Женя, це все ,що Ви назвали, не є основними факторами ослаблення сімей в останні роки. Окрім кліща, він додає, звісно, багато до ослаблення сімей. А восени ніхто з фермерів не травить бур,яни, я ніколи не бачів ,щоб в серпні або в вересні хтось із фермерів щось травив. То це теж не причина ослаблення сімей. Єдина причина - це пізній розплід внаслідок високих температур в вересні і жовтні. Я теж раніше ломав голову,чому останні 10 років слабі сімьї йшли в зиму, питав у деяких досвідчених, називали різні причини. Але про пізній розплід ніхто не казав і слова. В 2021 році почув про ізоляцію маток, проаналізував інформацію, і в вересні закрив усіх маток, 270 шт. Результат виявився ошелешуючим. Сила сімей в зиму і особливо весною стали такими ,як 20 років назад, навіть кращими. Зараз в хороших сімьях 9 рам плотно обсиджаних бджолою, у відводках4-6 рам. Зимовка ідеальна, підмор весною навіть не чищу, його дуже мало. І ще одне , я перестав використовувати вже як 5 років чужу вощину з нафтовими домішками. Вона в Україні вся така. Став робити вощину собі сам дома з забрусу. На пасіці вже немає суші з чужої вощини, тільки з своєї забрусної. То я вважаю це теж причиною доброго розвитку сімей в серпні.
@likebee912 ай бұрын
@@МаксимГапеев-с7х можливо Ви праві, особливо щодо вощини , вона у нас в країні дійсно жахливої якості , щодо обробок це коли доцвітає сонях поля обприскують осушувачами , і між соняхом та по краям полів ростуть пилконоси , в наслідок потрапляння цієї хімії окрім соняху на пилконоси бджоли несуть цей пилок у вулики і годують потомство , котре потім повинно йти в зиму , а потомство виходить вже з ослабленим імунітетом через дефект білкових кормів. Посухою також не можна нехтувати в цьому році вона фатальна і в кінці серпня всі посадки і вздовж полів все було жовте , висохле , ще щодо хімії якщо буде цікаво пошукайте іноземні джерела де проводились аналізи по обробкам полів хімічними препаратами з флувалінатом і які наслідки від цього для бджіл , каліфорнійський інститут вивчення медоносної бджоли виклад об'ємну доповідь щодо цієї проблеми, а у нас хімікатами з флувалінатом фермери поливають все рясно. Про ізоляцію маток це круто , Ви молодець , ми ще в цьому практики не маємо , якщо буде пізній розплід із затяжним теплом доведеться опановувати і цей дивайс, але хочу зазначити що в нас немає пізнього розплоду , до 20х чисел жовтня розплоду можна сказати що вже не було , лише в 2-3% сімей і то ми його утилізували , для нашої місцевості це норма як і 15 років тому. А щодо розвитку осіннього і білків , то візуально бачу різницю по приносу пилку в кінці серпня та вересня і бачу що навколо все розоране фермерами, де їм брати той пилок , якщо на полях вже нічого не квітує , а лугів та балок вже не лишилось . Гарної Вам зимівлі ❤️🐝🐝🐝
@МаксимГапеев-с7х2 ай бұрын
@likebee91 в нас така сама посуха була, як скрізь, південь Запорізької області. Але ж порівнюючи силу сімей до ізоляціі і с ізоляцією, не беручи до уваги погодні умови, то різниця велика. Ізоляція з,явилася у мене тільки останні 4 роки, і вони теж досить посушливі були. Але ж стан сімей до 21 року був набагато гірший, а погода була більш вологою , тобто сімьям засухи не заважали , бо вони не були такими сильними, як в цьому році. А розплоду в мене вже 1 жовтня не було в сімьях, я спокійно збирав гнізда в зиму з 9 жовтня. Основна ідея , зимова бджола вже не вирощували ніякого розплоду.
