Sziasztok,nagyon szomorú ezt látni :( Próbálunk harcolni a rossz kivitelezés ellen,de sajnos úgy fest még akadnak bőven kontárok.Köszönjük hogy elkészíted ezeket a videókat és feltárod a hibákat,sokat lehet tanulni belőle.Sajnálom a tulajt :(Újra ki kell nyitnia a pénztárcáját mert nem lesz olcsó meló helyrehozni a dolgokat.
@mihalycseszneki Жыл бұрын
És a "garancia"?
@ViLLaMVaDaS2 Жыл бұрын
@@mihalycseszneki hehh a SziloPúr-2023 Bt. jogutód nélkül megszűnik, erre van garancia.
@martonsc2226 Жыл бұрын
@@ViLLaMVaDaS2 nem bt lesz az, hanem kft. Bt-nél a beltag a vagyonával felel, kft-nél meg kb semmi felelősség.
@iseus0 Жыл бұрын
@@martonsc2226 ez nem igaz, mert ha bebizonyítható, hogy szándékosan vagy gondatlan hanyagságból okozott kárt, akkor az ügyvezető és a tulajdonos IS a saját vagyonával felelősségre vonható. Megszűnt cég esetében is. Egyetlen kiskapu van, ha a tulajdonod nem éri el az 50% -ot, de ezt csak úgy lehet kivitelezni hogy 3 tulaja van a cégnek, ebben az esetben csak az ügyvezető vonható felelősségre, de ezek a saját anyjukban sem bíznak, szóval ettől ritkán kell tartani hogy ismerik vagy kihasználják ezt a szabályt és strómanokkal ügyvezettetnek. Az egy teljesen másik szint.
@martonsc2226 Жыл бұрын
@@iseus0 A titok az, amit az átlagos ilyen vállalkozó csinál. Eladja a cégét egy telepinek, aztán hajts be rajta amit csak akarsz. Ha lenne bármiféle retorzió, nem működnének ezek a cégek, de több a kontár, mint a tisztességes. " hogy szándékosan vagy gondatlan hanyagságból okozott kárt" szándékosan? ezt ugyan hogy bizonyítod, hogy felvette Pityut aki húzta a falat, aztán hullámos lett meg megrepedt. Ő csak occsóért akart dolgoztatni. Ezt nagyon nehezen tudod szerintem rákenni bármelyikre, hiába igaz.
@razovnyik1338 Жыл бұрын
Ezt egyszerűen gyomorforgató volt nézni. Ezért valószínűleg egy halom pénzt elkértek. Katasztrófális állapotban van a szakma, épp ezért Péter ne add fel, csakis előre! Köszönjük a munkád.
@akosszucs1455 Жыл бұрын
Sajnos (vár)megyénként 10 Péter is kevés lenne... :/
@tamasreiter9114 Жыл бұрын
@@akosszucs1455 Nem a Péter kell, a mellékelt ábra szerint. Dumával ez sem lesz megoldva, Az kell ez ellen aki odabasz....
@akosszucs1455 Жыл бұрын
@@tamasreiter9114 Abból is kellene jó sok :( DE! Az ilyen hibákat első körben ugyebár fel kell tudni ismerni. Jóhiszemű vagy akár csak az előírásokat nem pontosan ismerő embernél a nagydumás építtetők simán kimagyarázzák magukat. Szóval sokrétű a gond.
@istvanbartok3847 Жыл бұрын
Én a feleségemmel szigeteltem a házunkat. Megnéztem a gyártó ajánlásokat és videókat a KZbin-ról. Nyugdíjas vagyok, sok időm van. Szerintem jobban sikerült, mint az utcán látott "mestereké"! Rendszert vettem a tüzépen, ők ajánlották az alapozót és a nemesvakolatot is. Négy éve semmi sérülés nem látható rajta. Kb. öt hétig tartott a munka, (110 m2) de időm van, pénzem kevés. Úgy ragasztottam, dűbeleztem, hálóztam, alapoztam, vakoltam, ahogy a gyártó előírta. Nekem van indító sín is. Rágcsálók miatt praktikusnak tartom. Ráhálóztam, nem válik el.
@babiczanita64809 ай бұрын
Én is magam csinálom
@zsomborkocsor5194 Жыл бұрын
Na ezért csináltam én magam a hàzam szigetelését ,ezúton is köszönöm Imrének a sok oktató videót. Lehet 2x annyi idő volt,de tuti lett és nem vetettem ilyen hibákat.
@rihardbiczo588 Жыл бұрын
Legalább meg takarítottál magadnak sokk pénzt, és nem kellet mások után napokig javítani a szigetelést.
@zoltanvarga7198 Жыл бұрын
Egyszer egy volt kollégám Pesten vállalt lakás festést. Dolgozott ott egy Erdélyi asztalos aki a konyhabútort készítette. Haza kellett utaznia valamiért az asztalosnak és kérdezte a kollégámat, hogy addig itthagyná a segédjét, ha tudja valamire "használni". A kollégám megkédezte a segédet: glettelni tudsz? Mire az rögtön rávágta: Tudok! De mi az?
@DyraCaptain Жыл бұрын
Részvétem a tulajnak. Örülök hogy nincs pénzem építkezni. Hiányozna ez a fenének. Micsoda méreg lehet most ott.
@elekkecskes830 Жыл бұрын
Köszönöm a tanulságos videót.
@pakozdiattila Жыл бұрын
Az a baj az egésszel, hogy nekem, mint megrendelőnek, építtetőnek nem az lenne a feladatom, hogy ellenőrizgessem a munka minőségét... hiszen nem ezért fizetem a kivitelezőt... És szerintem nem állok messze az igazságtól ha azt mondom, hogy a megrendelők jelentős része nem ismer minden szakmai fogást vagy fontos ismertető jelet ami mentén ellenőrizhetné a szakik munkáját... én sem vagyok tisztába még most sem sok dologgal... viszont pontosan ezért jók ezek a videók is, mert segítenek abban, hogy mire kell odafigyelnie a megrendelőknek.
