Egyszerű a válasz. Be kéne fejezni az uram-bátyám rendszert magyarországon és nem az NB1-es csapatokba bevásárolt gyerekeket játszatni hanem a valós tehetségeket. Pay-to-play rendszer van. Saját szememmel láttam ahogy 26 pontos, 60 mezőnyszázalékos játékos kapott perclimitet, mert egy 12 pontot átlagoló játékosnak "kellett" a pályán lenni. Ez utóbbi kapott NB1-es szerződést. A másik nem. Teljesen véletlen az utóbbi srácnak az apja a szolnoki Olajbányász ügyvezetője volt. "Senkiháziak kezében van a szakma", ahogy mondani szokás. A gyémántok ott vannak a homokban, csak fel kéne venni őket.
@nojbispeedify2 ай бұрын
Ki volt Tóth csapattársa abban a csapatban? Amúgy ez legalább 10 éves sztori.
@llllll74842 ай бұрын
Az Olajt mindig csodáltam. több mint 3 évtized pénzben fürdés, elképesztő helyi népszerűség mellett sikerült az egy szem Merész Tamást kinevelni, akiben legalább megvolt a lehetőség, hogy nagy játékos legyen és egy nagyon rövid ideig meg is tudta villantani. Nem kis "bravúr" ilyen utánpótlás-nevelő műhelyt működtetni , ami ennyire nulla eredményt hoz. Nem bennfenteskent is sejthető volt, hogy sok minden nem volt ott rendben.
@istvanheckl83022 ай бұрын
kinn is megy az urambátyám rendszer... nézd meg, hogy ott is nagyon szokszor kapcsolatok alapján kerülnek emberek adott pozícióra. De! van következménye annak, ha elcseszik. Ez a különbség. Persze, én is felvenném azt, akit ismerek, mert tudom, hogy tudunk együtt dolgozni. "Az ördög, akit ismerek". Magyarország fociország. Az is lesz. Abban is lemaradtunk, túlfizetett ficsúrok ugrabugrálnak, Szoboszlai tud venni egy zsírúj csúcs Lambot, közben bocs, de messzi van egy Messitől. A minap mentem haza a melóból busszal, le volt zárva a Keleti pályaudvarnál a jövő hét is, sejtettem, hogy focimeccs lesz és a következő kérdés villant fel a fejemben: "Kitől kapunk ki már megint?" A vízisportokban élvonalban vagyunk: senki le nem sz.rja. Az autósportot a kasztnis ágakban leuraltuk, Kiss Norbi ellen szabályokat hoznak a kamionversenyben, de nem tudnak vele mit kezdeni, idén hatodszor is bajnok. Michelisz Norbi Hyundai gyári pilóta a TCR-ben, idén a harmadik bajnoki címének kapujában áll éppen. Senki le nem sz.rja... Építettünk qrvasok dísztárgyat (értsd futballstadion), mindeközben semelyik másik sportág nem kapja meg azt a hátszelet, mint a foci. Talmácsi alatt majdnem lett Balatonringünk. De nem lett. Néha a véletlen kinevel valakit, aki átüti a falat és kimegy. Aztán jól egyedül marad. Mi hősként tiszteljük, megveregetjük a vállát, majd lesz.rjuk, ha befejezte. De azért hajrá fradi, hajrá magyar foci...
@luxorautokereskedes97582 ай бұрын
@@istvanheckl8302 nem a véletlen neveli ki őket hanem a tehetség. Látom hogy az NBA-be is begyűrűzött ez a gondolkodásmód - Bronny James
@hunfutb122 ай бұрын
Köszönjük a videót, nagyon fontos ügy, hogy valaki, aki viszonylag széles nyilvánossághoz fér hozzá, ilyen alapossággal foglalkozik a magyar kosárlabda helyzetével. Több mint tíz éve járok A csoportos meccsekre, szorosan követem a hazai utánpótlás fejleményeit is. Amiről nem esett szó a videóban, pedig tapasztalataim szerint az egyik legmeghatározóbb jellemzője a hazai kosárlabdának: a belterjesség. Ez eleve egy nagyon pici közeg, a kosárlabda társadalmiasultsága közel sincs azon a szinten, mint Szerbiában, Litvániában, Németországban vagy akár Szlovéniában. Többnyire olyan gyerekekből lesznek profi játékosok, akiknek a családjában régóta jelentős hagyománya van a sportágnak. A magyar kosárlabda-kultúrát én egy szélsőségesen exkluzív kultúrának látom, a fejlődési potenciál pedig vélhetően a sportág kinyitásában, megnyitásában, az ebben rejlő felhajtóerőben lehetne. Szintén a belterjességet erősíti, hogy hosszú évek óta pontosan ugyanazok az edzők forognak körbe és körbe, egy bizonyos, összességében a magyar kosárlabdáért kétségtelenül sokat dolgozó, de már számos helyen megbukó klán tagjai például valahogy mindig a felszínen tudnak maradni. A belterjesség mellett nagy probléma, hogy a már felnőttcsapatnál edző, de még utánpótláskorú játékosok egy része nulla alázattal, a sportág és a társai iránt nulla tiszteletet mutatva játssza le az utánpótlásmeccseket, a partvonal mellett álló edző pedig nem szól rá a féltve őrzött helyi “sztárocskára”. Valamit ezzel is kezdeni kellene. Ami a légióskérdést illeti: csapatonként legalább három légiós szerintem muszáj ahhoz, hogy a mérkőzések színvonala, látványossága miatt a nézők kimenjenek a meccsekre, és a jegybevételeken, szponzori bevételeken keresztül részben finanszírozni lehessen a csapatok működését.
