Opiszę moje zastosowanie pętli. Posiadam 2 małe amplitunery Kenwood RS-G7 mogące pracować w klasie AB (21W/kanał) lub ręcznie przełączanej czystej klasie A (7W/kanał + grzejnik ;) ) Zestaw pracuje w bi-amp poziomym ( Tweetery zasila klasa A Basy AB). pierwszy wzmacniacz obsługuje wszystkie wejścia i z niego Rec- out idzie do CD IN w drugim wzmacniaczu, ponieważ są to identyczne modele to głośnością steruję z pilota, oba wzmaki reagują jednocześnie. Oczywiście Regulacja barwy jest osobna dla sekcji więc daje to fajne możliwości regulacji. Kolumny to zmodowane yamaha ns-333 ( przerobiona zwrotnica i gniazda pod bi-amp) Całość zagrała lepiej niż Ns-777 połączone z yamaha AX-900 ;);) Pozdrawiam
@irodynamixdrums26465 ай бұрын
jak w każdym odcinku - bardzo ciekawie i bardzo na temat
@qmpbhakan2 жыл бұрын
Wyjścia pętli można użyć też do podłączenia odrębnego wzmacniacza słuchawkowego. Często wzmacniacze słuchawkowe mają tylko jedną parę wejść bez selektora źródeł. Wpinając wzmacniacz słuchawkowy do wyjścia tape out "dużego" wzmacniacza zyskujemy selektor dla "małego". Oczywiście ma to sens, jeśli "duży" wzmacniacz pozwala na odłączenie głośników podczas "nagrywania" - tak by sygnał nie był słyszalny zarówno z głośników jak i słuchawek.
@TheMadmat762 жыл бұрын
Magnetofony wracają do łask . Coraz więcej nowych wydawnictw muzycznych można kupić na tym nośniku .Ja mam od wielu lat nieustającą fazę na kasety ,nawet w samochodzie mam kombajn kasetowo-cd.
@rav25682 жыл бұрын
Niestety nie zgodzę sie, jakoś taśmy magnetofonowej jest kiepska niestety😏
@norbertmaksymiuk74442 жыл бұрын
Gdzie wracają? Który z producentów sprzętu audio ma obecnie w ofercie magnetofony? Pokaż mi jeden model nowego auta wyposażony w odtwarzacz kasetowy.
@radosawhuawei61862 жыл бұрын
@adam1762 wracają do łask, Marantz też wypuścił nowy model dwukieszeniowego deck'a. Parametrów nie podam
@radosawhuawei61862 жыл бұрын
@@norbertmaksymiuk7444 Marantz i jeszcze jedna firma wypuściły dwukieszeniowego deck'i. Parametry nie oszamiałają, ale coś się dzieje. Car audio nie widziałem
@siwszys34792 жыл бұрын
@@norbertmaksymiuk7444 Nie jestem pewien, ale chyba denon wypuścił jakiś magnetofon. Wiem, że posiada on usb - jak przystało na obecne czasy. Poprawcie mnie jeśli się mylę co do firmy.
@andrzejlisek2 жыл бұрын
Jest jedno niedomówienie. Przeanalizujmy dwa przypadki na podstawie schematu w miejscu 6:50: Naciśnięty "phono" i wyciśnięty "tape": Odtwarza gramofon bezpośrednio i na wyjście pętli (można nagrać gramofon na kasetę). Naciśnięty "phono" i nacisnięty "tape": Odtwarza magnetofon przez wejście pętli i pozwala nagrać gramofon przez wyjście pętli. Wyciśnięty "phono" i nacisnięty "tape": Odtwarza magnetofon przez wejście pętli, na wyjście pętli nie trafia żaden sygnał. Z powyższego wynika, że gdyby przycisk "tape" był taki sam, jak pozostałe (czyli nie działałby jako przełącznik, tylko jako kolejny isostat, którego naciśnięcie wyciska pozostałe przyciski, a naciśnięcie tuner, aux, phono wyciska naciśnięty tape), ale z zachowaniem połączeń, to wzmacniacz nie straciłby na funkcjonalności. Nadal byłoby możliwe zarówno słuchanie gramofonu z nagrywaniem go na kasetę magnetofonową, jak i słuchanie magnetofonu bez tworzenia się sprzężenia. Jedyna strata na takim rozwiązaniu, to brak możliwości słuchania taśmy w czasie nagrywania, o ile magnetofon posiada taką możliwość.
