► Kurs i opracowanie kupisz tutaj: bazok.pl/produkt/kurs-podstawy-harmonii-funkcyjnej-dla-kazdego/
@marcinosos2 жыл бұрын
do dziś wracam do filmików napełnionych wiedzą, naprawdę warto, harmonia zmienia życie i całe postrzeganie muzyki!
@solo19537 жыл бұрын
Dopiero dzisiaj miałem czas zgłębić ten materiał - uważam, że jest świetny. Metodyka nauczania typowo amerykańska, jak w Boston Conservatory: 1. Wstęp - co będziemy robić? 2. Robimy. 3. Podsumowanie - co zrobiliśmy? Bardzo mnie to rajcuje, bo dotychczas błądziłem jak we mgle. Podziękowania i lecę na zakupy do SuperMarketu "BAZ00K". ps: 25:30 - mała pomyłka w Em7 = E G B D itd...
@radekk50805 жыл бұрын
Genialna lekcja. W sumie to dziwne że nikt nie porusza takich tematów, Magazyn Gitarzysta milczał latami, teraz nie wiem bo już od dłuższego czasu nie czytam. Reszta polskiego YT milczy, co nieco powiedział w swojej książce B. Hołownia, ale tak nieprzystępnie że ciężko to pojąć. Teraz rozumiem jak były skonstruowane kawałki jakie rozkminialem lata temu. Dziękuję 😀
@baz0k5 жыл бұрын
Jak widać po wyświetleniach nie ma na to popytu więc nikt nie daje takiej wiedzy, a już na pewno za free :D Ciesze się, że mogłem pomóc! :)
@radekk50805 жыл бұрын
@@baz0k to normalne. Trójdźwięki i system Caged zawsze lepiej się "sprzeda". Ale tu mamy (obok Slash Chords, voicingow, substytutów, i masy innych rzeczy do których jeszcze nie doszedłem na Twoim kanale) zaj.....ste narzędzie do tworzenia muzyki.
@Methuselach7 жыл бұрын
Jedziesz z tematami z prędkością światła :) ale to dobrze ze ktoś podejmuje trudne tematy. Najważniejsze ze mozna za kazym razem do nich wrócić, albo uzupełnić wcześniejszą wiedzę w celu zrozumienia zagadnienia i dopiero odpalić. Szacunek, mało kto podejmuje taką ilość tematów z teorii muzyki, a to dobrze dla tych co z różnych powodów nie szkolą się w szkole muzycznej. Ze szkołą czy bez, ale nauczyciel zawsze jest potrzebny nawet Taki jak TY. Dzięki za poruszane temaciki. Nie wszystkie kumam, ale powoli, powoli zaczyna mi trochę jaśnieć z tą teorią.
@baz0k7 жыл бұрын
Z takimi materiałami trzeba na spokojnie po pare razy. Dbam bardzo o chronologię nauki, zatem najpierw przez miesiące męczyłem Was dźwiękami, interwałami, trójdźwiękami itd... a teraz mogę w końcu przejść do mięska :) Jak czegoś nie kumasz to warto wracać od czasu do czasu i odkrywać coraz to nowe rzeczy. Z teorią muz jest jak z matmą, czasem trzeba się obudzić i powiedzieć eureka :P
@Methuselach7 жыл бұрын
Całkowita racja nieraz się coś uczy ni cholerki, aż tu nagle nie wiadomo skąd za parę dni bęc i wszystko jasne.
@radosawsmektaa32613 жыл бұрын
dla zasięgów :)
@AnnaMuzyka54 Жыл бұрын
A czy mógłbyś zrobić filmik o tym jak w praktyce, przy pomocy dominant wtrąconych, zmieniać tonację? Może też o innych sposobach zmian tonacji? Jak to działa w II V I?
@Albert13667 жыл бұрын
No no widzę tematy się sypią jak w szkole widzę nowych filmów oj bazok doprowadzi mnie wrecie na scenę po wpojeniu takiej wiedzy :] a wtedy zapraszam na koncert masz wstęp wolny na każdy :]
@MuzykatomojaPasja6 жыл бұрын
Świetna lekcja! ;) Pozdrawiam!