@zsoltbacsa6379 Жыл бұрын
Szia..egy megrendelőnek nem is az a dolga hogy ellenőrizze illetve hogy tudja a kivitelezés módját ès a kivitelezèshez szüksèges szabvànyokat. Arra ott van az az ember akit fizet hogy kivitelezze a kèrt dolgokat. Meg jegyzem hogy mint laikus, nem szakavatott ember nem is tudod ellenőrizni. Ezek az kivitelezők, villanyszerelèst is vàllaló egyének sajnos a szakma szégyenei. Egyre többen vannak ès az alapokkal sincsenek tisztában. Igazából nem ahoz kell az èsz ès tudás hogy egy dobozt hogyan kell bevèsni ès behúzzon valaki 3 szàl vezetèket...ahoz kell a tudás hogy azt valaki szabvány szerint tegye. Ha valaki csinàl valamit nem kell hogy jobb legyen mint amit az èrintès védelem előír... Ha megfelel a szabványoknak az pont elèg mert akkor màr biztos lehet benne a kivitelező ès a megrendelő is hogy biztonsàgos, ès időàlló a kiépített hàlózat.
@martonsc2226 Жыл бұрын
30-40 éve is ellenőrizni kellett, hogy a kőműves és a fuvaros hozzád hozza a cementet, ne a saját házához, most sincs ez másként. Igen, sajnos a tulajdonosnak/megrendelőnek tudnia kell, hogy mit hogy kell (jelenleg az internetről minden anyag ami beépül, elérhető a beépítési segédlet, nem úgy, mint 30 éve).
@martonsc2226 Жыл бұрын
@@zsoltbacsa6379 a videóban felsorolt hibákat egy laikus is tudja ellenőrizni. Nem azt kell tudnod, hogy HOGY kell vésni, hanem azt, hogy a végén hogy kell kinéznie, ha meg nincs kedve, akkor felfogad egy szakiellenőrt :)
@zsoltbacsa6379 Жыл бұрын
@@martonsc2226 egy tisztes világban egy tisztes vállalkozót nem kell, kellene ellenőrizni. Lehet hogy èn nem fogom fel a dolgokat úgy ahogy a mai èlet diktálja, mert az elképzelésem az èpìtő iparrol màs. Szerintem az ellenörzès feladata annak a képviseleti trend felè hajlik mint amit a Rezsnyàk úr kèpvisel. Szemrevètelezni tudod a dolgokat persze,de hatni a kivitelezőre úgy hogy hallgatod a baromságokat amit fel hoz annak èrvekènt hogy mièrt cseszte el ès mièrt jó ez így ... Èn ismerve magam hamar kivitelező nèlkűl maradnèk...(hozzà teszem èn a saját ingatlanaimban mindent , mindent is egyedül csinálok. ) Alap szakmám villanyszerelő, magasépítèszeti technikus. Egyedül csak a gàzhoz nem nyúlok.) Sok mindent meg lehet talàlni a neten de pl. Egy sàrfalas technikával kèszűlt ingatlan felújításról, ès annak szakszerű àtèpítésèről alig találsz valamit. Ha oda hívsz egy szakít az 80% ban tuti hogy elbarmolja... Ezèrt kell a szaki ellenőr...aki téged képvisel, csak téged !
@zsoltbacsa6379 Жыл бұрын
@@martonsc2226 mèg csak annyit .egy behàlózott ragasztóval behúzott felületen aki nem tudja ténylegesen mit kell nèzn alig fogja èszrevenni a hibát. Ezek a repedèsek, le ereszkedèsek àlltalàban kèsöbb fognak jelentkezni. Mikor mondjuk a szint is megkapja.
@tamasjuhasz8967 Жыл бұрын
Péter maga egy arany ember!!!
@Laci1263 Жыл бұрын
Nagyon hasznos tanulságos videók, köszönjük!
@TubeAtilla Жыл бұрын
Milyenek azok a munkák amiket nem lát az ember fia?? Aki ezeket csinálja jókat alszik büntetlenül. Komolyan, itt kell élned, hogy ezt elhidd..
@Szabad_Komment Жыл бұрын
A végén elhangzó (7:00) legyünk résen, figyeljünk oda, hogy megfelelően készüljenek a dolgok és ha kell, kérjünk segítséget tanács (?) számorma furcsa. Kedves SzakeEllenőr, ön, amikor egy étterembeb megbíz valakit, hogy készítsen önnek egy rántott húst, akkor megy és figyeli, résen van, esetleg autószerelőnél odafigyel, hogy megfelelően cseréljen/javítson valamit? Akinek ezek nem szakmájába vágó dolgok, honnan legyenek meg a szükséges ismeretei? Nem lehet éjjel nappal Sebestyén Imréket nézni és utána "kekeckedni" a kivitelezővel. Nem érthetek mindenhez. Nem végezhetek el 10 szakmát, hogy mindent magamnak csináljak, vagy "okoskodjak" a kivitelezőnek. Egyszer csak meg kell bízni egy kivitelezőben, szakmunkásban, mesterben, stb nem? (Persze a fenti 2 példáimmal lehet vitatkozni, de talán érthető, hogy mire gondolok.) És elhangzik az is, ha HA KELL, akkor kérjünk segítséget! Szerintem, inkább ezt kellene hangsúlyozni a tanács első felét pedig finomítani.
@lapaleves Жыл бұрын
attól függ mi a cél. ha az a cél hogy igazad legyen, akkor ez megoldás. ha az a cél hogy kész legyen, akkor jobban teszed ha annyira megtanulod hogy legalább alapvető kérdéseket tudj feltenni a várható építési körülményekről. nyilván onnan már nincs messze a magadnak csinálás. természetesen az autószerelőnél és az olcsóbb vendéglátós egységeknél is félünk, mert indokolt. ismerős egy gyrossal dobta el a veséit, nekem meg már volt hogy elfelejtették gumicserénél meghúzni az egyik kerék csavarjait.
@molazso Жыл бұрын
Ennyire még én is össze tudtam volna taknyolni ...
@attisko555 Жыл бұрын
Tömör tanulságos videó. köszönet érte.
