Nem tudom miért titkolta előlem a YT algoritmus előlem ezt a csatornát, de örülök hogy végre elém lökte.
@lehelandras26223 ай бұрын
Végre ! Logikus gondolkodás !
@scsi564 ай бұрын
Köszönöm, hogy ezt így összehoztátok. Ez volt az első podcast amit meghallgattam tőletek de biztos, hogy nem az utolsó. :)
@Toresz9994 ай бұрын
A bugatti és a forma1-es témák nagyon ütősek voltak.
@zsoltpalik8276 Жыл бұрын
Köszönöm, tetszett a téma boncolgatása. Mint laikus egy dolog jutott eszembe ami nem túl pozitív, de igaz a mondás. Ember tervez, isten végez. Szerintem el jöhet az az időszak mikor vége lessz a kényelmes életünknek.
@zolibesze11 ай бұрын
Ó hàt az egészen biztos,hogy elfog jönni!
@zsoltsendula36484 ай бұрын
Élmény hallgatni ezeket a beszélgetéseket. A Földünk érdekében az emberiségnek mértéket kellene tartani és lassulni. Technológiailag pedig kombinációkat alkalmazni lokalizáció függvényében.
@bucbuc472 Жыл бұрын
Bakker 7:05 NEM HALLANI A LÉNYEGET. Gigawattórákról beszélünk?
@kommentelek. Жыл бұрын
Jó téma, és nem csak az 1000x ismételt frázisok.
2 ай бұрын
Az euro6-os dízel nagyon jó amíg új. Csak amikor majd jelentős erőforrásokat kell fordítani a javítására, no akkor a járulékos sennyezés finoman fogalmazva is jelentősen több, mint egy régi benzinesé! És ahogyan hallom ezek az új járművek nem a tartósságról híresek.
@martonlerant567225 күн бұрын
Nono. A baj a "bontsuk vizet az árammal, tároljunk így energiát" van 1 hatalmas gond. Márpedig az hogy a használt energia nagyon jelentős része nem az újonnan képződő hydrogén és oxygén molekulák kialakitásába kerül. Hanem a képződő gázok nyomásában jelentkezik. Ami mégnpraktikus is lehetne, ha egyből ezen a nyomáson lehetne tartani őket, és "palackozni". A gond az hogy nagy nyomáson a gázok visszaoldódnak a vízbe, és a vizen át visszajutnak a másik elwktródához. Tehát nem hydrogén az egyik elektródán, oxygén a másikon az eredmény, hanem robbanásveszélyes gázelegy a produktum mind2 oldalon. Igen, modern protoncsere membránokkal és egyéb huncutságokkal lehet javítani a helyzeten, de ezek nyomástűrése is korlátolt.
@egylitertej6 ай бұрын
nagyon jó téma volt, sok értékes gondolattal, köszönöm a készítőknek. nem néztem végig a csatorna összes videóját, de nagyon érdekel még egy téma. Leegyszerűsítve a dolgot, itt elhangzott, hogy a franciák energiatermelésében (értsd.: kinyerés, átalakítás, tárolás stb) minimális a CO2 kibocsátás (jó részt) az atomenergiának köszönhetően. Van esetleg olyan tartalom, ahol összehasonlítják a különböző energiatermelési módszerek környezeti terhelését nem kizárólag a CO2 kibocsátás viszonyában? Ez most nem kötekedés, meg okoskodás akar lenni, hanem tényleg az infó érdekel. Ha az atomenergia CO2 kibocsátása alacsony, akkor mije magas, hogy nem ezt használja mindenki?
@sandordudas96644 ай бұрын
Jelenleg csak az atomenergia gazdaságos, meg kell építeni a nagy völgyzáró gátakat a Dunán, felépíteni a Prédikálószék víztározót, meg máshol is! Így a víztömeg helyzeti energiája tárol! Nincs más értelmes alternatíva!
