Autoryzowany Serwis ASUSa uszkodził laptopa klienta !? - 7 tys. zł straty. Asus G703GX

  Рет қаралды 234,452

Daniel Rakowiecki

Daniel Rakowiecki

Күн бұрын

Zgłoszenia serwisowe kierujcie tutaj: rakowieckiserw...
Promocja w Komputronik: www.komputroni...
Okazja dnia: www.komputroni...
-------------------------------------------------------------------------------
Razem z Aleksandrem Kałużą założyliśmy nową firmę - serwis elektroniki przemysłowej Aldatech. Zajmujemy się szerokim spektrum sprzętu, od wózków widłowych po sprzęt medyczny i statki. W Aldatech oferujemy kompleksową obsługę sprzętu przemysłowego. Więcej o nas znajdziecie na stronie www.aldatech.pl/
Dołącz do naszego zespołu Aldatech: aldatech.pl/ka...
-------------------------------------------------------------------------------
INFORMACJE O MNIE:
Moja Platforma Szkoleniowa: rakowiecki.pl/
drako4service@gmail.com - preferowany kontakt do mnie w celu biznesowym.
PATRONITE: patronite.pl/r...
Instagram: / rakowiecki_i_spolka
-------------------------------------------------------------------------------
SPRZĘT NA KTÓRYM PRACUJĘ:
Stacja bazowa lutownicy kolbowej + szczypce: tiny.pl/r5mr9
Kolba: tiny.pl/r5m98
grot cienki SMD: tiny.pl/r5m93
grot gruby SMD: tiny.pl/r5mwg
grot minifala: tiny.pl/r5mw9
grot do zdejmowania KBC: tiny.pl/r5mwc
grot do BGA szeroki: tiny.pl/r5mw5
Szczypce: tiny.pl/r5mw1
Hot Air na którym pracuję: tiny.pl/r5mw2
Hot Air który polecam ze względu na cenę/jakość: tiny.pl/r5mcq
Automat. czyścik grotów: tiny.pl/r5mcn
Multimetr: tiny.pl/r5mcz
Rozlutownica tiny.pl/r59vt
Precyzyjny miernik LCR www.lcrresearc...
Okulary do pracy NoBlue: tiny.pl/cdnkv
Stół warsztatowy: tiny.pl/9lf4t
Fotel biurowy "Shine": tiny.pl/9lf49
Stabilny regał: tiny.pl/9lf4f
Elzap: Rabat 12% na CAŁY asortyment z kodem: DR12

Пікірлер: 1 200
@DanielRakowiecki
@DanielRakowiecki 4 жыл бұрын
UWAGA! W tym laptopie ciekły metal był nakładany fabrycznie ?! Uwagę zwrócił komentujący o niku Michał G., proszę tylko o potwierdzenie czy tyczy się również wersji z procesorami 8mej generacji, bo z tego co widzę 10 gen na pewno :) Linki do materiałów: www.notebookcheck.net/Asus-ROG-G703-will-use-patent-pending-liquid-metal-thermal-paste-process-promises-13-C-cooler-temperatures.422700.0.html rog.asus.com/tag/conductonaut/
@PrimoGhost
@PrimoGhost 4 жыл бұрын
Z doświadczeń związanych z OC - galistan źle znosi niską temperaturę. W okolicach 0 stopni C twardnieje i znacznie traci napięcie powierzchniowe. Myślę, że pomysł ze znacznym schłodzeniem tej płyty, a następnie potraktowanie jej odkurzaczem z gęstą szczotką z włosia elastycznego to dobrym pomysł. Wiadome, żeby uważać na kondensację, ale przy odpiętej płycie nie będzie ona dużym problemem. Spod układów krytycznych, jak Vram - Wydaje mi się, że zastosowanie dwutlenku węgla w stanie nadkrytycznym ma sens. Tym bardziej, że nie możemy zastosować tutaj amoniaku ani kwasu ani chlorku ani innego rozpuszczalnika organicznego więc... Spray ze sprężonym powietrzem odwrócony do góry nogami i wstrzyknięty punktowo na dane układy wdaje się dobrym pomysłem. Nie powinno bardziej uszkodzić układów, a Galistan zamienić w zgrabne, małe kuleczki i umożliwić ich ekstrakcję poza płytę. Pytanie też o czystość takiego preparatu. Ale powinno być OK. Wiadome, że potem trzeba będzie takie miejsce potraktować izopropanolem. W każdym razie w temp pokojowej uważam, że będzie ciężko to dokładnie wyczyścić. Kopiuję ten komentarz, gdyż wcześniej utonął.
@PrimoGhost
@PrimoGhost 4 жыл бұрын
Nie, w tym laptopie to samoróbka. Serwisowałem ROGacza z ósemką i była na nim zwykła pasta. Konsystencja, jak MX2, ale to bankowo nie była ona. Kolejna sprawa, że na TIM, który przewodzi prąd elektryczny, wymagane jest odpowiednie zaplecze takiego "SOC". Przykład - Radeon VII i pad na bazie węgla. Po konstrukcji widać, że zadbano o to, aby nie zahaczył o kondensatory wokół wafla i resztę elektroniki dyskretnej. LM w laptopie na CPU? Nie widzę opcji, żeby Asus po prostu nakładał LM na rdzeń i kładł chłodzenie. Potrzebne jest odpowiednie "koryto" aby utrzymać LM w miejscu. Na procesorach desktop-owych - tą rolę pełni IHS., a LM nakłada się pod czapkę. Obszernie pisałem o problemie ze stabilnością LM na rdzeniu w poradniku na PC Lab forum.pclab.pl/topic/1186755-delidding-cpu-na-wesoło-poradniki-i-pomoc/
@guig2004
@guig2004 4 жыл бұрын
@@PrimoGhost Tak, zapomniałem, że to 8 generacja. We’re excited to bring this exotic material to the entire 2020 lineup of ROG gaming laptops with 10th Gen Intel Core processors. :)
@PrimoGhost
@PrimoGhost 4 жыл бұрын
@Martin M To jest dziwne, bo LM docelowo nie rozbija się na małe drobinki, tylko napięcie powierzchniowe spaja go po czasie w większe krople i zaczyna spływać z danego elementu. Cyrk, jaki widać na filmie ma miejsce w momencie, gdy szybko podniesie się układ chłodzenia wraz z LM i przeniesie się go nad płytą. Wtedy wystarczy, że jedna kropla z chłodzenia odpadnie i rozbije się o PCB. Zachowuje się wtedy, jak rtęć. Często ludzie uwalali sobie tak sockety w PC. pclab.pl/zdjecia/artykuly/wkoczyk/4forum/PrimoGhost/17.jpg
@gibon139
@gibon139 4 жыл бұрын
Weź gdzieś na sprężone powietrze idź z tą płytą i dokładnie wydmuchaj to dużym ciśnieniem 8bar minimum i duży przekrój węża powinno dać radę, później zalać całą alko i jeszcze raz taką mokrą wydmuchać. Można z drugiej strony odkurzaczem odciągać. W domu bym Ci to 16barami potraktował. Jak to nie pomoże, to sam nie wiem czy po za ręcznym czyszczeniem coś innego pomoże.
@wlodiWNL
@wlodiWNL 4 жыл бұрын
Miałem podobną sytuację z ciekłym metalem który zastosował klient. Efekt był taki ze zakładając radiator, ciekły metal wyszedł bokami gdyż było go za dużo i wlazł pod grafikę z jednej strony po całej długości układu doprowadzając do braku obrazu przy uruchomieniu. Zabezpieczyłem wszystkie układy do okola taśma malarską a pod grafikę zastosowałem środek do czyszczenia i smarowania potencjometrów w areozolu. Tylko stosowałem go od przeciwnej strony układu niż był widoczny ciekly metal. Następnie użyłem sprężarki z cienką igłą i przedmuchałem powietrzem układ, później przemyłem izopropanolem pod ciśnieniem i na koniec sprężonym powietrzem z puszki gdyż sprężarka minimalnie pluje olejem. Oczywiście wszystko robiłem od przeciwnej strony, nie od tej co wpłynął metal. Końcowy efekt był taki ze laptop działa do dzisiaj ;)
@marekb1988
@marekb1988 4 жыл бұрын
Olej nie jest zły bo prądu nie przewodzi, a na przyszłość jak będzie ole to i ciekły metal tam nie wleci.
@wlodiWNL
@wlodiWNL 4 жыл бұрын
@@marekb1988 tak doskonale o tym wiem ale wolę jak płyta jest czyściutka i pachnącą a nie usmarowana i lepiącą ;)
@seba3994
@seba3994 4 жыл бұрын
Poszła łapka w górę, nie że się czepiam, ale jak zobaczyłem to "urzyłem", to aż mi się oko w wyrazie buntu załzawiło.
@ManiekFPV
@ManiekFPV 4 жыл бұрын
Z tego co wiem to do oczyszczania powietrza z kompresora służy odwadniacz. Inaczej Ci co lakierują samochody mieli by w farbie olej 😵.
@wlodiWNL
@wlodiWNL 4 жыл бұрын
@@seba3994 dzięki za zwrócenie uwagi, poprawione ;)
@sleepydespair7494
@sleepydespair7494 4 жыл бұрын
Szacun za to że stanąłeś w obronie swojego klienta na nagraniu
@h3xen0
@h3xen0 4 жыл бұрын
Oddaj do autoryzowanego serwisu będziesz Pan zadowolony, uszkodziliśmy Panu laptopa i co Pan nam zrobisz?