@benedekbenedek69832 ай бұрын
Tűpontos megfigyelések!
@polgarlaszlo55972 ай бұрын
Megszoktam már az erős anyagokat tőled Bazska, de ez felér egy gyomrossal… Komoly, tényfeltáró, tabudöntögető, nagyon fontos anyagot tettél elénk! Köszönöm a munkád!
@ZaglobaHUN2 ай бұрын
Szia Bazska! Körmendi vagyok. Biztosan ismered a "Magyar Harlem" történetét, ahol egy "Falu" nevű grund, és Patonay Imre alias Putesz nevelte fel a magyar kosárlabda egyik legnevesebb korosztályát. Isti, Fepu, Fodor testvérek, stb...számunkra ez volt a mesterpélda. Egy közös ügy, egy olyan vezetővel, aki mindent megtett a sikerért, a jövőért... Ezzel csak arra szeretnék utalni, hogy szerintem, jelentősen visszaesett a morál, nem az üzleti szemlélet miatt. Nálunk is részben politikai okok vezettek visszaeséshez, amit nem bírok megérteni, annyira szeretem ezt a sportot, és a csapatomat. A magyar utánpótlás remélem feléled, és ebben neked nagy szereped lesz ill. lehet, főként azért mert elkészíted ezeket az anyagokat! Óriási köszönet és hála mindezért! Greg Black voltam...Hajrá Magyar Kosárlabda! MTE!❤🖤
@fisschiri80362 ай бұрын
Örülök,hogy a fiatal szabály eltörlésének szenteltél néhány percet. Évek óta járok ki NB1-es meccsekre a saját városomban,és elszomorító látni azt a sok fiatalt a pad szélén,akik még a melegítőt sem veszik le sokszor,és a pályán is csak bemelegítésnél látod őket. Rendben,nem egy magyar sztárjátékos szint, viszont amikor 30+ ponttal vezet a csapat/ellenfél,vagy éppen behozhatatlan a hátrány a negyedik negyedben, akkor miért ülnek sokszor? Hova tovább, amikor egy egy légiós/kezdő élete legszarabb formájában van,és stat szerint 11/1 és hasonlók,akkor erre tényleg a fiatal sem lenne képes? Egyenesen a legrosszabb amikor csodák csodájára kap valaki percet,beküldik és egy eladott labda/ 2-3 rossz dobás után le is kapják..semmi türelem. Rengeteg ismerős,barát,ismerős ismerőse stb. hagyta ezért abba a játékot,mert semmiféle motivációja sincs edzésre menni,utazni,azért hogy átlag 5-6 meccsenként kapjon 2 percet (ha kap). Illetve szintúgy rengeteg életútról van tudomásom akik saját maguk eligazoltak egy gyengébb városba, mert megunták a padmelegítést (azt mind tudjuk,hogy egy Cegléd esetében elég távolinak fog tűnni minden)..és akkor ennek nyakába eltöröljük még a kötelező(!) perceket is?..borzalom.
@davidtasnadi53772 ай бұрын
Bazska, köszi ezt a videót is. Fontos felvetéseket tettél, mi Veresegyházon a jövőt preferáljuk, nem fontos a kis korosztályokban az érem, viszont a játékosok fontosak... A szövetségben jó dolgokat határoztak meg, végig kell menni az úton. Kevesebb légiós kell, több magyar legyen a keretekben. A kötelező versenyeztetés egy alsóbb ligában nagyon jó lenne. NB1a-s csapatok NB1b-ben, az NB1b-s csapatok pedig az NB2-ben... Jót tenne mindegyik bajnokságnak. Szuper anyag lett!
@e.istvan82482 ай бұрын
Semmi, csak a szokásos magyar alapprobléma: sógor, koma, jóbarát adja a kilincset egymásnak a kluboknál. Nem a szakmaiság, motiváció számít. Lehet sunnyogni, ha a haver meg a volt játékostárs a klubelnök.
@konradszabo10922 ай бұрын
Én kb. 6-7 éve voltam utánpótlásban, az akkori tapasztalataimról tudok beszélni. Egyrészt én az akcelerált sporttársak sorát erősítettem, amikor elkezdtem, 170 centivel u14-ben egy mai kategóriákban nézve 4-es wing voltam, alkalmanként small-ball center. Ennek megfelelően voltam kezelve, ehhez a poszthoz kellő skilleket tanították meg. Aztán telt-múlt az idő és hirtelen mindenki magasabb lett jómagam pedig a 178-as maximummal irányító poszton találtam magam úgy, hogy nulla labdakezelésem volt és még most is jókora hiányosságaim vannak ilyen téren. A másik nagy bánatom, hogy a legfiatalabbaknál az u14 és u12, illetve lejjebbi korosztályban elő van írva a szigorú emberfogás, a besegítő védekezés szigorúan tiltott, technikai jár érte. Ez azt eredményezi, hogy minden csapatban van egy labdamágnes gyors csávó, akitől örökölni lehet csak a labdát esetleg még a center tud játszani, de a többieknek gyakorlatilag bólyák a pályán, ami kurva demotiváló. Engedjék a besegítő védekezést, hogy a komplex kosárlabda szemlélet hamar kialakulhasson és ne csak egy dzsumbujkosárlabda bajnokság legyen!
