У четвер традиційно випуск про реставрацію. Цього разу завітаємо до одного з найбільш упізнаваних будинків Львова - палацу Юзефа Сосновського, збудованого з наслідуванням стилістики флорентійського ренесансу. Хто і як реставрував цей будинок? Хто в ньому мешкає? Зараз дізнаємося. Підтримайте канал на Patreon: patreon.com/chaplinskyvlog
@alexgursky45273 жыл бұрын
Юліан, розкажіть про вулицю Фурманську. В будинку під номером 7 минуло моє раннє дитинство)
@romanzaviyskyy13283 жыл бұрын
Реставратори були гіперфахові та компетентні. Від мешканців особливий респект команді Управління Охорони Історичного Середовища ЛЬВОВА та його очільниці Лілії Сергіївні Онищенко за копітку працю, організацію та супровід реставраційних робіт!
@romanzaviyskyy13283 жыл бұрын
Трішки історії: У 1900р. архітектор Йозеф Сосновський просить дозволу магістрату на будівництво ІІ-поверхової чиншової кам’яниці, одночасно повідомляючи про досконале інженерне забезпечення передбачуваного будинку. У 1901р. - будівництво будинку №50 (інженер, архітектор Юзеф Сосновський за сприяння архітектора Івана Левинського, власника однієї з найбільших будівельних фірм свого часу). У 1922р. відбувалась реконструкція будинку №50 за проектом архітектора П’йонтковського. 1905-1939рр. - в будинку розташовувалось малярське ательє Ришарда Гавліковського (1877-1956), в котрому також працював до 1911 р. маляр-експресіоніст Фредерик Потш (1877-1950). 1919-1939рр. - будинок перебуває у власності графа Францішка Бєсядецького, бібліофіла та колекціонера. У цей час тут відбувалися зустрічі представників мистецької еліти Львова: письменників, художників, бібліофілів та колекціонерів - т зв. Товариства любителів книги (тогочасний №38 можна побачити і сьогодні на південній огорожі прибудинкової ділянки). У 1938р. - магістрат робить спробу стягнути з власника штраф за неналежний стан фасадів та ухиляння від зобов’язання провести ремонтні роботи у розмірові 100 злотих. На це Бєсядецкі повідомляє, що арх. Брунарскі почав роботи над фасадами. Після 1945 року в будинку розташовувалось комунальне житло. Історія забудови ділянки №52 починається у 1907р., коли на прохання Івана Левинського Магістрат дозволив знесення партерного дому на ділянці 95 ¼. У тому ж 1907р., в наріжнику вулиці Хрестової та майбутньої вулиці Содової (тепер Івана Левинського), після виокремлення західної частини існуючої парцелі 95 ¼, що перебувала у спільній власності Сосновського та Левинського у незалежну ділянку, був збудований існуючий будинок №52. Автором проекту та одночасно власником нової споруди був арх. Юзеф Сосновський. На відміну від існуючого сусіднього чиншового будинку №38, запроектований як вілла - замок, будинок використовувся виключно для власних потреб та отримав №38а. Courtesy of V. Los’.
@ByljaBylja3 жыл бұрын
@@romanzaviyskyy1328 дякую) А хто ще орендував там житло?
@ByljaBylja3 жыл бұрын
@@romanzaviyskyy1328 чи до 1945 року не використовувалось як житло?
@ГалинаПришляк-ч6ч Жыл бұрын
Дякую, пане Юліан, за Вашу роботу. Завдяки Вам ще трохи зберігають наше місто.
@ЮляФедик-щ1д3 жыл бұрын
Коли почалась реставрація того балкона , а вона йшла досить довго, то кожного дня я молилась щоб все у тої команди вийшло, бо для мене вони просто Боги краси ! І тепер, коли я взнала, що там живе людина, яка скорше всього молиться і далі, за повне завершення намірів реставрації , то буду і далі посилати флюїді вдячності за зроблене і надії на продовження реставрації інших фрагментів фасаду !!! Ясна річ, що більшу надію маю на ПОВНУ заміну власників. Дуже вдячна геніям реставрації, їх золотим рукам і рішучості за прийняті інженерні рішення ! Надія ЄЄЄ є..
