5:09 Kedves Dávid, azt jól gondolom hogy ezt mindig full frame-re kell átszámolni? Azaz APS-C 56 mm, az 56*1,5*2=168 -› 1/168
@bethlenfalvydavid Жыл бұрын
Igen, én ezt az elvet szoktam követni
@gamejean0072 жыл бұрын
A szobros gyakorlati példa nagyon hasznos volt!
@peterh.6991 Жыл бұрын
"Lakótársunkat zavarja a magas zaj tanulás közben" Mesteri :)
@kovacsbela41813 жыл бұрын
Jó a sorozat, szimpatikus az előadásmód, kiváló a videók minősége. Gratulálok! A kommenttel próbálok segíteni a csatorna fennmaradásában. A nagy zajban nehéz kitűnni, de kitartó munkával talán sikerülhet. Hajrá
@bethlenfalvydavid3 жыл бұрын
Nagyon köszönöm a támogatást!
@zoltanherwerth11122 жыл бұрын
Imádom a szájbarágós videóidat. Az átlagban 3,14 percenként ellőtt poénjaidat, pedig nagyon szeretem. A munkaruha szetted pedig egyenesen lenyűgöző.
@peterbartus32133 жыл бұрын
Ez is szuper volt, jók a lelkesítő mondatok is, hogy ne vesszen a motiváció :)
3 жыл бұрын
Ha pár évvel korábban csinálod ezeket a videókat, sokkal könnyebben tanulom meg a dolgokat. Rengeteg videóst néztem akik ugyan úgy jól elmagyarázzák de túl nyers volt, és még igy is nehezen tanulható volt, több dolgot szét boncoltak, amivel az volt a gond hogy már elveszítettem a fonalat hogy most mit is csinálok. De te részletesen és lényegre törően bemutatod és elmondod. Rövid idő alatt ;)
@fluor0993 жыл бұрын
Drága Dávid, hálásan köszönöm a videóid. Évek óta szeretek fotózni, szerettem volna megtanulni manuálisan beállítani a gépem, de nem sikerült soha végignéznem egy ehhez kapcsolódó videót sem🙈 Érthető, lényegretörő, érdekes - mindez szimpatikus előadásmódban. Köszönöm ❤️
@marcellberta7060 Жыл бұрын
Köszönöm a remek tartalmat
@BJCteam742 жыл бұрын
Szia nagyon sokat tanultam a videósorozatból.Köszi
@erikahunka59063 жыл бұрын
Nagyon jó, érthető és élvezhető előadás! Még sok ilyet! Kösziiii!
@petragyorvari963 жыл бұрын
Szuper volt ez a rész is! Nagyon sokat segített, ahogy a gyakorlatban bemutattad! Köszi :)
@attila18992 жыл бұрын
Köszi ezt a részt is😊
@9741-c6e2 жыл бұрын
Szuper volt koszi
@agicziffra66213 жыл бұрын
Az eddigi kedvenc videóm a sorozatból, jó lett :)
@bethlenfalvydavid3 жыл бұрын
Ezáltal még motiváltabb lettem, hogy a következők ezt is felülmúlják:D
@reginamacsu75523 жыл бұрын
Annyira köszi... 🙂 ma sokkal okosabb lettem!
@jozefmihalyi3 жыл бұрын
Hasznos videó
@oraveczlaszlo5283 жыл бұрын
Nagyon sokat segít a vidód egy kezdő fotósnak is mind én! Eddig telefonon próbáltam amin nem sikerült soha. Elég jó a telefon kamerám de nem tudtam kihasználni. Még a fényképező gépem nem jöt meg de telefonon próbálgattam amit elmondtál a videóban és kezdem érteni. Köszi a részletes érhető magyarázatokat. Imádom a videóidat.
@bethlenfalvydavid3 жыл бұрын
Nagyon örülök neki, hogy hasznukat vetted eddig, kiváncsi vagyok, mekkora váltásnak fogod majd érezni fényképezővel folytatni a jövőben:D
@petya9546 Жыл бұрын
Végre egy olyan videó amiből lehet tanulni.köszönöm
@matekatus64362 жыл бұрын
Üdvözöllek Dávid! Én most találtam rá a videóidra és azonnal függővé váltam és ezért megy neked a köszi!!! Fél éve kezdtem a fotógráfus iskolát, de annyi töltelék információ van, hogy nehezen ragad meg. Kíváncsian követem tovább az oldalad. Ui: Kaphatnék egy picike ínformációt a tagságról? Miért érdemes stb.........!