@clownscreamseback2 жыл бұрын
Ostatnio wygrzebałem walkmana i wpiąłem do wzmacniacza gitarowego i cofnąłem się do lat 90'bez wehikułu czasu 🤣pozdrawiam
@PanHrabiaKamil2 жыл бұрын
Jedną z najważniejszych a słabo tu opisanych funkcji pętli było tworzenie PĘTLI dla dwóch samodzielnych magnetofonów. Jeśli przeniesiemy się w lata 70-80 to miłośnik muzyki miał dwa magnetofony (podwójne magnetofony hfi wówczas nie istniały dla Kowalskiego), albo były to dwa kaseciaki albo szpulowiec i kaseciak. Zatem 90 proc wzmacniaczy miało (ma) możliwość podłączenia dwóch magnetofonów w pętle TAPE 1 + TAPE 2. To dawało zastosowanie dla funkcji przegrywanie materiału muzycznego z taśmy na jednym magnetofonie na taśmę drugiego (Dubbing TAPE1 to TAPE2) z zastosowaniem np korektora w torze zapisywanego dźwięku.
@marekb49472 жыл бұрын
Dziekuje za przypomnienie starszych czasow! Uzywalem tego majac wzmazniacz PIONEER A676, swietnine dzialalo z kaseciakiem 3-glowicowym, tez PIONEER, chyba mial w oznaczeniu "610", ale moge sie mylic.
@bladawiec2 жыл бұрын
Ten wskażnik, prawie jak Adam Słodowy :)
@tomjanaudio2 жыл бұрын
Jak zawsze super odcinek. Ja często puszczam muzyke przez tor audio magnetofonu.
@ostrowski4600 Жыл бұрын
ciekawe i przydatne . Dzięki
@januszelektryk33182 жыл бұрын
Oglądam pana odcinki i nawet nie dawno proponowałem panu naprawę mojego Yamaha KX 480 do naprawy ,ale odpisał mi pan że nie przyjmuje aktualnie sprzętu i to rozumie,ale też pamiętam jak kiedyś w jednym odcinku pan stwierdził że kaseta nie wróci. Ja myślę że już wróciła . Pozdrawiam.
@ReduktorSzumu2 жыл бұрын
Nie wróciła.
@robertgorecki5942 жыл бұрын
Nie wróciła i niech nie wraca.
@leszekalbin40972 жыл бұрын
Właśnie dotarła do mnie AIWA EXCELIA KX-007🙂 To już piętnasty wysokiej klasy kaseciak w mojej kolekcji. Totalny odlot!🙃🙂🤣
@migimax842 жыл бұрын
W sumie to jest wygodna opcja wpięcia np. kontrolera, który był dodawany do Cantonów, gdy sygnał pre out chcemy puścić linią XLR na końcówkę lub by mieć wybór przepuszczenia sygnału przez kontroler lub nie.
@bolek1582 жыл бұрын
Kurde :) stary już jestem :) ileż to kiedyś było zabawy z magnetofonem :) piękne czasy
@MS-up9po2 жыл бұрын
Ciekawy film
@zodiak8652 жыл бұрын
Przydaje się magnetofon ,naprawdę się przydaje ,i nie używam go na co dzien , ale gdyby nie stał w zestawie , było by nie za ciekawie . Dziękuje i Pozdrawiam
@piotrkozowski83319 ай бұрын
Proszę podpowiedzieć. Chcę podpiąć decka pionieer Ct 737 mk2 do amplituner Yamahy . Z możliwością nagrywania kaset
@sq6os2 жыл бұрын
Świetne materiały!
@wokoolski26302 жыл бұрын
Droga redakcjo, a co poradzić jak preamp nie ma pętli magnetofonowej a chciało się podłączyć deck 3head i korzystać z przełącznika w deck podczas nagrywania (źródło-kaseta)
@tadeuszhutyra43962 жыл бұрын
Też jestem bardzo ciekawy,
@kaem3 Жыл бұрын
W starszych amplitunerach Technicsa jest jakby druga pętla do podłączenia VCR czyli magnetowidu. Ale niepełna funkcjonalnie - nie pamiętam czego dotyczy to ograniczenie, ale w pewnym jednym przypadku nagrywanie jest niemożliwe.
@andrzejlisek2 жыл бұрын
No, nareszcie. Kilka lat temu w RS były prezentowane różne polskie i zagraniczne wzmacniacze, przy omawianiu gniazd był komentarz, że wzmacniacz ma jedna lub dwie pętle magnetofonowe, a nigdzie nie było słowa, czym jest pętla magnetofonowa.
