Egyszer beszédbe elegyedtem egy kőműves brigádal.Ott hangzott el: Láttam már szép munkát. Azt se mi csináltuk.😀
@uborka19562 жыл бұрын
Legalább őszinték voltak. :)))
@chosenone22152 жыл бұрын
Kókler bt? Kajak van /volt ilyen cégnév 😄
@krisz_1150gs2 жыл бұрын
Na , végre láttam állított , feszített áthidalót beépítve . Garázst építek , és a széles (3m) garázskapu miatt ezt ajánlották . Szuper , és nagyon szép a munka , munkaterület is !
@danielkerekes37002 жыл бұрын
Ennél a videónál én csak arra térnék ki,hogy sokak szerint a kőműves= az alkohólistával! Szerintem itt egy minőségi falazást láthatunk !!! Minden tiszteletem a kőművesé!!Köszönöm a videót!
@arpadnyilas198011 ай бұрын
Ezért érdemes minőségi piára költeni, mert akkor a fal is minőségi lesz :P :D
@Gandalfonzo2 жыл бұрын
Léteznek több helyen és formában fekete listák ótvar minőségben dolgozó kivitelezőkről. Lehet nem lenne rossz dolog (és talán egyszerűbb is:) inkább megfordítani és azokat összegyűjteni, akik képesek precízen dolgozni. Én kapásból tudok, asztalost, nyílászáróst, fűtésszerelőt akik több munkánál is bizonyítottak, szakmailag, emberileg is helytálltak.
@Tecnamo2 жыл бұрын
Ezzel csak az a baj, hogy az építőiparban óriási a fluktuáció. Előfurdulhat, hogy korábban egy szuper brigád dolgozik a cégben, aztán szétesik a csapat, felhígulnak és onnan kezdve romlik a kivitelezés minősége.
@Gandalfonzo2 жыл бұрын
@@Tecnamo Ahogy irtam, nem is annyira cegekre, mint konkret szakikra gondoltam.
@emitter862 жыл бұрын
@@tiborbalogh4181 igen, egy pozitív lista tényleg hasznos lenne, ahol nem csak anonim módon random bárki pontozhatná a cégeket/szakikat, hanem mondjuk kötelező lenne egy pársoros kommentárt fűzni hozzá, hogy milyen munkát végeztek, milyen hozzáállással, eredménnyel, stb. + képeket.
@katalinlenky33222 жыл бұрын
Hozzáértő Kőművest keresek, aki kisebb szakmunkákat is vállal. Nem kell fővállalkozó- alvállalkozó, csak egy- két igazi szakember! Somogy és Pest megye.
@csabamolnar13652 жыл бұрын
Végre egy rendes kivitelező! A megrendelőnek is + pont, mert egy normális alappal indul (tégla az alap terület!)!
@rdesigner72 жыл бұрын
Ez szép munka Gratulálok Nektek 🙏🙏🙏
@arpadfeher63682 жыл бұрын
Az Msz EN 1990 2.3(1) bekezdés szerint csak 50 évre tervezzük az épületeket (vannak kivételek). De így tovább nagyon jók az előadásai. További szép napot.
@emitter862 жыл бұрын
Ez már a fogyasztói társadalom? Mit jelent az 50 évre tervezés? Mi történik utána? Akár össze is dőlhet?
@danielkoczan10952 жыл бұрын
@@emitter86 nem. Ezidő alatt fő tartószerkezeti egységeknek ne legyen baja, akár egy ezidőalatt tervezési értelemben bekövetkező földrengés hatására. De pl. ez nem azt jelenti, hogy te egy vízszigeteléssel, tetőhéjjalással, stb ne kelljen foglalkoznod az 50 év alatt.
@tibordavid67162 жыл бұрын
nagyon tetszik a falazás / habarcs kitöltés minősége.
@eskuel6662 жыл бұрын
Sziasztok! Az épület belsejében (pl. 6:25 kor látszik) levő legalsó téglasor miért sokkal sötétebb? Más típusból van, vagy már kezelve van valamivel, esetleg csak volt egy eső és felszívta a nedvességet?