@maghdean3 жыл бұрын
Бомбезний будинок і шикарна реставрація!
@yuzzoleco48853 жыл бұрын
Юліане, пощадіть.. Я вже не встигаю за виходом нових відео))
@ВасяПоп-ь9с3 жыл бұрын
Підтримую)
@DmytroRakov3 жыл бұрын
То можна потім переглянути)
@yuzzoleco48853 жыл бұрын
@@DmytroRakov проблема в тому, що дуже непросто відкладати перегляд відео нв цьому каналі)
@DmytroRakov3 жыл бұрын
@@yuzzoleco4885 Розумію Вас) Я вірю, що Ви зможете все! Гарного дня)
@dimoolia3 жыл бұрын
Можна на 1.5х дивитися.
@kachmarta2698 Жыл бұрын
Пане Юліане дякую Вам і всій Вашій команді за цікаві й пізнавальні блоги, а також ознайомлення з архітектурою та архітекторами, які створювали цю красу. Може можна було б на таких видатних будівлях окрім зазначення що це пам’ятка архітектури подавати і автора цієї пам’ятки, щоб і львів’яни, і гості міста більше знали про архітекторів які створювали цю красу. ❤❤❤
@ОлесяДолуда3 жыл бұрын
Дякую, Юліане, за Ваші чудові відео і особлива подяка - за реставраційні, адже це так важливо для розвитку культури ставлення мешканців до історичної спадщини. Так співпало, що я зовсім нещодавно гуояоа повз цю прекрасну будівлю і в захваті милувалася, фотографувала. І тут такий дарунок - блог про неї! Дякую дуже Вам і реставраторам
@julika61803 жыл бұрын
Юліане, щиро дякую за ваші влоги. Цей, про реставрацію, дуже вселяє надію на збереженея старого Львова❤️
@cindy20201 Жыл бұрын
ексклюзивний матеріал! десятки разів проходила повз цього будинку і було цікаво, що всередині. дякую, Юліане!
@maghdean3 жыл бұрын
Бажаю Вам 100 тисяч підписників до кінця року. Щонайменше )
@Deksterpredator3 жыл бұрын
Молодці усі хто долучився до збереження і реставрації цього відомого будинку.Дякую пану Юліану за цікавий блог!
@katyakamzist97683 жыл бұрын
Фантастичний канал! Дякую і Юліану й усім хто допомогає створювати такі вісококласні відео.
@Mortified083 жыл бұрын
Дуже надихаюча серія! Дякую за чудовий контент.
@vypo22333 жыл бұрын
Приємно, що є молоді фахівці, думалося що все пропало. Респект вам і реставраторам!
@olgabashuk19323 жыл бұрын
Чудова робота майстрів. 👍
@vishenkachan3 жыл бұрын
Кожен раз кайфую проїжаючи біля цього будинку! Як добре, що є люди які вміють відновлювати таку красу.
@annademchuk54693 жыл бұрын
Що разу, як проходила чи проїжджала по Чупринки - плакати хотілось від стану цього розкішного будинку! Дуже рада, що нарешті відбулись хоч якісь реставраційні роботи і як завжди, дякую за чудовий реставраційний четвер!