@martinicoctail2 ай бұрын
A kosárlabda komplexitását nem mindenki érti meg hamar olyan fiatalon, addig pedig az alapok le kellene legyenek fektetve, ami ugyebár ugyancsak nem mindenkinél megy egyformán könnyen. Részben viszont igazat tudok adni. Már az emberfogás sem mindenkinek tiszta mikor a nagy többség a labdát szereti birtokolni s püfölni.
@szandras12 ай бұрын
Ez egy rendkívül értékes videó és bátor is, mert a közeg gondjait őszintén láttatja. Remélem, észlelik az érintettek is, hogy Bazska értük aggódik, nem ellenük.
@dujmovicsdenes89822 ай бұрын
Nagyszerű lett és köszi ,hogy foglalkozol a témával! Remélem lesz folytatás. Nekem ezek ugrottak be elsőre: - max 2 légiós csapatonként -16 csapatos bajnokság -több magyar bajnoki és Euroleague közvetítést megfelelő háttérmüsorokkal -az utánpótlás nevelésre minél több jó szakembert hozni ,elsősorban a balkáni régióból vagy olyan magyarokat akik ezt külföldön megtapasztalták és át tudják adni a tudást fiataljainknak
@csabahalasz26372 ай бұрын
Értelmes vitaindító. Erős a gyanúm, hogy jó pár más (csapat)sportágban is szükség lenne tiszta fejjel kitalálni, hogy mit kell csinálni, aztán erős kézzel megvalósítani. Biztosra vehető, hogy ez sehol sem fog menni a szellemi deficit leküzdése nélkül.
@Erisen.2 ай бұрын
Elég komoly kis anyagot raktál össze. Grat. Úgy látszik itt soha semmi nem tud működni, mert mindenki abban érdekelt hogy kivegyen a sportból minél több pénzt aztán szarik az egészre magasról. Szlovéniában ami egy jóval kisebb állam, ott tud működni a rendszer és euroligás csapata is van és ki tud nevelni egy Doncicot...nem kellene feltalálni a spanyolviaszt, csak át kellene nézni hasonló országokban hogyan működik egy model. A NER annyit csinál hogy állami pénzzel kitömi NEM A CSAPATOKAT, hanem a jó kádereket akik ott ülnek pozícióban. El lehet képzelni hogy hova tűnik az a pénz...És még az a legjobb scenario a sok rossz közül, mikor egy túlfizetett méregdrága külföldi jön, aki jellemzően 1-2 év után tovább is áll. Amúgy ha azt a hatalmas pénzügyi pöcegödröt nézem amibe a Fidesz lavírozta az országot, akkor be fogják csukni azt a hatalmas pénzszórást ami most van TAO címszó alatt,meg cégek mögé rejtve(Szerencsejáték zrt-n keresztül a pénzek kicsatornázása, haveri cégek állami pályázatokért cserébe támogatják a klubokat,stb...) mert minden fillér kell már nekik...kártyavárként fog összedőlni ez a mesterségesen fenntartott méregdrága és veszteséges klubmodel. Talán az a tisztítótűz jót is tenne, és elindulhatna a mostani Frankenstein liga helyett egy "magyar" bajnokság ahol magyar fiatalok játszanak magyar fiatalok ellen ....talán, már ha NERdorádóban lehetséges ilyen.
@kevin979512 ай бұрын
Kíváncsi vagyok hogy a Tisza hatalomra jut akkor ők hogyan fogják ezt tovább csinálni. Vajon lesznek olyan emberek köztük akik az ilyen felfogást fogják hasznosítani?
@csabahorvath45222 ай бұрын
Szia Baska! Gratulálok meglepően őszintén beszélt! Érdemes lenne egy ilyen videót csinálni a női utánpótlásról is, mert ott jelenleg azok a folyamatok zajlanak amik 15-17 éve lezajlottak a férfi vonalon és ami ide juttatta a férfi kosárlabdát! Talan meg lehetne előzni hogy a női kosárlabda is hasonló sorsra jusson!
@gabornagy27852 ай бұрын
kedves Bazska! Az utánpótlás probléma neve: TAO
@shapemark2 ай бұрын
Az, hogy a TAO egy részét rosszul, vagy nem ott és úgy használják fel, ahol/ahogy kellene, még nem önmagában a TAO problémája. Sok utánpótlásnevelő műhely kerülne hatalmas gondba, ha megszűnne a finanszírozás ezen formája.
@gabornagy27852 ай бұрын
@@shapemark Szerintem az állami szerepvállalás ilyen súllyal - ahogy te is említetted - hogy a TAO nélkül elhasalnának az egyesületek nem egészséges. Az sem, hogy a 0 forintos havi szülői hozzájárulás mellett mindent (sporteszközök, kiegészítők, stb.) megkapnak a gyerekek, így nincs értéke, súlya a kapott szolgáltatásnak. Cserében versenyeztetni kell a versenysportra rosszul, vagy alig felkészített gyerekeket.