@88Edems Жыл бұрын
Csak az úr istent tudtam ismételgetni.
@ferenctoth5215 Жыл бұрын
mi?
@szabolcsbalogh6830 Жыл бұрын
Az igen ! Így bízunk meg a szakemberekben , akiknek ez munkájuk . Ha én egy százalékban is hibázok akkor sajnos emberek halhatnak meg . 🫤
@vlmworld Жыл бұрын
A generálkivitelezés egy laikus számára vonzónak tűnő megoldás lehet, de az élet sokszor bebizonyította, hogy a lehető legrosszabb választás. Nem tudni, hogy a vállalkozó miféle hulladék embereket hosz a helyszínre, ha rosszul dolgozik valamelyik, még elzavarni sem lehet. Ha szakmánként mi válogatjuk öket, legalább utána lehet nézni, hogy megvan-e a megfelelő jogosultsága, engedélye a szakinak. Ezt egy ganarálkivitelezőnél nem tudjuk megtenni. A vállalkozó emberei több helyszínen dolgoznak egyszerre, gyakorlatilag kapkodnak, maszatolnak, gányolnak.
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Ez egy téves általánosítás! Vannak jó generálkivitelező cégek, és nem kell munka után kajtatniuk. És vannak kókány egyéni vállalkozók is! Széles a paletta!
@Geb5626 Жыл бұрын
Én mindig így csináltam, pont ezen okok miatt. A generál kivitelező csak egy árdrágító tényező, miközben semmire nincs garancia.
@gmeszi. Жыл бұрын
Egy genérálos sokkal olcsóbb tud lenni szakmánként egy két jó szakembert kell csak foglalkoztatni a többi segéd/betanított akire a szaki felügyel és garantálja a minőséget. Itt kéne fognia a pénzen nem a még egy guriga háló, nem megfelelő kábel egy két szál deszka stb. kispórolásán.
@vlmworld Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Saját tapasztalat. Generálosnál sokkal könnyebb belefutni a trehány munkába. Ha az egyéni vállalkozó nem jól dolgozik, elzavarhatom. Ha generálos hozza a trehány munkást - mint ebben a videóban - tűrnöm kell a jelenlétét és veszekedhetek a generálossal, hogy hozzon másikat, már ha van neki. Éppen e miatt nagy lutri a generálos vállalkozó. Ezek tények, kár vitatkozni rajta.
@balazsnemeth5540 Жыл бұрын
Ajánlottam régen egy ismerősnek ácsot,felmért,számolt,mondott rá másfél millát! Nem kellett ,generál cég csinálta ,2,5-ért a tetőt! Mit adj isten megyek hozzá,ugyanaz az ács csinálta a tetőt! De biztos jobb lett!😁
@tobiassebaj7539 Жыл бұрын
KÓKÁNY KFT ismét szerepelt. Döbbenet mi megy ebben az országban.
@peterszigetvari5762 Жыл бұрын
A videón látszik hogy a pogácsa már el is engedte a szigetelést. Mi lesz később ha már most ilyen?
@zoltanpuski2765 Жыл бұрын
Az ott már most is csak dísz, nem szigetelés. Katasztrófa.
@Blazs120gl Жыл бұрын
6:05 Laikusként kérdezem, hogy ez a "technológia" arra szolgál, hogy -kisikkasszák- optimalizálják az tervezett szigetelési vastagsághoz szükséges XPS-t ?
@nehal3m Жыл бұрын
Hihetetlen mik vannak. Ebbe kéne belenyúlnia a kormánynak valahogy, nem az élelmiszerárakba.
@stati5829 Жыл бұрын
Szerintem meg fogják oldani. Betiltják az utólagos műszaki ellenőrzést.
@peterlevai8529 Жыл бұрын
ebbe nem nyúlnak bele, mert nekik az a lényeg, h pörögjön az építőipar, minél drágább legyen a munka, és az emberek minél nagyobb hiteleket felvéve termeljék a GDPt.
@barnabasgaspar1555 Жыл бұрын
Üdv, Nekem ugyanilyen munkát végzett a vállalkozó. 1 éve állunk perben. ;) Detto ugyanezek a külső hibák. Hogy lehet a repedéseket és az indító sínes hibákat teljesen helyre hozni ? Volt nálam szaki ellenőr de a javításra nem tudott válaszolni egyelőre.
@belakgabor2963 Жыл бұрын
Sajnos sehogy. Újra kell hálózni színezni…
@vargalenard7251 Жыл бұрын
Újra kell csinalni és aki el rontotta fizese az egézset
@pistajoska6318 Жыл бұрын
sajnos az ellenőr nem a végén kell hanem az elejétől fogva tartsa a kezébe az építkezést. Mondjuk a szakit is kérték pecsételős ellenőrnek.
@borianm Жыл бұрын
Még kell próbálni az egész kérget bevagdosni és lefejteni, esetleg úgy, ahogy van , újrahálózni, vakolni.
@pistajoska6318 Жыл бұрын
Kedves szaki lehet hogy nincs tisztában az üzlet működésével? Olcsón venni ( építeni olcsó munkás és olcsó anyag ) és drágán eladni. Csak az épület bírjon ki pár évet összeomlás nélkül. és hol van a garancia? Házra nem jár csak a cipőre? Mikor építkeztünk 10 % vissza volt tartva az ilyen munkákra.
@norbertsziklai8489 Жыл бұрын
Ezért nagyon ajánlott a műszaki ellenőr alkalmazása az építkezéseken, hogy a hasonló kontár munkákat megakadályozza!! A magyar építőipar sajnos tele van kóklerekkel! Kellene egy hivatalos weboldalon fekete listát vezetni az ilyen vállalkozókról👊
@CrocO1978 Жыл бұрын
Szervusz a Facebookon találsz! Keress rá az "építőipari szégyenfal" nem tudom hogy lista szerűen elkezdték e de találsz igazi mekk mester videókat és képeket...
@laszloszikszai9471 Жыл бұрын
Ne haragudjatok, de itt nem létezik garancia? Nem lehet ezeket felelőségre vonni?
