Inwert + ziola = syrop ziolowo-cukrowy. Nie ma w sobie fermentów pszczeli. Może alergik tak ze sloika używać do racuch. Syrop ziolowo-cukrowy + plus fermenty pszczoły (pszczoły przerobili ten syrop) = ziolomiod = nie może używać alergik, uczulony na pszczeli produkty (nie chodzi w tym momencie o alergiach na rośliny).
@BeeLiv-Family Жыл бұрын
9:50 pszczelrz kombinator w tedy, kiedy dokarmiają cukrem i sprzedają jak nektarowy, a mówić prawdę że to ziolomiod, a nie miód nektarowy - jest szczerze i przezroczyste, rzadnego kombinatorstwa! Natomiast, ludzi, którzy nie mają uczulenia na pszczeli produkty, ale mają na niektóre pyłki - nie mogą sobie pozwolić miód wielokwiatowy i inne niektarowe, w przeciwieństwie do miodu z czystego syropu z wywarem konkretnej rośliny, z fermentami pszczelimi, które wzmacniają organizm czlowieka, plus ekstrakty roslin. Wystarczy mieć odrobinę wiedzy o leczniczych roślinach.
@grzegorzfaron78713 жыл бұрын
Już kiedyś u Ciebie w materiale o zioło miodach napisałem ZŁODZIEJE !!! .Kilka lat temu byłem na szkoleniu u Bartnika i w luznej rozmowie z szefem i chłopakami pracującymi w Kanadzie w dużej polskiej pasiece a mających w tym czasie pasieki w rejonie Gorlickim na ich słowa o produkcji zioło miodów stwierdziłem jak wyżej na co goście ogromnie się oburzyli .Dla mnie złodzieje cukier po 2,50 trochę wyciągu z ziół i to ma być miód po "dzieści złotych " Jeszcze raz ZŁODZIEJE !!!.Pracując w latach 80 -tych w spółdzielni rolniczej robiliśmy takie wyciągi na cukrze dla gościa robiącego zioło miody dla Krakowskiej firmy specjalizującej się w tych produktach . Inna sprawa to ziołomiody na miodzie np. wielokwiacie i to dla mnie są pszczelarze kozacy !!!!
@Beekeeperpl3 жыл бұрын
A ta krakowska firma to spółdzielnia Apipol?
@sebastianmeller28623 жыл бұрын
W mojej ocenie zolomiody to naduuzycie w nazwie zas miod z owocami liofilizowanymi jest ok.Mówię to jako towaroznawca z takowym wyksztalceniem wyższym.
@Beekeeperpl3 жыл бұрын
Oooo. Super, to może o kilka kwestii soę do Ciebie odezwę. Dzięki
@sebastianmeller28623 жыл бұрын
@@Beekeeperpl sebastianmeller1@gmail.com
@fanbook53323 жыл бұрын
Pasieka Kamionek cały czas dodaje do syropu różne zioła, to w zastosowaniu leczenia pszczół ale to niczym się nie różni od ziołomiodów.
@Beekeeperpl3 жыл бұрын
Widziałem. Tyle, że jego przeznaczenie jest dla pszczół, a rozważam troszkę inne przeznaczenie.
@andrzejwol3 жыл бұрын
Skoro cukier z ziołami, czy jakimś sokiem przerobionym przez pszczoły nazywają ziołomiodem, to bez tych dodatków sam przerobiony cukier można nazwać miodem, co jest oczywistą bzdurą. Ziołomiód nie ma więc nic wspólnego z miodem i ta nazwa to wielki kant.
@Beekeeperpl3 жыл бұрын
Też mnie drażni dodatek w nazwie "miód". I choć może mieć mega właściwości, to nazwa i klasyfikacja nieodpowiednia.
@mariuszgasiorowicz45613 жыл бұрын
Wydaje mi się, że nie powinno się i nawet nie wolno poprawiać i ulepszać tego co powstawało na przestrzeni milionów lat. A więc, miód niech pozostanie miodem w nie zmienionym składzie, a te różne zioła czy owoce jak je ktoś chce spożywać to niech spożywa.Moim zdaniem papranie miodu czym kolwiek jest czymś złym i nie fer wobec często nie świadomych konsumentów.
@Beekeeperpl3 жыл бұрын
Chyba nie chodzi o ulepszanie bo to całkiem inny produkt. Mnie też drażni nazwa i klasyfikowanie tego produktu. Błędne jest stawianie go na poziomie miodów.