@MrDdaro83
@MrDdaro83 4 жыл бұрын
Oddał do autoryzowanego serwisu więc nawet jak nie dali radę naprawić to mają wrócić w stanie jakim dostali...Niestety pozew sądowy podziała cuda bo oddając sprzęt do jakiegokolwiek serwisu nie mają prawa zepsuć i mają obowiązek oddać w stanie jakim otrzymali,nawet bez naprawy i za wszelkie dodatkowe uszkodzenia odpowiadają prawnie i finansowo.Warto robić zdjecia filmy przed oddaniem sprzętu ..
@WASZAQM
@WASZAQM 4 жыл бұрын
Z Asusem miałem gorszy przypadek sprzęt po zalaniu wrócił bez kości grafiki. Diagnoza płyta do wymiany a skoro tak ktoś pozwolił sobie na wymontowanie kilku elementów.
@MikeleKonstantyFiedorowiczIV
@MikeleKonstantyFiedorowiczIV 4 жыл бұрын
W polsce serwisy to zbieranina patusów spod bramy co lizneli troche techniki i wyszkolili się na zmienianiu obudowy do nokii 3310 i wymiane chińskiej baterii. Kiedyś oddałem nagrywarke sony do oficialnego serwisu i jakaś buda w dupie u murzyna która miała 2x2 metry i tak naprawaili że do niczego sie nie nadawałą.
@szymongrabarczyk3561
@szymongrabarczyk3561 4 жыл бұрын
Nie mamy działającego więc kolega dał ten zepsuty jasne? Cham się uprze i mu napraw.
@MrDdaro83
@MrDdaro83 4 жыл бұрын
@@MedFox86 Ja nie twierdzę że tych uszkodzeń nie było i zgadzam się że mało kto otwiera sprzęt przy kliencie lub sam klient rozbiera żeby zrobić zdjecia..Ale warto gdy dotyczy to stanu zewnętrznego bo nieraz serwis potrafił oddać sprzęt porysowany itp..Tutaj temat dotyczy oddania działającego laptopa z niedziałającą klawiaturą na serwis a zwrotu sprzętu nie działającego i po kiepskiej próbie naprawy bo jak nazwać takie lutowanie kości bios czy zostawienia tylu śladów po ciekłym metalu..Od serwisu wymaga się rzetelnej naprawy a jak widać na filmie tam nic takiego nie zrobiono a dodatkowo oddano sprzęt gdzie gołym okiem widać że serwis to jakieś DNO usługowe.. .To tak jakbyś przyjechał autem na wymianę rozrządu bo ma już swój przebieg a otrzymał z powrotem z uszkodzonym silnikiem który nie działa a serwis zaproponował by wymianę silnika i nowy rozrząd skoro i tak nie działa a to że spokojnie nim przyjechałeś bez problemów dla nich nie ma znaczenia bo oni nie wiedzą czy silnik działał czy nie ale na monitoringu mają że auto samo wjechało na halę:-) i nic w papierach nie mają że silnik jest zepsuty:-)
@88Baphomet88
@88Baphomet88 4 жыл бұрын
kończyłem technikum samochodowe i wiem, że do ASO idą kolesie którzy uja umieli w szkole zawsze się ślizgali się z klasy do klasy i generalnie to były zawsze największe przegrywy
@xsebosz9575
@xsebosz9575 4 жыл бұрын
uwielbiam te edity XDDDDDD ten kot wygrywa wszystko
@urbciech
@urbciech 4 жыл бұрын
15:20 :D
@tomaszwoosz8398
@tomaszwoosz8398 4 жыл бұрын
Mam nadzieje że mimo wszystko wrócisz do tego tematu, bardzo ciekawy pacjent:)
@macieymm
@macieymm 3 жыл бұрын
Też czekam na happy end.
@bartekszczerbiak1417
@bartekszczerbiak1417 4 жыл бұрын
Każdy kto miał styczność z Asusami wie że jak idzie na serwis to raczej nie wraca sprawniejszy :D Pozdrawiamy Koszalin :D
@logistick126
@logistick126 4 жыл бұрын
Ja chyba miałem szczęście, bo wysłałem Zenfone 6 rok temu na gwarancje z uszkodzoną płytą główną na serwis do Koszalina i odesłali po trzech dniach roboczych z wymienioną płytą. Smartfon działa już ponad rok od tej naprawy, więc chyba wszystko jest ok.
@MikeleKonstantyFiedorowiczIV
@MikeleKonstantyFiedorowiczIV 4 жыл бұрын
mój monitor asusa działa już 13 lat i nadal działa z mocą 101%
@pawkapawka-yv1np
@pawkapawka-yv1np 4 жыл бұрын
Mnie kiedyś wymienili na gwarancji wentylator procesora. Do tej pory nie rozumiem dlaczego razem z płytą główną.
@nicekovsky
@nicekovsky 4 жыл бұрын
@@pawkapawka-yv1np mogło paść na płycie i wentylator oberwał (dead)
@pawkapawka-yv1np
@pawkapawka-yv1np 4 жыл бұрын
@@nicekovsky On się ewidentnie zatarł bo piszczał i warczał. Jak go popychałem wykałaczką to startował. To był tylko i wyłącznie problem z wentylatorem. To było EEE PC.
@michaj.isbazaj649
@michaj.isbazaj649 4 жыл бұрын
Polecam zmywacz do hamulców do usuwania ciekłego metalu, nie raz zmywałem z GPU i CPU.
@marfeel4586
@marfeel4586 4 жыл бұрын
Daniel spytaj się żony czy nie używała "Katarek Plus Aspirator Kataru" do odsysania kataru dzieciom, myślę że mógłbyś tego spróbować do odsysania tego szitu. To się podłącza do odkurzacza, super sprawa.
@smokwawelski2414
@smokwawelski2414 3 жыл бұрын
SZACUN!!! Za nagłośnienie sprawy i indolencji serwisu. Skandaliczne podejście serwisu. Idę na patronie. Łapa w górę!
@mateusz7565
@mateusz7565 4 жыл бұрын
Świetny montaż, tego na niedzielę potrzebowaliśmy!
@serwiselektroniki374
@serwiselektroniki374 4 жыл бұрын
faktycznie ekstra film, pokazujący skrajnie naiwnego kupującego, który za 50% ceny kupuje uszkodzonego laptopa, wierząc sprzedawcy że nówka sztuka nie grzebana, haha, trzeba być mega naiwnym człowiekiem myśląc że poprzedni właściciel nie próbował go naprawiać, jak widać pierwszy właściciel grzebał i nosił sprzęt po znajomych "serwisantach" i lub sam go "poprawiał ścigając te głupie gumki - termopady ( dobrze że rdzenia nie skrobał nożykiem do dywanów) i smarując super ciekłym metalem, nie pykało wiec poszło na olx, nowy właściciel kupił trupa, który lewo żył zadowolony że kupił okazje, haha jak 15 letni disel z 120kkm nalotu, wysłał kurierem ten ciekły metal do serwisu, który nie ma nawet lutownicy tylko wymienia elementy, serwisant w serwisie autoryzowanym zobaczył ten chlew i się załamał, spisał co trzeba wymienić dział handlowy policzył wysłał maila z ceną, klienta zabolało że chcą go okraś, więc zabrał sprzęt, i wysyła go do gościa który jest magikiem i ogrania takie tematy za kilka stówek podobno, po drodze kurierzy zadbali aby ciekły metal równomiernie rozprowadził się po płycie i mamy teraz filmik komedię, naiwnego kupującego, sprzedawcę oszusta i serwisanta co wydaje wyrok bez sądu, kto co zepsuł, generalnie złoty przykład dlaczego nie kupuje się używanych laptopów z malutką usterką. ps serwisy 1 poziomu laptopów, w pl nie mają możliwości lutowania, wiec ten bios to próba naprawy klawiatury przez jakiegoś marnego magika. Filmik pouczający i ciekawy, nie wpadł bym na pomysł używania ciekłego metalu w laptopie, który jest narażony na wstrząsy przechylenia. identyczna historia jak propan w puszce nazywany sprzężonym powietrzem. tego nie powinno się sprzedawać.
@Yourusenka
@Yourusenka 3 жыл бұрын
A ten ciekły metal (nie znam się nie chce strzelić głupa ale co tam) jakby jakoś magnesem potraktować? Nie wypłynie z trudno dostępnych miejsc?
@xXBlackBlueXx
@xXBlackBlueXx 4 жыл бұрын
11:50 A przypadkiem tez na samym GPU nie jest urwany kondensator? Tam w linii poziomej 2 od lewej. Nic tylko wysłać ten filmik na FB Asusa
@radekdudzik8918
@radekdudzik8918 4 жыл бұрын
Oczywiście, razem z uszczerbkiem poleciał kondensator.
@Rafa-xl4uf
@Rafa-xl4uf 4 жыл бұрын
Niekoniecznie, bo pady są czyste a w górnym i w prawym rzędzie też brakuje po 1szt.