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
Felszívta a vizet . Majd tavaszig kiszárad
@jozsefnebrandt32662 жыл бұрын
…..Ez meg igy női szemmel es nem hozzaertessel is nagyon pontos, preciz munka!🙏😉 Ez a falazat mar onmagaban is csodalatos!!😊 Az epítesi terulet rendeuzettsegerol mar nem is beszelve!! Imadom a SzakiEllenőr videoit!👍
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
Nemhiába egy kolléganő az építésvezető! De a fiók is kitesznek magukért!
@jozsefnebrandt32662 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Aha,😊akkor mar ertem a rendezettseg okat!! Koszonom szepen!
@robertnagy24562 жыл бұрын
Feliratkoztam. Egy kérdés kapásból: házunk 71 nm nettó, fronton 3 sarokablakkal. Betonpillérünk a falazatban sehol sincs, viszont a sarokablakok felett monolit, vasalt betonáthidalók lettek kialakítva, illetve elől egy vasalt betonpillér van ami a fedett belépő tetejét támasztja alá, a hátsó fedett terasznál meg kettő. A Pilléreket elől és hátul is vasalt monolit beton áthidalók kötik össze a falak feletti koszorúval. Tető szeglemezes, házon belül nincs alátámasztva. Ön szerint ez így megfelelő, vagy kellett volna ide is a falazatba függőleges betonkoszorú?
@ervinlaszlohorvath33302 жыл бұрын
Végre valaki kimondta, hogy ha az egyik fal szinte csupa ablak (az itt láthatónál még ablakosabb is van) akkor azt a házat tervezni kell a fal eldőlése ellen. Mert a fal hatalmas erőt bír ki fal irányban, de a rá merőleges (eldöntő) erőt nem bírja. Sajnos mostanában a lényeget elfedő, eltitkoló Ricther skála szerint adják meg a fölédrengések erősségét, miközben a földfelszíni gyorsulás szerint skálázott Sieberg-Mercalli skálát valami miatt nem használják. Van egy (számomra) szokatlan is itt: ahogy nézem, itt borzasztó hosszú (kb. 10m vagy több) áthidaló kell a mennyezethez, vagypedig belső tartófalakat is kell építeni, de ahhoz megvan az alapozás? Itt nem lehetet látni.
@TheBlacktom7 ай бұрын
A földrengések erősségét évtizedek óta nem a Richter skála szerint adják meg hanem EMS szerint.
@zsolt11287 ай бұрын
Az áthidaló felett lévő tömör tégla nem gyenge pont hőszigetelés szempontjából?
@ispap9282 жыл бұрын
A szigetelést védő betonréteg és a főfalak csatlakozásához tettem volna peremszigetelőt (vagy van csak nem látszik), a beton hőre tágulni fog, ezt tudjuk mit okozhat.
@balinteross45492 жыл бұрын
Leier® MDE áthidalónak a nagykönyv szerint nem mindenképpen egész tégllára kell feltámaszkodnia a nagyobb felületű pecsétnyomás miatt? Nekem ez rémlik
@edmondthegeek2 жыл бұрын
A mi házunk is ilyen függőleges koszorúkkal épült. Tervezéskor a földrengéseket is figyelembe vették, ahogy említetted. Szeretném megjegyezni, hogy földrengés alatt nem csak azt kell érteni, mint amikor a tévében látja az ember, hogy valahol városrészek semmisültek meg, hanem az apró földmozgásokat is. Amik felénk is lépten-nyomon tetten érhetők egy pl. lengő csilláron, amit nem a szél és nem a macska mozdított meg. Ezek az apró földmozgások gyakoribbak, mint sokan gondolnák.
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
Ez merrefele van?
@edmondthegeek2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Zalában, Keszthelytől 30 km-re.
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
@@edmondthegeek jó hely az!
@aleksanderbuda36412 жыл бұрын
Noice. Remélem majd nálam is legalabb ilyen szép munkát fognak végezni.
@ferenckis617 ай бұрын
Kedves Péter ! A nyilászáró redőny tokot az áthidalóra fogják majd rögziteni ,meg lehet fúrni ? Mer ha követem a födémgerendára vonatkozó analógiát akkor ezt sem lehet ?