@likebee912 ай бұрын
@@МаксимГапеев-с7х дякую за досвід, це цікаво , обов'язково спробуємо 👍❤️🐝🐝🐝
@пасікауГрицькові2 ай бұрын
😢А сонях хто кропить щоб сох покропили сонях в кінці вересня і лягли (70 відсотків пасік в районів 2023 році
@ПавлоГорпинченко-ю7в2 ай бұрын
Доброго дня! Дозвольте і свою думку висловити. В моєму випадку бджола не долітає до закинутих пасік, а от горе пасічників достатньо. Є такі які викачують мед до краплі, і бджолам немає на чому наростити ті сім'ї, а як результат крадіжки, хвороби... є інша категорія "екологи" які вважають амітраз, тимол, тау-флувалінад, тощо надзвичайно шкідливою "хімією", а тому в кращому випадку покладуть на рамки якогось полину, а в гіршому - взагалі не обробляють, є ті які начебто обробляють але навіть не перевіряють чи працює препарат (відсутність кліща на контрольному листі не означає, що кліща немає, може просто не працювати препарат), а от кліщ на мою думку це дуже вагомий фактор для нарощування сім'ї, мабуть більш вагомий ніж нестача кормів. А тепер на мою думку головний фактор, чому сім'ї ідуть в зиму слабшими - це порода бджіл, зараз на моїй пасіці більша частина карніки, не можу сказати нічого поганого про дану порду, але вона іде в зиму слабшою, але навесні і стартує швидше, і так вийшло що в цьому році в мене не залишилося жодної сім'ї української степової, але 10-15 років назад була лише УС. Причина по якій в цьому році залишився без УС, це те, що матководи з якими я працював більше не тримають лінії УС, на питання чому? говорять, що це все через попит, тобто ніхто не хоче купувати УС, всі запитують карніку, бакфаст..., а до Єгошина, Гаврилова не влізеш в чергу, Мороз собі ціну не складе, а в Гадячі нехай ніхто не ображається, але зараз матеріал не гордитися!!! В цьому році із 27 замовлених маток в зиму не пішла жодна, або я їх слідом же міняв, або які дійшли до соняшника довелося об'єднувати через те, що слабкі... є пасічники які й маток ніколи не міняють, а потім говорять, що в минулому році така сильна сім'я була, а зараз і двох рамок немає... Розказувати можна довго, але луги є, пилконосів вдосталь (в тому числі пізніх), і з фермерами у нас ідилія, а от проблема з гарним матеріалом (матки), та горе бджолярами, то жадібні, то "дуже розумні".
@АнатолийБорецкий-ц4ю2 ай бұрын
Ви абсолютно праві в тому що цього року сила сімей які йдуть в зиму просіла конкретно. Крім кліща якого було аномально дістали оси яких теж із за сприятливих для розмноження погодніх умов у нас було надто багато. Усе що слабеньке вони знищили.
@likebee912 ай бұрын
@@АнатолийБорецкий-ц4ю 🥺🥺🥺
@БудніБджоляра2 ай бұрын
Доброго дня постійно дивлюсь Ваші відео дякую що ділитесь своїм досвідом згоден з Вами таких слабких сімей в зиму в мене ще не було в наші місцевості південь Вінниччини думаю спека і засуха бо щорічно сію город фацеліі на вересень місяць зійшла і пропала розігнати сімʼї просто небуло на чому особливо не вистачило білкового корму
@likebee912 ай бұрын
🥺🥺🥺
@likebee912 ай бұрын
Дякую що дивитесь, це приємно ☺️❤️🐝🐝🐝
@valeriimelnyk97062 ай бұрын
Доброго вечора. також вважаю причиною потрави бо декілька разів на літо біля вуликів засипано все бджолою і сморід. І все виорюють.(Такі схили що і комбайн не може їхати, це просто жах) Відео Ваші цікаві, дякуємо😊 😊😊Вінничина.