@MaDJoY0Ukraine3 жыл бұрын
Вітаю Юліане, дякую за відео! Мешкав майже тиждень у хостелі, що був розташований на 2-му поверсі, за тими чудовими дверима, що ви прокоментували. Не знаю що там зараз, але у 2011-му це було "щось". Я був дуже вражений атмосферою цього будинку як зовні так і всередині. Чого тільки вата отмосфера тієї закритої арки з їх бруківкою, потім різблені (дуже голосно скрипучі) двері, що прорізають її збоку і ведуть на дуже просторі сходи з величезними вікнами. Доречі будинок також має невеликий внутрішній дворик. Про хостел: я був вражений станом приміщення хостелу, здавалося, що потрапив до "середньовіччя". Неймовірний декор приміщання був змішаний з вичурними плакатами та "улюбленною фарбою жеків", радянські меблі брудні вікна, музична підлога. На загальній кухні між віконними рамами мешкав голуб, там було його гніздо, снідаючи можна було спостерігати за птахом, його підгодовував власник хостелу, з яким було дуже цікаво поспілкуватися. Хостел займав весь поверх, загальна площа близько 200 м.кв, нажаль приміщення були частково переплановані, деякі арки були закладені цеглою. Найбільше з усьго вражала ванна кімната, вона була дуже розкішка з дорогим оздобленням, але в дуже поганому косметичному стані. Одночасно в хостелі проживало близько 20 чоловік, більшість з яких зупинялося в ньому не вперше, саме через його дуже дивну, але таку цікаву атмосферу. Не зважаючи на певні мінуси пов'язані з комфортом, ці дні я і сьогодні згадую як одні з найкращих у своєму житті.
@ВладиславЮкиш-в8ц3 жыл бұрын
Просто супер, як завжди! Реставраційні блоги - це просто бомба з історії, архітектури, мистецтва, скульптури та гарного прикладу для людей.
@lyubovkisil37873 жыл бұрын
Дякую реставраторам за роботу,що дали нове життя, такому чудовому будинку.
@ВасильЗубко-ъ4ы2 ай бұрын
Дуже цікаво. Хороша робота! Дякую!!
@ВолодимирРоманчук-б6щ3 жыл бұрын
Ще в сімдесятих я їздив "двійкою" до Лісотехнічного з початку Пасічної через весь Львів...Щодня...І на протязі всього шляху можливо це найкрасивіший будинок...На Леніна (Личаківській) біля медінституту,в центрі за зупинкою на Жовтневій,і перед "хрестом" особнячок з червоної цегли - ото ще складали йому конкуренцію в красі і витонченості...
@sgrgfg3 жыл бұрын
Дуже люблю ваші відео про реставрацію і звісно дуже радію з того що пам"ятки реставруються! Дякую пане Юліане!
@rapvoznya3 жыл бұрын
WOW! Добре що взялись за цей скарб! Реставраторам повага!
@romanzaviyskyy13283 жыл бұрын
Реставратори були гіперфахові та компетентні. Від мешканців особливий респект команді Управління Охорони Історичного Середовища ЛЬВОВА та його очільниці Лілії Сергіївні Онищенко за копітку працю, організацію та супровід реставраційних робіт!
@МариРома-б9в3 жыл бұрын
Дуже цікаво і круто коли знаєш що є реставрація таких крутих будинків
Будинок просто неймовірний!!! Вражає! Ото будували же раніше!
@andriyinec66933 жыл бұрын
Дякую, дуже цікаво!
@ОксБор-п5с3 жыл бұрын
Дякую! Ви всі молодці!
@kolyasemylit3 жыл бұрын
Улюблена рубрика! Дякую за кількість контенту
@GrigoriyStruzh3 жыл бұрын
"Реставраційний четвер" дивлюсь як завжди в вихідні :)
@juliefuco59223 жыл бұрын
Неймовірно!!!!
@АллаМельник-ш3ч3 жыл бұрын
" Низька культура поводження з тими грішми" - проблема по всій країні. Архітектура Львова прекрасна і дякую вам, що маю можливість з нею знайомитися. Здоров"я вам усім і удачі!
@Mirek11113 жыл бұрын
О!!! Це мій самий улюблений будинок у Львові !!!
@Nata_Barchukivna3 жыл бұрын
Дякую, пане Юліане. Чудове відео, як завжди.