@shapemark2 ай бұрын
@@gabornagy2785 Egészséges, vagy sem, a TAO-ak nincs atlernatívája. Ha nem lenne TAO, akkor is közvetlen állami támogatás lenne szükséges - enélkül rengeteg utánpótlás nevelő műhely szűnne meg. Természetesen a profi vonal külön téma (bár csak és kizárólag a piacról itthon nem mindenki tudna megélni, szóval ez sem egy fekete-fehér történet). A lányom révén érintett vagyok és valamennyire belelátok a rendszerbe. Nálunk nem nulla forintos a havi szülői hozzájárulás, de az éves büdzsének ez mégiscsak elhanyagolható szelete. A nem akadémiáva vanzsált egyesületeknek rettentő nehéz még a TAO mellett/révén is összeszedni a működéshez szükséges finanszírozást.
@ZalanPenderik2 ай бұрын
Először is nagyon köszi a videót, másrészt pedig már az is sokat elmond, hogy egy ilyen összeszedett anyagból készült, abszolút edukáló és gondolatindító videón 13 ezer megtekintés van… Nem bonyolítom túl szerintem már egy légiósok számának korlátozásával nagy változás lenne. Az osztálytársaim és a sok sport iránt való érdeklődésem miatt sok sportban és korosztályban ugyan azt látom. Mindig a pillanatnyi siker a fontos, ezért játszanak a magasak, az öregek és a külföldiek.
@9fenomeno2662 ай бұрын
Csak magam példájából kiindulva, attól hogy magas vagy nem biztos hogy centerként kéne játszatni. Nekem "szemem" volt a pályán - köszönhetően annak is hogy sokat sakkoztam, segített előre gondolkodni h mi fog történni - , irányítónak sokkal jobb voltam aki menedzseli átlátja a pályán történéseket, beindulásokra kiválóan tudott passzolni. Ehelyett beküldtek centernek, mert h jah te magas vagy akkor ott a helyed. NBA-ben a mai magasságommal irányító lehetnék (ha eljutottam volna oda). Persze h elment a kedvem x év után :D
@attilavajjer84002 ай бұрын
Èn is írhattam volna 😅 ezeket a sorokat. Ès ebben a videóban engem az szomorított el hogy 24 ève nem vàltozott semmi.
@9fenomeno2662 ай бұрын
@@attilavajjer8400 az a vicc, h videó megtekintése előtt írtam ezt, de a videóban is elhangzik mindez. szóval ez tényleg elemi probléma :)
@attilavajjer84002 ай бұрын
@@9fenomeno266 nem baj ,hogy a Bazska belelèpett ebbe a több èvtizedes "mocsàrba" de ha elötte beszèl velem akkor lehet ,h a videót ki sem rakja 🤣
@nojbispeedify2 ай бұрын
Hány centi vagy és milyen volt a labdavezetésed, és hol játszottál?
@attilavajjer84002 ай бұрын
@@nojbispeedify 193cm , elèg jó , honvèdba .
@Bonnagar2 ай бұрын
Nagyon-nagyon jó videó volt! Gratulálok! Annó a TF-en a szakdogámban felvetettem ötletnek - és örülök, hogy megemlítetted - hogy itthon is be lehetne vezetni a draft rendszert. Az ötlet alapja egyrészről az volt, hogy ez a fiatalok közt is egy versenyszellemet tudna hozni, hoszen ki ne szeretne a nyílvánosság előtt is a legjobban várt újonc lenni, másrészt pedig - és ezt említetted - a gyengébb csapatok amolyan franchise playereket tudnának szerezni. Ha…. És itt nagyon igazat tudok adni a videó végén elhangzottakhoz, ha lenne türelem. De sajnos amíg az európai klubok más alapelven működnek, mint pl a Major ligákban szereplők, ez nem megvalósítható, hiszen a szponzorok ak eredmény kell, az eredményhez meg azonnaliság. Vagy kormányzati háttér
@tomeewwolffart80582 ай бұрын
Köszi Bazska a videót! Természetesen laikuskent nem tudom megítélni a valóságtartalmat, de a leirasod alapján szerintem a fociban ugyanez van.
@blnt112 ай бұрын
Alapos es tanulsagos video! Koszonjuk!
@krisztianpolgar42332 ай бұрын
Szia Balázs,am már hosszú évek óta követem a munkásságodat,és csak jó dolgot lehet mondani arról amit bele teszel időt és energiát! 😁😁😁
@adamtamasek8322 ай бұрын
Szia Bazska! Nagyon örülök hogy felhoztad ezt a mai napig aktuális problémát. Szerintem a probléma a TAO támogatás felhasználásában rejlik. Az egyik hogy a TAO tortából a csapat sportok közül a kosárlabda csak egy kis szeletet kap. Abból a "kis" szeletből pedig nem a legjobb helyre kerülnek a pénzek. Ha élvonalbeli klub akkor légiós igazolások ha kisebb akadémiák akkor pedig a vezetőség haszonszerzése a cél és nem a hosszútávú invesztálás az utánpótlásba. Megoldás legyen valamivel kevesebb de minőségibb légiós és több magyar az nb1Aban és legyen egy olyan erős szponzori háttér ami 1-2 magyar klubot nemzetközi kupaporondon magas szinvonalon ott tud tartani egészséges arányú légiós és hazai tehetségekkel feltöltött keretekkel.