@likebee912 ай бұрын
🥺🥺🥺
@Петров-з6я2 ай бұрын
Совершенно верно, согласен полностью
@likebee912 ай бұрын
@@Петров-з6я 😉🐝🐝🐝
@ВладимирГорша2 ай бұрын
Основна причина це племена справа, а потім ті три причин які були сказані. Дякую за дуже важливу тему.
@likebee912 ай бұрын
@@ВладимирГорша дякую за коментар , але ми вже ведемо 12 й рік племінну справу по внутрішньому відбору по господарським признакам які нам важливі , Ви праві це дуже важливий нюанс , поки що наших маток не змогли переплюнути ніякі карніки f1 пробували різні варіації. Гарної Вам зимівлі 😉🐝🐝🐝
@Potter..2 ай бұрын
@@likebee91 переплюнути кого👀 карніка ф1 не може 😏
@likebee912 ай бұрын
@@Potter.. 🤣🤣🤣
@likebee912 ай бұрын
@@Potter.. нашу домашню карпатку 🫣
@Potter..2 ай бұрын
@@likebee91 🤣🤣🤣🫣😁🤪я догадувався.🤭
@МаксКаширин-р5в2 ай бұрын
Спасибо за видео.Жду следующие выпуски
@likebee912 ай бұрын
😉❤️🐝🐝🐝
@ʼʼТеренʼʼ2 ай бұрын
Дякую за відео
@likebee912 ай бұрын
😉❤️🐝🐝🐝
@ЄвгенійБіліченко-м9о2 ай бұрын
👍Ви праві.
@СвоиСвои-ц7и2 ай бұрын
Спасибо за видео
@likebee912 ай бұрын
@@СвоиСвои-ц7и 😉❤️🐝🐝🐝
@СергейСергеев-р7ы2 ай бұрын
У нас теж з розорювання біда,Криничанский район, вже розорали даже біля річок,п'ять метрів від річки, і ні чого не можна зробити, тому що у нього брат прокурор,у інших привладі хтось(((вот так Україні і преходе кінець. Поки ми не позбавимось цієї сволоти,так і будемо жити і тужити.
@likebee912 ай бұрын
@@СергейСергеев-р7ы ми від вас трохи більше 100км , ситуація аналогічна 🥺🥺🥺
@ИванИванович-е9и4у2 ай бұрын
Повністю підтримую, в нас миколаївська область та сама ситуація
@likebee912 ай бұрын
✌️🐝🐝🐝
@Пасечник-б5н2 ай бұрын
Познавательно.
@likebee912 ай бұрын
@@Пасечник-б5н 😉🐝🐝🐝
@USerUser-ul4gp2 ай бұрын
По фермерах це в точку.Травлят все підряд і чим хочуть ніхто їх не контролю .Раніше з сапкою по огороду бурьянів збивали а зараз у них і сапки немає все травлят і не твльки бджіл .Заїде на огород розпилювачем з 10м рукавами і травить Людей , бжіл .жах що жде бджільництво років через 5.
@likebee912 ай бұрын
@@USerUser-ul4gp 🥺🥺🥺
@ivanmilchanovcky2 ай бұрын
запорізька обл, не побачили. як було 10 років назад 4-5рамки бджоли, так і зараз. Це у карніки, коли була карпатка років 15назад, було 6-7. Але тоді і меду не було стільки, а затрати часу на 1 сімʼю більші.