@РоманГаївський3 жыл бұрын
дуже круто, двічі дорожчою нерухомість не стане, говорю як ріелтор з досвідом, але явно вкладення капіталізуються. Чудово реставрують такі об’єкти. Юліан, дякую за вашу роботу (блог)
@Pan_Molody3 жыл бұрын
Люблю ввечері, після насиченого дня залипнути у ваші відео😌 Тепер, пересуваючись по місту у мене значно більше цікавості та захоплення до архітектури яка мене оточує!))
@svitlanasalvenchuk93853 жыл бұрын
Дякую за відео, Юліане, Ваша рубрика реставрація дууууууже цікава)
@ГалинаНестеренко-ф1ш3 жыл бұрын
Пане Юліан, дякую за кайфові програми, вийшовши в декретну відпустку, відкриваю для себе багато цікавого. Щасти Вам!
@yanareadwithme3 жыл бұрын
Чудове відео! Мій улюблений будинок у Львові❤️ Сподіваюся, що з часом буде повністю відреставрований💔
Гаряче вітання зі Львова - Харкову! Тисну руку, Братику!
@ЮрийРосляков-ь5б3 жыл бұрын
Привет Харькову со Львова
@Lucius_Sergius3 жыл бұрын
Дякую за блог! Завжди дивлюсь ваші відео про реставрації пам’яток архітектури. Один з гербів над входом та на склепінні є герб Наленч (Nalеcz) - хрестильна наголовна пов’язка, два кінці якої створюють вузол, що одночасно являє собою хрест.
@taniavybranets92403 жыл бұрын
Дякую за відео!
@serhiymartsenyuk91883 жыл бұрын
Прекрасно!
@ОлександраВєжбинська3 жыл бұрын
Такі сюжети дають надію, що не все втрачено у місті Львові, і завдяки небайдужим людям перлини архітектури будуть врятовані.
@solodyako3 жыл бұрын
Топовий контент. Дякую.
@Oksi1773 жыл бұрын
О, пан Ярослав:)) хороше відео, дякую
@Nadia-ep8ef3 жыл бұрын
Дякую.Лайк.
@FanclubIRenaultCaptur3 жыл бұрын
Дякую що тарілки забрали з фасаду.
@ВасильМацьків-ш1г3 жыл бұрын
Прекрасний будинок!
@МихаилМандриковский Жыл бұрын
Знаю этот дом, очень рад, что отремонтировали это прекрасный балкон👍
@andriinazarchuk34393 жыл бұрын
Клас! Дякую за випуск.
@druzhynets913 жыл бұрын
Щодня проходив повз цей будинок. Чудово, що його таки реставрують!
@yaroslavdei88203 жыл бұрын
Дуже цікавий будинок
@kolkadach65583 жыл бұрын
Український інтелектуальний ютуб 👍. До речі ,аудиторія Юліана, гляньте будь ласка канал “Хащі» впевнений будете теж дуже гарно здивовані ,(трошки інша тематика там , але є й багато спільного)
@saszabielousov20453 жыл бұрын
Гарне відео
@K.M.I3 жыл бұрын
Реально антураж там прекрасний на всі 100%. Багато разів проходив і найкраще виглядає цей будинок на межі літо-осінь
@МарянаҐерета3 жыл бұрын
мистецтво потребує жертв :D. дуже дякую за цікавий сюжет. З одного боку, дуже шкода, що часто такі будинки закриті і на інтер.єри просто так не зайдеш глянути, а з іншого боку, може й добре, ціліші будуть.
@ukrayna_org78483 жыл бұрын
I lived there for a while at number 50 in chuprinky street on year 2012. .cool & historical place 👍
@dieselrider3 жыл бұрын
I'm agree with you,also repeatedly noticed that this house has a little bit of elements of Oriental style)
@oleksandrzenov25743 жыл бұрын
How much did you payed? Was it daily rent or monthly?