@xXBlackBlueXx
@xXBlackBlueXx 4 жыл бұрын
@@Rafa-xl4uf Dlatego napisałem "przypadkiem" :p Jesteśmy tylko ludźmi i mozemy niektórych rzeczy nie dostrzec ;) Np. Ja nie widziałem że na gorze tez brakuje :p
@karolbednarek1984
@karolbednarek1984 4 жыл бұрын
Ile zabawy z tym ciekłym metalem. Szacunek za cierpliwość . Pozdrawiam
@krzysztofx6112
@krzysztofx6112 4 жыл бұрын
Sam zawodowo naprawiam laptopy od przeszło 15 lat i patrząc na ten sprzęt, mogę jasno napisać, że ten laptop spotkał się z partactwem i kompletnym brakiem doświadczenia. Nie wiadomo jaką miał naprawdę historię ten laptop, jednak serwis Asusa zachował się kompletnie nie Fair&Play wobec klienta. Pragnę tutaj nadmienić, że autoryzowane serwisy nie zajmują się naprawą poszczególnych podzespołów,, oni je wymieniają - bo tak mają nałożone normy. Dlatego czasami, gdy sprzęt nie jest na gwarancji, warto oddać go w dobre ręce :) Co do filmu, Daniel, miło się ogląda to co nagrywasz. Jesteś widać człowiekiem rzeczowym i mówisz po prostu to co myślisz, widać ogrom doświadczenia i wiedzy. W naszej pracy jest to ważne, a najważniejsze jest to, żeby pracować z pasją i robić to co się lubi :) Czasami wydaje się, że to tak prosto wszystko wygląda, jednak choć ktoś raz naprawił elektronikę płyty głównej, dobrze wie, że sama naprawa jest prosta i szybka, ale zlokalizowanie usterki czasami jest nie lada wyzwaniem. Jednak doświadczenie jakie przychodzi po takiej naprawie jest po prostu bezcenne :)
@12341skorpion
@12341skorpion 4 жыл бұрын
Pracuje w autoryzowanym serwisie kserokopiarek, powiem wam szczerze nie patrzcie na autoryzacje.
@sleinads1433
@sleinads1433 4 жыл бұрын
Nikt tego nie robi poza zwykłym klientem. Pozdro.
@12341skorpion
@12341skorpion 4 жыл бұрын
@@sleinads1433 wiele firm i urzędów zawiera w przetargu punkt mówiący o autoryzacji. :P
@robert3501
@robert3501 4 жыл бұрын
porada z forum Elektroda ...cytuję" 2. pomału ale schodzi chusteczką nasączoną w alkoholu izopropylowym 3. doszczętnie resztki można usunąć przy pomocy termopada... należy wziąć kawałek termopada i przetrzeć dociskając nim do powierzchni... on jest jak plastelina przylepia się to do niego" co ciekawe ASUS od 2020 roku ponoć stosuje "ciekły metal" w swoich gamingowych laptopach ...chodzi o chłodzenie procesorów ...czyli będzie więcej takich płyt z wylanym na pcb ciekłym metalem o ile ktoś nie będzie wiedział że akurat w jego modelu użyto "ciekłego metalu" jako pasty termoprzewodzącej...a i serwisanci będą mieli zabawę w razie wymiany ukladu chłodzącego czy procesora .. ;) ...jeden nierozważny ruch i ...e wła la ;) ...
@dawidsliwiak634
@dawidsliwiak634 3 жыл бұрын
Twoja praca jest niedowiary! Coś niesamowitego jak Ty ogarniasz te usterki. Teraz boję się oddać mojego laptopa do serwisu.
@Woj_Ciech_
@Woj_Ciech_ 4 жыл бұрын
Wściekły metal 🤘
@stoproadrage9795
@stoproadrage9795 4 жыл бұрын
xD
@koszeczajnikiem982
@koszeczajnikiem982 4 жыл бұрын
XD
@XLECHU
@XLECHU 4 жыл бұрын
Przed chwilą to napisałem.. teraz patrzę, nie byłem pierwszy XD
@kacper4080
@kacper4080 4 жыл бұрын
Metal przeklęty w ASUSa zaklęty
@GigiAmorronso
@GigiAmorronso 4 жыл бұрын
wsciekły to był azot
@KRISU1007
@KRISU1007 3 жыл бұрын
Witam. Super filmik - pokazuje, że nie wszystkie problemy da się ot szybko naprawić, że problem jest bardziej złożony i nie sztuką jest wymienić pół elementów , sztuką jest zlokalizować usterkę. P.S. synowi najbardziej podoba się wstawka z kotem ok 15:24....
@rafjar5238
@rafjar5238 4 жыл бұрын
Zaraz, zaraz, a w 2:48 to nie była kwestia innej osoby? A gdzie w ogóle jest Monika?
@TheLukasz032
@TheLukasz032 4 жыл бұрын
W Doki Doki ;)
@damian8010
@damian8010 4 жыл бұрын
rozwód
@szymongrabarczyk3561
@szymongrabarczyk3561 4 жыл бұрын
Nie mam pojęcia co tam robisz ale wygląda bardzo profesjonalnie ;)
@spawacz027
@spawacz027 3 жыл бұрын
Panie Danielu czy cos ruszyło z tym lapkiem? układ przyszedł? ciekawy odcinek i czekamy na więcej;)
@MotoPrymityw
@MotoPrymityw 3 жыл бұрын
Nie i nie będzie. Może jak uda się naprawić napiszę co i jak...
@modyp5637
@modyp5637 3 жыл бұрын
Może coś już ruszyło?
@_Leouch
@_Leouch 2 жыл бұрын
@@modyp5637 dalej nic?
@DzieXik
@DzieXik 4 жыл бұрын
To już się na pozew kwalifikuje
@xoreeee
@xoreeee 4 жыл бұрын
To jest nie prawda nawet prosta usterka z pozoru może okazać się poważna i np. stan może się pogorszyć sprzętu po diagnozie. Wiele razy tak było że laptop się uruchamiał i wieszał (nie stabilna praca), w końcu przestał działać - podczas testów okazało się że układ GPU był uszkodzony i co za to ma odpowiadać serwisanty ? W tym wypadku sprawa jest prosta wina tego kto użył ciekły metal ... A serwisanci z Asus poprostuj diagnozowali i wydali opinie płyta do wymiany ... To tak jak w samochodzie wlał benzynę zamiast ropy serwis wymienił silnik ma prawo ma ... klient się zgadza albo nie. Ciekły metal był przyczyna wszystkich usterka od klawiatury po te co są obecnie. Trzeba zwrócić uwagę iż nawet dobry serwisant jakim niewątpliwie jest prowadzący ten kanał nie zauważył od razu wszystkich miejsc w których był ciekły metal (Bo jest tylko człowiekiem) ... robiąc próbę zwarciową mógł urżnąć elementy sprawne i pogorszyć stan ale to nie jest jego wina ....Wina jest po stronie tego kto użył ciekłego metalu .... Najprawdopodobniej to wpłynęło na działanie klawiatury a reszta to tylko lawina efekt śnieżnej kuli znam to z pracy nie raz dostałem laptopa po kilku serwisach wiem jak wygląda teki coś ...
@DzieXik
@DzieXik 4 жыл бұрын
@@xoreeee u, widzę że serwis Asusa pisze pod przykrywką
@michak7927
@michak7927 4 жыл бұрын
​@@xoreeee Przyczyną jest nieprawidłowe zachowanie serwisanta. Jakby wiedział jak wyczyścić ciekły metal to by nie zrobił takie burdelu. Czy serwisant powinien wiedzieć jak czyścic różnego rodzaju materiały termo przewodzące używane na układach - oczywiście że tak.
@AssassinsII087
@AssassinsII087 4 жыл бұрын
wiecej tych kropek nawal ziomus XDDD Jak boomer.
@xoreeee
@xoreeee 4 жыл бұрын
@@DzieXik No póki co na razie jeszcze autoryzacji nasz serwis Asusa nie mamy ... i chyba nie będzie nigdy ... Ja nie bronie serwisantów Asus ! ja staram się wyjaśnić problem jak łatwo wpaść na minę. Zaczyna się błaho i leci lawina. Jednak to prawda w Polsce jest 35 milinów prawników, i tyle samo ekspertów od komputerów (i każdej innej dziedziny) ale jak pokazuje życie, w d. byli i g. widzieli. (Pseudo prawnicy, pseudo serwisanci). Widać że nigdy nie byleś w sądzie więc nie wiesz jak wygląda pozew opłata prawnicza oplata sądowa , ryzyko przegranej sprawy i w konsekwencji opłata kosztów... Nie czytałeś regulaminu Asusa (ja też nie ale na 100 % są tam haczyki którymi się wywiną bez problemu z tego przypadku). W laptopie tym ingerowało 4 osoby nie da się wskazać winnego przed sądem !. To się nie nadaje na pozew nie pisz głupot.
@CrKalach
@CrKalach 4 жыл бұрын
Może jakoś siłą odśrodkową zadziałać na zasadzie wirówki coś jak pszczelarze używają do miodu, zalaną ciekłym metalem strona do zewnątrz, albo jakiś odkurzacz z mikro ssawką. Pozdrawiam i powodzenia
@GlidroPL
@GlidroPL 3 жыл бұрын
Fajnie się Ciebie ogląda, bo widać że Ty się sam cieszysz z tej pracy którą wykonujesz. Pozdr
@kratekgames7610
@kratekgames7610 4 жыл бұрын
1:51 to tak jak trochę "procesor Intel, dysk tysiąć, grafika Nvidia..." no bardzo szczegółowe informacje...
@smesu7436
@smesu7436 3 жыл бұрын
Super się ciebie ogląda, bardzo merytorycznie + te wstawki memowe trafiają w mój niewysublimowany humor. :D
@rayan69pl
@rayan69pl 4 жыл бұрын
Czy tego ciekłego metalu nie da wymyć w myjce ultradźwiękowej?