@bethlenfalvydavid2 жыл бұрын
Szia Máté! Nagyon köszönöm, örülök, hogy hasznosak találod a videókat. A tagság leginkább azért éri meg, mert jár hozzá mentorálás is, havi 1 vagy havi 4 online órára van opciód előfizetni. Ha kípróbálnád, látogass el a weboldalamra: www.bethlenfalvy.hu/mentoralas
@matekatus64362 жыл бұрын
@@bethlenfalvydavid 🙏
@zelda24313 жыл бұрын
Végre valaki bele kezdett ilyen témában készíteni oktató videókat, és érthetően is magyaráz. :) Rengeteget segítettél. Elég amatőr fotós vagyok. Sok mindent még nem értek a fotózással kapcsolatban, éppen ezért szeretném jobban beleásni magam a dolgokba. Mindig is arról álmodtam, hogy egyszer majd fotós leszek, és most úgy érzem előrébb jutottam a célom elérésében a segítségeddel. :) Úgyhogy csinálj még sok videót! 😍
@GergodrKos Жыл бұрын
Nem tudom, hogy hányszor fogom még megnézni, de nem lehet elégszer!
@sanci121824 күн бұрын
Érintőkijelzős a gépem, de érintéssel nem tudom kijelölni a fókuszpontot, mert azonnal készíti a képet a gép :/
@fenyafenyvesigabor4822 жыл бұрын
Aaaa értem szóval ha csak tehetem legyen az iso minimális és használjak állvanyt így a zár időt is meg tudom növelni és a zár idővel tudok variálni így lesz a legszebb legtartalmasabb képeim?
@zoltanborossa4349 Жыл бұрын
Szuper videó volt, mint a többi is. Ebből is sokat tanultam :) Amúgy lenne egy kérdésem...ha jól értettem az elmondottakat, akkor jobb minőségű képet kevesebb ISO-val lehet elérni. A sötétebb helyeken magasabb iso-t kell használni, hogy több információt tartalmazzon a kép... viszont ha az ISO-t nem is vesszük fel olyan mértékben, ahogy azt a környezet adta fény viszonyok megkövetelnék, csak egy kisebb emelést végzünk rajta, akkor még utómunkával és vagy rekesz/ záridő változtatásával ez kiküszöbölhető és meglehet, hogy így jobb minőségű képet tudok készíteni és utómunkával akár több információval is rendelkezhet a képem. Jól értem? Vagy ez csak az olcsóbb, pénztárcabarát fényképezőkre igaz?
@bethlenfalvydavid Жыл бұрын
Hű, ez amúgy egy bonyolult téma, amit megnyitottál ezzel. Alapvetően nem a magas ISO okozza azt, hogy zajosabbak lesznek a képek, a zaj a fény hiánya miatt keletkezik (elsősorban). Ilyenkor persze feljebb szokás venni az ISO-t, tehát gyakran kéz a kézben járnak. Amiért célszerűbb alacsonyan tartani az ISO-t, az az, hogy a magasabb értékeknél látványosan csökken a dinamikatartománya a fotóknak. Szerkesztéssel felvilágosítani a fotót utólagosan a mai fényképezőkön szinte ugyanazt eredményezi, mintha az ISO lett volna magasabb, 3-4 fényértéknyi változásig legalábbis biztosan. Tehát az ISO-t is érdemes helyesen belőni a kép készítésekor, de apró változtatások esetén nem fog látszani a különbség.
@zoltanborossa4349 Жыл бұрын
@@bethlenfalvydavid köszönöm a választ, ezt is megfogadom :) Még csak kapargatom a felszínt, de a videóid sokat segítenek, köszi szépen!
@atanzor86222 жыл бұрын
Üdv! Kezdő, amatőr fotósként az lenne a kérdésem, hogy a videóban is látható szemléltetés fényképezőgép függő, vagy valahol be kell állítani? Itt arra gondolok, hogy amikor elkezdek játszani az értékekkel le vagy fel, a gép kijelzőjén nincs változás, nem sötétül vagy világosodik. Ezt csak az elkészült kép után látom. Vagyis, amikor állítom az értékeket nem ugyanazt látom, mint ami az elkészült foto lesz. Remélem, érthetően megfogalmaztam a kérdést. A gépem egy Nikon D3300-as. Köszönöm a választ előre is! Nagyon sokat segítenek ezek a videók, már most nagyon sokat tanultam belőlük. Így tovább!