@pasiekaborysek7956 ай бұрын
Ja myślę, że jeśli do produktu byłaby dodana rzetelna informacja to czemu nie. Uważam, że to nie jest kombinatorstwo. Klient powinien być w pełni świadomy jak powstaje dany produkt, który od nas kupuje
@sylwiawielgat65863 жыл бұрын
Masz racje we wsystkim co mowisz. Niech pszczelarz sprzedaje produkty pszczele. Ja, gdybym sprzedawala miod, na etykiecie umiescilabym dygresje typu: nie prowadze sprzedazy ziolomiodu gdyz taki produkt nie lezal nawet kolo miodu. Chcesz miec ziolomiod, wymieszaj ziola z miodem. Pozdrawiam
@grzegorzgajczewski51363 жыл бұрын
Wszystko co zrobione z cukru jest syropem więc nazwa " syrop ziołowy" jest chyba jak najbardziej na miejscu bo nie wskazuje na miód a miód jest to produkt wytworzony z nektaru a nie cukru przynajmniej w Polsce jeszcze... 🙂
@millusia7773 жыл бұрын
Dzięki piękne
@marcingruszka95673 жыл бұрын
ziołomiody ciężki temat ponieważ mało kto je robi a jak robisz to koledzy pszczelarze w twojej okolicy robią na tobie czarną reklamę bo jesteś kłamca i dajesz cały rok cukier.A jeśli wytłumaczysz co to jest i dasz spróbować klientowi to na pewno wezmą bo to jest na prawde dobre .ziołomiody są bardzo pracochłonne na początku dajesz rodzinie silnej co 2 dzień syrop cukrowy na rozczerwienie matki w ulu po 10 dniach zaczynasz produkcje ziołomiodu(baza ziołowa z którego będziesz robił + woda =z tego robisz herbatę i odsączasz i dodajesz cukru proporcja 1:1 przynajmniej ja tak robię ) ja robię tylko na cukrze bo na inwercie bym się brzydził to sam jeść bo robię dla siebie i dla znajomych i musi być jakość.Dawki co 2 dzień około 2-3 l potrzebujesz około 30 l pożywki żeby wyprodukować 15 kg ziołomiodu .czekasz aż ci zasklepią ziołomiód bo ci sfermentują.ziołomiody potrafią sfermentować albo zastygnąć jak pieżga i ramka do wyżucenia najcześciej bywa tak z ziołomiodami owocowymi truskawka mailna porzeczka wiśniowym bo jak zawcześnie odbierzesz to ci wykipi w słoiku jak za póżno odbierzesz to puł zostanie w ramkach w postaci pierzgi wiec z swojego doświadczenia nie polecam i dotego jeszcze w owocowymi jest z proporcją cukru do pożywki bo w jednym roku proporcja możę być 1:1 a w drugim roku dajesz proprcje 1:3 cukru i też jest problem bo niechcą brać wiec przepisu dokładnego w tym nie bo wszystko zależy od jakości i słodkości owoców a z tym bywa różnie.A Z ZIOŁOWYMI to jest bardziej powtażalny i bezpieczny ponieważ proporcja jest zawsze taka sama 1:1 lub2:3 kto komu wygodniej wiec jeden problem odpada można na wiekszości zimować ,mniej wyniszcza pszczołe jak owocowe w czasie produkcji.nie musisz odrazu tego wirować jak ci za sklepią bo zachowuje się jak miód akacjowy czyli szybkie wirowanie.widoczna redukcja warozy na ziołomiodzie pokrzywowym.ziołowe można podawać na przedwiośniu w plastrach na ramki i widać efekty bo idą jak petarda w czerwieniu.
@Beekeeperpl3 жыл бұрын
Dzięki!!! Fajnie to wszystko opisałeś.