@Kristof_Kertesz4 ай бұрын
42:20 Akkor számoljuk már ki, hogy mennyi kg széndioxid termeléssel jár 1 km megtétele EV-val és üzemanyagcellás autóbal (ami igazándiból szintén EV). 🤔😉 Szgk-k esetén üzemanyagcellás megoldás kuka. Talán a teherszállító járműveknél lehet opció. Hidrogén tankolási lehetőség kiépítettsége? 🫣🤔
@molnibalage83 Жыл бұрын
Ezt az egész energiatárolási marhaságot abban a léptékben, amiről álmodnak el kellene felejteni. Még, ha 50% ciklus hatásfok is kijönne, akkor is, ha NULLA infra költsége lenne ennek, akkor is azt jelenti, hogy az áram kétszer annyiba kerülne. Mert megtermeljük az áramot és a fele elveszik. Na, ezt ki fizetné ki? • Franciaország megmutatta, hogy atomenergia + más kieggel elég tiszta grid lehet. Nem elmélet, majd 30 éves gyakorlat. • A németek 1000-2000 mrd EUR elköltése után a zöld fordulattal (röhögök...) az 500 gCO2/kwh emisszió táját ostromolják. Úgy, hogy az iparuk szennyező elemeinek egy részét Kínába tették ki. 20+ év után, egy valag pénzből az elért eredmény lényegében 0. A német áram ára 2-3-szorosa a fejlett világ többi országához képest, cserébe kb. 10-szer szennyezőbb a franciához képest átlagosan Szerintem ezek után nyilvánvaló, hogy melyik út a helyes és megvalósítani ÉS megfizethető.
@szglazer5 ай бұрын
Mindent arra használni amire való.... Ez egyszerű és kötelező minimum 500ezer kmes élettartam... Nézzük csak meg a 2t olajokat.. arol2t től amiből kb 25-30as keverék kellett most meg már 1:100as az új olajok.. igaz az öntvényhengerekhez nem zudom hogy passzol..
@Picixlv1 Жыл бұрын
51:37 Ne haragudj meg, a flottafrissítésre több recept is van. Bevonulsz a hadsereged legújabb flottájával, mad otthagyod a nagyát. Tadam !
@zsoltsvelta11 ай бұрын
Magmondom 44min nem kell háboruzi.mixeltek ,moelleztek okosak lehetteknagyon.(hozzá tartozó ipart is beleértve)
@peterkun7276Ай бұрын
21:30 esővizet te tökfej
@gergelyturcsanyi674311 ай бұрын
Én a benzines V8-at nagyrészt városban használom.
@sandordudas96644 ай бұрын
Azonnal betiltani a kontinensek közötti árúszállítást, a polgári repülést, a multik korlátlan hatalmát! Ezzel évtizedekre megoldanánk a problémát, mert az mégiscsak abszurdum, hogy minden 5 deka párizsit külön becsomagolnak műanyagba! De a tehén fingja szét a bolygót, értem! ☹☹☹
@MSipos-Fördős Жыл бұрын
600g CO2 2007-ben volt utoljára. Jelenleg 350g körül van 1 KWh előállítása Németországban. Azóta folyamatos a javulás. Ha példálózunk, akkor ne 15 éves adatokkal.
@balazstoth1609 Жыл бұрын
15 év ezt hallgatom hogy már leveleződőtt. Már 0 kéne lennie ez alapján. Kínában meg 20%-ot nőt egyébként az elmúlt 10 évben.
@molnibalage83 Жыл бұрын
Francokat. 400 felett volt 2021-be és azóta, hogy "kiveztették az orosz gázt", rendszeresen volt nyár közepén is 500 feletti a kibocsátás télen meg 700 táján. A német átlag ma inkább az 500 gCO2/kWh-hoz van közelebb, mint a 400-hoz i.imgur.com/LLpnThw.png
@vojtechvoros1549 Жыл бұрын
@@balazstoth1609 bedobtam a googleba hogy china electricity CO2, és azt látom, hogy zuhanásban van. Akkor miről beszélsz bohóc? 15 éve is bamba voltál meg most is, szakértő.
@Kristof_Kertesz4 ай бұрын
Mindenről szó van, hogy mi nem jó. Csak a megoldást nem mondjátok!