@ukrayna_org78483 жыл бұрын
@@oleksandrzenov2574 it was Monthly rent... With 3 floors and 3 rooms.. 450 $ as ı remember
@valr32493 жыл бұрын
Багато спеців і добрих людей у Львові,але боляче дивитись на руйнування таких шедеврів.Я не львів"янин,але Львів дуже люблю.
@smovol18473 жыл бұрын
Такий частий вихід відео - дуже добре для популяризації каналу.
@skolaskolov21763 жыл бұрын
Дуже цікаво!Чекаю наступного четверга і нових перетворень ,, будинків Попелюшок,,)))))
@anatolearakelian84543 жыл бұрын
Люблю ваш канал. Одне хочу порадити: кидайте щось типу DeNoise на аудіо під час блогу на камеру. Там багато трохи шуму
@oksanap.8673 жыл бұрын
Дякую за цікаве відео! :) Коментар про «визволителів» не всі зрозуміють....
@alexalex-ir8nk3 жыл бұрын
Пані, це потомки радянської номенклатури я правильно зрозумів?
@oksanap.8673 жыл бұрын
Саме так, радянська номенклатура, яка з приходом радянських військ просто захопили у власність квартири в центрі та на околицях.
@liliaostapenko93353 жыл бұрын
До чого доведені витвори мистецтва,і в такому жили,сумно,але з'являється надія,дякую.
@rudaki9643 жыл бұрын
Було б класно послухати про Високий Замок. Чи є шанс відновити рештки його не зруйнувавши Копець Люблінської унії?
@sergiidembovskyi80563 жыл бұрын
Thanks for your work.
@АнжеликаГарусова-з8ц3 жыл бұрын
Очень круто! Молодец!
@olhak47493 жыл бұрын
Молодці! Ще б на Коперніка палац Сапіри рестпаврувати!
@kengat16373 жыл бұрын
Більше реставрацій!
@catboykami94533 жыл бұрын
Дивлюс Вас приблизно 4 місяця, спочатку тільки нові відео, потім з'явилось більше часу і почав переглядати ті відео, які виходили ще до того як я про Вас дізнався)))
@МихайлоДорунда3 жыл бұрын
"Реставраційних четвер" - найцікавіша рубрика каналу (як на мене).
@Andriy999693 жыл бұрын
У вас дуже гарний інтер"єр квартири, буде цікаво подивитись :)
@orEhovecBEST3 жыл бұрын
дякую
@ВолодимирКапшій-о2в3 жыл бұрын
Це безподобні і неповторні речі , це можна репрезентувти як картинна галерея в архітектурі.
@alexyevlash88943 жыл бұрын
Комент на підтримку.
@dariyantonyuk353 жыл бұрын
Вчора проходив повз нього і думаю,було би круто щоб про нього зняли блог,і тут сюрприз!
@Mr88Yuriy3 жыл бұрын
Шкода, що колишні "визволителі" та теперішні власники квартир не усвідомлюють в якій перлині вони мешкають. Та не докладають зусиль щоб відреставрувати будинок для нащадків. Дуже їм заздрю в своїй хрущівці 1963 року випуску. До речі, така сама дерев'яна бруківка є у палаці ґредлів у м. Сколе. Його планують відреставрувати, тож хочу щоб ви зробили його огляд.
@dieselrider3 жыл бұрын
Підтримую,тема про палац Гредлів дуже цікава)
@liliDEXTERilil3 жыл бұрын
Ще дуже цікавий будинок на Бандери 24 є, в під*їзді велечезне вікно на 5 поверхів, дуже мленьки високий двір і трикутний ліфт, будинок дуже шикарний, але неймовірно знищений. Рік назад в стелі в коридорі на останньому поверсі була просто дірка, недавно там лазив вже залатали, лае будинок дуже цікавий.
