Рет қаралды 817
Ten film to zapis jednego z 200 spotkań, jakie co roku odbywają się na scenach Big Book Cafe.
Chcesz mieć dostęp do wszystkich i oglądać o dowolnej porze?
Dołącz do Patronek i Patronów Fundacji "Kultura nie boli" i korzystaj ze wszystkiego, co robimy z miłości do czytania.
Spróbuj! patronite.pl/b...
Jak zmienia się rozumienie porodów, jak umierają mity a rodzą się nowe wyobrażenia i opowieści o początkach życia. O tabu, traumie i czułości dyskutują:
JUSTYNA DĄBROWSKA, psychoterapeutka i autorka zbioru rozmów „Przeprowadzę cię na drugi brzeg” i SABINA JAKUBOWSKA, doula i autorka książki „Akuszerki”.
Pyta: ALEKSANDRA ZBROJA.
Spotkanie odbyło się 7 grudnia, czwartek, godz. 18:00 w BIG BOOK CAFE DĄBROWSKIEGO na ul. Dąbrowskiego 81.
Książki autorek można zamawiać tutaj:
bit.ly/3td3may
bit.ly/3uWkjqt
NASZE GOŚCINIE:
JUSTYNA DĄBROWSKA - psycholożka, psychoterapeutka, zajmuje się psychoterapią okołoporodową, czyli tematami dotyczącymi straty, niepłodności, traumy okołoporodowej, depresji poporodowej i trudności z nawiązaniem relacji z niemowlęciem. Prowadzi jedyne w Polsce Otwarte Seminarium na temat psychologicznej pomocy okołoporodowej. Pisze, redaguje i publikuje. Jako autorka wydała między innymi „Matkę młodej matki”, „Nie ma się czego bać”, „Miłość jest warta starania” oraz „Zawsze jest ciąg dalszy. Rozmowy z psychoterapeutami”. Współautorka nagrodzonej przez PTP „Psychoterapia dziś. Rozmowy”. Jej najnowsza książka to „Przeprowadzę Cię na drugi brzeg. Rozmowy o porodzie, traumie i ukojeniu” (Wydawnictwo Agora) - ukazała się pod matronatem Fundacji Rodzić po Ludzku.
SABINA JAKUBOWSKA od lat jako doula towarzyszy kobietom przy porodach. Z wykształcenia jest archeologiem. Fascynuje ją historia lokalna, której poświęciła też doktorat. Jej debiutancka powieść dla młodzieży „Dom na Wschodniej” otrzymała Nagrodę Główną w konkursie Promotorzy Debiutów. W 2022 roku ukazały się „Akuszerki” (Wydawnictwo Relacja) - jej pierwsza powieść dla dorosłych czytelników. To inspirowana autentycznymi zapiskami prababki autorki monumentalna i porywająca opowieść o kobiecie, która obcowała z życiem i śmiercią, kochała i niosła pomoc o każdej porze dnia i nocy, także podczas wojennej zawieruchy.
Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa w ramach Stałego Programu Kulturalnego.
Dziękujemy za pomoc!
Fundacja „Kultura nie boli” jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni”.
Pełny repertuar miesiąca:
bigbookcafe.pl...
Fundacja „Kultura nie boli" jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni”.