@robertregua51402 жыл бұрын
A to wymaga tlumaczenia? :-D
@andrzejlisek2 жыл бұрын
@@robertregua5140 Widocznie tak, skoro przy omawianiu wzmacniacza gość pokazuje gniazda i mówi że są dwie pętle magnetofonowe, a ja nie wiem co to jest i w internecie nie mogłem znaleźć szczegółowych informacji, jak działa pętla magnetofonowa. Sama informacja, że tu się podłącza magnetofon nie była satysfakcjonująca.
@rafamachnik722 жыл бұрын
Witam. Czy Reduktor byłby zainteresowany naprawą wzmacniacza Pioneer a88x?
@tomaszkaminski84782 жыл бұрын
Proszę odcinek w jaki sposób kiedyś wykonywano napisy na sprzęcie audio oraz jak obecnie jest to wykonywane. Dziękuję.
@pogodanaprzygode2 жыл бұрын
Też mnie to ciekawi. W amatorskich warunkach da się termotransferem (drukarka laserowa + papier termo) na przykład na aluminium. Ale sam jeszcze tego nie próbowałem.
@tomaszm24482 жыл бұрын
@@pogodanaprzygode ja tak wykonuje napisy w moich projektach ale są nietrwale i jakość zależy od powierzchni. Bez późniejszego pokrycia obudowy lakierem to się nie uda. A wiadomo, ze np. aluminium wolelibysmy nie lakierować....
@tomaszm24482 жыл бұрын
A technologia wykonywania napisów chyba niewiele się zmieniła czyli tampodruk albo sitodruk.
@jarosawmanicki35492 жыл бұрын
Wydaje się, że obecnie podstawowym zatosowaniem pętli magnetofonowej we wzmacniaczu, poza dodatkową parą wejść "line in" jest podłączenie nagrywarki cyfrowej lub komputera i digitalizowanie swych kolekcji płyt analogowych lub kaset. Ja używam do tego celu nagrywarki cyfrowej Zoom H1 podłączonej do wyjścia magnetofonowego we wzmacniaczu. Przy nagrywaniu plików wave 96kHz 24. bitowych udaje się bardzo dobrze zachować brzmienie czarnych płyt i firmowych dobrze nagranych (to rzadkość!) kaset magnetofonowych. Przy okazji pytanie. Pliki wave z płyt analogowych i kaset nagrywają się perfekcyjnie. Z ciekawości chciałem nagrać taki plik z CD. I tu kompletna porażka! Dzwięk pliku wave (96 kHz, 24 bity) z CD zawierał wiele zniekształceń. Można rzec, że była to jedna wielka dystorsja. Nie dało się tego słuchać! Co może być tego przyczyną, skoro ze źródeł "phono" (gramofon z uziemieniem) i "tape" (deck kasetowy) dźwiek jest znakomity? Dodam, że dźwięk odsłuchiwany z odtwarzacza CD przy użyciu wzmacniacza czy to przez kolumny, czy przez słuchawki, jest perfekcyjny. Mój wzmacniacz zintegrowany to Yamaha A-S501.
@lukeduke93042 жыл бұрын
Zbyt mocny sygnał z wyjścia CD i stąd przesterowanie ?
@jarosawmanicki35492 жыл бұрын
@@lukeduke9304 Chyba to nie jest przyczyną. Sprawdzałem: wyjście odtwarzacza CD i wejście wzmacniacza są dopasowane elektrycznie. Ponadto jak napisałem podczas słuchania muzyki z odtwarzacza CD przy użyciu wzmacniacza i kolumn głośnikowych lub słuchawek dźwięk jest perfekcyjny.
@aleksandersuchanowski95722 жыл бұрын
podłączałem niedawno magnetofon i equalizer ..... no bez instrukcji sie nie obeszło Świetrny materiał jak zawsze,pozdrawiam:)
@sza25622 жыл бұрын
Ciekawe, nie wiedziałem jak wykożystać pętlę, a mam w swoim wzmacniaczu taką opcję. Pzdr
@tomaszwozniak17632 жыл бұрын
Magnetofon kasetowy TEAC W - 1200 dostępny nowy ....Jak zwykle super odcinek...Pozdrawiam... :)
@neozrav2 жыл бұрын
Do drugiej pętli mam podłączonego kompa. Na kompa można wtedy nagrywać kasety, tuner, dowolne źródło ze wzmaka, a w drugą str na kasetę nagrać coś z kompa. Dodatkowo jeśli w kompie wejście liniowe nie jest wyciszone, będzie słychać magnetofon lub inne źródło
@kaem3 Жыл бұрын
Też tak miałem, gdy miałem komputer z kompletem wejść/wyjść liniowych audio. Teraz z konieczności mam laptopa, który ma tylko wyjście.