@kaposztapower3721 Жыл бұрын
Ezt a kommentet kerestem, nekem is pont ez jutott eszembe. Egyszer lehetne egy videó arról is, hogy ez ügyben ilyenkor mit is lehet(ne) tenni.
@domegold110 ай бұрын
meg van egyáltalán dübelezve ez a szigetelés?
@Richard-sm2qw Жыл бұрын
Nekem csak az a kérdésem, hogy ezeket valahogy le lehet verni a kivitelezőn? Magyarul megtéríti valaki az anyag és munka költséget, vagy ezt bármiféle retorzió nélkül elkövetheti valaki? Gyakorlatilag több millióval vágta meg a tulajdonost, semmivel sem különben mintha betört volna és ellopja. Szép dolog, hogy feltárod ezeket a hibákat és bemutatod, de van ennek valami jogi következménye, amit a te segítségeddel "végre hajthat" a tulajdonos?
@kovacskrisztian8019 Жыл бұрын
Az a betáp? Villanyszerelő vagyok, de ad1 szabálytalanul van fektetve, ad2 nekem nagyon karcsunak tűnik a keresztmetszet a cső vastagsága alapján .
@csaba7547 Жыл бұрын
Majd elmegyek legközelebb és elmagyarázom Iminek is,hogy a szigetelésnél igenis kell a vetető sín!Ugyanis a vezetősínt nem csak arra talàlták ki ám, hogy a hungarocellt felfogja!
@martonsc2226 Жыл бұрын
pedig mostanában nem divat. Én azért tettem, hogy a víz ne jöjjön fentebb a falban.
@attilazagyva8290 Жыл бұрын
A vezetősín a rágcsálók ellen is jó, amik képesek járatokat is csinálni a szigetelésben.
@Fesztusz Жыл бұрын
Az inditosin leválása ellen mi a megoldás? Hogyan lehet kijavítani?
@thomasx767 Жыл бұрын
Érdemes megelőzni a bajt. Nem fém indítósínt használni hanem műanyagot.A fém hőtágulási értéke nagyban eltér a rendszerben használt anyagoktól, hőingadozás hatására megrepedhet,de itt a háló nem lett ráengedve a sínre. A műanyag indítósínt is érdemes rácsos öntapadós 15 cm széles bautool szalaggal megerősíteni hálózás előtt(csak eps,és grafitnál). Javítani ezt fejvakarós😮.
@benjamintimar8803 Жыл бұрын
Tudom hogy a purhab elítélendő, bár megvan a maga helye jól alkalmazva.. De, ha a réseket a szigetelésnél alúl, illetve felűl kinyomják, az nem oldja meg a huzatolás problémáját?
@ViLLaMVaDaS2 Жыл бұрын
Azt megoldja valamennyire, de a tűzvédelmi részét NEM. Ugyanis a másik oka a perem-pont kenésnek, a tűzgátlás, hogy ha kicsap a láng az ablakon mondjuk a második emeleten, akkor a szigetelés és a fal közötti résen ne jusson fel a 10. emeletig 2 perc alatt. Grenfell esetre keress rá. Mostanában az ablakkávák feletti részén is EPS-t raknak, holott oda kőzetgyapot kéne, pont amiatt, hogy tovább ellenáll a tűznek.
@p.thomas4099 Жыл бұрын
Van ilyen célra ragasztó és szigetelő purhab. Puhább mint a normál purhab és nem nyomja ki a szigetelést, de cserébe úgy megragasztja az EPS-t hogy nem lehet letörni sem róla. Gyönyörűen le lehet zárni vele minden sort utólag is illetve alul a lávazatnál az XPS mögötti réseket kitölteni.
@zoltanvarju5687 Жыл бұрын
Nem tudom kik voltak ezek a mekk-mesterek, de a nyilvánosságot mindenesetre megérdemelnék. Tudom hogy a jog őket védi, de akkor is. Nagyon ideje lenne már minden szakmában egy minimumot felállítani és azt megkövetelni, mert ennek így sosem lesz vége.😔
@martonsc2226 Жыл бұрын
erre találták ki a kamarát, ugye milyen jól működik?
@zoltanvarju5687 Жыл бұрын
@@martonsc2226 Azzal nincsen kisegítve a megrendelő, hiszen az anyagot már tönkretette és a munkadíjat is (vagy legalább egy részét) gondolom már eltette a "mester". Perelni sincsen értelme a hírös jogállamunkban, mert nem tíz év múlva kell majd az a szigetelés. A 21. században már illene találni megoldásokat az ilyen helyzetekre, de a hazai iparkamara és a sok illetékes grénum sajnos csak lobbisták, politikai aktivisták és pénzmosodások gyülekezete. Amiket manapság már simán meg lehetne tenni, hogy pl. a referenciákat és a megrendelői és szakmai értékeléseket közzé tenni, ez szerintem a jó mestereknek is érdeke lenne. A durva szakmai hibákból eredő károkat (ha az egyértelmű) meg kell térítettni, mert a felelősséget igenis vissza kell hozni minden szakmában. Ez nyilván fájó pont mindenkinek, de erre lehetne pl. egy gépjármű felelősségbiztosításokhoz hasonló rendszert létrehozni és azt kötelezővé tenni az iparban is. Ipar-specifikus ésszerűsítéssel és egy gépjármű felelősségbiztosításokhoz hasonló bónuszrendszerrel ez simán megoldható lenne. Aki nem okoz galibát, évről évre emelkedik a bónusz besorolása és ezzel együtt minden évben kevesebb biztosítási díjat fizet. A jó szakemberek így alacsony biztosítással dolgozhatnak, nem mellesleg védve vannak az esetleges anyagi felelősség alól, a kontárok meg állandó harcban lesznek a biztosítókal. Így vagy megtanulják a szakmát rendesed vagy kénytelenek lesznek felhagyni a tevékenységükkel (vagy a javíthatatlan kontárok esetén akár a biztosító indítványozhatna a cégbíróságokon szakmai tevékenység alóli felfüggesztést, ahogyan a hatóságok a gépjárműves analógiában a vezetéstől való eltiltást). És még számtalan javaslatot lehetne az asztalra tenni..., de ez Magyarország.😔
@gyorgyatyim61682 ай бұрын
ENNEK NEM JOGA VAN HANEM NINCS JOGA LEVEGŐT VENNI
@tiborbocs613 Жыл бұрын
Mt.kábelt tilos földbe tenni még csőben is.Új lakáshoz vill.felülvizsgálati jegyzőkönyvet kell adni.Vajon a felülvizsgáló ezt hogyan vette át?