@monikafarkas17119 ай бұрын
Kedves SzakiEllenőr! Szeretném megkérdezni,hogy mekkora a leghosszabb áthidaló amit be lehet építeni 50cm -es vastagságú Kádár-kocka vályog főfalba? Ház oldalának egy részét szeretnénk kivésni és hozzátoldani. Köszönöm szépen! Üdvözlettel: Farkas Mónika
@johnhajdu42762 жыл бұрын
Egyszerűen nem értem, hogy a sarkot hogy csinálták meg. Nekem úgy tűnik mintha kötésbe lenne a két fal, de akkor nem értem miért van benne a vas, és miért van átfúrva és kívülről megtámasztva.
@loui71962 жыл бұрын
Valójában az építkezés legkönnyebb részei a falazással bezáruló munkákig tart. Szóval ahol már a falakat se tudják szépre, ott később nagy bajok lesznek. Egyébként nálam is állópilléres/függőleges koszorús ház épül, pedig kisebb, és a nyílászárók is kisebbek. Pont a földrengések miatt.
@viktorvarju58532 жыл бұрын
kiválló a videó minősége is, és a szóbeli leírás is. Köszönet érte!
@munkanaplo2 жыл бұрын
Szervusz ! Örülök, hogy rátaláltam erre a csatornára, mert mint épületgépészettel foglalkozó vállalkozó, elég sok érdekes témával találkozom a videóidban. Szeretnék reagálni arra a felkérésre, hogy "vagy te magad megmutatnád, miként dolgozol, kérlek írj", úgyhogy engedd meg hogy bemutassam a szakmai videóimat: kzbin.info%C3%A9terImreT%C3%B3th/videos
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
Szia! Szépeket láttam!
@belakun3988 Жыл бұрын
látszik,hogy az építőnek vannak igényei a tisztaságra,és a rendre.nem hagyta maga után kuplerájosan a placcot :)
@bajorcsaba57492 жыл бұрын
Kedves Péter Engem az áthidaló felfekvések zavarnak hogy nem kisméretű tömör téglából készültek. Vagy ennél a téglánál a sullyábol adódóan elfogadott.
@steveng712 жыл бұрын
Kedves Szaki ellenőr! Nagyon tetszenek a videók, rengeteg hasznos dolog tanulunk belőlük. Nagyon jő látni, hogy vannak normálisan dolgozó kivitelezők. Sajnos egyben ez el is elszomorít mert ennek az elrettentő "horrorisztikus" ellenpéldáját tudnánk megmutatni. Nem is mesze Székesfehérvártól. Nagyjából itt tartunk az építkezéssel mi is és rettentően tanácstalanok vagyunk a továbbiakkal kapcsolatban.
@wildkameragt29342 жыл бұрын
Az lehet, hogy alulról hiányzik a vízszigetelés ? Vagy csak nem látszik ?
@nemcsoksandor99502 жыл бұрын
Mint komuves írok... ez messze van a szép munkától. Töltök fel képeket. Az ellem magad áthidalónál a közbenső áthidaló mello kell tenni a hosziget. Csak zárójelben.. amúgy nem rossz...cssk ennyi...😁
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
Mit szóltok hozzá?
@ferencelias46822 жыл бұрын
Jó példa
@duty4252 жыл бұрын
Mint a fehér holló
@uborka19562 жыл бұрын
A sok téglagyártó mindenféle, vastag falat eredményező, méregdrága téglát fejlesztett ki, de okos ember olyan téglából épít , mint az itteni tulajdonos, aztán 20-30 cm-es hőszigetelést kap a fal . Ez az okos és hatékony falazat. A gipszkartonból készített belső szárazvakolat azért is jó, mert kb 5-ször nagyobb a hőszigetelése, mint a normál vakolatnak. Így, sokkal jobb az ember közérzete, szárazvakolat esetén. :))
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
itt is 30 cm grafitos lesz! 1x kell jól megcsinálni!
@monikaxyxyx52782 жыл бұрын
Tisztelt SzakiEllenőr Úr! Ha nem regasztva lenne a gipszkarton hanem vázra szerelve akkor mennyire jó pl. nem fog e penészedni stb.? Válaszát előre is köszönöm.
@gyulalakatos48332 жыл бұрын
Az áthidalók LEIER U zsaluelemből készültek helyszíni kiöntéssel ? Vagy élére állított elem magas áthidalóval ?