@gm88ua3 жыл бұрын
тепер я взнав, що таке романцемент
@nuvlasneja3 жыл бұрын
Розкажіть щось про реставрацію та реставраторів: Власник Монс П'юс, який робив реставрацію за власні кошти : йой, та ви знаєте, що то мені коштувало (і проводить цікавезну екскурсію розказуючи про кожну перенесену балку, кожен комод і кожен камінь у підлозі, і історію прийняття рішень в процесі реконструкції). Власник квартири в будинку на Чупринки, якому зробили реставрацію за кошти міста: гарна реставрація, реставратори хороші, ми задоволені.
@ТарасДаниш-п6п3 жыл бұрын
пане Юліане, як Ви вважаєте, яким чином мешканці будинку (не визволителі, і морально давно готові) можуть долучитися до реставрації (ремонту, консервації) будинку? Ремонт балкону, як розказується у відео, фінансувало місто. Що робити з дахом, звідки летить дахівка? А фасад, внутрішні інтер'єри? Скажіть конкретно, хто повинен вирішити це?
@grandcastle60713 жыл бұрын
Був декількс років тому на зустрічі з вами і Садовим у Луцьку, було цікаво. Запрошуємо знову і можливо знімете матеріал про Луцьк?)
@CHAPLINSKYVLOG3 жыл бұрын
Зніму
@natmaren9893 жыл бұрын
Пам'ятаю у мережі завжди було стільки жалостів на те, що пам'ятка розсипається і от - нарешті балкон врятовано )
@nuvlasneja3 жыл бұрын
Так, але очевидно, що всьому будинку то не дуже допоможе... :'( якщо мешканці навіть за співфінансування чи по програмі не спромоглися брами і вхідних дверей відреставрувати, то боюся цей будинок чекає всерівно сумна доля...
@romacayman4893 жыл бұрын
думаю що буде колись випуск про будинок банк на банківській та податкову)
@ЮліяМілявська3 жыл бұрын
я в цьому будинку винаймала квартиру, це просто будинок-мрія =)
@МараЧитатель3 жыл бұрын
А я в цей будинок приходила в гості ( на перший поверх)
@KaRitter3 жыл бұрын
Пан Юлиан очень надеюсь Вас увидеть в туре по Украине.
@andriybench42733 жыл бұрын
Вподобайка і комент, щоб поширити контент.
@ByljaBylja3 жыл бұрын
Чудесний будинок! Дуже його люблю. Але думала, що він у власності міста, чекає на відновлення...
@irenkuhar1105 Жыл бұрын
Мабуть так і має бути, такі будинки мають бути у власності міста і як історична цінність міста під охороною. Це наша історія, чудовий витвір мистецтва.
@tetianailchyshyn3 жыл бұрын
Найс)
@antonpronenko58133 жыл бұрын
Споруда не в стилі неоренесансу, а в неороманському стилі. За основу взято форми мурованої архітектури Ломбардії 11-12 ст. Врешті прекрасний сюжет. Дякую
@CHAPLINSKYVLOG3 жыл бұрын
Правда, обмовка. Неоренесанс
@РоманРоман-и3р3 жыл бұрын
Доброго дня! Я рахую, що такі будинки або квартири потрібно продавати людям, котрі готові за свої гроші відновлювати будівлю, а не купити і чекати на державу або державі викупити, реставрувати і зробити музей тощо.....
@Mikle_Kril3 жыл бұрын
Кидайте спойлер внизу - як опис чогось невідомого для простої людини... пишу в процесі перегляду.... Роман-Цемент (принаймі я так чую), жодного поняття не маю що це, але би почитав в процесі перегляду... в Гугл шукати лінь.. буде гуд)
@volodymyrfraniv86813 жыл бұрын
У мене серце крається, як можна теке допускати. Немаєш грошей на утримання просто продай. Купи квартиру на сихові а на залишок зроби там чудовий ремонт. Ні мусить місто реконструювати :(
@ІгорСтецько-э8ъ3 жыл бұрын
На початку сюжету один з власників сказав що там існують іще багато ,, совєтських визволителів '' яким вибачте насрати на своє існування і на цей будинок ...НАрасіянські гени і у ЛЬВОВІ дають про себе знати ....