Naprawdę?!, Jak można napisać, że to głupoty. Bardzo wartościowy materiał, jak każdy na Pani kanale. Przekazany w jasny i ciepły sposób. Zasługuje Pani na miliony subskrypcji. Widać, że oprócz rzetelnej wiedzy stoi za Panią pasja. Jak mało jest rodziców, którzy świadomie podchodzą do całościowego życia dziecka, a przecież kilkanaście pierwszych lat życia tworzy człowieka. Zaniedbamy mowę, będzie nastolatek/latka wycofana/ny, nie będzie walczyć o swoje, o miłość, o pasje, bo po co, skoro nie umie "ogarnąć" tak podstawowej sprawy jak jakość mowy, komunikacji. Długi temat.....,. Robi Pani bardzo wartościową rzecz. Proszę nigdy w to nie wątpić. Uściski i przytulasy:)
@Mowologia3 жыл бұрын
Dziękuję :)
@monika5472 Жыл бұрын
Cenne info. Dziękuję . Słyszałam ostatnio, że lepiej 1h żeby jak już oglądać na TV niż na małym smartfonie bo to też ma wpływ na rozwój dziecka.
@Mowologia Жыл бұрын
Tak, myślę, że warto ograniczać kontakt z telefonami :)
@paulaknec82852 жыл бұрын
Dziękuję za ten filmik, jestem ciocią 2.5 latka, który nie mówi i ogląda dużo ekranów. Panie w żłobku sugerują spektrum autyzmu nawet, a myślę że wszystko wynika właśnie z ekranu. Filmik wartościowy i pomocny.
@Mowologia2 жыл бұрын
Dziękuję, zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, jeżeli w żłobku zwracają uwagę na jakieś trudności.
@wajcheusz022 жыл бұрын
Młoda damo, jestem pod wrażeniem Pani wykładu. Szkoda, że nie trafiłam na Pani kanał wcześniej, ale może jeszcze nic straconego. Sam rozsądek to podpowiada, ale dzisiejsi rodzice to wychowankowie ekranów i nie potrafią rozeznać ile czego dzieciom potrzeba. No i Pani piękna wymowa, a nie gaworzenie niemowlaka czy poganianie słów. A jak nauczyć dziecko wolniejszego i wyraźnego mówienia? Dziewięciolatek trajkocze jak maszynka, bo nie zdąży powiedzieć wszystkiego co chce. Tylko ja, babcia, zwracam na to uwagę, rodzice są chyba głusi. Może jest już Pani filmik na ten temat, ale nie mogę go znaleźć. Na pewno polecę młodej generacji Pani filmiki Pozdrawiam.
@Mowologia Жыл бұрын
Bardzo dziękuję! Warto zwrócić uwagę na to, jak sami mówimy do dziecka - ono dostraja się do tempa mowy rozmówcy. I oczywiście jeśli cokolwiek niepokoi, to skorzystać z pomocy logopedki/logopedy.