@ПавлоГорпинченко-ю7в2 ай бұрын
Доброго дня! Дозвольте і свою думку висловити. В моєму випадку бджола не долітає до закинутих пасік, а от горе пасічників достатньо. Є такі які викачують мед до краплі, і бджолам немає на чому наростити ті сім'ї, а як результат крадіжки, хвороби... є інша категорія "екологи" які вважають амітраз, тимол, тау-флувалінад, тощо надзвичайно шкідливою "хімією", а тому в кращому випадку покладуть на рамки якогось полину, а в гіршому - взагалі не обробляють, є ті які начебто обробляють але навіть не перевіряють чи працює препарат (відсутність кліща на контрольному листі не означає, що кліща немає, може просто не працювати препарат), а от кліщ на мою думку це дуже вагомий фактор для нарощування сім'ї, мабуть більш вагомий ніж нестача кормів. А тепер на мою думку головний фактор, чому сім'ї ідуть в зиму слабшими - це порода бджіл, зараз на моїй пасіці більша частина карніки, не можу сказати нічого поганого про дану порду, але вона іде в зиму слабшою, але навесні і стартує швидше, і так вийшло що в цьому році в мене не залишилося жодної сім'ї української степової, але 10-15 років назад була лише УС. Причина по якій в цьому році залишився без УС, це те, що матководи з якими я працював більше не тримають лінії УС, на питання чому? говорять, що це все через попит, тобто ніхто не хоче купувати УС, всі запитують карніку, бакфаст..., а до Єгошина, Гаврилова не влізеш в чергу, Мороз собі ціну не складе, а в Гадячі нехай ніхто не ображається, але зараз матеріал не гордитися!!! В цьому році із 27 замовлених маток в зиму не пішла жодна, або я їх слідом же міняв, або які дійшли до соняшника довелося об'єднувати через те, що слабкі... є пасічники які й маток ніколи не міняють, а потім говорять, що в минулому році така сильна сім'я була, а зараз і двох рамок немає... А іще погода... Розказувати можна довго, але луги є, пилконосів вдосталь (в тому числі пізніх), і з фермерами у нас ідилія, а от проблема з гарним матеріалом (матки), та горе бджолярами, то жадібні, то "дуже розумні".
@Проліз2 ай бұрын
У Матюшенко чудова УС. Раджу.
@ПавлоГорпинченко-ю7в2 ай бұрын
@Проліз дякую за рекомендацію! Дайте будь-ласка контакт Матюшенка
@Ura_Moysuk55252 ай бұрын
Років зо 10 назад на на зборах бжолярі в розказували про досить великий відхід бжіл за кордоном тепер і у нас це є причина на мою думку це сплошна хімізація у мене два точки один з них у лісництві на стаціонарі там все як і раніше все окей
@ПасіказПолтавщини2 ай бұрын
В середині вересня вже виходив останній печатний розплід,перги у сім'ях зовсім небуло,засуха дуже вплинула на силу бджолосімей цього року
@likebee912 ай бұрын
@@ПасіказПолтавщини 🥺🥺🥺
@НадіяЯровець-х9ч2 ай бұрын
Складне питання. Гадаю, що воно тісно пов'язане з "колапсом". А його причини комплексні. І причин банато, а от градація проблематична. Очевидно за різних умов найбільш суттєві будуть різними. Хоча наявність кількох основних мабуть необхідна. Наприклад: кліщ, неонікотиноїди, вірусні захворювання. У контексті сказаного постають кілька проблем необхідних для розв'язування: застосування єдиної технології боротьби з кліщем, моніторинг хворіб по регіонам, застосування рекомендованих методів боротьби з ними, заборона застосування неонікотиноїдів. Як бачите без втручання державних органів вказані пункти неможливі для реалізації. Висновок: повний песимізм!!!
Доброго вечора , в мене є луг , луг великий , але в цьому році в літку там цвіла тільки амброзія . На рахунок фермерів , у нас вони гарні чепухою не страждають
@likebee912 ай бұрын
@@Стасосадчий-ц8л з лугами - то посуха в цьому році , добре що їх не розорали під поля і з фермерами совісними це також файно. Успіхів Вам і гарної зимівлі 😉❤️🐝🐝🐝
@МихайлоДутчак-я1ъ2 ай бұрын
ДОБРА ТОБІ красуне
@likebee912 ай бұрын
@@МихайлоДутчак-я1ъ дякую ☺️❤️🐝🐝🐝
@ЯнБерлага-с1л2 ай бұрын
У нас в Миколаївській в серпні щурка вирізає, бджоли днем не літають, літають ввечері потемки.