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
elemmagas áthidaló 3 db
@zoltanmadarasz2382 жыл бұрын
Azt azért mondjuk el a korrektség kedvéért a belső gipszkartonozásról, hogy a falra ragasztott gipszkarton baromira sérülékeny. Ha van gyerek, az előbb utóbb hozzávágja a fakockát, vagy véletlenül nekivágod a porszívót, nekitolsz valami bútort stb. és utána lehet glettelni és festegetni. A nehezebb polcok, szekrények rögzítésnél is okozhat némi fejtörést.
@kisfoldi2 жыл бұрын
Ez technikailag minden gipszkartonozásról elmondható. A mennyezetiről is, ha van/volt óvodáskorú gyereked, akkor tudhatod. :D
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
semmi gond nincs vele a gyakorlatban! Nekem a tetőtér kartonos, 5-10 éves korukban költöztek be a gyerekek, és semmi gond nem volt.
@emitter862 жыл бұрын
Öcsém tini korában behúzott egyet az oldalsó kartonnak (igaz, csak egyrétegű volt), azóta is ott a mélyedés :D Amúgy szerintem egy fakocka nem fog komolyabb sérülést okozni a kartonnak..
@ip32432 жыл бұрын
+ a mögötte kicsapódó pára jó kis penésztelepet hoz létre. Betiltanám.
@zsoltkormany68422 жыл бұрын
Szép estét
@kalamaxi562 жыл бұрын
Hála az iparos közösség nevében a hiánypótló tartalomért!
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
Isten áldd a Tisztes ipart!
@janospriol98672 жыл бұрын
Abetonkoszoru az összefüggö vasbeton a téglasor tetején a padlásszinten ,a pillérfüggöleges ez vizszintes fontos a megfelelö keresztmetszet
@gabororosz94172 жыл бұрын
Mi a véleménye a leire készházról?
@1234bartos2 жыл бұрын
Ez engem is érdekelne ha a leierrol van szó
@sallai862 жыл бұрын
Üdvözlöm. Az lenne a kérdésem, hogy elemmagas gerendát lehet lapjával egymásra tenni, vagy élével kell mindenféle képpen rakni?
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
Csakis élével! Érdemes megnézni a gyári útmutatót!
@petergyori68442 жыл бұрын
A nyomott öv is oké ?
@balinteross45492 жыл бұрын
Az áthidalók Leier MDE, azaz elemmagas áthudalók. Ekek a leier MDA, vagy a PTH A10 vagy A12-es áthidalóval ellentétben tartalmazzák a nyomott, és a húzott övet is. Más néven rögtön termelhető
@SinsemiIIa2 жыл бұрын
Ha ki lesz vakolva akkor miért kellett kifugázni a falazatot?
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
Hanggátlás miatt
@SinsemiIIa2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor ha a vakolóhabarcs tölti ki akkor nem ugyanolyan lesz a hanggátlás?
@peternagy34862 жыл бұрын
Szia Péter Gépi vakolással foglalkozom,ha borsodban jársz nézz be hozzánk. Szivesen látnálak.
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
Előbb vagy utóbb, mindenképp! Milyen anyagokkal dolgoztok? Gipszes, cementes?
@peternagy34862 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Gipszes a kedvencem,cementesre több az igény.Ám a kivitelezési módszerem egyedi. Amit csinálsz(videók)az rafért az országra,mert felhígultunk mi szakik. Ennek a hígulásnak lett hangja aki te vagy. Csak igy tovább.
@jozsijozsi97112 жыл бұрын
Mint laikus az lenne a kérdésem a fal alsó részén miért van bitumen és a vízszigetelést védő beton külső szélét is le fogják szigetelni bitumenes lemezzel?
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
Lábazat is vízszigetelve lesz, természetesen igen, alul összsütve, és fel a fekete oldalra végig
@jozsijozsi97112 жыл бұрын
@@SzakiEllenor köszönöm szépen válaszát, a téglára ennél a háznál miért tesznek? Vagy ez általános szabály, mert eddig akik itt a környéken építkeztek azoknál csak a beton részen volt.
@TurulGlide2 жыл бұрын
Üdv! Az lenne a kérdésem hogy ha pl szeretnék beépíteni egy kályhá, de nem szeretnék kéményt a tetőn keresztül. A füstcsövet valamelyik oldalfalon vezetném ki. Persze a magassága az előirt lenne. De ez így lehetséges?
@ip32432 жыл бұрын
Méretezett kémény mindenképp kell, különben nem lesz megfelelö huzat.