@piotrbbbb1264
@piotrbbbb1264 2 жыл бұрын
Pan jest tę dekadę młodszy i może nie wiedzieć 28:20 ani nie rdzeń nie jest ukruszony, ani nie wafel. Wafel to jest okrągła płytka krzemu, na którą nanosi się struktury, a później wycina się z tego wafla rdzenie - gotowe struktury układów scalonych w tym wszelkich procesorów. W czasie gdy ja pracowałem w serwisie tj 20 lat temu (wtedy zakończyłem karierę serwisanta) były, jako nowość procesory inne, niż w ceramicznych obudowach (jaką miały stare Pentiumy - niektóre nowe P-MMX miały już tą nową konstrukcję bez ceramiki). Weszły więc techniki budowy procesorów z rdzeniami nałożonymi na płytki tzw (z tego co pamiętam a może mnie pamięć mylić) ,,organiczne" i odwrotnym nałożeniem struktury rdzenia w celu poprawy jego chłodzenia i możliwości wyżyłowania procesora, początkowo były jeszcze przykryte metalowymi płytkami rozpraszającymi ciepło, ale chwilę później przy produkcji PIII (Althony, Durony) weszły gołe rdzenie - by później z różnych przyczyn (częstotliwości ukruszeń małych powierzchniowo struktur rdzeni, przy montażu dużych radiatorów) powrócono na jakiś czas do osłaniania rdzeni FCPGA - bo taką nazwę ten sposób budowy nosił (Flip Chip Pin Grid Array) - znów płytkami rozpraszającymi. Chyba jeszcze stosowanymi w zależności od wyrobu i producenta. Może nazewnictwo i sposoby budowy chipów nie mają w tej pracy znaczenia, ale będzie można bardziej precyzyjnie się wyrażać.
@hubik9847
@hubik9847 4 жыл бұрын
Ja to bym z chęcią poznał adres tego autoryzowanego serwisu Asusa.
@VGVulGar
@VGVulGar 4 жыл бұрын
W Koszalinie.
@riftgal
@riftgal 4 жыл бұрын
ja to bym nie złą opinie im napisał w google maps
@VGVulGar
@VGVulGar 4 жыл бұрын
@@riftgal Ja napisałem kiedyś taką opinię serwisowi MSI we Wrocławiu. Serwisant rozkręcając laptopa nie odkręcił śruby spod naklejki serwisowej i połamał mi kadłubek. Dodatkowo wykasował partycje recovery z Windowsem i wstawił niesprawne chłodzenie. Najpierw napisałem do serwisu i była cisza. Wystawiłem im opinie w Google i po tygodniu miałem naprawiony laptop. Nawet wysłali mi na maila zdjęcia części, które będą montowane w jakości 4k żebym nie miał jakichkolwiek pretensji. 😉
@mrpiese1295
@mrpiese1295 4 жыл бұрын
@@VGVulGar Ważne że naprawili :D Zrobią wszysto żeby tylko robić dobre pierwsze wrażenie
@grzesoffg4523
@grzesoffg4523 4 жыл бұрын
Może jak by zaskarżyć taki serwis, to odszkodowanie było by większe niż naprawa, ale to już trzeba przestudiować prawo w tym zakresie.
@armo1118
@armo1118 4 жыл бұрын
Autoryzowane serwisy laptopów i komputerów są na tym samym poziomie co ASO w motoryzacji :)
@lukaszdr3501
@lukaszdr3501 4 жыл бұрын
AGD też się to niestety tyczy ;)
@EkoKolo_Katowice
@EkoKolo_Katowice 4 жыл бұрын
niestety prawda .
@f0r7i
@f0r7i 4 жыл бұрын
Nic nie wiem, wiec sie wypowiem. Nie masz pojecia dlaczego aso wymienia cos na nowe, a nie naprawia zwloki ktore jeszcze pozyja z rok, 2.
@Mrholyman1234
@Mrholyman1234 4 жыл бұрын
Myślę że o wiele gorzej bo pracowałem w MSI we Wrocławiu to wiem jakie podejście było kierownictwa do solidnych napraw oraz do posiadania dobrych narzędzi czy materiałów lutowniczych. W serwisach tego typu masz normy które serwisant musi spełnić (jesli chce premię) i nie zależy mu na czasochłonnych naprawach - więc najlepiej powiedzieć takiemu klientowi że płyta do wymiany i do widzenia (jak zapłaci to będzie szybka naprawa i będzie sztuka do premii, a jak nie zapłaci to czasu nie stracisz)
@BodziuM
@BodziuM 4 жыл бұрын
@@Mrholyman1234 co nie zwalnia ich z odpowiedzialności za odesłanie sprzętu w gorszym stanie niż był
@marekd.955
@marekd.955 3 жыл бұрын
Ciekawy przypadek, mocno skojarzyło mi się to z historią mojego laptopa ASUS ZenBook 14 cali UX433. W zeszłym roku (2019) kupiłem w USA laptopa ASUS i przywiozłem do PL, dokładnie tego: www.asus.com/pl/Laptops/For-Work/ZenBook/ZenBook-14-UX433/ i7, 8gen, 16GB RAM, 512GB dysk, Windows 10 Home. (tak zainstalowany był Home, nie PRO). Po ponad pół roku działania pewnego dnia laptop się wyłączył. Nic się nie świeciło, nawet diody po podłączeniu zasilacza. Całkowicie przestał działać. Skontaktowałem się, z serwisem ASUSa w PL, pytając, co mogę z tym zrobić. Udzielono mi telefonicznie informacji, że ten laptop ma FABRYCZNĄ (od momentu wyprodukowania) roczną gwarancję międzynarodową, ale z racji, że jest wyprodukowany w 2018, to się ona już skończyła. Natomiast, jeśli chciałbym go zareklamować, to jedynie w sklepie w USA. Co mnie mocno zaskoczyło, bo myślałem, że gwarancja jest od momentu zakupu normalna - roczna lub dwuletnia międzynarodowa. W obecnym czasie wysyłka do USA to ponad 500zł, więc średnio się opłaca. Profilaktycznie spróbowałem jeszcze temat zgłosić w tym samym serwisie przez stronę internetową. Po jakimś czasie odpisała miła pani, że naturalnie laptop jest na gwarancji zakupowej i że należy go do nich wysłać z DOWODEM ZAKUPU. Trudno zrozumieć skąd ta zmiana stanowiska, nie udzielono mi na ten temat informacji. Zanim go wysłałem, dałem na przegląd do zaprzyjaźnionego serwisu, który po odkręceniu obudowy stwierdził, że jest tu rozlana pasta, bo ktoś jej za dużo nawalił i rozbryzła się na całą płytę. Także raczej płyta do wymiany i oni się za to nie biorą. Dziwne to było, bo od momentu zakupu nikt do niego nie zaglądał (może fabrycznie ktoś tej pasy za dużo nałożył, nie wiem). W końcu wysłałem laptop do ASUSa, powalczyłem ze dwa tygodnie, aby uznali mi dowód zakupu. Różne wersje skanów płatności przez net im podsyłałem, bo samego kwitka nie miałem. W końcu bliska osoba w USA podjechała do tego sklepu i poprosiła o wydrukowanie kwitka. Wydrukowali, wysłałem do ASUSa skan. Tego skanu serwis też nie chciał uznać, pisząc, że to nie jest rachunek/paragon. Zadałem więc następujące pytanie: "Czy określenie "BILL TO CUSTOMER" nie jest określeniem rachunku/paragonu? Jakie dane powinny znaleźć się na dokumencie, którego Państwo oczekują?" Po tym pytaniu, serwis jakby się odblokował i odpisał, że laptop zostanie naprawiony. Tak to bez tego paragonu, podobnie jak u kolegi z filmiku, oceniono wymianę płyty głównej na 80% nowego sprzętu. Czyli jakieś 3,5-4K zł. Tu historia się nie kończy. Płyta została wymieniona. Laptop odesłany. Dysku im nie wysyłałem, bo na wstępie pisali, że jak go wyślę, to go wyczyszczą, ale polecają zaprzyjaźnioną firmę, która odzyskuje dane. :) :) :) Po włączeniu okazało się, że BitLocker blokuje mi dysk. Byłem mocno zaskoczony, gdyż nigdy go nie używałem. Co ciekawe miałem W10 Home, na którym, jak się dowiedziałem, nie da rady włączyć tego blokowania. Dysk blokował się, gdyż wymienili płytę główną, i nie pasował mu numer seryjny płyty. Po telefonach do Microsoftu, do serwisu ASUSa niewiele mi się udało ustalić. Wszyscy rozłożyli ręce. Wszystkie hasła jakie posiadałem na prywatnym koncie MS nie odblokowywały BitLockera. Więc poległem i musiałem przeinstalować windowsa na nowy, tracąc dane. Po paru miesiącach zauważyłem, że na koncie firmowym w MS mam zapisane hasła do odblokowywania dysku w tym moim prywatnym laptopie, jedynie połączenie tego laptopa z firmowym kontem MS było przez instalację MS TEAMS, więc wnioskuję, że to mogło być źródłem tego włączenia blokowania. Ja świadomie tego nie zrobiłem, poza tym, jak już wcześniej napisałem, podobno nie da się tego zrobić na WIN 10 Home. Jako ciekawostkę mogę jeszcze dodać, że z serwisu ASUSa dowiedziałem się, że ten model ma seryjnie instalowany WIN 10 PRO i nie potrafią zrozumieć, co z tym kompem zrobił sklep w USA (COSTCO), że sprzedali mi go z WIN 10 Home. Po ok miesiącu takiego maglowania tematu miałem serdecznie dosyć wszelkich napraw sprzętu, firm, producentów, sklepów. Przestałem ufać dyskowi na lapku i myśleniu - jak padnie laptop, to wyciągnę dysk i podłącze gdzieś indziej. Trochę danych przepadło. Na szczęście dla części były backupy. Przestałem też wierzyć, że laptop z wyższej półki to bezpieczniejszy sprzęt. Dziękuję wszystkim, co doczytali do końca :)
@macieymm
@macieymm 3 жыл бұрын
Antyreklama Asusa. Dobrze wiedzieć.