@adamtamasek8322 ай бұрын
még egy gondolat használjuk ki jobban és vegyünk át képzési módszereket déli szomszédainktól (CRO, SER, SLO)
@adambatari10472 ай бұрын
Mindent elmondtál! Gyakorlatilag minden évbe mindem csapat új légiósokat vesz és akinek több pénze van annak több az esélye. Sok csapatnál bármelyikünk lehetne szakmai igazgató ugyanúgy menne tovább minden, talán még jobban is. Romlana a színvonal, ha nem lenne légiós?? 😊 Nem akarok fikázódó kommenetet írni, de ennél sokkal rosszabb nem.lenne.
@TheBrasilerinha2 ай бұрын
Hasznos lehetne szövetségi szinten együttműködést kötni szomszédos, kosárlabdabán előttünk járó országok szövetségeivel, rendszeres edzőtáborozásra, tudásmegosztásra, illetve kapcsolatépítésre az edzők számára is. 2024 első felében a röplabda szövetség kötött ilyen megállapodást a szerb szövetséggel.
@istvanmagyar58302 ай бұрын
Jobb érzés becsukni ajtót és ablakot és azt gondolni, hogy mi vagyunk a legjobbak.
@tutuhawer2 ай бұрын
Marha érdekes videó, nagyon tetszett! #lájk
@zsoltkortvelyessy9052 ай бұрын
Zseniális anyag! Gratulalok! A fiamat (MAFC) érinti is konkrétan, úh élvezettel hallgattam. 👊🏻🏀👊🏻
@balazsherman71452 ай бұрын
Szépen össze raktad!!! Vegyenek fel téged a kosarlabda szövetségbe adj nekik ötleteket, de a legjobban a tao penzekre kell oda figyelni szeritem ott lesz a kutya elásva 🏀🏀
@tamashorvath92872 ай бұрын
Amíg itthon két sport kap csak támogatást igazán (a foci és futball - Kiss Ádám) addig nagy változás nem lesz szerintem. Btw szakmailag egy tökéletes videó lett, nagy gratuláció.
@angyalrichard22422 ай бұрын
Kedvem lenne kifejteni az álláspontomat, csak az annyi karaktert igényelne, hogy napokig kellene gépelnem. Elöször is országos szinten nincs a kosárlabdában egy egységes vizió se utánpótlás se felnőtt szinten. A legfőbb motiváció az A csoportos csapatoknak, hogy ne essenek ki az A ligából ( nyilvánvaló anyagi érdekek miatt ), ezért tonnaszámra igazolnak légiósokat minden évben, akik vagy elvégzik az adott évben a munkát vagy nem, majd szezon végén álnak is tovább. Ezalatt az idő alatt a jelenlegi csekély A szintű magyar játékosok bérigénye a légiós limit miatt az egekbe repült, mert hát megis csak kell 1 jó magyar. A fiatal szabályal pedig sikeresen elérték hogy az egy évvel is, de " túlkoros " magyar játékos " leemigrál " a piros csoportba, felépiteni a kényelmes 2. osztályos karrierjét,mert hát jön a 18 éves rutintalan, aki ugyanerre a sorsra jut. Komolyan ezt a fiatalszabályt van aki jónak gondolta mikor kitalálta ? 18-20 évesen kellene 30 éves légiósok ellen csodát tenned hogy megragadj az első osztályban, mert ha nem akkor itt már nincs helyed, legalábbis a pályán mert azert a keretet fel kell tölteni. Ez a tény már amúgy is túlfűti a jelenlegi utánpótlásban szereplő fiatal kosarasokat, és edzőik motivációs szintjét, és innen be is lehetne vágni a te általad 34 percig fejtegetett " utánpótlás problémákat " , amiből még 3x ekkora videót lehetne késziteni hogy érinteni tudj minden nem optimálisan müködő rendszerelemet - hogy szépen fogalmazzak. Véleményem szerint ezt a rendszert nem átalakitani vagy reformálni kell, hanem az egészet kidobni a p...ba és egy teljesen uj koncepcióval, ahol ténylegesen hosszutávon kidolgozol egy olyan rendszert ahol igenis teljesitményhez mérten helyet kapnak a magyar játékosok a pályán, a klubboknak érdeke lesz fokuszt helyezni az utánpotlásra, és nem csak mindig 1-1 évben gondolkodni és az a fő téma a nyáron meg tavasszalkik lesznek a légiósok. Elengedni azt a BULLSHIT gondolatot hogy mi genetikailag vagyunk hátrányban, és itt semmit sem lehet tenni. Az edzőkről meg hát... bizony versenyhelyzetet kellene teremteni, hogy azok az edzők akik tényleg nem értenek hozzá kiessenek a rendszerből, és motiválni olyan embereket, akik még nem edzők de lehet már most nagyobb rálátásuk van erre a káoszra mint u12 ben " MARIKANÉNIRE " ( biztos hogy mindenkinek volt egy Marika néni nevű edzője UP-ben ) .
@petermarkus12212 ай бұрын
Hianypotlo volt ez az adas, szerintem sokan orulnek, hogy elkezdtel a magyar kosarlabdaval is foglalkozni. Koszonjuk!