@uborka19562 жыл бұрын
Kedves Rezsnyák Péter! A videó alapján igen nagynak tűnik a födém fesztáv. Nem lesz belül teherhordó fal?
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
vagy 10 méter!! erre szeglemezes rácsostartó jön, a falakra támasztva! ÉS nagyon jó az észrevétel!
@uborka19562 жыл бұрын
@@SzakiEllenor : Igazán köszönöm a választ. :) Ha szeglemezes tartó jön, akkor az nem fogja merevíteni a falakat, mint egy koszorúba bekötött vb. födém . Bizonyára azért vannak a sarkokon a merevítő vasbeton oszlopok, hogy merevítsék a falakat. De, nem a sarkokra kellett volna őket tenni, - hiszen a sarok saját magát merevíti, - hanem egyenletesen elosztva a két sarok között.
@zerkovitzzoltan21822 жыл бұрын
@@uborka1956 A falazat tetejére egybefüggő koszorúnak kell készülnie egyébként nem tudna terhelést felvenni, túl sok a kivágás és egy 30cm széles fal nem elég állékony hozzá. A függőleges terhet viselheti a vasbeton pillér magában(10m fesztávnál nagyon erős vasalat kell hozzá),de viselheti megosztva a fallal együtt is, mivel beépítettek áthidalókat itt vélhetőleg a külső fal is teherviselő elem lesz. A szakszerűség itt is felvet némi aggályokat, terhelt főfal esetén az áthidalót csak 1.osztályú tömör téglára , vagy ha lukacsos tégla, akkor legalább 10mm vastag teherelosztó vasalatra lehetne beépíteni, illetve a felső nyomott öv esetében is csak tömör falazóanyagot lehet használni, ez itt sem valósult meg(de legalább a függőleges fugák ki vannak töltve). Teljesen egyet értek veled abban, hogy nem sok logika van abban, hogy a pilléreket a sarkokban helyezik el, mert így a főfal nincs kötésben, nincs ami támasztaná. Ha szélterhelést kap hajlamos mozogni, nem logikus, a saroktól 1-1,5m távolságban logikusabb lenne egy átmenő vasalattal. Ha falazatot összevasalták a pillérrel és kapott egy 12-14 sarokvasat, akkor valamivel jobb a helyzet.
@uborka19562 жыл бұрын
@@zerkovitzzoltan2182 : Kihajlás-gátló vb pilléreket kellett volna beépíteni a falazatba, tekintve, hogy nem lesz merev födém, hanem csak rácsos tartó, ami nem védi meg a falazatot az esetleges kihajlás ellen. Írásod többi részével alapjában egyetértek.
@zerkovitzzoltan21822 жыл бұрын
@@uborka1956 Egy tisztességesen bevasalt koszorú azért egybe tartja az épületet 10m fesztávok esetén is, főleg ha megfeszítik betonozás előtt.
@peterpiedl33122 жыл бұрын
Szia Péter! Gondolom akkor ezuttal kilőhetjük a sorból a csiszolt téglát habbal ragasztva passzív házhoz, mert nem fog megfelelni a légtömörsége, a téglasorok között közlekedni fog a levegő, mert a ragasztót túl vékonyan terítjük? Jó a könyved! Üdv.: PP
@antaltamasi99442 жыл бұрын
Vakolni kell
@peterpiedl33122 жыл бұрын
@@antaltamasi9944 Köszönöm a választ. Viszont akkor megkérdezem, hogy elég egy oldalon vagy mind két oldalon érdemes levakolni?
@antaltamasi99442 жыл бұрын
@@peterpiedl3312 a mester szerint elvileg elég egyik oldal,a belső. Bár szigetelés alá nem baj ha készül kívülről is egy alap vakolat(olcsóbb kivitelű)
@peterpiedl33122 жыл бұрын
@@antaltamasi9944 Bocsánat buta szakács vagyok, gondoltam ezen a fórumon kérdezni szadab.
@antaltamasi99442 жыл бұрын
@@peterpiedl3312 persze H szabad. De miért írod ezt így? Nem érzem a válaszom bántónak,v valami...
2 жыл бұрын
Péter, nálunk hogyhogy nem készültek pillérek? Szeizmikus zónatérkép alapján elég rossz helyen vagyunk. Valamint sok a nullparapetes nyzáró is.