@bethlenfalvydavid2 жыл бұрын
Sok Nikon kamerának nincs “live view” funkciója, sajnos a valós expót csak a kép elkattintása után lehet megnézni. Érdemes inkább a keresőt használni a gyorsabb autofókusz és tisztább kép miatt, ahol szintén látni a fénymérő által mutatott értéket. Ha 0-n áll, akkor valószínűleg helyesek a beállítások, ha negatív számok felé mozdul, akkor túl sötét, ha pozitív számok felé, akkor túl világos.
@atanzor86222 жыл бұрын
@@bethlenfalvydavid Wow! Ki is próbáltam ezt a keresős dolgot és szuper. Köszönöm a gyors választ és tanácsot, még egy dolog, amiről most hallok először és hatalmas segítség.
@istvan20682 жыл бұрын
Szia Dávid! A videóid szuperek, nagyon jó próbálgatni amiket eddig mutattál! Egy Fujifilm XC15-45 F3.5-5.6 kit obival vásárolt gép lett az első szettem. Nekem az lenne a kérdésem, hogy milyen trükkel a legegyszerűbb megtalálni egy-egy zoom objektívhez az ideális beállításokat (gyújtótávolság, rekesz), ha úgy szeretnék képet készíteni, hogy minimális torzítás mellett minden kb. hasonlóan éles legyen a képen? Pl. tájképeknél. Próbálkoztam több beállítással, de valahogy mindig találtam életlen részeket, vagy minden kicsit homályos lett. Van erre valami aranyszabály, akár példákkal, hogy milyen zoom/rekesz tartományú obinál milyen beállításokkal érdemes első körben próbálkozni?
@bethlenfalvydavid2 жыл бұрын
Szia! Minden objektív észrevehetően torzít kb. 50mm-ig, ezért a 45mm-t javasolnám. A legjobb rekeszt pedig fél fényértéknyi módosításokkal lehet megtalálni, hasonlítsd össze a képeket f/5.6-tól f/16-ig, hogy megtaláld kifejezetten annak az objektívnek a “sweet spot”-ját.
@istvan20682 жыл бұрын
@@bethlenfalvydavid Köszönöm szépen! :)
@nagyadam13602 жыл бұрын
Már 8_adszorra nézem meg ezt a sorozatodat.. 🤣 Mindig van benne valami új. Arról is csinálqz videót, hogy milyen gyújtótáv, milyen távolsághoz jó, és hogy azt úgy vágjuk, hogy nyomtatható legyen?
@bethlenfalvydavid2 жыл бұрын
A gyújtótávolságok használata nagyon emberfüggő, azt neked kell majd igazán kitapasztalnod, de a nyomtatás izgalmas témakör, arról biztosan készítek anyagot:D
@nagyadam13602 жыл бұрын
@@bethlenfalvydavid Mégegyszer köszi 😀
@AttilaEger3 жыл бұрын
Szia Dávid!Nagyon frankók a videók,szerintem mindenki nevében is köszönhetem hogy bemutatod a fotózás kis praktikáit!A videó végén végül is a kiégésről is szó van!Hogyan lehet a legjobban kivédeni ezt a problémát,hiszen vannak helyzetek amikor mindenképp lesz valamennyi kiégett rész a fotón!Hogyan tudom a legminimálisabbra csökkenteni ezt a részt?Üdv;Attila
@bethlenfalvydavid3 жыл бұрын
Köszönöm szépen Attila, nagyon hálás vagyok a támogatásért! A kiégett részek tekintetében azt tudom mondani, hogy ha szeretnéd mindenképpen elkerülni, exponálj a világos részekre, azokat kell megmenteni, hiszen az árnyékos részeket könnyebb visszahozni Lightroomban. Ehhez érdemes nyers képeket készíteni és figyelni a hisztogramot, mindaddig, amíg a jobb oldalon nem ér a falhoz az ábra, addig jók vagyunk. Ugyanakkor nem mindig baj, ha bizonyos területek túlexponálódnak, esetleg kiégnek. Ha a személy vagy a tárgy helyesen van exponálva, még jól is nézhet ki, ha a környezetük világos, szellős. Népszerű stilisztikai megoldás, érdemes ezzel is kísérletezgetni!
@AttilaEger3 жыл бұрын
@@bethlenfalvydavid nagyon köszönöm!Jó fényeket neked,szuperek a videók!