@maciuśpiątek-g692 жыл бұрын
Witam mam pytanie, co może powodować charakterystyczne trzaski w lewym albo prawym kanale wzmacniaczu? Czy to wina jakichś kondensatorów czy może końcówki mocy? Model to unitra PW-9013
@boczekemokah20992 жыл бұрын
Zaczynałem od zestawu zm-9000 Na początek polecam czyszczenie potencjometrów barwy oraz głośności balans tez nie zaszkodzi Ewentualne poprawienie zimnych lutów
@maksiodzidek12 жыл бұрын
zawsze można podłączyć Colorofon C23 :D
@MrDziki22 жыл бұрын
Witam. chciałbym pokazać panu zbudowany przeze mnie wzmacniacz na lampach AL5 zrobił bym zdjęcia i przesłał czy pan się zgadza pozdrawiam
@wiesawc15702 жыл бұрын
Radmor 5412 przełącznik dwutorowości amplitunera, tam są dopiero możliwości :), pozdrawiam.
@jankolek2142 жыл бұрын
Tak latwe i pokazano takim co niemajum wyprubowane👍Jan CZ
@andrzejwysocki22932 жыл бұрын
misiu co myslisz o laserowch wkladkach gramofnowych ciekawy temat
@ReduktorSzumu2 жыл бұрын
Już o tym wspominałem w jednym z odcinków, misiu.
@tomaszgebel90382 жыл бұрын
Zabawnie się słucha wykładu o sprawach niegdyś znanych każdemu, kto zajmował się zbieraniem muzyki przy pomocy magnetofonu.
@krispoland44522 жыл бұрын
Super w końcu od wielu odcinków coś naprawdę fajnego i przydatnego. Może jakieś pokazy podłączenia sprzętu np. Jedno źródło a sygnał na 4 amplitunerach itp.
@krzysztofwaleska2 жыл бұрын
Czy da sie w jakis sposob zatrudnic petle magnetofonowa do zasilenia ,,glupiego'' subwoofera aktywnego tak, by nie był elementem posredniczacym tylko docelowym? Zdaje sobie sprawe z braku kontroli volume. Jak takie stare ustrojstwo podlaczyc do starego wzmacniacza? Wejscie na subie jest tylko 2xCinch.
@ReduktorSzumu2 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/iKnElXRjp6yCjM0&t
@Krizz20002 жыл бұрын
Kiedyś w ramach nostalgii kupiłem kilka kaset na pchlim targu i magnetofon Technics. Po 20 minutach odpiąłem wspomnienia od wzmaka i wróciłem do streamingu czym prędzej...
@janpajak79412 жыл бұрын
Dobra kaseta w dobrym magnetofonie(nie musi być jakiś najlepszy, wystarcz Diora 702) potrafi grać tak, że nie zorientujesz się czy idzie z kasety czy powiedzmy z radia. Ja osobiście nadal kupuje używane fabrycznie nagrane kasety i lubie do nich czasami wrócić :)
@djmounth92622 жыл бұрын
10:18 Co to za utwór? Tyle go szukam i nie mogę znaleźć dobry odcinek i standardowo łapka w górę pozdrawiam serdecznie
@technicsfreak30392 жыл бұрын
Digitalizowalem vinyle w ten sposob.
@jacekropski84952 жыл бұрын
Czy to prawda, że złącze DIN można wykorzystać jako dodatkowe wejście TAPE, tzn. „czincze” L i R jako jeden magnetofon a drugi podpięty pod DIN, oczywiście z zastrzeżeniem, że nigdy nie są włączone jednocześnie?
@artek742 жыл бұрын
Prawda, sam wykorzystuję takie podłączenie dwóch magnetofonów do Luxman'a R-1040
@jacekropski84952 жыл бұрын
@@artek74 Dzięki! 👍
@artek742 жыл бұрын
@@jacekropski8495 Miłej zabawy. Coś czuję że kroi się zakup kolejnego decka 😀
@piotriix2 жыл бұрын
👍
@KamiLoft2 жыл бұрын
Potrzebuje namiar na Pana Reduktora Szumu. Chociaż email. Chciałbym dopytać o techniczne sprawy i możliwość naprawy wzmacniacza. Pomocy Panowie.
