na cele inne niż wskazane powyżej dotknięta jest wadą nieważności i jako taka nie wywołuje skutków prawnych. Zarządcy dróg powinni zatem kontrolować sposób wykorzystania wydzierżawionych lub użyczonych nieruchomości. Oddanie pasa drogowego osobom trzecim następuje odpłatnie lub nieodpłatnie. Zarządca drogi może zatem pobierać z tytułu najmu lub dzierżawy opłaty w wysokości ustalonej w umowie. Warto podkreślić, że jeżeli do zajęcia pasa drogowego doszło na podstawie umowy cywilnoprawnej, to zarządca drogi nie jest uprawniony do nałożenia kary pieniężnej za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia. W ramach tzw. ustawy krajobrazowej do opisywanego art. 22 ustawy o drogach publicznych zostaną dodane dwa nowe przepisy. Od 11 września 2015 r. na podstawie umowy cywilnoprawnej będzie można w pasie drogowym umieścić tablice reklamowe i urządzenia reklamowe. Art. 22 ust. 2c udp będzie stanowił, że: W granicach miast na prawach powiatu tablice reklamowe i urządzenia reklamowe mogą być umieszczane na gruntach, o których mowa w ust. 1 (** to jest leżących w pasie drogowym), na podstawie odpłatnej umowy cywilnoprawnej w wypadkach uzasadnionych względami funkcjonalnymi, w szczególności wówczas gdy takie tablice lub urządzenia są umieszczone na wiatach przystankowych lub obiektach małej architektury. Natomiast art. 22 ust. 2d udp otrzyma brzmienie: Wartość świadczeń pieniężnych lub niepieniężnych przysługujących zarządowi dróg w sytuacji, o której mowa w ust. 2c (**zawarcie umowy cywilnoprawnej), nie może być niższa niż wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego, która miałaby zastosowanie w przypadku danej tablicy reklamowej lub urządzenia reklamowego umieszczanych na podstawie decyzji, o której mowa w art. 40 ust. 1. (**chodzi o decyzję o zezwoleniu na zajęcie pasa drogowego)
@sowaglogow
@sowaglogow 29 күн бұрын
Miejsce parkingowe może jest ale dojazdu legalnego nie ma
@arturgustaw8077
@arturgustaw8077 28 күн бұрын
Można. Gruntami położonymi w pasie drogowym zarządza właściwy zarządca drogi publicznej. Obowiązujące przepisy dają zarządcy drogi możliwość wyboru trybu udostępniania pasa drogowego osobom trzecim: może to być tryb cywilnoprawny (art. 22 ust. 2 udp) lub tryb administracyjny (art. 40 udp). Istotne jest to, że zastosowanie jednej z tych metod wyklucza drugą. Zgodnie z art. 22 ust. 2 ustawy o drogach publicznych zarządca drogi może zawrzeć umowę najmu, dzierżawy lub użyczenia, której przedmiotem są grunty położone w pasie drogowym. Ustawodawca postanowił jednak, że zawarcie takiej umowy jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy nieruchomość jest udostępniania na cele związane: z potrzebami zarządzania drogami; lub z potrzebami ruchu drogowego; lub z potrzebami obsługi użytkowników ruchu. W doktrynie podnoszone jest stanowisko, zgodnie z którym umowa zawarta na cele inne niż wskazane powyżej dotknięta jest wadą nieważności i jako taka nie wywołuje skutków prawnych. Zarządcy dróg powinni zatem kontrolować sposób wykorzystania wydzierżawionych lub użyczonych nieruchomości. Oddanie pasa drogowego osobom trzecim następuje odpłatnie lub nieodpłatnie. Zarządca drogi może zatem pobierać z tytułu najmu lub dzierżawy opłaty w wysokości ustalonej w umowie. Warto podkreślić, że jeżeli do zajęcia pasa drogowego doszło na podstawie umowy cywilnoprawnej, to zarządca drogi nie jest uprawniony do nałożenia kary pieniężnej za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia. W ramach tzw. ustawy krajobrazowej do opisywanego art. 22 ustawy o drogach publicznych zostaną dodane dwa nowe przepisy. Od 11 września 2015 r. na podstawie umowy cywilnoprawnej będzie można w pasie drogowym umieścić tablice reklamowe i urządzenia reklamowe. Art. 22 ust. 2c udp będzie stanowił, że: W granicach miast na prawach powiatu tablice reklamowe i urządzenia reklamowe mogą być umieszczane na gruntach, o których mowa w ust. 1 (** to jest leżących w pasie drogowym), na podstawie odpłatnej umowy cywilnoprawnej w wypadkach uzasadnionych względami funkcjonalnymi, w szczególności wówczas gdy takie tablice lub urządzenia są umieszczone na wiatach przystankowych lub obiektach małej architektury. Natomiast art. 22 ust. 2d udp otrzyma brzmienie: Wartość świadczeń pieniężnych lub niepieniężnych przysługujących zarządowi dróg w sytuacji, o której mowa w ust. 2c (**zawarcie umowy cywilnoprawnej), nie może być niższa niż wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego, która miałaby zastosowanie w przypadku danej tablicy reklamowej lub urządzenia reklamowego umieszczanych na podstawie decyzji, o której mowa w art. 40 ust. 1. (**chodzi o decyzję o zezwoleniu na zajęcie pasa drogowego)
@DouglasDall
@DouglasDall Ай бұрын
Nielegał wg.mnie. Legalna koperta musi być oznaczona numerem zgodnym z dokumentacją u zarzadcy drogi. Wg mnie to nielegał..