@SipőczLászló2 ай бұрын
Futball - kézilabda - kosárlabda. Az összefüggés ugyanaz: TAO. Mindegyik sportágban ugyanezek a problémák hozzávetőlegesen. Edzők, sportigazgatók vezetők egészen eddig arra hivatkoztak, hogy nincs pénz így nem tudunk dolgozni.... Azért ez több mint egy évtizede megváltozott, amit pénzzel meg lehetett oldani sikerült, ezen kívül pedig szakmai fejlődés a minimális szintemelkedést súrolja... Eddig a pénztelenség, mostmeg a túlzott mennyisége a probléma mert elkényelmesíti a benne dolgozó edző játékos sportvezetőt egyaránt. Mindig hivatkoznak valamire, lózungpuffogtatások garmadája, de felelősséget nem vállal senki. Ha nincs jó magyar edző nem lesz jó magyar játékos sem. Ez így pénzégetés jelenleg, semmi más.
@martinicoctail2 ай бұрын
A sport maga eleve az, penzegetes. De cirkusz kell a nepnek, hogy ne rohadjon bele az agya a mindennapi mokuskerekbe...ja nem, az megtortenik magatol elobb utobb. Szorakoztatas a kozonsegnek tamogatok altal, addig amig van aki nezze. Modern gladiatorok, csak nem elet halal harcban. Barmelyik sportra ez a leegyszerusites hasznalhato.
@sandorfuleki50602 ай бұрын
Idén tavasszal voltam egy Szolnok - Pécs meccsen. Volt olyan,hogy a pályán lévők több mint fele külföldi volt. Minek?! Egy olyan csapat, mint a Pécs, minek alkalmaz légióst?! Nekik utánpotlásneveléssel kellene foglalkozni, nem telerakni benga amcsikkal a keretet. Nevetséges.
@dujmovicsdenes89822 ай бұрын
Tegnap a Szedeák - OSE mérkőzésen volt olyan pillanat mikor az egyetlen magyar a pályán Cohill Eric volt !
@kevin979512 ай бұрын
Szomorú hogy a kosárlabda nem élvez olyan prioritàst Magyarországon mint amit kellene.
@ronabe2 ай бұрын
Azt gondolom, hogy 3 főre maximálni kellene a légiósok számát minden NB1-es férfi csapatban.
@csababaksay26322 ай бұрын
Minden szavaddal egyetértek. Ritkán hallani ilyen őszinte szavakat. A TF rektora kimondja, hogy a legnagyobb tehetségek számára sem perspektíva élvonalbeli játékosnak lenni. Talán az új generáció a szövetségben változást hoz.
@Lampard-gn6yy2 ай бұрын
Helló Bazska ! Ugye maradtak az NBA jogok a Sport Tv-n ? Mert hivatalos közleményt sehol nem lehet olvasni
@bazska2 ай бұрын
Igen, minden OK, amennyire tudom. Ma éjjel dupla meccsel kezdünk. 🤜🏻🤛🏽
@Lampard-gn6yy2 ай бұрын
@@bazskaköszönöm az infót Bazska Király !!!
@janosmagyar91102 ай бұрын
Minden problémát felsoroltál és sajnos nagyon sok van!
@kosaantal67472 ай бұрын
Több jó minőségű szabad kosárlabda pálya országos szinten kezdésnek és általános iskolái szinten megszólítani a gyerekeket.
@MihalyKontur2 ай бұрын
16 csapatos NB1-et el tudnék képzelni. Több magyarnak lenne lehetősége és szakadék biztos nyílna a top csapatok és a kiesőjelöltek közt, de a több meccsel könnyebben lehet megcélozni a bennmaradást, ami nagyobb teret enged az amúgy 12. helyre belőtt csapatnak, mert nem 2 helyre van a teljes megsemmisüléstől, hanem azért egy biztonságosabb 3-4-re. A kiesőjelöltek kis költségvetése meg törvényszerűen vonzaná a magyar játékosokat, akik lehet pofozógépek lennének, de tapasztalatot szereznének 30 meccsen keresztül. Akár a B döntő másodikja játszhatna osztályozót az utolsó előttivel, hogy azért a versengés az utolsó pár fordulóra is fennmaradjon és plussz motivációja legyen a B ezüstérmesének.
@patrik322 ай бұрын
23:16 itt van az igazi gond... Tele vagyunk semmilyen külföldi igazolásokkal akik itt a gyenge mezőny királyai, de sehol sem jegyzettek, és ők viszik a prímet. Maximálizàlni kell a légiósokat. A körülmények sokkal jobbak mint 10 éve mégis egyre gyengébbek a magyar keretek. Sokak szerint ez rontaná a játék színvonalát, szerintem mégis ezzel kell indulni. Amíg nincsenek megfelelő utánpótlás játékosok ez teljesen mindegy.
@llllll74842 ай бұрын
Hülyeség kiemelni egy “nagy csapatot”. A kézi és a foci sem termel több tehetséget ettől. De végre van egy olyan gazdasági terület, ahol norvégok jönnek ide anyagi okokból ..:)
@gaborruttkay82372 ай бұрын
Két idegenlégiós a maximum, és lesz utánpótlás.