@marcingruszka95673 жыл бұрын
@@Beekeeperpl żadna tajemnica co napisałem po prostu parę lat z tym się bawię i wiem jedno że dużo jest przy tym roboty i jeszcze więcej tłumaczenia co to wogle jest jak to powstaje.lecznicze to napewno jest bo daję tylko zioła miętę pokrzywe mellise oraz kwiat bzu i wiem jedno cherbata np.z kwiatu bzu czy z pokrzywy bym się nie napił bo poprostu mi nie smakuje i moim znajomym podobnie a dzieci wogle tego by nie ruszyli ale ziołomiodu( wyrub miodo podobny tak to trzeba to nazwać) jedzą bez problemu i im to smakuje aż rodzice muszą przednimi to chować więc coś w tym jest.oszustwo to nie jest jak komuś wytłumaczysz dokładnie co i jak się to robi bo kłamać nie wolno bo to jest głupota i ciągnie się całe życie bądźmy realistami klientów na miód ma się stałych albo z polecenia bo ceny każdy ma te same i raczej dostawce miodu się nie zmiena jak ma się dobry miód chyba że jakiś kolega obniży cenę to już inny sprawa
@arturkalicki76063 жыл бұрын
@@marcingruszka9567 proszę o kontakt bo podobają mi się Twoje doświadczenia a i skład ziół podobny do naszego 😊 A zaczęło się od tego, że pszczoły 🐝 🐝 chciałem wzmocnić ziołami 💪
@lukasz94132 жыл бұрын
Jeśli robić to na 1 ulu dla siebie i rodziny na miodzie np. wielokwiatowym.
@bogdank81383 жыл бұрын
Hej! Za dużo teoretyzujesz. W kwestiach moralnych zapytaj handlarzy na większości targowisk, goniących towar po trzy i pół dychy, do wyboru, przez okrągły rok ;-) Swego czasu chodziło mi po głowie wprowadzenie dwóch linii produkcji miodu z różnym targetem ;-))).
@Beekeeperpl3 жыл бұрын
Pewnie za dużo, ale buduje swoją markę powoli, 43 lata to trochę pszczelarzenia jeszcze mam przed sobą i staram się nie wtopić z produktem, tym bardziej na tym etapie. Bo przypięta łatka długo się ciągnie. Trzy razy wolę pomyśleć i sprawdzić nim w coś wejdę, bo to jak produkty ze scamu, tania chińszczyzna z znaną metką i cena razy 10. Chwilowy zarobek, ale jak się połapią to łatka na dłuuugo;)
@bogdank81383 жыл бұрын
@@Beekeeperpl Hmmm.. Widzę w tym co piszesz kilka grzechów pierworodnych ;-). Mając 43 lata, biorąc za wyznacznik wiek, dalszy tok działań można zaplanować jedynie opierając się na statystyce. Przy czym dotyczy to każdego wieku, nie tylko Twojego. Bo weźmy na przykład, że któregoś dnia wygrasz parę baniek, ktoś Ci sprezentuje kupon , nawet gdy nie grasz. Co wtedy? Dalej.... Przypomnij sobie jakie było mniemanie o produkcie japońskim, gdy Marty McFly przeniósł się w czasy swoich rodziców. Zły produkt chiński to już przeszłość. Oni szybko opanowali najnowsze technologie i sami je wprowadzają. Buble natomiast są wszędzie, zwłaszcza na targowiskach, po przystępnej cenie. Głupi, tam właśnie będzie szukał okazji, zaś gdy ktoś zechce produktu markowego - uda się we właściwe miejsce, żeby go nabyć. A i jeszcze jedno odnośnie marek bo widzę, że dość duże znaczenie przywiązujesz do nomenklatury. Rynek rozwiązał tę sprawę w ten sposób, że kreowane są marki zastępcze, bądź wirtualne. Głównie chodzi o opylenie towarów markowych, nieudanych serii oraz wtop marketingowych. Znany chwyt, minimalizujący straty. Niekiedy rodzi się w takim działaniu wielki potencjał. Przypomina mi się jak niektóre produkty Asusa były firmowane przez Asrock. Teraz Asrock chyba nawet nieźle stoi.
@MazowieckaPszczoła3 ай бұрын
Zrób tak jak ja. Podaj sok z miodem i będziesz, miał ziołomiód.
@millusia7773 жыл бұрын
Sama kupiłam coś takiego na próbę.. Dlaczego nie.. Z malinkami kupiłam
@jankrzos4323 Жыл бұрын
Dodaj do rzepaku wyciąg z ziół podaj pszczołom i sumienie cię nie będzie gryzło
@Beekeeperpl Жыл бұрын
Właśnie tak uważam, nazwa ziołomiody powinna właśnie dotyczyć miodów, które podawane są z ziołami👍👍👍
@maxkrzyk85203 жыл бұрын
Ja uważam że ziolomiody i miodu z dodatkami nie są fałszowaniem bo nie jest to miod jak zazwyczaj wskazuje. Zgadzam się że nazwa ziolomiod wprowadza w błąd.