@likebee912 ай бұрын
@@ЯнБерлага-с1л це сумно, ще у вас в Миколаївській посуха часто , багато знайомих бджолярів з вашого регіону . Нехай наступний рік буде кращим ніж минулі . Гарної Вам зимівлі 😉❤️🐝🐝🐝
@ОлександрФризюк-и6к2 ай бұрын
Мої вітаня дякую за відео ящо сімя сипиться від кліща то як це відбувається швидко чи поступово бо вмене ще в серпні була сімя сильна а в кінці жовтня лишилося жменя бджіл думаю полоски підвели я початківець дякую
@likebee912 ай бұрын
@@ОлександрФризюк-и6к вітаю. Приблизно в такий період часу як Ви і описали відбувається просідання сімей від кліща 🙁🙁🙁
@Vlad7ms2 ай бұрын
Добрий вечір! Я так розумію ви пергові рамки збираєте весною а вибиваєте осінню. Як і де ви їх зберігаєте до осені?
@likebee912 ай бұрын
@@Vlad7ms весною пергу відбиваємо одразу , а так зберігаємо в морозильних камерах і підвалі😉🐝🐝🐝
@Vlad7ms2 ай бұрын
@likebee91 Зрозумів, дякую!
@НиколайК-ь9х2 ай бұрын
В моему регіоні причина посуха. Останні роки не всі сім'ї набирають більш 12 рамок. Прикро.
@likebee912 ай бұрын
🥺🥺🥺
@НиколайК-ь9х2 ай бұрын
@likebee91 у меня уже несколько лет настроение как эти смайлики
@ivanmilchanovcky2 ай бұрын
12 рамок на 145 чи альпійці?
@НиколайК-ь9х2 ай бұрын
@ivanmilchanovcky дадан
@ivanmilchanovcky2 ай бұрын
@@НиколайК-ь9х повірив, 12 рамок бджоли в зиму навіть якщо матка буде 2500 яєць відкладати по математиці не виходить, а в серпні-вересні якщо 1.5к кладе вже добре..тому хоч думайте що кажите)
@Raven_5.102 ай бұрын
Яка порода бджіл? Після переходу на карніку, а потім на бакфаст зимуємо на 3-4 рамках, рідко на 5 рамках. Весною всі чудово стартують. Особливості породи, які вважаю тільки плюсом: меше бджіл в зиму - менше корму потрібно для зимівлі.
@likebee912 ай бұрын
@@Raven_5.10 так Ви праві , але у слабких сімей повільніший весняний старт , бо червить матка згідно розміру сім'ї та кількості бджіл годівниць , а на перший медозбір з ріпаку та акації треба встигнути нагнати бджіл на максимум . Дякую за коментар, гарної Вам зимівлі 😉❤️🐝🐝🐝
@Raven_5.102 ай бұрын
@@likebee91 чудово стартують, на акацію деякі сім'ї вже в ройовому. За рахунок таких можна вирівняти силу сімей по слабким. В минулому році і ріпаку натаскали і акація добре завжди. Аби погода сприяла і ціна меду -)
@СергейХолодный-ш1к2 ай бұрын
За последнее время заигрались с разными породами маток, нарушили селекцию хаотично выводить породы , превило к тому что на пасиках разные породы. Попробуем яка лучше, результат с каждым годом все хуже , трутни херячят всех подряд, и матководу похер назаву карника то и маем, а у дедов была карпат,и укр стабильно и. 10 рам. В зиму
@likebee912 ай бұрын
@@СергейХолодный-ш1к ось це дійсно проблема Ви праві , ми вже 12 років ведемо внутрішній відбір материнських і батьківських ліній з нашої Карпатки по важливим для нас характеристикам , то результатом задоволені , паралельно пробуємо карніки f1, і пернер був , пешець від маха , тройзек, скленар , то ніяка карніки наших домашніх карпаток не переплюнула , тому і 80% пасіки тримаємо на нашій одомашненій карпатці 😉❤️🐝🐝🐝
@ВікторОстапчук-г4о2 ай бұрын
На мою думку не такі по силі сім'ї як були раніше причиною є тотальна заміна породи бджіл які генетично не схильні до нарошчування багаточисельних колоній. У мене є невеличка пасіка для різновиду меду в районі де немає фермерів бо нема полів одна сторона цез заплава річки Стохід інша це мішаний ліс.Головна пасіка впередмісті (Луцька) відповідно кочую по Луцькому р-н сила сімей в зиму відризняється не значно От коли в Вашому віці в мене були сімє'ї це помісі карпатки і місцевих бджіл і вулики лежак я фіксував вокреми навіть на 18 рамках ,а в середньому 12-14рамок розплоду в середині липня то вистачало і кліщу і мені на8 рамок я не кожну сімю міг зігнати отакі діла малята
@КотМуркот-ч6ц2 ай бұрын
Женя,де Ви находитесь територіально приблизно?Дякую
@likebee912 ай бұрын
Ми з Дніпропетровської області 🇺🇦❤️❤️❤️
@Проліз2 ай бұрын
@@likebee91область у нас велика. Який район, якщо не секрет?