@wolo2 жыл бұрын
Znalazłem świetne zastosowanie mojej pętli w Luxmanie - kupiłem decka, znalazłem karton z kasetami, kupiłem trochę czystych i słucham taśm. Trzeba przyznać, że dobre taśmy typu 2 i 4 na dobrym decku brzmią świetnie, a na pewno nie ma im nic do zarzucenia, że czegoś im brak, że czegoś nie słychać. Nawet zanadto nie szumią. Znów lubię przewijać kasety, jak w 95
@wolo2 жыл бұрын
@@pelo3287 kolega nie zrozumiał dżołku ale trudno, no chodziło mi o to by wykorzystać ją do celu do którego powstała, bo kasety to fajna sprawa mimo wszystko
@niewierna222 жыл бұрын
Kiedyś kiedy były modne tzw. wieże zawsze jedna pętla magnetofonowa była podłączana do korektora graficznego bo nie wszystkie wzmacniacze miały do tego celu odrębne wejścia. Nic to nie zmieniało w funkcjonalności pętli magnetofonowych bo korektory też miały wejście i wyjście do którego podpinało się dopiero wejście magnetofonu a sygnał wyjścia magnetofonu wracał do wejścia magnetofonu we wzmacniaczu.. Stare dobre czasy i to było oczywiste dla każdego kto posiadał sprzęt audio a dzisiaj trzeba robić wykłady na tak banalny temat.
@zino79452 жыл бұрын
Relikt zeszlej epoki obecnie zupelnie zbedna funkcja we wzmacniaczu
@tomek33542 жыл бұрын
Kurcze, ja już stary jestem skoro nagrywane są odcinki o rzeczach - dla mnie - oczywistych żeby młodzi wiedzieli z czym to się je. W latach '80 gdyby ktoś spytał jak podłączyć magnetofon do wzmacniacza, został by wyśmiany przez innych użytkowników owych urządzeń. A teraz? Młodzi dostają walkmana do ręki, oglądają go i nie wiedzą co to i do czego 😀. Ale odcinek fajny, warto wskrzeszać informacje które pomału zaczynają zanikać.
@marcinrojek89952 жыл бұрын
No dobra ale jak sensownie podłączyć do jednej pętli mag. dwa urządzenia? Posiadam MiniDisk oraz Magnetofon a wzmaczniacz ma tylko jedno wejscie tape.. Pozdrawiam
@krzysztofgorski96112 жыл бұрын
Ja używam do nagrywania na komputer
@adamkowalczyk51552 жыл бұрын
Chętnie obejrzał bym odcinek o pętli masy.
@ReduktorSzumu2 жыл бұрын
No to wystarczy poszukać, bo już taki był.
@witoldczarnecki51782 жыл бұрын
jak nauka sznurowania sznurówek:)))
@PortalAuditor2 жыл бұрын
Co to magnetofon?
@ReduktorSzumu2 жыл бұрын
A co to HAL9000?
@marekb49472 жыл бұрын
@@ReduktorSzumu 👍
@piotreknawrocki38122 жыл бұрын
Witam. Mam do p. pytanie nie związane z tym odcinkiem. Mam a400x,czy jest sens szukać a400, czy jest słyszalna różnica brzmieni. Przy okazji ogromny szacunek za wiedzę i umiejętności. Dziękuję pozdrawiam.
@ReduktorSzumu2 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/nISUop2Yi5eShJI
@andrzejysakowski99202 жыл бұрын
I przyjdą jeszcze takie czasy, kiedy każdy w domu będzie miał sedes z automatycznym podmywaniem,a manualne czynności przy swoim tyłku nie będą "w powszechnym dobrym stylu",wtedy wujek dobra rada będzie mówił w poradniku video w postaci hologramu 3D :Dziś wam pokażę co to jest papier toaletowy i jak się go używa ,bo to najnowszy trend retro :)).
@pablodossantos72882 жыл бұрын
w koncu wiem jak to działa
@grzegorzsz.52332 жыл бұрын
Kiedyś, to była zabawa "kabelkowa" :)
@zino79452 жыл бұрын
A teraz wystarczylo by jedno wejscie
@Gadon3572 жыл бұрын
hmmy a z a dzieciaka by przegrać kasetę magnetofonową przykładałem dyktafon do głośnika
@Marfi645 Жыл бұрын
G.J.M. Oi...
@Mrrooster21122 жыл бұрын
Niby banał, ale tak uporządkowana wiedza przydaje się zdecydowanie bardziej.
@mrwiever2 жыл бұрын
Ten odcinek podtrzyma przy życiu magnetofony, ale ich koniec już dawno za nami. Myślę, że nowsze rozwiązania są po prostu lepsze, tylko sentyment starszych słuchaczy trzyma w domu taśmy. One znikną wraz z nimi i nie będzie to żadna strata, niestety.