@totuhun2 ай бұрын
A fociban az UEFA-sorozatokban 25 fős keret lehet, ebből 8 hazai nevelésű, ezen belül is 4 saját nevelésű játékosnak kell lenni - ezen felül csak U21-es játékosok játszhatnak, ezt a szabályt vette át a La Liga és a Premier League is. A maradék 17 játékos akármilyen lehet, de ez egy szezonon át kevés, így rá vannak kényszerülve a klubok arra, hogy vagy saját nevelésű, már felnőttkorú játékosai is legyenek, vagy ha nincs, akkor a fiatalokat vegyék elő. Valami hasonlót nem lehetne a kosárlabdában is alkalmazni? A kiesést is lehetne (latin-amerikai példából merítkezve) öt éves teljesítmény alapján meghatározni. Így akinek volt egy-két jobb éve, bátrabban próbálkozhatna, és picit hosszabb távon tervezhetne a csapata felépítésével, a fiatalok beépítésével.
@Danny-bv6zv2 ай бұрын
Én nagyon ímmel-ámmal követem már csak a kosárladbát és már az NBA-t is. Ami megszerettette velem, az gyerekként a pécsi női csapat a 2000-es évek elején, az NBA-t meg az akkor frissen induló Sport1 TV. De, ahogy tönkre ment Pécsett a kosárladba vagyis szerintem direkt tönkretették és nem jártam meccsekre, már a kosárlabdához való kötődésem is halványult, így az NBA sem vonzott. Kis ország vagyunk, nem lehetünk mindenben élvonalban és be kell látni, hogy sok sportág mögé szorult a kosárlabda, ezt meg nem lehet rövid időn belül megmásítani egy ekkora országban. Persze, csinálni kell, csak ki kell várnia a sorát a kosárlabdának. Szerintem, totál amatőr szinten kéne a kosárlabdát népszerűsíteni, mondjuk el kéne érni, hogy iskolákban tornaórán többet kosárlabdázzanak.
@gucho19832 ай бұрын
Erdélyben vagyok edző...itt is lenne miről mesélni.
@szabolcsspilak6582 ай бұрын
Egerszegiként írom, hogy soha nem csodálhattuk volna Bodrogi, Bencze, Gaál játékát, akik egy generációt képviseltek, ha négy-öt légiós lett volna megengedett. Bodrogi 16 évesen már a felnőtt csapat tagja volt. Két légiós volt Lukosius és Lekarauskas 👌
@harynjk2 ай бұрын
A sportág népszerűsítésére lenne elsősorban szükség, hogy a gyerekek kosarazni akarjanak, minél több gyermekből lehessen kiválasztani a jövő játékosait. Ehhez azt kellene kitalálni, hogy hogyan lehet minél többet eléjük rakni, ahol láthatnak kosárlabdát, amitől megjöhet a kedvük. A kosárlabda fizetős szolgáltatás mögé rejtése nem szolgálja ezt, szerintem egy mindigo féle rendszer kimondottan ártott ennek. Mindenki számára könnyen elérhető és megtalálható helyen kellene közvetíteni a meccseket, lehetőleg ezeknél az autómata kameráknál jobb minőségben. Szerintem minden városban van egy helyi TV, akiket valószínűnek tartom, hogy többnyire az önkormányzat tart el, miért nem lehet őket kivezényelni, hogy egy normális minőségben közvetítsék a meccseket? És mégegyszer, nem fizetős szolgáltatással lehet népszerűsíteni a sportot, hanem inkább még abba kellene befektetni, hogy a meccsek hogyan jelenhetének meg olya felületeken, ahol a gyermekek és a fiatalok rátalálhatnának. Én annak idején a tv-ben láttam meccseket és tetszett, néztem, mikor pedig tesiórán elkezdtünk vele foglalkozni, akkor pedig nagy élmény volt, hogy én már láttam ilyet és tudom, hogy mit kellene csinálni, és nem volt helyben semmi komolyabb képzés, de 5-6 osztályosan már a középiskolások edzésére jártam, és élveztem annak ellenére, hogy akkor az idősebbek között még mindenért meg kellett küzdeni, de tanulni is többet lehetett. Nem tudom, hogy ezt mennyire csinálják a csapatok, tudom, hogy Szolnokon szokott ilyen lenni, de a csapatokat ösztönözni kellene arra, hogy a környékükön levő minden iskolát meglátogassanak néhány játékossal, akik próbálják népszerűsíteni a sportágat (és a csapatukat), kicsit játszani a gyerekekkel, bemutatót tartani, hogy minél többeknek meghozzák a kedvét, és bemutassák, hogy nem csak rúgni lehet a labdát sokkal királyabb dolgot is lehet vele csinálni. És persze ezután még sokminden lenne, amit javítani kellene, de ha senkit sem érdekel a kosárlabda és csak néhány gyermeket tudnak lecsalni edzésekre, akkor nem nagyon lesz miből válogatni.
@rolandnagy79062 ай бұрын
És úgy volt ennyi edzőcsere, hogy körmenden minden idők talán legrosszabb bajnoki szereplését is megúszta az edző és csak a vak szerencsének köszönhetjük, hogy bent maradtunk :D
@sandorhegedus76992 ай бұрын
Ez jutott eszembe. Elég jól összefoglalja Ö is. Ha sok, töröld ki nyugodtan. kzbin.info/www/bejne/hHnUXmdnoMppfpI
@Steven-wm9xu2 ай бұрын
Megérkeztünk...az edzők...akik szintén nyugodt, biztos, ... Meg a csavaros magyar gondolkodás. Ma erre, holnap arra, mert... Meg a sógor...
