Jedna poprawka do tego co zostało powiedziane na filmie w 16:55 - mowa jest o przyciskach "-1 HR", "+1 HR" i "HLD". Przycisk "+1" zeruje wirtualny sekundnik w sterowniku.
@radek00403 жыл бұрын
Trafiłem przez przypadek na ten kanał. Mieszkam w Zamościu, praktycznie przy samej linii, nie wiedziałem, że jest tyle fanów LHS :o dla mnie to codzienność widzieć te składy :)
@KOLEJ22DrogaPrzygody3 жыл бұрын
Witam i pozdrawiam ,zacnie w materiale
@KUBUTECH9113 жыл бұрын
Ha, to ten odcinek, o którym informacje pojawiały się na Instagramie :D Na allegro znalazłem kilka ofert na zegarki Mondaine ale ilość tych ofert jest już znikoma ;) Odnośnie układu sterującego zegarem to patrząc na schemat robi on duże wrażenie, biorąc pod uwagę to, jak z pozoru "trywialną" funkcję musi spełniać. Prawda jest taka, że obsługa tych urządzeń wcale taka trywialna nie jest zwłaszcza jak na czasy, w których zostały wprowadzone :) Ogólnie rzecz biorąc, to co prezentujesz odseparowuje miłośników od pasjonatów :D Naprawdę warto ratować i adaptować relikty kolejowe tak aby móc użytkować je w XXI wieku ale z możliwością przywrócenia ich do stanu "muzealnego" :D Pozdrawiam Cię Tomaszu - genialna robota :D P.S. Marzy mi się choćby najmniejszy Pragotron, który mógłbym mieć w mieszkaniu :D To jest chyba inny (typowo kolejowy) stopień wtajemniczenia 😂 Gdybym mógł zmienić numerację na drzwiach to pewnie nabyłbym oznaczenie serii z którejś złomowanej lokomotywy ale nie mogę tego zrobić😂 A i czy koniecznie musi być to Arduino Nano czy Arduino w rozmiarze "Uno" wchodzi w grę ? Wiem, ze Arduino Uno samo z siebie ma rozmiary prawie całej płytki, którą trzymasz w dłoni ale zamawiając kilka "Uno" nie wiem czy zamówić kolejne czy osobno Nano :D
@KOLEJ_pl3 жыл бұрын
Dzięki Jakub👍 Na Mondaine trzeba polować, wymaga to cierpliwości. Co do numeru na drzwiach zawsze można się pokusić o zrobienie projektu repliki na podstawie np. zdjęcia i zlecić wykonanie firmie zewnętrznej. Będzie i o tym w następnych odcinkach 😉
@KUBUTECH9113 жыл бұрын
@@KOLEJ_pl Myślałem głównie o odnowieniu czegoś co wymaga odnowienia aby nie zostało po prostu wyrzucone ale pomysł z repliką też jest ciekawy :)
@KOLEJ_pl3 жыл бұрын
@@KUBUTECH911 jeśli masz dostęp, albo nie boisz się że złomiarze lub inni mikole uszczuplą Twoje drzwi to można tak zrobić :) Natomiast jeśli ktoś nie ma wyjścia, chęci, kontaktów czy dostępnych "artefaktów" na kolei zawsze można wykonać replikę. Czasem daje to więcej satysfakcji niż pozyskanie czegoś co wymaga ogromu pracy aby przywrócić do akceptowalnego stanu.
@wlocek3693 жыл бұрын
Będzie też paletowa tablica informacyjna (czasem błędnie zwana pragotronem) ? W Polsce były przynajmniej produkty 3 firm które to produkowały.
@KOLEJ_pl3 жыл бұрын
Nie posiadam niestety.
@lk25int Жыл бұрын
Witam Pański zegar dworcowy (ten pochodzenia kolejowego ;-D) jaką ma średnicę? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
@KOLEJ_pl Жыл бұрын
40cm oba mają. Pozdrawiam
@TSZSpotter3 жыл бұрын
Coś z serii tworzenia własnych gadżetów kolejowych mówisz. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie szalony wręcz pomysł - zrobienie prawie (bez napisów o WOŚP i prezesury PLK) WIERNEJ repliki kawałka szyny z tego obrazka: a.allegroimg.com/s1024/0c2f96/09f7699940dab6697e1a481af16c , tylko z tym samym napisem "PLK Polskie Linie Kolejowe Zarządca Narodowej Sieci Linii Kolejowych".
@KOLEJ_pl3 жыл бұрын
Da się zrobić i to nic szalonego😉 Na Instagramie pokazywałem niedawno jak odnowiłem kawałek szyny widoczny w tym filmie kzbin.info/www/bejne/iJeaan6hmrGCpNU (na stoliku stał jeszcze nieodnowiony, ale na zdjęciach z przebitek jest już po). Dla mnie szaleństwem byłoby raczej pozyskanie kawałka szyny i wykucie z niego w kuźni np. noża obozowego na wyjazdy w teren albo i całego niezbędnika. Kiedyś miałem taki plan aby z R65 coś takiego zrobić, ale raz że ciężko pozyskać kolejny kawałek (ten co mam jest historyczny i nie będę go niszczył), a po drugie nie mam dostępu do kuźni, choć z tym można by sobie poradzić przy pomocy kątówki na przykład.
@mazor11enduro282 жыл бұрын
Czy jest możliwość żeby ktoś wykonał dla mnie taki układ. Bo mam fajny zegar, A nie ogarne tego samemu.