@likebee912 ай бұрын
@@Проліз а ось це вже секрет , бо район дуже медодайний...😉
@РусланГодюк2 ай бұрын
Доброго дня чи можна зараз об'єднати сім'ї маю на увазі підставити рамки з бжолою не струшувати тільки зараз видно як і скільки є бджоли дякую
@likebee912 ай бұрын
@@РусланГодюк так вже пора ,ми вже об'єднали і вчорашній обліт був вже повноцінний в Об'єднаних сім'ях єдиною масою 😉❤️🐝🐝🐝
@Potter..2 ай бұрын
Доброго, ну не знаю. Як для мене цей рік вплинула засуха , в мене ядами фермери не граються. Пилку мало, почти сказати немає, а це білок набрати силу в зиму. Все буде добре 😌👋🍯☕
@likebee912 ай бұрын
@@Potter.. значить у Вас совісті фермери і їх не багато ,у нас на стаціонарному точку на кожне поле пару фермерів і кожен хоче більше землі з дешевими обробками , а ось на кочовому точку , куди завжди виїздимо , там все добре - один фермер і всі поля навколо його , ще й фермер в минулому бджоляр , можливо в тій місцевості було б і краще осінь зустрічати , але в середині серпня зазвичай вже бджіл перевозимо з кочівлі на другий точок . Все буде добре і ніяк і інакше , гарної Вам зимівлі 😉 ❤️🐝🐝🐝
@Potter..2 ай бұрын
@@likebee91на ріпаку буде видно з весни яка в них там совість, 3 поля рядом засіяли 😌 минулого року було норм тону меду було. Бджола була на місці. Гарної ☃️
@ivansirenko41892 ай бұрын
да тяшко ,і бжолам і пасічникам
@ОлександрПавлик-ы4о2 ай бұрын
В мене 2/3 пасіки в цьому році довелося пооб'єднувати.
@likebee912 ай бұрын
@@ОлександрПавлик-ы4о 🥺🥺🥺
@vasilzagorujko97372 ай бұрын
Чи не є причиною холодне засітковане дно вулика?