@arturgustaw8077
@arturgustaw8077 28 күн бұрын
Można. Gruntami położonymi w pasie drogowym zarządza właściwy zarządca drogi publicznej. Obowiązujące przepisy dają zarządcy drogi możliwość wyboru trybu udostępniania pasa drogowego osobom trzecim: może to być tryb cywilnoprawny (art. 22 ust. 2 udp) lub tryb administracyjny (art. 40 udp). Istotne jest to, że zastosowanie jednej z tych metod wyklucza drugą. Zgodnie z art. 22 ust. 2 ustawy o drogach publicznych zarządca drogi może zawrzeć umowę najmu, dzierżawy lub użyczenia, której przedmiotem są grunty położone w pasie drogowym. Ustawodawca postanowił jednak, że zawarcie takiej umowy jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy nieruchomość jest udostępniania na cele związane: z potrzebami zarządzania drogami; lub z potrzebami ruchu drogowego; lub z potrzebami obsługi użytkowników ruchu. W doktrynie podnoszone jest stanowisko, zgodnie z którym umowa zawarta na cele inne niż wskazane powyżej dotknięta jest wadą nieważności i jako taka nie wywołuje skutków prawnych. Zarządcy dróg powinni zatem kontrolować sposób wykorzystania wydzierżawionych lub użyczonych nieruchomości. Oddanie pasa drogowego osobom trzecim następuje odpłatnie lub nieodpłatnie. Zarządca drogi może zatem pobierać z tytułu najmu lub dzierżawy opłaty w wysokości ustalonej w umowie. Warto podkreślić, że jeżeli do zajęcia pasa drogowego doszło na podstawie umowy cywilnoprawnej, to zarządca drogi nie jest uprawniony do nałożenia kary pieniężnej za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia. W ramach tzw. ustawy krajobrazowej do opisywanego art. 22 ustawy o drogach publicznych zostaną dodane dwa nowe przepisy. Od 11 września 2015 r. na podstawie umowy cywilnoprawnej będzie można w pasie drogowym umieścić tablice reklamowe i urządzenia reklamowe. Art. 22 ust. 2c udp będzie stanowił, że: W granicach miast na prawach powiatu tablice reklamowe i urządzenia reklamowe mogą być umieszczane na gruntach, o których mowa w ust. 1 (** to jest leżących w pasie drogowym), na podstawie odpłatnej umowy cywilnoprawnej w wypadkach uzasadnionych względami funkcjonalnymi, w szczególności wówczas gdy takie tablice lub urządzenia są umieszczone na wiatach przystankowych lub obiektach małej architektury. Natomiast art. 22 ust. 2d udp otrzyma brzmienie: Wartość świadczeń pieniężnych lub niepieniężnych przysługujących zarządowi dróg w sytuacji, o której mowa w ust. 2c (**zawarcie umowy cywilnoprawnej), nie może być niższa niż wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego, która miałaby zastosowanie w przypadku danej tablicy reklamowej lub urządzenia reklamowego umieszczanych na podstawie decyzji, o której mowa w art. 40 ust. 1. (**chodzi o decyzję o zezwoleniu na zajęcie pasa drogowego)
@DouglasDall
@DouglasDall 28 күн бұрын
@@arturgustaw8077 Tak ale..trochę obok tematu bo.tu chodzi o techniczną stronę....
@-fazik-3713
@-fazik-3713 Ай бұрын
"Prawo".
@jacekkowalski6275
@jacekkowalski6275 Ай бұрын
Mikołów.Poznałem.