@TheK1tana
@TheK1tana 4 жыл бұрын
Polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Danielu nie ma takich wielu POzdrawiam
@Skywalke_r
@Skywalke_r 4 жыл бұрын
Hej Daniel! Mocno współczuję wylanego metalu - jest on niestety trudnorozpuszczalny, a jak już da się go rozpuścić to razem z całą cyną i PCB ;) Pozostaje mechaniczne pozbywanie się i mam kilka propozycji (mniej i bardziej hardcore): - Sprężone powietrze (może narobić bałaganu, ale IMHO najbardziej domorodna opcja) - Alkohol w wąskim strumieniu o dużym ciśnieniu - Internet mówi o filtrach do kawy nasączonych IPĄ (mają dużą porowatość i "wciągają" metal, ale pod układ nie wejdą) - Tradycyjne (i jedyne prawidłowe) wciąganie do strzykawki (jeżeli zamontujesz igłę 0,15 mm to może uda Ci się nawet wejść pod układy) - Płyn do mycia naczyń na całą płytę, płyta pod prysznic, lejemy letnią wodę (sic!) przez 7-15 min po całej płycie, potem IPA na całą płytę i pod układy (spryskiwacz z IKEA rulez), odczekać do wyschnięcia i powtórzyć jeszcze dwa razy w celu "wypchnięcia" resztek wody (metoda radykalna, ale powszechna przy beznadziejnych przypadkach). Powodzenia!
@Jayu0
@Jayu0 4 жыл бұрын
Zostawiam rosół, idę ogladac
@Lukas1387
@Lukas1387 3 жыл бұрын
Mądrego to aż miło posłuchać. Film Pro. Pozdrawiam
@przemyslawpiechna1292
@przemyslawpiechna1292 4 жыл бұрын
Genialny odcinek. Polecam. A ciekły metal może magnesem?
@robert3501
@robert3501 4 жыл бұрын
na ciekły metal magnes nie działa ...
@orion1178
@orion1178 4 жыл бұрын
Hahaha
@lucasgtr7256
@lucasgtr7256 3 жыл бұрын
Ja miałem Praktyki w autoryzwanym serwisie Asusa w Warszawie. Można było się nieźle pośmiać z historii opowiadanych przez załogę o tym co tam praktykanci wyrabiali . Sam , pracując w innym już serwisie miałem Klienta któremu serwis gwarancyjny zostawił w środku latająca luzem śrubkę 😎
@nodenull
@nodenull 4 жыл бұрын
Rok temu oddałem do autoryzowanego serwisu MSI GT83 Titan 8RG, mea culpa, rozlałem 50ml na klawiaturę na sprzęty warty ok 18000 zł. Naprawa wyceniona na ok 5500zł - wymiana płyty głównej, klawiatury i głośniczka. Zdecydowałem się na naprawę, zapłaciłem. Sprzęt wrócił z lekkim uszczerbkiem na obudowie, przełknąłem temat. Jednak podczas użytkowania zrzucał błędy sprzętowe. Wrócił na serwis. Po rzekomej naprawie znowu sprzęt wrócił z kolejnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dalej wieszał się w losowych sytuacjach. Odwiozłem na miejsce... Po tygodniu mogłem odebrać osobiście. Sprawdzając na miejscu odnalazłem kolejne uszkodzenia mechaniczne. Nawet go nie odbierałem, zażądałem wymiany wszystkich uszkodzonych fizycznie elementów, zostawiłem na biurku recepcji wychodząc tak w^&*ny jak mi się zwykle nie zdarza. Ostatecznie po 2 tygodniach otrzymałem całkiem nowy komputer wysyłany bezpośrednio z NL. Róbcie fotografie sprzętu przed oddaniem, dokumentujcie stan oddawanego sprzętu i żądajcie zweryfikowania tego przez odbierającego. Miałem to szczęście, że to zrobiłem. Mieszkam w mieście gdzie znajduje się ten serwis i mogłem trzymać partaczy za kark. Może to tylko złe zrządzenie losu, nie wiem, ale przez chwile miałem niepełnosprawny komputer w sumie za ok 22.5k. i kwitek, że naprawę zrealizowano ostatecznie.
@stefan-sh7xj
@stefan-sh7xj 4 жыл бұрын
Serwis ASUS ma normy dzienne, presja jest spora. Pracowalem w MSI, GIGABYTE i pracownicy przechodzili z firmy do firmy, pozniej pojawil sie ACER i ASUS tam tez duzo z nas (serwisantow) poszlo (czesc do W-Support, serwis Sony/Sony Ericsson)... i normy, presja sprawia ze latwo o bład.
@adamzarzycki9091
@adamzarzycki9091 4 жыл бұрын
Pozdrawiam mistrza i całą rodzinkę.
@ml-ro7ww
@ml-ro7ww 4 жыл бұрын
Niie rozumiem zbyt wiele gdy nasz bohater omawia kwestie techniczne , ale i tak oglądam jak zahipnotyzowany . No i na deser Małżonka Pana Daniela, bardzo przyjemnie sie na Nią patrzy . Tak trzymac !
@Buntownik--_--
@Buntownik--_-- 4 жыл бұрын
Koleś, szacun za memy.
@Kamil_Kowalczyk
@Kamil_Kowalczyk 4 жыл бұрын
Aby pozbyć się ciekłego metalu jest taka specjalna zakrzywiona końcówka dokładana do pasty thermal grizzly, końcówka służy zarówno do nakładania pasty jak i do odciągnięcia gdy się tej pasty za dużo nałoży
@MeMe-nv9eg
@MeMe-nv9eg 4 жыл бұрын
Mam takie bardzo ważne pytanie: gdzie jest Monika?
@sovndvibes
@sovndvibes 4 жыл бұрын
na urlopie...
@Auto_Drama
@Auto_Drama 4 жыл бұрын
Dwa słowa o firmie "OSRUS", kupiłem 5 kart do koparki, 4x 5700 Evo dual i 1x 5700xt tuf OC we wrześniu, od razu po odpaleniu szok!! Mem temp poszybował we wszystkich na 90-96 C. Ok ten typ tak ma. I tak, 3 października strzeliła 1 szt Evo , po prostu komp przestał ja widzieć, 6 października wiatrak z TUF się zatarł i stanął w miejscu. 14 października następna sztuka EVO zaczęła szwankować - głośny wiatrak. Także 3/5 niesprawne po 2 miesiącach. ustawienie ECO - niski prąd i temp, fany na 50%. Mam też Sapphire, całkowicie inna liga dla temperatur i jakości wykonania. Nigdy nie kupię nic już od osrusa nawet pendrive'a.
@lukasbanasiak5029
@lukasbanasiak5029 4 жыл бұрын
Proponuję zatrudnić T-800 😁
@kamtym2633
@kamtym2633 4 жыл бұрын
chyba chodziło Ci o T-1000...
@paulinamajewska2417
@paulinamajewska2417 4 жыл бұрын
@@kamtym2633 Chyba jednak o T-800, który poradził sobie z T-1000 ;-)
@xxxxxx-hj1vf
@xxxxxx-hj1vf 4 жыл бұрын
Jak byś wysłał T800 to była by "Hasta la VISTA baby" , a klient chciał win 10 :-D
@PawelTylinski
@PawelTylinski 4 жыл бұрын
Z tego co pamiętam, to "ciekły metal" to po prostu Gal. żeby był płynny, potrzepuje temperatury powyżej 30stC, więc sprężone powietrze mogło by zadziałać, ale musi być cieplejsze. Może ciepła woda pod ciśnieniem? Inną właściwością galu jest to, że penetruje strukturę krystaliczną np aluminium (tylko trzeba je dobrze oczyścić z tlenków, żeby zapoczątkować reakcję). Może dało by się użyć bardzo cienkich drucików aluminiowych? Wcisnąć pod układy, poczekać, a następnie wydmuchać sprężonym powietrzem? (Aluminium pod wpływem galu staje się kruche i dosłownie rozsypuje).
@rumcajs009
@rumcajs009 4 жыл бұрын
Jedyne co można powiedzieć na obronę serwisu to to, ze nie wiedzieli ze ktos zamontował tam ciekły metal i przy ściąganiu zrobili nieswiadomie gnoj. Co nie zmienia faktu, że bardzo nieładnie sie zachowali odsyłając coś takiego
@j23j232002
@j23j232002 4 жыл бұрын
A może mieli tracić czas i to mu grzecznie czyścić, kiedy nawet Daniel nie wie jak się paskudztwa pozbyć, przecież zaproponowali wymianę płyty. Ciekły metal w środku to naprawiaj sam albo spadaj na drzewo. Klient się nadział bo kupił używany, zadarza się.
@sanjyuu2298
@sanjyuu2298 4 жыл бұрын
@@j23j232002 Pracownik serwisu? Prosta zasada, psujesz, bierzesz za to odpowiedzialność, a przynajmniej przeprowadzasz rozmowę z klientem na temat tego co się stało i jakie są dalsze opcje, a gdzie jest propozycja naprawy/czyszczenia, zaproponować wymianę płyty głównej to każda małpa i Apple potrafi. Ciekawe co byś powiedział, jakby ci mechanik podstawił pod dom upierdzielony smarami samochód z rozmontowanym silnikiem na części, który działał zanim oddałeś go do warsztatu, a teraz nie działa i radź sobie pan sam. To że kupiłeś coś używanego nie znaczy, że serwis może to sobie zepsuć i nonszalancko zaproponować 12000tys. zł za naprawę jakby nigdy nic. A skoro serwis ma obowiązek oddać laptopa w stanie jakim otrzymał, to ich obowiązkiem było go wyczyścić.