@likebee912 ай бұрын
@@vasilzagorujko9737 ні, якщо сітку прикривати в потрібний момент , щоб дати бджолам змогу створити потрібний мікроклімат для подальшого нарощування кількості бджоли , ну і в потрібний момент відкрити 😉🐝🐝🐝
@ДжадНикитос2 ай бұрын
Я згодна
@likebee912 ай бұрын
😉✌️🐝🐝🐝
@viktorshvachiy72512 ай бұрын
😮
@ЮрийСидорчук2 ай бұрын
З одним я звами згоден тільки засуха вплинула на бжоли в цьому році , все інше в руках бджоляра ! У нас полів немає живемо майже в лісі , на фермерів грішити нема як😅😅😅😅
@likebee912 ай бұрын
@@ЮрийСидорчук треба з Вами нашими фермерами поділитись , а то у нас щось їх з надлишком 🤣. Гарної Вам зимівлі 😉❤️🐝🐝🐝
@salkir.22142 ай бұрын
Все так і є.ще недобросовісні пасічники якщо можна так їх назвати. Потрави 2 рази зацей рік засуха залишилось пожмені бджіл ав кінці щей напади ось і все якось так нажаль
@likebee912 ай бұрын
@@salkir.2214 це сумно, тримайтесь 🥺🥺🥺
@user-ei3uq6qn5v2 ай бұрын
Хімія яди після соняха
@likebee912 ай бұрын
100%
@user-ei3uq6qn5v2 ай бұрын
@likebee91 хімія особливо після соняха сили нема взиму неможуть набрати силу
@Mozo6632 ай бұрын
🇺🇦🐝👍
@ОлегСахран2 ай бұрын
5, 15років, а 40 не хотів.Правильно дівчина каже-хімія.Можливо зміна клімату.Якщо м'ясорубка кінчиться ціх псів притиснуть, а так зимувати по дві.
@likebee912 ай бұрын
100%👍🐝🐝🐝
@вовакоба-ж4ц2 ай бұрын
Тому що одна хімія,і бджоли привозні.
@qwertyu-m1f2 ай бұрын
А як ще ,,тиха вбивця бджіл,,це мабуть серйозніше чим кліщ.
@СвоиСвои-ц7и2 ай бұрын
Привет
@likebee912 ай бұрын
@@СвоиСвои-ц7и ✌️💙💛🐝🐝🐝
@Руслан-о4с8м2 ай бұрын
Жаль що ви непоказали силу ваши сімей. Можна було б порівняти. Думаю у вас сім'ї непоганої сили.
@likebee912 ай бұрын
@@Руслан-о4с8м в майбутньому ще покажу не раз ,будемо контролювати процес зимівлі разом 😉❤️🐝🐝🐝
@Ivan.Aleksandrovich2 ай бұрын
Потрібно молитись просити в БОГА благословення у всіх наших справах
@Богдан-с5н1м2 ай бұрын
З молитвою пускаю бджіл на зимівлю.
@ІгорБеспалов-щ8я2 ай бұрын
ШАНОВНІ ,, Кажуть Засуха впливае , Або гербіциди , втім в країнах Азії де. Літо спекотне А бжоли живуть , А ось чому Ми пропускаєм , такий феномен як ,, РАДІАЦІЯ ,, ЗГАДАЙТЕ. ПРО ЧЕНОБИЛЬ І. ЩО ВІДБУВАЛОСЬ З ПАСІКАМИ ,, ось така моя Думка,,,
@likebee912 ай бұрын
@@ІгорБеспалов-щ8я також вірно, якщо глобально зануритись , не забуваємо що навколо все пронизано зоною покриття 5G ,також не на користь бджолам 😉🐝🐝🐝
@noxfides15972 ай бұрын
Я про радіацію знаю дуже багато. Від Чорнобильської АЕС розпалася половина викидів. Нема зараз ніякого впливу радіоактивних речовин. ЗОВСІМ.
@вовакоба-ж4ц2 ай бұрын
Кліща мінімум,а бджоли слабі.хімія.
@likebee912 ай бұрын
100%
@YaroslavBoy2 ай бұрын
Не КРАЙНІ, а ОСТАННІ.
@likebee912 ай бұрын
@@YaroslavBoy особисті забобони 😉
@YaroslavBoy2 ай бұрын
@@likebee91 З повагою до вас і вашого каналу наважився внести таку правку. Не може такий "буквоїд нещасний" пройти повз каналу, який мені подобається, щоб не зробити його ще кращим. Те, що не "послали", як було вже з одним лібералом, ціню, хоч мені його відповідь прогнозувалася і абсолютно не зачепила. Бо що візьмеш з ... . Хай щастить вам у всьому.