@ProjectBPyt
@ProjectBPyt Ай бұрын
yep
@panrafa4774
@panrafa4774 Ай бұрын
Lubię burgery z biedronki.
@MaciekRzajeltus-zz5gl
@MaciekRzajeltus-zz5gl Ай бұрын
Naprawdę skandal Archiwum X trzeba wezwać. Komu i w czym tak praktycznie konkretnie to przeszkadza? Czepianie się dla zaczepiania dla rozgłosu. Ciekawe czy autor filmu prowadzi biznes albo zajmuję się jakąś naprawdę wymagającą pracą czy może tylko praca biurowa a później czepianie się ludzi którzy mają jakieś Bardziej wymagające zajęcia
@arturgustaw8077
@arturgustaw8077 28 күн бұрын
Można. Gruntami położonymi w pasie drogowym zarządza właściwy zarządca drogi publicznej. Obowiązujące przepisy dają zarządcy drogi możliwość wyboru trybu udostępniania pasa drogowego osobom trzecim: może to być tryb cywilnoprawny (art. 22 ust. 2 udp) lub tryb administracyjny (art. 40 udp). Istotne jest to, że zastosowanie jednej z tych metod wyklucza drugą. Zgodnie z art. 22 ust. 2 ustawy o drogach publicznych zarządca drogi może zawrzeć umowę najmu, dzierżawy lub użyczenia, której przedmiotem są grunty położone w pasie drogowym. Ustawodawca postanowił jednak, że zawarcie takiej umowy jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy nieruchomość jest udostępniania na cele związane: z potrzebami zarządzania drogami; lub z potrzebami ruchu drogowego; lub z potrzebami obsługi użytkowników ruchu. W doktrynie podnoszone jest stanowisko, zgodnie z którym umowa zawarta na cele inne niż wskazane powyżej dotknięta jest wadą nieważności i jako taka nie wywołuje skutków prawnych. Zarządcy dróg powinni zatem kontrolować sposób wykorzystania wydzierżawionych lub użyczonych nieruchomości. Oddanie pasa drogowego osobom trzecim następuje odpłatnie lub nieodpłatnie. Zarządca drogi może zatem pobierać z tytułu najmu lub dzierżawy opłaty w wysokości ustalonej w umowie. Warto podkreślić, że jeżeli do zajęcia pasa drogowego doszło na podstawie umowy cywilnoprawnej, to zarządca drogi nie jest uprawniony do nałożenia kary pieniężnej za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia. W ramach tzw. ustawy krajobrazowej do opisywanego art. 22 ustawy o drogach publicznych zostaną dodane dwa nowe przepisy. Od 11 września 2015 r. na podstawie umowy cywilnoprawnej będzie można w pasie drogowym umieścić tablice reklamowe i urządzenia reklamowe. Art. 22 ust. 2c udp będzie stanowił, że: W granicach miast na prawach powiatu tablice reklamowe i urządzenia reklamowe mogą być umieszczane na gruntach, o których mowa w ust. 1 (** to jest leżących w pasie drogowym), na podstawie odpłatnej umowy cywilnoprawnej w wypadkach uzasadnionych względami funkcjonalnymi, w szczególności wówczas gdy takie tablice lub urządzenia są umieszczone na wiatach przystankowych lub obiektach małej architektury. Natomiast art. 22 ust. 2d udp otrzyma brzmienie: Wartość świadczeń pieniężnych lub niepieniężnych przysługujących zarządowi dróg w sytuacji, o której mowa w ust. 2c (**zawarcie umowy cywilnoprawnej), nie może być niższa niż wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego, która miałaby zastosowanie w przypadku danej tablicy reklamowej lub urządzenia reklamowego umieszczanych na podstawie decyzji, o której mowa w art. 40 ust. 1. (**chodzi o decyzję o zezwoleniu na zajęcie pasa drogowego)
@arturgustaw8077
@arturgustaw8077 28 күн бұрын