@j23j232002
@j23j232002 4 жыл бұрын
@@sanjyuu2298 Już się Januszek zeźlił bo mu się należy. Jak udowodnisz tutaj, że działał, jeśli laptop był smarowany nieautoryzowaną substancją będącą przewodnikiem, która mogła się rozlać po obwodach w drodze do serwisu i tyle. Serwis byłby w stanie udowodnić że to nie z ich winy bo przecież tej pasty nie kładli. Żaden producent tego by nie zrobił bo ciekły metal jest tylko dla hobbystów którzy zdają sobie sprawę z ryzyka dla sprzętu, a skąd się on tam wziął to już niech dochodzi klient, albo on go użył, a jeśli poprzedni właściciel to wtedy niech pretensje ma do niego. Nie jestem pracownikiem serwisu, ale z Januszami cwaniaczkami miałem do czynienia zbyt wiele razy.
@sanjyuu2298
@sanjyuu2298 4 жыл бұрын
@@j23j232002 Zdanie uprzedzonego jest tyle samo warte tyle co najedzonego wykazującego empatię głodnemu. No to jeszcze chyba nie miałeś za mało do czynienia z serwisami, w których pracują tacy sami janusze. Możemy równie dobrze odwrócić ta sytuację, jak udowodnisz, że laptop nie działał. W tym filmie dowiadujemy się, że problem powstał z winy ciekłego metalu, ale jeśli dowiadujemy się tego z filmu Daniela, to znaczy, że Asus nie miał zielonego pojęcia , co było przyczyną usterki, (nie zauważyłem, by w którymś miejscu w filmie padało stwierdzenie na temat użycia nieautoryzowanego środka termoprzewodzącego) a mówimy przecież o usługodawcy, który ma wszystko do swoich laptopów, a lutowanie kości biosu to już pierwsza klasa. Brak dialogu z klientem, brak diagnozy, brak profesjonalizmu. Kiedyś może zmienisz zdanie jak się sam nadziejesz jak mój znajomy, który musiał sam rozwalić telefon i oddać na ubezpieczenie, bo po każdym serwisie telefon przychodził coraz w gorszym stanie z standardowo zmienionym oprogramowaniem. W Polsce zdarzały się telefony po serwisie z płytami ze skradzionych egzemplarzy. A poza tym, to protokół przyjęcia gdzie jest, w celu przed ustrzeżeniem się przed oszustami, powinno być zrobione zdjęcie laptopa i winno się sprawdzać, czy stan techniczny odpowiada temu jaki przedstawia klient, potem potwierdzenie u klienta stanu rzeczy, ale czy ktoś tak robi? Pewnie nie, bo wtedy jak serwis uwali płytę, to nie ma tłumaczenia, a udowodnij nam pan, że wcześniej działał.
@j23j232002
@j23j232002 4 жыл бұрын
@@sanjyuu2298 To, że w filmie nie pada zdanie o nieautoryzowanym środku termoprzewodzącym to nie znaczy że ten metal nim nie jest. Wiesz dlaczego jest używany, tylko i wyłącznie do podkręcania bo bije inne pasty w termoprzewodnictwie. Niestety, jest ciekły, przewodzi, można użyć tylko na niklu i miedzi, skoroduje aluminium więc aluminiowy heatsink odpada. Tak on to wygląda, używałeś kiedykolwiek tego, bo ja tak. To nie jest jak pasta że przywiera do elementu, zdejmujesz i chlap wszędzie. Także jeśli zamiast cieniutkiej warstwy nakładł tego jak majonezu na jajko to ropryska się i rób co chcesz jak podejdzie pod elementy i do widzenia. Wtedy to już jest stop i nawet to słabe lutowanie biosu tu nic nie da, przyczyna usterki jest wiadoma, a zdjęcia przecież są, klient taki się tu nie obroni i jedyne co może to bazgrać złe recenzje. Życzę powodzenia w sądzeniu. Ale nie mój cyrk i nie moje małpy także dłużej tego rostrząsać nie zamierzam.
@sebastianseb4392
@sebastianseb4392 4 жыл бұрын
Te początkowe filmiki są świetne.
@WiolettaMi
@WiolettaMi 4 жыл бұрын
co do czyszczenia może spróbuj wrzucić płytę do myjki ultradźwiękowej z izopropanolem
@MxKxz
@MxKxz 4 жыл бұрын
Raczej niewiele to da. Ciekły metal zriobiony jest m.in. z Galu i Indu, przez co utrzymuje cynę w stanie ciekłym. Po przylepieniu do kulki BGA najprawdopodobniej ją zje (chodź może nie w całości, ze względu na stosunkowo zbyt małą ilość ww. dwóch metali)... Zostaje metoda ciśnieniowa, i ew. rentgen. W ostateczności reballing wszystkiego :D
@dariuszd1
@dariuszd1 4 жыл бұрын
O ile nie ma środka specjalistycznego jakiegoś do usuwania ciekłego metalu, a raczej mi się nie wydaje, to ja bym spróbował to usuwać jakąś dyszą ssącą tak jak masz lutownice powietrzną ale żeby zasysało tylko tak solidniej. I taką dyszą objechać dokładnie maxymalnie z bliska, żeby wytworzyć możliwie największe podciśnienie każdy element pod którym ten metal może jeszcze być.
@sp1ad
@sp1ad 4 жыл бұрын
Cześć Daniel. Może myjka ultradźwiękowa pomoże oderwać się tej paście... :-)
@WaltDeMar
@WaltDeMar 4 жыл бұрын
do cieklego metalu mozesz uzyc jakiejs mocnej mechanicznej wysysarki, odkurzacza lub STRZYKAWKI ODSYSARKI
@paryk144
@paryk144 4 жыл бұрын
Sprężone powietrze nie będzie w stanie wydmuchać z trudno dostępnych miejsc ten ciekły metal?
@WooojaS_
@WooojaS_ 4 жыл бұрын
@@Saito4T nawet jak wydmucha, to wpadnie gdzie indziej..
@paryk144
@paryk144 4 жыл бұрын
@@Saito4T to może w drugą stronę - odkurzacz? Z jakąś małą dyszą aby zwiększyć ciśnienie zasysania.
@TzOk
@TzOk 4 жыл бұрын
Podejrzewam, że ze względu na obecność galu w składzie to może reagować z cyną i aluminium.
@darksideXLable
@darksideXLable 4 жыл бұрын
@@TzOk i tak tez jest.. producenci tegoz sami zalecaja konserwatyzm/ostrozność w nanoszeniu - kropka na srodku wystarczy.
@bartxd6025
@bartxd6025 3 жыл бұрын
Rewelacyjne filmiki. Ciekawią mnie tylko kwoty napraw!
@marcinbialas8473
@marcinbialas8473 4 жыл бұрын
Normalnie wrzucić płytę do pralki ustawić program z suszeniem bez wirowania i sprawa załatwiona
@Matix747
@Matix747 3 жыл бұрын
Kurde wczoraj zacząłem obserwować Pana. Mam 41 lat kompy mam od czasów od 386sx, później był pentium i athlon 1600 jakiś, grafiki od pierwszych vga jakaś, później Riva tnt2, ale nie wierzę że takie coś mnie zainteresuje - bardzo fajny filmik.
@Szogun880505
@Szogun880505 3 жыл бұрын
Chyba jestem geekiem, że mnie to jara jak przygody Indiana Jonesa.
@wikbie1284
@wikbie1284 4 жыл бұрын
Na maszynę wibracyjną w pionie, najlepiej jak by znaleźć częstotliwość rezonansową tego ciekłego metalu. Odprysnie od elementu. Możliwe że rozpuści rtęć, ale trza wziasc pod uwagę że rtęć rozpuszcza i złoto, oraz że trza będzie ją również wytrząsać i może chłodna nie wejść pod układy.
@NimrodPW
@NimrodPW 4 жыл бұрын
"wściekły metal" amen
@kafar0
@kafar0 4 жыл бұрын
1) sprawdz jak zachowuje się ten wSciekły metal po powolnym zamrożeniu/oziębieniu/rozgrzaniu - może zastygnie i stanie się nielepiący i da się wydymać. Ewentualnie płytę pokryć tłuszczem by wściekły metal nie przywierał w nowych miejscach - płytę wyssać i wydmuchać na wszystkie strony jak zdrową i chętną dziewuchę i zmyć tłuszcz detergentem po czym wysuszyć płytę w piecu do suszenia płyt (lub z 3-4 dni na gorącym kaloryferze ):p A swoją drogą taki ciekły metal może mieć ciekawe zastosowanie do łączenia elementów pracujących w drganiach uszkadzających luty. Kiedyś robiłem testy na starych płytach 486 i pentium. Niechodzące już płyty wstawały po wydmuchaniu i umyciu gorącą wodą z detergentem i wysuszeniu - mój szef elektronik łapał się za głowę (bo nie wiedział jaki jest proces technologiczny który zawiera własnie mycie w detergentach i suszenie) jak to widział a potem drugi raz się łapał za głowę jak wywalone na hasiok płyty wstawały bez żadnych innych zabiegów serwisowych. Oczywiście każdą nową płytę przed 1 odpaleniem (jak i starą płytę o nieznanej przeszłości) warto przyzwoicie odkurzyć z różnych śmieci (włoski i drobinki cyny i inne opiłki przewodzące) by sprzęt nie wracał od klienta przez takie luźne śmieci przewodzące robiące zwarcie po przemieszczeniu się w "obróbce usługi kurierskiej".