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Ott se volt!😞
@glilscrappy291 Жыл бұрын
Üdv szakiellenőr.Festő,Szigetelő vállalkozó vagyok,szerintem egész jó,soha egyetlen panasz nem volt a munkámra.Pont perem ragasztást használom én is,de hazudnék ha azt mondanám hogy a régi kádár kockáknál nem fordult volna elő hogy csak pogácsáztam.Régen mikor tanultam a szakmát akkor még hálózni jó volt sima glettvassal,nem kellett fogassal huzni,és kifejezetten azt tanitották hogy pogácsázva kell rakni a nikecellt,mert a legjobb hőszigetelő a légrés.Ön erről mit gondol?Tapadasi szempontból teljesen mindegy hogy pont perem vagy csak pont,mert ha jó a ragasztó akkor 2 pogácsa ugy megfogja a lapot hogy csak ásóval lehet leszedni.Nyilván tűzvédelmi szempontból lehet előnye a pont peremnek,de kìvűlről a nemes vakolat+ragasztó nem tud átégni,hs meg bentről terjedne a tűz kifelé és eléri a nikecell hátulját akkor már lényegtelen minden mert ami bent volt az meghalt😅,legalább is szerintem.Utóirat: sok gyártó nikecelével és ragasztójával dolgoztam eddig,rengeteg használhatatlan anyag van,legszívesebben be perelném némelyik gyártót,hogy ilyen hulladékot árulnak
@ViLLaMVaDaS2 Жыл бұрын
A konyhaablakon, ha kicsap a láng, a kávánál be tud égni a szigetelés és a fal közé. Onnan pár perc alatt fent van a 10. emeleten, ha csak pogácsázva van. Ezért kell a káva fölé egy csík kőzetgyapot, van aki még födémenként is rak körbe egy gyűrűt kőzetgyapotból. Grenfell London. Keress rá.
@glilscrappy291 Жыл бұрын
@@ViLLaMVaDaS2 több szintes épületeknél kötelező gyapotot tenni a kávák fölé,min 30 centi magason,és a káva két oldalán lefelé 30 centi hosszan
@ViLLaMVaDaS2 Жыл бұрын
@@glilscrappy291 Az utóbbi 5 évben talán 2 épületnél láttam így megcsinálva, a többinél max az XPS-t rakták a lábazatra. Én tuti rakok az enyémre, hiába van égésgátló adalék az EPS-ben.
@zsoltbacsa6379 Жыл бұрын
Ajjaj Az nem földbe való kàbel...( hivatalosan az csak kàbel szerű vezetèk.) Földbe való kàbel mindíg csak fekete... Hiába húztàk bele egy lèpèsàlló gègecsőbe... Szerintem nem àrtana egy teljes vizsgálatot tartani ami a belső hálózatra is kiterjed. Ez csak egy gondolat...
@rodrigolaszlomeszaros4475 Жыл бұрын
A villany nem játék...
@yckcy Жыл бұрын
Van világos szürke színben is föld alá való kábel, kicsit drágább is mint a fekete… (Ausztria) A gégecső jelző szalag nélkül meg büntetendő. Kb 7 cm-re kell egy vezetékre figyelmeztető szalag…
@Homeelectric Жыл бұрын
Komolyan vicc! Az az elszomorító hogy rendszeresen ezt csinálják, hogy MT kábelt raknak a földbe betápnak... Miből állna földkábelt letenni? Ennyire nem lehetnek szarrágóak!
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Sajnos…
@zsoltbacsa6379 Жыл бұрын
Ha egy kicsit utànna szàmolna igazából a kettő között nincsen is nagy àrkülömbsèg ha 10es rèz hejett 16os alut hasznàl...ès föld kàbelt raknak le.. Ez így mennyit bírhat szerinted? Egy szivattyúnàl most cseréltem betàpot amit 7 èvvel ezelőtt rakták le KPL csőbe volt behúzva mondjuk àllt is a víz benne rendesen...
@akosszucs1455 Жыл бұрын
De... Mire kiderül többnyire már nem számonkérhető.
@zsoltbacsa6379 Жыл бұрын
@@akosszucs1455 sajnos ez így van... Àlltalàba ezek az emberek számla, szerződès nèlkűl dolgoznak...kapu garanciával...
@azapacher Жыл бұрын
A hőszvattyú és a klíma kültéri alá igazából kellene egy süllyesztett elfolyó. A !!!vízszintes!!! kivezetőpipa, és kis keresztmetszetű cső miatt kb -5°C alatt fel fog fagyni a kültéri egység, hiába van benne csepptálca fűtés. Elvezetés esetén pedig mindenképp fűteni kell a csövet is, ami fagypont környékén már állandó fogyasztó lesz.
@steve_video Жыл бұрын
utcánkban van egy ház két klímával az utcafronton, egész télen ment nekik, bent van a gyári kis elvezető pipa és rádugva úgy egy elvezető cső, hogy még egy hullámot is csináltak bele, és nem fagyott el nekik.
@ViLLaMVaDaS2 Жыл бұрын
@@steve_video Mert egész télen ha két napot volt fagypont alatt a hőmérséklet, az is éjszaka. Ha még a napfény is éri a kültérit, észre sem veszed, ha éjszaka pár órára megfagy benne a víz.
@steve_video Жыл бұрын
@@ViLLaMVaDaS2 azok mondjuk pont a keleti oldalon vannak baszottnagy tuják mögött, direkt napfény soha nem éri őket. Nyilván ha hetekig -10 lenne éjjel és -7 nappal akkor befagynának ezek a kis vackok
@gellertbiro8067 Жыл бұрын
Az indítósín helyett mit ajánlott beépíteni?