Można. Gruntami położonymi w pasie drogowym zarządza właściwy zarządca drogi publicznej. Obowiązujące przepisy dają zarządcy drogi możliwość wyboru trybu udostępniania pasa drogowego osobom trzecim: może to być tryb cywilnoprawny (art. 22 ust. 2 udp) lub tryb administracyjny (art. 40 udp). Istotne jest to, że zastosowanie jednej z tych metod wyklucza drugą. Zgodnie z art. 22 ust. 2 ustawy o drogach publicznych zarządca drogi może zawrzeć umowę najmu, dzierżawy lub użyczenia, której przedmiotem są grunty położone w pasie drogowym. Ustawodawca postanowił jednak, że zawarcie takiej umowy jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy nieruchomość jest udostępniania na cele związane: z potrzebami zarządzania drogami; lub z potrzebami ruchu drogowego; lub z potrzebami obsługi użytkowników ruchu. W doktrynie podnoszone jest stanowisko, zgodnie z którym umowa zawarta na cele inne niż wskazane powyżej dotknięta jest wadą nieważności i jako taka nie wywołuje skutków prawnych. Zarządcy dróg powinni zatem kontrolować sposób wykorzystania wydzierżawionych lub użyczonych nieruchomości. Oddanie pasa drogowego osobom trzecim następuje odpłatnie lub nieodpłatnie. Zarządca drogi może zatem pobierać z tytułu najmu lub dzierżawy opłaty w wysokości ustalonej w umowie. Warto podkreślić, że jeżeli do zajęcia pasa drogowego doszło na podstawie umowy cywilnoprawnej, to zarządca drogi nie jest uprawniony do nałożenia kary pieniężnej za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia. W ramach tzw. ustawy krajobrazowej do opisywanego art. 22 ustawy o drogach publicznych zostaną dodane dwa nowe przepisy. Od 11 września 2015 r. na podstawie umowy cywilnoprawnej będzie można w pasie drogowym umieścić tablice reklamowe i urządzenia reklamowe. Art. 22 ust. 2c udp będzie stanowił, że: W granicach miast na prawach powiatu tablice reklamowe i urządzenia reklamowe mogą być umieszczane na gruntach, o których mowa w ust. 1 (** to jest leżących w pasie drogowym), na podstawie odpłatnej umowy cywilnoprawnej w wypadkach uzasadnionych względami funkcjonalnymi, w szczególności wówczas gdy takie tablice lub urządzenia są umieszczone na wiatach przystankowych lub obiektach małej architektury. Natomiast art. 22 ust. 2d udp otrzyma brzmienie: Wartość świadczeń pieniężnych lub niepieniężnych przysługujących zarządowi dróg w sytuacji, o której mowa w ust. 2c (**zawarcie umowy cywilnoprawnej), nie może być niższa niż wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego, która miałaby zastosowanie w przypadku danej tablicy reklamowej lub urządzenia reklamowego umieszczanych na podstawie decyzji, o której mowa w art. 40 ust. 1. (**chodzi o decyzję o zezwoleniu na zajęcie pasa drogowego)
@ProjectBPyt
@ProjectBPyt 23 күн бұрын
odniose sie do Pana postu nieco pozniej. Niedawno otrzymałem informację publiczną odnośnie tego miejsca i zamierzam w terenie poszukać, czy rzeczywiście istnieje tam to, co mi napisano. Pozdrawiam i dziękuję
Jedź bezpiecznie odc. 826 (jak prawidłowo przejechać przez "rondo")
10:17
Jedź bezpiecznie HD TVP
Рет қаралды 1,3 МЛН
bije mnie!
18:33
samochodoza
Рет қаралды 316 М.
女孩妒忌小丑女? #小丑#shorts
00:34
好人小丑
Рет қаралды 31 МЛН
I'm Excited To see If Kelly Can Meet This Challenge!
00:16
Mini Katana
Рет қаралды 35 МЛН
Zastawili mu samochód. Wyjechał po mistrzowsku
0:58
Wirtualna Polska
Рет қаралды 808 М.
Wie pan, amortyzator jest zaprasowany - Na drogach
3:30
Onet Styl Życia
Рет қаралды 827 М.
UBER To Praca Za Darmo? Bolt Ile Zarabia Kierowca Taxi? FT405
13:04
Fajna Telewizja
Рет қаралды 9 М.
Migranci wpadli w szał na granicy. W ruch poszły płonące konary #shorts
0:39
Klątwa Dustera. Prawda o Dacia Duster 3 generacji
20:57
MotoPRawda
Рет қаралды 169 М.
Naughty car 🚗 @BBMobil2103 #shorts
0:14
Маджит Сулейманов
Рет қаралды 171 М.
Красивый груз!
0:14
Girls Power
Рет қаралды 1,6 МЛН
Вскрытия багажника Chevrolet Cobalt 2023
0:58
AstanaUnlock kz
Рет қаралды 898 М.
A menor Bike MOTORIZADA do Mundo #shorts #viral #shortsviral
0:12
Metal Projetos
Рет қаралды 1,8 МЛН
Naughty car 🚗 @BBMobil2103 #shorts
0:14
Маджит Сулейманов
Рет қаралды 171 М.
Dad pranks cute kid on a bike 😂😭 Thoc TV
0:14
Thoc TV
Рет қаралды 3,2 МЛН