@unicorn_slayer
@unicorn_slayer 4 жыл бұрын
ten kot to mistrzostwo świata
@WIPI1979_przemo
@WIPI1979_przemo 4 жыл бұрын
Cześć. Magnesem małym, acz silnym. Ja tak serwisowałem stare komputery stacjonarne moje i rodziny, gdy używałem płynnego metalu na CPU, chipset-cie i na GPU. Jak jest pod elementami, to silnymi, krótkimi dmuchnięciami powietrza z małej sprężareczki samochodowej - jednotłoczkowej (lub podobnej). Trzeba wydmuch skierować od str. z której małoprawdopodobny jest wydmuch kawałków płynnego metalu, a ze str. najszerszej wydmuchnięcia trzymałem magnesik. 2-ie główne płyty swoje tak czyściłem, a jedną kumplowi. Jak nie wyjdzie pod wpływem silnego powietrza, to musisz odpowiednimi grubościami igieł z apteki - jeśli sięgniesz. Możesz użyć drucików małego przekroju i modelować narzędzie pod daną szczelinę (jak spinaczem pomagasz sobie w wyciąganiu czegoś w czymś, bo palca lub śrubokręcika nie włożysz...) - magnes pomaga. Możesz użyć różnej grubości folii do pieczenia - sztywniejszej. Albo pazłotko/sreberko po czekoladzie lub po cukierkach/po czekoladkach (na wagę za grosze w marketach). Chodzi o wciśnięcie ławeczka pazłotka lub drucika i przystawienie magnesu - pazłotko nośnikiem magnetycznym - dlatego małe i mocne (nierozerwalnie paseczki pazłotka). Magnes malutki z głośniczków i/lub z wentylatorków. Jak najsilniejszy magnesik. Płyta główna AsRock-a pod P4 H-T z 2009 mi nadal działa po tych zabiegach moich. Od tamtej pory używam najlepszych past (Gelid, i innych najlepszych), ale do lapków pasty wszystkie, TYLKO bez płynnego metalu. Miłej zabawy. Zdrowia i powodzenia. Pozdro. Przemo (1979). PS. Za szybko robisz próby zwarciowe - akurat tutaj/w tym przypadku (tak mi się rzuciło). Co do GPU, ja bym je dla świętego spokoju wylutował (i oczyścił) i jeszcze raz wlutował. Ale to ja, bo ten laptop to mobilna stacja robocza, a nie laptop poniżej 3 tyś. PLN. Do klienta (jeśli uruchomisz, tą mobilną stację roboczą serwisancie): Zalecam zewnętrzną klawiaturę membranową np. rapoo E6080 lub innych marek podobną.
@nicramagylap8711
@nicramagylap8711 4 жыл бұрын
Do sądu z nimi. A Twój film jako dowód w sprawie. Tyle w temacie.
@PiotrK2022
@PiotrK2022 4 жыл бұрын
No proszę, fajnik od Daniela - super. Leci like i oglądam ;)
@daro242467
@daro242467 4 жыл бұрын
pozaklejac, wpuscic płyn, wydmuchac podcisnieniem kompresora od przeciwnej strony. albo sciagac układy :(
@0.v.0
@0.v.0 4 жыл бұрын
kurcze, podziwiam za fachowość i to bardzo! Asusa omijać, szerokim łukiem... zresztą jak zawsze - zdanie wyrobiłem sobie kilka lat temu i jak widać nadal aktualne
@piotrekgebala2524
@piotrekgebala2524 4 жыл бұрын
Może magnes neodymowy wyciągnąłby ten "ciekły meta"
@ititriti
@ititriti 3 жыл бұрын
Metan?xD
@Bogver1
@Bogver1 3 жыл бұрын
Ciekły metal łatwo idzie usuwać. Wpierw wkładamy płyty, karty etc do zamrażalnika na minus 5 stopni. Wyciągamy. Bierzemy magnes neodymowy i wszystko idzie wyciągać, z każdego miejsca. W miejsca trudno dostępne, długa cieńka igła, a w strzykawce włożyć jeden lub dwa magnesiki neodymowe. Wtedy można wyciągać drobinki spod różnych szparek i trudno dostępnych miejsc. Zabawy trochę jest, ale dzięki takiej metodzie idzie szybko. Ponadto widziałem na filmiku kiedyś intela, że można kupić spray do tego metalu, że zmienia jego właściwość, że nie klei się i nie przywiera, a wylewa się jak woda wtedy. Niestety nie znam nazwy preparatu.
@Smys89
@Smys89 4 жыл бұрын
26:45 BlackBerry Passport w 2020? :)
@adredy
@adredy 4 жыл бұрын
Fajny tel
@mrpiese1295
@mrpiese1295 4 жыл бұрын
"Firmowy" pewnie
@kryspin013
@kryspin013 4 жыл бұрын
Mam kilka pomysłów na ciekły metal ale do przetestowania: - wciągnięcie widocznych kropel jakimś odsysaczem pod ciśnieniem - wstrzyknięcie pod ciśnieniem jakiegoś środka lub alkoholu wymywając ciekły metal np płyn do potencjometrów. - myjka ultradzwiękowa + alkohol (mała szansa ale można sprawdzić na jakimś testowym pcb i zobaczyć czy oderwie krople
@krystianmikoajczak6600
@krystianmikoajczak6600 4 жыл бұрын
Niestety, ostatnio spotkała mnie podobna sytuacja po wysłaniu komputera do autoryzowanego serwisu Asusa i odmowie naprawy (co też wiązało się z niemałymi problemami). Komputer zamiast w stanie w którym go wysłałem wrócił do mnie z wyrwanym gniazdem klawiatury i wyrwanymi kilkoma rezystorami. Napisałem do serwisu z informacją że komputer się nawet nie włącza ale od miesiąca nie otrzymałem nawet odpowiedzi
@leososa6976
@leososa6976 4 жыл бұрын
O wiele więcej zdziałasz dobrym słowem i pistoletem, niż samym dobrym słowem. Pozdrawiam.
@lis6502
@lis6502 4 жыл бұрын
UOKiK? Rzecznik praw konsumenta? Prawnik i przedsądowe wezwanie do zapłaty? Bo jak nie to zostaje oczywiście droga cywilna, tylko zastanawiam się które z nich już wdrożyłeś.
@michal_m6872
@michal_m6872 4 жыл бұрын
Pytanie tylko jak im to udowodnisz . Bo jeśli odebrałeś sprzęt z naprawy to mogłeś zrobić z nim wszystko ( wg serwisu) więc sprawa przegrana. Niestety. Pozdrawiam
@lis6502
@lis6502 4 жыл бұрын
@@michal_m6872 słowo przeciwko słowu, niemniej jakbym kupił kompa za 7 klocków, wysłał w stanie "działający z usterką" a odebrał podstawkę pod drzwi to wydusiłbym z poprzedniego właściciela oświadczenie że sprzedawał "działający z usterką", znalazł świadków który potwierdzą że pracowałem na takim komputerze i teraz po stronie serwisu jest udowodnienie że tak nie było :). Kwestia dobrego prawnika moim zdaniem, a tu gra jest zdecydowanie warta świeczki, tymbardziej że mamy nagranie z ekspertyzą Daniela który pewnie ładnie poproszony zaświadczy że tak było.
@michal_m6872
@michal_m6872 4 жыл бұрын
@@lis6502 Taaaaaaa. Powodzenia
@16vzab
@16vzab 4 жыл бұрын
Ciekły metal na sokecie RAMu widziałem już w 5:56, tylko się zastanawiałem czemy tego nie zauważyłeś jak mierzyłeś dławiki. Pomyślałem że to jakieś paprochy...
@michal_m6872
@michal_m6872 4 жыл бұрын
Też o tym myślałem:)
@jacekszymanski6596
@jacekszymanski6596 4 жыл бұрын
A może w komorze próżniowej by wyszedł ten ciekły metal z pod układów? Napisz do scifun, aby wykonał Ci taki test. On ma kanał i nagrywa różne rzeczy z tą komorą.
@okoproroka1561
@okoproroka1561 4 жыл бұрын
To by i tak nic nie dało
@xyzzyx9957
@xyzzyx9957 4 жыл бұрын
Proponuję zrobić odsysarko kompresor na malutkie dysze ze starego kompresora z lodówki. Trzeba założyć filtry gdyż potrafi plunąć olejem. Na start mogą być najtańsze paliwowe na wężyk. Opcja druga to dyszę do hot air podłączyć do węża odkurzacza z regulacją mocy i uważać by nie narobić szkód przy czyszczeniu płyty :)
@grzelecg
@grzelecg 4 жыл бұрын
Ja bym przeleciał płytę odkurzaczem z małą dyszą, a na końcu sprężone powietrze. Tylko z normalnego kompresora tak że 6-8 barów (nie z puszki). Pozdro.
@mazikrolwioski4632
@mazikrolwioski4632 4 жыл бұрын
Z takim ciśnieniem, można coś zniszczyć. W sensie, może się odkleić
@grzelecg
@grzelecg 4 жыл бұрын
@@mazikrolwioski4632 To trzeba zrobić testy na jakimś złomie i dobrać ciśnienie, dyszę i odległość.
@okoproroka1561
@okoproroka1561 4 жыл бұрын
Ja mam złe wspomnienia z kompresorem i czyszczeniem płyty głównej. Kilka kropel wody poleciało z dyszy na procesor i elektronikę, a ciśnienie wepchało kroplę pod układ graficzny.
@nanab256
@nanab256 4 жыл бұрын
@@mazikrolwioski4632 na serwisie miałem swego czasu 12bar, nic się nie zniszczy, chyba że to jakiś zalany i zgniły śmieć który sam się rozpada.