@steve_video Жыл бұрын
semmit
@Gerisz23 Жыл бұрын
Hálós élvédőt,rágcsálók miatt én mégiscsak az indítósínt raktam,igaz nem így mint ahogy a videón van.
@steve_video Жыл бұрын
@@Gerisz23 A hálós élvédő minden élre triviális
@balazsnemeth5540 Жыл бұрын
Vizorros,hálós élvédőt,abból is a nem látszót! Csak nem szeretik a szakik mert szarabb alul kikenni,meg átfordítani a hálót a lábazatra!
@TheRZ87 Жыл бұрын
Ha a lábazathoz használok indítóprofilt, a lábazati szigetelést megfelelő módon csinálom, a raépülő homlokzati szigeteléshez miért kell indító profil?
@szokezoltan79486 ай бұрын
Legyen résen!😂 Hát itt van bőven!
@p.thomas4099 Жыл бұрын
Ez már vicc, de komolyan. Most akkor kell indítósin vagy nem kell? Eddig igy tudtam hogy csak azzal szabad felrakni, számos ok miatt is. Pár évente mindig más lesz az előírás?
@SzakiEllenor Жыл бұрын
A világ fejlődik. Én nem javaslom az alkalmazását, mert 10 cm felett csak lóg mint a pásztor bajusza, és csak a baj van vele…
@p.thomas4099 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor Megértem ezt a szempontot is. Mi a Masterplast rendszerét rakjuk fel 10cm-est, az inditósín nagyon szépen tart végig és tartja a vízszintet. 15 cm esetén könnyen lehet hogy oda már erősebb kell vagy más megoldás de én tapasztalat alapján úgy vélem 10cm még tökéletes.
@mesterlaszlo4394 Жыл бұрын
A kivitelező filozófiája szerint a gány munka elleni küzdelemben a részvétel és nem a győzelem a fontos!
@sandorlascsik5462 Жыл бұрын
"SORJA" A fém megmunkálásakor keletkező éles rész.
@martonsc2226 Жыл бұрын
sorjázik tárgyatlan ige -ok, -ol; -tam, -ott; -nék, -nál, -na; -zon sorjádzik ..ddzon (tájszó) 1. Sorban áll, sorba van rakva v. húzva; sorakozik. || a. Sorban egyik a másik után halad. 2. suhogva száll, v. sebesen gurul, hempereg.
@kovacsgaborl Жыл бұрын
Megjegyezném, hogy az a hőszivattyú sem tökéletes, a készülék mögött nagyobb helyet kell elhagyni, hogy megfelelő legyen a légáram, továbbá a készülék betonalapját el kell választani az épülettől, hogy a keletkezett rezgéseket ne vigyük rá az épület szerkezetre. És az a tákolt kiemelés sem hibátlan, minimum 40 cm-t kell szabadon hagyni a gép alatt, a talpakra pedig rezgéscsillapítot kell elhelyezni. Ez is okozhat repedéseket.
@SzakiEllenor Жыл бұрын
sajnos igen...
@attilakovacs8534Ай бұрын
A környékünkön a gázosok majdnem elvágták az egyik földkábelt ami 25cm-re volt a fold alatt :)
@Gyoszor Жыл бұрын
Mondjuk én tiplit se nagyon láttam abban a mariana árok mély résben amit odab@szarintottak a fal meg a szigetelés közé. Én nem mertem eddig hozzáfogni a sajátomhoz nehogy elrontsam. Eztán? Szigetelést vállalok!
@AzenNevem Жыл бұрын
Sajnos itt tartunk, hogy ezt kapni ma 700ezer-1millió Ft négyzetméterárért.
@zoltanvarga7198 Жыл бұрын
Azért azt sem kellene elfelejteni, hogy rendes hőszigetelő képzés nem olyan régóta van. Addig csak max. a szigetelőanyag gyártók tartottak gyorstalpalót, vagy németbe vótam, ott igy csinátuk elv alapján ment a meló. Sajnos nagyon "gyorsan" tört ránk a hőszigetelősdi, de rendesen megtanulni nem volt rá idő.
@martonsc2226 Жыл бұрын
amíg a tulajok is pogácsázást kérnek, hogy "lélegezzen a fal" addig nincs remény.
@lorincmate Жыл бұрын
Nem irigylem a tulajt, ez igazi taknyolás a négyzeten 🤢🤮
@laszlofogarasi7138 Жыл бұрын
Ezt nem a tulajnak kell felügyelni van egy kivitelező vagy válalkozó vagy eminek nevezzük és tartsa a hátát szedje le az összes szigetelést minden munkát tegyen rendbe addig nem szabad kifizetni és a lakhatási engedélyt megadni az ilyen kontárnak 10 miliós büntetést a vállalkozást bevonni stb a tulajnak az életét megkeseríti egy kontár
@martonsc2226 Жыл бұрын
nem fizet vissza gondolom semmit se, 1 hét után kész az új KFT.
@AttilaBaksa-uj6vf4 ай бұрын
Akit így átvernek az meg is érdemli.
@steve_video Жыл бұрын
Nem tudom ez a pogácsázás mikor fog kihalni, egy éve szigetelték a nagybátyám házát évtizedek óta dolgozó, ismerős ajánlotta profik és ott is pogácsáztak, a fiam betonbölcsije is akkor kapott 15 centi eps-t és ott is átláttam a lapok mögött a fal túlsó végéig.
@zotya322 Жыл бұрын
Így spórol az anyagon. Közben kiszámlázzák a teljes mennyiséget, felét fel sem használja
@martonsc2226 Жыл бұрын
Van amikor a megrendelő kéri :) beszéltem már ilyen emberrel, magyarázza, hogy szigeteltette a házát, de kell a pogácsázás, hogy a fal "lélegezzen". :) Szegénynek nem tudtam elmagyarázni, hogy akkor inkább telibe ragasztott kőzetgyapotot kellett volna felraknia, ha ettől fél. Persze panaszkodott, hogy nem csökkent annyival a fűtésszámla, mint amire számított, és hogy átverés a szigetelés. :) Aztán persze van a "szaki", aki még a föld alatti XPS-t is pogácsázza, mert hogy ő így szokta, és eddig senki se panaszkodott.