@garnuszek9794 жыл бұрын
haha, rozśmieszyło mnie gdy w 18 minucie filmiku przyśpieszyłeś :D
@jinjinchen37106 жыл бұрын
Możesz robić jakieś sprawdziany do dominanty septum owej trójdzwiekow i interwałów
@rampampampam89966 жыл бұрын
Świetna lekcja.
@michimazur60345 жыл бұрын
Cześć, czy mogę zapytać z kąd bierze się taka ,,wtrącona dominanta" w progresji I III7? Np. w sunny side of the street albo w georgia on my mind. Chodzi o to że w zadnym z tech przypadków nie rozwiązuje się na odpowiednią dla siebie tonikę, więc jaką ona ma funkcje, bo jednak raczej nie domimanty wtrąconej. :)
@baz0k5 жыл бұрын
Heja! Nie kojarzę po nicku, czy jesteś moim Patronem, czy nie... Ale jeśli jesteś to wpadnij w poniedziałek na Livestream, zarzuć tematem to Ci wszystko wytłumaczę ^^
@kubasiakdude885 жыл бұрын
Nic ważnego ale 25:28 sek Em7 błąd ! :)
@baz0k5 жыл бұрын
Dzięki za spostrzegawczość!
@Notturno816 жыл бұрын
Fajny kanał:) W jaki sposób określasz wtrącenie do wtrącenia? Przykład z Love me tender: D B7 E7 A7 D - I, V7/V7/V, V7/V, V, I? Głupkowato to wygląda ale nie mam pojęcia:)
@baz0k6 жыл бұрын
dla mnie to I VI II V :P Turnaround tylko na dominantach septymowych :P
@bartekjambrozy1793 жыл бұрын
Pięknie przetłumaczone na język gałgański :D brawo za materiał
@BebroMG11 ай бұрын
czemu wszędzie dajesz septymę do akordu?
@mikolajfilipmusic10 ай бұрын
Dominanta wtracona Bmaj dlatego że od E jest w odległości kwinte lub kwarte nie? Wszystko pokazujesz w Gdur?
@pnowak26 жыл бұрын
znajomosc gry na piano to pozostalosc z szkoly muzycznej czy rozwijasz Pan na biezaco z pasji ?
@baz0k6 жыл бұрын
rozwijam sam z pasji do harmonii i teorii muzyki
@mikolajfilipmusic11 ай бұрын
To nie takie proste szczególnie Am - F#7 - Bm. Skąd F#7 jak w Gdur nie ma Bb i C#?
@baz0k11 ай бұрын
Obejrzyj dokładnie, tłumacze to 😀
@mikolajfilipmusic11 ай бұрын
@@baz0k Myli mi się ten zapis V/vi np. V/vi znaczy przejście do szóstego stopnia gamy z dominanta wtracona? Czyli B bo jest kwitnę wyżej od E?
Wszystko fajnie, ale ja już nie nadążam za tymi filmikami 😛
@baz0k7 жыл бұрын
No to na spokojnie kiedyś do niego wrócisz, zaawansowani się domagali zaawansowanych konceptów to wychodzę na przeciw :P Mam teraz wenę na trudne tematy, a nikt tego w PL nie robi , więc dużo się jeszcze takich rzeczy w najbliższym czasie pojawi.
@PiotrMinkina6 жыл бұрын
Poprawne określenie to "na tapet", a nie "na tapetę".
@baz0k6 жыл бұрын
;)
@PiotrMinkina6 жыл бұрын
Sorka, że wygląda jak czepialstwo, no ale rzuciło się w uszy, jak te akordy, które tworzysz, a jeszcze nie skończyłem oglądać materiału ;)
@PiotrMinkina6 жыл бұрын
OK, no to ogólnie pisząc - świetny materiał :) Znacznie przystępniejszy od wbijania druczków z książek do harmonii ;)
@baz0k6 жыл бұрын
luzik, wiem jak się powinno mówić :P po prostu czasem się zapominam :(