@tamasmunkacsi38892 ай бұрын
Szia Bazska. Nem könnyű ennyire összetett problémáról, pláne a megoldásról, néhány mondatban beszélni . Magáról a videóról csak annyit, hogy tömör, fogyasztható, de érzésem szerint, a felelősség egy picikét talán túlságosan a klubbokra lett tolva. Ami..occa másfél évtized, Tao, meg akadémia, és azon belül is kiemelt akadémia rendszer után nem egészen korrekt szerintem. Mert ha a klubbokat már pengellére állítottuk, akkor talán megvizsgálhatnánk azt is egy picit tüzetesebben, hogy az első osztályban szereplő, papíron akadémiai csapatok, mennyire funkcionálnak valóban akadémiaként?? Mert ha egy picit jobban belenézel, akkor te is azt fogod látni, hogy hiába van kiemelt akadémia, a Deac, NKA, vagy akár a Honvéd mögött, ezeknél a csapatoknál is ugyanúgy a légiósok dominálnak, és vannak előtérbe helyezve mint bármelyik más klub csapatnál a bajnokságban. Ahol azért mégis csak van, szurkolói, önkormányzati, szponzori nyomásgyakorlás ...az eredmény orientáció érdekében. De egy Deac, egy NKA, egy Honvéd..az miért eredmény centrikus?? Ők miért félnek a kieséstől? Miért akarnak mindenáron a playoffba jutni? Mert hogy konkrétan ezek a célkitűzések fogalmazódtak meg az idei évre, ezeknél a csapatoknál. Hamár a szövetség, mindenáron hatást akar gyakorolni a klubbokra, mert hogy" azok a kerékkötők" minden újításnak ..ahogy te is fogalmaztál, akkor talán kezdhetné ezt az akadémiák, és azok első osztályú csapataival. Mert ha tokostúl rugjuk rá az ajtót, a tíz éve B divízióban vergődő utánpótlásunkkal a nyakunkon.. amiben megkerülhetetlen érdemei vannak a másfél évtizede komoly állami pénzekkel kitömött akadémiáknak, és azon vezetőinek... az NB1 -re akkor az ugyanúgy kontraproduktív lesz, mint bármelyik más, eddigi adminisztratív szabályozás. Végezetül , ha valóban komolyan gondolod azt, hogy folytassunk diszkurzust a témával kapcsolatban, akkor én partner vagyok rá akár úgy is, hogy face tó face megvitassuk ütköztessük meglátásainkat, itt a csatornádon . Főleg úgy hogyha esetleg még be tudnàl vonni ebbe a nyílt, jó hangulatú, de annál öszintébb beszélgetésbe valamilyen szövetségi döntéshozót is. Várom a válaszod 😉
@RayLewis52932 ай бұрын
az összes csapatsportban, de még egyéniben is fellelhető a csókos rendszer, bármennyire lehetsz tehetséges, nagy munkamorállal rendelkező ha az edző visszanyom más tehetségtelen kárára, meg lehet nézni a csapatsportokban ki kinek a fia-lánya, valahogy idehaza az összes nagy exjátékosnak a gyermeke "tehetséges", pénzről támogatásról nem is beszélve.
@CsabL702 ай бұрын
pedig most van penz a rendszerben, csakhat ellopjak es a sok "hozzaerto" is
@gellertleinemann69642 ай бұрын
Ismerve az edzőket és tulajokat, semmi nem fog változni:)
@PéterHorváth-d9l2 ай бұрын
Nagyon sajnálom, hogy utánpótlás kapcsán a család, szülők szerepét nem említetted.
@bazska2 ай бұрын
Jogos, pedig fontos terület. Annyi mentségem legyen, hogy itt készülök egy külön tartalommal.
@zoltanbalogh74932 ай бұрын
@@bazska szia, bocsi, hogy itt írok, de idén is lesz fantasy league? Köszönöm, Zoli
@Steven-wm9xu2 ай бұрын
Ismered a viccet a magyarokkal a pokolban, kondérban őrök nélkül? Meg hát ugye az a nyugodt, biztos, kiszámítható háttér amivel itt a gyerekek edzésre mennek és ott mindent beleadhatnak... "Culture eats strategy for breakfast."
@gabordihen3683Ай бұрын
Sajnos a focinál is ugyanez a séma. 🙁
@danielcsillag56862 ай бұрын
Csak azt mondjátok meg nekem, hogy Váradit ki tolja? Kinek a kije? Rettenetes, hogy a válogatottnak ilyen impotens irányítója van.
@martonszabo78652 ай бұрын
Itthon ami nagy baj elmondtad akademiakon eredmeny kenyszer utanpotlasban ami tok mind1 lenne. A masik problema nalunk azt mondjuk egy 23 eves jatekosra fiatal nem is kap annyi lehetoseget. Mig Europaban mar 19 evesen kesz jatekos jatszik.Bazska kerdez korbe hogy a Hajnal Laci fele edzestervet mier nem fogadja el a szovetseg? Az már rég lehet rendbe tette volna a sportot
@MaximMundruczó-i8i2 ай бұрын
15-16 éves korom óta követem keményen az NBA-t most vagyok 30, sosem érdekelt a magyar bajnokság meg az euroleague sem, nem is fog.