@steve_video Жыл бұрын
@@martonsc2226 Mindenkit aki a szigetelés mögötti szellőzést propagálja köteleznék arra, hogy télen átszellőztetett ruhát hordjon :)
@steve_video Жыл бұрын
@@zotya322 egy önkormányzati beruházáson ugyis annyit tudnak lopni amennyit nem szégyellnek, nem hiszem, hogy azon a pár zsák ragasztón fognak meggazdagodni.
@borianm Жыл бұрын
@@martonsc2226 terepszint alatt milyen előírások vannak a ragasztásra? Ugyanúgy pont-perem, nem?
@vargalenard7251 Жыл бұрын
Tiszteletem!ilyenkor aki ezt csinálta az bontja vissza az egészet és fizesse ki az új munk és anyag árat és kárpótolja az ideget is amit okozott vagy le kell csukni 3 évre kb és kötelezni a börtönben hogy újra tanulja aszakmáját...ennyi ennyire 1xrü😅
@tamasjabor2952 Жыл бұрын
Az a baj, hogy ezeknek a kontároknak nem ez a szakmájuk ha egyáltalán van szakma amit tanítottak nekik. Undorító ami az építőiparban folyik! Sajnos futhat a pénze után mert soha nem tudja behajtani rajtuk, dobós cégek csinálják feketén be nem jelentett kókler semmirekellő munkásokkal. Tisztelet a kivételnek amiből nagyon kevés van!!!
@tamasreiter9114 Жыл бұрын
A börtönben nem lehet kötelezni semmit, pusztán a körülmények miatt is kártérítés jár néhány zsidó bíró szerint... És milyen szakmát? :D
@zoltanberkes8559 Жыл бұрын
Vagy az kéne mint az autóvetetésben: eltiltás x évre...
@gyulakovacs9211 Жыл бұрын
Megint az az indító profil. Én a sajátomat csinálom, semmi ilyesmi propmlémát nem tapasztaltam. Kellő mennyiségű anyaggal kell beágyazni a hálót és az élvédőket is. Igaz nálam a falazat és lábazat egy síkban vannak.
@mihalycseszneki Жыл бұрын
Akkor oda csak élvédő kell, vagy fontos az indítósin?
@antaltamasi9944 Жыл бұрын
Akkor oda főleg felesleges az inditó....
@gyulakovacs9211 Жыл бұрын
Sajna nem volt fölösleges. A lábazatit csak utólag "kukáztam" össze. Régi házat tudtunk venni, ott voltak meglepetések. Konkrétan az xps-t igazitottam a homlokzati szigeteléshez.
@antaltamasi9944 Жыл бұрын
@@gyulakovacs9211 az úgy más
@borianm Жыл бұрын
@@gyulakovacs9211 szerintem az nem feltétlenül baj.
@gergoe78 Жыл бұрын
Pusztuljanak a kóklerek!!!!!
@petersandorfalvi5640 Жыл бұрын
Falhoz basztam volna az építőt.
@gyurxi551 Жыл бұрын
Nálunk is a hőszigetelés és a tégla között hagytak 10-15 mm helyet 2015-ben, volt műszaki ellenőr is, azt mondta az ok, az is szigetel, ha lezárják. Le is zárták, én nem mindenhol, de sok helyen ellenőriztem. Lehet a miénk sem lett akkor tökéletes, de mind télen mind nyáron bődületes különbség lett a ház hőmérsékletében, így merem feltételezni hogy jó lett. Kieg.; Anno ennek próbáltam utánanézni, és az rémlik csak emeletes házak esetén tilos hézag hagyása, mert tűz esetén keményszerűen fut benne a tűz. Legyen szíves elmagyarázni akkor hogy is van? :)
@istvankis9848 Жыл бұрын
Technikailag a pontokkal történő ragasztás ,a helyes,ezt sokan elfelejtik ma már és a pont perem ragasztást dicsőítik. Kiszellőztetett légrésnek kéne lenni a sztirol szigetelés alatt,elkerülendő a penészedést,és nem akadályozva annyira a ház páradiffúzióját . Ritka a jól megcsinált szigetelés,ahol szellőzők vannak beépítve,és az indítóprofil is perforált a fal felé eső részen,merthogy a régi profilok olyanok voltak ám !Ez a technikai rész. De ,itt jön be az hogy egy esetleges tűznél valóban kéményként funkcionál ,felerősítve a sztirol izzását ( tudniillik a sztirol nem lánggal ég és csak izzik),ezért a tűzvédelmi szempontok felülírják azt ,hogy mi lenne amúgy műszakilag a jó.Ezen is lehetne vitázni,mert alul felül le van zárva nem igazán lehet ott huzat,de ne hasogassuk a szőrt annyira. Ezért ma már előírás,hogy így kell ragasztani. Na ezért is penészedik jóformán az összes leszigetelt ház. Én ezt tapasztalom a legtöbb helyen,és ismerősöknél is.Nyilván szellőzőrendszer beépítéssel ,vagy szellőztetéssel ki lehet küszöbölni,de alapból nem jó egy háznak sem,hogy bebugyoláljuk műanyagba,majd még belül is műanyagfestékkel kenjük be, hogy teljes legyen a zárás. Itt meg az energetikai szempontok írják felül a technológiát,meg a tapasztalatot.. Ez van, vagy ebbe az ujjamba harapok,vagy abba !