@Beekeeperpl3 жыл бұрын
Nie fałszowanie, ale nazwa i klasyfikacja produktu błędna.
@maxkrzyk85203 жыл бұрын
@@Beekeeperpl tak zgodzę się 😁
@robertwedrowiec6533 жыл бұрын
Dlaczego wszyscy uparliście się na ten cukier czy inwert przy ziołomiodach? Z ogromnym powodzeniem można ziołomiody robić na sycie miodowej, tylko że wtedy produkcja jest droższa. Pozdrawiam :)
@Beekeeperpl3 жыл бұрын
To racja, że chyba nawet cenę takiego produktu ciężka do wyliczenia. Ale w badaniach, właściwości i zawartość mikroelementów w większości pokazywana jest właśnie na mieszankach z syropem cukrowym.
@robertwedrowiec6533 жыл бұрын
@@Beekeeperpl A jakże mogło by być inaczej? Przecież przemysł pszczelarski na syropie cukrowym jest oparty. A o rynek zbytu trzeba dbać. W latach '60-tych naukowcy w Stanach udowadniali badaniami, że palenie papierosów jest korzystne dla organizmu człowieka. Badania były zamawiane oczywiście przez koncerny tytoniowe. :) Ja zostaję jednak przy ziołomiodach opartych na sycie miodowej. Mogę je wtedy z czystym sumieniem nazywać ziołomiodami. :)
@krzysztofmieszok4842 жыл бұрын
Na miodzie słaby ziołomiód jest. Musi być z cukru. Najszlechetniejszy jest z sacharozy
@belziiks56522 жыл бұрын
To jest fałszowanie miodu !
@Beekeeperpl2 жыл бұрын
Wydaje mi się, że to na pewno ingerencja wykraczająca po za pszczelarza. I w tym przypadku nazwa miód jak w przypadku ziołomiód, powinna być zmieniona. Ale temat do dyskusji.
@mistycznyfrykas3 жыл бұрын
Wg słownika chleb to pieczywo z mąki, wody i drożdży lub zakwasu. A jakoś nikt nie bije piany o to, że marketowe półki uginają się od czegoś co jest nazywane "chlebem" a zamiast mąki ma E920. Pozdrawiam
@Beekeeperpl3 жыл бұрын
Z chlebem mnie nie zagniesz bo moja żonka robi z wody, mąki i zakwasu, bez E... E... E... 😉. Na rynku jest mało prawdziwego chleba, ale nie mogę na kanale pszczelarskim pisać o chlebie, chyba że chleb pszczeli.
@Beekeeperpl3 жыл бұрын
Czy woda i cukier przepuszczone przez ul, poprawią właściwości ziół? Wydobędą z nich więcej mikroelementów? Nie neguje tego, że enzymy zwiększą przyswajalność, ale w przypadku przyjmowania ich przez ziołomiody są to mikrodawki, których zwiększenie jednej porcji np. 10 krotnie, spowoduje zwiększenie 10 krotnie ilości przyjmowanych cukrów. Wywar z jakiegoś zioła jest to woda + zioło, rozrzedzamy go z wodą i cukrem i jaką dawkę tych mikroelementów otrzymamy w proponowanej łyżeczce czy łyżce? Odpowiem - zbyt małą. Więc przyjęcie wywaru, naparu czy jak tam zwał, bez cukru(tak wiem:cukry proste glukoza, fruktoza i po części sacharoza) może spokojnie pozwolić na przyjęcie większej dawki, którą nasz organizm odczuje. Czy dalej nie rozumiesz o co mi chodzi? Nie chodzi o to, że ziołomiód jest jałowy, że nie ma w nim pozytywnych pierwiastków. Chodzi o proporcje i ilość, którą musisz przyjąć.
@Ganto942 жыл бұрын
Nie popieram czegoś takiego... to wgl nie jest już miodem
@tomekpawlowski62292 жыл бұрын
ziołomiody a dodatki owoców do tego przystosowanych to calkiem 2 różne rzeczy . bo ty jest dokarmianie.pszczol a izofilizacja to jest dodatek.owocu.do miodu
@sendai8256 Жыл бұрын
Miody z poliuretanu szkodliwość dla zdrowia ogromna