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
Az alaprajz összetettebb, az sokat számít!
@gabororosz94172 жыл бұрын
Saját a csapat?
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
sokat dolgoztam velük, de most már nem az én zászlóm alatt vannak!
@gabororosz94172 жыл бұрын
Nagyon jó munkát csináltak..
@tomsky192 жыл бұрын
Egy naivnak tűnő kérdés, a válaszfalak, hogyan lesznek felhúzva? Nem lesznek bekötve?
@janosvargyas60182 жыл бұрын
Be lesznek kötve, a főfalakba vas tüskéket raknak és azok be lesznek falazva a válaszfalakba, ezáltal biztosítva a válaszfalak stabilitását
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
saválló bekötőszalag+ dübel, és jó kérdés volt! a légtömörség miatt nem vésünk bele a főfalba!
@tomsky192 жыл бұрын
@@janosvargyas6018 köszi
@tomsky192 жыл бұрын
@@SzakiEllenor köszi
@aleksanderbuda36412 жыл бұрын
Plusz kommentár: Határ mentén megnézné az ember hogyan épitkeznek mind két oldalon igen nagy különbségeket vehet észre. Lásd Szerbiabában, Szabadkán mindegyik újépítèsű háznál látod a függőleges koszorút, ezzel szemben 20 km-re ugyan abban a rengèsi zónában Mórahalmon meg szinte alig.
@csabalaszlo56442 жыл бұрын
Csak nem hataron tuli te is?
@aleksanderbuda36412 жыл бұрын
@@csabalaszlo5644 de
@csabalaszlo56442 жыл бұрын
@@aleksanderbuda3641 erdemes megnezni szinte az oszes videot. A jogszabajodokat hiaba nezzuk, de a tobbit igen. Nagyon mesze vagyunk tőluk. Pl 1996 óta csak kezelt fát szabad beépiteni. Itt meg nem szamit meg ha fele háncsbol van mehet. En nem akarok paszivházat epiteni, csak jol akarok szigetelni, illetve a tetőt rendbetenni.
@chosenone22152 жыл бұрын
Rengési zóna?
@aleksanderbuda36412 жыл бұрын
@@chosenone2215 nem ismerem a megfelelő kifejezést rá magyarul, ezeknek a meghatározására talajmechanikát, a hely rengéstörténetét figyelik, stb. Gondolom erről beszélt a mérnökúr a videoban
@krisztianballa84542 жыл бұрын
Én mondjuk kisméretű téglát rakattam volna az áthidaló fölé,nem sima téglát elvágni aminek semmi tehet hordó tulajdonsága nincs,de javítson ki Péter!😊
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
Elemmagas áthidaló van, és a hanggátló téglából vágtak, tehát ez jó így. a kisméretű is jó lett volna.
@krisztianballa84542 жыл бұрын
@@SzakiEllenor koszonom a gyors választ!
@assassyn527010 ай бұрын
Mindenki így szokta csinálni.
@SzakiEllenor10 ай бұрын
Attól még nem jó!
@assassyn527010 ай бұрын
@llenor Persze, hogy nem. Nem is védeni akartam őket, csak jelezni, hogy mindenki ugyanilyen sz@rul csinálja. További jó munkát. Köszönöm a videóit. (Amúgy az a vicces, hogy eredetileg nem is ehhez, hanem egy másik videóhoz szóltam hozzá. Nem tudom miért került ide a hozzászólásom.)
@balazsosimura4930Ай бұрын
Belül nem tennék gipszkartont mivel nem tárolja a hőt és lusta embernek való aki nem szeret vakolni😊
@ferencbarna52652 жыл бұрын
Elnézést ez biztos hogy mèg Magyarországon van? Kissè hihetetlen 😃😃
@rowlandsshorts7302 жыл бұрын
eleg sok mester tudja mit csinal csak szarik bele mert a megrendelo nem tudja hogy mi a helyes megoldas. nalam is minden preciz es szep mint itt. de le is tisztaztam veluk mit szeretnek elore. tudtak mit kapnak a penzukert es meg is csinaltak normalisan!
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
várd meg! majd lesz külföldi is biztos, mert ott is képes leszek filmezni, és ott is tudnak!