@gyurxi551 Жыл бұрын
@@istvankis9848 Köszönöm, ez alapján nálunk tényleg profik voltak ahogy ígérték (végülis "csak" a 7. cég ill. árajánlatot tevő választottuk), nálunk minden így történt, hőcserélős szellőztető is lett beépítve. Az egyetlen gond amiről szerintem nem tehettek, hogy az egyik szobában belülröl az ablakkáva alsó sarkainal van egy-egy mazsolányi folt, valszeg penész. Az ablakok 2004 -esek, nem a legeslegjobbak, és a külső kávára helyhiány miatt csak 4 (?) cm xps került. Eredetileg véstek volna helyet, de sok helyen nem lehetett, mert villamos kábel, kondenzviz cső stb útban volt. Mondjuk együtt tudunk vele élni, többet kellett volna szellőztetni, ott nincs direkt szellőzés. Maga a kémény veszély engem annyira nem érdekel, van tűzjelző is, illetve úgy vagyok, ha ég a ház akkor az már régen nagyon rossz. :(
@attilamarki5757 Жыл бұрын
@@istvankis9848 Ezt a sületlenséget melyik technológiai utasításban olvastad? A kiszellőztetett légréteg hőmérséklete a külső hőmérséklettel azonos, igy az azon kívül lévő szigetelésnek nincs jelentősége csak árnyékoló hatása van ezt egy 5 mm es betonip-lappal is el lehet érni. Kiszellőztetett falburkolatnál a szigetelés a falon van és a légréteg, ami a párát elviszi azon kívűl található. Pont ragasztásnál ha van egy kis szélvihar akkor a fal és a szigetelés között kialakuló "szélvihar" még intenzíveb hőátadást eredményez. A falon keresztül, az épületben 1nap alat keletkező 12l vízpárából( egy vödör) kb 12 deka távozik ( egy adag párizsi)diffuzióval, a többit a szellőzéssel kell eltávolítani. Ha a fal "lélegzik" vagy "légáteresztő" akkor azt úgy hívják, hogy lukas! A lukas fal viszont még nagyobb problémát jelent mert a távozó magas víztartalmú levegő mikor elér a fagypont közelébe akkor kiadja magából a vizet és ott a keletkező jég tönkre teszi a szerkezetet.
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Elnézést, de ez egy tőrölmetszett badarság! Megköszönném, ha nem egy építész YT csatornáján terejesztene ilyen szamárságokat! A hőszigetelés alatt semmilyen szellőztetés NEM kell, és nem emiatt lesz penészes a fal!
@gyurxi551 Жыл бұрын
Nekem csak annyi a kérdésem, hogy hogyan lehet a falra teljesen hézagmentesre felrakni a hőszigetelésést, ha ragasztó is kerül a fal és a lapok közé?
@O1G73 Жыл бұрын
Ittt meg ittt meg ittt is
@O1G73 Жыл бұрын
Ja meg ittt is
@tamasjabor2952 Жыл бұрын
Ez a ház csak nem a fehérvári Harmatos völgyben van? Az egy igazi kóklerképző központ!
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Ezért kicsit messzebb kellett mennem, de ezek a bokorban épülő házak vonzzák az ilyen kivitelezőket...
@ferenctoth5215 Жыл бұрын
na így dübörög a gazdaság.....
@tiberiusjeffersontj630 Жыл бұрын
Pedig aztán iminek is van bőven mit tanulnia…😂😂😂
@martonsc2226 Жыл бұрын
néha kisebb hibákat elkövet, de határozottan fejlődött ő is a 3-4 évvel ezelőtti videóihoz képest.
@borianm Жыл бұрын
Majd ránézek, mert az első videói szakmailag megkérdőjelezhetők voltak
@Szemy77 Жыл бұрын
Eltörni a kezét az ilyen "szakiknak"!!😡
@tonesz7575 Жыл бұрын
A kormányunk a kamara miért nem tesz semmit ezek a népnyomorítók ellen? A kérdés költői... ☹️
@zsoltzombory8553 Жыл бұрын
Na tessék, a jómultkor hogy le lettem már oltva az inditóprofil, mint szándékos hűtőborda megjegyzésem miatt.
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Ez itt történt?
@martonsc2226 Жыл бұрын
Na akkor számoljunk, ne tippeljünk. Az alu indító lambda értéke 237, vastagsága 0.5mm, vegyünk egy egyszerű 10x10-es kockaházat 15cm-es szigetelésvastagsággal. Tegyük fel, az alatta lévő lábazat 3cm-el kerül bentebb, mint az alu profil. Az alu 12cm-es részben mindkét oldalról szigeteléssel fedett, tehát ezt tekinthetjük elnagyolva a hűtőbordának. Mekkora a veszteség? Az össz felület 40mx0.0005 = 0,02m2, Az alu 12cm-en 5,865watt/m2K, ha levegővel érintkezik. így az egész ház 1 fok különbségnél 5,865*0,02=~0,12watt hőt veszít. 30 fok különbségnél már szédületes 3.6 wattot. Szerintem elhanyagolható. Ha valaki tud másféle számolást, akkor jelezze/cáfolja.
@zsoltzombory8553 Жыл бұрын
@@martonsc2226 Na, ezt még így nem láttam kiszámolva, tényleg komoly, de a 3cmnyi alu az hol van a számításba? Mert 0,0005 az a fél mm-es alu, olyan mintha ezzel számolnád a felületet, mert akkor az már nem 0,02m2, hanem 40x0,03 = 1,2m2, az már rögtön más. Egyébként nem értem minek agyalunk ezen? Kell az oda? Főleg, ha alatta XPs-van, ami vélhetően le van víve a föld alá, akkor már inkább vegyünk az alu árából még 2 centi XPS-t és mindenki jobban jár, az élvédelemre meg létezik vizorros háló, még jobb mint az alu, minden tekintetbe.
@zsoltzombory8553 Жыл бұрын
@@SzakiEllenor igen, itt volt, de ne kérdezze mikor
@martonsc2226 Жыл бұрын
@@zsoltzombory8553 mitől lenne 3cm? ami befele húzza, tehát a külső és a belső közt található alu az 0.5mm, ezen keresztül esik a hőmérséklet a szigetelés külseje és belseje közt. Az aluprofil vastagsága fél mm, alul felül körbe veszi a szigetelő anyag, tehát a hőmérséklet esés ezen belül jön létre. Lehet számolni azzal, mintha mondjuk vízben állna, vagy földben van a vége, az lehet közelebb áll a valósághoz, de nagyságrend stimmel, nem módosítja nagyban a végeredményt.