@sandordudas96644 ай бұрын
A műtrágya a "művelt ember" öngyilkossága! A nagy testű haszonállatokat kiírtjuk amik szartak trágyát ingyen, de földgázból gyártunk pótlékot, műtrágyát! OKOS! :(
@laszlokubanek7616 Жыл бұрын
Remek és magaszintu szakmai beszélgetés, de hianyolom egy bölcsész jelenlétét. Mert hogy a 23.'-ig az nem hangzik el hogy vissza kell fogni a fogyasztást. Lejjebb kell adni az igenyekbol. Az igényeket nem szabad összekeverni a szükségletekkel. Nagy a pofánk, ez a helyzet. Zabalunk zabalunk és zabalunk. Meg lehet oldani ezeket a problémákat, de az a jövedelem dekádok mindegyikében (főleg a legfelsőben erős zugolodasts vált ki. Ez van. De meg fog ez oldódni, így vagy úgy de meg fog. De az ugytól a Mindenható óvjon bennünket...
@molnibalage83 Жыл бұрын
Attól mentsen meg energetikában a jóisten...
@adamnagy6952 Жыл бұрын
Egyetértek!
@egylitertej6 ай бұрын
arra én is kíváncsi vagyok, hogy a fogyasztói társadalmat miként fogják összefésülni a környezetvédelemmel
@zsoltkovacs22294 ай бұрын
A podcast valóban izgalmas. Sajnos nem tiszta számomra, a házigazda célja. Túl sok olyan kiszólást hallottam, amivel az emberek egyéni felelősségét célozta. Nem helyes olyan embereket bírálni, akik nem hozhatnak társadalmi és gazdasági döntéseket. Talán az állam vezetőinek is több szakmai és nem politikai döntést kellene hozni világszerte.
@attilacsoboth8010 Жыл бұрын
Érdekes témák, nagy tudású szakemberek! Csak a műsor vezetők nem tudnak lassan, artikulálva, érthetően beszélni... Kár....
@zsoltsvelta11 ай бұрын
Anyira keresitek a megoldást miközben otvan az orrotok előt.🇭🇺🇭🇺🇭🇺 Amerika nappal megtermeli a napenergiát mi felhasználjuk és ez forditva s nemkell tárolni ha kőolajat meg gázt lehet messzire vezetni akkor áramot is.
@mi1r2 Жыл бұрын
Lassan 100 éve járhatnánk elektromossal akkuk nélkül (Tesla) vagy vízüzemű autókkal (Mayer, stb) HA egy mohó parazita réteg nem ülne az emberiség nyakán.
@tzolee21 Жыл бұрын
😂😂😂 igaz, hogy nevetek, de ez a komment inkább végtelenül szomorú. Több tudományos hátterű cikket kellene olvasni, nem a himihumi világtitkai zagyvaságokon áltudományos baromságokat és összeesküvés elméleteket.
@mi1r2 Жыл бұрын
@@tzolee21 Bő három évtizede foglalkozom a témával; hogy nem vagy képben a különféle alternatív innovációkkal az energetika területén, azt inkább ne reklámozd. Ha szeretnél ezen változtatni, javaslom _kezdetnek_ Dr. Egely György három könyvét átlapozni amely sok sok év kutatómunkával készült, s temérdek gazadagon adatolt találmányt bemutat amelyet "gondos kezek" elsüllyesztetettek. Stanley Mayert ("vízautó" > hidrogén) pl simán megmérgezték anno. Fent vannak a PDF-ben (Google): 1. Tiltott találmányok 2. Borotvaélen...
@balazstoth1609 Жыл бұрын
@@mi1r2Egely 😅 alig várom hogy megcsinálja a vízautót
@mi1r2 Жыл бұрын
@@balazstoth1609 Megsúgom hónapokkal ezelőtt bemutatta a működő, kézbe fogható hidegfúziós energiacelláját amelyről a hazai sajtó elfelejtett megemlékezni, pedig a területen globálisan egy mérföldkő ezekben energia-ínséges időkben. A zsákutcás melegfúzióra dollár milliárdokat költenek, eredmények nélkül, ez meg már kézbe fogható. Jelenleg közel két tucat mérnök segíti a munkáját hogy eljusson 1-2 éven belül sorozatgyártásba. Itt megtalálod a yt-on rákeresve.
@nagyjani001 Жыл бұрын
@@mi1r2vegre valaki ismeri Egelyt. Hol tudom megtalálni pdf -ben? Esetleg at tudod küldeni emailben?