@zoltanlukatsovics58452 жыл бұрын
Elég kevés hely lett kihagyva hőszigetelésnek a nyílászárők felett az áthidalóknál. Oda ha nem is annyi, mint a falra, de legalább 10-15 cm hely kéne a redőny/árnyékolószekrény mögött, itt láthatóan ez nem fog elférni, pláne, ha redőny lesz, aminek 22-24 cm átmérőjű a tokja földig érő nyílás esetén. Az ajtó és ablak összetapasztása ilyen L alakban is fullgáz, nem tudom mikor szoknak már le róla végre a tervezők. Én sose tervezek ilyet. Igénytelen, ronda megoldás.
@MrImi782 жыл бұрын
Sziasztok csak azt nem értem . Ha a pl pH tégla gyártó céget érdekelné hogy ki hogy használja fel a tőlük vásárolt minőségű téglát . Miért nem kötik a vásárlást minimum sz munkás végzetséghez!! Mert a céget nem nem érdekli hogy hol fogja felhasználni az általuk vásárolt terméket!!! A fogyasztói társadalom a fontos ! Ha Béla bácsi vesz 200db téglát sz sem érdekli őket hogy kivel fogja felhasználni őket csak vigyék !! A szuperman szaki viszont azt kívánná hogy csakis ő vagy az ő cége használjon fel minden eladót téglát . Nincs ezzel baj hiszen ők a mai piacon a favoritok !! Akkor még miért adnak el másoknak építő ipari cégeknek anyagot !??
@SzakiEllenor2 жыл бұрын
én azt szeretném, ha minden építtető ilyenmunkát kapna! Franc akarja az egész országot felépíteni!:-)
@MrImi782 жыл бұрын
👍
@jimcsehi91072 жыл бұрын
Mennyi az atlag oraber egy tetokeszitesen csak a teto anyag nelkul. Kosz.
@BoBBoBoBoB842 жыл бұрын
Aki órabérbe megy tetőt készíteni azt messze kerüld el. Esetleg m2/ft tud mondani egy ács, de az is diferálhat miután látja a székrajzot.
@robertvig9512 жыл бұрын
Ezek a szakik meg nem láttak építkezést Hollandiában. Egy fény év a különbség a két technológiaközt a Holland javára.
@pro-movie32632 жыл бұрын
kingg
@O1G73 Жыл бұрын
Az agyag ház bírja több száz évig de az ultramodern meg összedől? 😂 vicc
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Más a működése, rugalmassága. És más összegből lehet újjáépíteni. Ez a fő különbség.
@attilacsaba43052 жыл бұрын
Nem tudom jelenleg mik a szabályok építési anyagok használatát illetően! Ha még 1x én neki állnék építkezni,akkor én 60cm-es vályogot raknék középre én ehez hasonlóan pilléreket tennék bele teherhordás gyanánt,de kívűlről kapna 1 sor kisméretű téglát,belűl meg 10cm-es ytongot! Mind ezt azért,hogy a tetején ki lehessen alakítani a koszorút és a födémet! A vályogra annyira nem érdemes ragasztani semmit rabicolás nélkűl így ezért gondoltam a kisméretűt kívűlre rakni,amire 1-2-cm-es terméskő lapokkal búrkolnám az egész falat kívűlről! Belűl az ytong-ba,90cm magasságig fal fűtést építenék,ez álltal elhagyva a radiátorokat,erre pedig ragasztással menne 12mm-es gipsz karton! Így tükör sima felületet kapnék belűlről! Persze lehet,hogy a gioszkarton a fűtést nagyban lefogná,így lehet oda 1cm vastag vágott terméskő kerűlne,de csak a 90cm magasságig! Még a fal fűtéshez menő vezetékekből a belső fal síkjától kb 20-30cm-ig még ugyan az a vezeték menne,így egy amolyan hő függönyt képezne a falaknál! Természetesen egy másik kör lenne minden szobához,a padlóba is! Ha esetleg be dúrvúlna az idő oda kint! Nem tudom ezt a kivitelezést a szak hatóság engedélyezné e!? A válszt előre is köszönöm! :)
@emitter862 жыл бұрын
Miért vályog? Az már várfal lesz akkor.. 70-80cm.. Akkor már inkább kender(beton), az legalább rendesen hőszigetel is. Minden szempontból jobb mint a vályog.