@grzelecg
@grzelecg 4 жыл бұрын
@@okoproroka1561 Brak osuszacza na wyjściu.
@warsaw4025
@warsaw4025 3 жыл бұрын
Nie wiem o czym Ty mówisz, ale miło się oglądało.
@szymontrojanowski7565
@szymontrojanowski7565 4 жыл бұрын
Chyba jedyną metodą pewną w 100% będzie, wylut, rebal i ponowny montaż układów
@PiotrK2022
@PiotrK2022 4 жыл бұрын
Chyba? Ja bym nie dupił, tylko problem w tym, że z bga jest w cholerę roboty żeby zdjąć i wlutować.
@nanab256
@nanab256 4 жыл бұрын
7:55 to samo w dellu jest. Do tego lista eco czyli przeróbek płyt podnoszących rewizję, jak płyta ma za niską to trafiając na serwis ma z automatu robione wszystkie rzeczy z listy, co często naprawia usterkę.
@robokpl
@robokpl 4 жыл бұрын
czyżby praktykant dostał coś do naprawy ? :)
@sawojarianski6991
@sawojarianski6991 4 жыл бұрын
Stosowałem u siebie ciekły metal, czysty gal. Pomijajac to że można zachlapać itp to gal tworzy amalagamat z miedzią co powoduje porowatość miedzi i pogarsza doleganie do procesora/krzemu. Ostatecznie wolałem wymienić chłodzenie (nie było drogie) na drugie i posmarować zwykłą pastą..
@krystianlenc4004
@krystianlenc4004 4 жыл бұрын
Haha fajna ta reklama😂
@sovndvibes
@sovndvibes 4 жыл бұрын
I bardzo dobrze, jak mają partaczy w swoich szeregach to co zrobić? W sumie to poprzedni właściciel też ma wiele za uszami z tym ciekłym metalem. Bo w serwisie mogli od razu umyć od tego ręce po tym fakcie.
@martyk80
@martyk80 4 жыл бұрын
Takich ludzi jak Ty jest zdecydowanie za mało... :-) pozdro
@anetakrzysztofmis7311
@anetakrzysztofmis7311 4 жыл бұрын
Spośród wielu fascynujących rzeczy w filmach na tym kanale jedno podoba mi się zdecydowanie - tym "czymś" jest sposób budowania napięcia. Jestem elektrotechnikiem z wykształcenia i zawsze elektronika, elektrotechnika i pochodne zagadnienia jawiły mi się jako nauki ścisłe, przewidywalne i dość monotonne. Tymczasem tutaj mamy po mistrzowsku budowane napięcie, podsycane przez stwierdzenia wywołujące niepewność, mnożące znaki zapytania i zdziwienie: "to jest chyba ... ", "zobaczmy co to jest ... ", "sam jestem ciekaw ...", "aż muszę sprawdzić ... " i tak dalej.
@bartasdiverb4271
@bartasdiverb4271 4 жыл бұрын
a może odsysaczka do cyny sobie poradzi z tym ciekłym metalem?
@sebastianbyczkowski4481
@sebastianbyczkowski4481 4 жыл бұрын
Nie da rady, bo ciągnie tylko bardzo lokalnie.
@michagiedrojc5513
@michagiedrojc5513 3 жыл бұрын
Ja bym zebrał te paprochy i przetestował. 1. Jaka temperatura jest potrzebna do płynięcia tego czegoś. Jak do 50⁰C to piekarnik i odkurzacz plus elektryczna kolba do wylutowywania przejechać ważnniejsze miejsca. 2. Czy rozpuszcza to zasada? Lid chyba jest rozpuszczalny. Pytanie czy inne elementy nie są rozpuszczalne? 3. Wytrząsarka i obracanie w każdą stronę żeby to powypadało plus odkurzacz.
@BodziuM
@BodziuM 4 жыл бұрын
Serwis teraz powinien zadbać o wymianę sprzętu na nowy nie ważne czy jest na gwarancji czy nie
@MrDdaro83
@MrDdaro83 4 жыл бұрын
Jeżeli serwis rzeczywiście odesłał laptopa martwego a dostał działający to raczej bedzie musiał choć pewnie trzeba bedzie złożyć pozew
@okoproroka1561
@okoproroka1561 4 жыл бұрын
Zmiana pasty termoprzewodzącej na ciekły metal od razu uwala gwarancje, do tego laptop ma kilka lat i drugi właściciel nie poinformował o przeróbkach pierwszego użytkownika.
@BodziuM
@BodziuM 4 жыл бұрын
@@okoproroka1561 co dalej nie oznacza że serwis ma prawo odesłać sprzęt w gorszym stanie niż go otrzymał
@MrAve20
@MrAve20 3 жыл бұрын
@Daniel Rakowiecki I jak z tym laptopem? Będzie jakaś druga część przygód Asusa? :D
@AndreoPL
@AndreoPL 4 жыл бұрын
Myjka ultradźwiękowa chyba dała by rade
@Skywalke_r
@Skywalke_r 4 жыл бұрын
Myjki mogą uszkodzić rdzenie układów od drgań.
@arawan1
@arawan1 4 жыл бұрын
Usunięcie ciekłego metalu (może się sprawdzi) - trzymając płytę pionowo, uderzyć nią z wyczuciem o stół na której znajduje się pasek gumy. Może kropelki metalu siłą bezwładności wypadną z zakamarków. Ewentualnie kompresor i przedmuchać przestrzenie pod każdym bga Jeśli nie, to pozostaje podnosić każdy układ, pod który może wpłynąć ta substancja. Widoczne kropelki (jak przy slocie pamięci) można próbować usunąć odsysaczem do cyny. Ciekawy jestem, czy np prześwietlenie płyty promieniami rentgena umożliwiło by zlokalizowanie zabłąkanych kulek pod układami... Widziałem zdjęcia różnych sprzętów wykonane tą techniką i widać naprawdę sporo z tego, czego gołym okiem nie ma szans zobaczyć.
@graba1593
@graba1593 4 жыл бұрын
Myjka ultradźwiękowa z dużą wanną :P
@usq1706
@usq1706 4 жыл бұрын
Wrzuć sobie kiedyś coś z odsłoniętym rdzeniem do myjki, np. kartę graficzną. Po tym zabiegu już raczej jej nie włączysz ;)
@graba1593
@graba1593 4 жыл бұрын
@@usq1706 Z jednej strony moża zalać propanolem, z drugiej zaś nawet destylat. Jak woda wleci to para wyleci tym bardziej, tylko wrzucić na piec, 80 stopni na dwie godziny np. Potem na 350 żeby zimne luty wygrzać po tym >,
@usq1706
@usq1706 4 жыл бұрын
@@graba1593 Nie chodziło mi o to co płyn może zrobić, bo zalewasz izopropanol i nie ma żadnego problemu. Tutaj problemem są same ultradźwięki z myjki. Potrafią rozwalić rdzeń układu. Nie wierzyłem, aż samemu nie przetestowałem. Po wykąpaniu grafiki wyciągnąłem ją z myjki z rozkruszonym rdzeniem.
@graba1593
@graba1593 4 жыл бұрын
@@usq1706 a no chyba że
@kunolis3727
@kunolis3727 4 жыл бұрын
Niech właściciel zwróci go do serwisu a jak go nie chcą to niech to gdzieś zgłosi
@Fiqq2
@Fiqq2 4 жыл бұрын
11:20 Kocham
@dfa8121
@dfa8121 4 жыл бұрын
Ściągaj do czyszczenia wszystkie układy po kolei :) I jak zwykle nie zapomnij o dobrej muzie
@Tomtech29
@Tomtech29 4 жыл бұрын
T1000 został pokonany w magmie :D was sprawdzi magnesem … Ooo
@adix7826
@adix7826 4 жыл бұрын
Już w 6:08 nie podobały mi się te zabrudzenia na sockecie RAMu wyglądało jak cyna Co do usuwania ciekłego metalu magnesem raczej nie bo Gal jest diamagnetykiem Może odkurzacz z przymocowaną bardzo cienką dyszą np od strzykawki? Trzeba by się natrudzić jak zrobić to szczelnie. Może odsysacz do cyny? taki na sprężynie
@lis6502
@lis6502 4 жыл бұрын
o stary gratuluję sokolego oka!
@marcinszelest
@marcinszelest 4 жыл бұрын
7 łapek w dół od pracowników asusa.... xd
@decimus1447
@decimus1447 3 жыл бұрын
Twoje nagrania ogląda się jak prawie jak filmy detektywistyczne :)
Spawarki które naprawiłem NIE DZIAŁAJĄ?!
42:59
Daniel Rakowiecki
Рет қаралды 59 М.
Trapped by the Machine, Saved by Kind Strangers! #shorts
00:21
Fabiosa Best Lifehacks
Рет қаралды 40 МЛН
FOREVER BUNNY
00:14
Natan por Aí
Рет қаралды 16 МЛН
Legendarny RAZER BLADE PRO Uszkodzony Przez Angielski SERWIS ??!!
50:21
Daniel Rakowiecki
Рет қаралды 639 М.
Mam Problem z naprawą tego laptopa, co poradzicie? ZenBook S UX391
45:59
Daniel Rakowiecki
Рет қаралды 315 М.
Reklamacja mojej naprawy z filmu na YouTube - ponownie naprawiam Lenovo Y520
38:39
Naprawiam LAPTOPA wartego 44 tys. zł. SZALEŃSTWO !!
26:51
Daniel Rakowiecki
Рет қаралды 979 М.